Waterweg 13 Educatief centrum kan in winkels Veel belangstelling voor het nieuwe Liesveld Rechter acht zaak gesloten, maar burentwist over vogels duurt voort Wethouder Reijnhout biedt ECV alternatieve lokatie bij Wibautplein Staking bij SGS-Redwood Groningse politie houdt Rotterdamse koerier aan Woning ontploft Snelheidsmaniak mag dure auto behouden Terrasprimeur I Jonkvrouw en edelman treden in het huwelijk voor Oude Stoep Kunsthandel verhuisd I# Bewusteloos na spelletje Aanrijdingen op Holysingel Brandjes bij Wilton Vrouw (24) mishandeld Vernielingen in tuinhuisjes Krat bier gestolen Muzieknacht in Notre Dame Onder invloed Rotterdams Dagblad Vrijdag 28 februari 1992 Regio Waterweg Brede Havenstraat 6 3131BC Gaardingen tel 010-4350557/fax 4349754 Spijkenisse - Werknemers van het olie-controlebe- órijf SGS-Redwood zijn vanochtend in staking ge gaan. De directie van het bedrijf heeft niet gerea geerd op het ultimatum dat de Vervoersbond FNV had gesteld om een akkoord te sluiten voor een nieu we CAO. Dat ultimatum liep vanochtend om zes uur af. De directie gaat niet verder dan een loonsverho ging van 2 procent per 1 april vorig jaar en 1,5 pro cent per 1 april van van dit jaar, plus een uitkering ineens van 1 procent. De Vervoersbond FNV eist twee maal 2,5 procent. Het bedrijf ziet niets in ar beidstijdverkorting. zoals de bond wil. Om zes uur vanochtend verzamelde het personeel zich om aan de stakingsoproep van de bond gehoor te geven. „Als die arbeidstijdverkorting onbespreek baar is, moet er op andere punten worden toegege ven." sprak Vervoersbond-bestuurder Kees Marges tegen het laboratoriumpersoneel en de controleurs die onder de CAO vallen. „En dat doet de directie niet. Dit is een actie van onbepaalde tijd, en de direc tie moet nu eieren voor haar geld kiezen." Een boot die bij Paktank in de haven ligt en door SGS-werk- nemers gecontroleerd moet worden, is inmiddels be smet verklaard door de FNV. Dat de directie niet reageerde op het ultimatum, valt enkele personeelsleden vies tegen. ,.Ik had wèl ver wacht dat ze zouden reageren," zeggen ze. Iemand kijkt er optimistisch tegen aan: „Het hele bedrijf ligt plat. Ik verwacht vóór maandag een oplossing. Deze staking is collectief, we moeten gewoon met zijn al len meedoen. Onze eisen zijn reeel." Twee andere personeelsleden zonderen zich wat af van de rest: zij staken niet mee. De reden is simpel, leggen ze uit. „Drie dagen staken betekent dat het bedrijf 1 procent van de jaaromzet kwijt raakt. Moet je eens kijken wat je aan vaste klanten kwijt raakt! In Amsterdam is de concurrentie nog veel erger dan hier. Ze hadden de boel eerst een paar uur piat moe ten gooien. De eisen? Die zijn wel reëel, ja. Maar als je over een week nog staakt, kun je je auto wel inle veren, dan is er geen werk meer." Het is koud buiten, mensen springen op en neer om zich warm te houden. De weigering van collega's om niet mee te staken, doet de meeste stakers weinig. Het personeel dat blijft werken, zal niet overwerken, „redereen is vrij om wel of niet mee te doen. Maar on ze eisen zijn redelijk. Wij willen meer geld zien. Wat ik vandaag ga doen? Weet ik niet. Ik heb geen sta kingservaring," aldus een staker. Om half acht zijn 48 stakers geregistreerd. „Een schitterend resultaat. Knap voor een sector waar nooit gestaakt wordt," prijst Marges. Inmiddels is de koffie-automaat weer 'vrij' verklaard. Werkne mersvan SGS-Red wood verza melden zich vanochtend om zes uur voor de poort van hun bedrijf. Om half acht waren er 48 gere gistreerde stakers. Foto John de Pater Rotterdam - De Groningse politie heeft deze week in Rotterdam een 27-jarige man aangehouden, die er van wordt verdacht als drugskoerier tussen Rotter dam en Groningen actief te zijn geweest. De Gronin gers deden invallen in panden aan de Gaesbeek- straat en de Beijerlandselaan in Rotterdam-Zuid, waar de verdachte in een woning werd aangehouden. Volgens een woordvoerder van de Groningse politie is de aanhouding een gevoig van een eerdere drugs-_ zaak in Groningen waarbij zeven verdachten, onder wie vijf koeriers, werden ingerekend. De organisatie onderhield een drugslijn tussen Rotterdam en Gro ningen. De verdovende middelen waren bestemd voor afnemers in de stad zelf, of export naar onder meer Spanje. De Groningse politie komt gemiddeld drie of vier keer per jaar naar Rotterdam om in grotere drugsza ken aanhoudingen te verrichten. De Maasstad is, net als Amsterdam, een belangrijke aanvoerhaven voor drugs die vervolgens naar andere delen van het land worden doorgevoerd. „We worden op dit moment in Groningen overstelpt met drugs," zegt de woord voerder van de Groninger politie. Noordeloos - Een woonhuis aan de Middenweg in Noordeloos (Alblasserwaard) is gisteren ontploft. Bij de ontploffing raakte een verwarmingsmonleur zwaar gewond en liep zijn collega een shock op. Tijdens werkzaamheden aan de centrale verwar ming is waarschijnlijk gas onder de vloer gestroomd dat door nog onbekende oorzaak explodeerde toen één van de monteurs, een 26-jarige man uit Oudewa ter, met een looplamp in de kruipkelder kwam. Zijn kleren vatten vlam, waarop hij in de sloot naast het huis is gesprongen. Met ernstige brandwonden moest hij naar hel Beatrixziekenhuis in Gorinchem worden gebracht. Zijn 19-jarige collega weid met een shock in het ziekenhuis opgenomen. De woning is onherstelbaar beschadigd. De arbeidsinspectie on derzoekt hoe de explosie is ontstaan. Oord ree lit - Een Duitse automobolist, die gisteren met een snelheid van 211 kilometer per uur over rijksweg A16 bij Dordrecht raasde, is er met slechts een flinke boete afgekomen. De man kreeg een schikking van elfhonderd gulden voorgelegd, omdat hij tussen Moerdijk en 's-Gravendeel in de richting van Rotterdam de toegestane snelheid van 120 kilo meter ruim overschreed. De auto van de snelheidspiraat werd niet in beslag genomen, omdat de waarde van het voertuig te hoog was: een kwart miljoen gulden. Volgens de Dordtse officier van justitie mr. j. van Zon is het 'onvoorstel baar' dat een kantonrechter een wagen in een derge lijke prijsklasse verbeurd verklaart, „pat krijg ik nooit voor elkaar. Tja, het gaat niet altijd eerlijk in het leven. De wet is beperkt in dit soort gevallen," zegt Van Zon, die toevoegt dat er geen grens beslaat wanneer auto's wel of niet in beslag worden geno men. „We moeten dat van geval tot geval bekijken." Schiedam - Na het saneren van het winkelcentrum aan het Wi bautplein kunnen de vrijgeko men winkelpanden als onderko men gaan dienen voor het Educa tief Centrum voor Volwassenen. Dit opvallende voorstel heeft wet houder Adri Reijnhout (wijk- en buurtbeheer) gistermiddag ge daan aan directeur Henk Tiggel- hoven van het ECV. De directeur heeft redelijk positief op het voor stel gereageerd en het gaat het aanbod met het bestuur van het ECV bespreken. Adri Reijnhout heeft het aanbod gepresenteerd om een dreigend conflict over de toekomst van een afgestoten gebouw van scholen gemeenschap Brandersstad op de hoek van de Parkweg en de Mgr. Nolenslaan te voorkomen. Het ECV kon aanvankelijk dit ruime schoolgebouw betrekken met on der meer het Mercurius-college en vrouwenhuis Barrika. Dit voorstel wordt gesteund door wet houder Wiegman. Reijnhout, met in zijn kielzog de bewoners vereniging uit Nieuw land. wi! het pand laten wijken voor de bouw van 55 eengezins woningen en een wijkwelzijns- voorziening. In een brief aan de gemeenteraad liet de bewoners vereniging nog eens weten dat dit plan de voorkeur verdient. Meer op het spel Volgens de bewoners staat er meer op het spel dan alleen het vertrouwen van de wijkbewoners in de gemeente. Blaast de ge meente de sloop van het school gebouw af, dan zullen ook parti culiere beleggers het vertrouwen in de gemeente verliezen, waar schuwt de bewonersvereniging. „Zij zullen niet alleen voor Nieuwland minder interesse to nen. maar voor Schiedam in zijn algemeenheid." Adri Reijnhout verzon zijn alter natief voor het ECV verleden week op een achternamiddag. ,.Ik zat wat te peinzen met het beheer plan en de economische studie van Nieuwland in mijn hand." zegt Reijnhout. ..Bekend is dat er na de sanering van het Wibaut plein veel winkels leegkomen. Ik kreeg toen ineens de ingeving om hel ECV daar in te schuiven. Ik heb direct Ton Verdoes van het Gemeentelijk Woningbehcer ge beld om het plan op de technische mogelijkheden te onderzoeken." Kosten Uit een voorlopige studie blijkt dat het winkelcentrum tegen re delijke kosten is om te bouwen tot een centrum voor volwassenene ducatie. Reijnhout: ..Naast de Parkweg hebben we dan ook de kans om direct het Wibautplein een flinke oppepper te geven. We denken aan een mooie fagade op het Wibautplein en ook de zijde van de Goeman Borgesiusstraal zou een opknapbeurt kunnen krijgen." Het winkelcentrum is ook ge schikt omdat het direct naast een bushalte ligt. Op het plein is ver der voldoende parkeergelegen heid. Uit een eerste berekening blijkt dat het ECV ongeveer acht tien lokalen in hel winkelcen trum kan vestigen. Het Educatief' Centrum heeft er vijftien ge vraagd. Weihouder Wiegman heeft in eer ste instantie welwillend op het plan gereageerd. Als het bestuur van het ECV de aangedragen lo katie geschikt acht, is hij bereid zijn plan voor het oprichten van een educatief centrum m de afge stoten school van Brandersstad in te trekken. Uit een snelle telefonische enquê te is Reijnhout inmiddels duide lijk geworden dat ook de raadsle den van de commissie Wijk- en Buurtbeheer positief tegen het plan aankijken. De wethouder er kent dat het plan voor de verbouw van hel Wibautplan met alle pro blemen m de accommodatiesfeer oplost. Naast het ECV stonden ook vrouwenhuis Barn ka en het Mercurius-college op de nomina tie om naar de Parkweg te verhui zen. Voor deze instellingen is aan het Wibautplein echter geen plaats „Ik geef toe dal ik niet direct alle problemen kan oplossen." zegt Reijnhout. „Maar volgend jaar komt er een schoolgebouw vrij in de Willem Pastoorstraat. Dat biedt tal van mogelijkheden voor de andere instellingen met ruim tenood. Naar ik heb vernomen zijn er ook andere opties m studie voor Barrika." De bewonersvereniging Nieuw land heeft opgelucht gereageerd op het plan. Gaardingen - Klimatologisch gezien blijven het interessante tijden. Op 21 februari 1985 won Evert van Benthem in de vries kou de Elfstedentocht. Zeven jaar later is de temperatuur in dezelfde week zo zacht, dat de uitbaters van café D' Oude Stoep reeds brood zien in het van stal halen van het buiten terras. Donderdagmiddag nam reeds een tiental bezoekers plaats onder het vriendelijke voor jaarszonnetje. De jas bleef aan, maar koud hadden de eerste gasten het allerminst. Volgens barman Jeroen Verhagen is het nog nooit gebeurd dat de temperatuur zo vroeg in het jaar aanleiding geeft om de ta feltjes en stoeltjes in de zon te plaatsen. „Het is echt uniek," meent hij. De komende dagen kunnen de terrassen wellicht op meer plaatsen naar buiten. De tem peratuur schommelt rond de tien graden, maar door het ge brek aan wind en de zon is het verblijf in de buitenlucht de rest van de week volgens de weersverwachtingen toch zeer aangenaam. Vlaardingen - De kunsthandel/ prentenkabinet van Peel van dei- Hoeven is verhuisd. Sinds giste ren zit de kunsthandel aan de Markt in Vlaard'ngen. Daarmee is de collectie schilderij en en aquarellen uit de periode 1850-1950 in een geheel gereno veerde ruimte, waar ook wat he dendaags werk komt te hangen, gekomen. Ook de oude gravures van Gaardingen en omstreken is aan de markt terecht gekomen. Burgemeester Van Lier heeft de kunsthandel gisteren geopend. VïïZ' "1 De 'commisaris der HuwelixenSaecken' spreekt de 'brode endebrudegom'toe, waarmee de Middeleeuwse weekin basisschool Het Mozaïek werd afgesloten. Foto Gerrit de Heus/Roel Dijkstra Vlaardingen - Kennelijk gestoord in zijn werkzaamheden begaf burgemeester Van Lier zich gis terochtend naar de Burgerzaal van het stadhuis om te kijken wat het rumoer beneden te betekenen had. Niet veel later sloeg hij ver genoegd het niet alledaagse tafe reel gade. De zaal was bevolkt met talloze kleine Noormannen, jonkvrou wen, ridders, narren, edelen en monniken en moeders die op een afstandje, gewapend met fototoe stellen, toekeken. Aanleiding lol de middeleeuwse vertoning was de gefingeerde huwelijksvoltrek king van Willem Johar. Willem Marinuszoon van der Wouden en Cornelia Clazien Anlomedochter van de Burght. Geen echte trou werij natuurlijk, want de 'brude ende brudegom' heten in de reali teit Willem Bos en Conny Ver- burgh, zijn al lang getrouwd en hebben nog eens kinderen ook. Het laatstgenoemde feit alleen al betekende vroeger immers schande voor de familie. Gedurende twee weken stond ba sisschool Het Mozaïek aan de Rotterdamseweg in Gaardingen in het teken van de Middeleeu wen. Het schoolgebouw werd om getoverd in een kasteel en de toe gang tot de school werd verschafd door een ophaalbrug en een stad poort. Met een boerenbruiloft en een ridderfestijn werd het ge schiedenisproject geheel in stijl afgesloten. Het Vlaardingse echtpaar Bos werd uitgekozen om als jonk vrouwen edelman in het huwelijk te treden en speciaal voor die ge legenheid was stadsarchivaris Hans Mathijsse in de huid van een middeleeuwse 'commisaris der Huwelixen Saecken* gekro pen. Het drietal genoot zichbaar van de voorstelling. „Het is heel leuk om de trouwerij op zo'n manier nog eens over te doen." lachte Conny. „Vooral toen we in de open koets door het cen trum reden heb ik genoten. De mensen op straat begonnen spon taan naar ons te zwaaien. Het leek wel of we beroemd zijn." Schiedam - Rechtbankpresident mr. C.H.B. Boot heeft de families Tijsmans en Elberse in Schiedam deze week per brief laten weten dat er, volgens hem, geen sprake meer is van geluidsoverlast, ver oorzaakt door vogels van eerstge noemde familie. Maar daarmee is de burenruzie niet ten einde. El- berse zegt namelijk nog steeds overlast te ondervinden en heeft opnieuw zijn raadsman geraad pleegd. Aan de burenruzie tussen de echt paren aan de Aieidastraat is dus geen einde gekomen. Eerder kwamen er al advocaten, een kort geding en een rechtzaak aan te pas om het geschil uit de wereld te helpen. De families bakkeleien al langere tijd met elkaar over de geluids overlast die volgens Albert Eiber- se door de vogels veroorzaakt worden. Het kwam zelfs zo ver dat Elberse vorig jaar de ruiten van zijn buurman ingooide en Gerard Tijsmans een dwangsom van 150 gulden per dag kreeg opgelegd als hij niet een aanzienlijk deel van de vogelpopulatie in zijn huis en achtertuin de deur uit zou doen. Tijsmans ging tegen het vonnis in hoger beroep waarop de rechtbankpresident de opgelegde alsnog dwangsom afwees. Elberse laat het er echter niet bij zitten en houdt voet bij stuk. Via zijn raadsman eist hij dat zijn buurman alle vogels elders onder brengt. Tijsmans daarentegen meent dat hij voldoende toege- moet is gekomen aan de wensen van Elberse. Een aantal rotspar kieten is verkocht, de grootste tropische herriemakers zijn uit de volière gehaald en ook een van de rtvee papagaaien die in de huiska mer werden gehouden, heeft er gens anders onderdak gevonden. Voor Tijsmans is daarmee de grens bereikt. Rechtbankpresi dent mr. Boot bevestigde zijn ge lijk deze week. Overigens klagen alleen Elberse, woonachtig op nummer 116, en de bewoners op nummer 118 over de herrie, terwijl de buren aan de an dere kant van Tijsmans' woning op nummer 110 en 112 geen last zeggen te hebben. Inmiddels heeft Tijsmans ook nog eens de nodige voorzienin gen getroffen om de gespannen situatie* lol oei i einde te btengen. Hij heeft schrikdraad gespannen om de katten bij te volière weg te houden, een schutting geplaatst en iedere avond en nacht wordt de kooi van de papapagaai afge dekt. Van Albert Elberse is bekend dat hij hartpatiënt is, derhalve veel thuis is en dus voortdurend wordt geconfronteerd met de geluiden van de vogels. Hel 'kabaal' van de gekooide diertjes irriteert hem in die mate dal hij op de toppen van zijn zenuwen leeft. Hij is niet van plan zich bij de uitspraak neer te leggen. Door Ben van Haren Vlaardingen - De belangstelling voor het nieuwe Liesveld is vol gens projectontwikkelaar Multi- Vastgoed groot. Behalve de nu m het Gaardingse centrum geves tigde bedrijven hebben zich ook van buiten al liefhebbers aange meld. Er zouden ondermeer grote landelijke filiaalbedrijven inte resse hebben voor de nieuw be schikbaar komende drieduizend vierkante meter winkelopper vlak. Een slap naar de rechtbank, om de laatste huurders van gemeen telijke winkels in het centrum te dwingen mee te werken aan de modemiseringsplannen voor het Liesveld, zal de gemeente waar schijnlijk niet maken. Het ziet er naar uit dat binnenkort alsnog overeenstemming wordt bereikt met alle 27 huurders. Er hebben inmiddels 25 onderne mers een overeenkomst gesloten met projectontwikkelaar Multi- Vastgoed, waarbij tegelijk de ou de huurovereenkomst met het Gemeentelijk Woningbedrijf is opgezegd. Voor de laatste twee. het chinees restaurant China Pa lace en modemagazijn Heerdmk, zijn advocaten in overleg getre den met vertegenwoordigers van de gemeente en MulliVaslgoed. Volgens een woordvoerder van de gemeente lijkt een oplossing in zicht. Hel juristen-overleg is tot stand gekomen nadat wethouder John Ranshuijsen eind vorig jaar dreigde mei een gang naar de rechter. „De verbetering van het centrum, waarom de onderne mers zelf gevraagd hebben, mag niet stagneren doordat een enke ling dwars blijft liggen. Wij heb ben onze best gedaan, maar ver zoeken van onze kant om op voor stellen te reageren, worden ge woon genegeerd." klaagde de wethouder toen. Hij noemde geen namen, maar eigenaar Heerdink van het modemagazijn, dat op een cruciale plek onder het via duct is gevestigd, bevestigde later dat hij de rechten van zijn al der tig jaar oude huurcontract m°t hel woningbedrijf opeiste en geen zaken deed met Mu Ui Vast goed. Wachten op antwoord Advocaat Pels Rijcken, die na mens Heerdink optreedt, zegt nu te wachten op het antwoord van de gemeente op een tegenvoor stel. waarmee hij vorige week heeft gereageerd op een aanbie ding van het gemeentebestuur. Met eigenaar Yuen van het Chi nees restaurant, die nadrukkelijk zegt met dwars te willen liggen, moet ook nog tot zaken gekomen worden Bii dit bedrilf speelt de keuze van een tijdelijke en de uit eindelijke, nieuwe plek een be langrijke rol Jn de onderhandelin gen. Volgende maand moeten er vol gens de planonlwikkelaars spij kers met koppen worden gesla gen. Architect Jan Decker van AGS uit Heerlen werkt aan de definitieve ontwerpen voor de bouwprocedu- res en met ondernemersorganisa ties en de gemeente gaat Multi- Vastgoed binnenkort in een te vormen branchebegeleidings commissie overleggen welke soorten bedrijven er m het nieu we Liesveld bij mogen komen. De gehele verbouwing van het Liesveld vergt een investering van tachtig miljoen gulden en neemt ongeveer twee jaar in be- Vlaardingen - Een 14-jarige jon gen uit Gaardingen verloor gis termiddag het bewustzijn bij eer, spelletje. Hij deed op zijn schoo in de Stationsstraat mee aan eet wedstrijdje 'wie kan het langs zijr adem inhouden'. De jongen lie' bij het spelletje geen lets°' op. Vlaardingen - Op de Holysingel heeft het verkeer gisteren tvtee gewonden opgeleverd. Om hal zes 's middags werd een 65-jang: Gaardinger met hersenletsel7n het Holy ziekenhuis opgenomen Hij was als voetganger de Holy, singel overgestoken en geschept door een auto. Om kwart over acht 's avonds botste een 17-jarige jongen iu: Gaardingen met zijn brommer op een auto bestuurd door een inwo ner van Monster. De automobilist wilde op de Holysingel linksaf slaan richting rijksweg A20. De brommer reed vermoedelijk door rood licht. Schiedam - Bij Wilton-Fijenoord brak gisteren tot twee keer toe brand uit. Om half elf ontstond brand bij het slopen van een be drijfspand toen een pijpleiding met isolatiemateriaal vlam vatte De bedrijfsbrandweer doofde de vlammen. Om half één 's nachts was het op nieuw raak op het terrein van de scheepswerf. Dit keer woedde het vuur in het oude hoofdkantoor. De brandweer zette twee hoge- drukstralen in. De oorzaak van de laatste brand is nog niet bekend Schiedam - Op het Rovaards- plein is gisteravond omstreeks kwart over tien een Schiedam» vrouw van 24 jaar mishandeld. Zr was bezig haar hond uit te laten toen drie jongens van ongeveer 18 jaar oud haar aanspraken. Zonder enige aanleiding werd de vrouw door een van de jongens in het ge zicht gestompt. Zij liep een pijn lijk gelaat en een bloedneus op Schiedam - Bij de Schiedamse politie kwamen gisteren zeven aangiftes binnen van vernielin gen aan tuinhuisjes op het com plex Vijfsluizen. In alle gevallen betrof het meldingen van schade aan de ruiten van de huisjes en van broeikassen. De ruiten waren met steentjes ka pot gegooid. Waarschijnlijk wer den de projectielen vanaf df spoorbaan naar beneden gegooid Schiedam - Uit de kantine van een sportcomplex aan de Stadhouderslaan is een krat bier gestolen. De dieven beperkten hun zoektocht tot het bargedeelle I van het complex. Uit een container aan de Vlaar- dingerdijk is gistermiddag om streeks twee uur een aggregaat weggenomen. Uit een kelder aar. het Van Beethovenplein verdwenen een zadel, een gereedschapskist en een computer. Van de daders van deze inbraken ontbreekt elk spoor. Maassluis - In jongerencentrum Notre Dame aan het Mackayplein in Maassluis staan zaterdagavond twee bands op hel podium. In de voormalige Dug-Out treden de groepen Sandcaslles en The Mavshmeliows op. De laatste groep komt uit Amsterdam, be staat uil vijf vrouwen en timmert met name in Engeland aan de weg in het onafhankelijke circuit De optredens worden afgewisseld door de activiteiten van twee discjockeys, die het publiek trac- teren op dansmuziek. Het optre den begint om negen uur en df toegang kost vijftien gulden. Vlaardingen - Vanmorgen vroeg is een 23-jarige man uit Maasslui: in Gaardingen bekeurd wegem rijden onder invloed. Hij werd aangehouden op de Maassluisse- dijk.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 2