15 GEB-foutje: Hoekse bedrijven zonder stroom, gas en water PRIJS-SENSATIES bij new bassvs fashion Jansen Troost: 'Hoek van Holland is veel meer dan alleen badplaats' Brandschade meer dan drie miljoen gulden Renteverhoging bij de Bondsspaarbank Eminent-rekening 50% KORTING 98.- 29; 198.- 98.- Glas in lood bekijken Kunst in de kerk Schiedam weer eens op tv Computerles in de Erker Groepstentoonstelling Gerard Joling in zaal Middelhuyse Literatuurliefhebbers Gezondheid en ouderen Discussie zonder remmingen over verbouwing raadszaal Niemand op spreekuur Gemeenteraad vindt schildersbedrijven uit Vlaardingen te duur Rotterdams Dagblad RUIMT OP! EN HOE!! HERENKOLLEKTIE new Qft fashion Rotterdams Dagblad Donderdag 9 januari 1992 Met drie lezingen en een thema-dienst vestigt de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB de aandacht 1 de komende weken op glas in lood-ramen. Maandag i3 januari vertelt mevrouw R. Janse, voormalig hoofd educatieve dienst van het museum Boy mans j van Beuningen, over het thema 'Het venster in de I beeldende kunst'. Twee weken later, maandag 27 ja- f nauri houdt de Schiedamse beeldend kunstenaar en glazenier de heer Fr. Henderickx een lezing over I '5000 jaar glas'. Drs. C. Beukman neemt maandag 10 t februari aan de hand van een dia-serie de kunste- naar Marc Chagall onder de loep. Zondag 2 februari {10.30 uur) wordt er aan het onder- werp een thema-dienst gewijd met medewerking van het NPB-koor. I De bijeenkomsten die in samenwerking met de we- tenschappelijke Kring in Schiedam in het kerkge- i bouw van de Nederlandse Protestanten Bond aan de Westvest 90-92 worden georganiseerd, beginnen om 120.00 uur. De toegang is gratis. In de Grote of St-Janskerk aar. de Nieuwstraat is vrij dag 10 en zaterdag 11 januari van 13.00 tot 18.00 uur een tentoonstelling te bezichtigen van schilderijen van Edith Janzen en Jaap Gestman Geradts. Eerst genoemde zal enige tientallen aquarellen laten zien, Werk dat zich kenmerkt door enthousiast kleurge bruik, gepaard gaande aan een natuurgetrouwe weergave. Geradts toont tientallen houten panelen die in 'sja- bloonstijl' zijn beschilderd, werk dat zich kenmerkt door gebruik van gesloten vlakken waarmee onver anderd VTOuwen worden geportretteerd. Schiedam komt weer eens op de televisie. Nu be steedt het nieuwe Avro-teievisieprogramma 'Land in zicht' aandacht aan het branderij-verleden van de stad. Presentator Roeland Kooymans gaat op zoek naar de sporen van het jenever-verleden van Schiedam en bezoekt daarvoor en der meer het ge distilleerd museum, een oude vervallen branderij en de graanmolen De Vrijheid. In wijkcentrum de Erker wordt binnenkort weer aangevangen met een nieuwe reeks computercur sussen. Voor mensen die nog nooit met een compu ter hebben gewerkt is er de cursus WordPerfect 5.1 en degenen die over de basiskennis beschikken wordt de cursus MS.dos 5.0 gegeven. De cursussen in de Erker duren acht weken en wor den op diverse avonden in het gebouw aan de Jan van Avennestraat 332 gegeven. Belangstellenden kunnen informatie inwinnen en zich aanmelden bij de Erker, telefoonnummer 4267767. Voor de tweede maal valt er in de Galerie Artoteek aan de Oosthavenkade 42 een groepstentoonstelling van Vlaardingse beeldende kunstenaars te bezichti gen. Van 10 janauri tot en met 1 februari kan men re cent werk van onder anderen Maryoke, Peter Du mas, Sandra Gallo en Elly Zwaan swijk bekijken. De tentoonstelling wordt vrijdag 10 januari om 20.00 uur door middel van een vernissage geopend en is gratis toegankelijk. De openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.30 en van 13.00 tot 17.00 uur, vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdagmid dagvan 12.00 tot 17.00 uur. In aanmerking voor de verkiezing van het Top-Ta- lent '91 van Vlaardingen komt hij niet, maar als trek ker van het vijfde Reijnart sound-feest zal hij onge twijfeld wél fungeren: Gerard Joling. De populaire zanger wordt betrokken bij de uitreiking van de on derscheiding Top-Ta!ent van Vlaardingen. een prijs die eerder al werd gegeven aan Rita Young, Martin Eden. Mary-Lou van Steenis en Angelina van Dijk. Omdat de cursus literatuur reeds is volgeboekt heeft de Stichting Coerke besloten de vier avonden tellen de cursus vanaf 21 januari te herhalen mits daar vol- Tdoende belangstelling voor is. Met de deelnemers wordt een boek besproken dat betrekking heeft op vrouwen. Geïnteresseerden kunnen zich vanaf he den opgeven bij Coerke (4351280) of G. van der Have (4341934). De gezondheidszorg is het thema van drie bijeen komsten die de Raad voor het Ouderenwerk deze maand heeft belegd voor 55-pIussers. Op 17 januari spreekt de Schiedamse huisarts Stolker, op 24 janua ri ex-adjunct directeur Baan van het Holy-zieken huis en op 31 januari Leene van de afdeling sociale gerontologie van de Vrije Universiteit van Amster dam. Alle bijeenkomsten zijn in het dienstencen trum West aan de Frank van Borselenstraat en duren van 13.30 tot 16.00 uur. Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Brede Haven- straat 6 3131BC Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 4343229, 4352066, 4350557 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 4345209 Schiedam donderdag 9 januuari Rini van Willigen (Blues), Theatercafé Passage. 22.00 uur. vrijdag 10 januari Cursus zelfverdediging, dienstencentrum de 4 Mo- tens, 10.00 uur. Vlaardingen donderdag 9,januari "The Doors (film), stadsgehoorzaal 20.30 uur. [rijdag 10 januari Bingo, De Bijenkorf, 14.00 uur. y* Nieuwjaarsbijeenkomst ANBO. Drieenhuysen, 14.00 uur. Hoek van Holland - Hoewel de bouw in de allerlaatste fase ver keert, kan garagehouder Cees Schalkoort zijn nieuwe bedrijf aan de Zekkenweg in Hoek van Holland nog niet openen. Het Gemeentelijk Energiebedrijf (GEB) in Rotterdam heeft ver zuimd het terrein te voorzien van de noodzakelijke nulsleidin gen. Er is geen elektriciteit, geen gas en geen water. Hetzelfde gaat op voor aannemersbedrijf Hesters, dat naast Schalkoort aan het bouwen is. „Het is waarschijnlijk gewoon een menselijke fout," veronder stelt deelraadsbestuurster Toos Brabander (Ruimtelijke Orde ning en Economische Ontwikke ling). „Voor zover ik heb kunnen nagaan heeft Schalkoort tijdig zijn aanvragen ingediend, maar er is bij het GEB in Rotterdam een personeelswisseling geweest. Er is een andere man gekomen die de verantwoordelijkheid heeft voor het gebied Hoek van Hol land en daar ligt kennelijk de fout. De aanvraag is gewoon blij ven liggen. Wel heeft men toege zegd dat er zo snel mogelijk lei dingen kunnen worden gelegd." Voor Schalkoort is dat een schrale troost. Zijn eerder gehuurde pand aan de Zekkenstraat werd enige tijd geleden door een ontploffing verwoest. Sedertdien werkt hij in een veel te kleine bedrijfsruimte met m totaal vier mensen. Schalkoort: „Er is een miljoen gulden geïnvesteerd om het nieu we pand aan de Zekkenweg te realiseren. Het is natuurlijk toch al een rare situatie dat bij de uit gifte van de grond de pachter zelf een aanvraag moet indienen voor de aanleg van de hoofdleidingen. We hebben dat echter correct ge daan. Er gebeurde lange tijd hele maal niets. Voor het werk op de bouw hebben we met medewer king van een ander bedrijf een rood lei ding kunnen leggen voor de elektriciteit. Ook heb ik zelf maar een waterpunt laten aanleg gen. Dat kostte nog eens tweedui zend gulden extra. Maar je wilt toch doorgaan. Nu is de bouw zo goed als klaar en blijken zelfs de hoofdleidingen nog niet in de grond te liggen. Maar ik heb wel contracten afgesloten met een aantal klanten. Ook heb ik twee nieuwe mensen aangenomen. Die moeten wel worden betaald en ook de andere lasten gaan natuur lijk gewoon door." Grondbedrijf Bij het grondbedrijf m Rotterdam en bij het GEB bevestigt men dat de pacht en de aanleg van nuts lei dingen tegenwoordig gescheiden zaken zijn. „In het verleden werd er bij de gronduitgifte door het grondbedrijf opdracht gegeven voor de aanleg van nuts! ei dingen. Maar de praktijk wees uit dat er bij de gebruikers vaak speciale wensen zijn, dus daarom moeten zij het nu zelf doen," zegt een woordvoerder van het GEB. Door Rein Wolters Hoek van Holland - „Ontsproten aan de stamtafel. Maar evenzeer omdat we het niet kunnen ver kroppen dat Hoek van Holland als geheel wordt ondergewaar deerd. Net alsof het maar een tweederangs badplaats zou zijn. Onzin natuurlijk! De Hoek is tof!" Zanger/gitarist Adri Troost (55) en toetsenist/zanger Jan Jansen (45) hebben hun liefde verklaard aan het kustplaatsje langs de Noord zee. Voor hen geen Scheven in- gen.ZandvoortofRenesse. „Onze harten hebben wij aan De Hoek verloren," beaamt Jansen thea traal. Dat is ook de reden waarom de twee geboren en getogen Rotter dammers zich regelmatig storen aan, zoals Troost het formuleert: „Denigrerend geklepzeik over dit buitengewest van Rotterdam," Troost verder: „Natuurlijk staan er langs het Hoekse strand geen fraai Kurhaus of peperdure koop flats. Maar wel hebben veel men sen uit de Randstad er hun twee de huis(je). Hoek van Holland heeft zijn eigen sfeer, zijn eigen bekoring. Juist door de aanwezig heid van die fijne ambiance kan ik boos worden als er weer eens op het kustdorp wordt afgege ven." Het duo trekt in die gevallen fel van leer en heeft zelfs zijn muzi kale en promotionele talent in de strijd geworpen. „Dat gezeur moet nu voor eens en altijd zijn afgelopen. Gewoon met zijn allen gezellig naar Hoek van Holland komen en genieten van de vele fa- Adri Troost en Jan Jansen: loflied op Hoek van Hol land. Foto Niels van der Hoeven ciliteiten die er worden geboden. Met onze muzikale inspanning willen we daaraan een steentje bijdragen." De inspanning van Jansen Troost bestaat uit het volspelen van een muziekcassette met als titel 'De trein naar Hoek van Hol land'. Jansen: „Helemaal zelfbe dacht. In drie weken tijd geschre ven, gearrangeerd, opgenomen, geregisseerd, geregistreerd en ook uitgebracht." Hun cassette bevat veertien bekende liedjes, die voor een deel van eigen tek sten zijn voorzien. Zulke zaken is het tweetal best toevertrouwd, want ze musiceren en compone ren al sinds ze de korte broek zijn ontgroeid. Troost: „Hoek van Holland is een prima recreatieoord, waar veel meer is te beleven dan menigeen denkt. Straks krijgt de badplaats wereldbekendheid door de stran- draces van Veronica. In De Hoek kun je niet alleen genieten van zon, zee en strand maar ook van wandelen op de pier. Dat geldt ook voor de horeca. Zij biedt veel zijdig vertier in elk jaargetijde. Bovendien beschikt Hoek van Holland ovei ruime parkeergele genheid. Wie de files wil ontwij ken en relaxed wil reizen, die neemt dan de trein maar. Vanuit die gedachte is ook de titel voor onze cassette ontstaan." Niet alleen de Nederlandse Spoorwegen hebben verheugd op het initiatief gereageerd, ook mevrouw WC. Doorn-van der Houwen, de deelraadsvoorzitler van Hoek van Holland. Zij krijgt vanavond de eerste cassette uit gereikt in het strandcafé/res- taurant 't Hutje aan dc Zeekant 123. De cassette kost 12,50 gulden en wordt in eerste instantie alleen in Hoek van Holland te koop aangeboden. Door Jan Booister Vlaardingen - Trekken Vlaar dingse raadsleden weieens een lange neus naar elkaar? Schie ten ze met propjes? Kortom, ge dragen ze zich af en toe als men sen? WD'er Jan Butva vreest het. Hij wil achteruitkijkspiegels als de raadsleden straks, in een ver bouwde raadszaal, niet meer rond een hoefijzervormige ver gadertafel geschaard zitten, maar, ongeveer net als in de Tweede Kamer, in bankjes ach ter elkaar. „Want stel: ik zit op de eerste rij. Bij de stoute jongens. En bij de nette jongens, achter mij, zit bij voorbeeld Lensvelt. Dan zie ik niet wat hij doet," worstelde de liberaal gisteravond serieus met zijn probleem. De gemeenteraad, kortom, had gisteravond een onderwerp on derhanden dat in de volle om vang werd begiepen, want sim pel, en waar dus ook zonder remmingen over gediscussieerd werd: de verbouwing van de raadszaal en de aangrenzende trouwzaal. Voor Remi Poppe van de Socia- listiese Partij bestond er geen probleem. Het kostte geld, 3,5 ton, dus was hij tegen. De stoel waar hij op zat was toch best? Dus waarom moest hieraan nou gemeenschapsgeld worden be steed? Maar Wil van Rijn (D66) ging daar dwars tegenin. „Het is een voortreffelijk voorstel en we doen niets ten nadele van de Vlaardingse bevolking." Rien Lensvelt (SGP/GPV/RPF) deed ook zijn zegje. Een verbou wing? Oké, maar het was wel vervelend dat raadsleden zich in de nieuwe opstelling regelmatig moesten omdraaien om de an deren te zien. Kon daaraan niet wat worden gedaan. Jopie Schumacher-Schnitger, CDA-fractieleidster, vond dat laatste ook. Ze bood nog spon taan aan de gordijnen voor de nieuwe inrichting van de raads zaal te naaien, maar burgemees ter Fred van Lier maakte niet onmiddellijk gebruik van het genereuze, maar ook wat onge bruikelijke aanbod. Minima Arnold van Kalken (Groen Links) stoorde zich eraan dat nu iedereen wel goed zat te luiste ren, maai' niet als er gesproken werd over bijvoorbeeld de mini ma en Joke Fial-van Wingerden (Burgerbelangen) vond dat je je spullen goed moet onderhou den, anders „moet je later slo pen." Bert Kandel (PvaA) nam op voor de bodes. „Die moeten nu zware tafels sjouwen als er lot een andere indeling van de zaal moet worden overgegaan." En hij citeerde Tweede Kamer voorzitter Deetman, die recent sprak: Veranderingen m de fy sieke werkverhoudingen wor den niet zelden voorafgegaan door gevoelens van weemoed'. Zo deed iedereen zijn zegje. Wat heet. de WD had zelfs twee woordvoerders, want de materie had de viermansfractie in twee even grote kampen verdeeld. Fractievoorzitter Bram Zonne trok daarvoor berouwvol het boetekleed aan, maar in zijn ar geloosheid had hij ook gedacht dat het om een 'non-issue' ging. Dat vond burgemeester Van Lier ook. hetgeen hem er overi gens niet van weerhield zonder schroom breedvoerig in te gaan op alle punten, of ze nu voor of achter de komma stonden. Trouwjurk Er het was eigenlijk begonnen met de vervanging van een paar stoelen in de trouwzaal, zo was de burgemeester zijn betoog be gonnen. Want daar waren wei eens trouwjurken aan blijven haken en soms ook een trouw pak. Vervelend, vervelend. Dus ja, als je stoelen vervangt, moet je ook wat doen aan de omge ving waarin ze staan. En dan kom je natuurlijk ook uit bij de omgeving daarnaast. En ga zo maar door. Zwaan-kleefmaan, noemde de burgemeester dat. Dat stoelen ook gewoon aan de omgeving zijn aan te passen, kwam even niet aan de orde. En ja, toen de burgemeester was uitgesproken, was het opeens al elf uur geweest, lagen er een amendement en een motie waarover Van Lier ('There is system in madness') de ban vloek had uitgesproken en stond de raad voor het dilemma: doorvergaderen of niet. Want het CDA wilde schorsen en dat zou betekenen dat het nog later werd. Dat leidde weer tot een rondje langs alle fracties met als resultaat uiteindelijk dan toch de beslissing dat vanavond over de inrichting van de raadszaal verder wordt vergaderd. Vlaardingen - De schade die vorig jaar door branden in Vlaardingen is ontstaan heeft de drie miljoen gulden overschreden. Er is, om precies te zijn, een schade van 3.092.640,- ontstaan, zo heeft brandweercomman dant J.W. van Es m zijn nieuwjaarstoespraak meegedeeld. De grootste schade, te weten één miljoen gulden, ontstond door de brand in de voormalige meubelfabriek Westlandia aan de Koningin Wil- helminahaven. Het blussen nam daar veertien uur in beslag. De meeste tijd ging in nablussen zitten, omdat de fabriek voor een groot deel uit hout was opgetrokken. Als 'opmerkelijk' noemde de brandweercom mandant ook de explosie en uitslaande brand van 31 januari in een wo ning aan de Commanderij straat. Tijdens het blussen werd een persoon dood aangetroffen. De schade lag rond de 60.000 gulden. Schiedam - Op het wekelijkse incontinenlie-spreek- uur in Schiedam is lot nu toe nog geen enkele bezoe ker geweest. Het spreekuur is opgezet om inconti nente mensen te begeleiden bij het vinden van een oplossing voor hun problemen. Volgens verpleeg kundige A. Snikkers, die het spreek uur verzorgt, zou de geringe belangstelling vooral tc maken kunnen hebben met drempelvrees. Van alle urinc-mconti- nenten in Nederland zoekt slechts 30 procent profes sionele hulp In Schiedam hebben ruim nfini) men sen in meer of mindere mate te kampen met inconti nentie, aldus de organisatoren van het spreekuur. Het derde en voorlopig laatste spreekuur zal donder dag worden gehouden. Als er dan wel mensen ko men opdagen zal worden bekeken of het spreekuur de komende weken wordt voortgezet. EERSTE INLEG VANAF FL. 25.000,- 'NOMINALE RENTE 7.3% Bij de Bondsspaarbank. Schiedam Vhardingen hoeft n mv geld niet vast te /.etten om een hoge rente te krijgen. Met de Eminent-rekening kunt u vrij over uw spaartegoed beschikken zonder opname- kosten. En dit in combinatie met een frèw- uniek hoge rente. Kom snel langs bij één van on/e kantoren voor mevr informatie. Spaarbank Vlaardingen - Vlaardingse schildersbedrijven krij gen de voorkeur voorwerk dat de gemeente uit te be steden heeft, maar dan moeten ze wel met normale prijzen werken, Burgemeester Van Lier heeft dat de gemeenteraad gisteravond verzekerd in een reactie op het verzoek om de zaak in verschillende raads commissies aan de orde te stellen. De Vlaardingse afdeling van het Koninklijk Verbond van Ondernemers in het Schilderbedrijf (KVOS) heeft de gemeente schriftelijk verweten schilder werk dat in de winter uitgevoerd kan worden uit te besteden aan een Papendreehts bedrijf. Dat was. zo is intussen duidelijk geworden, goedkoper dan de twee offertes die in Vlaardingen werden uitgebracht. vraagt me» spoed EEN KOERIER (m/v) voor Schiedam Groenoord. De werkzaamheden bestaan uit: Het afleveren van kranten bij winkels. In de middaguren vanaf 13.00 uur. Interesse? Bel voor meer informatie afd lezersservice tel. 010-400 44 44 Een zaak van vertrouwen Op de totale costuums, colberts, pantalons en regenjassen Rotterdam Nwe, Binnenweg 284 - 1e Middellandstraat 86-90 - Schiedamseweg 45 Oud-Beijerland - Molendijk 41-43 Deze prijzen ziet u In heel Nederland niet!! BOXER JACKS van 298.-nu Div. modellen met of zonder leer BOXER SHIRTS Tientallen uitgewerkte modellen QQ90 van 98.-nu UC/a BOXERJEANS Perfecte pasvorm AG 90 van 9»,-nu Tv, NEWS FLANEL HEMDEN iCntodeaen 89.90 m 90 JEANS o,a. Pep?, Rldiy, Cars enz. CO 90 98.--t-m-nu OS?» De totale koüektle kostuums tè.- 698.- nu 398.- nü PANTALONS o.a. Panmo, News, Initials AO 90 109.-129.-nu PRACHTIGE KOLBERTS Vrijdag koopavond S 1 e Middellandstraat 7a- Rotterdam - Telefoon 010-4134668

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1