19 is bij natuurbeschermers Mini-expositie rond nieuw metrostation Rotor: geen eenstemmigheid over beleid allochtonen Enige verdachte van drievoudige moord vrijgelaten Hoofdverdachten van XTOfoende gegrepen Baby-lijkje in vuilniszak Strijd om plaats voorzitter PvdA Landbouwschap tegen nog 'n oven bij AVR 'Er valt niet meer te werken in verziekte sfeer' 1 Ui si- U f2- Hoofdagent geschorst Huisarts Jan Brunt overleden PTT geeft Maasvlakte status aparte: 01818 V Rotterdams Dagblad Woensdag 15 april 1992 ir iets mde grote moeite met het onderzoek, omdat de slachtoffers niet wilden fsers werk- praten i Dood gevonden meisje ontvoerd uit een rouwauto Rechercheurs onderzoeken de plek, waar de zak met het babylijkje is gevonden. FotoCeesKuiper Rotterdam - Dinsdagmorgen al hebben medewer kers van de plantsoenendienst de vuilniszak opge merkt. waarin de poltie gisteren het lijk van een ba by aantrof. Zij hebben de zak verplaatst en het plant soen aangeharkt. Het onderzoek naar sporen wordt daardoor bemoeilijkt. De twee 14-jarige kinderen, die de vondst deden, zijn door de politie als getuige gehoord. Agenten zetten gisteren de omgeving af om de honderden belang stellenden op afstand te houden. Onder de nieuws gierigen bevonden zich veel kinderen. Op kinderdoodslag door de moeder 'onder de wer king van trees voor de ontdekking van hare beval ling' staat een maximumstraf van zes jaar. Bij een 'gewone' doodslag kan de rechter maximaal vijftien jaar cel opleggen. Rotterdam - Vier kandidaten kunnen het tegen elkaar opnemen in de strijd om het voorzitterschap van het PvdA-gewest Rotterdam. Drie van hen zitten nu ook al in het plaatselijke partijbestuur. Secretaris Alice de Bresser, bestuurslid Ina Chabot en de huidi ge interim-voorzitter Jaco van der Vaart hebben, evenals Rien Platteschorre, tot zondag de lijd om hun kandidatuur te aanvaarden. Platteschorre was penningmeester van het vorige gewestelijke be stuur, dat in december '89 opstapte na de Kombrink affaire. Al maanden geleden was bekend dat Jaco van der Vaart de vertrekkende voorzitter Gerard Schuiling wilde opvolgen en dat het Rotterdamse partijbestuur hem wel zag zitten. Dat kan betekenen dat Alice de Bresser en Ina Chabot van hun kandidatuur zuilen afzien. Wel zou De Bresser over een poosje graag Van der Vaart opvolgen. Als de strijd om de voorzilterspost straks inderdaad gaat tussen Van der Vaart en Platteschorre, is dat een gevecht tussen twee duidelijk van elkaar afwij kende politieke lijnen. Het huidige bestuur heeft de afgelopen jaren geprobeerd om af te komen van de voormalige vechtverhouding tussen gemeenteraads fractie en bestuur. Platteschorre wordt als iemand van de 'oude garde' gezien: als iemand die zich als partijvoorzitter niet zonder meer zal schikken naar de wil van de fractie. Popelen Oud-penningmeester Platteschorre zelf laat door schemeren dat hij staat te popelen om voorzitter te worden. Hij praat deze week met veel mensen m de PvdA om te horen welke politieke richting men uit wil en om te kijken of er voldoende steun voor hem is. ..Als mensen denken dat het goed is om te kunnen kiezen uit twee kandidaten, vind ik dat uit democra tisch oogpunt ook een goede zaak. Zelf vind ik dat de PvdA de achterban de laatste tijd goed in de kou heeft laten staan, dus dat moet anders. De zwakken in de samenleving hebben zich door de PvdA verla ten gevoeld.'' Dinsdag 28 april kiest het gewest Rotterdam van de Partij van de Arbeid de nieuwe voorzitter. Eerst doet het bestuur nog een voordracht uit de overgebleven kandidaten. Dsn Haag Zolang de zcf hu i svuilovcns bij de Afval - verwerking Rijnmond geen adequate rookgasreini ger hebben, mag de derde verbrandingsoven voor chemisch afval niet in gebruik worden genomen. Dat vindt althans het Landbouwschap; het gewest Zuid- Holland bracht dat dinsdag naar voren bij de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Het Landbouwschap keert zich tegen elke toename van de uitstoot van dioxine en fluor bij de AVR, omdat de situatie voor de veehouders in de Licke- baert daardoor verslechtert. In de koeiemelk zit nog steeds te veel dioxine. De melk wordt vernietigd, nel als het vet van rundvlees. Het vlees zelf wordt inge vroren en onderzocht op gevaar voor de volksge zondheid, aldus E. Wijdema van het Landbouw schap. Hij voerde aan dat er voor de boeren schade- vergoedingsregelingen zijn, die echter deze zomer aflopen, sommige eind dit jaar. De huisvuilovens van de AVR moeten voor novem ber 1993 een dusdanige rookgasreiniging hebben, dat die voldoet aan de richtlijn Verbranden 1989. Men wil de derde oven voor verbranding van che misch afval (50.000 ton per jaar) volgende maand in gebruik nemen. In hei ambtsbericht van de adviseur Beroepen Mi lieubeheer wordt een geringe toename van de uit worp van dioxine gedurende een korte tijd geen be zwaar gevonden. Het is volgens het advies accepta bel dat de installatie enige tijd in werking is, voordal aan de andere ovens voorzieningen zijn getroffen. De adviseur kijkt daarbij naar de grote behoefte aan verwerkingscapaciteit voor chemisch afval. Geen gevaar Volgens de AVR en de provincie Zuid-Holland, die vergunning beefl gegeven voor de derde oven. levert de ingebruikname geen gevaar op. De oven is voor zien van een rookgasreiniger, waardoor de uitstoot van dioxine maximaal is gereduceerd, aldus de AVR. De dioxine-emissie wordt volledig gecompenseerd door de voorzieningen aan de andere ovens, stelt de provincie. De AVR voerde aan dat het van belang is dat de oven spoedig in gebruik komt, omdat er nu 20.000 tot 25.000 ton chemisch afval op verbranding staat te wachten. -en Van een onzer serslaggeefsters ROTTERDAM - Het pasgeboren meisje dat dinsdag door spelende kinderen in een vuilniszak in eeri plantsoentje m de Rotterdamse Af- kriaanderwijk werd gevonden, is hdbaar' is. gistermiddag door onbekenden ont- herfrequen- voerd uit een lijkwagen en enkele bestemmen 1 uren later teruggevonden ip De com- Het lijkje werd vrijwel op dezelfde kunnen te- plek in Schiedam-Noord aangelrc* Ie radio zrjn j fen ais waar het werd weggeno- beschikbaar men. aldus de politie >ep volgens De lijkwagen was 's middags op ona i weg terug van het gerechtelijk labo 'an de NOS 1 ratorium in Rijswijk, waar sectie gereageerd was verricht De auto werd ktemge m minister reden door een personenauto Drie inhoudelijk mannen stapten uit, openden at* iijkt dat de achterklep van de lijkwagen, pakten de publieke de lijkzak met het kind uit de auto op dezelfde en verdwenen De bestuurder van de lijkwagen heeft bij de politie verklaard, dat een van de ontvoerders hem heeft bedreigd met een vuurwapen De politie heeft nog geen verklaring voor de ontvoering, noch over de herkomst van het kind Acht recher cheurs zijn met de zaak bezig lituutvoorNa- crisis. Hetbe- eden. De sfeer igenzijnalge- i de leden hel ar in de haren te het bestuderen planten en het NOS-be- inderschrijft jrogranirnd- pke omroep oehoud van if radiosta- De IVN houdt zich doorgaans be zig met het organiseren van ex cursies naar natuurgebieden in de regio. Maar de laatste paar natuurbescher- twee onderwer- m het activeren oep opposanten afdeling Rotter- ?n maar een in- s. Ze hebben er ngen vorig jaar het roer binnen licaal om moet. leden moeten voor de keuze worden gesteld: óf actief worden, óf hun lidmaat schap opzeggen. ..Het JVN-lid- maatschap is vrijwillig, dus niet vrijblijvend." schrijven de op standige leden in het laatste num mer van het verenigingsorgaan Klimop. ..Van alle leden wordt verwacht dat ze zich actief inzet ten op het gebied van natuur- en milieu-educatie." Daarom willen de voorstanders van deze harde lijn een enquête houden oncE alle leden, die dan duidelijk r <n kiezen: lid of donateur. E -eetje vrijblijvend meelopen mtt excursies is er dan niet meer bij: wie lid is. zal moe ten meedoen aan kadervorming en het organiseren van wandelin gen. „Het ÏVN is een werkorgani- saliezegt Rik Jan Doets. „Als je geen werkende leden hebt, houdt het op." Volgens Doets is het hui dige bestuur niet capabel om de discussies in gang te zetten. De vertrekkende voorzitter Rinus de Nijs noemt zon rigoureuze aanpak 'het dumpen van leden*. ..Je hebt altijd mensen die ande ren tegen de schenen willen schoppen," zegt De Nijs. „Ik had het ook liever anders gehad, maar het is nu eenmaal zo. Ik vind het opzijzetten van leden onverstan dig. Wij hebben veel oudere le den. Zij accepteren het niet om aan het werk gezel te worden." Volgens de letter van de statuten hebben Doets c.s. gelijk, erkent De Nijs. „Maar het gaat niet al leen om de letter, maar ook om de geest van de regeling." vindt de vertrekkende voorzitter. Tendentieus Een ander punt van discussie is de sponsoring. De opposanten maken zich daar sterk voor. maar het bestuur doet er te weinig aan. vinden ze. „Het gebeurt op veler lei maatschappelijke terreinen, dus waarom niet bij het IVN?" schrijven de opstandige leden. Voorzitter De Nijs heeft zo zijn be denkingen. „Er valt over te pra ten. maar je moet ermee uitkij ken. Kijk maar naar de Vogelklas Karei Schot. Die wordt gespon sord door Shell, maar soms moe ten ze Shell ook onder handen ne men." Intussen is de sfeer binnen de vereniging behoorlijk verpest door deze affaire. De huidige be stuursleden beschuldigen hun te genstanders van „het doorzeuren op mmder belangrijke punten" en „het verstoren van vergaderin gen door anderen op woorden te vangen". „Vergaderingen ontaar den daardoor in een ruzie-achtige sfeer en opmerkingen op het randje van het fatsoen." De tegen standers op hun beurt spuwen hun gal over het bestuur. „Wij zijn teleurgesteld over de eenzij dige, tendentieuze en deels geheel onjuiste wijze, waarop het aftreden wordt gemotiveerd." Toch hoopt 'opposant' Rik Jan Doets dal de partijen het van avond alsnog eens kunnen wor den. Macht „Het bestuur is snel op zijn teent jes getrapt," zegt Doets. „maar ik hoop dat we vanavond de klokken nog gelijk kunnen zetten." Hel IVN heeft 130 leden en 170 begun stigers. Vanavond zal blijken of de opstandelingen de macht bin nen het IVN kunnen overnemen. Rotterdam - In het Nederlands Architectuurinstiuul aan de Rot terdamse Westersingel is sinds gisteren een mini-tentoonstelling te zien rond het nieuwe metrosta tion Wilhelminapier, dat in 1996 op de Kop van Zuid moet zijn aan gelegd. Hel station vormt onderdeel van het grote complex Hof van Zuid. dat pal tegenover de nieuwe Eras- musbrug zal verrijzen. Het com plex voorziet onder meer in een ondergronds winkelgebied, een gerechtsgebouw en een aantal kantoren, waarin onder meer de rijksbelastingen een plekje zal vinden. Verantwoordelijk archi tect Moshé Zwarts repte in dit verband, gisteren bij de opening van de expositie, van 'de grootste bouwput van Nederland'. Hel complex moet als nadrukke lijke blikvanger voor de Kop van Zuid gaan fungeren. Daar zorgt niet alleen de opvallende hoog bouw voor, maar de bundels sta len buizen, die als een ijzeren bomenpark op het plein komen, zijn eveneens bijzonder in hel oog springend. Een glazen overkap ping var. het ondergrondse me trostation zorgt ervoor dat de di- Foto'svanhet nieuwe me trostation Wilhelmina pier tegen een decor van het 'ijzeren bomenpark', dat boven de grond moet verrijzen. Dit alles istezien op een ten toonstelling in het Archi tectuurinsti tuut. Foto Pim Ras/Cor Vos Rotterdam - Een 3P-jarige hoofd agent van de Rotterdamse Vreemdelingendienst is buiten functie gesteld. Dat is gebeurd naar aanleiding van een discipli nair onderzoek dal tegen hem loopt. Het enige dal de Rotter damse politie verder kwijt tril is dat het onderzoek is gericht op een onjuiste wijze van omgaan met interne procedures bij de Vreemdelingendienst. „Het heeft niets te maken met omkopen in financiële zin," aldus politie woordvoerder Ger de Jong. Rotterdam - Op 93-jarige leeftijd is maandag de bekende Rotter damse huisarts Jan Brunt overle den. Meer dan 40 jaar was hij huisarts en hield praktijk op de Masskade en het Stieltjesplein. Pas op 70-jarige leeftijd zette hij een punt achter zijn loopbaan, die mede verbonden was met Feye- noord. Vele prominente voetbal lers bezochten zijn praktijk en on der anderen Gerard Kerkum werd door hem op de wereld ge holpen. Brunt wordt zaterdag in Hillegersberg begraven, om 10.15 uur voorafgegaan door een rouwdienst in de Hillegondakerk. verse onderdelen van het plan nauw in elkaar overlopen. Het station zelf oogt uiterst futuris tisch. met heel veel glas. compu tergestuurde lichten en knallen de kleuren. Zwarts: „Het moet er leuk worden, want wachten op een metro is al vervelend ge noeg." Opvallend is voorts de con structie van hel station, dat in een hellende metrobuis wordt ge bouwd. Al deze zaken zijn aan de hand van kleurencomputer-animalies en tekeningen nog tot en met 20 mei in het instituut te bekijken. Rotterdam - Het rechercheteam, dat de moord op drie Turkse man nen in de Glashaven hoopt op te lossen, heeft 'teleurgesteld' ge reageerd op het vrijlaten van de enige verdachte in deze zaak, een 24-jarige Turk. Hij werd op 12 maart aangehouden, nauwelijks een week nadat de onthoofde li chamen werden gevonden in Oost voorn e. „We hebben hem opgepakt als verdachte." zegt woordvoerder W. de Rooij van het rechercheteam, „en zo zien we hem nog steeds. Dat de rechtereen andere mening is toegedaan, is jammer We zijn volwassen genoeg om ons hier overheen te zetten. We gaan nu een andere weg bewandelen." Oproep Hij doelt hiermee op een oproep, binnenkort, tijdens een uitzen ding van Opsporing Verzocht. Dan zal nogmaals aan het publiek worden gevraagd, of men in de buurt van restaurant Sato of de vindplaats van de lijken bij het Brielse Meer 'iets verdachts' heeft gezien. Volgens De Rooij is het niet de bedoeling dat ook het moordwapen aan de kijkers wordt getoond. Dat werd vlakbij de lij ken in een tas op de bodem van een meertje gevonden. De verklaringen van de verdach te. in het verleden eigenaar van Salo en een vage kennis van de slachtoffers, plus de vondst van het moordwapen lijken de enige aanknopingspunten voor het re chercheteam. Nederlandse poli tiemensen doen op dit moment zelfs onderzoek in Turkije om meer over de achtergronden in deze duistere zaak te weten te ko men De politie gaat uil van epn li quidatie in de Turkse drugswe reld. Keus Zegsman De Rooij stelt dat op een gegeven moment de keus moet worden gemaakt of de politie met het voltallige rechercheteam - 20 a 25 man - door moet gaan. ..Er staan op dit moment nog genoeg projecten uit. Maar toch zul je een keer moeten gaan afbouwen, met of zander resultaat. We zullen daarmee echter in ieder geval wachten tot na de uitzending van Opsporing Verzocht." vertelt hij. Advocaat, mr. J. L. A. M. Ie Cocq d'Armandville vindt dat de recht bank zijn cliënt terecht op vrije voeten heeft gesteld. „Ze hadden werkelijk niets tegen hem. Dat de rechtbank hiermee moeite had, kan ik wel begrijpen. Het is een geruchtmakende, moeilijke zaak, waarbij elke strohalm wordt vast gegrepen. Waarom mijn cliënt is vrijgelaten? Geen idee. Dat is net zo onduidelijk als de reden waar om hij destijds is aangehouden." De politie speurt nog steeds naar mogelijke verbanden tussen de diverse 'soortgelijke' liquidaties dit jaar in Rotterdam. Eerder werd gesproken over een relatie tussen de moord op een 20-jarige Turk in de Schilperoortstraat, be gin dit jaar. en de afrekening in Salo. Een rechercheur van het ou de team maakte een tijdje deel uit van het onderzoek naar de drie voudige moord. Maasvlakte - De Maasvlakte is met ingang van deze maand een zelfstandig gebied gewor den. Voor de PIT althans, die de abonnees op de Maasvlakte een eigen netnummer heeft gegeven: 01818. Tot voor kort waren de vierhonderd te!e- foonbezitters onderdeel van het 01819*district, dat is hel ge bied Rozenburg/Europoort. De abonneenummers blijven ongewijzigd. Het nieuwe net nummer vloeit voort uit de in gebruikname van een aparte telefooncentrale voor de Maas vlakte. „Het gebied werd te uitgestrekt en de kabels te lang. Dal kwam de service niet ten goede." aldus verklaart een woordvoerder van het PTT-district Rotterdam de 'status aparte* voor de Maas vlakte. De wijziging beperkt zich niet tot de telefoon. Ook voor wat de postcode en postbusnum mers betreft worden de adres sen losgekoppeld van Rotter dam. Als plaatsnaam mag van de PTT vanaf heden de Maas vlakte worden opgevoerd. Al is daarbij, voor de duidelijkheid, wel de toevoeging RT (Rotter dam) op het postadres vereist. Rotterdam - Op 23 adressen in Rotterdam, Ca nel Ie aan den ÏJs- sel. Utrecht, Standdaarbuiten, Berkei en Rodenrijs, Maasdam, Zwijndreeht en De Meern zijn gis termorgen in alle vroegte door 125 opsporingsambtenaren van politie, justitie en fiscale recher che invallen gedaan bij een XTC- bende. Volgens de Rotterdamse politie zijn daarbij ook de hoofd verdachten opgepakt. Het gaat om twee Rotterdammers, de 44- jarige bendeleider en zijn 33-jari- ge rechterhand. Onder de overige verdachten be vinden zich ook drie Rotterdam mers, van respectievelijk 30,25 en 56 jaar. De andere verdachten zijn een 30-jarige man uit Standdaar buiten, een 50-jarige Utrechter en een 45-jarige man uit Capelle aan den IJssel. Het Regionaal Bureau Bovenlo kale Criminaliteitsbestrijding Rijnmond heeft vanaf juni vorig jaar gewerkt aan het ontrafelen van de organisatie. Die wordt naast fabricage en handel in XTC- piilen ook verdacht van export van de pillen en ook van hasj naar Groot-Brittannië en Canada, fn beide landen zitten leden van de organisatie vast voor deze inter nationale handel. In een schuur in Standdaarbuiten in Noord-Brabant vond de politie de volledige apparatuur voor de fabricage van XTC. Ook stonden in die schuur nog 65 kilo pillen, gereed voor aflevering en ook grondstoffen en halffabrikaten. Op 14 februari rolde politie ook al een XTC-bende op in de Rand stad. Officier van Justitie mr. H.J. Moraal wil niet ingaan op de vraag of er een verband bestaat tussen de twee bendes. „Het on derzoek is in volle gang. het is niet verstandig daarover nu me dedelingen te doen," aldus Mo raal. De hoeveelheid nu inbeslaggeno- men pillen valt in het niet bij de slag die de politie toen sloeg. Twee maanden geleden werd in heel de randstad na invallen op 31 adressen voor een bedrag aan 150 miljoen gulden aan XTC en amfe tamine in beslag genomen. Bij een 06-lijnenbedrijf aan de Albert Plesmanweg bij de Waalhaven vond de politie toen negen mil joen gulden aan contant geld. Door Peter van Eijkelenburg Rotterdam - Het werd gelukkig geen gezapige discussie over het migrantenbeleid m de regio Rot terdam. Maar eenstemmigheid was er dus ook niet. De ontwikke- lingsraad Rotor poogde gister middag vertegenwoordigers van gemeenten, werkgevers en werk nemers en allerlei belangenorga nisaties te scharen achter de voor stellen voor een regionaal alloch tonenbeleid. Dat lukte nog niet duidelijk, er bleken grote aarze lingen over te bestaan. Rotor-voorzitler Wim Brouwer zei niettem.n na afloop: „We zijn weer een starve ver de Ik hoop dat we een breed draagvlak krij gen en ik ben daar. optimistisch over." Tegenvuur kreeg Rotor gisteren van het gemeentebestuur van Rotterdam, mede-oprichter van het adviesorgaan. De gemeente stelt dat het niet realistisch is om van de overheid te venvachten dat iedereen een werkkring krijgt. Een cursus Nederlands voor elke nieuwkomer vindt ook Rotterdam belangrijk voorde in tegratie van allochtonen, maar ex tra geld is daarvoor met beschik baar. Belangrijkste kritiek van Rotterdam op Rotur: exclusieve aandacht voor migranten is niet goed. een toekomstig regionaal bestuur zal zich moeten richten op alle kansarme burgers. Rotor had gisteren zelf ook al ge zorgd voor peper in de discussie. TVpp m'ivrWs gnnjden pijn op het vuur: de Utrechtse hoogleraar antropologie De Ruijter en alloch toon Rotor-lid Ates. Prof. dr. A. de Ruyter meent dat Rotor misschien wel naïef opti mistisch is om te denken dat een werkelijk positief uitvallend re gionaal beleid voor allochtonen mogelijk is. „Over wat beleid ei genlijk kan, ben ik vrij cynisch. Migranten moeien zichzelf ge woon binnenvechlen en dat zal wel zo blijven ook. Dit soort rap porten en dit soort discussies wekken te hoge verwachtingen. En als men die verwachtingen vervolgens gaal koesteren, wordt het nog veel erger. Integratie van allochtonen is een kwestie van enkele generaties. Huidige pro jecten voor integratie van mi granten krijgen structureel te weinig geld, misschien wel omdat de p-'Mtiek zetf riet rfelr»oft in dit soort beleid." Complotten Drs. Emin Ates zei liet nog een tikje harder. Hij suggereerde al lerlei complotten van witten te gen zwarten, bijvoorbeeld bij het onderwijs in eigen taal en cultuur (OETC) voor migrantenkinderen. „Dat onderwijs betekent een ach terstand in de 'gewone' vakken, omdat een deeltje daarvan vervalt ten behoeve van de moedertaal- lessen. De migrantenkinderen houden die achterstand, ze halen het nooit meer in. Je kunt het dus zien als een middel van Neder landers om de mooie baantjes voor de blanke kinderen te reser veren, omdat die Inch onhaalbaar zijn voor de achtergebleven zwarte kinderen." Pleidooi Ates heeft met zijn zwaar aange zette pleidooi binnen Rotor in ie der geval bereikt, dat het advies orgaan af wil van het OETC: Ro tor wil het vervangen door alge meen cultuuronderwijs voor alle leerlingen op alle basisscholen. Algemeen oordeel van Ates: „Ne derlanders zien de minderheden als een probleem. Ze willen er een groot debat over voeren, zoals we dat ook gehad hebben over pro blemen als kernenergie en mi lieu. Je moet de minderheden niet ais een probleem zien. Je moet hen daarentegen met een warme blik tegemoet treden." Rotterda m s WD -fracti evoorzit- ter Ella ter Kuile kwam in aanva ring met CNV-bestuurder Demir- han. Volgens Ter Kuile is één van de oorzaken van de hoge werk loosheid onder de buitenlanders hrti fojt, dat v:erkffevers hen niet weten te vinden. „We zijn bij de Kamer van Koophandel op be zoek geweest en hoorden daar dat men de allochtonen op geen en kele manier weet te bereiken." Demirhan viel uit: „Dat liegen ze dan gewoon. Ga de straat op en loop de koffiehuizen af. dan vind je de mensen onmiddellijk. Als de werkgevers maar willen, dan vin den ze de allochtonen wel. Maar ze willen niet." Woede Dat deed directeur Rob Lubbers van Hollandia Kloos weer in grote woede ontsteken. Hij zette er even zijn pet van voorzitter van het Regionaal Bureau Arbeids voorziening voor af. „We hebben op ons bedrijf tien leerlingplaat sen en zijn alle technische scho len afgegaan, maar niemand kwam o^da^cn. En het hindert mij bijzonder, dat ook hier men sen nu weer roepen dat ze gemak kelijk jonge werknemers voor het bedrijfsleven kunnen vinden. Want het gebeurt gewoon niet.'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 3