Waterweg 13 as Weer inkrimping bij veerdienst Duizenden kerstbomen versnipperd WV wil sportwagenmuseum in Schiedam feE Overwerk in het verleden soms uitbetaald met plaatsbewijzen Joop Stolze bereid unieke collectie van honderden auto's af te staan 'Burgemeester, belofte maakt schuld' Peper heeft haast met regio Rijnmond Bekentenissen in moordzaak Heinenoord Gewond na botsing met ziekenwagen Ook verlies voor PvdA Vlaardingen Even andere route Openingstijden bieb gewijzigd Caféklant rijdt met taxi weg Poging auto te stelen mislukt Politie zoekt exhibitionist Jongens gepakt met vuurwerk Inbraak bij korfbalclub Witte Toyota weggenomen MOOI WARM E FABER Rotterdams Dagblad Vrijdag 3 januari 1992 Regio Waterweg Brede Havenstraat 6 3131BC Vlaardingen tel 010-4350557/fax 4349754 Rotterdam - Aanhangers van ponyclub 't Hoefijzer- De pony- tje laten zich niet langer afschepen. Op de stoep van club was het stadhuis hebben ze gistermiddag met een de- gisteren monstratie duidelijk gemaakt dat ze hel niet nako- aanwezig men van beloften voor een ander onderkomen meer op de Cool- dan beu zijn. Zrin twintig leden deelden folders en singel, om protestbrieven uit aan bezoekers van de nieuwjaars- tijdens de receptie van het Rotterdamse gemeentebestuur. nïeuwjaars- 'Belofte maakt schuld', liet een spandoek op de huif receptie En van een ponywagen aan de argeloze bezoekers we- het stad iën. ..Het moet nu afgelopen zijn met de onzeker- huis te plel- heid," vertolkte mevrouw Gerrie Poot. „Iedereen ten voor laat ons letterlijk en figuurlijk in de kou staan." een nieuw Overigen s hadden zij en burgemeester Peper eerder onderko op de middag een gesprek gehad over de huisves- men. Foto Ungsproblemen van de ponyclub. Ondanks de belof- Nieis van der te van de burgervader om zich vanaf maandag daar- Hoeven in te verdiepen, werd de actie op de stoep niet afge blazen. ..Duidelijk moet worden dat het water ons aan de lippen staat,*' zei ook Aaron van Beest, de be heerder van de manege van 't Hoefij2ertje. De zorgen van de ongeveer zestig leden van de stich ting zijn ontstaan na de aanzegging om de tijdelijke manege aan de Olympiaweg in de deelgemeente I Js- selmonde te verlaten. Hel terrein is nodig voor de bouw van een nieuw viaduct van vierhonderd meter tussen IJsselmonde en de Kop van Zuid. Volgens de deelgemeente IJsselmonde kan 't Hoefijzertje geen enkel recht doen gelden en is al meer hulp geboden dan men verplicht zou zijn. Volgende maand moeten de vijf pony's, huifkar en stal zijn verdwenen. Rotterdam - Met het uitvoeren van de plannen voor de regio Rotterdam is haast geboden. Als Rijnmond internationaal wil blijven meetellen dan moeten de regio-gemeenten samen en op korte termijn zaken als havenactiviteiten, ruimtelijke ordening, cultuur beleid en milieu aanpakken. Want wie de regiovor ming en schaalvergroting elders in Europa ziet, kan niet anders concluderen dan dat Nederland er al be hoorlijk laat mee is. Dit heeft de Rotterdamse burge meester A. Peper donderdag gezegd in zijn nieuw jaarsrede. Deze regio-ontwikkeling betekent niet dat Rotterdam als stedelijke samenleving verdwijnt, zo meent Peper. Hij benadrukte dat dit plan uitsluitend tot doel heeft om tot bestuurlijke veranderingen en omvorming te komen. Als het regionale bestuur een maal een feit is, dan is dit een stimulans voor de ha venstad om een nieuwe identiteit te vinden binnen de regio, aldus Peper. Volgens de burgemeester is juist het hebben van een eigen identiteit een voor waarde om internationaal mee te tellen. Vanuit dat gegeven en door economische noodzaak moet Rot terdam niet aarzelen om dit jaar te beslissen over za ken op het terrein van mobiliteit. Peper doelt daar mee op de ontwikkeling van de Kop van Zuid, het nieuwe stadsdeel op de Linker Maasoever met veel kantoor- en industrieruimte, en op een besluit over het Integraal Plan Noordrand met of zonder luchtha- Heinenoord - Met de bekentenis van een man en een vrouw en het vinden van het moordwapen heeft het recherche-bijstandsteam uit Dordrecht de moord op een 36-jarige Rotterdammer opgelost. De man werd op 7 december levenloos aangetroffen aan het einde van de Boonsweg in Heinenoord. De twee verdach ten komen uit Rotterdam: de 28-jarige vrouw is de ex-echtgenote van het slachtoffer en de 26-jarige man is een goede bekende van baar In eerste instantie zijn drie verdachten aangehou den, die echter niets met de moord van doen hadden. Op 22 december werd de Rotterdamse aangehouden, toen zij uit Turkije terugkeerde van de begrafenis. De andere verdachte werd op 28 december aange houden. Hij heeft het slachtoffer op verzoek van de ex-echtgenote met een dumbel, een staaf ijzer die bij het gewichtheffen wordt gebruikt, om het leven ge bracht. Het exacte motief van de moord is nog niet duidelijk. Na rijden door rood botste een ambulance op de Hoofdweg tegen een personen wagen. De bestuurder van die auto raakte zwaarge wond. Foto Duivesteln Rotterdam - Een 24-jarige Rotterdamse automobi list is gisteren op de Hoofdweg in Rotterdam ernstig gewond geraakt bij een aanrijding met een ambulan ce. De man zag niet dat de ziekenwagen door rood reed, waarna een frontale botsing volgde. Het slacht offer is opgenomen in het Dijkzjgt-ziekenhuis. De ambulance was op weg naar een spoedmelding in de Kerkhofstraat in Crooswijk. Vlaardingen Van de acht medewerkers van de geredde veer dienst tussen Vlaardingen en Pernis moeten er voor het eind van deze maand drie of vier verdwijnen. Dat heeft de kersverse directeur P. Post van het tot Veerdienst Rijnmond omgedoopte bedrijf bij zijn aantreden bekend gemaakt. Volgens Post be- schikthetbedrijfopditmomentover te veel schippers en te wei nig matrozen. De maatregel volgt op de ontsla gen, die bij het faillissement van de veerdienst De Nieuwe Maas in oktober vorig jaar vielen. Van de dertien medewerkers bij de veer diensten vlogen er toen vijf de laan uit. Directeur Post hoopt de sociale gevolgen van de nieuwe maatregel te beperken door ge bruik te maken van de VUT-rege- hng. De meeste medewerkers van het veer zijn vijftigers en zesti gers. De ingreep in het personeelsbe stand vormt de eerste aanzet voor het reorganisatieplan, dat Post voor de veerdienst in petto heeft. ..Ik heb het personeel laten weten dat het onze laatste kans is. De overheden zijn de veerdienst al verschillende keren te hulp ge schoten. Dit jaar zullen we het echt moeten waarmaken." In eerste instantie ziet Post het verbeteren van de service aan de klant. „Als gevolg van problemen met een pomp konden we voor de kerst twee dagen niet varen. Door het opstellen van een degjlijk vaartechnisch plan moeien we het vervoer m de toekomt kun nen garanderen. Verder moet er een verwarmd wachthuisje voor de passagiers komen." De 53-jange Post ziet voor zich zelf ook een taak weggelegd in het verbeteren van het systeem van de kaartverkoop „In het ver leden bleef er het nodige aan de strijkstok hangen. Het kwam voor dat er geen geld was om overwerk uit te betalen. In dat ge val kreeg een medewerker een se rie plaatsbewijzen, die hij dan zelf mocht verkopen. Van dat soort za ken moeten we af." Op verzoek van de Rotterdamse wethouder Verbeek onderzoekt Post de komende twee maanden of het eeuwenoude veer tussen Kralingseveer en IJsselmonde opnieuw in de vaart kan worden genomen. De verbinding over het water sneuvelde omdat met de toegezegde subsidies voor 1992 slechts één veerdienst in de vaart te houden is. Naast subsidies van de gemeenten Rotterdam (350.009 gulden) en Vlaardingen (ÏOO.OGO gulden) draait de veer dienst Vlaardingen-Pernis op bij dragen van de industrie in het Botlekgebied en enkele kleinere subsidiegevers. De afgeslankte start van de veerdienst luidt naast het Kralingseveer ook het einde in van het Rotterdamse stads veer. „Voor een nieuwe start van het veer in Kralingen zal ik met de pet rondmoeten." stelt de nieuwe directeur. .Alleen aan salariskos ten heb ik al 2,5 ton nodig. Als dat geld beschikbaar komt, wil ik mijn nek wel uitsteken en weer gaan varen. Maar er zijn ook an dere problemen te overwinnen. De laatste tijd bracht het veer maar 21 gulden per dag op. Daar kunnen we het niet voor doen. We zouden er in ieder geval voor moeten zorgen het scholieren ver voer weer terug te winnen. De kinderen rijden nu over de Brie- nenoordbrug." Op de iets langere termijn moet de directeur kapitaal aantrekken voor de aankoop van een nieuw schip. De huidige veerboot De Kaag is afgeschreven en kan nog slechts provisorisch in de vaart worden gehouden. „Rijkswater staat heeft in eerste instantie geen subsidie willen geven, maar ik hoop toch op hun medewer king," zegt Post. Voor de Veer dienst tussen Nieuw-Beijerland en Hekelingen heeft Rijkswater staat een boot beschikbaar ge steld. Ik hoop dat ze ons ook een boot willen leveren en vergeten de rekening te sturen." Vlaardingen - Als er nu gemeen teraadsverkiezingen zouden wor den gehouden zou de Partij van de Arbeid ook in Vlaardingen veel stemmen verliezen. Van 629 on dervraagde Vlaardingers zei 22 procent bij de laatste gemeente raadsverkiezingen op de PvdA gestemd te hebben. Nu zou slechts 16,1 procent van de onder vraagden dat nog doen. Dit bete kent een verlies van twee zetels in de gemeenteraad. CDA en D66 zouden beide winst boeken. Dit blijkt uit een enquête die is gehouden door Omroep Vlaardin gen in samenwerking met het Christelijk Economische College Beneden Maas. De telefonische enquête onder 629 Vlaardingers is uitgevoerd door leerlingen van de school. Omroep Vlaardingen heeft op oudejaarsdag de uitslag van de politieke enquete in het programma 'Hel jaar vloog voor bij' gepresenteerd. Uit de enquête bleek ook dat 68.8 procent van de ondervraagden zou gaan stemmen als er nu ge meenteraadsverkiezingen gehou den worden. Dat is 5,3 procent meer dan in 1990. Overigens wist 40 procent van de 629 ondervraag de Vlaardingers niet welke partij en in Vlaardingen het college vormen. Hoek van Holland - De verkeers overlast die de bussen van West nederland veroorzaken voor de bewoners van de Rijpstraat in Hoek van Holland is vanaf vo1- gende week verminderd. Bewo ners hadden geklaagd dat de zwa re bussen schade toebrachten aan hun ongefundeerde woningen. Vanaf 5 januari rijdt buslijn 123 met meer door de Rijpstraat. De bussen rijden voortaan een lus over de Cordesstraat, de Hoekse Hillweg en Mercatorweg. De rou te wordt na 31 mei opnieuw gewij zigd. Vanaf die datum gaat bus 123 ook over de Dirk van den Burgweg en Langeweg rijden. Wat tot voor kort de pracht was in de huiskamer, is straks terug te vinden in parken en plantsoenen. De kerst- boom-ver- snïpperaars draaien in Vlaardingen op volle toe ren. Foto Gernt de Heus/ Roel Dijkstra De 'kerstbomen-versntpperaars' draaien op volle toeren. In de ge meente Vlaardingen zijn tot nu toe hiervoor ruim 2000 kerstbo men ingezameld. Verwacht wordt dat er dit jaar meer bomen ingele verd zullen worden dan vorig jaar. Op 6 inzamelpunten in de stad konden de mensen de afgelopen dagen voor elke ingeleverde kerstboom twee kwartjes krijgen. Vorig jaar was dat nog een kwart je per boom. De versnipperde bomen worden verdeeld over de parken en plantsoenen in Vlaar dingen. Inwoners van Maassluis konden voor hun oude boom een kwartje ontvangen. Vrijdagochtend tus sen 10.00 en 12.00 uur werden op vier plaatsen in Maassluis de ou de bomen ingeleverd. Ook in Maassluis zullen de bomen wor den versnipperd en verspreidt over het openbaar groen. Het is de derde keer dat de kerstbomen op deze manier ingezameld wor den. In voorgaande jaren werden de kerstbomen verbrand maar omdat versnipperen beter is voor het milieu is dat nu niet meer het geval. In Schiedam kunnen de mensen hun kerstboom gewoon met het huisvuil op straat zetten. In wij ken waar het afval gescheiden wordt opgehaald kan de kerst boom mee met het groente-, fruit en tuinafval. Vlaardingen - Per 1 januari zijn de tarieven en de openingstijden van de bibliotheekfilialen West- wijk en Babberspolder gewijzigd. Het filiaal Westwijk is op maan dag en vrijdag geopend van 13.30 tot 19.30 uur en op woensdag van 10.00 tot 17.00 uur. Het filiaal Bab berspolder is op maandag en woensdag open van 13.00 tot 19.30 uur en op vnjdag van 13.30 tot 19.30 uur. Op dinsdag, donderdag en zaterdag zijn beide filialen ge sloten. Per 1 januari zijn ook de tarieven verhoogd. Er zal leengeld worden gevraagd van 25 cent per band voor boeken en audio-visuele ma terialen. Het leengeld voor CD's gaat naar 3 gulden per week. Daarnaast is er een contributie verhoging van 10 naar 14 gulden voor 65 pashouders en van 28,50 naar 32,50 gulden voor overige volwassenen. Verder is er een ste rabonnement ingevoerd (40 gul den voer houders van een 65 pas en 60 gulden voor overige vol wassenen) waarbij geen leengeld is verschuldigd. Voor 18-, 19- en 20-jarigen wordt er een 'geeltjes- abonnement' ingevoerd van 25 gulden. Het abonnement voor de jeugd tot 18 jaar blijft gratis. Leners met een lopend abonne ment die geen leesgeid willen be talen kunnen een bedrag terug krijgen dat overeenkomt met het aantal maanden dat hun pas nog geldig is voor 1992. Schiedam - De Schiedamse WV heeft plannen om een sportwa genmuseum in de stad te vesti gen. WV-directeur Ruud Pillard wil daan-oor de collectie gebrui ken van de bloem en kweker Joop Stolze uit De Lier. Stolze bezit en kele honderden sportauto's uit de periode 1950-1970. Daarnaast heeft hij de groolste verzameling emaille reclameborden van Euro pa, een aantal oude benzinepom pen en een collectie jukeboxen. Hij is genegen zijn verzameling in bruikleen te geven aan het toe komstig museum. Veel van Stolzes materiaal is af komstig uil Amerika, maar de meesle wagens uit zijn collectie werden gefabriceerd in Europa. De Lierenaar legt zich toe op liet verzamelen van wagens waarvan maar een beperkt aantal is ge maakt. Hij kocht zijn eerste sport wagen een jaar of 15 geleden. Toen hij de smaak van het op knappen van oude auto's te pak ken kreeg breidde zijn collectie zich snel uit. „ZeJra het ene exemplaar klaar is, wil je aan een volgend beginnen." Het wagenpark staat nu uitge stald in enkele bloemenkassen in De Lier. De plek doet de auto's maar matig tol hun recht komen, vindt de eigenaar. „Ze staan veel te dicht op elkaar om ze goed te kunnen bekijken. Ze vragen als het ware om een mooier gebouw, met een beetje aankleding erom heen." Een museum, zoals de Schiedam se VW wil. kan volgens Joop Stolze een groot succes worden. „Er is momenteel veel liefhebbe rij voor dit soort auto's. Klassie kers zijn erg in, vooral bij veerti gers die deze wagens nog kennen uit hun jeugd. Ze zijn er helemaal weg van, ik knjg hier tegenwoor dig zoveel mensen over de vloer, dat ik het niet meer kan bijbenen. Het wordt van lieverlede te gek. ook dat is ee** reden om ze onder te brenge.imuseum." VW-direcfeur -.'illard denkt dat Joop Stolze: „De auto's vragen als het ware om een mooier gebouw." Foto Gernt de Heus/Roei Dijkstra SNOOKEREN de Lijnbaan 010 - 404 79 35 Een avondje uit Stolzes sportauto's een belangrij ke aanvulling kunnen zijn op het toeristisch aanbod van Schiedam. Dat aanbod houdt tot nu toe al leen verband met de geschiedenis van do jeneverindustne. Een 'trekker' als een sportwagenmu seum kan voor dagjesmensen een extra reden zijn een bezoek te brengen aan Schiedam. Het zou het enige museum op dit gebied zijn in Nederland. De vestiging van een sportwagen museum is onderdeel van het be leidsplan van de VW tot 1995. Andere voorstellen van de VW om Schiedam voor toeristen aan trekkelijker te maken: de aanleg van een camping, de vestiging van een low-budget hotel, auto vrij maken van de Lange Haven en Oude Sluis, de vestiging van een glasblazer in het Zakkendra gershuisje, het afmeren van meer historische vaartuigen in de ha vens. Het beleidsplan gaat er vanuit dat er de komende jaren meer vraag zal ontslaan naar uitstapjes in ei gen land. Dat verschijnsel zou veroorzaakt worden door meer vrije tijd, toenemende vergrijzing en een duurder wordende 'auto mobiliteit'. Vlaardingen - Een24-jangeVlaar- dingse caféklant is er gisteren met een taxi vandoor gegaan. Ver kwam hij niet. Na enkele meters kwam de taxi tegen de pui van een stomerij tot stilstand. Die pui werd aldus volkomen vernield. De caféganger, die een flinke slok ophad, had de taxi vanuit een café aan de Reigerlaan in Vlaardingen besteld. De chauffeur van de taxi had zijn wagen op het trottoir ge zet en was uitgestapt. En voor hij er erg in had, zat de drinkebroer achter het stuur voor zijn korte ritje. De man had geeri rijbewijs. Vlaardingen - Een poging vannacht om een auto te stelen die aan de Holysingtl in Vlaardin gen stond geparkeerd, is mislukt. Wel werd de autoradio weggeno men. De contactdraden in de auto lagen ook vrij en het stuurslot bleek verbroken. Schiedam - De politie van Schiedam is op zoek naar een blonde man van 30 a 35 jaar die gisteren in de Prins Bernhard- laan rond twaalf uur aan twee Schiedamse meisjes van 12 jaar zijn geslachtsdeel heeft getoond. De exhibitionist was gekleed in een blauwe jas en broek. Schiedam - De Schiedamse poli tie heeft vannacht nog twee jon gens opgepakt die bezig waren met vuurwerk. De knapen, zes tien jaar, werden betrapt in de tramhalte bij het Hof van Spa- land. Schiedam - Bij de korfbalvereni ging Harga te Schiedam is inge broken. Gisteren is aangifte ge- daan van de verdwijning van een® koffiezetapparaat, drank en j etenswaren. Hapjes en drankjes waren bedoeld voor de nieuw- jaarsreceptie. Schiedam - Aan de Spijkerstraat in Schiedam is gisternacht aan witte Toyota Hi-Ace (BN-79-BLi j gestolen. De eigenaar van een Peugeot constateerde eerder dal op het Bachplein het embleem van zijn wagen was gestolen. Uit j een auto aan de Kreupelstraat is de autoradio gestolen. ATH<I« H. v. Kooij showroom- Oosthavenkade 14 1 Vlaardingen 4343213 Jmperiujyl smeden CALLENBURGSTRAAT dO YIAARMNGEN - TEL 010-4343056 vereniging van Nederlandse Installatiebedrijven i t

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1