Waterweg 13 Raadsleden fluiten college terug 'Abnormale vloedgolf verrast jachthaven -swkxt het waaigat JORI Geen maximum belastingvrij bedrag voor cursussen, symposia e.d. WeekendKrant op de fles WONEN Computer-dinosaurussen in Biijdorp uitgepakt Rotterdamse varkens slachterijen stilgelegd Havenbedrijf wil praten over sleepconllict Indentiteit lijk bekend Boze zoon (24) schiet op vader Tweede arrestatie na steken in tram Fascistische leuzen op kerk Zwijndrecht "vUF" kunstget reparatie De Jori relax van 2.950,- Een voordelige zaak waarvan u jarenlang kunt nagenieten. 00 DB DO E10B BB0BB f EDDfimnonaaii Markt 57 Vlaardingen Tel. 010-434 36 85 Politie start viscontrole Jongen (8) valt uit boom Varkens taboe Garagehouder aangehouden Overvallers weggewerkt Politie pakt inbrekers Auto gestolen 15.-! Boekhandel J. S.v. LEEUWEN Rotterdams Dagblad Donderdag 7 mei 1992 Regio Waterweg Brede Havenstraat 6 3131 BC Vlaardingen tel 0104350557/fax 4349754 Dinosaurussen veroveren Diergaarde Biijdorp. Gistermorgen was er een hele kudde van deze prehistorische dieren voorde Rivièraha! te vinden, dringend om binnen te komen. Inde loop van de dag vonden dezestien computergestuurde bewegen de en geluidmakende modellen een plekje In het voorhisto risch landschap, dat in de Rivlèrahal is verrezen, compleet met vulkaan. Op 23 mei gaat de expositie open om pas de laatste dag van dit jaar de deuren weer te sluiten. Foto Robert Vos/John de Pater Rotterdam - Na een derde geval van varkenspest in Nieuwerbrug (bij Bodegraven) heeft het ministerie van Landbouw met onmiddellijke ingang een ver- voersverbod voor varkens ingesteld in een groot deel van Zuid-Holland. Tvvee varkensslachterijen in Rot terdam en Oudewater liggen vandaag gedwongen stil. Het Rotterdamse varkensslachthuis voert jaar lijks tussen de 500.000 en de 600.000 slachtingen uit Er werken daar 75 mensen. In de stal van de fokker in Pij'naeker, bij wie vorige week woensdag varkenspest uitbrak, is keukenafval aangetroffen. Bovendien hadden 49 van de vijftig varkens geen oormerk. Hieruit concludeert de vete rinaire dienst van het ministerie dat de varkensfok ker de beesten, die rijp waren voor de slacht, op vee markten kocht. Volgens woordvoerder Thissen maakt dit het onderzoek er niet gemakkelijker op. Rotterdam - Het gemeentelijk Havenbedrijf van Rotterdam heeft alle betrokken partijen uitgenodigd voor een gesprek over de havensleepdiensten. De uitnodiging is verstuurd aan de Vervoersbonden FNV en CNV, Unie BLHP, Smit Havensleepdienst, diens concurrent Adriaan Kooren (Kotug) en de sleepdienst Jan Kooren. Ook is de eigen werkne mersvereniging waarmee Adriaan Kooren een CAO heeft afgesloten, uitgenodigd- Volgens een woord voerder van 'het Havenbedrijf hebben alle partijen bereidheid gétobnd deel te nemen aan het overleg, dat op korte termijn moet beginnen. De Vervoersbond FNV verwacht niet dat het gesprek onder leiding van het Havenbedrijf nog uitkomst kan bieden. De bond vindt dat het Havenbedrijf op het gebied van de tarieven en arbeidsvoorwaarden regelend moet optreden in het kader van het nau tisch dienstencentrum voor de Rotterdamse haven, waar de betrokken sleepdiensten in deelnemen. Het Havenbedrijf ziet hiervoor geen mogelijkheden. Van den Brink vreest dat het nu voorgestelde overleg zal ontaarden in een eindeloze reeks gespreksronden. „We hebben geen behoefte aan een praatje pot Er moet snel wat gebeuren," zegt hij. Papendrecftt - De politie van Fapendrecht heeft de indentiteit kunnen achterhalen van het lijk dat dins dagmiddag door een wandelaar in rivier De Noord bij de Slobbegorsweg werd opgemerkt. Het gaat om een 70-jarige man uit Rotterdam die als sinds 20 januari werd vermist. Uit onderzoek is gebleken dat de man is verdronken. De politie sluit een misdrijf uit. Nleuw-Lekkeriand - Een 24-jarige man uit Nieuw- Lekkerland was gisteravond zo boos op zijn vader dat hij zijn luchtbuks pakte sr, twee keer op hem schoot Het ongeval gebeurde rond zeven uur toen de vader bij zijn zoon op bezoek was. De twee kregen ruzie en de vader werd door zijn zoon de deur uitge zet. Buiten ging de woordenwisseling echter verder en de man werd zo boos dat hij met zijn luchtbuks schoot. Twee kogeltjes raakten het hoofd van zijn va der. Rotterdam - De Rotterdamse politie heeft gisteren een tweede verdachte aangehouden naar aanleiding van de steekpartij in een tram, zaterdagavond op de Westzeedijk in Rotterdam. Het gaat om een 16-jarige Rotterdammer. Hij maakte deel uit van het groepje dat een 45-jarige ambtenaar te lijf ging bij het verla ten van de tram. De ruzie was ontstaan nadat het slachtoffer er wat van had gezegd dat één van de jon gens de benen over het pad hield toen de man met zijn echtgenote een plekje zocht in de tram. Een dag eerder werd een evenoude inwoner van de Maasstad gearresteerd die de twee messteken aan het 45-jarige slachtoffer zou hebben toegebracht Wat de rol van de gisteren aar gehouden jongen is moet de*politie nog onderzoeken. Een woordvoerder kon ook niet zeggen of er nog meer arrestaties zullen volgen. Zwijndrecht - Vandalen hebben een deur van de Open Hofkerk aan de Van Hallstraat in Zwijndrecht beklad en beschreven met fascistische leuzen en sdiütunglaal. De dader» kwamen binnen uoor de toegangspoort in een hek te forceren. Vtaardingen - Het Vlaardingse college van burgemeester en wethouders ziet toch maar af van een vaste belastingvrije ver goeding voor zichzelf voor het bezoeken van congressenen der gelijke. B en W hadden daarvoor jaarlijks per persoon 7200 gul den willen uittrekken, maar dat heeft grote bezwaren opgeroe pen bij gemeenteraadsleden. In de raadscommissie Algemene Zaken is het college teruggefloten. Als gevolg van de protesten, van onder meer Groen Links, is het voorstel nu drastisch gewijzigd. Voorgesteld wordt deze keer de wethouders voor dit soort zaken dezelfde vaste onkostenvergoe ding te geven als de raadsleden, te weten een bedrag van 3414,-. Als er toch meer kosten worden gemaakt, kunnen die normaal worden gedeclareerd. Dat kan overigens weer onbeperkt. The oretisch gezien zou de regeling die nu wordt voorgesteld dus duurder kunnen uitpakken voor de gemeente. De gemeenteraad vergadert vanavond over de2e zaak. De wethouders mogen, m gevolge een maatregel van het Rijk, maxi maal 7200 gulden per persoon uit gekeerd krijgen. Dat bedrag is, zoals gezegd, bedoeld om de kos ten te dekken van het volgen van cursussen, het bezoeken van symposia en dergelijke. Voorge steld was ook meteen dat maxi male bedrag op te voeren. In het vernieuwde raadsvoorstel geven burgemeester en wethou ders toe dat de discussie in de raadscommissie Algemene Za ken hen op andere gedachten heeft gebracht, In die raadscom missie is onder meer aangevoerd dat al veel kosten (zoals vaklitera tuur, representatiekosten en der gelijke) uit de gemeentekas be taald worden. Het is dus 'niet re- eel', zegt het college nu, om het maximale bedrag als uitgangs punt te nemen. Groen Links had aangevoerd dat het niet past dit soort 'extraatjes' op te voeren in een tijd waarin ge sproken wordt over koopkracht verlies voor de minima. Door Peter de Lange Schiedam - Eerst paniek, toen verontwaardiging. Terwijl de kraanmachinist van een bagger- schuit nog op zijn benen stond te trillen, namen de leden van vier watersportverenigingen woedend de schade aan hun boten op. Een of andere 'idiote kapitein' was op de Nieuwe Waterweg weer eens te hard voorbijgescheurd. Groot was de voldoening toen later op de dag in de Spuihaven het bericht binnen kwam dat de boosdoener was gepakt. De rivierpolitie had de kapitein van de Finse vracht vaarder Christina onverbiddelijk op de bon geslingerd. Hij had een schade van naar schatting hon derdduizend gulden veroorzaakt. Uitzonderlijk is het niet dat hoge golven de Schiedamse Spuihaven binnenrollen, zodat de ranke jachtjes tegen de steigers slaan. Veel kapiteins hebben haast en nemen het niet zo nauw met het voorschrift dat ze met hun snel heid geen hinder mogen veroor zaken. Maar het incident van dinsdagmiddag sloeg alles. „Het leek wel een.vloedgolf," vertelt Hans Beukers, de havenmeester van Jachtclub Schiedam. Hij schat de hoogte van de golven op anderhalve meter. „Het water kwam tot boven de begroeiing aan de wakant Abnormaal! Ik heb nog nooit zoiets meege maakt." De schade aan de plezierboten viel nog mee, In de drijvende kan tine van watersportvereniging Nieuwe Waterweg vielen de gla zen en de kopjes uit de kast, en bij een stuk of tien jachten in het voorste gedeelte van de haven raakte de lak beschadigd. Er sneuvelden een paar roosters, een paar schepen liepen lichte deu ken op en de woonark van Beu kers knalde tegen een steiger, waarbij een isolatiestrip aan fiar- De havenmeesters van de Spulhaven in Schiedam, Hans Beukers, Jack van der Holst en Arie Noordijk, worden 's nachts dikwijls wakker van een abnormale deining. Foto Gemt de Heus/Roei Dijkstra. den ging. De grootste klap viel bij de baggeraars die bezig zijn de Spuihaven weer op diepte te brengen. De staalkabels waarmee een schuit aan de kade lag, bra ken alsof het paktouwtjes waren. Drie dukdalven knakten als luci fers. Een kraanmachinist zag de voorzijde van zijn baggerschip ze ker twee meter uit het water ko men. Zijn kraan zwenkte vervaar lijk uit. „Die man schrok zich we zenloos," aldus Beukers. De dag na het incident wordt er in de Spuihaven nog druk nage praat. Over de schade, en of de verzekering meer zal uitkeren dan een paar honderd gulden per schip. „Want die redeneert, een busje autolak kost niks, dus dat zal voor schepen ook wel gelden." Maar de gesprekken gaan vooral over de toenemende roekeloos heid van veel kapiteins op de Nieuwe Waterweg. „Het wordt steeds erger," meent Arie Noordijk, De havenmeester van watersportvereniging de Vol harding zegt dat hij 's nachts re gelmatig uit zijn kooi rolt door een abnormale deining.Altijd 's nachts, want dan ziet niemand hoe hard een schip vaart. Het is gewoon schofterig zo'n haast als ze tegenwoordig hebben." Beu kers: „Ik heb het wel eens gehad dat mijn woonark 's nachts los sloeg." Noordijks collega Jack van der Hoist van de Nieuwe Waterweg heeft soortgelijke ervaringen. „Maar het gebeurt ook geregeld overdag," voegt hij er aan toe. Vis sers die een stekje hebben langs de Maasboulevard kunnen er vol gens hem over meepraten, „Het is al een paar keer gebeurd dat ze door een onverwacht hoge golf in het water belandden en nog maar op het nippertje gered konden worden," Meestal doen de schuldige kapi teins of hun neus bloedt. Maar de gezagvoerder van de Christina kon dinsdag geen enkel excuus aanvoeren. Het incident ge beurde rond half vier, een tijdstip waarop dankzij het mooie zomer weer veel mensen aan de Maas boulevard zaten. Zij waren alle maal getuige van de mini-ramp die zich in de Spuihaven voltrok. De rivierpolitie achterhaalde het schip nog voor de pier van Hoek van Holland. „Toch kreeg ik hier 's avonds om elf uur de loods nog over de vloer," vertelt Hans Beukers. „Hij wilde weten waar al die commotie eigenlijk om was begonnen. En hij beweerde bij hoog en bij laag dat hij niet te hard had gevaren. Maar dat zeggen ze allemaal." Noordijk denkt dat de schippers in de Spuihaven geluk hebben ge had. „Vanwege het baggerwerk is zeker de helft van de boten tijde lijk naar andere ligplaatsen ver huisd. Als al die boten hier dins dag hadden gelegen, was de scha de veel groter geweest." ZtldcB *»l a hei zore» vtrditnd hebben om eens lekker languit te relixau hu haalt u immers de umthe nans am voor tan eenmalige «ootd«eitm|! d« helaamde Joti-r»l« JR-76iO u greeting Koon- leder de uwe te noemen Betaamd, met «liaan omwilla van zijn uniek titcomlon, maat jeket ook door eijn revolutionair mechanisme Met een eenvoudig handeltje DE PROMOTIE LOOPT VAN 15 MAART TOT 15 MEI. ret u deze Jori immers precies in de positie die perleci aan uw relax-wensen beantwoordt En welke positie u ook verkiest, steeds zorgi deze Jon voor een volledige weldoende relexetie Span u dus even m, en ge fusion IS maart en IS mei langs uw dichtstbij zijnde Jori-deeiei En gun u zeil een voordelige zeak weatven u nog jarenlang kan nagenieten d Door Ben van Haren Vlaardingen - Viaardings jongste huis-aan-huisblad bestaat met meer, Nog niet alle overgebleven adverteerders weten het, maar de WeekendKrant zal vandaag al niet meer verschijnen. Gister morgen kregen de drukkerij Noord-Holland in Hoorn en alle bezorgers van de Spreigroep on verwacht een telefoont je, dat er tot nader order geen WeekendKrant meer gemaakt wordt. De zes vaste personeels leden hebben een dag eerder slechts een ge deelte van hun achter stallige aprilsalaris ont vangen, tegelijk met een onmiddellijke ont slag-aanzegging. „We konden niet anders, want de bank heeft de geldkraan dichtge draaid," zegt Ben de Jong, die net drie maan den directeur is van het blad. De WeekendKrant bv, die in het najaar van 1990 werd opgericht door Hofman Reklame, is op de fles. Anderhalf jaar verscheen de WeekendKrant op ta bloid-formaat, eens per week op donderdag, met voornamelijk pre tentieloze artikelen over mode, wonen, uit gaan, sport en hobby. Initiatiefnemer Dick Hofman is ermee ge start omdat volgens hem op de plaatselijke advertentiemarkt be hoefte was aan een nieuw soort gratis weekblad. Hofman heeft jarenlange erva ring in deze regio en zijn bureau verzorgt de reclame voor vele plaat selijke bedrijven en in stanties. „Mijn cliënten en het Vlaardingse publiek willen een vlotter ge schreven, ruimer en fleuriger opgemaakt medium dan de be staande uitgaven van Thuiskrant en De Ha venloods," vertelde hij destyds. Die mening heeft hij nog steeds. „Het verdwijnen van de WeekendKidiil is zon der meer een verlies. Er is in deze markt behoef te aan een type blad wat mij toen voor ogen stond. Iets wat qua in houd tussen een tijdschrift en een krant in zit. De uitgaven van de laatste tijd vond ik overigens be neden de maat," reageerde hij gisteren. Hij zei verbaasd te zijn over de mededeling, dat de Weekend- Krant niet meer zou verschijnen. „Vreemd dat ik het, als leveran cier van advertenties van dat blad, van een ander moet horen." Dick Hofman zegt niet meer bij zijn geesteskind betrokken te zijn sinds drie maanden, na de eerste verschijning in oktober 1990. Toen bepaalde de door hem inge schakelde rechter, dat Sijthoff Pers als uitgever van de Thuis krant het recht had om de door zijn reclamebureau aangeleverde advertenties te weigeren zolang hij als uitgever van een concurre rend medium optrad. „De belan gen van mijn cliënten stel ik voor op en daarom ben ik eruit ge stapt," zegt Hofman. Insiders be weren echter, dat hij zich alleen formeel heeft teruggetrokken en eigenaar is van de participatie maatschappij, die nu alle aande len heeft. Ben de Jong, die per 1 februari van dit jaar tot directeur werd be noemd, zegt dat de Weekend- Krant van meet af aan met verlies heeft gedraaid. Hij geeft de schuld aan de bureauleider, die destijds door Hofman is aange steld en enkele maanden geleden na een ruzie is vertrokken. „Toen ik hier net binnen was, ben ik ge schrokken. De administratie was niet bijgehouden en de tarieven werden niet gehanteerd. Geen van de adverteerders betaalde de normale prijs. Er is altijd onder de prijs gewerkt en echt nooit, op geen enkel nummer, iets ver diend. Veertien dagen geleden zijn we al gestopt met de Maas- sluise uitgave en nu dus ook met Vlaardingen." Volgens De Jong wordt er netjes voor het personeel gezorgd, „Daarvoor heb je verzekeringen," zegt hij optimistisch. Martin Vermeulen, die bij de start van het blad enig redacteur in vaste dienst was en er vorig jaar een assistente bii kreeg, is verrast door het abrupte einde. „Er was pas nog een nieuwe vertegen woordigster aangenomen en die deed het lekker, begreep ik. Dus had ik dit nu niet verwacht," meldt hij. Gisteren is hij met an dere personeelsleden bij het GAK geweest om te overleggen over de betaling van hel resterende april salaris en verdere afhandeling van de zaak. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie let deze maand extra of sport vissers wel over de vereiste papie ren beschikken. Bij controle moe* een visacte ge toond worden en er moet een 'ver gunning van rechthebbende op het visrecht' zijn. Dit laatste pa- pier kan aangevraagd worden bij de Vlaardingse Hengelaarsbond. de visacte kan op het postkantoor afgehaald worden. De extra eontroie van de politie strekt zich uit tot alle viswateren in Vlaardingen. Schiedam - Een jongen van acht jaar is gisteren uit een boom ge vallen in de Dr. Kuvperlaan te Schiedam. Hij was daar m ge klommen met een plastic buisje om pijltjes ie schieten. Toen hij viel, had hij het buisje in zijn mond. De jongen liep letsel op aan zijn gehemelte en is naar het Schieland Ziekenhuis gebracht. Schiedam - Het vervoer van var kens is verboden in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis in vel band met varkenspest. De maat regel is door het ministerie van Landbouw afgekondigd omdat er ten noorden van het Waterwegge bied haarden van de ziekte zijn. Schiedam - De Economische Controle Dienst heeft gisteren sa men met de politie een controle gehouden bij een garagebedrijf aan deMgr.Nolenslaan. Daarbij is als verdachte aangehouden een 63-jarige Schiedammer, Nadere gegevens zijn niet bekend. Schiedam - Een snackbareige- naar aan de Mgr.NoIenslaan heeft gisteravond met een bezem twee mannen zijn zaak uitgewerkt. Het duo eiste, met een op een vuurwa pen gelijkend voorwerp, geld Schiedam - Twee mannen, ver dacht van een inbraak bij De Marskramer aan de Mgr. Nolens- laan in Schiedam, zijn vanmor gen tegen half zes door de politie aangehouden. In hun auto troffen agenten spullen van De Marskra mer en inbrekersïuig aan. Het tweetal, een 42-jarige Rotterdam mer en een 23-jarige man zonder vaste verblijfplaats, is ingesloten. Vlaardingen - De eigenaar van een blauwe Opel Kadetl consta teerde gistermorgen rond elf uur dat zijn auto was gestolen. Hij had het voertuig een dag eerder aan de Dillenburgsingel in Vlaardin gen geparkeerd. Drie prachtige romans van Kathleen Woodiwiss, Catherine Cookson en Heinz G. Konsalik, samen méér dan 800 blz. voor maar Met achterin het boek nog eens voor 25.- aan waardebonnen! Verkrijgbaar bij Broersvcst 44 Tel. 4268152 Mgr. Nolenslaan 612 Tel. 4738236 Schiedam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 2