Waterweg 13 Woningzoekende moet gaan betalen: Proef met nieuw systeem voor woonruimteverdeling in Schiedam Maassluis had verhuisvergoeding moeten geven Zijdeveld begrijpt PvdA niet inzake Zestienhoven Procedure om subsidie voor humanistische ïes Zwembad West in februari '93 open Architect mag gewijzigde tekeningen hoteï zien 'Pop contra Aids' in Kuip 'Rotterdams' voedsel naar voormalige USSR Overval op winkel Man valt meisjes lastig Portefeuilles uit jaszakken Auto's gestolen Autokraken Computer weg uit woning Cheques gestolen Siberische notenkraker vermaakt buitenlanders in de Broekpolder Van Kalken verlaat raad Z; B ;sP Rotterdams Dagblad Dinsdag 4 februari 1992 Regio Waterweg Brede Havenstraat 6 3131 BC Vlaardingen tel 010-4350557/fax 4349754 Zij-aanzicht van Zwembad West, waarvoor volgende.week vrijdag de eerste paal de grond ingaat. Rotterdam - Voor de start van de bouw van Zwem bad West - op vrijdag 14 februari - liggen twee draaiboeken klaar. Als het niet vriest, schroeft de heer D.F. Bemaert van de actiegroep 'Herbouw Zwembad West' om drie uur die middag de eerste paal de grond in. Ais de vorst dat zou verhinderen, dan zal hij de eerste paal symbolisch slaan. In beide gevallen wordt hij terzijde gestaan door kinderen uit Spangen. Het bad komt op dezelfde plaats waar in 1987 het voormalige Bad West in vlammen opging. Er komt een wedstrsjdbad van 10 bij 25 meter en een recreatiebad met moderne faciliteiten. Bovenditn krijgt West een glijbaan, die gedeeltelijk buiten hev gebouw om loopt. Als de bouw geen tegenvallers kent. kan het zwembad in februari 1993 in gebruik worden genomen. Rotterdam - Het is Eric van Egeraat. architect van Mecanoo te Delft, toegestaan de tekeningen die hij ooit zelf maakte voorde nieuwbouw van het Parkho tel in Botterdam te bekijken en in redelijkheid te reageren op de aanpassingen die daarin zijn aange bracht. Hij moet na inzage eerst zijn kritiek melden aan de bouwheer van het Parkhotel, de Bilderberg- groep, en twee dagen wachten voordat hij zijn grie ven wereldkundig maakt. De Bilderberggroep mag niet langer weigeren alle aangepaste produktieteke- ningen te laten zien. Vrijdag moet men ze aan Meca noo, een van de meest gelauwerde architectengroe pen in Nederland, overleggen. Dit was de uitspraak in kort geding gisteren door vi ce-president mr. C, H. B. Boot van de rechtbank te Botterdam. Met deze rechtzaak is een curieuze kwes tie in gang gezet, omdat de architect niet duldde dat de door hem ingebrachte architectonische kwaliteit zou sneuvelen vanwege de opvattingen van debouw- heer. Noch de grote lijnen, noch de details mochten onacceptabel worden aangepast. Mecanoo is in de persoon van Van Egeraat bij de nieuwbouw aan de kant gezet tijdens het bouwproces. Hij zag hoe de door de Bilderberggroep ingeschakelde architect Spies wijzigingen aanbracht in zijn ontwerp en vond dit ontoelaatbaar en schadelijk voor de goede naam van zijn bureau. Daarbij moet volgens Mecanoo, de Bilderberggroep nog een openstaande rekening van 300.000 gulden betalen. In het kort geding vroeg vice-president mr. Boot wat Van Egeraat verkoos: het geld van de Bil derberggroep én het aangepaste ontwerp van deze opdrachtgever, ofwel zicht houden op de uitvoering volgens de oorspronkelijke opzet. Van Egeraat koos principieel het laatste, waarna mr. Boot liet weten dat de discussie over het geld wat hem betreft in dit kort geding achter de rug was. Er komt overigens nog een zogeheten bodemprocedure voor de rechtbank waarin Mecanoo het achterstallig bedrag opeist, terwijl de Bilderberggroep al heeft la ten weten met een schadeclaim (genoemd is al een bedrag van 1,5 miljoen gulden) te komen wegens vertragingen in de bouw door toedoen van Mecanoo. Met de uitspraak in kort geding is volgens Van Egeraat 'impliciet naar voren gekómen dat met de oorspronkehjke bouwtekeningen van zijn hand niet zomaar willekeurig kan worden gedaan wat een bouwheer die een architect gedumpt heeft ten eigen gerieve juist vindt'. Rotterdam - De achtste Internationale Aids Confe rentie die in juli in Amsterdam wordt gehouden krijgt een spectaculair Rotterdams staartje. De Kuip dient op donderdag 23 juli als podium voor een groots opgezette popmarathon die in vele landen (in clusief Nederland) rechtstreeks op televisie zal wor den uitgezonden. De organiserende Stichting ASAP (Amsterdam Society for Aids Prevention) is nog in onderhandeling met de gewenste publiekstrekkers van wereldfaam. De hoop daarbij is gevestigd op kopstukken die bekend staan om hun bezorgdheid over de Aids-probiematiek, zoals Prince, Elton John en George Michael. De manifestatie in het Stadion Feyenoord voor maxi maal 46.000 toeschouwers zal ongeveer twaalf uur gaan duren. De financiële opbrengst is van secun dair belang, hoofddoel is het aanwakkeren van de discussie over Aids, zegt woordvoerster Leon ie Bau er namens ASAP. Voor 1 december, de jaarlijkse Wereld Aids Dag, staat een uitgebreide vervolguitzending op het pro gramma. Rotterdam - Dertig Amerikaanse legertrucks wor den vandaag en morgen in de Rotterdamse haven geladen met voedsel dat is bestemd voor het Geme nebest van Onafhankelpke Staten (GOS), de voor malige USSR. Het gaat in totaal om 1260 pallets vol met kant-en-klaar maaitijden en pakketten met thee, melk, brood, suiker meel, rijst en aardappelen. Het is voedsel dat niet door de Amerikaanse troepen is gebruikt tijdens de Golfoorlog. Sinds november worden deze transporten overgebracht naar diverse plaatsen in Europa, Eén van die plekken is het ECT- terrein in de Rotterdamse haven. De transporten worden gecoördineerd door het Military Traffic Ma nagement Command, Europe, dat is gevestigd in Ca- pelle aan den IJsseL De goederen - voornamelijk voedsel, maar bijvoor beeld ook een flinke hoeveelheid matrassen - gaan niet terug naar de Verenigde Staten, maar worden beschikbaar gesteld als humanitaire hulp. Zo ver trok er vorige week uit de Rotterdamse haven al een schip met voedsel voor Namibië en werden per vrachtwagen bijna vijfeneenhalfduizend matrassen naar Kroatië gebracht De transporten van vandaag en morgen maken deel uit van de Amerikaanse luchtbrug van voedsel en medicijnen naar de GOS, die president George Bush vorige week in het leven heeft geroepen. Het i<? de bedoeling dat de goederen uit Rotterdam per vracht wagen naar de Amerikaanse luchtmachtbasis in het Duitse Frankfurt gaan. Daar vandaan gaat het per vliegtuig naar de voormalige USSR. Schiedam - Het is niet uitgeslo ten dat woningzoekenden voor taan leges moeten betalen voor een inschrijving bij Bureau Huis vesting. Ook het aanvragen van een sociale of medische urgentie bij Huisvesting gaat waarschijn lijk geld kosten. Woningzoeken den die een aangeboden huis wei geren krijgen daarvoor vermoe delijk straf in de vorm van een puntenkortmg Dit zijn enkele aanbevelingen die het Delftse onderzoeksbureau QR doet in een rapport aan de ge meente Schiedam. Bureau Huis vesting staat niet afwijzend te genover deze adviezen. De poli tiek heeft er nog geen beslissing overgenomen. Het rapport van QR vormt de eer ste aanzet voor een nieuw sys teem om de woonruimte in Schiedam sneller en rechtvaardi ger te verdelen. Het huidige pun tensysteem voldoet niet aan die voorwaarden. Het is niet efficient en niet effectief, heeft zowel de gemeente als QR moeten vaststel len. Vooruitlopend op de politieke be sluitvorming gaat 1 maart een proef met een nieuw verdelings systeem van start. Dit systeem, ondersteund door de stichting Experimenten Volkshuisvesting en het ministerie van Vrom, is 'marktgericht', dat wil zeggen dat het zich richt naar vraag en aan bod. Kern ervan is dat woningzoeken den niet meer passief op een be richt van Bureau Huisvesting moeten wachten, maar actief kun nen meezoeken naar een geschik te woning. De gemeente gaat zeer regelmatig adverteren met vrijge komen woningen en roept geïnte resseerden op te 'solliciteren' naar het huis van hun keuze. Ook de huizen van de 'sollicitanten' komen in de krant, waarna de mo gelijkheid ontstaat met behulp van de computer meerdere wo ningzoekenden tegelijk aan pas sende huisvesting te helpen. Burgemeester en wethouders overwegen nog meer ingrepen in het verdelingssysteem voor de woonruimte. Zo bestaat het voor nemen een informatiebank op te zetten over de actuele situatie op de woningmarkt, waar 2owel huurders als verhuurders terecht kunnen. Ook het advies van QR om de verhuurders te laten mee betalen aan de kosten die de ge meente maakt wordt serieus be keken. Bureau Huisvesting reageert minder enthousiast op het voor stel het huidige systeem te ver eenvoudigen in die zin dat er nog maar drie groepen woningzoe kenden (urgenten. doorstromers en starters) overblijven. Dat zou, aldus de ambtenaren van Huis vesting, een grove versimpeling zijn van dikwijls ingewikkelde persoonlijke omstandigheden. Huisvesting heeft ook geen per soneel om deze operatie op korte termijn door te voeren. Het is nog niet duidelijk wat er in de praktijk terecht zal komen van het voorstel om het toewijzen van woningen te koppelen aan het sn- komen van de ingeschrevene. In het huidige systeem komen oot de mensen met lagere inkomens in principe in aanmerking voor duurdere huizen. Een te hoge huurprijs wordt in zulke gevallen gecompenseerd door huursubsi die. Wethouder Adri Reijnhout (woon ruimteverdeling) discussieer;! binnenkort met de raadscommis-L sie over de voorstellen. Schiedam - Een levensmiddelen zaak aan de Rembrandtlaan in Schiedam is gistermiddag even na half zes overvallen door een ongeveer 25-jarige man. Die ver dween, na een greep in de kassa, in de richting van de Alberdinck Thijmstraat. De overvaller ge bruikte geen wapen. Een zoekac tie leverde mets op. Schiedam - Een ongeveer 30-jari- ge man, gekleed m een blauw trainingspak, heeft gisteravond tegen kwart voor acht twee Schiedam se meisjes van 19 en 20 jaar lastig gevallen op de Jacob Bij sterstraat. De man sloeg onze delijke taal uit, volgde de meisjes naar het Bachplein en zorgde daar, ten overstaan van de meis jes, voor zijn eigen gerief. Schiedam - Twee Rotterdam mers hebben gisteren aangifte gedaan van diefstal van hun por tefeuilles in de Schiedamse sport hal Margnet. Ze hadden de porte feuilles in hun jaszak in de kleed kamer laten zitten. Schiedam - Aan de Mozartlaan in Schiedam is een grijze Ford Es cort (YL-42-BV) gestolen. Aan de Rhoonsestraat verdween een grij ze Mercedes (TV-60-HR). Giste ren werd aangifte gedaan. Schiedam - Autokraken aan de Kerkweg, Diepenbroekstraat, Damlaan en Blekerstraat te Schiedam leverden respectieve lijk een verrekijker, een radio, 35 liter benzine en weer een radio op. In Vlaardingen verdween een radio uit een auto aan de Dr. H. Bavinckplaats. Vlaardingen - Een computer, een videorecorder en een stereo-in stallatie zijn gisteravond verdwe nen bij een inbraak in een woning aan de Roemer Visscherstraat in Vlaardingen. Er was een raam ge forceerd om binnen te kunnen komen. Vlaardingen - Bij een bedrijf aan de Energieweg in Vlaardingen zijn cheques en sigaretten ver dwenen tijdens een inbraak. Gis teren werd daarvan aangifte ge daan. Uit een nabijgelegen loods op hetzelfde terrein is verder een hoeveelheid audio-video-appara- tuur gestolen. 1 Engelse en Belgische vogelliefhebbers zijn speciaal naar de Broekpolder gekomen om de Russi sche notenkraker te zien. Gerard Ouweneel, bekend ornitholoog, leidt ze rond. De Siberische notenkraker is niet te beroerd om even voor de fotograaf te poseren. Foto's Roei Dijkstra Door Ben van Haren Vlaardingen - Vlaardingen heeft er een bezienswaardigheid bij. Op het fietspad bij het voetbalveld van Delta sport in de Broekpolder vermaken sinds enkele weken veel vogelliefhebbers zich met een uit Siberië afkomstige noten kraker. Zelfs is een gezelschap vogelaars uit Engeland speciaal voor deze kraaiachtige naar Vlaardingen afgereisd. Op hun ei land kunnen ze een dergelijke, en veel diiüeie, tiekvogeis nooit aan treffen, want over zo'n grote plas water wagen ze geen vlucht. De Siberische notenkraker, diep donkerbruin met witte druppel- vlekken op de bovenzijde en ter grootte van een kauw, heeft in de Broekpolder al veel vrienden ge maakt. Supertam ,.Hij is supertam en komt steeds op dezelfde p^ek terug om zich door mensen te laten voeden. Hij heeft wel op het hoofd van ie mand gezeten en zelfs in een au to. waar een zakje pinda's lag. Het gaat om een zogenaamde invasie vogel die, als het voedsel in zijn normale leefgebied te schaars wordt, wel vaker naar Nederland komt. Soms. zoals in 1968, zelfs met duizenden tegelijk. Andere jaren in kleinere aantallen," ver telt Hans Verbuis van de Dutch Birding Association. Deze Dordtenaar is sinds eind vo rig jaar al een paar keer in Vlaar dingen geweest om het bijzonde re exemplaar te bekijken. Hij ver wacht dal er in de buurt meerdere exemplaren zitten, maar hijzelf heeft alleen de regelmatig men sen vermakende vogel gezien. Een vaste bezoeker van de polder vertelt: „Ik heb een videoband vol van het diertje gemaakt. Hij is zo mak en gaat, als ik mijn fietstas open heb, daarin zitten snuffelen of hij noten kan vinden. Ik ga bij na iedere dag hier kijken. Als je een beetje geduld heb zie je hem hier altijd." Roepen Hans Verbuis, die niet met zeker heid durft te zeggen of het om een diksnavehge of een dunsnavelige nolenkraker gaat ('het verschil is zo gering'), noemt het gedrag van hel Vlaardingse exemplaar 'gi gantisch'. „Hij komt steeds op de zelfde plek. Het verzamelt onder alle aanwezigen noten en vliegt dan in de richting van de golf baan. Of hij alleen is kan je in zo'n uitgestrekt gebied als de Broek polder moeilijk vaststellen." Sjef Hoekstra, die regelmatig als skeeler van de Broekpolder ge bruik maakt, vertelt: „Ik zat op zeker moment hier even op dat bankje toen ik een geschreeuw hoorde alsof er een konijntje de nek werd omgedraaid. Ik keek om me heen en ontdekte dat in de boom op een tak, vlak boven mijn hoofd, die vogel zo'n herrie maak te. Later vertelde iemand me, dat hij gewoon om eten zat te roe pen." Lex Smit, een Rotterdamse vogel kenner, zegt: „Ja, eigenlijk is het zielig. Die vogel verrekt van de honger en is hierheen gekomen om dat le zoeken. Hij is in zijn vaste leefgebied, Siberië, geen mensen gewend en komt snel naar wie pinda's of kastanjes bij zich heeft." Michel van Roon van Vogelbe scherming Nederland zegt dat no tenkrakers vrij regelmatig Neder land aan doen. Hij heeft net als Verbuis van de DBA dit jaar al meer meldingen van notenkra kers in Nederland gehad. „De in vasie is niet massaal, maar als straks de tellingen bij elkaar wor den gedaan zal blijken dat er wel meer dan honderd zijn geweest," meent Verbuis. Hij spreekt dage lijks de band in van de Dutch Bir ding Line (06-32032128), waarop Vlaardingen behalve voor de no tenkraker ook is vermeld in ver band met de aanwezigheid van een uit Noord-Finland afkomsti ge ijseend in de surfplassen. De notenkraker is waarschijnlijk nog enkele weken inde Broekpol der te bewonderen. Bij warmer weer en langere dagen zal hij weer naar de toendra's in Rusland trekken. Eind november werd hij voor de eerste keer in Vlaardin gen gesignaleerd. Den Haag - De afdeling recht spraak van de Raad van State vindt dat burgemeester en wet houders van Maassluis in april 1989 hadden moeien ingaan op een verzoek om een verhuisver goeding krachtens de Regeling geldelijke rteun huisvesting ge handicapten Het verzoek was ingediend door een gezin met een. toen vierjarig, autistisch kind. Het woonde ze- venhoog in een fiat en wilde naar een benedenwoning met tuin zo dat het kind daar zonder gevaar zou kunnen spelen. Spelen op de galerij of het balcon leverde ern stige gevaren op. Spelen op straat was helemaal uit den boze, even eens omdat het jongetje geen ge varen onderkent De gemeente wees het verzoek om verhuissubsidie af op basis van twee adviezen van de Ge meenschappelijke Medische Dienst. Bij het tweede advies was een kinderarts van het medisch kleuterdagverblijf De Bolderkar betrokken. Er zijn geen ergono mische belemmeringen, aldus de adviezen. Dat zijn belemmerin gen in de bereikbaarheid, toegankelijkheid en bruikbaar heid van een woning. De Raad van State vindt ten eer ste dal de jongen als gehandicap te moet worden beschouwd voor wie de bijdrageregeling geldt. Per uitspraak van september 1988 zijn ook degenen die lijden aan kwalen van psychische of psycho somatische aard als gehandicap ten erkend. De gemeente had er voorts reke ning mee moeten houden dat de jongen de trappen naar de flatwo ning niet zelfstandig kon beklim men en dat hij voor spel en ont spanning, ook al was het buiten de woning, was aangewezen op de gevaarlijke galerij en het gevaar lijke balcon. Schiedam - Enig voorbehoud wil Chris Zijdeveld nog wel maken. „De gemeenteraad van Rotter dam heeft zich tenslotte nog niet uitgesproken over de komst van het nieuwe vliegveld." Toch wil de Schiedamse PvdA-wethouder zich reeds op voorhand verzetten tegen de verplaatsing van het luchtverkeer naar de polder Schieveen. Volgens Zijdeveld maken zijn partijgenoten zich bij goedkeuring van de plannen schuldig aan kiezersbedrog en geldverspilling. „Ik heb de indruk dat men niet helemaal weet waar men mee be zig is," zegt Zijdeveld, die met verbazing heeft kennis genomen van de mededeling dat 15 van de 18 in de Rotterdamse gemeente raad vertegenwoordigde Pv- dA'ers akkoord gaan met de komst van het nieuwe vliegveld. Omdat CDA en WD ook hebben aangekondigd in te stemmen, te kent zich in Rotterdam een raads- meerderheid af voor het omstre den voorstel. „Dit is één van de sterkste staal tjes van woordbreuk die ik de laatste jaren heb meegemaakt," zegt Zijdeveld. Met zijn opmer king doelt hij op het feit, dat het Rotterdamse college op het nieu we vliegveld jaarlijks tweedui zend nachtvluchten wil toestaan „Vluchten in de nachtelijke uren werden in het verleden altijd uit gesloten," herinnert Zijdeveld zich. „Het vliegveld zou dicht gaan als de exploitatie binnen de ze randvoorwaarde niet mogelijk zou zijn. Daar hoor ik niemand meer over." Schiedam ligt op dit moment in de aanvliegroute van luchthaven Zestien hoven. Met name in de wijken Tuindorp, de Vogelbuurt en Spaland wordt sinds jaar en dag hinder ondervonden. Door het verplaatsen van de aanvlieg routes wordt de herrie :n theorie minder, maar in Schiedam wordt toch gevreesd dat dit effect teniet wordt gedaan door de te verwach ten groei van het vliegverkeer. „De toegestane geluidshinder is vastgesteld in de geluidscontou ren van 1977," 2egt Zijdeveld. „Daarin is bepaald hoeveel over last het vliegveld per dag in totaal mag geven. De optelsom word! gemaakt op basis van gewogen gemiddelden. Nachtvluchten tel- len hierbij veel zwaarder dan vluchten tijdens de dag. Met veel nachtvluchten is de maximaal toegestane hoeveelheid geluid snel opgesoupeerd. Ik heb de in druk dat men in Rotterdam mei helemaal goed weet waar men mee bezig is." Streekplan De voorwaarden liggen wettelijk verankerd in het streekplan. Zij develd sluit niet uit dat er uitein delijk wellicht een streekplan^- ziging nodig zal zijn om de ver hoogde overlast van Rotterdam Airport te kunnen legitimeren „Maar dan zullen we direct pro test aantekenen," kondigt Zijde veld aan. „Juridisch staan wc dan waarschijnlijk heel sterk." In theorie kan het nieuwe v veld een bedreiging vormen voor Spaland-Oost. In deze wijk in het noord/oostelijk deel van de stad moeten komende jaren ruim 2000 woningen worden gebouwd In zijn verzet tegen het vliegveld laat Zijdeveld zich ook leider, door milieutechnische overwe gingen. Een ongeremde groei van het vliegverkeer beschouwt Zij develd als energieverspilling, „Maar in dit opzicht werkt de tijd in ons voordeel. Een directeur van een luchtvaartmaatschappij? heeft zelfs al gezegd dat het ver-1 voer tussen de Europese steden! op middellange afstand in de toe-1 komst beter door snelle railver- bindingen kan worden verzorgd Dat is nota bene precies de markt waar het nieuwre vliegveld op wil mikken." In het Waterweggebied kan Zijde veld in elk geval rekenen op de steun van zijn Maassluise collega Jan Storm. Door de verplaatsing van de vliegroutes denderen de vliegtuigen in de toekomst over de bebouwde kom van Maassluis „Gezien de bestaande milieu-be lasting is dat niet te tolereren," laat Storm middels zijn woord voerster weten. „Bovendien vin den wij de verstoring van het stil- tegebied Midden-Delfland een slechte zaak." Den Haag - De Stichting Huma nistisch Vormingsonderwijs heeft in een beroepsprocedure bij de Raad van State ervoor gepleit dat op de Schiedamse openbare ba sisscholen weer humanistisch vormingsonderwijs wordt gege ven zoals dit tot 1987 gebeurde. Dat jaar trok de gemeenteraad van Schiedam de subsidie van vijfduizend gulden in die de stichting jaarlijks kreeg. In een hoorzitting bij de afdeling rechtspraak van de Raad van Sta te heeft de Stichting Humanis tisch Onderwijs de gronden waar op de gemeenteraad de financiële bijdrage introk, aangevochten. De gemeenteraad meldde in 1987 in zijn beslissing dat het huma nistisch vormingsonderwijs over bodig was geworden omdat inge volge de Wet op het Basisonder wijs op de openbare scholen voor taan het nieuwe vak geestelijke stromingen werd gegeven. Eén en ander zou elkaar gaan overlap pen. Voorts kampte de gemeente Schiedam in 1986 en 1987 met een begrotingstekort van 2,6 miljoen gulden, hetgeen snijden in diver se subsidies noodzakelijk maak te. Tenslotte stelde de gemeente raad dat aan het humanistisch vormingsonderwijs onder de Schiedamse basisschoolleerlin gen geen behoefte meer was. Staatsraad mr. C.M. Ligtelijn rneikte op dal net nieuwe vak geestelijke stromingen iets an ders is dan godsdienstlessen of humanistisch onderwijs. „Bij geestelijke stromingen gaat het om de kennis van de leerlingen van de diverse richtingen die we tegenwoordig in Nederland ken nen," zei ze. Dat is iets anders dan de traditionele godsdienstlessen of het lesprogramma dat het Hu-« manistisch Vormingsonderwijs aanbiedt, aldus de staatsraad Van de afgenomen interesse van de leerlingen in de humanisti sche vormingslessen leek ze ook niet overtuigd. Wel is de gemeen teraad bevoegd om om budgettai re redenen subsidies te korten. Het personeel van het Humanis tisch Vormingsonderwijs, dat tot 1987 les gaf in Schiedam, is na dat jaar in Vlaardingen begonnen. De gemeente Vlaardingen begon toen juist de humanistische vormingslessen financieel te steunen. De afdeling rechtspraak beslist in de Schiedamse zaak over enkele weken. Vlaardingen - Groen Links-raads lid Arnold van Kalken verlaat de Vlaardingse gemeenteraad. Over eenkomstig eerder met zijn partij gemaakte afspraken stapt hij na twee jaar op om plaats te maken voor Ben van der Velden. In zijn afscheidsbrief schrijft hij de nodige teleurstellingen te heb ben moeten verwerken. „Zo nu en dan heb je het nodig echt afstand te nemen, idealen bij te tanken. Gewoon weer te gaan geloven m waar je voo: staat." De Vo lar daj SU£ (kc 15. me koi 10 De avo De din het gen dio De kur Ach tooi gen de< den mei Het koo rou1 beir dat Bi Het krij van dew ninj dus cate dag, het SCI ♦Su In uur. *Wi VLA dom Sch' 12,1 MAr woe *Bn *Co ning

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 2