Rotterdam 13 Overleg lietere veiligheid taxiwere id Zanger Cock van der Palm eert Jaap Valkhoff op cd Rijnmond en Rotterdams Dagblad bij Commissariaat voor de Media Verdeelde reacties op afspraak met Antillen 'Overvallers lokken bestuurders naar de buitengebieden' 'Vierhonderd asielzoekers nog te veel voor ons dorp' Nascholing docenten is een succes Gedeputeerde hekelt Rotterdams duinbeheer Boete voor miss-kapper Nieuwe partij in Spijkenisse Overvallen op bank en schoenenzaak Rotterdams Dagblad Zaterdag 18 januari 1992 's-Gravendeel - Het duurde gisteren zeker tot na de middag totdat het bericht in het Koeksehewaardse dorp 's-Gravendeel was doorgedrongen: 'burgemees- terien wethouders gaan akkoord met de komst van vierhonderd asielzoekers'. Maar toen het eenmaal bekend was, werd er op veel plaatsen over gespro ken. „Het is toch heel wat. Het nieuws is al langer be kend, maar het komt zo wel steeds dichterbij," rea geert een winkelier. Het is echter nog geen definitief besluit want op 28 januari heeft de gemeenteraad hgt laatste woord over de vesti ging van een asielzoekerscentrum (azc). Het ministerie van wvc is verheugd over het besluit van het 's-Gravendeelse college. „Het is een goede zaak dat wij ons negende onderzoeks- en opvangcen trum kunnen opzetten. Uiteraard zal de komst van het ceptrum de gemeente geen geld kosten, want zij hebben op óns verzoek gereageerd aldus woord voerder Aboutaleb. Voor de administratieve romp slomp rond de opvang van asielzoekers worden acht tien politiemensen aangetrokken. De maximaal vierhonderd asielzoekers zuilen in 135 caravans worden ondergebracht op camping De Aal fuik'aan de Kilweg in 's-Gravendeel. Dat betekent dat de huidige campinggasten een beslissing moe ten nemen: verhuizen naar een andere plek of ver dwijnen. Sommigen hebben direct al laten weten dat zij'hiet langer blijven en hun stacaravan verkopen. Anderen best verhuizen naar een nabijgele gen plek, maar daar wel een vergoeding voor kragen. Kampeerder Welbergen: „De vertegenwoordiger van het ministerie van wvc heeft dat al toegezegd." In het nieuwe asielzoekerscentrum komen, buiten de politiemensen, zo'n 25 mensen te werken. De ge meente wil dit personeel zoveel mogelijk vanuit 's- Gravendeel en omgeving betrekken. Bovendien is het plan veelvuldig overleg te voeren met de bewo ners uit'de omgeving van het azc, verenigd in een co mité. Maandag krijgen alle 's-Gravendelers een brief in de bus waarin het besluit van B en W nog eens wordt verwoord. Het voorstel aan de raad is vanaf woensdag beschikbaar voor belangstellenden. De"'s-Gravendeels winkelier Warnar vraagt, bij het horen van het nieuws, direct naar het aantal asielzoe kers. „Vierhonderd? Dat blijft nog te veel voor ons dorp van bijna negenduizend inwoners. Bovendien zijn er nog zoveel vragen over wat er allemaal gaat gebeuren. Het zal niet meevallen, maar je komt er niet onderuit," zegt Warnar gelaten. De felle reacties die aanvankelijk werden geuit bij het bekend wor den van de plannen voor een asielzoekerscentrum heeft hij gistermiddag niet gehoord. Warnar: „De mensen zijn volgens mij niet echt tegen en Teageren wat verzadigden Maar iedereen loopt met tientallen wagen rond." Minister Andriessen van Economische Zaken (links) samen met de veertigduizendste cursist van het nascholingsproject voor docenten uit het technisch beroepsonderwijs, M.G.J. van Eekelen uit Delft. Foto Robert Vos/John de Pater Rotterdam - Het bedrijfsleven kan tevreden zijn. Klaagden ondernemers zes jaar geleden steen en been over verouderde kennis van afgestudeerden uit het technisch beroepsonderwijs, vanaf nu zullen de jongste lichtingen studenten waarschijnlijk beter beslagen op de werkvloer komen. Met een landelijke inhaaloperatie zijn binnen vier jaar 40.000 docenten uit het technisch beroepsonderwijs bijgeschoold. Hun lessen zullen voortaan meer aansluiten bij de laatste technologische ontwikkelingen in het be drijfsleven. Dat zei minister Andriessen van Economische Za ken gisteren in Rotterdam bij de diploma-uitreiking aan de veertigduizendste c- ~>t van het project Na scholing Beroepsonderwijs Nieuwe Technologieën (NaBoNT). Dat gebeurde tijdens een feestelijke bij eenkomst in het gebouw van de lerarenopleiding RTH-Nederland aan de G.J. de Jonghweg. De geluk kige was de docent motorvoertuigen aan de Sasbout Vosmeer-school in Delft, M.G.J, van Eekelen. Om leerlingen van technische scholen uit het lbo, mbo en hbo goed voor te bereiden op de verwachtin gen van het bedrijfsleven, was het noodzakelijk eerst hun docenten bij te scholen. Dat gold met name voor kantoorautomatisering, informatica, materiaaltech nologie, produktietechnologie en milieutechnologie. Met de 40.000 docenten uit het technisch beroepson derwijs die een nascholingscursus doorliepen, wer den nagenoeg alle leraren uit die onderwijssector bij geschoold. De kosten van het project, rond de 125 miljoen, zijn gefinancierd met overheidsgelden. Oen Haag - Gedeputeerde H. Blok van de provincie Zuid-Holland wil Rotterdam een ultimatum stellen om zo tot een beter duinbeheer in Hoek van Holland te komen. Ze zei gisteren in de commissie Groenza- ken van Provinciale Staten het een slechte zaak te vinden, dat een bestemmingsplan hiervoor zo lang op zich laat-wachten. Op vragen van het CDA zegde ze toe snel op een einddatum te stellen aandringen. Vólgens de CDA-fractie lijkt de gemeente Rotterdam geen puf te hebben in een voor een beter duinbeheer noodzakelijk plan. De gedeputeerde was het eens met haar partijgenote Burjser, die steun gaf aan het plan-Waterman (nieuw fond in zee voor dc kust van het Wcstland), dat dit met moet worden gezien als bedreiging. „Het geeft mogelijkheden die goed zijn voor de bestaande dui nen'. De duinen in Zuid-Holland worden volgens baar het meest bedreigd door de waterwinning en de toenemende recreatie. Rotterdam - De Rotterdamse taxicentrales RTC en St. Job pra ten nog deze maand met vertegenwoordigers van de Rotter damse politie over het beveiligen van taxi's. De chauffeurs, voornamelijk bestuurders in loondienst, hopen met dit overleg een halt toe te kunnen roepen aan de golf gewelddadige roof overvallen, die de Rotterdamse taxiwereld blijft teisteren. Vol gens een woordvoerder van de taxicentrale RTC komt het steeds vaker voor dat overvallers zich vanuit het centrum eerst laten vervoeren naar afgelegen bestemmingen om daar toe te slaan. Vertegenwoordigers van de taxi centrales gaan samen met werk gevers en werknemers uit de taxi wereld om de tafel zitten met le den van het coórdinalieteam roof overvallen en met vertegenwoor digers van de Verkeersdienst van de Rotterdamse politie. Ze zullen onder meer praten over het aan brengen in de taxi's van een voet pedaal, waarmee de chauffeur au tomatisch de mobilofoon verbin ding met de centrale in werking kan zetten. Ook wordt er gespro ken over speciale codes waarmee de chauffeur de centrale kan la ten weten wat er in de auto aan de hand is. Volgens woordvoerders van beide centrales werden alleen al in de maanden december en januari tien taxichauffeurs het slacntof fer van een gewapende roofover val. „Er is angst ontstaan onder de mensen.'' zegt commissaris A.C. Sies van de RTC. „Het zijn geen bange jongens, anders doe je dit werk niet, maar er heerst nu een onveilig gevoel. Men tracht zich nu te beveiligen, maar we moeten ook uitkijken voor over reaches." Volgens Sies kan de chauffeur alleen perfect beveiligd zijn als er een ruit tussen de be stuurder en de passagier. „Maar dat is gewoon praktisch niet haal baar. Chauffeurs moeten nu een maal de auto uit um koffers m te laten of invaliden te helpen." Binnen de taxiwereld zorgde een overval op een chauffeur aan de Brielselaan voor grote opschud ding. Woedende chauffeurs heb ben toen in de Maastunnel de da der klemgereden en flink toege takeld. Gisternacht was het weer raak. nu in de Saffraan straat in Hoogvliet. Een taxi-chauffeur werd beroofd door drie mannen, die hem bedreigden met een vuurwapen en een mes. De rovers namen zeshonderd gulden en drie gouden ringen mee. Volgens hem komt het steeds va ker voor dat passagiers bestem mingen in de buitengebieden, zo als Hoogvliet en Hellevoetsluis opgeven, omdat ze daar gemak kelijker hun slag kunnen slaan. „Dat gebeurde vier weken gele den ook in de Wijnruitstraat in Hoogvliet." vertelt Sies. „Een chauffeur wordt vanuit een tele fooncel gevraagd om naar een be paald adres te komen in een flat. Als hij bij die flat aankomt, staan de overvallers hem al op te wach ten. Daar doe je weinig tegen." Op oudejaarsdag werd een taxi chauffeur op de hoek van de Cool- singel en de Meent beroofd. De chauffeur wist de indringer naar Door Rein Wolters Rotterdam - Vijftien bekende en minder bekende nummers van Jaap Valkhoff (onder meer de schrijver van 'Hand in hand ka meraden' en 'Diep in mijn hart") verschijnen in mei op cd. Zanger Cock van der Palm, studio Pieter Schaap en Syncoop Produkties uit Schiedam brengen hiermee een ode aan de 82~jarige muzi- kant/componist/tekstschrijver. Gisteren zijn de handtekeningen onder het contract gezet. Overigens krasten de pennen niet in aanwezigheid van Valkhoff zelf. Donderdagmorgen kwam de Schiedammer via zijn zoon terug op zijn toegezegde medewerking aan de cd. Mondeling was over eengekomen dat Valkhoff een muzikale en vocale bijdrage zou geven. Daarvan heeft de vitale Schiedammer afstand genomen. Tot grote spijt van zanger Cock van der Palm, die zegt een groot fan van Valkhoff te zijn en regel matig nummers van hem te ver tolken. Jaap Valkhoff over zijn gewijzig de houding: „De kinderen en Beppie, mijn vrouw, willen niet dat ik weer naar de opnamestudio ga. Zeg nou zelf, voor dat gedoe ben ik toch veel te oud geworden. Niet dan? Ik heb voor Cock inder daad vijftien nummers uitge zocht, maar die stel ik achteraf toch maar niet beschikbaar. Er is er maar één die het op de Jaap Valkhoff-ma nier kan vertolken en dat ben ik zelf. Maar heus. ik heb er echt geen zin meer in. Jam mer als ik verwachtingen heb ge wekt. Dat was niet de bedoeling. Nee, ik leg Cock en die andere goedwillenden niks in de weg. Ze gaan hun gang maar. Ik hoop dal de cd een succes wordt." Van der Palm: „Voor mij is de om mezwaai van Jaap een reuze te leurstelling, zeker na ons leuke voorbereidende gesprek. Zijn weigering is een knal voor mijn kop. Maar bij de pakken gaan neerzitten, is er niet bij. Die lol Cock van der Palm, geflan keerd door arrangeur Peter Groenendijk en met produ cent Marius Korpel op de ach tergrond: „Die weigering van Jaap is een knal voor m'n kop.Foto Marry Verkuylen gunnen we niemand De cd gaat door." Marius Koppel, directeur van Syncoop Produkties: „Nu die nen zich wel iets meer problemen aan bij het vinden van enkele res terende. geschikte nummers. Via de muziekbibliotheek en met al ingeroepen hulp van de Hilver- sumse omroepen lukt het echter wel." Overigens krijgen de geesteskin deren van Valkhoff wel een eigen tijdse jas aangetrokken. Cock van der Palm: „Het 'hand in hand' zal er swingend en op zijn 1992-tigs uitkomen. Dat geldt ook voor de rest van hel repertoire. Daar staat Peter Groenendijk van de mu ziek- en geluidsstudio Schaap borg voor." Druk Groenendijk: „Met de arrange menten ben ik al druk bezig. Wij trachten voor de vertolking van enkele nummers ook de mede werking te krijgen van het Dans salon Orkest." Overigens heeft Bassie (van Adriaan) ook mede werking toegezegd. Van der Palm, die onder meer deel heeft uitgemaakt van het bij ouderen overbekende en beroemde swing-sextet De Millers: „Bassie van Toor gaat op de cd enkele so lo's op de mondharmonica spe len." Het bekende clownsduo heeft ondertussen ook toegezegd de eerste cd te zullen overhandi gen aan Jaap Valkhoff. Vanwege zijn 82sle verjaardag hebben fans van Jaap Valkhoff op donderdagavond 30 januari een speciaal feest voorbereid in zaal Jansen aan de Vijverhofstraat in Rotterdam. Een groot aantal (oud) collega's brengen hem en zijn vrouw een muzikale ode. Loco burgemeester Pim Vermeulen van Rotterdam heeft, volgens or ganisator Bob van Vliet, al toege zegd aanwezig te zijn. Door Jan Rozendaal Rotterdam - Hel Commissariaat voor de Media gaat zich buigen o\ ei hel vei schil van inzicht ual is gerezen tussen Radio Rijnmond en het Rotterdams Dagblad. Hoofdredacteur/directeur Nico Haasbroek vsn de regionale om roep heeft om arbitrage van het Commissariaat gevraagd, omdat hij het naar zijn zeggen van de gekke vindt de helft van de recla me-opbrengsten af te moeten staan aan het Rotterdams Dag blad. De directie van het Rotter dams Dagblad huldigt het stand punt dat de afspraken die lande lijk tussen de dagbladen en regio nale omroepen zijn gemaakt, wor den gevolgd: vastgelegd in het zo genoemde NDP/Roos-model. In de NDP en Roos zijn respectieve lijk de dagbladen en regionale omroepen verenigd. Eén van de voorwaarden die de nieuwe Mediawet voor de regio nale omroepen voorschrijft om re clameboodschappen uit te zen den is dat er een overeenkomst met een regionale uitgever moet worden gesloten. Het Rotterdams Dagblad is aangewezen als part ner voor Radio Rijnmond. In de richtlijnen die de NDP en Roos hebben opgesteld staat dat in be ginsel de inkomsten na aftrek van kosten fifty-fifty worden ver deeld. Als tegenprestatie zorgt de dagbladuitgever voor de verkoop van de advertentieruimte. Directeur Rob Frese van het Rot terdams Dagblad: „Dat is geen model wat wij hebben uitgevon den. maar dat na een lange strijd op landelijk niveau tot stand is gekomen. In die zin hebben wij reeds samenwerkingsverbanden met het Omroepbedrijf Rotter dam (Stads TV en sinds I januari Stads Radio) en de lokale omroe pen in Krimpen aan den IJssel, Capelle aan den IJssel en Schiedam. Met Vlaardingen zijn we in onderhandeling. Het is dus niei dai wij onwiliig zijn, maar Ra dio Rijnmond wij kt af van het lan delijk afgesproken model. Inmid dels hebben al negen van de der tien regionale omroepen een soortgelijke overeenkomst geslo ten met uitgevers, waaronder on langs ook Radio West." Gebonden Haasbroek bestrijdt dat hij zo strak is gebonden aan de afspra ken die tussen de NDP en Roos zijn gemaakt. „Nergens in de sla- tuten van Roos staat dat wij ons neer moeten leggen bij een meer derheidsstandpunt van de leden. Vanaf het begin heeft Rijnmond zich gedistantieerd van de afspra ken die door Roos zijn gemaakt. En wat de voorwaarde m de Me diawet betreft: wij kunnen toch ook een overeenkomst met de dagbladuitgever sluiten dat we geen overeenkomst hebben?" Het laatste aanbod dat Haasbroek heeft gedaan is dat het Rotter dams Dagblad vijfentwintig pro cent van de bruto reclame-op brengsten krijgt zonder daar eni ge werkzaamheden tegenover te hoeven stellen. Maar Frese zegt er niets voor te voelen door Radio Rijnmond gesubsidieerd te wor den. „Wij willen ons geld verdie nen en bovendien betrokken zijn bij de nieuwe ontwikkelingen op mediagebied. En bovenal: de wet schrijft het voor." De vrees voor belangenverstren geling die Haasbroek eerder heeft uitgesproken, is volgens de direc teur van net Rotterdams Dagblad ongegrond. „Wij richten voor de samenwerkingsverbanden met de regionale en lokale omroepen aparte bedrijven op. Bovendien is onze invloed op de adverteerder minimaal. De klant komt bij ons en zegt dat hij voor een bepaald bedrag wil adverteren in de krant, op de radio en/of televisie. Dat heeft hij vantevoren zelf al be paald." aldus Frese. Volgens hem kan het Commissa riaat voor de Media haast niet an ders beslissen dan Rijnmond te adviseren opnieuw met het Rot terdams Dagblad om de tafel te gaan zitten, omdat zij die regels voor een deel zelf hebben opge steld. Frese zegt ook best bereid te zijn op kortere iermijn te pra ten: „Wij hebben geen ruzie met elkaar en zijn bereid tot een dia loog." Hij heeft zich dan ook ver baasd over de stappen van Haas broek en zijn uitspraken dat Rijn mond „door de ruzie met het Rot terdams Daglbad nu al miljoenen is misgelopen', noemt Frese 'niet netjes' en 'ongefundeerd'. Als blijkt dat het Commissariaat voor de Media vindt dat Radio Rijnmond toch naar het Rotter dams Dagblad moet gaan, dan zegt Haasbroek opnieuw zijn po sitie te gaan bepalen. Hij sluit niet uit dat Radio Rijnmond dan hele maal afziet van reclame. ,:Wij heb ben dat niet nodig om te overle ven. Er zijn nog genoeg andere mogelijkheden om de program ma's te financieren. Denk maar aan sponsoring. Ik heb me nog nooit rijk gerekend, want zodra we reclame-inkomsten hebben komt onze subsidie van de pro vincie (het omroeptientje, red.) onder druk te staan." Het Commissariaat voor de Media zal zich waarschijnlijk volgende maand over de zaak buigen. Het is volgens een woordvoerster het eerste meningsverschil op dit ge bied dat ter arbitrage wordt voor gelegd. Rotterdam - Het terugsturen van 'ontspoorde' criminele jonge An- tillianen naar de Nederlandse An tillen heeft alleen zin, als er daar wordt gezorgd voor een goede op vang van deze mensen. De Hoogvlietse deelgemeente raadsvoorzitter J. Elemans waar schuwt voor een soort 'jo-jo-ef- fect', dat ontstaat als de jongeren ook op de Antillen geen toekomst hebben en weer spoorslags terug komen naar Nederland. „Verder vind ik de afspraak van minister Hirsch Ballin met de Antilliaanse regering, om in het criminele cir cuit verzande Antillianen terug te sturen, zeker het bekijken waard," zegt hij. Antilliaanse jongeren komen massaal naar Nederland, va.ak ge lokt door mooie praatjes, zonder uitzicht op een behoorlijke toe komst op de Nederlandse Antil len. Hier komen ze nogal eens zonder werk en onderdak te zit ten, ontbreekt het hen aan scho ling en vervallen niet zelden tot crimineel gedrag en drugsge bruik. Hoogvliet heeft in hel ver leden meermalen te maken ge had met groepen jongeren die het criminele pad opgingen. De politie in Hoogvliet streeft er naar dat er vanaf de Nederlandse Antillen een seintje komt als er een groep jonge Antillianen rich ting Nederland komt. Op die ma nier kan dan hier worden gezorgd voor een goede opvang van de be trokken jongeren. Visum-plicht Tijdens een recent overleg tussen de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (TOG) en gemeenten met een grote Antilliaanse ge meenschap kwam het terugstu ren van criminele Antillianen plus de al eerder geopperde vi sum-plicht voor Antillianen ter sprake. Etemans:,.Dal gaat in mijn ogen nu nog te ver. Je kunt niet zomaar plompverloren zeg gen: om hierheen te komen moet je zo'n visum hebben, en zoek het verder maar uit." Bijna alle partijen zijn van me ning dat een versterking van de Antilliaanse economie een oplos sing biedt. Dat betekent immers meer baren voor de jongeren, die dan mmder snel naar Nederland zullen uitwijken. Verder is de kans groter dat kansloze Antilli anen vanuit Nederland terugke ren naar de Antillen om daar aan de slag te gaan. Migratie De discussie over Antilliaanse jongeren is een volstrekt verkeer de richting uitgegaan, reageert de Vereniging van Anül'iaanse en Arubaanse organisaties (POAA) op de afspraak tussen Hirsch Bal lin en de Antilliaanse regering. Steeds weer wordt er gesproken over maatregelen om de migratie in te perken, meent de vereni ging, en het terugsturen van cri minele Antilliaanse jongeren maakt van Antillianen tweede rangsburgers. „Autochtone stede lingen worden toch ook niet te ruggestuurd naar hun dorp van herkomst als zij crimineel ver drag vertonen." zegt de (POAA). De POAA spreekt van een ver plaatsing van het probleem. „In feite wordt gezegd: wij wachten af totdat de jongeren crimineel ver drag vertonen, dan komen zij voor de rechter en sturen we ze te rug". De vereniging zegt de facto ren te kennen die criminaliteit veroorzaken: jongeren komen slecht voorbereid naar Neder land, krijgen een slechte opvang en kennen de weg naar scholing en arbeid niet. Daar ligt de oplos sing, aldus POAA, die zal aandrin gen op intrekking van de plan nen. buiten te werken. Er werd niets gestolen. De bestuurder bleek, ook tot zijn eigen verbazing, op zijn portefeuille te zitten. Dreggen Gisteren heeft de politie van Hel levoetsluis na wekenlang dreg gen uit het Voomse kanaal de taxi boven water gehaald, waarin op 19 december van het vorig jaar een Rotterdamse chauffeur werd overvallen. De man. die op de West-Kruiskade m Rotterdam dne mannen oppikte, werd in Hoogvliet met wapens bedreigd en beroofd. Bij de Kanaalweg- Oostzijde in Hellevoetsluis gooi den de overvallers de chauffeur uit zijn wagen en boeiden zijn voeten, waarna zij hem bewuste loos sloegen. Het slachtoffer zag nog hoe zijn auto even verderop uit het Kanaal m werd gereden. Volgens taxi-chauffeur John Bor sten zit de chauffeur psychisch nog steeds met zichzelf in de knoop. ..Omdat de auto onvind baar was, ging iedereen twijfelen aan zijn verhaal," zegt de chauf feur. Waarnemend korpschef D. van der Zee van Hellevoetsluis ontkent dat de politie de chauf feur niet meer geloofde. „Maar na verloop van tijd gingen we wel denken: wat gek. dat wij dat ding niet kunnen vmden." Woordvoerder Henk de Wil van de taxicentrale St.Job zegt dat er veel meer taxi-chauffeurs over vallen zijn dan bij de politie be kend is. „Veel collt ;a's lossen het zelf op," zegt De Wil. „Dat gaat dan in de trant van. 'Blauw oog slaan en bij een telefooncel neer leggen'. De politie zegt dat we geen eigen rechter mogen spelen, maar we wapenen ons zelf tegen overvallers." Vlaardingen - Eigenaar Fohr van kapsalon Dilinio uit Vlaardingen moet toch vier geldboetes van 3000 gulden betalen. Dat heeft het Haagse gerechtshof bepaald in het hoger beroep dat de kapper had aangespannen tegen hel eer dere vonnis van de economische politierechter. Die veroordeelde Fohr. die be kend is als de haarverzorgei van Miss Universe Angela Visser, omdat hij met de benodigde vesti gingspapieren had voor zijn kap perszaken in Vlaardingen en De Lier. Die laatste zaak heeft hij in middels verkocht. Tijdens de rechtzitting, twee we ken geleden, liet Fohr weten dat hij de diploma's wel had willen halen, maar dat het steeds met lukte om serieus te studeren. Oor zaak daarvan waren prive-proble- men. Spijkenisse - Voormalig SP-be- stuurslid in Spijkenisse Cees Ver hoek wil een nieuwe politieke partij oprichten. De Vereniging Burgerbelangen Spijkenisse moet een actiepartij worden die ..zich niet bezig houdt met poli tiek handjeklap," aldus Verhoek. „Koehandel hoort op de veemarkt thuis, niet in bestuurslichamen." „Een steeds toenemend aantal Spijkenissers komt tot de conclu sie dat hun stem niet meer mee telt. Terwtlle van de partij en de coalitie wordt er over hun hoof den heen bestuurd. Daar willen wij wat aan doen," zegt de Spijke- nisser. Verhoek stapte onlangs uit de SP omdat hij zich met meer kon ver enigen mcl de koers die die partij volgde. Burgerbelangen wil in 1994 een gooi doen naar enkele van de 33 zetels die Spijkenisser gemeenteraad telt. Rotterdam - Een onbekende man heeft gistermiddag enkele tien duizenden guldens buitgemaakt bij een overal op een bank aan de Dorpsweg in Rotterdam-Noord. Rond vier uur kwam hij (zijn ge zicht beschermd achter een shawl) de bank binnen, bedreigde de lokettiste met een vuurwapen en eiste geld. In de Hoogstraat in Rotterdam hebben twee ongeveer 25-jarige mannen gisteravond tegen slui tingstijd een schoenenwinkel overvallen. Zij bedreigden het personeel niet twee vuurwapens en vluchtten na een greep in de kassa. Hoeveel geld ze hebben meegenomen is nog niet bekend.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1