Waterweg 13 Koningsstede soberder van opzet m Rijdende bloemenzee van de weg gehaald Streep door bouwplan voor appartementen Warande Van der Waal wil kantoren ruilen voor bouw van villa's Wê Cel voor ontvoerders van twee drugsdealers 'Wges-fekeurig met kunststoffen' Alle golfplaten met asbest weg In Babberspolder Verkeer Maasboulevard rijdt weer 'normaal' Bernisse tegen nieuwe vergunning van Akzo SP verspreidt folder tegen TGV-plannen Verdachte van gewapende overval onverwacht vrij Poging tot brandstichting Vernielingen bij Elementum Piketdienst bij 'milieu' Dronken man opgepakt Lada gestolen Magere buit Auto beklad 'Broekpolder openbaar behandelen' Goed 1991 voor Visserijmuseum 'Allemaal naar Amsterdam' Rotterdams Dagblad Vrijdag 20 maart 1992 Regio Waterweg Brede Havenstraat 6 3131BC Vlaardingen tel 0104350557/fax 4349754 Rotterdam -Het verkeer op de Maasboulevard rijdt sinds gisteren ter hoogte van Öe spoortunnel nu ook in de oost-west richting over het definitieve wegtra- cé. Éérder kon dit al in omgekeerde richting. Ge ruime tijd heeft het auto-en fietsverkeer wegens de: de werkzaamheden aan de tunnelsleuf gebruik moe- iten maken van tijdelijke, op noodbruggen.gelegde -banen; deze worden de komende dagen weggehaald; Volgende week donderdag begint; het asfalterihgs- werk voor de definitieve oost-west rijbaan van de Blaak, ter hoogte van het metrostation. Vanaf 1 april zal het autovërkeér.over deze/bpven.dè zuidhal van het spoortunnelstation liggende baan; kunnen rij den.; Dé baan in de andere rijrichting wordt in mei De defini tieve rljbar nen van de Maasbou levardbij de spoortun nel zijn nu belde irvge- Fotocees Kuiper De aannemers zyn 'tegen dié tijd ook bezig met het in k orde brengen van de overgang Meent/Binnenrotte (voor het rij- en voetgangersverkeer) enVan de ovér: gang Hoogstraat/Binnenrotte (uitsluitend voétgan- •gers). Vlaardingen - Kunststof verpakkingen zijn nauwe lijks nog uit de winkelschappen weg te denken, maar door kritisch te zyn kan de consument een belangrij ke bijdrage leveren in het reduceren van de aftral- berg. Die boodschap spreekt uit de gisteren gepre senteerde tentoonstelling 'Kieskeurig met kunst stoffen'. Het voorlichtingsproject is deze week te zien in het Hollandia-gebouw in Vlaardingen en be-V gint daarna aan een lange reis langs scholen en bi bliotheken in Zuid-Holland. De presentatie is gemaakt in opdracht van de Ver- - eniging tegen Milieubederf in en om het Nieuwe Wa- .^ferweggebied. Het idee is uitgewerkt door-de Weten schapswinkel Biologie in Utrecht. Studente Anya van de Ven stelde de fleurige tentoonstelling samen. Zij verwerkte onder meer plastic tasjes, felgekleurde "^tegoblokken en een printplaat in het ontwerp. rJCunststof is licht, fleurig en in allerlei'vormen te gieten, somde voorzitter Hiep Boerma van de VTM gisteren de voordelen van het materiaal op. Toch is de tentoonstelling zeker geen promotie voor de ver pakkingsindustrie. Want de schaduwzijde is, dat de materialen vaak na eenmalig gebruik worden weg- gegooid; bovendien zitten 'er vaak giftige metalen in verwerkt. De tentoonstelling roept bezoekers op om bewuster met verpakkingsmateriaal om te gaan, ook met de vaak als milieuvriendelijk aangeprezen verpakkin gen van supermarkten. Veel kunststof tasjes zijn op- nieuw verwerkbaar en vrij van giftige pvc's. Voor de produktie is echter veel kostbare energie nodig. En de tasjes kunnen niet worden afgebroken door de na tuur. Den Haag - Het college van burgemeester en wet houders van Bernisse heeft bij de Raad van State een I procedure aangespannen tegen de nieuwe Hinder wetvergunningen voor Akzo Salt and Basic Chemi cals Nederland BV in het Botlekgebied. De /ergun- ningen zijn afgegeven door Gedeputeerde Staten. De bezwaren van de gemeente gelden vooral de ge luidsoverlast die het chemieconcern veroorzaakt in de dorpskernen Geervliet en Heenvliet. De gemeente iiel overigens gistermorgen verstek gaan op een hoorzitting bij de Raad van State. Dit tot verbazing van de vertegenwoordigers van de provin cie en het bedrijf en van staatsraad mr. H. Polak. De uitspraak van de Raad van State is over enkele maanden. Rotterdam - Treinreizigers lopen vanaf komende maandag de kans dat zij op één van de Rotterdamse stations een folder tegen de 'flitstrein' in de handen gedrukt krijgen. De Socialistiese Partij (SP) wil op die manier reizigers ervan overtuigen dat het TGV* plan van minister Maij (Verkeer en Waterstaat) ver- - spilling is van geld en natuur. In de folder pleit de SP ervoor de flitstrein over ver- beterd bestaand spoor te laten rijden. Daarop kan een snelheid van tweehonderd kilometer per uur worden gehaald. Minister Maij staat een nieuwe spoordijk, met een hoogte van een tot twaalf meter, r voor ogen, dwars door Zuid-Holland en West-Bra bant. Op dat nieuwe spoor kan de trein een snelheid van driehonderd kilometer per uur halen. Maassluis - De Vlaardingse bouwer Van der Waal heeft zijn ambities voor het kantorencom plex Koningsstede in Maassluis flink moeten bijstellen. Ondanks jarenlange pogingen blijkt er geen markt te zijn voor de bouw van een grootschalig kantoren complex op de hoek van de Uiver- laan en de Westlandseweg. In plaats van drie wil Van der Waal nu twee kantoorgebouwen neer zetten. Op de resterende ruimte wil de aannemer enkele villa's bouwen. Van der Waal heeft met de NMB- bank een principe-overeenkomst getekend voor de verhuur van een kantoorgebouw. In het ande re pand kunnen in de visie van'di recteur Roelof-Jan van Bruggen van Van der Waal kleinere bedrij ven worden gehuisvest. De nieu we opzet voor het bedrijventer rein wordt volgende week bespro ken in de commissies voor Ruim telijke Ordening en Verkeer en Vervoer. De ontwikkeling van het braak liggende terrein heeft een lange, veeioew^gen voorgeschiedenis. Maassluis houdt de grond al sinds 1985 vrij voor kantorenbouw. Toen tekende projectontwikke laar Olsen een voorlopig koopcon tract met het grondbedrijf. Deze overeenkomst werd later overge nomen door Van der Waal, maar tot bebouwing van het terrein is het vooralsnog niet gekomen. De Maassluise makelaar Mae- slanden trachtte de 3600 vierkan te meter bedrijfsruimte aanvan kelijk te verkopen. In november 1989 toonde Van der Waal zich zeer ontevreden over de verkoop prestaties van het makelaarskan toor. Het leidde tot een knallende ruzie tussen de twee ondernemin gen. Van der Waal brak naar zijn zeg gen met Maeslanden omdat het bedrijf onvoldoende vierkante meters verkocht. Makelaar Chris Barske gaf een andere visie. Hij stelde dat zijn bedrijf met bemid delen was gestopt omdat het Vlaardingse bouwbedrijf geen bouwgarantie wilde afgeven. Kor te tijd later werd het koopproject gewijzigd in een opzet, waarin de kantoren werden verhuurd. Ook het in Maasland gevestigde kan toor Roest Vastgoed slaagde er de afgelopen tweeëneenhalf jaar niet in de geplande kantoorruimte te verhuren. In een soberder opzet kan het pro ject volgens directeur Roelof-Jan van Bruggen van Van der Waal wel van de grond worden getild. Ais de gemeenteraad met de plan nen instemt, zou de bouw van de kantoren en de villa's in de loop van dit jaar kunnen beginnen. De moeizame ontwikkeling van Koningsstede is geen op zichzelf staand fenomeen. Ook elders in Maassluis is een ambitieus kanto renplan tot dusver niet van de grond gekomen. Op het Schansei land wilde de Maaslandse project ontwikkelaar Goudzwaard kanto ren bouwen tussen het door hem gebouwde woningcomplex en de zuidelijk van het eiland gelegen havenbedrijven. Door bet uitblijven van de kanto ren is er feitelijk sprake van een illegale situatie. De kantoren wa ren mede bedoeld als geluidsbuf fer tegen de herrie van de haven bedrijven. Zonder kantoren vol doen de woningen niet aan de ge- luidsnormen. Schiedam - Geheel onverwacht en tol verrassing van advocaat Mr. P. van de Berg. is zijn cliënt, een 20-jarige Schiedammer die twee weken geleden terecht stond voor deelname aan een gewapen de overval, eind vorige week in vrijheid gesteld. Tegen hem was twee jaar cel geëist. De jongeman zou tijdens zijn va kantie, die hij vorig jaar mei door bracht op een camping in Baarle- Nassau, met twee handlangers een juwelier uit die plaats van ecri flinke partij juwelen hebben be roofd. De Schiedammer ontkende echter in alle toonaarden en be weerde zelfs nooit in BaarJe- Nassau te zijn geweest. Geheel onverwacht besloot de Rotterdamse rechtbank vorige week over te gaan tot een ver vroegde uitspraak en stelde de Schiedammer op vrije voeten. Schiedam - Een 40-jarige Schiedammer heeft vannacht rond twaalf uur geprobeerd brand te stichten in een woning aan de Rotterdamsedijk. Hij had een jer rycan met benzine bij zich voor de uitvoering van zijn plan. De bewo ner kreeg lucht van de poging, ging naar buiten en sloeg de man. De politie nam man en jerrycan mee naar het bureau. Maassluis - In een bedrijfshal van het failliete bouwbedrijf Ele mentum in Maassluis zijn vannacht vernielingen aange richt. Met een vorfhektruck is te gen muren en deurposten gere den en er zijn elektriciteitskabels vernield. De heftruck is met een draaiende motor aangetroffen. yiaarrt^ 'lieu-ambtenaren moeten op alle uren van de dag bereikbaar zijn en gaan daarom buiten kantoor tijd piketdiensten draaien. Bur gemeester en wethouders hebben opdracht gegeven een werkroos- ter te ontwerpen. De maatregel is in het leven ge roepen omdat he: steeds vaker voorkomt dat gemeentelijke diensten de medewerkers van het Werkverband Milieu ook 's avonds om adviezen vragen. Het zal nog wel enige tijd duren voor dat het rooster, waarom ook ge vraagd was door gemeenteraads lid Joke Fial (Burger Belangen), operationeel wordt. Eerst moet er iets worden gedaan aan het perso neelstekort bij het Werkverband. Maassluis - De Maassluise politie heeft vannacht op de oprit van de rijksweg 20 een 33-jarige Maas- sluizer aangehouden omdat hij een auto bestuurde terwijl hij te veel alcoholhoudende drar'; ge nuttigd had. Hij had de aa; ht op zich gevestigd door rechts i n te haler. Zijn rijbewijs is afgeno- Vlaardingen - Op de Westhaven- kade in-Vlaardingen is gistermid dag een rode Lada (YJ-04-DJ) ge stolen. De wagen was voor een kwartiertje geparkeerd. Schiedam - Dieven stellen zich blijkbaar met steeds minder te vreden. Een inbreker ging er gis ternacht vandoor met slechts een hondehalsbanden -riem, gestolen uit een winkel aan de Mgr. Nolen- slaan. Bij een babywinkel aan de Hoogstraat is een wandelwagen ontvreemd. Op het Bachplein is bij een 72-jarige vrouw een porte monnee gestolen. Van een bedrijfsterrein aan de Fokkerstraat is iets van meer waarde weggehaald, een groene Opel, die nog niet was voorzien van een kentekenplaat. Er werd ook een kentekenplaat gestolen. Schiedam - Aan het Rn rt Verhal- lenplein in Schicu/' een auto besmeurd en be-: met witte menie. Verder zijn :,uto's openge broken aan. de Louis Raemaker- straat, Gusioweg en Lange Ha ven. y'rmw I Het rook heerlijk in de auto, dat wel, maar van uitzicht was haast geen sprake meer. Van daar dat de Vlaardingse poli tie deze auto, afgeladen met ongeveer 8000 bossen bloe men, gistermorgen van rijks weg 20 haalde. De bestuurder een Belg had geen plekje onbenut gelaten om zijn han delswaar mee te kunnen ne men. Hij hield alleen links in de spiegel en voor zich zicht over. Dat kon niet door de beu gel en de automobilist moest mee naar het bureau. Na over leg met de officier van Justitie kreeg de man 250gulden boe te en diende hij zijn 'vrachtje' beter te rangschikken. De actie die de politie van 9.00 tot 15.00 uur tussen Maas sluis en Vlaardingen voerde, washoofdzakelïjkbedoeldom vrachtwagens te controleren op overtredingen van de rijtij- denwet. Twee motoragenten loodsten voornamelijk trucks met aanhangers naar de par keerplaats van het Fma- pompstation waar een groep van tien agenten de voertui gen aan een nauwgezette controle onderwierpen. 75 Voertuigen werden gecontro leerd, er volgden 15 proce- sen-verbaal. Foto Roel Dijkstra Schiedam - Lucas Projekten BV ziet voorlopig geen brood in de bouw van een appartementen- blok aan de Warande in Schiedam. De directie zegt dat er momenteel te veel concurrentie is in de verkoop van luxe flats. Het bedrijf uit Leidschendam kocht enkele jaren geleden het voormalige klooster van de 'witte paters' aan de Warande met de be doeling om direct na de sloop te beginnen met de bouw van een blok woningen in de prijsklasse tussen 350.000 c ïj 400.000 gulden. Het klooster werd afgebroken en oyi de hoek van de Warande en de Burgemeester Knappertlaan kwam een reclamebord voor het project te staan, maar verdere ac tiviteiten zijn nooit ontwikkeld. Het is niet te verwachten dat er binnen afzienbare tijd bouwkra- nen aan de Warande verschijnen. De markt voor dure appartemen ten is krap, zegt directeur Lucas. Zeker nu de Schiedamse bouw maatschappij SSN binnenkort de eerste paal slaat voor het min stens zo prestigieuze project Maashoove op het Hoofdplein be staat er weinig belangstelling voor een dure flat aan de Waran de. heeft Lucas ontdekt. „Het is e'-j kwestie van geduld," aldus de projectontwikkelaar. „We wach ten gewoon een betere markt af." De bouwer laat zich er niet over uit uf hij de koop van de grond aan de Warande betreurt. Wel er kent hij dat het braakliggende terrein zijn bedrijf al een fors ren teverlies heeft bezorgd. In de ontwikkeling van Maas hoove begint, na jarenlange plan nenmakerij, nu schot ie komen. SSN zegt 25 'enthousiaste kandi daat-kopers' te hebben voor de eerste van de twee dure woonto rens op de kop van het haven hoofd. Voordat de bouw van start kan - volgens de planning ge beurt dat direct na de bouwvakva kantie - moet de grond worden •esaneerd. Wethouder Aad Wieg man maakt dinsdag een symbo lisch begin met deze 4,5 miljoen gulden kostende operatie. De grond is vervuild met zware meta len, olie en leerachtige produc ten, 'iie daar zijn achtergelaten door een brandstof-distributie centrum. Vlaardingen - Bij alle schuurtjes van dichtgemetselde woningen in de Babberspolder worden de as- best-cementen golfplaten daken meteen verwijderd, zo is op het stadhuis besloten. Dat gebeurt om te voorkomen dat ze worden vernield dpor vandalen, waardoor, asbestvezels kunnen vrijkomen. Verder wordt ook bij woningen die leegkomen meteen het golf platen dak van de schuur wegge haald. Gemeentewerken heelt hier eveneens opdracht voor ge kregen, Aan mensen in de wijk is gevraagd te waarschuwen als er weer stukken golfplaat van as- best-cement worden gevonden. De maatregelen volgen op de vondst van de stukken golfplaat afgelopen woensdag. Toen waar schuwden omwonenden SP-frac- tievoorzitter Remi Poppe, die op zijn beurt wethouder drs. Kees van der Windt (Milieu) inschakel de. 's Avonds werd meegedeeld dat alle asbest was verwijderd, maar gistermorgen zijn er toch opnieuw diverse stukken gevon den. Poppe had dat overigens de avond ervoor al geconstateerd. De gemeente vermoedt dat de golfplaten zijn kapot gemaakt door vandalen. Er wordt momen teel niet gesloopt, aldus de ge meente. De asbcslresten zijn vol gens de gemeente 'volgens de gel dende richtlijnen afgevoerd naar een daarvoor bestemde verwer- kingsinrichting'. Schiedam - De 25-jarige Schiedammer en de vier jaar ou dere Vlaardingse taxichauffeur die op 21 november van het vorig jaar betrokken waren bij de ont voering en gijzeling van twee drugsdealers, zijn voor hun aan deel in de zaak veroordeeld tot respectievelijk twintig en acht tien maanden gevangenisstraf, waarvan in beide gevallen zes maanden voorwaardelijk. Tegen de twee waren aanzienlijk zwaardere straffen geëist. In het geval van de Schiedammer had de officier van Justitie voor een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden gepleit. Voor de Vlaardinger had hij twee jaar in gedachten gehad. De drugshandelaren hadden meerdere malen in Rotterdam suiker en waspoeder verkocht in plaats van hasj en heroïne en daarom waren ze door een groep je Rotterdammers met een nep- deai naar de inmiddels gesloten bar-dancing Manhatten in Schiedam gelokt. Daar werd het tweetal in elkaar geslagen, ge boeid, geblinddoekt en afgevoerd naar een woning in Vlaardingen. De rechtbank achtte bewezen dat de Vlaardinger bij de criminele afrekening als chauffeur fungeer de en de Schiedammer betrokken was bij het maken van het plan om de twee dealers te ontvoeren. Vlaardingen - De SGP/RPF/SGP- fractie heeft met verbazing ge constateerd dat het college van B en W in beslotenheid wil gaan ver gaderen over de mogelijke bebou wing van de Broekpolder. Het raadslid Cor de Jonge van die par tij heeft schriftelijke vragen ge steld over deze zaak. Hij stelt dat het onderwerp door veel Vlaardingers met grote inte resse wordt gevolgd en vindt be raadslaging erover in besloten heid ongewenst. „Immers, er is toch niets te verbergen?" Hij ver zoekt het onderwerp tijdens een openbare vergadering te behan delen. Vlaardingen - Het Visserij mu seum klimt voorzichtig uit het dal omhoog, waarin het de afgelopen jaren terecht is gekomen. Het be zoekersaantal, dat in tien jaar tijd van 26.000 naar 15.000 was ge daald, is weer boven de twintig duizend gekomen. In 1991 gingen ruim 21.000 betalende bezoekers langs de kassa van het museum terwijl juist in dat jaar het perso neel werd ingekrompen, een ope ningsdag per weck minder werd ingevoerd, de toegangsprijs om hoog ging, er een verbouwing plaatsvond en er geen zomerten- toonsteliingwas. „Maar het groeiend bezoekers aantal is niet het enige," zegt di recteur Frits R. Loomeijer van daag in een interview met het Rotterdams Dac/blad. Zie ook pagina 15 Schïedam/Vlaardingen - Het Schiedamse college van Ben W reept alle stadgenoten op om morgen deel te nemen aan de de monstratie 'Nederland 'hekent kleur' in Amsterdam, die is be doeld tegen het opkomend racis me. Schiedammers kunnen zich tegen betaling van twintig gulden opgeven bij het Anti-discrimina tiebureau (010-4264406) voor een speciale busreis naar Amsterdam, die alleen doorgaat bij voldoende belangstelling. De busreis wordt georganiseerd door het bureau en Groen Links. In Vlaardingen houdt het Plati form Ander Vlaardingen (PAV) zaterdag om één uur. tegelijk met de demonstratie, een speciale kindermiddag op het Liesveld. Vlaardingers die echter mee wil len lopen in de mars van de Dam naar het Museumplein in Amster dam wordt gevraagd de trein van 11.08 vanaf station Centrum te nemen. Omroep Vlaardingen zal heel de dag reportages verzorgen van de activiteiten in Amsterdam, Vlaardingen en Maassluis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 2