15 Nieuwe Babberspolder behoudt groene opzet] REORGA? It iAT! E VERKOOP HALVE PRIJS I» AKKERMAN B V. Extra stapelplaats voor huisvuil CARLA VAN SILFHOUT ^ijfctAQtlSTUDIO akkerman bv Wijsheid Kerst in Blauwe Brug Arbeidsbureau dicht 'YVinterpaspoort' wordt een tientje goedkoper Fluit en piano in museum Vlaardingse musici en composities gezocht ACS naar Maassluis Eerste Engelse 'Carrols' 1 Meer dan helft noodwoningen gesloopt; aanmelding nieuwbouw geopend 'Roze' commissie wil partnerregister Sporthal krijgt drie ruimtes Gefuseerde scouts krijgen subsidie Gezichtsnelbruiners Caribic Zonnekanon TECHNISCH INSTALLATIEBEDRIJF INT. BRUIDSMODE CARLA VAN SILFHOUT SPUIWEG 144a, DORDRECHT NOG NOOIT WAS BRUIDSMODE ZO MOOI... EN VOORDELIG rt INTERNATIONALE BRUIDSMODE SPUiWEG 144a, DORDRECHT. Tel: 078 - 312947 OPENINGSTIJDEN Rotterdams Dagblad Donderdag 19 december 1991 «ff W -*s» Uk '•*<58#r Urenlang hebben ze er in alle geledingen driftig over vergaderd op het stadhuis: hoe maken we de bibliotheken duurder. Want, zo was de op dracht, er moet worden bezuinigd om sluiting van twee filialen te voor komen. Dus is besloten de abonnementsgelden te verhogen. Was die 28,50, de nieuwe prijs is 32,-. Per persoon. Mijn vrouw en ik zijn beide in het gelukkige bezit van een abonnement. Dus moeten wij twee maal ƒ32,-, ofwel ƒ64,- gaan betalen. Plus een kwartje per boek. En met dat laatste erbij kunnen de leeskosten aardig gaan oplopen. Maar geen nood. De gemeenteraad heeft in zijn ondoorgrondelijke wijs heid besloten dat er een zogeheten sterabonnement moet worden inge voerd. Dat kost GO,- per persoon, maar dan hoeft er geen kwartje per boek te worden betaald. En...in plaats van vier romans mogen er acht ro mans op zo'n kaart worden gehaald. Dat is nogeens service. Toen zijn we thuis even gaan rekenen. Twee keer 32,- is 64.- voor twee keer vier is achthoeken, of in één keer 60,-. ook voor acht boeken. Dan is één zo'n sterabonnement voor beiden goedkoper. En dan zijn de kwartjes met eens meegerekend. Tel uitje winst. Wij weten wat we doen. We juichen de bezuinigingen in Vlaardmgen toe. JAN BOOISTER Wijkcentrum De Blauwe Brug staat morgen in het teken van de kerst. Vanaf 20.00 uur vindt er een kerst-dansant plaats waarbij de muziek wordt ver zorgd door de Schiedamse artiest Henn Cordmo. Tussendoor is een gratis verloting. De entree kost ƒ7,50. Het Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord is de komende dagen eerder gesloten. Op 24 december vanaf 16.30 uur, op 27 december de hele dag, op 31 december vanaf 16.30 uur en op 2 januari vanaf 15.30 uur. Ook in Schiedam treedt per 1 januari de nieuwe Pas- poortwet in werking. Dat houdt ondermeer in dat kinderen tot zestien jaar kunnen worden bijgeschre ven tn het reisdocument van eén van de ouders maar ook zijn voor hen de toeristenkaarten a ƒ2,50 gulden verkrijgbaar. Een andere ingrijpende verandering is dat vanaf 1 april 1992 met meer met een verlopen paspoort naar het buitenland kan worden gereisd. Los van de invoering van de nieuwe Paspoortwet gaat Schiedam vanaf I januari 1992 voor de paspoor ten een zomer- en wintertarief invoeren. Een pas poort dat wordt aangevraagd tussen 1 september en eind februari gaat 65 gulden kosten en voor een reis document dat in de periode van 1 maart tot en met 31 augustus wordt aangevraagd dient men een tientje meer te betalen. Een toeristenkaart voor personen boven de zestien jaar kost 25,75 gulden, een zaken- paspoort 100 gulden en het bijschrijven van een kind in het paspoort van de ouders 5,50 gulden. Vlaardingen Lucie van Oortmerssen op de fluit en Albert Moer man achter de piano verzorgen zondag 29 december het maandelijkse concert in de muziekkamer van het Visserijmuseum. Ze beginnen om 15.00 uur met werk van Bach, Froberger, BÖhm en Quantz. Met een muzikale dag op en rondom de Markt wil de Historische vereniging Vlaardingen 23 mei van het komend jaar het 25-jarig jubileum vieren. In het stadhuis en de Grote Kerk brengen dan vele musici oude en nieuwe muziek van Vlaardingse componis ten ten gehore. Vlaardinger Ton Stolk inventariseert momenteel bekende en onbekende Vlaardingse componisten en hun composities. Hij kan alle infor matie gebruiken en ziet zich dan ook graag gebeld worden. Ton Stolk woont aan de Westhavenkade 45, zijn telefoonnummer is 4347240. Het bedrijf ACS verhuist van De Lier naar een nieuw pand aan de Joubertstraat te Maassluis. Het audio- communicatiebedrijf is uit zyn jasje gegroeid. ACS houdt zich bezig met advisering, organsialie en reali satie van producties en presentaties, met geluid en beeld. In Vlaardingen en Schiedam is het al een enkele keer voorgekomen en belanden aankondigingen er van in de reguliere agenda's, in Maassluis is het nieuw; zogeheten 'Lessons and Carols', oftewel En gelse kerstliedjes, afgewisseld met voorlezen uit de bijbei, tijdens een kerkdienst. Voor Maassluis heeft het Maassluis' Vocaal Ensemble in de Immanuël- kerk de primeur op zondag 22 december, 19.00 uur. SCHIEDAM - donderdag 19 december Thema-avond over verzekeren, vrouwenontmoe tingscentrum Barrika, Lange Kerkstraat 62, 20.00 uur. Kerstconcert zangkoor OASE, dienstencentrum de Woudhoek, 20.00 uur. •Jamsessie, Podium, 22.00 uur. Jazz-concert Mark Lewis Quartet, Tender, 22.00 uur. vrjjdag 20 december Kerstklaverjassen, De Woudhoek, 13.00 uur. VLAARDINGEN donderdag 19 december Laurens van Rooyen jubileum concert. Stadsge hoorzaal, 20.15 uur. Ghost (film), Filmzaal, 20.30 uur. wijdag 20 december Kerstconcert The Silverstars, trefcentrum de Bij enkorf, 14.00 uur. Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Brede Haven straat 6 3131 BC Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaar dingen Telefoon 4343229, 4352066, 4350557 Telefax 4349754 Sportredactie: Donald Bax Telefoon 4345209 Door Ben van Haren Vlaardingen - Met de nieuwbouw in de Babberspolder wordt nu haast gemaakt. Het gebied tussen Goudsestraat en Van der Duyn- straat is helemaal kaal geslagen. plannen voor de bouw aldaar van een multifunctioneel cen trum, 36 senioren-, nog 42 andere huurwoningen zijn rond en de ge meente spreekt nog met een aan nemer over de bouw van 62 een- gezinskoopwoningen. Verder be sloot het gemeentebestuur deze week dat alvast gewerkt kan wor den aan het uitwerken van plan nen voor de bouw van twee appar tementengebouwen in de buurt van Plein 1940. De belangstelling voor een van de in de komende acht jaar - naar schalling 500 - te bouwen wonin gen in de nieuwe Babberspolder is volgens het gemeentebestuur groot. Zowel voor de huur- als voor de grotere hoeveelheid koop woningen die er gebouwd zuilen worden. Ze opent vandaag de aan meldingstermijn voor belangstel lenden. De Babberspolder, die in 1941 werd bebouwd met 410 woningen om door het bombardement in Rotterdam dakloos geworden mensen tijdelijk te huisvesten, kreeg toen een ruime groene op zet. Tuinen voor en achter de in vierkanten gegroepeerde wonin gen, ruime groenstroken aan de randen en langs de hoofdwegen Goudsesingel, Lusthofstraat/Van Aan de Rotterdamseweg liggen bergen zand klaar op de plek waar eerst een singel was en straks een verlengde singel terugkomt als er eenmaal nieuwe woningen zijn gebouwd. Deze weg moet een groene avenue worden tussen Plein 1940 en Van Hogendorplaan. Foto Roei Dijkstra der Duynstraat en Rotterdamse weg. In de plannen voor nieuw bouw in deze wijk is uitgegaan van handhaving van deze oor spronkelijke opzet. De ook ken merkende hoekwinkels en geza menlijke fietsenstallingen tussen de woningen hadden hun func ties in de afgelopen vijftig jaar al verloren. Tegenwoordig is er meer vraag naar een parkeer plaat? en eigen berghok. De mid denstand zit in een winkelcen trum geconcentreerd, in dit geval aan de Van Hogendorplaan. In de moderne versie zijn wel de bestaande groene hoofdlijnen ge handhaafd. De Rotterdamseweg moet zelfs een avenue-achtig ka rakter krijgen. De brede, met bomen begroeide toegangsweg gaat in de nieuw te ontwikkelen wijk een hoofdrol spelen. Momen teel is. tussen Lusthofstraat/Van der Duijnstraat en Van Hogen dorplaan de singel gedempt, maar dat is tijdelijk en uiteinde lijk zal er een langere singel te rugkeren, die doorloopt tot nabij het Plein 1940. Maar eerst wordt de luxe woningbouw aan de Rot terdamseweg tot stand gebracht. De ai tientallen jaren geleden op de hoek van de Rotterdamseweg en Anthony Knottenbeltsingel bij Plein 1940 gebouwde luxe fiat staat straks niet meer alleen. Er tegenover, aan de zuidzijde van de Rotterdamseweg is een toren met 36 koopappartementen ge pland en erachter moeten dertig luxe appartementen verrijzen op de plek waar eens een drukbe zochte wijkspeelplaats/zandbak was. Deze twee bouwplannen worden versneld uitgevoerd en hoeven niet te wachten op goed keuring van de Werkgroep Bab berspolder. zo besloot het college van b en w deze week. Fasering In die werkgroep zijn ook de be woners van de bestaande wonin gen vertegenwoordigd. Zij heb ben lang gestreden voor het be houd van hun goedkope huurwo ningen. Tevergeefs. Al in 1980 stond vast dat de niet-onderheide 'semi-permanente' woningen niet meer gerenoveerd konden wor den. Na twee grote wolkbreuken eind 1987, die tot grote waterover last in de woningen leidden, heeft de gemeente definitief besloten tot sloop. Gemeente-ambtenaar Bert van Kan werd aangewezen als project-coördinator en met de werkgroep werd aan fasering van sloop en nieuwbouw gewerkt. Bewoners kregen voorrang bij de verdeling van woningen in be jaardencentra of van goedkope huurwoningen elders in Vlaardin gen. Ook in de nieuwbouwplan- nen is rekening gehouden met de wensen van oorspronkelijke be woners, die in hun oude buurt een nieuw (duurder) huis willen heb ben. Van de 410 vroegere noodwonin gen zijn er momenteel nog maar 2D bewoond. Voor 61 alleen-1 stjanden of gezinnen is tijdelijk andere huisvesting gevonden.! binnen de Babberspolder, ten'j noorden van de Rotterdamseweg. Anderen trokken in bejaarden-1 centra of woningen elders in de j stad. Ten zuiden van de Rotter- damsevveg zijn nu nog maar 38 I huizen bewoond. Door de gehele -I wijk heen zijn leegstaande pan- T den dichtgemetseld. In de nieuwbouw in het eerste, I 'kwadrant' genoemde deel van de wijk verrijst een multifunctioneel centrum met allerlei wijkvoorzie- 'I ningen zoals kinderopvang, dien- stencentrum voor ouderen, con-( sultatiebureau en sociaal-culture- le activiteiten. Dat vormt de hoek tussen 78 huurhuizen, waarvan 36 seniorenwoningen aan Goudse straat, Pompenburgsingel en Rot terdamseweg. Architect hiervan is C. Nagelkerk uit Amsterdam. Hij ontwierp 42 gestapelde wo-'j ningen met een huur van 575,- per maand en 36 eengezinswonin- gen met tuin, waarvoor een huur- prijs van 680,- is berekend. Achter dit blok worden 62 eenge- zinswoningen in de koopsector J gebouwd. Het gaat om achttien ,j drie-onder-een-kapwoningen mei }l een prijs van ongeveer 215.000 r' gulden, zeventien woningen mét een prijs van net onder de twee 'J ton en 27 hofwoningen van fl 170.000 gulden waarvoor het rijk een eenmalige premie geeft van vijfduizend gulden. De werkelij- j ke verkoop zal pas medio 1992 starten. Is het omdat er nog maar één keer per week huisvuil wordt opgehaald? Of komt het doordat we tegen de tijd van de kerstpakketten aanzitten? Aan de Dayer in Vlaardingen weten ze niet meer waar ze het vuil moeten laten. De stoep ligt vol, flink wat parkeerruimte ook, dus dan rest er nog maar één plek: op de auto. Kofferbak, motorkap en autodak, ze zijnallemaal ingebruik, inafwach- ting van de vuilnisman. Foto Roei oijkstra Schiedam - De adviescommissie voor homo- en lesbisch emancipa tiebeleid heeft de gemeente Schiedam aangeraden een sa menlevingsregister in te stellen. Zo'n register is bedoeld voor part ners die met kunnen of willen hu wen. maar hun verbintenis wel bij de overheid willen inschrijven, Hét partnerregister wordt door de commissie gezien als een eerste stap in de richting van volwaardi- ge huwelijksvoltrekkingen tus sen lesbische en homoseksuele paren. Om het register zoveel mo gelijk op de inschrijving van een echt huwelijk te laten lijken, wil de Voze commissie' de kosten van registratie gelijkstellen aan die van een huwelijkssluiting. Maar in tegenstelling tot trouwen heeft partnerregistratie geen juridische consequenties. Als burgemeester en wethouders het advies van de commissie op volgen, gaat er binnenkort een voorstel, voor partnerregistratie naar de: Schiedamse gemeente" raad. Wordt het voorstel aangeno men, dan is Schiedam de eerste stad in de regio die een dergelijk register opent. Vlaardingen en Schiedam hebben het idee van de hand gewezen. 1 Hoek van Holland - De sporthal bij De Hoekstee in Hoek van Holland wordt eind januari op geleverd. Na de verbouwing zal deze zaal be staan uit drie schakelbare ruimten. De grootste ruimte wordt ongeveer 390 vierkante meter/ Maassluis - Gedwongen door ac- commadatienood hebben twee scoutgroepen in Maassluis de handen meen geslagen. De Ola- vegroep en de Karei Door- mangroep gaan verder onder de naam van de laatstgenoemde or ganisatie. Voor de bouw van het nieuwe onderkomen aan de Vlaardingsedijk heeft de Karei Doormangroep-rueuwe-stijl van de gemeente een subsidie gekre gen van 50.000 gulden. Met name de Olavegroep zag door de ruimteproblemen geen moge lijkheid meer voor een zelfstandi ge toekomst. Op korte termijn moeten de jongens- en meisjes- groepen de Rehoboth-hoeve aan de Vlaardingsedijk ontruimen. Uitzicht op een vervangend on derkomen was er met, waarop de beveis, de kabouters en ue zee verkenners aansluiting zochten bij de buren van de Karei Door- mangroep. Deze Karei Doormangroep moet zich op dit moment overigens ook nog behelpen. Twee jaar geleden brandde hun Scouthoeve volledig af. De verzekeringspremie bleek slechts voldoende voor de bouw van de fundering en een nieuw casco. Met behulp van inzamelac- ties en veel zelfwerkzaamheid tracht de Karei Doormangroep het nieuwe gebouw nu af te bouwen. Diverse mogelijkheden voor een bruine huid: UdBfc SCHIEDAM IN 60 MINUTEN VAKANTIEBRUIN Burg. Knappertlaan 174 Tel. 010-4260030 Geopend 12 00-23 00 uuri s zaterdags 09 00-18 00 uur dinsdag en zondag gesloten Prettige kerstdagen en een voorspoedig 1992. U ziet van ons regelmatig advertenties voor gasverwarming en sanitair, maar wist u dat wij u ook van dienst kunnen zijn bij onderhoud en/of renovatiewerkzaamheden zoals: lood- en zinkwerken, uiteraard ook in authentieke stijl aanleg of reparatie van gas- en waterleidingen ontstoppen en vernieuwen van rioleringen aanleg en onderhoud van cv-installaties aanleg en onderhoud van sanitaire artikelen zoals badkamerverbouwing etc. vernieuwingen van dakbedekking, waarin wij diverse kwaliteiten dakbedekkingsmaterialen verwerken, al naar gelang uw wens electrotechnische installaties Al ons werk wordt uitgevoerd door go,ede vakbekwame mensen. Onder toezicht van de plaatselijke energiebedrijven en wij hanteren alleen materialen welke zijn goedgekeurd door de KIWA, GIVEG en KEMA instituut. rfaéchadeltklns 3133 EB Vlaardingen Tel 010 4342400 Fax 010 4350141 In overleg met de curator hebben wij overgenomen Bruidshuis Exclusief te Dordrecht en Bruidssalon BV te Alkmaar. DEZE GEHELE VOORRAAD BRUIDSJAPONNEN WORDT U NU AANGEBODEN TEGEN: i verkoop uitsluitend a contant Ma: 13.00- 17.30 uur Di-Vr: 9.30 - 17.30 uur Do: 9.30-21.00 uur Za: 9.30 - 17.00 uur

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 2