15 'Bewoners centrum willen stilte van weiland' s That's life That's all AKKERMAN B.V. Maanden werk voor graffiti-bestrijders Horeca-exploitanten binnenstad vinden klachten over geluidsoverlast ver gezocht jjjj LONDON akkerman bv IIIiff' Vaart PvdA-politici voetballen Aleidafeest vol met sport Haven 5 mei afgesloten Filippijns toneel TECHNISCH INSTALLATIEBEDRIJF Superweekeinde TELEMATE B,V. PHILIPS Rotterdams Dagblad Donderdag 30 april 1992 Wie in 'De Vaart' komt te wonen mag zich om meerdere redenen bevoorrecht noemen. De nabijheid van het oude, grotendeels ge sloopte centrum met zijn eeuwenoude Markt, het Harmoniecom- plex(!)/Stadsgehoonaal, de gezellige terrrasjes rond de Oude Ha ven, die zo luchtig hele stoepen vullen naast creatief geparkeerde terreinwagens, aan de andere kant het weidse landschap van de ietwat verontreinigde Broekpolder en Midden-Delfland met z'n prachtige natuur langs Rijksweg 19-in-aanleg en de intimiteit van de gezellig omringende flats. Zo is het slechts een half uur fietsen door dit karakteristieke pol derland naar het strand (u moet dan wel met de neus op het stuur heel flink doortrappen) langs die typische Rijksweg 20 en pitto reske raffinaderijen. Vlaardingen kent uitgebreide voorzieningen op het gebied van de steeds duurder wordende sport, de bedreigde recreatieterreinen en de verdwijnende ziekenhuizen. Er zijn uitstekende, snelle ver bindingen met de files bij de Beneluxtunnel en Van Brienenoord- brug, die u laten genieten van een uniek scala aan luchtjes en dampen. De watersporters hebben, mits zij vroeg opstaan, misschien nog de unieke mogelijkheid zich tussen soortgenoten op het overvolle Bommeer te wringen en het golfterrein in de Broekpolder biedt het onbetaalbare plezier van een uurtje ontspanning op stand, (Vrij naar de foldertekst van Eurowoningen over de woning bouw langs de Vlaardingse Vaart) .Schiedam De lokale pers, ambtenaren en politici vormen de te genstanders die het vrijdag 1 mei in sporthal Oost aan de Fahrenheitstraat in een zaalvoetbaltoernooi tegen het PvdA-voetbalteam opnemen. Het toernooi dat om 14.30 uur begint, is een onderdeel van de acti viteiten die door de jongerenwerkgroep van de PvdA ter gelegenheid van de 1 mei-viering worden georga niseerd. Om 12.00 uur wordt die dag op de Grote Markt de ro de vlag gehesen waarna er een bijeenkomst is in wijkcentrum De Erker. Daar houdt een spreker van de Alfred Mozerstichting een presentatie over de ontwikkelingen in Oost-Europa en de rol van de so- ciaai-democartische partijen in het politieke om schakelingsproces. Tijdens de maaltijd die om 17.00 uur in de Erker wordt genoten, treedt Johan Wijne op als gastspre ker. Wie 1 mei in Antwerpen wil vieren, kan met de bus. Aanmeldingen en informatie bij Jan Klijn (4268045). De wielerronde is al jaren de grote trekpleister van de Aleida feesten en belooft ook dit jaar weer een suc ces te worden. De winnaars van do twee voorgaande dernykoersen, Hans-Peter Meyer en Jaco Tettelaar, verschijnen aan de start en onder de gangmakers be vinden zich de prominenten Joop Zijlaard en Bruno Walraven. Er wordt echter niet alleen gefietst op zaterdag 9 mei. Er zijn ook hardloopwedstrijden voor de jeugd, basisscholen en volwassenen. De wedstrijden varië ren in afstand, vinden plaats op het wielerparcours en worden afgesloten met een 10 kilometerloop. Er zijn geldprijzen te winnen. Info: 4701987. Vlaardingen De Westhavenplaats en de Westhavenkade vanaf de Blokmakersplaats tot de Vossenstraat zijn op 5 mei van 16.00 tot 24.00 uur voor alle verkeer, behalve voetgangers, afgesloten. Dan is er een avondmarkt. Voertuigen moeten elders geparkeerd worden. Redactie Waterweg: Jan Booïster Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Brede Haven straat 6 3131BC Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 4343229, 4352066, 4350557 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 4345209 Door Sander Sonnemans Schiedam - De klachten over horeca-overlast in het centrum van Schiedam, al jaren en de laatste maanden in verhevigde mate door de binnenstadbewoners geuit, zijn bij veel café houders in verkeerde aarde gevallen. Ze kun nen nauwelijks begrip opbrengen voor de kla gende Schiedammers en noemen hun klach ten nonsens en overtrokken. Het uitgaansle ven van de Brandersstad stelt niets meer voor en heeft juist een rustig karakter, vindt het me rendeel van de horeca-exploitanten. „Soms gooi ik op zaterdag de zaak al een uur voor sluitingstijd dicht omdat ik toch geen mensen bin nen heb," zegt Jacqueline Boulo- nois van café Klein Thalia aan de Korte Hoogstraat. „Ik snap niet waar die mensen de geluidsover last vandaan halen, want de hore ca in Schiedam is op sterven na dood." In de binnenstadsnota 'Kansen benutten' van 1991 werd voor zichtig geopperd het centrum te verlevendigen met horeca-onder- nemingen, maar de initiatieven die later in die richting werden ontplooid, werden door tegen standers met de grond gelijk ge maakt. Burgemeester en wethou ders speelden met de gedachte op de begane grond van het Stadhuis de vestiging van een café of res taurant toe te staan en de Koren beurs enkele malen per jaar te ge bruiken voor recepties en evene menten. Voor wat betreft het stadhuis op de Grote Markt is nog geen con creet plan opgesteld. De horeca- vergunning die de gemeente aan zichzelf had verleend om evene menten in de Korenbeurs te laten plaatsvinden, is na protesten van buurtbewoners door de Raad van State ongedaan gemaakt. Ze vreesden veel geluidsoverlast te krijgen van evenementen als de Branders feesten en het Haven muziekfestival. Mooi toch? „Dat is nou het onzinnige. De cen trumbewoners aanvaarden de A ie Kareis van cafe Dirty Henry laat er geen misver stand over bestaan. Ze kan geen k acht meer horen. „De klachten over overlast wor den gewoon sterk over dreven. Foto Gernt de Heus/Roel Dijkstra consequenties van het wonen in de binnenstad gewoon niet. Dat er gebeld wordt als 's avonds de muziek in de zaak te hard staat, kan ik me voorstellen. Maar zelfs met feesten die zich in de stad af spelen en veel publiek trekken, regent het klachten. Op de dag De Filippijnse toneelgroep FCAN geeft dinsdag 12 mei een theatervoorstelling in de Nieuwe Ooster- kerk aan de Schiedamseweg. De groep is afkomstig uit Bacolod, de Vlaardingse zusterstad op het Filipp- pijnse eiland Negros. De voorstelling, getiteld 'De lange weg', geeft inzicht in de lange weg die de Filippino's moeten afleggen om misschien ooit echte democratie te kunnen be reiken. Agenda Schiedam donderdag 30 april Oranjetentoonstelling, Stedelijk Museum (tot 11 mei), Hoogstraat U2. Oranjebal voor 55-plussers, dienstencentrum de4Molens, 20.00- 23.00 uur. Taptoe. Margriethal. 20.00 uur. vrijdag 1 mei Sjoelen voor 55-plussers, Huphuis Oost, 13.30 uur. Shusaku Dormu Dance Theatre, Passage Theater, 20.15 uur. Bram Vermeulen, DeTeerstoof, 20.30 uur. 'Thelma Louise (film), Filmhuis, 21.30 uur. Final Mistake en Second of Confidence, Podium, 22.00 uur. zaterdag 2 mei 1 pivntheater Deen en Dander. DeTeerstoof. 14.00 uur. i-concert. Grote Kerk. La nge Kerksiraat, 15.00 uur. Tneaterdiner (uitverkocht), Passage Theater, 18.00 uur. Youp van 'tHek (uitverkocht), Passage Theater, 20.15 uut. Bram Vermeulen, De Teerstoof. 20.30 uur. Weltschmerz. Podium, 22.30 uur. zondag 3 mei Jonge honden- en veteranendag Nederlandse Boxerclub, wieler baan Sportpark Harga, 10.30 uur. Bryan Adams day. De Erker, 12.00- 7.00 uur. 'Contactmiddag, dienstencentrum de 4Molens, 13.30-16.30 uur. Natuurwandeling, start: heemtuin Beatrixpark, 14.00 uur. Say no more (live band). Juijncafé, Hoofdstraat 311.17.00 uur. Patricia Balrak Robert van de Berg, Podium. 21.30 uur. Vlaardingen vrijdag 1 mei Cah;:vt Cantecleer met na afloop lur.ch, de Hoogkamer, 11.00 uur. Filippijnen-tentoonstelling, Wereldwinkel. Hoogstraat (tot 22 ju ni) zaterdag Z mei Lentefeest met als thema beren. De Meerpaal, 10.00-17.00 uur. Poslzegelruilbeurs, sportpark De Vijfsluizen, 11.00-16.00 uur. Opening poppen- en beren-expositie Beb Vuyk, Coerke, P.K. Drossaartstraat 65,15.00 uur. zondag 3 mei Culturele middag, De Bijenkorf, 14.00 uur. dinsdag 5 mei Surfwedstrijden, surfplas, 13.00 uur. Maassluis donderdag 30 april Swinging Memory (oranje-swing), Schuurkerk. 20.30 uur. vrijdag 1 mei "Toeristische fietstocht, vertrek: gebouw De Kern, 14.00 uur. Jei)gdpost?ege!nii!beitrs, Koningshof, 19.00 uur. zaferdag2mei Speel-o-theek, Koningshof, 10.00 uur. Vlooienmarkt, Koningshof. 10.00 uur. maandag4mei "Spreekuur Ziekenfonds. Koningshof. 14.00 uur. dinsdag 5 mei Spreekuur Ziekenfonds. Koningshof. 14.00 uur. Ja! U leest het goed, een enorme uitgebreide kollektie KOSTUUMS. In geweldige kwaliteiten, o.a. wol en Trevira, vele kleuren en dessins. Normaai Jj2<-• $2$- NU: LONDONPRIJS MODE VOO* MANNfeN ROTTERDAM; te Middellandstraat 90 Binnenweg 284 Schiedamseweg 45 OUD-BEIJERLAND: Oostdijk 21 van de jazz-nacht hadden we met nog twee zaken een podium met artiesten en allerlei activiteiten voor de deur. Massa's belangstel lenden trokken we. Da's mooi toch? Maar wat dacht je? Er werd geklaagd, door middenstanders nog wel, omdat het zo'n herrie was op straat." „Ik heb het meegemaakt," zegt Frans Leermakers van café de Unie. „dat er zelfs tijdens de Mo len- en Brandersfeesten klachten binnenkwamen. De mensen die dan bellen moeten op de Veluwe gaan wonen." Eén van de grootste lawaaima kers van het centrum is volgens diverse centrumbewoners café Dirty Henry aan de Korte Hoogs traat. Het echtpaar Henry en Alie Kareis heeft iedere laatste zater dag van de maand een live-band van een stevig kaliber in huis, maar overlast wordt er volgens hen niet veroorzaakt. Alie: „We zitten hier nu vier jaar en hadden in het begin veel jongeren van de sociëteit Aladdin over de vloer. Ik moet toegeven dat het er hier toen rumoeriger aan toe ging dan nu. Bovendien werden er vrij veel motoren bij ons voor de deur ge parkeerd, maar die waren nage noeg allemaal van klanten van de motorzaak bij ons aan de over kant. Het stempel dat we destijds opge drukt hebben gekregen zijn we nooit meer kwijtgeraakt. Met on ze buren hebben we geen proble men. Als er bij ons een band speelt laten we het hen weten en zeggen altijd dat ze moeten bellen als het te hard gaat. De klachten over overlast worden gewoon sterk overdreven. De be woners van het centrum willen de stilte van een weiland. Ze moeten niet zo zeuren. In Schiedam valt op horecagebied niets bijzonders te beleven waardoor alles rond elf uur richting Rotterdam vertrekt. Een of twee discotheken zouden het uitgaansleven ongetwijfeld nieuw leven inblazen." Urineren De Bewoners Vereniging Schiedam Centrum (BVSC) ziet echter liever geen uitbreiding van de horeca in de binnenstad. On langs diende de BVSC een be zwaarschrift in tegen de vestiging van een shoarmazaak aan de Broersvest omdat men vreest dat er drugs verhandeld zouden wor den. „De gemeente wil een winkelcen trum van allure neerzetten. Dan moeten er geen cafés en eetzaak- jes maar winkels bij komen," meent Piet Bothof, secretaris van de bewonersvereniging. „Hoe meer horeca-zaken, hoe meer overlast er komt. Er worden ruiten ingegooid, vernielingen aan auto's toegebracht, men uri neert tegen etalageruiten en maakt lawaai. De shoarmazaken staan bekend om de handel in drugs en we zijn bang dat derge lijke praktijken op de Broersvest escaleren. Er is zelfs al eens een keer een schietpartij geweest in een van die zaken." „Niets daarvan," wordt er op het politiebureau gereageerd. „Er is in januari 1991 een keer gescho ten bij ec-n akkefietje met drugs, maar dat was bij een café. Er zijn nadien geen aanwijzingen ge weest in de richting van hel ge bruik of de handel van drugs in shoarmazaken." Bert Lankester. brigadier van de afdeling Bijzondere Wetten van de politie Schiedam, beweert ove rigens dat het met de geluidsover last en criminaliteit wel meevalt in de binnenstad. Sinds novem ber van het vorig jaar trekt een ploeg van Bijzondere Wetten in bi weekeinde van middennacht jI vier uur in de ochtend door de stad om de naleving van de Drank- en Horeeawet. de slui tingstijden en de eventuele ge luidsoverlast van cafés te contro leren. Tot het afgelopen weekein de moest er slechts enkele malen vermanend worden opgetreden. Lankester: „Er zal best wel eens een keer overlast zijn want de mensen bellen natuurlijk niet voor niets. Maar als de geluidsme tingen die we bij de mensen thuis uitvoeren, in hun nadeel uitvallen zijn ze gepikeerd. Soms moeten we echt de oren tegen de muur drukken om iets te kunnen ho ren. Een groot aantal klachten is vaak ongegrond. Neem afgelopen zaterdagavond. Een aardig voor beeld. Een pizzeria aan het Broersveld had een zanger in huis. Volgens de omwonenden stond de muziek veel te hard maar vol- gens de door ons verrichte metin gen werd het aan lal decibellen niet overschreden. En zaterdag middag op het Museumplein. Henk Post had er de Amazing Stroopwafels. Gebeurt er einde lijk iets in het centrum en dan ko men er toch klachten." De eigenares van café de Buurvrouw aan de Appelrmrkl begrijpt niets van de klachtenre gen die de afgelopen maanden in het centrum is neergekomen. „Waar nu cafés staan, hebben al tijd al cafés gestaan. Dus er zijn altijd mensen geweest die na slui tingstijd lallend of schreeuwend over straat gaan. Waarom de men sen daar nu ineens over gaan kla gen is mij een raadsel. Als ik diep in de nacht pas naar bed ga en 's ochtends om zeven uur wakker wordt van dichtslaande portieren en startende auto's van buren die naar hun werk gaan. vind ik het ook niet leuk. Maar dal heb je nu eenmaal als je in het centrum woont. Dat moetje gewoon accep teren. Anders moetje verhuizen." U ziet van ons regelmatig advertenties voor gasverwarming en sanitair, maar wist u dat wij u ook van dienst kunnen zijn bij onderhoud en/of renovatiewerkzaamheden zoals: lood- en zinkwerken, uiteraard ook in authentieke stiji aanieg of reparatie van gas- en waterleidingen ontstoppen en vernieuwen van rioleringen aanleg en onderhoud van cv-installaties aanleg en onderhoud van sanitaire artikelen zoals badkamerverbouwing etc. vernieuwingen van dakbedekking, waarin wij diverse kwaliteiten dakbedekkingsmaterialen verwerken, al naar gelang uw wens eiectrotechnische instaüaties Al ons werk wordt uitgevoerd door goede vakbekwame mensen. Onder toezicht van de plaatselijke energiebedrijven en wij hanteren alleen materialen welke zijn goedgekeurd door de KIWA, GIVEG en KEMA instituut. dlkbidakUin, Energieweg 11 12 3133 EB Vlaardingen Tel 0104342400 Fax. 0104358141 Maassluis - Het anti-graffiti-pro- ject in Maassluis is een succes. Meer dan honderd verzoeken zijn er binnengekomen om verf van de muren te komen halen. De twee medewerkers van de ge meente Maassluis, die speciaal zijn belast met het verwijderen van graffiti, hebben er zo'n drie maanden werk aan. Het project is ook een succes omdat er heel langzaam steeds minder graffiti te zien is. Behan delde plekken worden opnieuw bezocht en zonodig weer gerei nigd. „De aanpak beg int vruchten af te werpen, maar het is uiter aard een zaak van de lange adem," aldus woordvoerster An- nemieke van der Flier van het Ge meentelijk Woningbedrijf. Er is een stop gezet op de aanmel dingen. Voorlopig worden eerst de ingediende verzoeken om ver wijdering van de verf afgehan deld. Daarna wordt er weer geno teerd waar graffiti moet worden weggehaald, met dit verschil dat er dan alleen tegen betaling wordt gewerkt. Het is nog niet bekend, welke bedragen in rekening zul ten worden gebracht. De verzoeken om graffiti te ver wijderen komen uit heel Maas sluis. Voorwaarde voor behande ling was wel dat de verf op het ei gen huis moest zitten. Dus als ie mand vroeg om graffiti weg te ha len bij een overbuurman Werd dat niet gedaan als die overbuurman daar tegen was. De twee schoonmakers werken met milieuvriendelijk materi alen. Hu- werkwijze is eenvou dig: o\v: Je graffiti wordt een schoonmaakmiddel gesmeerd waarna er met een hogedrukspuit water tegenaan wordt gespoten. Het schoonmaakmiddel breekt af in het water. De verf komt van de muren. Bij grote oppervlakten graffiti zorgen de mannen ervoor dat de verf wordt opgevangen, zodat ze niet in de grond terecht komt. Dc honderd verzoeken om schoon maken zijn ingediend in de perio de van 23 maart tot en met 3 april. Vlaardingen - De ambtenaren van Vlaardingen, Schiedam en Maas sluis gaan een superweekeinde tegemoet. Ze hebben vandaag, morgen, maandag én dinsdag vrij. Al die dagen gaan dc stadhui zen op slot. Alleen voor de aangif te van geboorte en overlijden is Burgerzaken open in Vlaardin gen en Schiedam. In Maassluis is dat alleen voor overlijden op za terdag van 08.00 tot 09.00 uur. De realiteit van alle dag stelt steeds hogere r isen aan uw bereikbaarheid. Verlies geen tijd meer. Bel ons vandaag nog op. Dan wordt het leven een stuk aangenamer. Telecommunicatie Slaak 34b, 3061 CS Rotterdam Tel. 010-4128359

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1