F 13 Misstap kan feestvreugde DRZ niet temperen VFC op herhaling tegen VOC Spirit kan 't dus toch 1 Martinit: periodetitel door dubieuze treffer Uittocht dreigt bij Hermes DVS VDL pakt derde periode UVG is in veiligheid s Hengst stopt, De Bruin twijfelt Voorzitter Krabbendam: 'Wij zijn dan misschien lelijk eendje, maar wel eentje met een Formule I-motor' Rotterdams Dagblad Maandag 4 mei 1992 Den Haag - Hoewel Hermes DVS een zeer sterk seizoen heeft ge draaid, dreigt de Schiedamse club op de 31ste mei geconfronteerd te worden met een kleine uittocht van A-selectiespelers. Voor een lokaal radiostation meldde trainer Jan van der Vel den dat Hans Eggelmeijer stopt, evenals Frenk Roosa, die een jaar rust zou nemen. Verder zouden Edwin Bakker en Collin van der Heijden te kennen hebben gege ven naar stadsgenoot Excelsior'20 te verkassen. Ook Wim Klijnoot zou vertrekken naar een nog on bekende club. Trainer Jan van der Velden, die zijn gehavende ploeg met 4-0 klop zag krijgen van ADO, vindt het onbegrijpelijk dat sommige spelers Hennes willen verlaten: „De prestaties zijn heel goed geweest bij het eerste tot en met het derde. We hebben net een beetje structuur aangebracht in de voetbalfdeling en dan hoor je dit. Als alles zo verloopt zullen we de boer op moeten", aldus een te leurgestelde Van der Velden. Rotterdam - Voor VDL kan het seizoen niet meer kapot. Nadat de Maassluizers vorige week het tweede klasserschap veilig stel den, deden de spelers van trainer Rob Schalke gisteren het feest nog eens dunnetjes over. Zij had den daar alle reden toe. want dooi de 4-0 zege bij CW behaalde VDL de periodetitel. Zowel CW als VDL had een kans op het toegangsbewijs tot de na- competitie, waardoor een levendi ge wedstrijd ontstond. CW pro beerde VDL onder druk te zetten, maar gooide daarbij de deur open. In de tiende minuut profiteerde aanvoerder René Verhagen van de ruimte achterin bij CW door de Rotterdamse doelman met een lob van dertig meter kansloos te laten. Pas na de pauze kreeg VDL vleugeltjes, waardoor Jeroen van der Hoeven, Rob Smit en de voor William Brinkman ingevallen Mi chel Huizing konden scoren. Schiedam - Door een regelmatige 20-12 overwinning op DSVD zijn de handbalsters van LuKAJVG ze ker van handhaving in de eredivi sie, DSVD daarentegen is defini tief de eerste en enige degradant. De ploeg uit Deurningen kan na de nederlaag van gisteren UVG en OSC, de derde deelnemer in de degradatiepoule, niet meer ach terhalen. De laatste twee duels van UVG in de nacompelitie, bei de uitwedstrijden, zijn dan ook geheel en al om des keizers baard. DSVD wekte in de Margriethal niet echt de indruk dat het fana tiek voor de laatste kans wilde strijden. Binnen mum van tijd stond al een 5-1 voorsprong voor de ploeg van coach Leon Luyster- burg op het scorebord. In de tam me ontmoeting werkte UVG heel gemakkelijk aan een nog ruimere voorsprong. Na tien minuten in de tweede rondgang stond de thuisploeg ai met 15-7 voor en daarna geloofden de groen-gelen het wel. Ingrid Dulfer scoorde ze ven treffers, waarvan drie van ze ven meter. Petra de Bruin was zes keer succesvol waarvan ook drie maal vanaf de strafworpstip. Schiedam - Rein Hengst stopt na twee seizoenen als trainer-coach va1, de Spirit-hockevers Henk de Bruin, verantwoordelijk voor het vrouwenteam, twijfelt nog over verlenging van 1 n contract. De Vlaardinger heeu als voorwaarde gesteld dat er iemand wordt aan gesteld om bepaalde organisatori sche taken over te nemen. In ver band met zijn werk bij het Ge meentelijk Havenbedrijf kan De Brum steeds moeilijker tijd vrij maken om de eerste klasser te trainen. Het Spint-bestuur heeft Ton Grauss gevraagd om die taak op zich te nemen en de voetballer van HBSS heeft daar wel oren naar. Als De Bruin doorgaal bij de oran jehemden, en dat beslist hij dezer hagen, hoopt hij volgend seizoen wel spits Annemarie Ronde bij zijn selectie te kunnen voegen. De zus van eerste elftal speelster Marloes speelt in het meisjes A- team van Spirit en de Zuidhol landse selectie. Aan het talentje van Spint wordt momenteel ech- ter. tot grote spijt van De Brum 11 getrokken door Rotterdam. I Marloes van Tuvl stopt voorlopig a met hockey. Ze gaat voor enkele j maanden op fietsvakantie door i Europa, samen met haar i lend 11 Joost Hoppstem, die dan ook voorlopig heeft bedankt voor het eerste mannenteam. F l Door Sander Sonnemans Schiedam - Alsof er niets was gebeurd, werd gistermiddag om kwart over vier de stekker van de discotheek in het stopcontact gestopt, het koud buffet aangerukt en de bierpomp wagenwijd opengezet. Het feest dat vorige week op het terrein van Martinit na het behalen van het kampioenschap werd ingezet, moest en zou een vervolg in het eigen clubhuis hebben. De 3-2 nederlaag tegen het bezoekende DJS (De Jonge Spartaan) deed geen se conde afbreuk aan de jolige stemming en werd op het zonnige terras weggespoeld met schuimend vocht. ,.Het feest is eigenlijk de hele week doorgegaan," glom trainer Jan Kleingeld in het zonnetje. ..Dinsdag kwam de sponsor na de training met een taart van één vierkante meter aanzetten en kwamen de stukken worst en kaas uit de voetbaltassen. Kijk, dat is tekenend voorde sfeer in de ploeg. Het zijn stuk voor stuk gas ten die voor elkaar door het vuur gaan, maar ook buiten het veld goed met elkaar overweg kunnen. Het is een vriendenploeg die op karakter het kampioenschap m huis heeft gehaald. Heel Schiedam praat over de prestaties en dat werkt in ons voordeel. We hebben nu al zeven aanmeldin gen binnen en géén van de spe lers is voornemens van club te veranderen." Cheque Trots als een pauw beende DRZ- vourzitter Gerrit Krabbendam over het complex, nam terloops een cheque van een 'stille spon sor' in ontvangst en genoot van het feest dat in en rond het club huis was losgebarsten. „De promotie naar de derde klas se is het absolute hoogtepunt uit de geschiedenis van DRZ," glun derde de 61-jange voorzitter van oor tot oor. „Het gaat te ver om te zeggen dat een standbeeld voor Jan Kleingeld opgericht moet worden. Tenslotte zijn de funda menten van dit succes al enkele jaren geleden door anderen ge stort. Onder wijlen Jaap Klepke promoveerden we in het seizoen '85-'86 naar de hoofdklasse van de RVB en zijn opvolger Cock de Jong heeft van ons eerste elftal een vriendenploeg gemaakt. La ten we het er op houden dat Kleingeld voor de optimale afwer king heeft gezorgd. Waar ik me echter over op kan winden is het feit dal door sommigen altijd zo negatief over ons wordt geschre ven. DRZ wordt een schopploeg en het lelijke eendje van de vier de klasse G genoemd. Laten we het er dan maai* op houden dat DRZ een lelijke eend is, maar dan wel eentje met een Formule I-mo tor erin." „Ze noemen mij een schopper," vult middenvelder Dino Sarris zijn trainer aan, „maar ik heb dit seizoen slechts één boeking ge had. Dat zegt genoeg. Neem bij voorbeeld de jongens van Ex- celsior'20. Die lopen maar om vrije trappen te smeken en te mekkeren als ze aan worden ge pakt. We hebben geen ploeg die vanuit de achterste linie opbouwt en het balletje lekker rond laat gaan. We moeten het hebben van de werklust." „Als Excelstor'20 twee bikkelaars zou hebben," denkt grensrechter Joop den Brinker hardop, „loopt dat elftal zó naar de tweede klas se." Het DRZ-bestuur deed er zondag van alles aan om het de supporters en de spelers naar de zin te maken door het kampioens feest nog eens over te doen. Toch ging Kleingeld niet voorop in het feestgedruis en v/as hij al met zijn gedachten bij het nieuwe seizoen. De perikelen .omtrent smaakma ker Alberto Baptista de Lima hou den hem nog het meest bezig. Kleingeld: „Er zijn vier clubs die hem willen hebben, maar het is nog maar de vraag of hij vertrekt. Bij ons weet hij wat hij heeft en je weet maar nooit of hij het elders tot het eerste elftal schopt. Hier zitten zijn vrienden en heeft hij het naar zijn zin. Een vertrek naar een andere vereniging buiten de ze regio wordt sowieso heel moei lijk, want hij beschikt niet over ei gen vervoer." Door Ton deLeede Alblasserdam - Door een zwaar bevochten puntendeling U-l) bij Alblasserdam hebben de voetbal lers van VFC een beslissingswed strijd tegen VOC afgedwongen. Volgende week moeten de Viaar- dingers op neutraal terrein hun plek in de derde klasse veiligstel len. Op het prachtige complex van Al blasserdam, dat als p'aatsvervan- ger van kampioen DFC de eerste periodetitel in de schoot gewor pen had gekregen, streed zowel Alblasserdam als VFC voor elke meter gras. De Vlaardingers had den misschien gehoopt op enige medewerking van de tegenstan der, die alleen hun ritme maar hoefde te behouden en zeker geen twee punten nodig had. Elke hoop daarop werd al in de eerste minuut letterlijk en figuur- lijk in de grond geboord. De in de dekking aangespeelde spits John van Mil werd door zijn directe te genstander Marcel Kortlever, die niet eens werd geboekt of wegge stuurd, van achteren afgezaagd. De aangeslagen aan hep kort nadien een blessu .'e hamstring op en moest ai n minuten vervangen worden door Beme van Rij. Samenwerking „Een speler als John van Mil", stelde VFC-trainer Henri van Leeuwen terecht vast, „is bijna niet te vervangen. Door zijn ac ties, beweeglijkheid en de goede samenwerking met Leo Letwory is hij altijd levensgevaarlijk. Nu is hij waarschijnlijk ook uitgescha keld voor de wedstrijd tegen VOC en dan moet ik ook al Simon Voogt vanwege zijn armblessure missen". Alvorens John van Mil werd 'geli quideerd', had de kwikzilverach tige Leo Letwory, die aanvallend met soms meesterlijke bewegin gen zijn tegenstanders in de luren legde, VFC in een zeteltje kunnen zetten. De kleine; zwervende spits schoof een te korte terug speelbal net langs de verkeerde kant van de paal. Aan de andere kant was de gezette Bart Toom wel koelbloedig na een foute te ruggave van Jan Paul Gouds waard. De spits, die volgens de VFC-verdedigers en hun grens rechter de bal met de hand mee nam, had weinig moeite Jan Struis te passeren (1-0). Ondanks luide protesten gaf scheidsiech ter P.M. van der Graaf zijn fiat aan de treffer en toonde hij even later zijn gezag door de heftig agerende Henri van Leeuwen ('Wat ben je nou aan 't doen, man') achter de afrastering te sturen. VFC bikkelde zich over de teleur stelling heen en kreeg vooral in de personen van Leo Letwory en Berrie van Rij kansen op de ge lijkmaker, hoewel Alblasserdam- aanvaller Gero Dijk de grootste kans verknoeide door over een in- leggertje heen te maaien. Toch kwamen de Vlaardingers nog voor de thee op gelijke hoogte. Een razendsnel uitgevoeide aan val, opgezet door de geboekte Rob Robbemond, werd door de lange Berrie van Rij doeltreffend afge rond (1-1). Na rust hielden de ploegen elkaar keurig in evenwicht en hield de voor rust razend actieve Bert Bui- zert, ex-voetballer van FC Utrecht, zich opvallend koest. Si mon Voogt maakte zich vlak voor tijd bijna onsterfelijk door een grandioze uithaal van grote af stand. Zijn pegel werd stijlvol door Tjesco de Goede uit de hoek gebokst, waardoor het gelijkspel gehandhaafd bleef. „Tegen VOC", opperde Van Leeu wen, „zijn we zeker niet kansloos, omdat zij ook een voetballende ploeg hebben". Alblasserdam. De Goede, Van der Aar, Van Kooien. Kortlever, Verhoeven. Simbula, Van der Hoek, Slolk. Dijk, Buizen, Toom VFC: Struis, Goudswaard, Robbemond Koevermans, Voogt, Ronald van Mil (Van Dijk), Jansen, Bakker. Bos. Letwory, John van MU (Van Rij). Een betere lo- katie vooreen kampioens foto van DRZ was er eigen lijk niet. De Schiedam mers maak ten immers van de vierde klasse G hun eigen speel tuin. Foto Peter Molkenboer Spirit jubelt, bevrijd van al le degrada tie-angsten. An net Hengst (geheel links) heeft haar ploeg met een heerlijke strakke knal in de linker bovenhoek op 5-2 gezet. Karin Bakker is de smaak- maakster ko men felicite ren, Marloes van Tuyl (links) snelt toe. Foto Peter Door Paul van den Bosch Schiedam - Alleen de rijtuigen ontbraken nog Die waarmee de hockevsters var Spirit één jaar geleden op het ei?en terrein wer den onthaald na Vt behalen van de titel in de tweede klasse. Die bleven dus achterwege. De bloe men waren er wél, de felicitaties ook. er werd zelfs een ererondje langs het terras gelopen. Alsof de rentree in de eerste klasse onmid dellijk had geresulteerd in ten kampioenschap. Zulks was niet het geval. Ternau wernood, te weten op de achttien de en allerlaatste speeldag van het seizoen, brachten de Spirit vrouwen zich in veiligheid. Dat gebeurde uitgerekend tegen Wa rande, de nummer twee uit de rangschikking, en wel met zo'n overwicht en zulke duidelijke cij fers (5-2) dat de vraag rees, gister middag op het zonovergoten com plex langs de A20: waarom heeft Spirit dit niet wat vaker en niet wat eerder laten zien? De oranje heiden móesten van nen tegen Warande om onder alle degradatiepenkelen een dikke streep te kunnen hokken Bij Schiedams verlies had of Voorne of Kieviten - beide clubs volgden met één punt achterstand op Spi nt en speelden ook nog eens te gen elkaar - een kans op lijfsbe houd. Dat scenario bleef slechts bij de theorie en dat was geheel en al de verdienste van d" ;">nge Schiedamsen, die daai en slopend seizoen toch nog bevredi gend afsloten. Van doelvrouwe Larissa Ga- brielsebijvoorbeeld, die zich m de eerste helft bij twee grote kansen als een leeuw voor de voeten van de Warande-voorwaartsen wierp. Van de mandeksters Inge en El len Jaeger, die zich gekoppeld za gen aan de twee snellere en tech nische betere tegenstanders en toch overeind bleven. Van Karin Bakker, de onzichtbare maar oh zo nuttige kracht. Van Nicolien de Rond, wier strafcorner (2-1, 4-2) eindelijk wpt naar behoren liep, van Carolyn e Breugem ook. zoals een ieder bij de thuisploeg hard werkend en de maakster van de derde Spirit-treffer, die de ploeg op de been hield toen Warande al gelijk na de pauze de 2-1 achter stand op ietwat gelukkige wijze wegpoetste. Maar zij allen stonden toch in de schaduw van Annet Hengst, die tegen Warande met alleen op pa pier de allerbeste was. Hengst en Spirit, ze horen bij elkaar als slag room bij een roomsoes. De balvir- toos op de rechtervleugel had haar club geen betere dienst kun nen bewijzen dan met de glansprestatie tegen de Ooster- houtsen. Ze zorgde zelf voor de gelijkmaker (1-11 idat Warande al na vijf min*. rutaalweg de leiding had ge iiicnze was met haar soli een onnavolgbaar en voortdurend gevaar en zette ze ven minuten voor tijd hoogstper soonlijk een kroontje op het huza renstukje van Spirit. Haar ploeg stond toch al op 4-2, zat derhalve al op rozen, maar de strakke afronding hoog in het net, na een slalom langs de keepster en daarvoor goed voorbereidend werk van Breugem kon er ook nog wel bij, graag zelfs. Even later glipte Annet Hengst weer aan twee cipiers voorbij, maar haar voorzet werd door Femke Ouwer- kerk net niet goed geraakt. Geen zes-twee dus, maar het applaus dat' de opgeluchte en opvallend grote Spirit-aanhang van het ter ras liet neerklateren op de eigen elf én coach Henk de Bruin was er niet minder om. Het had ook te gek geweest. Spirit noodgedwon gen terug naar dc tweede klasse, het kwalitatief veel mindere As- vion juist naar de eerste. Die sche ve verhouding is afgewenteld, in plaats daarvan kan hockeyend Schiedam zich opmaken voor twee onvervalste vrouwen-der by's in het volgende seizoen. Schiedam Dat het tegen Ex- celsior'20 de laatste competitie wedstrijd van Martinit onder de eigen clubnaam was - de fusie met SFC is immers ophanden - was voor die ploeg reden genoeg om extra gemotiveerd te spelen. Op eigen terrein versloeg Mar tinit de Thurlede-buurman met lef. inzet en een gelukkig doel punt, dat eigenlijk in buitenspel positie werd gescoord. Het resul taat, 3-2, loog er echter niet om en bezorgde Martinit de derde perio detitel. Martinit mag het in de na- competitie opnemen tegen - we derom - Excelsior en BËC. Tempo In de derde minuut was het al raak voor Martinit, toen Martin Kool onverwacht er. van de kee per teruggeketste bal ontving en zacht over hem heen schoot: 1-0. Deze voorsprong inspireerde Martinit tot neg meer aanvallen en Exelsior'20 had daaraan de handen vol. Een hoekschop van John van de Belt gaf Martin Kool een tweede serieuze doelkans en Martinit voerde vervolgens het tempo op. Al miste Excelsior in het tegenof fensief vaak de finishing touch, toch gaf de ploeg van trainer Ed van der Roer zich niet zomaar ge wonnen. Dat bleek wel in de twin tigste minuut, toen een snelle ac tie van Dennis Dekker de gasten op 1-1 bracht. Centrale man bij Excelsior'20 was Daniel Bak boord, die menige aanval inleidde en door een verdedigingsfout bij Martinit zijn ploeg m de 24ste mi nuut op 1-2 bracht. De rest van de eerste helft bleef voor beide ploegen zonder resul taat. al bleef het tempo in de wed strijd hoog en de doelkansen aan beide kanten ongeveer gelijk. Hel was jammer dat een actie van Ed Slavenburg, die twee keer van dichtbij miste, en Barr, Zuid- geest, die gelijk daarna van drie meter afstand over schoot, mis lukte. Martinit ging daarom de rust in met een 1-2 achterstand. De tweede helft werd rustig inge zet, met aftastende aanvallen door beide ploegen. Martinit had snel een gelijkmaker nodig en die kwam er, in dc twaalfde minuut. John van de Belt passeerde plot seling enkele verdedigers en kon de bal simpel achter doelman Darco Müovanovic (vaste kracht Ronald Bun te ontbrak wegens een schorsing van een wedstrijd! werken. De 2-2 stand werd in de volgende minuut bijna uitge breid. Martinit ging door met aan vallen en verdedigend lieten zij geen steken van enige betekenis vallen. Dat gebeurde wel bij Ex celsior, dat enkele gaten in haar achterhoede steeds net op tijd kon vullen. Verlossing De verlossing voor Martinit kwam in de 38ste minuut: Ed Sla venburg, die zijn laatste wedstrijd speelde, schoot de bal in een leeg doel. Doelman Milovanovc was ver uitgelopen en door Slaven burg omspeeld. Er werd (terecht) voor buitenspel gevlagd door grensrechter George Leuver van Excelsior op het moment dat Sla venburg de bal ontving maar de scheidsrechter zag het niet. In de consternatie, die volgde, aarzelde Excelsior en dat werd die ploeg fa taal: 3-2. Ondanks de vele ver wensingen van toeschouwers en spelers en na overleg met de grensrechter bleef spelleider Kindt bij zijn beshsslig' het doel punt telde en de weds1 :jd was ei genlijk al afgelopen Excelsior legde zich bij de be«angnjke be slissing en de daaruit volgende nederlaag neer. Martinit: Bos, Klerks, Brust, Van der Schuur (Hoogwerf). Ruigrok, SidVtiibuig, Veigeer. Zuidgeest, Berenschot, Kool, Van de Belt (Van Spnngelen). Excelsior'20: Milovanovic, Bak boord, Van Deventer. Troost. Eg- ging, Van der Roer, Gouka, Ho- herhoek (Ton), Dekker, Biesheu vel, Van der Meer (Klein). KNVB-zohdag derde klasse Hoek van Holland: geen prijs Derde klasser Hoek van Holland won mei 3-0 bij ODB. Maar omdat de concurrentie geen pur* verspeelde, misten de strandbewoners de penodelitt o het nipper tje. ODB-Hoek van Holland 0-3 Een gemakkelijke zege voor de gasten, voor wie Mark de Bruin. Hans den Boer en Ron ran Zadel met scherp schoten Vierde klasse SFC grijpt overal naast Dooi de 5-1 nederlaag bij BEC loopt SFC alle prijzen mis. Ook SVV greep naast de derde penodetitel door het 2-2 gelijkspel tegen Delft. HSC het na een gezapige partij de punten achter bij Aeolus 1-0 RKWIKen DHS speelden een amusante, maar doelpuntloze remise. 0-0 BEC-SFC 5-1 Na hel openingsdoelpunt van Robert van Gestel heten de Schiedammers, Marcel Oosterdijk en Van Gestel voorop, vele kansen onbenut om de marge te vergroten Na de pauze liepen de gastheren uil naar de geflatteerde zege Acolus-HSC 1-0 Volgens HSC-voorzitter Henk Zagwijn was het een sappig partijtje voetbal waarin de kaarten vooraf al waren geschud. Geruchten willen dal een aan- tai /ondagvoetballers na de degradatie overstapt naar de nog voor promotie naar dc KNVB strijdende zaterdagtak van HSC. RKWIK-DHS 0-0 Hoewel de uitslag and rs doet vermoe den was de semi-derby zeker het aankijken waard Uit blinkers waren beide doel verdedigers Edwin Kolsteren en Andre Heme RKWlK-speler Peier de Hoop moest mei twee boekingen vroegtijdig naar het kleedlokaal. SW-De!fi 2-2 De vertiekkende John van Duyghuizen en Fusil Ohvetra de Lima bogen een 1-0 achterstand om m een 2-1 voorsprong, die door een verdedigingsfoutje weer uit handen werd gegeven Vrouwenvoetbal HBSS eindigt als vierde Do vrouwen van HBSS sloten het seizoen af met een vier de plaats na een 0-1 overwinning bij HOV HOV-HBSS 0-1 HBSS trad met vijf invalsters aan, maar was desondanks m staat om HOV de wil op te leggen Het enige doelpunt viel desondanks pas in de laatste minuut Miranda Broere doelpuntte na een goede actie van Milka Ruperti Hockey Zwarte dag voor Pollux Het was gisteren een trieste dag voor de hockeyers van Pollux Door een 2-4 nederlaag tegen Westland degra deerden zi.1 naar de vierde klasse De vrouwen verloren hun laatste wedstrijd van het seizoen met 2-3 van Gouda De vrouwen van Evergreen verloren m competitiewed strijd nummer achttien van kampioen Rijswijk met 24. De mannen versloegen Delftse Studenten met3-i. Spint blijft, in de tweede klasse dankzij een 2-3 zege bij Groen Geel Evergreen-Rijswijk (v) 24 Door dit resultaat werd Rijs wijk kampioen. De treffers van Evergreen kwamen van de stick van Brigitte Dossm. JEvergrccn-DSHC <m) 3*1 Een leuk afscheid van de naar Rotterdam vertrekkende trainer-coach Huub van Rigge- len. die zijn team in de eindrangschikking zelfs nog bo ven Asvion zag eindigen. Asvion verloor zelf met 2-4 te gen Tempo. Groen Gecl-Spirit (m) 2-3 Spint had aan een punt ge noeg om 7ich te handhaven Bij rust stond de formatie van de vertrekkende coach Rein Hengst met 2-0 achter. Na rust leverden de Schiedammers een schitterende piestatie door de achterstand volledig om te buigen. De treffers kwamen van Frans Hengst (ook hy nam af scheid), Joost Hoppstem en m de laatste minuut Ron me Companus. Pollux-Westland (m) 24 Pollux begon zeer slecht en stond bij rust reeds met 0-3 achter In de tweede helft werd het 1-3 door Lucas Adriaansens uit een strafcorner, maar Westland sec arde opnieuw. Arno Steehouv. tr be paalde de eindstand op 24 Pollux-Gouda (vl 2-3 Een onnodige nederlaag voor de Vlaardmgsen. die een 0-2 achterstand wegwerkte door Il se Nefkens en Annemarie Adriaansens. maar een fout in de defensie in de laatste minuut zorgde voor de onver diende nederlaag Vlaardingen en ODO veilig Dc regionale korthallers, op die van Succes en Spint na, deden goede/aken ODO klopte ASKO m eigen huis (12- 10). Degradant CKC Maassluis ging kansloos onderuit 19-8) bij kampioen IJw'KogeL KV Vlaardingen toonde Hel Zuiden haar kun run en won met 14-7 Oranje Nassau vlast na de 9-7 zege op ON'DO op de tweede plaats Spint liet zich dooi concurrent RWR verrassen (3-il). OD1 ver loor eervol van kampioen De Kapellen (8-12) Harga over meesterde Charlois (94) waar Succes teleurstelde tegen Glyinpiaau (3-8) ODO-ASKO12-10 Na een wat mindere eerste helft speel den deMaaslandeiszich alsnog im ultgheid. In de span nende en gehjkopg<.ande wedstrijd be/orgden vooial de zes doelpunten van Erik Patchier ODO de broodnodige punten Usselvogets-CKC Maassluis 19-6 Tot grote ergernis van coach Jan-Henk de Vast werd Maassluis door IJsselvo- gels aan alle kanten voorbij gelopen. De kamoioen liep na een 6-2 ruststand simpel uit naar 19-P Vlaardingen-Hct - jiden 14-7 In een volgens coach Ene van Viersen he. J~e wedstrijd speelden de Vlaardin gers zich fel en agressief en zijn daardoor nu veilig Een uitblinkende Ronald Vcrwey zag Hedi (3) en Arno Brou wer (3). IJsbrand den Breems (3). Annemieke Wdlemsen (2). Rene Zwets (2) en Astrid van der Zwan scoren Oranje Nassau-ONDO 9-7 Na een matige eerste helft (3- 3) nam Oranje Nassau meer ruimte Door doelpunten van Monique de Brum (2), zkik Romers (2) en Justus Ver- brugge (3) overwonnen dz Vlaardingers hun gelijkwaar dige tegenstander Spirit-RIVR 8-11 Teg.n het felle RWR, eveneens strij dend voor de tweede plek, ging Spirit vooral door te veel gemekker onderuit Met nog twee partijen te gaan deelt Spint nu de tweede plaats op de ranglijst met RWR. ODI- De Kapellen 8-12 In een van beide kanten goede verto ning was kampioen De Kapellen iets trefzekerder De uitblinkende jeugdspeelsters Monique Ciaassen. Eveli en van Hoeven en Mary Vermeer zagen Hans Seip (2) en Nico van Ottertoo 2) scoren Harga-Charloii, 94 Door een IJzersterke start stond Har- ga bij rust met 5-1 voor. Na de 8-1 (drie treffers van Evert van der Broek) viel de ploeg van Annie Houtman ietsjes terug en kon Charlois terugkrabbelen Sucees-OIympiaan 3-6 Een volgens coach Aad van der Jagt trieste en ontei echte uitslag, in de laatste tien minu ten (stand 3-3) tot stand gekomen. Succes zal alle zeilen moeten bijzetten om degradatie te voorkomen Tafeltennis Degradatie NOAD een feit De beide landelijk spelende Schiedamse tafeltennisver enigingen De Korenbeursen NOAD verloren hun laatste competitiewedstrijd Voor Dc Korenbeurs had dat geen gevolgen, maar NOAD is daaidoor otficiecl gedegra deerd Dc Korenbeurs-Swift 4-6 Met de 4-6 nederlaag deed De Koienbeuis he* tegen kampioen Swift nog met zo slecht, want destijds m Deventer weid nog met 8-2 verloren. Voor de Sc1"' ■nunmeis heelt Dennis Huisman het in de tweede t -og steeds moeilijk, want hy bleef op nieuw. .nten. Jan Simons (lx) en Ron van der Wijk 12 ion tegen en wonnen samen het dubbel. De Koienbt ui.-, is als tweede geëindigd OTTC-NOAD 9-1 NOAD had tegen kampioen OTTC nu-U in U- uiengen De Scniedammeis verloren m Oss met 9-1. waardoor de degradatie naar de vierde divisie definitief is. Een echte veirassmg is dat overigens niet. want NOAD was in een sterke poule ingedeeld. And ré Lei land redde de eer, Kees de Koning en Wim Bongers scooiden me'. De in Arnhem wonende Bongers speelde voor NOAD zijn laatste wedstrijd. Hij gaat in zijn woon plaats voor De Treffers spelen Naast het trio Herland. De Koning en Glenn Boedhram, windt Aad van Opstal m het team van NOAD vermoedelijk de nieuwe vierde man.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1