Waterweg 11 'Handjeklap gemeente rond markt' Schoolbestuur reageert niet op koopbod gemeente Lof voor groeiend computercentrum Eerste musicaï-costuoms en decorstukken hangen klaar ?Zestigjaariseenhoop,maarzelfhebjeergeenergin' Onderhandelingen CAO tankopslag heropend Extra's bij Stads TV Feyenoorders per bus naar Monaco Politie ziet niets in voorstel dominee Visser Theo Sijthoff op de bres voor het beeld van Bep Winkeliers zeggen dat conflict is afgekocht met opknapbeurt voor binnenstad Vernielingen in garage Molenwiek wil vergunning Ongeduldig: geld weg Auto's gestolen CV-ketel weg Autokraken SP stelt vragen opnieuw nrmmi Rotterdams Dagblad Dinsdag 31 maart 1992 Rotterdam - De CAO-onderhandelingen bij tankop- «lagbedrijf Paktank zijn vanmorgen heropend. Vak bonden en directie gaan vanmiddag bij Matex ook weer om de tafel, nadat onderhandelingen eerder waren vastgelopen. De Vervoersbond FNV had de beide directies een ultimatum gesteld, dat donder dagochtend vroeg zou aflopen. Voor vrijdag was een 24-uursstaking afgekondigd. De werkgevers gingen in de onderhandelingen niet verder dan één procent loonruimte bovenop de prijscompensatie. De vak bonden eisen twee tot drie procent extra en willen bovendien dat 5 mei als vrije dag wordt aangemerkt. Rotterdam - Stads TV Rotterdam brengt vanaf van daag tot en met zondag een aantal extra-televisiepro- gramma's. Vanavond (18.30 - 19.20 uur) is, in samen werking met FilmNet, een samenvatting te zien van de uitreiking van de Oscars. Donderdagmiddag wor den van 13.00 - 14.00 uur twee documentaires uitge zonden over het plan-Noordrand. Vanaf 14.00 uur is het raadsdebat over Zestienhoven rechtstreeks te volgen. De reportage wordt onderbroken voor de normale programmering en dan om 18.30 uur hervat. Van 19.00 - 20.00 uur wordt het lokale magazine her haald, waarna opnieuw naar het stadhuis wordt over: geschakeld. Zondag ten slotte wordt van 20.30 - 22.00 uur verslag gedaan van de Marathon van Rotterdam. Rotterdam - Zo'n driehonderd Feyenoord-suppor- ters vertrekken vanavond per bus naar Monaco om de Europa Cup-2-weüstrijd AS Monaco-Feyenoord' bij te wonen. De 1450 kilometer lange reis naar het vorstendom duurt ongeveer 17 uur. De supporters worden begeleid door stewards van Feyenoord. Morgen gaan drie charter-vliegtuigen met zo'n ze venhonderd Feyenoorders richting Zuid-Frankrijk; één vanaf Schiphol, één vanaf Rotterdam Airport en één vanaf Brussel. Monaco had 'in het uiterste geval' achtduizend kaartjes voor Feyenoord beschikbaar. De kans is nog steeds groot dat veel Rotterdammers op eigen gelegenheid naar Monaco gaan. Vorige week verkocht een supporter in de Kuip zo'n hon derd kaartjes voor een 'met-officiële' busreis en toe gang tot het stadion. De toegangsbewijzen zou hij via kennissen in Monaco hebben geregeld. Een flink aantal supporters kondigde aan met personenauto's te zuilen gaan. De meesten hebben al een kaartje of zijn van plan dat bij het stadion te kopen. De Monegaskische politie heeft al laten blijken wei nig te zullen accepteren van Rotterdamse suppor ters. Supporters die zich zonder kaartje in Monaco metden worden het land niet binnengelaten. De schatting is dat ondanks alles toch zo'n twee a drie duizend Feyenoorders de wedstrijd zullen bijwonen. Rotterdam - Dominee Hans Visser van de Paulus- kerk in Rotterdam wil illegale Noordafrikanen in de Maasstad begeleiden bij scholing in werk. Het zou om illegalen gaan die minimaal twee jaar in Neder land verblijven. Het frustreert Visser en zijn Stich ting voor Kerkelijke Sociale Arbeid (KSA) dat de ille gale Noordafrikanen steeds meer op achterstand ko men. Er is sprake van een proces van criminalise ring. dat zijn oorzaak vindt in de uitzichtloze situatie waarin deze jonge mensen zich bevinden, aldus de KSA Door sehoiing (vooral Nederlands leren) en werk moet een inhaalactie plaatsvinden. Dat zou moeten worden beloond met een uitkering en na een succesvolle afronding met een verblijfsvergunning. De Rotterdamse politie kraakt het project. „Hoewel wij niet op illegalen jagen, kunnen wij zo'n project niet gedogen," aldus een woordvoerder. Het is niet bekend hoeveel illegalen in Rotterdam verblijven. Regio Waterweg Brede Havenstraat 6 3131BC Viaardingen tel 0104350557/fax 4349754 Rotterdam - Ook al heeft het benefietgala, gister- Bezoekers avond in café Duran, daar minder aan bijgedragen van het be- «an gehoopt - het beeld van Bep van Klaveren komt nefietgala er, dat staat vast. Aad Veerman, de drijvende kracht Voor het achter het comité dat zich beijvert om de herinne- beeld van ung aan de op 12 februari overleden bokser levend te de overle- hou den: „De grootste winst van vanavond is, dat Wil- den bokse r tem Verbon, de kunstenaar die acht jaar was toen Bep van Bep Olympisch kampioen werd in 1928 en hem toen Klaveren al tekende - dat die man de prijs heeft laten zakken konden gis- zes naar vijf cijfers. Dat scheelt een beetje." teravond Er is nu nog pakweg vijftigduizend gulden nodig. 0ok t- Het comité hoopt dat de collecte tijdens de beker- shirts, fo- wedstrijd Feyenoord-Sparta daar een belangrijk deel to's, pos toe zal bijdragen. ters, Aad Veerman is ook na gisteravond nog steeds een speelkaar- tikkeltje teleurgesteld over het enthousiasme voor ten en glas zijn plan. „In het buitenland worden legendes wel in-lood af- geëerd," sprak hij Theo Sijthoff na. De Rotterdamse beeldingen modekoning kocht voor 4500 gulden twee schilderij- kopen. Ted en van The Dutch Windmill, gemaakt door respeetie- Schippers velijk oud-voetballer Tinus Bosselaar en bokstrainer b ra cht de Dries Sloof. De verkoop van foto's, t-shirts, posters, zaken aan speelkaarten en glas-in-lood afbeeldingen van Van mar1- Foto Klaveren leverde een kleine negenduizend gulden Fred Ernsvcor °P- De door John Raven gepresenteerde avond in het Vos etablissement van de gebroeders Teun en Willem RU bracht achttien a twintigduizend gulden op. Bij de optredende artiesten waren boksüethebbers Wim Koopmans, Alice Chicago en Jacques Herb. Bee Towers liet zich verontschuldigen. Door Carel van der Velden Maassluis - De winkeliers uit de binnenstad staken hun gevecht voor de terugkeer van de week markt op de Markt. Dat blijkt uit de notulen van een besloten ver gadering van Koopcentrum Bin nenstad Maassluis. Volgens het verslag vormt de stap een onder deel van een geheim akkoord dat de Ondernemers federatie Maas sluis (OFM) met het gemeentebe stuur heeft gesloten. In ruil voor het afblazen van het dispuut over de Markt krijgen de winkeliers 240.000 gulden voor het opknap pen van de binnenstad. Koopcentrum Binnenstad Maas sluis, een onderdeel van de OFM, heeft haar leden aangeraden niets over de overeenkomst naar buiten le brengen. De voorstellen over de toekomst van de binnen stad worden pas m april in de raadscommissies en de gemeen teraad behandeld. De winkeliers vrezen dat de gemeenteraadsle den het verbeterplan afblazen als zij er achter komen dat het besluit is voorgekookt in een klein cir cuit van de wethouders Timmer mans en Storm, enkele fractie voorzitters en de OFM. Akkoordje Wethouder Ruud Timmermans ontkent ten stelligste dat het col lege het achter de rug van de ge meenteraad op een akkoordje heeft gegooid met de winkeliers in de binnenstad, die reeds vijf tien jaar vergeefs pleiten vooreen ingrijpende opknapbeurt van het stadshart. „Er zijn voorbereiden de besprekingen gaande met de winkeliers. Maar toezeggingen hebben we absoluut niet gedaan. We hebben steeds duidelijk aan gegeven dat de gemeenteraad ak koord mGet gaan." WD-raadslid John Scheerstra er kent dat de fractievoorzitters uit de Maassluise raad vijf weken ge leden in vertrouwen zijn geno men door wethouder Timmer mans. Bij die gelegenheid zijn de voornemens om de Marktdiscus- sie te schikken en een grote in vestering te plegen in de binnen stad besproken. „De wethouder vroeg ons of hij op deze weg mocht doorgaan. Wij hebben het college voonvaarde- lijk groen licht gegeven, maar we hebben ons zeker niet vastgelegd. De besluitvorming hoort piaats te vinden in de gemeenteraad." In politiek-Maassluis zegt men zeer verbaasd te zijn over de op vallende koerswijziging van de OFM. Timmermans verplaatste verleden voorjaar de weekmarkt van de Markt naar een parkeer plaats achter de Nieuwstraat. De verhuizing zou tijdelijk zijn. maar de markt bleef op de nieuwe stek. Protesten Dit leidde tot felle protesten van de winkeliers. In een beroepspro cedure bij de Raad van State werd het besluit van de gemeenteraad om de Markt te verplaatsen ver nietigd. De rechter stond wel toe dat de weekmarkt vooriopig ach ter de Nieuwstraat mocht blijven. De Raad van State stelde als voor waarde dat een definitief besluit over de plek voor de Markt bin nen een half jaar zou vallen. De gemeenteraad zou zich in haar oordeel onder meer moeten base ren op een zogenoemd koopstro- menonderzoek. Hierin wordt be keken of en in welke mate mid denstanders in het centrum op marktdagen kampen met omzet verlies. Het onderzoek is nooit gehouden. Hierdoor zouden de winkeliers, volgens juristen, een goede kans hebben om de gemeente alsnog te dwingen de markt terug te plaat sen op de Markt. ..Het verbaast mij hogelijk dal de winkeliers niet meer praten over dat koops- tromenonderzoek," zegt Scheer- stra. die zich overigens de koppe ling Mark tdiscussie'opknapbeurt kan voorstellen. Ook Herman van Hoeven, het enige oppositiehd in de Maasslui se raad, zegt niets te welen over geheime besluitvorming over het centrum. „Als dat bericht klopt, dan zou ik dal zeer betreuren. Het zou absoluut niet democratisch zijn. Aan dergelijke praktijken zal ik dan ook nooit meedoen." Door Ben van Haren Viaardingen - Tot in de puntjes verzorgd moet alles zijn, rede neert Anneke Monster-Groen. „Kom Jaap, nog even dat jasje na kijken. En Leny, pas jij jouw jurk eens." Het is een drukte van be lang bij de rekken vol kleding in de bovenzaal van De Pij pel aar. Tussen de repetitie door passen de grote en kleine spelers van dc musical 'Stampei in de Abdij' hun costuums. Rond de musical, die straks het veertigjarig bestaan van de Stads gehoorzaal opluistert en zeker zes. maar mogelijk nog meer volle zalen zal trekken, is meer te doen dan zingen, toneelspelen en mu ziek maken. Ieder heeft bijvoor beeld zijn eigen op maat vervaar digde costuums nodig. De ruim honderd uitvoerenden, allemaal lid van de Vlaardingse Musicalvereniging, zijn hartstik ke gelukkig dal artistiek leider Dick Borst het niet-lid Anneke Monster erbij heeft gehaald. „Mijn dochter zit bij hem op pia noles en zo kennen we elkaar. Al bij eerdere voorstellingen heeft Dick me gevraagd, maar toen had ik geen tijd. Nu was het dus ja en ik ben het erg leuk gaan vinden. Eerst is voorzitster Jopie Vons bij me gekomen om het verhaal van de musical te vertellen en hoe be perkt de financiële mogelijkhe den zijn. Daarna ben ik gaan ont werpen, stofjes zoeken op de markt en hier en daar wat met korting kopen," vertelt Anneke. Sinds januari is ze bezig. Elke woensdagochtend zitten negen vrouwen achter de naaimachines rond een grote tafel. Behalve An neke en voorzitster Jopie zijn dat Imke de Boer, Map Stigter, An Vredebregl, An Dunweg, Leni Pe ters. Mary van Vliet en Jenny van de Zalm. Zij richten zich vooral op de damescostuums en de kin derkleding. Lida Berkhout narn alle pijen voor haar rekening. Het resultaat mag er zijn. Giste ren was het tijd om te passen en de laatste verfijningen aan te brengen. Het strijken komt ook nog en tijdens de voorstellingen staal Anneke klaar als kleedster met naald en draad en alle andere nuttige materialen. Bontje „Wat leuk An, die polsmotjes" klinkt de bewondering voor de laatste toevoeging aan het meis jestenue. „Ja. ik kon dat bontje op de kop tikken en heb het gelijk maar gemaakt." Zelf is ze zeer tevreden over het pakje van de Franse jongetjes, die imet alpino op) hel verdwaalde Vlaardingse dameskoor naar een afgelegen abdij brengen. „Die kinderen moesten er een beetje Ot Sien-achtig, maar wel Frans, uit zien. En de dames moderner en chique in een soort avondja pon. Om te laten blijken dat ze uit Viaardingen komen, hebben we daar een rozet in de stadskleuren rood, geel en blauw opgenaaid." Op een andere plek in de stad zwaait André van Rees de scepter over een ploeg, die dc decors ver vaardigt naar ontwerp van Nan da van Beek. Vaste medewerker is Jan van Ginniken. Het oud-ge meenteraadslid heeft ervaring in decorbouw en is kort na een hart operatie weer aan de slag gegaan. Een groot doek bedekt de gehele, leegstaande gymnastiekzaal aan de Geert Groolelaan. Op verschil lende plekken zitten mannen op hun knieën de uitgetekende voor stellingen in te kleuren. Behalve André en Jan zijn hier Ben Vrede- bregt. Arie Wetslijn. Johan Nagel. Dirk Waardenburg en Wim Bot regelmatig te vinden. „Af en toe wandelt er nog weieens iemand binnen om een handje te helpen," zegt Van Ginneken. die met veel plezier terugdenkt aan de voorstellingen van de Bevrij- dmgsrevue Kantje Boord, waarbij Anneke Mon ster-Groen (midden) helptdemusi- calspelers bij het passen van de cos tuums. Een plooitje hier, een dingetje daar. Niets ontsnapt aan haar aan dacht. Foto Gernt de Heus/Roel Dijkstra hij ook betrokken was. „Tijdens de voorstellingen, als al les lekker loopt, halen we wel eens een geintje uil. Zo ging er bij Kantje Boord in de jeneverfles, waaruit kwistig moest worden ge schonken, op de slolavond geen water maar echte jenever. Had je dal gezicht moeten zien bij de eer ste slok?" Ben Vredebregt is al gewaarschuwd. „Hij is in de musi cal tuinbroeder Hovemus en stort in het ravijn. Reken maar. dat ik lussen de coulissen sta mei een spandoek: Hovenius is niet dood, hij leeft. We krijgen jou wel broe der," lacht Jan nu al. Nog vier weken en 'Stampei m de Abdij' gaat draaien. Schiedam - Het bestuur van de Brandersstadschool heeft na twee maanden bedenktijd nog steeds niet gereageerd op een bod van de gemeente Schiedam, die twee leegstaande schoolgebouwen op de hoek van de Mgr. Nolenslaan en de Parkweg wil aankopen. Het uitblijven vaneen reactie verwon dert wethouder Aad Wiegman (PvdA, financiën) ten zeerste. Wiegman vermoedt dat niet het schoolbestuur, maar het ministe rie van onderwijs de zaak trai neert, overigens om voor hem on duidelijke redenen. „Ik weet al leen dat het ministerie iets met de zaak te maken heeft." De vastgelopen onderhandelin gen over de aankoop zijn een be trekkelijk kleine complicatie, vergeleken met de politieke on duidelijkheid over de toekomsti ge bestemming van de panden. De Schiedamse gemeenteraad wil nog geen knopen doorhakken en eerst wachten op een rapportage van burgemeester en wethouders, die twee alternatieven op hun fi nanciële haalbaarheid laten on derzoeken. Het eerste voorstel komt uit de koker van stadsvernieuwingswet houder Adri Reijnhoul (D66) en behelst sloop van de twee school gebouwen in Nieuwland, gevolgd door woningbouw, aangevuld met een welzijnsvoorziening. In het tweede, later door de PvdA geop perde plan, blijven de gebouwen staan en worden ze na een op knapbeurt gebruikt voor de huis vesting van onder meer het vol wassenenonderwijs ECV. De grootste oppositiepartij, het CDA, drong gisteravond in de raadsvergadering aan op een snel besluit (slopen en woningbouw). De rest van de raad vond dal te voortvarend. Wel kregen de chris ten-democraten steun voor een amendement. Daarin staat dat een antwoordbrief van B en W aan dê bév\uilt-1 eL elligil ig in NicUW - land eerst aan de commissie voor stadsvernieuwing wordt voorge legd. Daarmee wordt echter met de door het CDA gewenste duidelijk heid over de toekomst van de leegstaande school bereikt. Die duidelijkheid, zei wethouder Aad Wiegman ffinanciën. PvdA), is er immers pas als het haalbaar heidsonderzoek is afgerond en besproken. In zijn besluitvorming zal de raad ook twee andere varianten be trekken. Wethouder Reijnhout heeft voorgesteld het EVC onder te brengen in leegkumenue win kels aan het Dr. Wibautplein, een optie waarover hij zelf 'optimis tisch' is. De schoolgebouwen kun nen dan alsnog worden gesloopt. PvdA-raadshd Noor Samkalden heeft een compromis bedacht: één gebouw slopen en het andere laten staan, zodat er woningen kunnen worden gebouwd en ruimte vrijkomt voor het ECV. Viaardingen - Bij een garagebe drijf aan de Energieweg in Maar- dingen zijn vernielingen aange richt. Zeker acht auto's zijn flink beschadigd. Er zijn deuken in ge slagen en enkele ruiten vernield. Eén en ander is gisteravond tus sen zeven uur en kwart over ne gen gebeurd. De politie gaat er vanuit dat vandalen bezig zijn ge weest en dat er geen sprake is van een wraakactie. Viaardingen - De Stichting 'Mo lenwiek' zal alsnog een vergun ning aanvragen om te kunnen collecteren in Viaardingen. Men wil zo geld inzamelen voor het Sophia Kinderziekenhuis. Eerder gebeurde dat zonder de vereiste papieren, waarna de Vlaardingse politie alarm sloeg. Dat was voor de stichting aanleiding contact op te nemen met de politie en de zaak verder te regelen. Schiedam - Ongeduld is er de oorzaak van dat een 50-jarige Schiedamse vrouw gisteren geld is kwijtgeraakt bij een betaalauto maat aan de Lange Nieuwstraat. Na enige tijd op haar pecunia te hebben gewacht, stapte ze naar binnen waar bleek dat haar geld net was afgeschreven. Terugkeer bij de automaat leerde dat het geld al was weggenomen. De vrouw was geen langzaam wer kende automaten gewend. Schiedam/Viaardingen - In Schiedam zijn de afgelopen da gen diverse auto's gestolen. Aan de Parallelweg verdween een blauwe Opel Kadett (48-VG-22). Twee andere gestolen auto's wer den later teruggevonden, één met valse kentekenplaten aan de Maasboulevard en één aan de Wil lem Pastoorstraat. In Viaardingen is een blauwe Opel Record JJ-80-NF) weggeno men aan de Zwaluwenlaan. Schiedjjpi - In een tijdsbestek van een kwartiertje is een volledi ge CV-ketel gestolen aan de Ko lenbranderstraat in Schiedam. Gisteren werd aangifte gedaan van de razendsnelle diefstal. De ketel was afgeleverd en zou vijf tien minuten later worden geïn stalleerd. Toen was het zware ge vaarte al verdwenen. Schiedam - Na flink wat autokra ken in het weekeinde, zijn giste ren weer aangiftes gedaan van de diefstal van autoradio's, kleding en gereedschap uil vierwielers in Schiedam, Ditmaal kwamen de meldingen uit de Schiedamse- weg, Strickledeweg, De Ruijter- straat en Nieuwe Damtaan. Viaardingen - ftemi Poppe van üe Socialisliese Partij (SP) wil zijn vragen over de werkgelegenheid bijHydro Agri toch door het colle ge van B en W beantwoord heb ben. Eerder vroeg hij onder meer of het college stappen wilde on dernemen om ontslagen bij de kunslmeslfabriek te voorkomen. Het college antwoordde toen dat dal een zaak was van betrokke- Maasland - Het Duyverman Computer Centrum aan de Col- denhovelaan in Maasland is giste ren ais voorbeeld gesteld voor de hele Nederlandse krijgsmacht. Staatssecretaris baron B. van Voorst tot Voorst roemde de ver zelfstandiging van het defensie- computercentrum. De bewinds man kwam naar Maasland ter ge legenheid van de 10.000ste aan sluiting op de computers van het centrum. Het DCC is een van de grootste re kencentra van ons land. De com puters hebben 1190 gigabytes voor gegevensopslag. Ze werken met een supersnelle mainframe- capdcittul van 200 miljoen in structies per seconde. Een deel van de computers is opgesteld in een atoom vrije schuilkelder. Bij het bedrijf werken 425 men sen, onder wie 47 militairen. Het DCC is de laatste jaren sterk ge groeid. Met behulp van compu ters moet hel ministerie van de fensie effectiever gaan werken, benadrukte de staatssecretaris gisteren. Onder meer op advies van het or ganisatiebureau Berenschot is de bedrijfseenheid in Maasland eco nomisch verzelfstandigd. Het krijgsmacht-onderdeel heeft een eigen budget gekregen en mag re delijk zelfstandig beslissingen nemen. „De kunst is nu om er een blijvend succes van te maken, zo dat het als voorbeeld kan dienen vuui de nug te volgen eiv.eifsum- diging van andere uitvoerende diensten van defensie," aldus de staatssecretaris. Door Nathalie Lans Schiedam - CorMorrawas 16 jaar en werkte in de toffee-fabriek toen ze haar echtgenoot Bert Sch- ef'fers leerde kennen. „Hij was 26 jaar en werkte in de scheepvaart bij Gusto. Ik heb hem bij m'n moeder thuis ontmoet. Hij ging met de vriend van mijn zus om en zodoende." In hun nieuwe woning in de Pen- drechtsestvaat vierde helste! gis teren hun 60-jarige bruiloft. Nog altijd zijn ze gelukkig met elkaar. „Wc hebben allebei ons best ge daan en het is altijd goed gegaan in ons huwelijk," zegt pa Schef- fers. Zijn vrouw voegt eraan toe: „Zestig jaar is een hoop. maar zeil heb je er geen erg in. We doen al tijd veel met elkaar. Wij zijn niet van die types die vee: buren over de vloer halen of veel televisie kij ken. Je bent op elkaar aangewe zen. Vooral de laatste jaren. Twee jaar geleden kreeg m'n man een Cor en Bert Scheffers bekijken de felicitatiekaarten. 'We doen altijd veel met elkaar'. Foto Roei Dijkstra beroerte en dan verandert er op eens heel wat. We hebben het echt druk mei z'n tweetjes, Als het 's morgens tien uur is. zeg ik wei eens: 'Hè, hè. effe rust, lijd voor een bakkie'. Het is een heel gedoe eer je eens gewassen en aange kleed bent." Zestig jaar geleden gaven Bert Schcfler en Cor Morra, evenals twee andere stellen, elkaar in het stadhuis ven Schiedam het ja woord. „We konden kiezen. Woensdagochtend om 10.00 uur of donderdagochtend om 9.00 uur. Nou 9 00 uur vonden we wel erg vroeg, dus het werd woens dag. Je tekende in een zijkamer tje en dan werd het officiële ver haal voorgelezen. Het was zo ge beurd. Tegenwoordig vind ik het trou wen wel gezelliger. Ze nemen nu wat meer tijd en je kan met je ei gen club onder elkaar zijn." zegt de bruid. Het echtpaar, dat vijf kinderen kreeg en inmiddels 8 kleinkinde ren en 6 achterkleinkinderen heeft, vindt ook dat kinderen te genwoordig leukere namen krij gen. „Vroeger werd je als oudste altijd naar je vader of moeder ver noemd. Tegenwoordig is dat niet meer ?n en da* is maar beter ook. Bij mij in de familie helen ze alle maal Miep. Als je het dan over Miep hebt, vragen ze: 'Welke Miep bedoel je?"."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 3