15 John en Marian ervaren Love Letters als droom AKKERMAN B V. KILOVRETER MkDIEETKUUR Maassluis' paar trouwt op de televisie in programma van Linda de Mol akkerman bv 'Bouwfonds bezorgt Schiedam slechte naam' Uitzicht Snoeiwerk in Schiedam. Wedstrijdverhaal kwijt Wandelen in Heemtuin 'Vision de I'Amen' fini Biesbosch-wandeling Koos Bons jubileert Marechaussee doet hasjvangst Staelduinse bos breidt uit met Korte Bonnen TECHNISCH INSTALLATIEBEDRIJF Rotterdams Dagblad Donderdag 30 januari 1992 Sommige zaken gaan mij echt boven de pet U moet me maar verge ven dat mijn intelligentie niet zover gaat dat ik bepaalde zaken met kan doorgronden Ik constateer het bij mezelf en leg me erbij neer Woningbouw is zo'n zaak Of eigenlijk, plekken waar ruet mag wor den gebouwd Vlaardingen kent een hele strook van die grond- langs de Waterweg, nota bene de mooiste plek om te wonen m heel Vlaar dmgen Bijna nergens anders is het uitzicht zo boeiend Vraag maar aan mensen die in De Bolder wonen; ze zien hele films aan zich voor bijgaan. Maar smds enige tijd mag er met worden gebouwd langs de Water weg Volgens de wattenmakers in het land is het daar te lawaaierig vanwege de industrie aan de overkant. Maar als ik daar wandel langs het water, hoor ik zelden wat en de mensen die er wel wonen heb ik nooit horen klagen. Integendeel, ze kunnen menig ander groen van jaloezie maken door te pochen over hun prachtige uitzicht Dus wat gebeurt er? Het Scheur wordt industriegebied. Ik herhaal de prachtigste piek om huizen te bouwen vanwege het prachtige uit zicht En ook al willen mensen daar ongemakken voor hef voor ne men en ook al zien projectontwikkelaars er brood m daar nsico's aan te gaan, dan nog mag het allemaal niet Idem dito m en tegenover De Pelmolen. Daar 2ïjn investeerders bereid geld in woningen te steken, maar het mag niet. Ook al willen ze het zelf nog zo graag. Dus wat gebeurt er? Het ene na het andere bedrijf wordt gevestigd m Het Scheur Mooie stukken bouwgrond voor woningen gaan verlo ren. En wat dreigt? Dat er woningen op de gifgrond m de Broekpolder te recht komen Vijfduizend maar, dus ongeveer een kwart van de grond, maar ik denk dat als de stukjes bos die er zijn in tact blijven, de rest van de Broekpolder gewoon vol woningen komt te staan. De logica ontgaat me dan. Ik haak dan af. - JAN BOOISTER Schiedam De plantsoenenafdelmg van de dienst Gemeente werken houdt grote snoeiwerkzaamheden toten met eind maart Het gaat vooral oin een goed beheer van de heestervakken De bomen in die vakken zullen op deze manier niet verstikken In Groenoord worden de heesters langs een aantal fiats gesnoeid En m Ke- thel-Oost en de langs de Poldervaart wordt het bos plantsoen uitgedund en gesnoeid In het zuidelijk stadsdeel, met name in de Dr Schaepmansingel en in de Slachthuisbuurt, wordt eveneens flink ge snoeid en gezaagd Ook in de buurt van de Maasbou levard, Havendijk, Plantage, Nieuwe Maasstraat, Dr. Zamenhofstraat en Delflandseweg is dit het geval Wie meedoet aan de verhalenwedstnjd van Het Filmhuis is na inzending het eigendomsrecht op zijn of haar bijdrage kwijt De inzendingen worden na melijk eigendom van de organisatie, is één van de bepalingen voor de wedstrijd die loopt tot 21 maart Over de uitslag kan ook met worden gecorrespon deerd Er worden pnjzen toegekend voor verschil lende leeftijdscategorieën Wat die pnjzen zijn, is nog met bekend De maandelijkse wandeling in de heemtuin staat zondag m het teken van de winter De excursie be gint twee uur bij de ingang van de heemtuin in het Prinses Beatrixpark en is gratis VI aardingen De expositie "Visions de I'Amen' is zaterdag en zon dag voor het laatst in hetMuziekinformatie- en docu- menlatieeentnim Ton Stolk aan de Westhavenkade te bezoeken De beeldend kunstenaar Adn Fngge loont m de tentoonstelling etsen die zijn gemaakt op het opus 'Visions de I'Amen' van de Franse compo nist Olivier Messiaen Later maakte hij nog een serie m pastel en aquarel De openingstijden lopen van 14 00 tot 17 00 uur Leden van de afdeling Vlaardingen van het Nivon gaan zondag 23 februari twee uur wandelen in de Hollandsche Biesbosch onder leiding van een na* tourgids Het bezoekje wordt afgesloten bij restau rant De Merwelanden met een kop erwtensoep Deel nemers wordt aangeraden laarzen mee te nemen -Deelname kost voor met-Nivonleden vijf gulden Op geven voor 15 februari bij Rie de Graaf, tel 4353159 Een orgelconcert met orkest en koor is geen alle daags verschijnsel, maar voor organist Koos Bons wordt een uitzondenng gemaakt omdat hij de toesten al 50 jaai beroert Zaterdagen zondag wordt dat jubileum gevierd in de Immanuelkerk Zaterdag is er het concert en zondag is er een cantatedienst met onder meer een sopraan, alt, tnor en bas/banton SCHIEDAM donderdag 30 januari Bloemenseance, Spirituele Vereniging Harmoma, wijkcentrum Nieuwland, Wibautplein, 20 00 uur Gijs Hendriks kwartet (jazz), Tender, 22 00 uur vrijdag 31 januari Kiss of the spiderwoman, Filmhuis, 2130 uur Kann Bloemen (liedjesprogramma), Passagethea ter, 2015 uur, Zindroom (cabaret), Teerstoof, 20 30 uur. VLAARDINGEN donderdag 30 januari Vriend aan huis (toneel). Stadsgehoorzaal, 20 15 uur De avonturen van Baron Munchausen (film), Stads gehoorzaal, 20 30 uur vrijdag 31 januari Kom onmiddellijk thuis (Radetsky), Stadsgehoor zaal, 2015 uur De avonturen van Baron Munchausen (film), Stads gehoorzaal, 2130 uur Rien ne va plus (populaire muziek), Stadsgehoor zaal, 22 30 uur MAASSLUIS wijdag 31 januari Lezing over antropologie, St.Scarabee, Konings hof. 20.00 uur. Redactie Waterweg: Jan Booïster Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Brede Haven straat 6 3131 BC Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 4343229, 4352066, 4350557 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 4345209 Het koppel Marian van 1-4- Puffelen en John Gordijn dat al bijna zeker is van een bruiloft in Hilversum, glunderend naast een ge- concentreer de presenta trice Linda de Mol. Foto Niels van der Hoeven Door Sander Sonnemans Hilversum - Een huwelijksreis van twee weken naar Canada, de trouwringen en -kleding, de hu welijksinzegening m het raad huis van Hilversum, het trouw feest, vervoer per limousine, de huwelijksnacht in de bruidssuite van hotel Lapershoek en als topje op de bruidstaart een hypermo derne keuken Dat zyn de prijzen die de Maassluizers John Gordijn en Marian van Puffelen dinsdag in studio 21 van programmapro- dwnt John de Mol in amper an- derhan uur m de wacht sleepten „Het eerste paar in de geschiede nis van Love Letters dat de derde ronde wint met twintig punten zonder dat het andere heeft ge scoord," jubelde presentatrice Linda de Mol ietwat overdreven nadat John en Marian elkaar geemotioneerd m de armen vie len De 'love-letter' die de 26-jan- ge Marian van Puffelen enige maanden geleden naar de Tros stuurde, bleek de succesvolle to- vex formule voor deelname aan het spelprogramma voor aan staande bruidsparen van presen tatrice Linda de Mol Het bezorg de het 'liefdespaar' bovendien een onvergetelijke dag Een droom die werkelijk werd, maai nog lang mei is verwerkt „Dit is te mooi voor woorden Ik kan het amper geloven," was het enige dat John Gordijn, enkele minuten nadat zijn vriendin en hij hadden gewonnen, kon uit brengen Gisterochtend tond elf uur probeerde het kersverse bruidspaar tijdens de brunche voorzichtig tot de realiteit terug te keren „Joh, na het feest dat tot twaalf uur duurde hebben we met en kele goede vrienden op onze ho telkamer nog effe lekker tot een uur of vier door zitten zakken En nu nog komen er dingen bij ons naar boven waar we het nog met ovei hebben gehad," kan Manan haar geluk nog altijd niet op „Een trouwdag is onvergetelijk, maar zoals wij gisteren m het hu welijk zijn getreden maakt niet iedereen mee We ervaren het als een droom die werkelijkheid is geworden Niet alleen vanwege de schitterende geschenken maar ook omdat we op de televisie in het huwelijk zijn getreden Ik kan het nog steeds met geloven Ootje Marian schreef het productie team van Love Letters op welke ludieke wijze zij haar vriend John ten huwelijk wilde vragen en kreeg tot haar stomme verbazing een reactie En voordat John, ba liemedewerker bij de PTT, het in de gaten had, werd hij m het RTL- spelprogramma Prijzenslag in het ootje genomen Het personeel van de Maassluise vestiging was te gast bij de opna me van een van de afleveringen waarin deelnemers, die lukraak uit het pubhek worden gepikt, de wmkelwaaide van diverse voor wei pen moeten bepalen Het laat zich raden dat John tijdens nep- opnamen van de tribune werd ge roepen en ook nog eens bij de eer ste de beste mogelijkheid de juis te prijs exact raadde en in de prij zen viel Presentator Hans Kazan toveide echtei geen auto achter het Gordijn vandaan, maar de vrouw die hem ten huwelijk vroeg ,.Dat met Prijzenslag was thuis een heel gedoe," laat één van de ouders weten „John mocht na tuurlijk niet weten dat Marian hem in dat programma om het ja woord zou vragen Het kostte ons heel wat moeite niets te verklap pen Als we onze mond bijna voor bij hadden gepraat schoten we la chend naar de keuken om hem mets te laten merken Voor de kijker lijkt het of de kop pels die deelnemen aan Love Let ters slechts drie spelletjes hoeven af te werken om aanspraak te kunnen maken op de enorme prijzenregen De spelletjes zijn kinderlijk eenvoudig maar met de absurde beloningen voor het oplossen van de raadseltjes lijkt het niveau naar een bijna onbe reikbaar peil te worden getild Leuk programma „De zenuwen spelen een gigan tisch grote i ol," geeft de vertegen woordigster in cosmetica-produc- ten na de huwelijksnacht in het Hilversumse hotel grif toe „Op de televisie komt het over als een leuk programma Dat is het ook wel. maar de mensen staan er met bij stil wat er allemaal aan vooraf gaat en hoe hard er achter de schermen wordt gewerkt Voordat de opnamen dinsdag middag begonnen waren we wel de hele maandag en de volgende ochtend bezig geweest met tek sten en danspasjes instuderen en het repeteren van bepaalde show onderdelen Maar in de voorgaan de maanden zijn we er thuis ook flink tegenaan gegaan Bij het ge zichten spel waarmee de show be gint, moeten de mannen de juiste neuzen, monden en ogen op een foto van hun partners plaatsen John heeft weken met een stuk papier voor mijn gezicht gelopen om die delen van mijn gezicht in de show ie kunnen herkennen Dichtklappen Al de huiselijke voorbereidingen zijn in ieder geval niet voor mets geweest want de eerste ronde, die van het gezichtenspel, werd met een lichte voorsprong op de ande re twee stellen gewonnen Maar toen John en Marian tenslotte in de finale richting eindzege opruk ten, werd het Marian by na te veel „John werd overmoedig en klapte helemaal dicht," kan 2e er harte lijk om lachen „We wilden abso luut geen derde worden, want dan word je er na tien minuten al uit- gekegeld Ergens ga je dan toch een beetje at Nadat we ook de tweede ronde goed waren doorge komen vielen de spanningen van ons af en begon John op een be paald moment zelfs te bluffen Maar gelukkig is het goed afgelo pen Per limousine werden de Maas sluizers voor de huwelijksinze gening naar het raadhuis gereden en vervolgens afgezet bij het ho tel waar hel feest zou plaatsvin den Alles was tot m de puntjes verzorgd en betaald door de Tros Een uitgave die toch gauw in de duizenden guldens loopt Marian „Toen ik ons opgaf voor Love Letters had ik echt zo'n ge voel nooit meer iets uit Hilver sum te vernemen Totdal we ge- viaagd werden naar de studio van John de Mol te komen Als het zovei komt wil je vanzelf in het te levisieprogramma waar ik-weet- mel-hoeveel mensen naar kijken, trouwen En ja, al die prijzen en de geheel verzorgde trouwdag schelen een berg geld Daar ben ik heel eerlijk in Toch liep de memorabele dag voor het winnende paar met hele maal op rolletjes Volgens de af- spiaak zou er een auto worden binnengeieden maar Lmda ont hulde een keuken waar iedere huisviouw stijl van achlerovei zou slaan John en Manan had den immers pas een huis gekocht cn zaten nu dus met twee keu kens „Dat was wel een veirassing," lacht Manan weer „Maar er zyn meer dingen gebeurd waar ik met op had gerekend Ik verwachtte eigenlijk wel dat John flink dron ken zou worden Tot mijn verba zing heeft hij zich keurig gedra gen" Hoek van Holland - De Koninklij ke Marechaussee in Hoek van Holland heeft dertig kilo hasj in beslag genomen De soft drugs werden vervoerd m twee week endtassen die werden gedragen door een 30-jarige Bnt De man viel op toen hy aan boord wilde gaan van He Koningin Beatrix op de ferrydienst tussen Hoek van Holland en Harwich Het gewicht van de tassen wekte het wantrouwen van de dienst doende Marechaussees By con trole bleken de tassen honderd- twintig pakjes van een half pond hasj te bevatten Hij vertelde dat hy de hasj in Amsterdam m ont vangst had genomen van hem twee onbekende mannen Hy moest het spul via de route Hoek van Holland-Harwich naar Engeland vervoeren en daar zou het door een eveneens onbeken de man m ontvangst worden ge nomen De Bnt was door de kme- en gegaan omdat hem een flinke beloning in bel vooruitzicht was gesteld In Engeland heeft de hdSj een straatwaarde van 1200 Pond per kilo, zo n 3600 gulden De totale waarde van de in beslag genomen party is ruim honderdduizend gulden De Brit is in hechtenis ge nomen en zal voor de officier van Justitie worden geleid De party hasj zal worden vernietigd De marechaussee zet het onderzoek voort Ook in Engeland wordt ge probeerd om te ontdekken wat de bestemming van de hasj was Maassluis - Het natuurgebied Korte Bonnen, dat ten zuiden van het Staelduinse bos ligt, wordt tot reservaat verklaard Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland heb ben hiertoe besloten Het 43 hectare grote gebied be staat overwegend uit grasland De flora en fauna van De Korte Bon nen is volgens de provincie zo be langrijk, dal het nodig is om het grondig te beschermen Door de status van natuurreservaat kun nen de graslanden in het gebied worden aangekocht door de stich ting Zuidhollands Landschap Deze stichting is al eigenaar van het Staelduinse bos „De Korte Bonnen kan zo in samenhang met 't Staelduinse Bos een be langrijk natuurgebied worden voor het Westland en omgeving," aldus Lynde Blok, gedeputeerde voor natuur en landschap in Zuid- Holland U ziet van ons regelmatig advertenties voor gasverwarming en sanitair, maar wist u dat wij u ook van dienst kunnen zijn bij onderhoud en/of renovatiewerkzaamheden zoals: lood- en zinkwerken, uiteraard ook in authentieke stijl aanleg ot reparatie van gas- en waterleidingen ontstoppen en vernieuwen van rioleringen aanleg en onderhoud van cv-installaties aanleg en onderhoud van sanitaire artikelen zoals badkamerverbouwing etc. vernieuwingen van dakbedekking, waarin wij diverse kwaliteiten dakbedekkingsmaterialen verwerken, al naar gelang uw wens electrotechnische installaties Al ons werk wordt uitgevoerd door goede vakbekwame mensen. Onder toezicht van de plaatselijke energiebedrijven en wij hanteren alleen materialen welke zijn goedgekeurd door de KiWA, GiVEG en KEMA instituut. data b*rf«k king Energieweg 11 12 3133 EB Vlaardingen Tel 010 4342400 Fax 010 4358141 GEMEENTE VLAARDINGEN BESTEMMINGSPLAN WEST De burgemeester van Vlaardingen maakt ingevolge het gestelde in artikel 28 'id 6, juncto artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat Gedeputeerde Staten van Zuid Holland bij besluit van 7 januari 1992, nr O RG/LPS/39944, gedeeltelijke goedkeuring hebben verleend aan het bestemmingsplan „West Het bestemmingsplan Westheeft globaal betrekking op het gebied, dat wordt begrensd door de Nieuwe Waterweg de westelijke gemeentegrens van Vlaardm gen de Rijskade, de rand van de Westwijk, de Spoor lijn Rotterdam Hoek van Holland en de oostelijke rand van het Oeverbos Het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid Holland ligt samen met het betreffende bestemmingsplan met ingang van 31 januari 1992. gedurende een maand voor een ieder ter inzage op de afdeling Stadsontwik keling (sector ruimtelijke ordening) en op de afdeling Algemeen Bestuurlijke en Economische Zaken (sector voorlichting) van de gemeentesecretarie Krachtens het bepaalde in artikel 29 lid 1van de Wet op de Ruimtelijke Ordening is het bestemmingsplan onherroepelijk met uitzondering van - een deel van de plankaart globaal begrensd door de spoorlijn Rotterdam Hoek van Holland, de oostelijke plangrens de Maassluissedijk en een perceel ten oosten van het perceel Maassluissedijk 206 zulks in verband met onthouding van goedkeuring en - lid D II van artikel 5 zulks in verband met tegen dit onderdeel van het door de gemeenteraad vastgestel de bestemmingsplan ingediende bezwaren bij Gede puteerde Staten van Zuid Holland Zij, die zich tijdig op grond van artikel 27. lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening tot Gedeputeerde Sta ten hebben gewend alsmede de Inspecteur van de Ruimtelijke Ordening alsmede zij die bezwaren heb ben tegen onthouaing van goedkeuring van een deel van de plankaart kunnen gedurende de termijn van ter- mzageleggmg bij de Kroon beroep instellen tegen voornoemd besluit van net coiiege van Gedeputeerde Staten van Zuid Holland De beroepschriften dienen te worden gericht aan H M de Koningin en te worden ingediend bij de Afde ling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State Postbus 20019 2500 EA te s-Gravenhage Vlaardingen 30 januari 1992 De burgemeester voornoemd, A A J M van Lier Schiedam - Het Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten heeft de gemeente Schiedam een slechte dienst be we/en met de bouw van het dure appartementen blok Stolbergstaele aan de Bui ge- meester Knappertlaan Dat zegt wethouder Chris Zijdeveld In de onderhandelingen rnet beleggers en projectontwikkelaars over an* deie bouwprojecten ervaren Schiedamse ambtenaren dat Stol- bergstaete een negatieve uitstra ling heeft Wethouder Zijdeveld (stadsont wikkeling j zegt dal de geloof waardigheid van de gemeente er door het BNG project met groter op is gewoiden „Iedereen vindt dat het complex er wel wat fraaier had kunnen uitzien Het is de be- dagen M mkuur biedl de helpend" De methode om razend inel ovei pondjes kwijt te roken Mm kuu voor elke dog A smakelijke moe I |dön Boordevol vcedinasstof'en .-O"de dikmakers j Mei maar 500 kol» per dag ben Mimkuur Uitgebreide informatie krijg |e de dieetinfolijn: 04928-3012 jiDrogisterij Frans Peters Nwe Binnenweg 221 223, Beursplein 14 Tel 4768021 4333061 Weight Care Mooi slank, snel en gemakkelijk. leggers zeker met ontgaan dat de eigenaar zyn prijzen heeft moe ten laten zakken om de apparte menten kwijt te raken Dat be zorgt ons de naam dat de markt m Schiedam appartementen in die prijsklasse niet opneemt Andere investeerders worden daai voor- zichtigdoor Meestal heeft de gemeente ten minste enige invloed op de uit- \oenng van bouwplannen Aan de Burgemeester Knappertlaan stond de overheid echter buiten spel BNG kocht de grond direct van de Gereformeerde Kerk, sloopte de Julianakerk die op het kavel stond en diende een bouw plan in waarop formeel niets viel aan te merken Maar de gemeente vond bepaald met dat het appar- tementenblok de schoonheidsprijs ver diende Zijdeveld her innert zich de reactie op het stadskantoor „Wij zeiden O God, op die plaats, en dan zo1" Op het kantoor van de Schiedamse makelaar Anke Bodewes, die de appartementen voor BNG verkocht, wordt ontkend dat de belang stelling voor Stolbergs taele tegenviel Het zou niet al te veel moeite hebben gekost, de circa 3 ton kostende wonin gen te slijten Het dum pen van de prys waar Zijdeveld op doelt had enkel betrekking op de laatste drie of vier' ap partementen „Die hebben een bal kon dat niet op de zon ligt En ze zyn kleiner dan de test van de flats Vandaar dat de pnjs werd verlaagd van 270 000 tot 220 000 gul den Die prijsverla ging had succes Deze week werd het laatste appartement in Stol bergstaele verkocht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1