Waterweg 13 Badhuurvoor leszwemmen hoger $?m=. KIKE'S'f2101 IR NU BUiPORJSCORE. Verenigingen en particulieren betalen gelijk bedrag extra Cocktail winnares Mariska had recept nog liggen Hoogbouw aan rand van Babberspolder versneld NOOIT Vijf maanden geëist tegen heler [daijji Justitie doet inval in tiental meubelzaken Geboycotte gynaecologe gaat eerder met pensioen Veerdienst uit de vaart Kans op subsidie voor yoga-schooi Vlaardingse kerk moet toch OGB betalen 'Prikkebijtertje' /Ms GROTE KERSTSHOW BIJ FRANS VAN THIENEN ZAG U ZOVEEL, PRACHT KOLLEKTIE SPEELDOZEN NOOIT WAS DE KEUS ZO GROOT FRANS VAN THIENEN BROERSVELD 106 - 108 TELEFOON 010 -4264557 SCHIEDAM - C. Steen door ruit van bus gegooid 0 FABER smederif Rotterdams Dagblad Woensdag 18 december 1991 Regio Waterweg Brede Havenstraat 6 3131 BC Vlaardingen tel 0104350557/fax 4349754 Vlaardingen - Justitie en de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (Fiod) hebben gisteren een inval gedaan in een tiental meubelzaken in onder meer Vlaardingen en Culemborg, die worden verdacht van fraude op grote schaal. Het gaat om meerdere filialen van één bedrijf. Aan de actie, die wordt gecoördi neerd door het Openbaar Ministerie in Rotterdam, namen zestig ambtenaren van de Fiod, politiekorp sen en het Openbaar Ministerie deel. De operatie nam vijf uur in beslag. In Vlaardingen is de boekhouding van de De Winter De Lange Meubeldorp BV aan de James Wattweg in beslag genomen. Het bedrijf wordt volgens de po litie verdacht van fraude met belastinggelden. Om welk bedrag het gaat is niet bekend. Bij de inval in Vlaardingen zijn geen arrestaties verricht. In Culemborg bezocht de Fiod het bedrijf Broekhui- sen Meubelagenturen. Daarbij is een man aangehou den die vandaag nader zal worden gehoord, zo heeft de plaatselijke politie meegedeeld. Justitie in Rotterdam wil in het belang van het on derzoek geen nadere mededelingen doen over de ar restaties of de omvang van de fraude. De verwach ting is dat over een week meer nieuws over het on derzoek naar buiten kan worden gebracht Bij De Winter De Lange wil men geen commentaar geven. Spijkenisse Het conflict tussen de verloskundigen 1 jvan Voome-Putten en Rozenburg en een gynaecolo ge van het Ruwaard van Putten Ziekenhuis in Spij kenisse is de wereld uit. De gynaecologe, die medio volgend jaar met pensioen zou raan, vèrlaat het zie kenhuis al in januari. Daardr ,r hoeven de partijen 1 *niet meer met elkaar samen te werken. -De ruzie kwam in september van dit jaar tot een cli max toen de verloskundigen weigerden nog langer samen te werken met de gynaecologe. Volgens hen schoot de gynaecologe in haar werk ernstig tekort. Ze zou bovendien vergeetachtig zijn, grove taal ge bruiken in de richting van patiënten en niet bereid zijn tot overleg. De gynaecologe spande daarop een kort geding aan om de boycot van tafel te krijgen. Na overleg voor de rechter is het geding aangehouden omdat beide par tijen wilden proberen via onderhandelingen uit het conflict te komen. Algemeen directeur B. H. de Rave van het Ruwaard van Putten Ziekenhuis is de afgelopen maanden als bemiddelaar opgetreden. Volgens hem zijn alle par tijen tevreden met de uitkomst. „De gynaecologe had er geen bezwaar tegen wat eerder met pensioen te gaan. De verloskundigen blijven on speaking terms met het ziekenhuis en wij zorgen voor een tij delijke waarneming." Rotterdam - De veerdiensten over de Nieuwe Maas Ook het verdwijnen in januari. Voor verder exploitatie is veerpontje geen geld meer. Curator mr. G. H. Gispen heeft dat tussen Per gisteren verklaard. De zeven personeelsleden is ont- nis en slag aangezegd. De vijf schepen van de failliete Vlaardln- Stichting De Nieuwe Maas worden verkocht aan de fe'ön, een hoogst biedende. Van de opbrengst kan alleen een belangrijke klein gedeelte van de schuld bij de belastingdienst schakel In worden betaald hut woon- Mr. Gispen zei geen heil meer te zien in een verdere werk-ver- reddingspoging. Aanvankelijk zag het er even naar keer, zal uit dat bedrijven, gemeenten en ook de provineie verdwijnen. Zuid-Holland het verliesgevende bedrijf zouden 'Diepassa- steunen. Volgens de curator vindt iedereen dat de giersjaagje overzetveren moeten blijven, maar stelt men vervol- nu weer de gens geen of onvoldoende geld in het vooruitzicht. auto of de Het veer tussen Hoogvliet/Pernis en Vlaardingenbus in', stelt zette jaarlijks ruim honderdduizend passagiers over curator mr. de rivier. „Die mensen jaag je nu weer in de bus of de Gispen, eigen auto," stelt mr. Gispen verbitterd vast. Ook de Archieffoto veerdienst tussen Usselmonde en Kralingseveer staakt de activiteiten. In de zomermaanden zal het ook niet meer mogelijk zijn om over te varen tussen de Veerhaven, Charloisse Hoofd en Katendrecht Den Haag - De yoga-school in Rotterdam maakt toch kans op rijkssubsidie vanaf september 1992. De aan vraag van de school dreigde van de agenda te worden afgevoerd, omdat de gemeente Rotterdam - die aanvankelijk afwijzend tegenover het idee stond - het subsidieverzoek te laat doorspeelde naar de pro vincie. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland be sloten gisteren hun hand over het hart te halen. Ze gaan de subsidie-aanvraag ondanks de te late inzen ding toch bekijken. Vermoedelijk in januari praat de onderwijscommissie van Provinciale Staten erover, Den Haag - Een kerk in Vaardingen is terecht aange slagen voor onroeiend-goedbelasüng (OGB), heeft de belastingkamer van de Hoge Raad beslist Er is geen aanleiding voor herziening van een eerdere uit spraak van het gerechtshof in Den Haag, die inhield dat de kerk OGB verschuldigd is. Wel heeft het ge rechtshof bij zijn beoordeling een foute maatstaf aangelegd, oordeelt de Hoge Raad. Het draait daarbij om de norm dat vrijstelling van belasting wordt ver leend indien een kerkgebouw in hoofdzaak voor de eredienst is bestemd. Dat is belastingtechnisch het geval als 70 procent van de kerkruimte wordt ge bruikt voor de openbare eredienst Het ger echtshof ging er vanuit dat van de inhoud van de kerkelijke ruimtes 57 procent werd ingeno men door de kerkzaak De overige 43 procent van de vertrekken werd gebruikt voor de jeugdkerk en di verse andere activiteiten. Door Sander Sonnemans Vlaardingen - „Eigenlijk heb ik heel makkelijk gewonnen." Mari- ka van Toor komt er eerlijk voor uit. Zonder al te veel moeite heeft ze de eerste prijs van de cocktail- wedstnjd, die enkele maanden weken door de gemeente Vlaar dingen werd uitgeschreven, in de wacht gesleept. De bevolking werd opgeroepen een cocktail samen te stellen die tijdens recepties van gemeentelij ke instellingen kan worden geser veerd De deelnemers mochten alles gebruiken, maar... alcohol was uit den boze. Waar andere Vlaardingers met allerlei exoti sche vruchtesappen aan het expe rimenteren sloegen, bieef de sha ker van Manka van Toor keurig in de kast staan. „Toen ik in jullie krant over die wedstrijd las, ben ik niet meteen de keuken ingedo ken, want ik heb zat recepten in voorraad," vertelt Marika over haar inzending. „En dat van mijn winnende drankje had ik nog lig gen." Ze kan er wel om lachen. „Joh, ik was die wedstrijd allang vergeten. Totdat ik vernam dat ik had ge wonnen en een verrassingspak ket ter waarde van honderd gul den tegemoet kon zien." Wie denkt dat de winnares af komstig is uit de horeca, slaat de plank finaal mis, Marika, geboren en getogen in Vlaardingen, werkt in de administratieve sector en maakt op feesten en partijen nu eenmaal graag de meest uiteenlo pende cocktails. Niet omdat zij ze Marika van Toor verzint lachend de ene na de andere samenstelling voor een smakelijke cocktail. En als vers fruit niet te krijgen is, neemt de Vlaardingse de pakken vruchtesapterhand. FotoOemtde Heus/Roel Dijkstra zo lekker vindt, want haar voor keur gaat uit naar een wit wijntje. En als ze in huiselijke kring een nieuwe cocktail heeft 'ontwor pen', zit er geen druppel alcohol in. Wel zet ze er een fles rum of andere sterke drank naast. Voor degenen die van iets pittigs hou den. „Ik heb meegedaan," vertelt de goedlachse liefhebster van lekker eten en drinken, „omdat ik het een goede zaak vind dat er op re cepties geen alcoholhoudende drank wordt geschonken. Zonder alcohol kan het net zo smakelijk, zo niet smakelijker zijn. Alcohol vind ik okee, maar dan wel met mate. Die waarmee ik heb gewonnen, bevat verse sinaasappelsap, per zik-, aardbei- en citroensap. Ei genlijk moet er verse aardbeisap in, maar dat is in deze tijd van het jaar niet meer mogelijk. Dus heb Vlaardingen - Met de bouw van twee appartementengebouwen in de buurt van Plein 1940 wil het gemeentebestuur van Vlaardingen vaart maken. Daarom is dat plan losgekoppeld van de totale reconstruc tie van de rest van de Babberspolder, waarvan de eerste fa se begin volgend jaar gestalte krijgt op het thans kaalge slagen terrein tussen Goudesestraat, Pompenburg, Van der Duynstraat en Rotterdamseweg. Hoogbouw aan de westrand van de in de oorlog snel ge bouwde wijk is anderhalf jaar geleden van verschillende kanten bepleit. Stedebouwkundige Bhalotra tekende in zijn eerste schets voor nieuwbouw ten zuiden van de Rotterdamseweg een torenflat, naast de afrit van de Schiedamsedijk en wees de vroegere speeltuin tussen Anthony Knottenbeltsingel en Hartmanstraat ook aan als geschikte plek voor hoogbouw. Ongeveer tegelijkertijd kwam het Vlaardingse architec tenbureau Geluk Treurniet ter gelegenheid van haar ju bileum met een visie op de ontwikkeling van Vlaardingen, waarin bij Plein 1940 een hoog, markant woongebouw als aanwinst voor het stadsbeeld werd aangemerkt. Gisteren besloot het college van burgemeester en wethou ders om haast te maken met de procedure voor de bouw van 66 luxe appartementen in de vrije sector. Aan de zuidzijde van de Rotterdamseweg is een gebouw met 36 van dergelijke koopwoningen gepland en aan de rand van Vlaardinger-Ambacht zouden dertig apparte menten moeten verrijzen. ik maar sap uit een pak gebruikt," De jury, waarin onder anderen twee raadsleden zitting hadden, pikte uit de dertig ingezonden re cepten de vijf 'meest maakbare' en verkoos, na ze te hebben ge proefd, die van Marika tot de meest smaakvolle. Prompt kreeg de winnende cocktail, die tijdens de nieuwjaarsreceptie van de ge meente voor het eerst in officiële kringen wordt gedronken, ook nog een naam; 'het pnkkebijter- tje', „Er zit een heel verhaal achter die naam," kan Marika de betiteling van haar produkt wel waarderen. „Het heeft te maken met het Vlaartuigs vissersverleden. Een prikkebijter was vroeger die jong ste matroos op een haringschuit *1 liter aardbeisap 1/2 liter sinaasappelsap (vers!) 3 deciliter perziksap (pak) sap van 2 grote of 3 kleine citroe nen Goed doorroeren en met ijsblok jes serveren in champagnecou pes. Opmaken met twee druiven op een cocktailprikker en een roerstaafje in de vorm van een palmboom. die onder meer tot taak had het le vende aas, de prik, dood te bijten alvorens het werd gebruikt, Als beloning voor de onsmakelijke taak kreeg hij een oorlam om de nare smaak weg te spoelen. Ik had nooit verwacht dankzij een mix-drankje meer te weten te ko men over de geschiedenis van de visserij. Ach, ik vind het allemaal wel leuk. Zeker omdat ik nooit verwachtte te winnen." „Of ik op de nieuwjaarsreceptie van de gemeente bij de presenta tie van mijn cocktail aanwezig ben? Nee, hoor dat vind ik veel te eng!" Vlaardingen - Zowel de Vlaar dingse zwemverenigingen als particuliere zwemscholen moeten per 1 januari meer huur gaan betalen voor les zwemmen in het Kolpa- en Holybad. Het college van bur gemeester en wethouders heeft besloten de huurtarie- ven van deze zwembaden te verhogen met 15,65 per uur. Daarmee vloeit 28.500 per jaar in de gemeentekas. Aanvankelijk protesteerden de zwemverenigingen en masse te gen een voorgestelde huurverho ging van 25 procent omdat de par- ticiüaire zwemscholen, Goe derend en Arons, die al veel meer huur op tafel moesten leggen, minder hoefden te gaan betalen. De scholen betalen ƒ171,- per uur aan badhuur, de zwemverenigin gen moeten 114,- per uur neer leggen. Maar ook Arons en Goederend konden zich al geruime tijd niet vinden in de regeling en ageer den in een eerder stadium tegen de ongelijke verdeling. Toen er vervolgens weer protesten uit de hoek van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie kwamen, gaf het college de zaak in handen van deze raad, als de geplande op brengst van 28.500 die in de be groting was opgenomen, maar in de gemeentekas terecht zou ko men. Een oplossing was daarmee ech ter niet gevonden, want zowel de zwemscholen als de verenigingen peinsden er niet over extra te gaan betalen. Het college van B en W kreeg de zaak weer terug en besloot voor zowel verenigingen als particulieren de tarieven niet met procenten maar met 'centen' te verhogen, in dit geval dus ƒ15,65. ROTTERDAMS DAGBLAD C.V. vraagt met spoed EEN KOERIER voor SCHIEDAM GROENOORD De werkzaamheden bestaan uit: het afleveren van kranten bij winkels in de middaguren vanaf 14.00 uur. Interesse? Bel dan voor meer informatie: Afd. lezersservice tel. 010 - 4004 444 Air Pegasus'92. De nieuwste versie van Nikes populairste trainingsschoen aller tijden nu al bij Sportscore Met een ver beterd /ooiconcept en n extra grote Air- Sole- unit oor nog meer schokdemping en flexibiliteit Sprint tn en langs en oei het verschil Just do it! f 189,- HAN OPHOF SPORT ft*. THE WAY TO WIN TEVENS "AIR MAX" WINKELCENTRUM - DE BINNENHOF. BINNENHOF 104 TEL 4551157 Kerstballen Kerstverlichting Kerststallen Kaarsen-bruggen Raa'u.lekoraties bVr.te kunstbomen Allerlei kerstmannen Figuur kaarsen Kerstslingers Exclusieve pieken Tafelkleden en servetten Kerstkransen W anddekoraties Kerstklokken KERSTMIS 1991 i MAAK ER IETS LEUKS VAN Rotterdam - Begin vorig jaar kocht een 39-jarige Schiedammer op straat voor een prikkie een ra dio/cassettespeler. Dat vormde het begin van een een even impo nerende als kortstondige carrière als heler. Van twee dieven nam hij gestolen faxen, videorecor ders, hogedrukspuiten, een cara. van en nog tal van zaken over. Te gen de man werd gisteren tien maanden gevangenisstraf geëist, waarvan vijf voorwaardelijk Gedurende een halfjaar kocht de Schiedammer gestolen spullen op met een totale waarde van on geveer 50.000 gulden, maar toch beschouwt de verdachte zichzelf eerder als slachtoffer dan als da der. Weliswaar gaf hij met de aan koop van de cassettespeler de eer ste aanzet tot de criminele trans acties, maar daarna zou hij bij zijn aankopen gezwicht zijn voor de druk die de dieven op hem uitoe fenden. „Ze dwongen mij een gestolen ca ravan te kopen," vertelde hij „Anders zouden ze hem pal voor mijn deur in brand steken. Ik heb hem toen met tegenzin gekocht De officier vroeg, waarom de he ler niet de politie inlichtte over de bedreigingen. „Dat heb ik zes of zeven keer gedaan, maar ik kon natuurlijk niets over mijn eigen rot vertellen. De dieven zijn wel een keer gearresteerd, maar na twee dagen stonden ze wepr voor mijn deur." Officier van justitie mr. Van Luijn ging mee in de veronderstelling dat de heler in zijn contact met de dieven onder grote druk is gezet Toch kon zij zich niet voorstellen dat de verdachte gedurende een halfjaar uitsluitend onder pressie heeft gehandeld. Volgens advocaat mr. Berends van de verdachte moest de rol van de leveranciers niet worden on derschat. Hij citeerde uit het psy chiatrisch rapport, waarin zijn cli ent als een angstig zeer beïn vloedbaar persoon wordt schetst. „Hij is afkomstig uit een zeer zwak milieu en als analfa beet heeft hij een zeer geringe ei genwaarde. Hij was niet bestand tegen de dreiging dat ze zijn huis in brand zouden steken of zijn kinderen iets zouden aandoen." Berends benadrukte dat zijn di ent te maken had met harde cn- minelen. „In Schiedam gaat het verhaal, dat één van de dieven hel huis heeft leeggehaald van een man, die zich aan een balk opgehangen. Het waren echte schurken." Ook bracht hij naar voren, dat zijn verdachte na een eerdere veroordeling in nooit meer in aanraking is ge weest met justitie. „Vijf maanden gevangenis lijkt me teveel van het goede," pleitte de advocaat. „Mijn verdachte isin september van het vorig jaar ge trouwd en zit nu ook weer op taal les. Dat geeft hem meer zelfver trouwen. Hij wil nu echt een nieuw leven beginnen." De officier van justitie gaf aan het eind van de zitting aan dat zij be reid is de onvoorwaardelijke ge vangenisstraf in te ruilen voor zes maanden dienstverlening. De verdachte had niets op deze eis af te dingen. „Misdaad moet ge straft worden," liet hij weten. Rechtbankpresident mr. Smit van Gelder doet op 31 december uitspraak. Schiedam - Een man van 20 a 25 jaar heeft gistermiddag een steen gegooid naar het hoofd van een buschauffeur. Die kon maar net voorkomen dat hij werd geraakt Eerder op de dag had de chauf feur woorden gehad met de man omdat de deur niet snel genoeg zou zijn opengegaan. De steen werd gegooid toen de bus op de terugweg bij de halte 'Delflandse- weg' aan de 's Gravelandseweg ar riveerde. ATKKN* CALLEfSUEGSTRAAT 80 VLAARDINGEN - TEL 010-4343096 Vereniging vc Nederlondïe Injloiiotiebedrtjvtft SC doi hnj 9.3I E heii VL wo< -• I chif *K; *Hi ■zaal don Li 13.1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1