Waterweg 13 Bewonersactie tegen sluipverkeer Kerstgroeten per ballon m 3* jjgifq Gemeente trekt nieuwe top aan Mary Lou van Steenis 'vriendin voor het leven' van 't Groen 'Ze rijden door Kethel om files op rijksweg 20 te mijden' ui Jffl Edmond L. Spruit Drie busjes vol vuurwerk weggehaald Aanhouding wegens terreur tegen arts Bij klein chloorlek Tiofine geen gevaar Forse straf voor SVDPW en speler Pont Vlaardingen/Pernis blijft in de vaart Welters: 'Havenconcerns zitten in worstelpartij' RPF/SGP-raadslid ontevreden over nieuwe stek ziekenhuis f, aililllp lIEli IffiM De Jong ridder Twee doden in auto Weer overval Marskramer Ook overval bij de VW Inbreker bij werk gestoord Winkeldieven aangehouden Eerste koopavond voor ouderen geen succes Oosterse tapijten Rotterdams Dagblad Vrijdag 20 december 1991 Regio Waterweg Brede Havenstraat 6 3131 BCVlaardingen tei 010-4350557/fax 4349754 ii Niet minder dan 2500kilogram vuurwerk is gisteren door poli tiemensen weggesjou wd bij een winkel nabij de Afrol in Vlaar- dlngen. Tijdens een routine-ccmrole hadden politiemensen geconstateerd dat de winkeliers deze hoeveelheid teveel in huis had. Het was toegestaan 'slechts' 1000 kilo vuurwerk in huis te hebben. Vijf politiemensen zijn een halve dag bezigge- weest om het vuurwerk weg te halen, wat uiteindelijk drie vol le VW-busjes met vuurwerk bleek op te leveren. Het wordt tij delijk opgeslagen en mettertijd vernietigd door de Explosie ven Opruimingsdienst. Foto Roei Dijkstra Rotterdam - De Rotterdamse politie heefteen 26-ja- rige inwoner van Hoogvliet aangehouden, die ervan wordt verdacht een huisarts en zijn familie maan denlang te hebben bedreigd, Bij het slachtoffer wer den regelmatig de ramen van de praktijk ingegooid. Een keer werd de wachtkamer kort en klein gesla gen. Volgens officier van Justitie mr. HL J. Moraal wordt de man voorlopig nog vastgehouden, De verdachte zou de dokter het overlijden van een familielid aan rekenen. Een handtekeningenactie van patiënten en collega's heeft honderden reacties opgeleverd. Vol gens de initiatiefnemer van de actie zal de betrokken arts maandag zijn werkzaamheden hervatten. Rotterdam - Bij de chloorontsnapping van Tiofine is gisteren geen gevaar geweest voor de gezondheid van personen. „Als de werkster thuis het toilet schoonmaakt, is de concentratie nog hoger dan gis teren bij ons", zegt directeur K. W. Schuiling van het chemiebedrijf aan de Prof, Gerbrandyweg. Bij Tiofine werd gisteren 3 ppm gemeten (drie deel- tjes chloor? pér miljoen deeltjes lucht). Deze concen- tratie is niet' gevaarlijk voor mensen. Desondanks ging het alarm af, en kwamen brandweer en DCMR Milieudienst Rijnmond op de melding af. „Dat is omdat wij na de chloorontsnapping in november het beveiligingssysteem scherper hebben gesteld," zegt Schuiling. ]rDe chloorontsnapping van nu is van een heel andere orde dat die van november." De DCMR bevestigt dat er geen gevaar is geweest voor personen. Toch werd er bij "huurman' AVR van Tiofine groot alarm geslagen. Bij de chioorlekkage in novembér werden 32 mensen onwel, die werkten op het terrein van AVR. Rotterdam - De tuchtcomraissie van de KNVB afde ling Rotterdam heeft SVDPW-speler Van Bockkom geschorst tot 1 januari 1997. De commissie bepaalde voorts dat het eerste zaterdagelftal van de Schiedam- se club bij een herhaling van feiten in de komende twee jaren direct uit de competitie zal worden geno men. Dit omdat het elftal in de laatste vijf jaar bij drie molestaties was betrokken. De speler en de club kregen de forse straf opgelegd naar aanleiding van de wedstrijd Groen "Wit R- SVDPW op 7 december, in welk duel Van Bocckom scheidsrechter Heijboer in de tweede helft drie keer sloeg. De stand van staken (1-0) is eindstand, zo be paalde de tuchtcommissie voorts en teyens wordt SVDPW twee punten in mindering gebracht. Vlaardingen - Het voetveer tussen Vlaardingen en Pemis is gered voor de duur van tenminste een jaar. De gemeenten Vlaardingen en Rotterdam hebben gisteren een reddingspoging van curator mr. G. H. Gispen financieel ondersteund. Maar de veerdien sten die de stichting Veerdienst Nieuwe Maas in Rot terdam exploiteert, Kralingseveer/IJsselmonde en Veerhaven/Katendrecht, worden voorlopig uit de vaart genomen. Vlaardingen verklaarde zich gisteren bereid de sub sidie aan de veerdienst te verhogen van 40.000 gul den tot 100.000 gulden. Rotterdam zal de subsidie van 350.000 gulden volgend jaar geheel ten goede la ten komen aan de pont tussen Vlaardingen en JPer- nif. Rotterdam - Directeur drs. H. J. H. Welters van de Havenondernemersvereniging SVZ ziet met 'ge mengde gevoelens' terug op het afgelopen jaar. „De havenconcerns zijn in een worstelpartij verwikkeld. Sommige willen niks meer, andere zeggen niets, maar hoor je nadenken," zo zei hij gisteren bij het in ontvangst nemen het Havenjaarboek 1992, de infor matiegids over de Rotterdamse haven en de scheep vaartverbindingen over zee. De bezinning is volgens hem niet verwonderlijk door de stakingen in de zomermaanden. „Het fatalisme komt op en dat is niet goed. Het is wijs als we vol gendjaar anders met elkaar omgaan," zo zei hij, ze ker nu de nationale economie wat van de Rotterdam se haven verwacht na de presentatie van het Haven plan 2090 van Rotterdam en het Havenstructuurplan van de overheid. „De Betuwespoorlijn hebben we bipnen, zo denk ik," hoopte hij hardop. Het is vol gens hem echter het bedrijfsleven dat zal moeten in vesteren. „Dat moet de bandschoen oppakken." Schiedam - Bewoners van de Kerklaan en de Polderweg zijn vanmiddag een actie begonnen tegen het sluipverkeer in hun omgeving. Met het uitreiken van pamfletten willen de bewo ners bereiken dat automobilisten op de polderwegen in het noorden van Schiedam hun snelheid matigen. Of liever nog, dat zij voortaan een andere route kiezen. Elke ochtend en elke avond zitten de wegen verstopt met auto's die de files op drukke punten op rijksweg 20 willen mijden. „Ze slaan de oprit bij Schiedam- Nooril liever over vanwege de drukte bij de Beneluxtunnel. Daarom rijden ze via de polder en de 's Gravelandseweg naar de op rit Sehiedam-Centrum," analy seert één van de actievoerders, mevrouw A.J. Koevermans. Per dag gaat het naar schatting om 2.500 tot 3.000 auto's. Veel be stuurders rijden zo hard, dat de bewoners vrezen voor het leven van hun kinderen. „Een levens gevaarlijke situatie. Veel mensen hebben hun erf afgezet met een hek om te voorkomen dat een kind de weg op rent.'' aldus mevrouw Koevermans. Het sluipverkeer bezorgt de buurt nog meer problemen. Buurtbewoners die er tijdens de spits met de auto op uit moeten, komen bijna niet vooruit. Tegen de stroom inrijden komt neer op 'kruipen', omdat er maar zelden een gaatje valt. Het eigen erf op rijden levert ook hoofdbrekens op. Beloofd De gemeente Schiedam heeft ze ven jaar geleden at eens beloofd maatregelen te nemen. Het is er nooit van gekomen. De bewoners hebben het gevoel dat de gemeen te de zaak voor zich uitschuift, totdat de nieuwe verbindingsweg tussen Spaland en Sehiedam- Centrum - via de's Gravelandse weg klaar is. Mevrouw Koever mans, verontwaardigd: „Wij mo gen van de gemeente zelf maatre gelen verzinnen en deze actie voeren. Dan zijn we even zoet." Door het uitdelen van pamfletten en het plaatsen van waarschu wingsborden hoopt de buurt de automobilisten tot inkeer te bren gen. Voor harde acties, zoals blok kades. voelen de bewoners niet veel. „Dat soort dingen keren zich meestal tegen je. Wij doen liever een beroep op het gezonde ver stand." Vlaardingen - De nieuwe ambte lijke top van de gemeente Vlaar dingen zal vrijwel geheel van bui ten komen. Na de benoeming van de huidige directeur van de Ge meentelijke Sociale Dienst, ir. Trees van Miltenburg-Kraakman, tot nieuwe gemeentesecretaris, lijkt de kans voor eigen topamb tenaren in het gemeentelijk appa raat op een promotie tot vakdien- stdirecteur verkeken. De ge meente gaat deze week via een advertentie en een headhunter op zoek naar nieuwe externe kandi daten voor de nu nog overgeble ven twee posten. De gemeente raad zal binnenkort al een tweede benoeming doen. De in Vlaardingen wonende alge meen secretaris/penningmeester van het Koninklijk Nederlands Landbouwcomité (KNLC) in 's Gravenhage, J. Brinkman, is als enige door het college van burge meester en wethouders voorge dragen voor de functie van direc teur bij de op te richten vakdienst Milieu, Natuur, Sport en Recre atie. Brinkman is 37 jaar, gehuwd en heeft twee kinderen. Hij volg de de Agrarische Hogeschool in Dordrecht en deed privaatrecht aan de Erasmus Universiteit. Na afsluiting van zijn agrarische stu die startte Brinkman in 1979 zijn loopbaan bij het KNLC als be leidsmedewerker voor onderwijs, in 1988 werd hij algemeen secre taris/penningmeester en is als zo danig ook actief in de Europese Copa-milieugroep. Waarnemend directeur J.P. de Kok van de Centrale Personeels dienst bevestigt, dat voor de twee andere posten naar externe kan didaten wordt gezocht. „Eind de ze week verschijnt een sollicita tie-oproep voor de functie van di recteur bij de op te richten vak- dienst Maatschappelijke Dienst verlening. Ook gaat de opdracht de deur uit naar een headhunter om te zoeken naar een geschikte kandidaat voor de functie van di recteur van de vakdienst Wonen en Werken." Eerder werd namens de gemeen te in september geadverteerd met de baan van gemeentesecretaris en verschenen intern oproepen voor vakdienstdirecteuren. Daar uit zijn Van Miltenburg en Brink man naar voren gekomen. De in schakeling van een headhunter voor de baan bij Wonen en Wer ken is volgens De Kok noodzake lijk omdat het aantal geschikte kandidaten in die sector gering is. De gemeentesecretaris en de drie vakdienst-directeuren gaan in de nieuwe organisatie van het ge meentelijk apparaat het Centrale Management Team vormen, dat grote bevoegdheden krijgt omdat burgemeester en wethouders meer op afstand willen gaan be sturen. Het maximum-salaris is voor de vier leden van het team gelijk gestelcj op bijna elfduizend gulden per maand. Maassluis - Het Maassluise raadslid Herman van Hoeven is het niet eens met de bouw van een nieuw, regionaal ziekenhuis naast NS-station Sehiedam- Nieuwland. Volgens de vertegen woordiger van RPF/SGP verdient Vlaardingen vanwege haar cen trale ligging in het verzorgingsge bied de voorkeur. Voor de bevol king van Maassluis, Maasdijk, Maasland en Hoek van Holland is de afstand tot het nieuwe zieken huis volgens Van Hoeven te groot. In schriftelijke vragen nodigt Van Hoeven het Maassluise college uit haar mening over de lokatie- keuze van het nieuwe ziekenhuis te geven. Verleden week bepaal den de besturen en de directies van het Vlaardingse Holy- en het Schiedamse Sehieland-zicken- huis dat de beide voorzieningen plaats moeten maken voor één nieuw regionaal ziekenhuis in Schiedam. Van Hoeven vindt het vreemd, dat in Maassluis de raadscommis sie voor Volksgezondheid en de gemeenteraad totaal niet betrok ken zijn geweest bij de keuze voor de plaats. Het raadslid vraagt zich nu af of het Maassluise college wel een actieve rol heeft gespeeld bij de onderhandelingen over de nieuwe stek voot het ziekenhuis. Van Hoeven beroept zich op een motie, die in oktober van dit jaar werd aangenomen in de gemeen teraad van Maassluis. Op initia tief van de PvdA werd vastgelegd, dat het Maassluise college 'ten nauwste wordt betrokken bij de besluitvorming van het nieuw te bouwen ziekenhuis'. Het RPF/SGP-raadslid hoopt dat hel college alsnog de lokatie Vlaardingen bij de gemeentebe sturen van Vlaardingen en Schiedam aan de orde wil stellen. Ook de besturen van de zieken huizen moeten volgens Van Hoe ven door het gemeentebestuur van Maassluis worden bewerkt. De ziekenhuisbesturen hebben voor Schiedam gekozen op advies van het onafhankelijke orde ningsbureau Zandvoort Orde ning en Advies. Van de aangedra gen achttien lokaties is de plek naast NS-station Schiedam- Nieuwland volgens dit bureau de meest geschikte. In tegenstelling lot Van Hoeven roemt Zandvoort de goede bereikbaarheid per auto en openbaar vervoer van de geko zen stek. Naast kritiek op de lokatiekeuze plaatst Van Hoeven ook kantteke ningen bij de noodzaak van de fu sie. „Het is moeilijk uit te leggen dat beide, nog in redelijke staat verkerende ziekenhuizen moeten worden afgestoten." Dat er in af wachting van de nieuwbouw nog 23 miljoen gulden wordt geïnves teerd in het Schieland-zieken- huis. vindt Van Hoeven van den zotte. „Mijns inziens is dat hele maal niet meer uit te leggen.',1 Huize Fr an keiand heeft dekerstgroeten dit jaar eens op een andere manier op de post gedaan. Op het plein voor het Schiedamse verzorgings huis in de St. Uduinastraat vormden ongeveer 200 medewerkers en bewoners gisteren een menselijke kerstboom. Ze lieten groene ballonnen op met kerstkaart jes eraan. Maar of veel kaarten in Schiedam te recht zijn gekomen valt te betwijfelen. Er stond een harde wind. „Mijn ballon haalt op z'n minst Afghanistan," grapte een personeelslid. De 'kerstboom' werd met behulp van een wal kie-talkie en een luidspreker geformeerd door de kerstman zelf. De deelnemers droegen groene overgooïers en groene petten. Om er ondanks de regen toch een witte kerst van te maken was er kunst sneeuw op het plein gespoten. De vlokken ko zen met evenveel gemak het luchtruim als de ballonnen. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen - De uit Vlaardingen afkomstige actrice Mary Eon van Steenis was gisteren even terug in haar geboorteplaats. Niet voor familiebezoek maar voor iets heel anders. De leerlingen en het per soneel van de Christelijke Scho lengemeenschap Groen van Prin- sterer hielden gedurende 24 uur een sportieve inzamelingsactie ten bate van een eigen ontwikke lingsproject in Mpeketoni, een klein gebied in Kenia. Mary Lou van Steenis, de vrouwelijke hoofdrolspeler in de populaire en onlangs met de Televizierrmg be loonde televisie-serie Vrienden voor het leven' kwam speciaal naar sportpark 't Nieuwlant om er het startschot voor de presta tieloop te geven. Kort daarvoor bracht ze even een bezoek aan haar oude schoei. Wim van den Burg, docent En gels, was op het idee gekomen Marv Lou 'voor even' terug te ha len naar de Groen van Prinsterer. „Ik krijg heel veel van dergelijke verzoeken," beweerde de blonde ex-VWO-leerlinge, „maar ik kan en wil gewoonweg met overal op in gaan. Op den duur moet je se lecteren. Betreft het een actie voor een goed doel dan ben ik er meestal wel voor de porren. En als het dan nog op je oude school is ook, kan je uiteraard geen nee zeggen. Maar," richtte ze zich tot organisator Van den Burg. „mijn moeder had jou natuurlijk nooit mijn telefoonnummer mogen ge ven." Ze kon er niets aan doen dat het startpistool dienst wei gerde, maar Mary Lou van Steenis vond toch dat ze daarna even moest helpen bij het af stempelen van wedstrijd- formulieren. Foto Roel Dijkstra Na de koffie verplaatste de in tele visie- en theaterland rijzende ster zich met enkele leerkrachten naar het sportpark om de deelne mers van de prestatieloop, één van de onderdelen van inzame lingsmarathon, weg te schieten. Maar helaas. Het startpistool gaf slechts een klik in plaats van een knal. De scholieren lieten zich er niet door van de wijs brengen en zetten het desondanks op een lo pen. En hoewel ze er zelf niets aan kon doen, toch wilde Mary Lou haar fout goedmaken. Nadat ze gewil lig met wat kinderen op de foto was gegaan, posteerde zy zich bij de controlepost om de wedstrijd- formulieren van de eerste passan ten af te stempelen. Vlaardingen - President-direc teur Hendrik de Jong van Van Neerbos Beheer BV is gisteren benoemd lot Ridder in de Orde van Orarue Nassau. De onder scheiding is hem door de burge meester in het Delta-hotel uitge reikt. De Jong startle in 1947 zijn loop baan als commercieel administra tief medewerker bij de NV S.J. Vissers Chemische Industrie. Na enkele omzwervingen stapte De Jong tien jaar later over naar de branche waarin ook Van Neerbos actief is. Hij trad in dienst bij DLM, een groothandel in bouw materialen. Hij werd daar ad junct-directeur. In 1970 ging De Jong over naar Van Neerbos, waar hij vier jaar later directeur werd. Hij startte onder meer de Gamma Bouwmarkten op. Schiedam - Met behulp van ta kelwagens heeft de politie van Schiedam gisteravond rond ne gen uur een personenauto van de tien meter diepe bodem van de Nieuwe Maas gehaald. Er zaten twee oudere mensen in. Nog niet duidelijk is hoe de auto te water is geraakt. Schiedam - De winkel van De Marskramer aan de Mgr. Nolen- slaan in Schiedam is gisteravond weer eens overvallen. Rond half negen stapten twee mannen bin nen, van wie er één een verkoper bedreigde met een pistool. De winkelbediende werd ook ge schopt. De andere hield de caissi ère. ook met een pistool, in be dwang. Het tweetal is er met geld vandoor gegaan in een auto. Schiedam - Bij de WV aan de Buitenhavenweg in Schiedam is gistermiddag een ongeveer 20-ja- rige man, gekleed in een spijker broek en een leren jack, over 4 balie gesprongen en heeft geld geroofd uit de kassa. Hij had een vuurwapen bij zich. De man ver dween in de richting van de Koe marktbrug. Een grote zoekactie leverde niets op. Vlaardingen - Een inbreker is gis termiddag gestoord toen hij bezig was buit te vergaren m een flat woning aan de Stadhouderslaan te Vlaardingen. De bewoner merkte bij thuiskomst de man op. die er vervolgens vandoor Er wordt een klein vermist. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft gisteravond twee man nen en een vrouw aangehouden die tassen vol gestolen spullen bij zich hadden Die waren uit win kels weggehaald. Volgens de poli tie waren het drugsverslaafden. Schiedam - Ook al is de speciale koopavond voor bejaarden en in validen bij drie winkels in Schiedam-Zmd maar een matig succes geworden, met Pasen vol gend jaar wordt het experiment herhaald. „En ik ben er van over tuigd dat we dan wél een grote toeloop hebben," zegt William de Block, directeur van de Albeit Heijn-vestiging aan de Haga- straat. De Block had 2ijn zaak afgelopen maandagavond van zeven tot ne gen uur geopend om oudere en rolstoelende Schiedammers in de gelegenheid te stellen eens onge stoord te winkeien. Twee andere winkels aan de overkant deden ook mee aan de proef. Maar De Block telde slechts 25 klanten en het bezoek aan de overkant lag in dezelfde orde van grootte. Weinig animo, maar dat wil vol gens de ondernemer nog met zeg gen dat er geen behoefte zou be staan aan deze aparte koopavon den. Hij houdt het erop dat het publiek niet van zijn idee op de hoogte was. De Block had brieven gestuurd naar de verzorgingshui zen en hier en daar posters laten plakken. „Kennelijk was dat on voldoende. Ik denk dat mond tot mond-reclame beter werkt. Daar heeft deze eerste keer zeker bij geholpen. Volgende keer konten er beslist meer mensen." taxatie - reparatie - reinigen Karei Doormanstraat 329 Telefoon 010-4124350 Rotterdam j i t r 1 l

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1991 | | pagina 1