Waterweg 11 Lichtkrant voor leuker wachten Fietsenstalling blijft in centrum Vlaardingen wil oponthoud bij verkeerslichten veraangenamen Eerste balk wooncomplex Panda-bus 'machtig interessant' voor kinderen Gemeente verruimt wet voor belastingontwijkers Nieuwe verhuurder krijgt monopolie in Maassluis Pastoor is Zwart Schaap Veertig wrakken vernietigd Staking dreigt bij SGS-Redwood Pleidooi voor vaste afdracht aan regio Baby bedreigd bij overval op winkel Shell helpt Tafeitje-dekje Opknapbeurt stadhuis leeuwen Vrouw beroofd na bankbezoek Handtas van stuur weg Hi Verdachte van inbraak gepakt La Vrachtwagen tegen boom Kli Auto-inbraken Er Vlammen slaan uit woning in flat Goi Vrc Rotterdams Dagttad Dinsdag 25 februari 1992 Regio Waterweg Brede Havenstraat 6 3131 BCVlaardingen tei 010-4350557/fax 4349754 Bi] oen speciale anti-wrakkenactie in Het Nieu we Westen en Middelland heeft de politie sa men met de Reinigingsdienst gisteren een flin ke slag geslagen. Op de een deel van de Essen- burgsingel en Beukelsdljk én de Beükelsweg werden maar liefst veertig wrakken van fietsen en brommers weggehaald. Anderhalve vracht wagen vol. Zo wil de politie de openbare weg weer toon baar maken. De wrakken worden meteen ver nietigd. Later in de week zullen ook verwaar loosde fietsen worden weggehaald. Komt er binnen drie maanden geen eigenaar opdagen en staat het rijwiel niet geregistreerd als gesto len, dat gaan ze na drie maanden naar een op koper. Ook tegen oude auto's die letterlijk en vaak ook figuurlijk zijn vastgegroeid, treedt de politie op. Eigenaren van wrakken krijgen een brief waarin ze worden gewaarschuwd dat hun bezit wordt weggesleept. Alleen al in het noord elijk deel van het Nieuwe Westen veertig auto wrakken aangetroffen. Foto John ae pater Spijkenlsse - De Vervoersbond FNV heeft het ha- ven-conirolebedrijf SGS-Redwood m Spijkenisse tot uiterlijk vrijdagmorgen de tijd gegeven akkoord te gaan met een achttal eisen voor een nieuwe CAO. Drie onderhandelingsronden hebben tot nu toe geen resultaat opgeleverd. De bond dreigt met stakingen. SGS-Redwood is een olie-controlebedrijf met 150 werknemers, verdeeld over vestigingen in Spyke- nisse, Dordrecht, Amsterdam en Delfzijl In. de nieu we CAO, die al per 1 april vorig jaar had moeten in gaan, wil de Vervoersbond FNV onder meer een loonsverhoging van twee keer 2,5 proeent,, naast een volledige prijscompensatie. De directie van SGS biedt 1,5 procent plus prijscompensatie, met daar naast een eenmalige uitkering van nog eens 1,5 pro cent Ook over arbeidstijdverkorting zijn directie en bon den het niet eens geworden. De Vervoersbond heeft ingezet op een werkweek van 32,5 uur, maar de di rectie weigert elke vorm van arbeidstijdverkorting. Bestuurder K. Marges van de Vervoersbond FNV is bijzonder slecht te spreken over het verloop van de onderhandelingen. Zo kwam het bedrijf pas toen de gesprekken ai gaande waren met wijzigingsvoorstel len. „Tijdens het tweede gesprek werden mondeling even een paar verslechteringen voorgesteld. Vervol gens trekken ze die weer in en zeggen ze dat ze con cessies hebben gedaan.*' zegt Marges, die ook in aan varing kwam over een personeelsuitbreiding met twee controleurs. „Dat is een sigaar uit eigen doos. Het bedrijf was al van plan twee mensen te bevorderen tot chief-in spector, omdat het hard nodig is dat het midden-ma- nagement wordt versterkt. Die plaatsen moeten sowieso worden opgevuld, maar ze proberen de kos ten te verhalen op de CAO." SGS-Redwood heeft tot vrijdagochtend zes uur de tijd gekregen om akkoord te gaan met de eisen. Als dan niets is vernomen, zal het personeel bijeenge roepen worden voor een actievergadering. Capelle aan den IJssel - De gemeenten die onder het regiobestuur voor Rotterdam zullen vallen, moeten in ue ioekomsi een vast deel van hun inkomsten gaan afdragen aan dit bestuur. Dat wil Tweede Ka merlid F. J. van der Heijder. (CDA). Hij zei dit gisteravond tijdens een discussie-avond over regionale samenwerking in Capelle. Welk per centage de gemeenten van hun inkomsten moeten afdragen, zei Van der Heijden niet. Hij w5 met een vaste afdracht voorkomen dat andere gemeenten opdraaien voor verspillingen elders in de regio. Van der Heijden; „Voor het resterende geld dragen de gemeenten dan de volle verantwoordelijk heid. Ais Rotterdam besluit om duizend ambtenaren meer in dienst te nemen, dan draaien de andere ge meenten. daar niet voor op." Van der Heijden was vol lof over de snelheid waar mee de regiovorming gestalte krijgt. Hij vindt dat het rijk in hetzelfde tempo hieraan moei meewer ken. Rotterdam - Twee nog onbekende mannen hebben gisteren bij een overval op een baby-winkel in de Van Oldenbarneveldtstraat in Rotterdam enkele honderden guldens buitgemaakt. De overvallers waren ongewapend, maar dreigden de baby van een klant iets aan te doen als zij geen geld zouden krijgen. De verkoopster besloot vervol gens de inhoud van de kassa te overhandigen. Rotterdam - Als ondersteuning voor het vervanging van maaltijdboxen, krijgt de warme-maaitijden-ser- vice 'Tafeltje riekje' in Pernis morgen van Shell een cheque van drieduizend gulden. Met de schenking van Shell wordt voorkomen dat de maaltijden, die vijf keer per week in samenwerking met het dien stencentrum Hoogvliet bij ouderen thuis worden be zorgd; m prijs moeten worden verhoogd. Vlaardingen - Wachten voor verkeerslichten moet korter en leuk worden, aldus een nota van de dienst Gemeentewerken. In de nota Verkeerslichtenbeleid wordt opgesomd hoe dat kan worden bereikt. Eén van de gedachten is de invoe ring van 'wachtverzachters', zoals automatische lichtkranten op drukke kruispunten. In de nota wordt gesproken van aandachtaf- leiders. Verder moet informatie worden gegeven over de oorzaak van het wachten. Gesuggereerd wordt ook kruis punten dusdanig in te richten dat wachtende weggebruikers beter kunnen zien voor welke verkeers stromen het licht op groen staat. Ook dat zou de pijn van het wach ten voor rood verlichten In de nota wordt, ten aanzien van het korter wachten, gesuggereerd groene golven aan te leggen waar verkeerslichten dicht bij elkaar staan. Verder zouden reparaties aan de lichtinstallaties sneller en beter moeten worden uitgevoerd en meer buiten de spitsuren. In de nota wordt voorgesteld te inventariseren waar in Vlaardin gen langer dan twee minuten moet worden gewacht voor een kruispunt met de bedoeling die tijd tot maximaal 120 seconden te rug te brengen. Lang wachten leidt, aldus de nota, tot vaker door rood licht rijden en dus meer ge vaarlijke situaties. Vlaardingen telt overigens 'rela tief weinig' verkeerslichten, zo is gebleken uit een vergelijking met een aantal ongeveer even grote gemeenten. Dat er regelmatig an ders over wordt gedacht, komt doordat de verkeerslichten vrij wel uitsluitend nog voorkomen op aansluitingen op wijkverbin- dingswegen. En daar wordt veel op gereden, aldus de nota. Gesteld wordt dat de veiligheid in de stad vooral wordt bevorderd door mini-rotondes, zoals in Holy, op het punt waar Lepelaarsingel en Churchillsingel op elkaar uit komen. Deze voorzieningen heb ben 'minstens' hetzelfde resultaat als verkeerslichten, zo meldt de nota. Schiedam - In de Schiedamse wijk Spaland-West is gistermid dag de eerste funderingsbalk ge legd voor een wooncomplex voor verstandelijk gehandicapten. Ge deputeerde prof, dr. J. Pool ver richtte de officiële handelingen. Opdrachtgever voorde bouw is de Stichting Schievaart die vorig jaar is opgericht met als doel zorg te verlenen aan verstandelijk ge handicapten in het Rijnmondge bied. Er worden in dat verband voor zo'n driehonderd mensen uit Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis kleinschalige voorzieningen getroffen. Onlangs zijn aan De Vlinderho ven in Spaland de eerste twee so- cio-woningen geopend, die elk aan acht inwoners onderdak bie den. De voorziening aan de Zwa- iuwlaan geeft 48 verstandelijk ge handicapten een dak boven het hoofd. Er komt ook een centrum- voorziening die de dagverzorging verzekert van tachtig mensen. Eind dit jaar moet een en ander in gebruik worden genomen. Vlaardingen - De stad huisleeuwen van Vlaardingen zijn 'op sterven na dood'. De zandstenen beelden zijn der mate aangetast dat rigoureus ingrijpen noodzakelijk is, an ders zijn ze niet meer te red den. Het college van B en W heeft de gemeenteraad gevraagd 29.000 gulden uit te mogen ge ven om de leeuwen, die op de hoeken van het stadhuisbor des staan, grondig op te knap pen, want van eerdere reini gingsbeurten bleek het resul taat van korte duur te zijn. De Rijksbouwmeester heeft de leeuwen bekeken en geadvi seerd ze door middel van een vacuüm- en drukprocédé te ontdoen van de schadelijke zoutkristallen (die tasten het natuurlijke bindmiddel van zandsteen aan). Vervolgens zouden ze met aerylhard moe ten worden geïmpregneerd. Er zal een beroep worden ge daan op de Rijkssubsidierege ling Onderhoud Monumenten. ■>---.-,7 Hetwasallemaal machtig interessant in die Panda-bus, vondengistermiddagde leerlingen van deopenbarebasisschool Groenoord in Schiedam. Detentoonstellingsbus van het Wereld Natuur Fonds bood dan ook boeiende waarer» wordt nietvoor niets een doe- en ontdekbus genoemd, die vol zit met natuur- en milieuzaken. Er kon in de bus aan van alles actief worden deelgenomen en dat ge beurde dan ook. En natuurlijk, opdeschoofzelf wordt ookaandacht aan natuur enmilieu besteed, zoalsdat ook deze week gebeurt bij deStWUIibror- dusschool in Vlaardingen en 't Windas in Schiedam. Foto Roet oijkstra Schiedam - Een 25-jarige vrouw, die aan de Schiedamseweg m Schiedam geld en reischeques had opgehaald, is beroofd vlak nadat zij de bank verliet. Ze werd door twee jongens op een motor ingehaald, waarna haar handtas van haar schouder werd gerukt Schiedam - Een 50-jarige Schiedamse die dacht dat ze in de Dr. Zamen hofstraat haar handtas aan het stuur van haar fiets kon achterlaten, is gistermiddag van een koude kermis thuisgekomen Toen ze na een half uur terug keerde, was de tas verdwenen. feta eder n te mmd idvie 3elar fen i 1200 laan Hens Schiedam - De Schiedamse poli tie heeft vannacht op de Swam- merdamsingel een 28-jarige Rot terdammer aangehouden, die er van wordt verdacht te hebben in gebroken in een tabakswinkel aan de Voomsestraat. inwi nis la sen n iteed ■en v .unn Li Dl sen o mode ield, eden aeeld vordt iur, 1 /oor! baari Vlaardingen - Op de Marathon-, weg in Vlaardingen is gistermor gen rond tien uur een vrachtwa gen tegen een boom gereden. De bestuurder, een 23-jarige man, had bij het veranderen van rij baan een personenauto geraakt waarna hij de macht over he! stuur verloor. Niemand liep noe menswaardig letsel op. Een 21-jarige Schiedammer liep gistermorgen, rond half negen eer, pijnlijke pols en enkel op omdat hij met zijn fiets tegen een boom was gereden op de Van Hogendor- plaan. Hij moest uitwijken voor een onbekende die plotsklaps voor zijn neus overstak. jibu :encu lordt ?rmo ateit, tost sM. Sticht Schïedam/Vlaardingen Op ne gen plaatsen in Schiedam zijn au to's opengebroken. Dat gebeurd? aan de De Vlinderhoven, Wester kade, J.Straussplein, Overschietpk k seweg, Schiedamseweg, Lange |atbt Haven, Westvest, Groeneweegje en Sporllaan. In Vlaardingen wer den auto's opengebroken aan d? 2de Van Leyden Gaelstraat en dt Willem Beukelsznstraat. Vlaardingen - Fietsers hoeven niet bang te zijn dat de bewaakte stalling in de Vlaardingse binnen stad wordt opgedoekt. Ook na de grootscheepse renovatie van het koopcentrum en de bouw van een nieuwe parkeergarage blijft er een gelegenheid waar de fiets vei lig kan worden achtergelaten. Al leen is het nog een vraag waar de stalling in het vernieuwde cen trum zal worden ondergebracht. Wethouder Agnes van Ardenne- van der Hoeven (Verkeer) zei dit gisteren bij het in ontvangst ne men van de nota Fietsen in Vlaar dingen van Groen Lmks. Een re cent onderzoek door Vroom en Dreesmann heeft aangetoond dat steeds meer centrumbezoekers per fiets naar de Vlaardingse bin nenstad komen. Dat betekent dat de gemeente ook voor die groep voorzieningen moet treffen, aldus Van Ardenne. De wethouder zei zich volledig te kunnen vinden in hel streven van Groen Links om het verkeer veili ger te maken voor fietsers. Zij kondigde de aanleg aan van een vrijliggend fietspad langs de Van Linden-Van den Heuveilweg. De raad heeft die aanleg kort geleden goedgekeurd. Ook wordt gewerkt aan de installatie van borden bij verkeerslichten, die het fietsers mogelijk maken bij rood licht rechtsaf te slaan. Het eerste bord staat binnenkort op de T-spiitsing van dc Westlandseweg en de Delflseveerweg. Vermoedelijk zijn straks veel sug gest ies, die Groen Links in zijn nota doet, terug te vinden in de gemeentelijke nota 'De fiets als alternatief, waaraan al enige tijd wordt gewerkt. Wethouder Van Ardenne maakte duidelijk dat het gemeentelijk fietsbeleid en dat van Groen Links elkaar niet veel ontlopen. De fei maarn Sticht epra ben oi irfem ipen. aur w 5 Ave sters" ontmi van a< cfër H, Send (iachti 9p de $n di mder ^rantc 3i om met di teserv Maassluis - De twee grootste ver huurders van Maassluis gaan fu seren. De gemeenteraad spreekt zich vanavond uit over de privati sering van het Gemeentelijk Wo ningbedrijf. Op aanbeveling van een breed geformeerde stuur groep worden de huizen van het Gemeentelijk Woningbedrijf en de Algemene Woningstichting Maassluis (AWM) ondergebracht in een nieuwe stichtingsvorm. De nieuwe eenheid gaat draaien op de vergunning van de AWM. De raadscommissies voor Ruim telijke Ordening en Financien hebben in grote lijnen ingestemd met het advies van de stuurgroep, die in december 1990 een eind rapportage over de mogelijkhe den van de privatisering heeft aangeboden aan de gemeente raad. Dit advies voor de fusie wordt nu in principe overgeno men. zij het onder de voorwaarde dat de effecten voor de huurders en het personeel van de twee ver huurders nader worden uitge werkt. Het Gemeentelijk Woningbedrijf verhuurt op dit moment in totaal 6200 woningen. In de huizen voor raad van de gemeente bevinden zich met name de in de jaren zes tig en zeventig gebouwde portiek woningen in het westelijk gedeel te van de stad. 1100 Huurders uit Maassluis betalen maandelijks huur aan de Algemene Wo ningstichting Maassluis. In ver gelijking met het gemeentelijk bezit zijn de huizen van de wo ningstichting gemiddeld nieu wer. De huizen staan onder meer in de Steendijkpolder. Werkgroep Vooruitlopend op het raadsbe sluit over de privatisering van het gemeentelijk woningbedrijf is er intussen een nieuwe werkgroep ingesteld. In deze club zijn de ge meente, huurders en de mede werkers van het GWB en de AWM vertegenwoordigd. Op verzoek van de raadscommissies moet de nieuwe werkgroep aanbevelingen doen op het vlak van de bewo nersinvloed en de sociale positie van de werknemers van de twee bedrijven. De gemeenteraad heeft geeist dat de bewoners een belangrijke vinger in de pap krij gen in het beleid van de nieuwe verhuurder. Wethouder Anton Wustrow en en kele raadsleden gaan trachten de gemeentelijke zeggenschap bij de nieuwe verhuurgigant te waar borgen. Met 7300 woningen krijgt het nieuwe bedrijf een bijna-mo- nopohe op de Maassluise huur markt. In de toekomst betalen slechts enkele honderden Maas- sluizers huur aan een particuliere huiseigenaar. Kort en hevig sloegen gistermiddag tegen zes uur de vlammen uit een woning op de bovenste verdieping van een fiat aan de Burgemeester Lotsystraat in Maassluis. De brandweer had eni ge moeite om bij het vuur te komen omdat de ladderwagenweg- zakte in het drassige gras. De brand kon toch snel worden be dwongen. In de flat woonden een vrouw en twee kinderen. De laatsten waren niet aanwezig toen de brand uitbrak. Waar schijnlijk is de brand ontstaan tijdens een onenigheid tussen de vrouw en twee in de woning aanwezige mannen, die allemaal tij dig de woning konden verlaten. Eén van de mannen moest nog wel door de GGD voor brandwonden aan het gezicht worden be handeld. Detechnische recherche stelt vandaag een onderzoek in naar de juiste oorzaak van de brand. De woning brandde geheeluit. Onderliggende woningen liepen waterschadeop. Foto Roel DijKstra Schiedam - Het rijden in een bedrijfsauto is financieel aan trekkelijk. De aanschafprijs ligt twintig procent lager dan voor een vergelijkbare personenauto en de wegenbelasting is ook een stuk goedkoper. In Schiedam hebben zakelijke chauffeurs echter één nadeel: veel als be drijfsvoertuig aangemerkte voertuigen mogen sinds 1 ja nuari officieel niet meer voor de eigen woning worden gepar keerd. Door een versoepeling van de regelgeving wil de politie de bezitters van omgebouwde personenauto's tegemoet ko men. Bestelauto De pijn voor de chauffeurs wordt veroorzaakt door de ver anderde belastingwetgeving. Om als bedrijfsvoertuig te wor den aangemerkt, dient een be stelauto tegenwoordig een mini male hoogte te hebben van 2,35 meter. Veel bezitters van een service-auto of een invaliden voertuig hebben op de maatre gel gereageerd door hun voer tuig te verhogen. Door deze uit fiscale motieven gemotiveerde verbouwing zijn de loodgieters, de marktkooplui en de eleetriciens echter in con flict gekomen met de algemene politieverordening van de ge meente Schiedam. Daarin is be paald, dat voertuigen die hoger dan twee meter of langer dan zes meter zijn, niet in woonwij ken mogen worden geparkeerd Deze voertuigen moeten uitslui tend worden gestald in de in dustriegebieden. Gereedschap In het geval van de kleine be stelauto's is du volgens de poli tie een ongewenste situatie. De bezitter bewaart in zijn voertuig vaak de complete handelsvoor raad of kostbaar gereedschap. Volgens de politie is het belang* I rijk dat de chauffeurs in hun ei gen woonomgeving toezicht kunnen houden op hun bezit Op verzoek van de politie wordt de regelgeving ten behoeve van de kleinere bedrijfsauto's nu op gerekt. In het vervolg mogen be drijfsauto's met een hoogte tot 2,35 meter overal worden gepar keerd. De gemeenteraad is gis teravond met deze wijziging ia de politieverordening akkoord gegaan. ''OO De Ma lede Sangsi naand ■en vai lenpe sOO to A'oens< lot 8,0( lot 15.C In ver! mesuu uen o 'erpla; m en ■en (M 11.30 u gewoo Schiedam - Pastoor P.M. Vis- mans is zaterdag door carnavals vereniging De Rietzeilers geko zen als het Zwarte Schaap van 1992. De pastoor kreeg deze titel voor zijn - tot nu toe vergeefse - pogingen om geld voor de restau ratie van de Singelkerk in de wacht te slepen. Ook de recente opmerking van wethouder Chris Zijdeveld dat de Singelkerk er misschien niet meer zal staan als de gemeentelijke nieuwbouw op het Stadserf (vlakbij de kerk) is voiiooid, was van invloed op de kandidatuur van de pastoor. Vismans aanvaardde de benoe ming met genoegen. De in de Blauwe Brug feestvierende Riet zeilers hadden al gauw een carna valsnaam voor de pastoor be dacht: Frater Venantius, naar zingende pater uit Schin op Geul ook wel bekend als de pratend pater die ooit werd bedacht door kleinkunstenaar Wim Sonneveld Carnavalkenners hebben inmid dels op een opmerkelijk detail ge wezen. Vismans is op 1 maart pre cies II jaar pastoor in de Singel kerk. Aanstaande zaterdag maken Rietzeiiers de naam van het v» iu* Schaap bekend. Dat gebeurt oit precies elf minuten over elf, vvc derom in carnavalsresidentie Blauwe Brug. De 0E '.TOUW de per Roelfsi rolgsti Itdrnaa haarm Volgen de raai voor di stuur v ter gro ifiChu nng m op haai Waarm tien lei Deen v idefrac SCH3 'Dans; Damla; dondei Then Sebruil vanAv VLA; 'Raad: *Goec raasse

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 2