9 Gemeente onderhoudt gebouwen slecht 4 En er gleed een groot zwart schip voorbij Dolle boel bij Turtles in Schiedam Tegenvallers: vut-kosten hoog, schoonmaken Zwaluwen-veld duur Tweede patatboer mag in Steendijkpoider bakken Schiedamse omroep krijgt zakgeld van de buurman Overvallers spoorloos Raad houdt vast aan erfpacht Veerkaarten bij WV Maassluis schrijft Erzincan Enquête 'Tramonta-wijk' Info-avond watersporters Rijnmondband: eerste cd Sportdag voor Turkse vrouwen ÉÈsSËÊSm Tankwagon loopt uit rails 450 Controles op alcohol Arrestaties na zakelijk geschil Dronken tegen lantaarnpaal Containerbrand aan Hoopstraat Snorfiets snel Aanrijding op de Parkweg Kraan weg bij Blauwe Brug Rotterdams Dagblad Maandag 6 april 1992 Vlaardingen - De WD heeft een vergeefse poging gedaan het erfpacht systeem in Vlaardingen te ver anderen. De liberalen kregen in de gemeenteraad al leen steun van de SGP/G PV/RPF-fractie Voorgesteld was met alleen bedrijven maar ook par ticulieren de keuze ie bieden tussen koop van grond en erfpacht. Verder zouden eventuele erfpachtcon tracten minimaal 75 jaar geldig moeten zijn en dien de canonherziening niet binnen twintig jaar plaats te vinden. Maar de coalitiepartners PvdA. CDA en D66 wilden daar niet aan. Die houden vast aan de oude regels, die vorige week door de raad formeel nog eens wer den bekrachtigd. Hoek van Holland - De Hoekse WV heeft, bij wijze van proef, haar servicepakkel uitgebreid met de ver koop van kaarten voor het veer Maassluis-Rozen burg. Het gaat om 10-overtochtkaarten voor auto's ƒ33.00) en voor personen (ƒ4,00). De VW meent hiermee een aanvulling te geven op het bestaande dienstenpakket zoals de verkoop van WV-geschenkbonnen en strippenkaarten, bet boe ken van vakantie-arrangementen, theatervoorstel lingen en concerten Verder zijn er folders voorhan den over heel Nederland. De VW is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur en op zaterdag tot 16.00 uur. Maassluis - Burgemeester Hans van Es heeft na mens de Maassluise bevolking een brief gestuurd aan de Turkse ambassadeur. In de brief schrijft hij dat de Maassluise bevolking geschokt is door het feit dat de Turkse stad Erzincan twee weken terug werd getroffen door een aardbeving. In Maassluis wonen veel Turken die familie hebben in en om het rampge bied in Oost-Turkije. De gemeente heeft de Turkse gemeenschap assistentie aangeboden bij eventuele hulpacties. Vlaardingen - De bewonerswerkgroep Tramonta is een enquête gestart om te inventariseren welke wen sen er leven in deze Vlaardingse buurt, onderdeel van het Westwijk-kwariier Lage Weide. Daartoe zijn zo'n vierhonderd formulieren uitgezet. De actie wordt ingegeven uit angst dat de gemeente allerlei groene plekken in de buurt gaat bebouwen. De gemeente heeft daartoe een Stuurgroep Stedelijk Beheer in het leven geroepen. Bewoners wordt ook gevraagd zitting te nemen in de bewoners werkgroep, omdat alle hulp zeer welkom Vlaardingen - De Vlaardingse politie gaat waterspor ters vertellen welke veranderingen er voor hen op komst zijn. Dat gebeurt op 14 april tijdens ^en voor lichtingsavond over nieuwe milieuwetten in gebouw Triangel (aanvang 20.00 uur). De avond is samen met gemeente en milieu- en watersportverenigingen ge organiseerd. Het is geen rommeltje op de Vlaardingse wateren, dus dat is niet de aanleiding, verzekert adjudant Bij zondere Wetten F. van de Sloot, één van de organisa toren. „Er zal dus ook geen opgestoken vingertje zijn. Wel zijn we bezig met een proces van bewust wording. zeker rond jachthavens waar nieuwe bepa lingen gaan gelden." De politieman verwijst onder meer naar nieuwe re gels rond het afbikken en schoonspuiten van sche pen. Die karweitjes mogen straks alleen nog boven waterdichte vloeren worden verricht. Voor het ge bruik van chemische toiletten komen ook nieuwe re gels. om een ander voorbeeld te geven. „Voor we gaan controleren of al die maatregelen wor den nageleefd, gaan we er eerst een en ander over vertellen. Dat lijkt ons juister." De verstandhouding met de watersportverenigingen is goed, verzekert Van der Sloot. „Er zijn wel inci dentjes geweest, maar niet meer dan dat." Tijdens de voorlichtingsavond zijn elf organisaties aanspreekbaar, nadat in een lezing een en ander is toegelicht. Die organisaties zijn onder meer de His- wa, de havendienst, de politie uiteraard en het Hoog heemraadschap Delfland. Schiedam - De Rijnmondband uit Schiedam heeft een deel van zijn repertoire op cd vastgelegd. Het eerste exemplaar van het muziekschijfje, getiteld Glorious Victory, wordt zaterdag 11 april tijdens een speciaal concert in het Passagetheater overhandigd aan wethouder Chris Zijdeveld. In het verleden bracht de Rijnmondband al verschil lende langspeelplaten en singles uit. De opnamen voor de nu verschenen cd werden in november ge maakt in de aula van het Stedelijk Museum. De op nameleiding was m handen van Ger Buitenhuis, de vaste dirigent van de Marinierskapel. De cd bewijst volgens de Rijnmondband dat het Schiedamse gezelschap nog steeds tot de beste marsorkesten van Nederland behoort. De uitnodi ging om deel te nemen aan de Nationale Taptoe Bre da onderstreept dat nog eens. De band verschijnt tijdens het concert in het Passa getheater in een nieuw uniform. De nieuwe outfit verwijst nog steeds naar de maritieme traditie van het gezelschap en de plaats van herkomst, want de stadskleuren van Schiedam (geel en zwart) zijn er in verwerkt. Vlaardingen - Op de dag dat in Turkije de nationale sportdag plaats vindt, is er in Vlaardingen 's avonds een sporttoernooi voor vrouwen georganiseerd op de velden van WIK aan de Hugo de Vrieslaan. Vrouwen die op 19 mei mee willen doen aan het toernooi moe ten een team van minimaal 6 vrouwen samenstellen en zich voor 30 april opgeven bij sportstimulering Vlaardingen. Op het programma slaan: voiieybal, ta feltennis, estafette en touwtrekken. De avond begint met een gezamenlijke warming-up en eindigt met een drankje en internationale hapjes. De kosten be dragen 7,- per team. Viaardingen - De gemeente Vlaardingen heeft haar eigen ge bouwen slecht onderhouden. Er is veel geld nodig voor dure op knapbeurten. Hoeveel dat is. wordt momenteel door Gemeen tewerken berekend, maar in de Voorjaarsnota 1992 wordt de ge meenteraad alvast op de klappen voorbereid. Nog dit jaar wordt bekend hoe groot die klappen zullen zijn. Dan is er een compleet beeld van de problematiek. Maar nu al kondigt het college van B en \V aan alle fi nanciële meevallers apart te zul len zetten voor het wegwerken van het achterstallig onderhoud. De gemeente Vlaardingen heeft dit jaar al een paar financiële te genvallers voor de kiezen gekre gen. Een van de grootste stroppen betreft de vut-kosten. Die vallen 362.000 gulden hoger uit dan ge dacht. Verder moet er bijna een ton worden bijgelegd op het schoonhouden van de stad. Dat is wegens personeelsgebrek uitbe steed. In vorige jaren gebeurde dat niet. Toen werd ongeveer vier ton per jaar mmder besteed aan het vegen. Ook de kosten voor de verkeers lichten vielen tegen (70.000 gul den) en er kwam minder aan zee havengeld binnen dan verwacht (65.000) gulden. De sanering van hel verontreinigde trainingsveld van Zwaluwen kost 275.000 gul den, waarvan 28.000 gulden al dit. jaar op tafel moet komen. Voor het werken aan bestem mingsplannen blijkt een kwart miljoen gulden teveel ongedekt te zijn uitgegeven. En het schoon houden van de gemeentelijke ge bouwen blijkt twee ton duurder te zijn geworden. Rampzalig zijn deze ontwikkelin gen nog niet omdat er ook minder geld is uitgegeven. Voor de uit voering van het parkeerplan was een half miljoen gulden gereser veerd, maar omdat de gemeente daar achter ligt op schema, is dat geld nog niet besteed. En er komt van het Rijk een ton meer binnen dan gedacht. Bovendien worden er. als gevolg van het openstellen van de Euro pese grenzen, meer paspoorten en toeristenkaarten verkocht, wat 230.000 gulden extra heeft opgele verd. Door Peter de Lange Vlaardingen - Een paar nietige plantjes en iele boompjes fel ver licht op de voorgrond, de spook achtige contouren van de reus achtige petrochemische industrie op de achtergrond. De decorkeu ze van Wilma Kuil voor de vierde aflevering van de Nieuwe Salon zei meer dan alle deelnemende debaters en artiesten bij elkaar. Over het milieu ging de Vlaar dingse talkshow dit keer, en om dat te benadrukken hadden de programmamakers hun vaste stek in de Harmonie voor een maal verruild voor het Deltahotel met zijn uitzicht op het zoemen de, brommende en rookwolken uitstotende complex van Shell Pernis. De Salon, zo werd zater dagavond andermaal duidelijk, heeft een zeer trouw publiek. Niet het thema, maar de drang om er bij te willen zijn lijkt de opkomst te bepalen. De vrees van organisa tor Dick van der Lugt dal het uit stapje naar een afgelegen en dure lokatie hem wel eens toeschou wers ko.i kosten kwam niet uit. De Triion zaal was tot de laatste plaats bezet. De schare volgelin gen was zelfs uitgebreid met een flink aantal nieuwe gezichten. Opvallend genoeg lieten de regio nale politici dit keer massaal ver stek gaan. „Hebben die geen be langstelling voor het milieu?" vroeg het publiek zich af. Dick van der Lugt (l.) leidt de discussietussen Hans van der Vlist (m.) en Remi Poppe (r.); er warengeen andere politici aanwezig in de Nieuwe Salon. Foto Roel Dijkstra 'Het milieu' bleek een dankbaar, onverwacht amusant maar vooral lastig onderwerp. Het debat v;„- een uur tussen milieuactivist Re mi Poppe en milieugedeputeerde Hans van der Vlist leverde wel aardige woordenwisselingen op maar leidde tot geen enkele hel der geformuleerde conclusie. Poppe verweet Van der Vlist on macht en schilderde de provin ciaal bestuurder af als ,.de vuil nisman van de industrie". Van der Vlist vond Poppe ongeduldig: het milieu schoonmaken kost tientallen jaren, dat doe je niet op een achternamiddag. Poppe ageerde op zijn bekende ■araatvechterstoon tegen het gi ooikapitaal („Laat de industrie zijn eigen rotzooi opruimen"), Van der Vlist sprak bedaard de optimistische verwachting uit dat de situatie geleidelijk aan zal ver beteren. Het debat was vooral een woordenspel: praktische vragen, zoals het simpele probleem of melk in flessen beter is voor het milieu, bleven onbeantwoord. Na de pauze kreeg het program ma een wrange ondertoon. De dichter/schrijver Lévi Weemoedt, wegens S/iellsfiodc verhuisd van Vlaardingen naar Assen, las een navrant verhaal voor over de Vlaardingen-mens en diens unie ke vermogen vieze luchtjes te be schrijven. Terwijl de bevolking de meldka mer belt om zijn hart te luchten over de geur van konijnezeik en bedorven vleermuizen, „zingt en fluit de industrie het hoogste lied". Weemoedts alter ego Hans Dorrestijn deed met een ballade over een onleefbare polder een zo mogelijk nog somberder duit in het zakje. Muzikaal hoogtepunt tijdens de Salon was Hans Eijsackers' ver tolking van Chopins Dodenmars. En even nam dc duivel, die vol gens Weemoedt de wereld heeft geschapen, de regie in eigen han den. Terwijl de sombere, gedragen klanken uit de vleugel rolden, gleed op de Nieuwe Waterweg ge ruisloos een groot zwart schip voorbij. Door Nathalie Lans Schiedam - „Turtles, Turtles, Turtles," schreeuwden honder den kinderen zaterdagmiddag in een uitverkocht Passagetheater. Zij waren vreselijk benieuwd hoe hun televisiesterren er in helecht uit zouden zien. Met turtlezwaar- den in de handen en gekleed in lurtletruien en turtlebroeken wachtten zij vol spanning op de komst van hun helden. Volgens ue vijfjarige Remeo en de zesjarige André zijn de Turtles zo leuk omdat ze vaak vechten. Zij hoopten vaak het woord pizza te horen: dat spreken de Turtles zo gek uit. Ouders konden Remco en André niet gebruiken bij de voor stelling. „M'n moeder zit in het wachtkamertje, als het afgelopen is, gaan we weer naar haar toe," zei Remco. Ook de zes jaar oude tweeling Ste- phan en Martin vond het leuk om samen met buurjongetje William in het theater te zitten: „We wis ten niet dat we hier naar toe zou den gaan. We wonen helemaal in Capelle en onze moeder had als verrassing kaartjes gekocht." Met zakken snoep op schoot wachtten zij op wat komen ging. Het zou wel spannend worden, dachten ze: „Meestal beleven de Turtles 'Meestal beleven deTurtleseen lekker spannend avontuur. Dan is het wel een beetje griezelig hoor. Dat vinden wij nou zo leuk.' Foto Roel Dijkstra een lekker spannend avontuur. Dan is het wel een beetje griezelig hoor. Dat vinden wij nou zo leuk." Het was een oorverdovend lawiai toen Alfons Burm. de koning van de lach, de Tui ties aankondigde. De vier sterren Michael Angelo. Raphael, Leonardo en Donatello liepen door hel theater en schud den volop handen met de bijna hysterisch geworden kinderen. De koning van de lach maakte het jonge publiek nog drukker dan het al was. Hij liet ze gillen, aan hun hoofden krabben en benen in de nek leggen. De kinderen wa ren door het dolle heen. Het werd een voorstelling die zij, en waar schijnlijk ook het theaterperso- neel, niet snel zullen vergeten. Maassluis - De bezwaren van de Maassluise frietkoning C. Harteveld tegen de komst van een tweede snackbar in de Steen dijkpoider lijken vergeefs. De be zwaarschriftencommissie heeft bepaald dat concurrent J. N. van der Vlugt zijn mobiele patat- kraam in de wijk mag neerzetten. Harteveld is boos omdat de frietb akker zich op een paar honderd meter afstand van zijn nering aan de Dr. Jan Schoutenlaan gaat ves tigen. Volgens de bezwaarschriftencom missie past de vestiging van Van der Vlugt in het standplaalsenbe- leid. De door Van der Vlugt be geerde plek is één van de twaalf vestigingsplaatsen voor ambulan te verkopers. In eerste instantie was de plaats toegedacht aan een visverkoper. Met een frietboerals alternatief heeft de gemeente geen moeite. De bezwaarschrif tencommissie herhaalde het ar gument, dat de gemeente zich niet met de brancheverdeling mag bemoeien. Mevrouw Harteveld is officieel nog met op de hoogte gesteld van de beslissing van de bezwaar schriftencommissie. „We wach ten voorlopig af. De beslissing over ons bezwaar wordt uiteinde lijk genomen door het college van B W. We hebben ook wel eens meegemaakt dat een door ons in gediend bezwaarschrift werd toe gekend. Vervolgens werd het af gekeurd door het college. We moeten maar gewoon afwach ten." Mevrouw Harteveld sluit niet uit dat het bedrijf bij afwijzing door het college een procedure bij de Raad van State begint. Harteveld beroept zich op afspraken met de gemeente waarin zou zijn toege zegd dat er geen tweede snackbar in de omgeving van de Dr. Jan Schouteniaan zou komen. Mede op basis van die informatie inves teerde mevrouw Harteveld verle den jaar drieënhalve ton in haar patatinrichting. Er werd ook mee betaald aan een klein parkeerter- reintje naast de kraam. Schiedam - Even na elf uur ging zaterdagmorgen het eerste recla mespotje in de geschiedenis van Radio Schiedam de lucht in. Het was een boodschap van de buurman. Van de ijssalon in de Passage, de winkelgalerij waar ook de omroepstudio is gevestigd. „We beginnen klein." erkende een medewerker van de lokale zender. „We moeten ons adver teerdersbestand nog opbouwen." De omroep verwacht dat de order portefeuille, nu magertjes gexnild met een paar spotjes van oude re laties, snel in volume zal toene men. De professionele ondersteu ning van het Rotterdams Dagblad kan het radiostation een flink aantal adverteerders opleveren. Daarnaast gaat de omroep adver teren aantrekkelijk maken door de zendtijd uit te breiden. Bij wij ze van proef zal Radio Schiedam een maand lang 24 uur per dag te beluisteren zijn. „De lokale omroep heeft een por tie zakgeld nodig. Dit is een goede manier om dat binnen te krij gen," verklaarde wethouder Aad Wiegman (Financien) voor ae mi crofoon. De afgelopen vijf jaar was de gemeente Schiedam de belangrijkste sponsor. Maar het is altijd de bedoeling geweest dat de zender voor zijn eigen inkomsten zou zorgen. De Mediawet maakt dat nu eindelijk mogelijk. Het uitzenden van commerciële boodschappen legt volgens Wieg man een solide basis voor een ge zonde lokale omroep, die in de toekomst ook televisie-uitzendin gen wil gaan verzorgen. Om dat technisch mogelijk te maken heb ben de omroep en het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam vorige week een overeenkomst gete kend voot het oprichten van een facilitair bedrijf. Schiedam kan straks zijn eigen items maken, als aanvulling op het materiaal dat van de grote en meer ervaren partner StadsTV Rotterdam wordt overgenomen. De introductie van reclamespot jes viel zaterdag samen met de viering van het eerste luslruni van Radio Schiedam. De omroep verzorgde een speciaal program ma vanuit het theatercafé aan de overzijde van de studio. Tussen de boodschappen van de al ge noemde ijssion en een plaatse lijk parmekoekhuis bezong de Maassluis-Schevenmgse forma tie Hot Rock live de schoonheid van de rock 'n roll. Want zonder muziek hapt reclame niet zo lek ker weg. Maassluis - De Maassluise politie heeft nog geen spoor van de twee mannen die vrijdagavond een ge wapende overval hebben ge pleegd op een drogisterij in win kelcentrum Steenen Dijk m Maassluis. De ovejvailers kwa men vijf minuten voor sluitings tijd de winkel binnen en bedreig den de vier personeelsleden met een vuurwapen. Zij eisten geld. Met een onbekend geldbedrag verlieten zij de drogisterij. De politie is op zoek naar getui gen. Van de daders is een signale ment verspreid. Een van de over vallers was ongeveer 20 jaar, circa 1.65 meter lang en gekleed in een lichtgrijs joggingpak en een oran- je-rose T-shirt. Zijn metgezel was 20 a 25 jaar. ongeveer 1.75 meter langen droeg een groene jogging broek, een zwart T-shirt en een shirt met paars opschrift 'Ameri can USA Baseball'. Vlaardingen - Op het goede- renspoor langs de Deltaweg in Vlaardingen is zaterdagmorgen omstreeks half tien nabij de over steek naar Hydro Agri een tank wagon, geladen met 95000 liter ammoniak, uit de rails gelopen. De machinist had verzuimd het 'stoponlsporingsblok' te verwij deren waarop de wagon tegen het blok aankwam en met één stel wieten uit het spoor liep. De wagon liep geen schade op en er was geen gevaar voor de omge ving. Uit voorzorg waren de NS- bedrijfsbrandweer én de plaats vervangend commandant van de Vlaardingse brandweer aanwezig toen de herslelgroep van de NS de wagon weer in de rails zette. Vlaardingen - Op de Van der Lin den Van den Heuvellsingel in Vlaardingen is vanmorgen rond vier uur een 46-jarige Vlaardinger aangehouden die met teveel alco hol in het bloed een auto bestuur de. Een half uur eerder werd een 36-jarige Vlaardinger voor het zelfde vergrijp aan gehouden in de Baljuwstraat. Vier bestuurders zijn vrijdag avond aangehouden tijdens een alcoholcontrole op diverse plaat sen in de stad. In totaal zijn toen 450 automobilisten gecontro leerd. Schiedam - Een zakelijk geschil is, volgens de politie, de aanlei ding geweest voor drie mannen om een 38-jarige Rotterdammer op 19 maart in de Lange Nieuw- straat in Schiedam zwaar te mis handelen. Het drietal is eind vori ge week gearresteerd. De Schiedamse politie wil niet meer over de mishandeling kwijt. Er zouden geen verdovende midde len in het spel zijn. De gearres teerde mannen komen uit Strijen. Ooltgensplaat en Rotterdam. Het slachtoffer was meegenomen in een auto en na anderhalf uur op de rijksweg achtergelaten. Maassluis - Een 32-jarige Maas- si uizer is gisternacht aangehou den nadat hij met zijn auto tegen een lantaarnpaal was gereden op de Laan 40-45. Hij bleek teveel al cohol gedronken te hebben en geen rijbewijs te bezitten. In het centrum van Maassluis is gisteren nog een 19-jarige Maas- sluizer aangehouden omdat hij slingerend rondreed en ook te veel gedronken bleek te hebben. Schiedam - Aan de De Hoop straat in Schiedam is zaterdag nacht rond half vijf brand ont staan in een container met afvai- papier. Ook was er een brandje te gen de gevel van een pand, waar aan enige schade ontstond. De brandweer kwam ter plekke en beheerste de situatie snel. Schiedam - Een 17-jarige Schiedammer is zondagmorgen met zijn snorfiets aangehouden op de Nieuwe Haven in Schiedam. Het was de politie op gevallen dat het voertuig rijkelijk veel lawaai maakte. Bij een con trole bleek dat de snorfiets een snelheid van 50 kilometer per uur kan halen. Schiedam - Op de Parkweg is vrijdagmiddag een personenauto tegen een bromfiets gebotst. De bromfietser. een 19-jarige Schiedammer, had de automobi list. een 35-jarige man, ook uit Schiedam, niet gezien. Met been letsel is de bromfietser overge bracht naar het ziekenhuis. Schiedam - Bij gebouw De Blau we Brug is zaterdagnacht een kraantje van een waterleiding, speciaal aangebracht voor de ker mis. verwijderd door onverlaten, zo meldt de politie. Hierdoor ont stond een heuse fontein, die tot boven de Blauwe Brug uitspoot. Het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam moest uitrukken om de waterleiding ai' te sluiten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1