15 Vervolg voor pokerspel rond markt f Kindergemeenteraad beslist over speeltuin Zon boven Zuidbuurt gaat weer op tijd onder Annie Winkeliers direct in beroep tegen definitieve verplaatsing weekmarkt GRATIS Ook voor al uw keuken- inbouwapparafuur hoge kortingen! Keuken en Tegelhal ..MTHENESSE" dê Liefde Aleidapenning uitgereikt Fietsroute langs feest Boeken te koop in bieb Populieren niet gerooid mmm „MATHENESSE" Provinciehuis Flevoland Vlaardings ontwerp MERCURIUS Rotterdams Dagblad Vrijdag 8 mei 1992 De actieve rol die de 73-jarige Frans Geerdes vele ja ren in een groot aantal verenigingen en instellingen heeft gespeeld, heeft hem gisteravond de Aleidapen ning opgeleverd. De Schiedammer ontving de bron zen medaille in restaurant 't Oude Raedthuis in Ke- thel uit handen van burgemeester Scheeres. De heer Geerdes, oud-directeur van de Gist en Mout- wijnfabriek Hollandia, maakte zich de afgelopen (tientallen jaren onder meer verdienstelijk als be stuurslid van de stichtingen Molen de Vrijheid, jSchiedamse Molens, Beschermd Stadsgezicht, Sint Jacobs Gasthuis en de Historische Vereniging Schiedam. De Aleidapenning werd eerder al uitge reikt aan Gerard Verhulsdonk (raadslid) en Doop Wiegman (kunstschilder). Schiedammers die morgen 9 mei deelnemen aan de Landelijke Fietsdag kunnen kiezen uit twee routes: deBrandersroute (22 kilometer) en de Delflandroute i23 kilometer). De tochten zijn eventueel in combina tie te fietsen. Wie voor de Brandersroute kiest kan onderweg een aardige tussenstop maken bij het Juli- anapark waar die dag de AJeidafeesten worden ge vierd. De boekjes met de fietstochten zijn voor ƒ3,- ver krijgbaar bij de ANWB en VVV. Vlaardingen Met onder meereen tentoonstelling van kranteknip sels en foto's wordt in de centrale bibliotheek aan de Waalstraat de geschiedenis van de Vlaardingse bieb weergegeven. Op zaterdag 16 mei kunnen de kinde ren er tussen 10.30 en 12.00 uur terecht om zich te la ten schminken en van 19 mei tot en met 15 juni is er dejeugd-expositie 'Zoals het vroeger was' te bekij ken. Inde week van 16 tol en met 23 mei worden in alle fi lialen oude boeken verkocht voor 1,50 gulden per stuk en gaan in de centrale bibliotheek ook oude grammofoonplaten in de verkoop. .Hoek van Holland De 45 populieren aan dé oostkant van de Har wich weg worden voorlopig niet gerooid. De deelge- meenteraad komt terug op een in november 1983 ge nomen besluit. Toen werd besloten de populieren te vervangen door eiken. Gemeentewerken heeft al een groot aantal populieren gerooid. De deelgemeenteraad hikt ook aan tegen de kosten van het rooien, ruim negentigduizend gulden. Schiedam vrijdag 8 mei Jubileumconcert zangvereniging Excelsior. Magnalia Deïkerk, 20.00 uur. 'Job Schuring (cabaret 1. O c Teers to of. 20.30 uur. La Stazione Ifilnu, Filmhuis, 21.30 uur. Shot trom the saddle. Podium. 23,30 uur, zaterdag 9 mei 'Geniniummarkt, HemapWin.09.0Q-17.00 uur. 'Aleklatiesten. Julianapark. 10.00-16.Ü0 uur. Pasar Malam, Sporthal Margriet, 10.00-17.00 uur. 'Wordt Vervolgd i clubdag). Passage Theater. 13.15 uur. t Job Schuring (cabaret), DeTeersluof, 20.30 uur. Say no more. Podium. 22.30 uur. zondag 10 mei 'Pasar Malam. Sporthal Margriet, 10.00-17.00 uur. Cahrlv Friend. Podium, 21.30 uur. foaandagllmci informatie-avond vooraanstaande ouders. Magnalia Deïkerk. Al- ®rda straal. 20.00 uur. Gaardingen vrijdag 8 mei j par.res with Wolves, filmzaal Stadsgehoorzaal, 20.30 uur. mdoixsische avond, Stadsgehoorzaal, 20.30 uur. ^lerdagllmei 'Een avontuur met een staartje i leken film), Vredeskcrk. 10.30 en H.GO uur en Whthuskork. 13.00 uur. Tentoonstelling mei werk van cursisten van de Vrije Academie toten met 3D mei). Cultureel centrum Hollandia. Oosthavenkade Expos ilk1 Tom van. As (acryl, in kt en foto's). Muziek in formatie- en J*'ittheniaiiecf?ntrum Ton Stuik. West havenkade 45 (tot 31 mei). Dances with Wolves, li Imzaa 1 Stads gehoorzaal20.30 uur. Maassluis pijdag 8 mei Jtugdpostzegelruiibeurs, Koningshof. 19.00 uur. Vierdag 9 mei Sp^el-o-theek. Koningshof. 10.00 uur. Postten! ruil beurs. Koningshui'. 13.00 tiur. Orgelconcert Bert Visser, Immanuelkerk, 20.15 uur. fandag 11 mei Spreekuur Ziekenfonds, Koningshof. 14.00 uur. Informatie-avund voor aanstaande ouders, zaaide Sluis. '3-A. Bre- ^erolaan 49.2(1.90 uur. JgSKIÏUlri Speel-o-theek. Koningshof. 13.30 uur. Spreekuur Ziekenfonds. Koningshof. 14.00 uur. Ze had het heel druk de laatste tijd. Rondleiding hier, herdenking daar. dan weer een ontvangst, tussendoor een première en ten slotte een officieel feest. Zelfs bij het Nationale Bevrijdingsfeest in het Amsterdamse Carré kon ze niet helemaal onderuit zitten naast haar, bij zuike gelegenheden immer kritische, echtgenoot om al het gebo- dene tot zich te laten komen. Steeds moest ze denken aan de reis naar huis terug. Alles zal best goed geregeld zijn, maar je weet toch maar nooit. Zo zit ze in elkaar en zeker de laatste tijd omdat ze - op reis met een groot gezelschap in Duitsland - pas nog met stakings dreiging werd geconfronteerd. In het voorjaar heeft ze het altijd druk met herdenkingsbijeenkom sten. Maar, net als de koningin, is Annie ook buiten de maanden maart, april en mei druk in touw. Alleen valt het dan niet zo op. ft heb het over Annie Borst-Remmerswaal. Zij is altijd aanwezig bij de Geuzenherdenking op 13 maarten op andere officiële gelegenhe den waar bij het verschrikkelijke leed van de Tweede Wereldoorlog wordt stil gestaan. De aanleiding is dat zij als kind haar vader en nog meer familie heeft verloren. Maar minder in het oog valt het werk waarmee Annie het hele jaar door bezig is. Ze vertelt regelmatig op scholen over haar ervaringen in oorlogstijd en begeleidt voor de An ne Frank-stichting groepen studenten bij bezoeken naar concentra tiekampen. Vorige week nog miste Annie bijna de première van de door haar man Dick Borst gecomponeerde en geleide musical 'Stampei in de Abdij'. Ze tal met een gezelschap van zo'n 50 geschiedenisstudenten in Mauthausen om het voormaÜge concentratiekamp te laten zien. Op het moment van de terugreis braken de eerste stakingen in het Duitse openbaar vervoer uit. Een particuliere bus was a! geregeld als alternatief, maar gelukkig voor haar reed de internationale trein ge woon waardoor ze op tijd terug in Vlaardingen was. Annie had zo'n verlate terugkeer jammer gevonden, maar dergelijke risico's weerhouden haar er niet van telkens weer zulke reizen te ma ken. Alles in de gedachte, dat het allemaal doorverteld moet blijven worden om het nooit meer te laten gebeuren, BEN VAN HAREN Schiedam Door Carel van der Velden Maassluis - Zelden zal een beslis sing van de overheid zo snel zijn aangevochten als gisteravond. Di rect nadat de gemeenteraad be sliste dat de vrijdagse weekmarkt een definitieve plek op het par keerterrein achter de Nieuwstraat krijgt, deed Pieter 't Hart zijn aan de Raad van State geadresseerde beroepschrift op de bus. De foto graaf uit de Nieuwstraat heeft de indruk dat zijn initiatief de ko mende maand veel navolging zal krijgen. Met zijn daad werd de vrees be waarheid, die alle partijen giste ren in het debat over de week markt uitten. De definitieve keu ze voor het parkeerterrein vormt het onderdeel van een compromis tussen het gemeentebestuur en de Ondernemersfederatie Maas sluis (OFM). De OFM geeft haar strijd voor de terugkeer van de weekmarkt op de historische Markt op onder de voorwaarde dat de gemeente de binnenstad een fikse opknapbeurt geeft. Alle raadsfracties hielden giste ren rekening met de mogelijk heid dat een deel van de winke liers in het centrum zich niet aan de overeenkomst gebonden acht, waardoor een nieuwe juridische procedure in het verschiet ligt. Deze voorspelling leidde echter tot verschillende gevolgtrekkin gen. PvdA, CDA en D66 steunden het compromis. Alleen de WD- fractie en RPF/SG?-raadslid Her man van Hoeven stemden uitein delijk tegen het marktvoorstel en de geplande investering van 240.000 gulden in de binnenstad. Volgens John Scheerstra (WD) rammelt het voorstel van wethou der Timmermans. Hij refereerde aan het in september 1991 geno men raadsbesluit, waarin voor het eerst werd bepaald dat de week markt naar het parkeerterrein achter de Nieuwstraat zou verhui zen. De Raad van State, die het besluit op verzoek van de OFM vernietigde, stelde vast dat de ge meente haar besluit niet goed had gemotiveerd. „Het is prima als de gemeente nu in goed overleg met de winkeliers een overeenkomst bereikt. Maar wij hebben geen enkele garantie dat de OFM namens alle winke liers spreekt. Als de gemeente geen kleerscheuren wil oplopen, dan moet iedereen zich zwart op wit neerleggen bij de verplaatsing van de markt en het schrappen van het koopstromenonderzoek. Dat is niet gebeurd." De dreigende procesgang bracht CDA, PvdA en D66 niet van hun standpunt. Volgens Harm Woud stra (CDA) is de raad er om zelf standig besluiten te nemen. „Wij moeten niet vooraf zwichten voor de deelbelangen van één groep. Pieter Hoogenraad (PvdA) noem de het compromis een goed resul taat voor alle partijen. Wel raadde hij wethouder Timmermans aan de investeringen in het centrum te bevriezen tot er duidelijkheid is over de juridische gevolgen van het voorstel. De PvdA'er kreeg zijn fractie mee. al vielen er ook dissidente geluiden te beluiste ren. „Dit is een zeer gevaarlijk po- kerspel," meende één van de dis sidente PvdA'ers, die zich uitein delijk toch voegde in het meer derheidsstandpunt van de partij. Schiedam - „Geachte burge meester en mederaadsleden. Ik wil vertellen: zoals de situatie nu is zijn er niet veel speelgelegen- heden. Bovendien is de speeltuin in onze buurt erg vervuild en saai, Wij hebben een speeltuin bedacht die makkelijk voor 30.000 gulden betaald kan worden," vertelde Michel gisteren tijdens de eerste kindergemeenteraad in Schiedam. De kinderen vergader den onder het voorzitterschap van burgemeester Reinier Scheeres over drie uitgewerkte plannen vooreen speeltuin. De 32 jonge raadsleden, afkomstig van 24 basisscholen in Schiedam, vormden drie groepen. Michel vertegenwoordigde groep één. Hij begon zijn betoog heel ambte lijk, maar vervolgde zijn praatje tot groot vermaak van de vele aanwezigen in de raadzaal in taal gebruik dal meer bij een kind past. „Hier op de maquette is de zandbak een plakkerig gedoe, maar in het echt moet het er leuk uit gaan zien. De kabelbaan die je hier ziet, komt net als de andere hoge dingen achter in de speel tuin te staan. Dat hebben we zo bedacht, omdat er 's avonds na tuurlijk jongeren in de speeltuin rondlopen die in de kabelbaan klimmen. Ze zouden dan zo bij mensen naar binnen kunnen kij ken als zij aan het eten zijn of zo. Nou dat is natuurlijk niet zo leuk, daarom hebben we de hoge din gen achter in de speeltuin gezet." Sander en Marlijn gaven de uitleg die bij het ontwerp van groep twee hoort. „Onze speeltuin is bij het Rozenburgplein. We hebben veel kleur in de speeltuin, omdat het nogal een grijze buurt is. Hon den kunnen door de wiidroosters onmogelijk naar binnen. We heb ben de speelplaats 'Dikkertje Dapplein' genoemd, omdat er veel giraffen in staan." Het duo kreeg op de giraffen veel commentaar van de raadsleden uit andere groepen. Iemand vroeg bijvoorbeeld: „Is de giraf niet te hoog? Zo hoog kan gevaarlijk zijn en vanaf een giraf kan je mis schien ook bij mensen naar bin nen kijken." Het antwoord luid de: „Dat is waar. Maar we maken Het ging er serieus aan toe in de kindergemeenteraad. De raadsleden waren stuk voorstuk niet op hun mondje gevallen. De burge meester hoefde ook niemand uitte leggen wat er moest gebeuren, de kinderen waren goed op de hoogte van de regels van een ver gadering. Foto Gernt de Heus/Roel Dijkstra de giraffen lager door de nekken wat korter en schuiner te maken. Zo, dan is dat probleem ook weer opgelost." Caroline was degene die verant woording aflegde voor het speel- tuinontwerp van groep drie. Na dat zij de maquette nader had toe gelicht, kwam zij met een aantal kritische noten voor de dag. „De nadelen: Achter de plek van de speeltuin is water. Het gevaar is tegen te gaan door hoge schuttin gen te plaatsen. Twee: honde- poep. Er komen bordjes met 'ver boden voor honden'. Een ander nadelig punt is de weg die langs de speeltuin loopt. Er moeten daarom voetgangerslichten bij de oversteek naar de speelplaats ko men. De flat achter de speeltuin is een voordeel. Deze is goed voor de sociale controle." Het ging er serieus aan toe in de kindergemeenteraad. De raadsle den waren stuk voor stuk niet op hun mondje gevallen. De burge meester hoefde ook niemand uit te leggen wat er moest gebeuren, want de kinderen waren goed op de hoogte van de regels van een vergadering. Toen Reinier Scheeres de 32 raadsleden officieel installeerde door een oorkonde uit te delen, interrumpeerde de kleine Meile hem al met de woorden: „Ik heb wat te zeggen. Ze hebben op m'n oorkonde over het lijntje heen ge tekend." Nadat door de stichting Schiedam Vlaardingen Fonds een cheque ter waarde van 30.000 gulden voor de bouw van een speeltuin was overhandigd aan de burgemees ter, gaven de raadsleden uitleg bij de voorstellen en stelden zij elkaar vragen. Na een uur verga deren werd de zitting geschorst en moesten de stemmen worden uitgebracht. De speeltuin van groep een kreeg de meeste stem men. De burgemeester logt net voorstel van deze groep binnenkort voor aan de echte gemeenteraad, zodat het ontwerp van de speeltuin op korte termijn op een nog te bepa len plaats zal worden uitgevoei J. Door Peter de Lange ze uitgerekend een weiland vlak- of ze 's nachts oFoverdag op jacht Al is de overlast in de "Zuidbuurt reincn gaat gebeuren als de kwe en Ad Hoogerwerf Maassluis - Een maand of vier geleden nam Nico Koffeman een opmerkelijk verschijnsel waar. Op een weiland in de Zuidbuurt hadden zich 's morgens vroeg naar schatting enkele tienduizen den ganzen verzameld. Een mooi gezicht, maar ook triest. Want, zegt Koffeman, de trekvogels wa ren daar niet neergestreken om even uit te rusten op hun lange tocht. Het kon geen toeval zijn dat bij de felverlichte rozenkassen van de firma Van der Meijs had den uilgekozen. De ganzen waren de weg kwril. De assimilatieverlichting van de rozenkvveker, die 's nachts de he mel boven de Zuidbuurt in een hel oranje gloed zet, brengt niet alleen ganzen in verwarring. De hele natuur raakt er door van slag, beweert Koffeman. In zijn 'uin aan de Tooroplaan (toch een ;>idelijk eind van de kassen ver wijderd) weten de uilen niet meer UW ADRES VOOR Nieuw bij 3 Euro-comfort hotelovernachtingen naar keuze, bij besteding van minimaal 400.- Plavuizen Wandtegels Keukens Sanitair Inbouwapparatuur Nw. Mathenesserstraat 32 - Schiedam - 010-4731170 t/o Formido. Donderdags koopavond moeten gaan. Egels komen niet aan hun winterslaap toe en me rels fluiten in het holst van de nacht een iicd's. Ook het levensritme van de mens raakt verstoord. Omdat Van der Meijs zijn rozen met intensieve belichting de grond uitjaagt, kan de bewoner van de voormalige dienstwoning van zwembad Dol fijn aan de Boon end iet 's nachts zonder schemerlamp de krant le zen. Hetzelfde geldt bij bepaalde weersomstandigheden voor de flatbewoners een stukje verder op. De familie Jegen, die een riant verbouwde boerderij aan de Zuid buurt bewoont, heeft zware gor dijnen gekocht om het oranje licht builen te sluiten. „Maar veel helpt hel niet. Als we naar bed gaan is het net of de zon is opge gaan." Personeel Nico Koffernun, woordvoerder van de uit ongeveer honderd Maassluizers bestaande Initia tiefgroep Stop Lichtvervuiling Lickebaert, is dan ook blij met de uitspraak van de Raad van State, die deze week iieeft bepaald dal Van der Meijs zijn verlichting moet uitdoen. De Zuidbuurt is straks weer in relatieve duisternis gehuld en de eigenaren van en kele villa's in de omgeving hoe ven niet langer te vrezen voor waardedaling van hun onroerend goed. De initiatiefgroep bestaat grotendeels uit buurtbewoners die niet werkzaam zijn in de agra rische sector. Want, zegt een van hen, „je zuil het niet gauw mee maken dat mensen uit die sector elkaar de voet dwars zetten". binnenkort voorbij, de nasleep van de zaak rond Van der Meijs zal de gemoederen nog wel enige tijd bezighouden. Allereerst is daar het verwijl van de rozen kwe ker aan het adres van de initia tiefgroep, dat zijn bedrijfsresulta ten zullen dalen en dat hel perso neel (er werken 16 mensen) daar de gevolgen van zal ondervinden. Koffeman baalt ervan dat de tuin der probeert anderen de schuld in de schoenen te schuiven. „Dat is hoogst onfatsoenlijk, omdat Van der Meijs al een tijd geleden zijn bedrijf te koop heeft aangeboden. Hij wil gebruik maken van een speciale regeling, die het Rijk ver plicht zijn bedrijf tegen een rede lijke prijs te kopen." „Wij zijn er nooit op uit geweest iemand het brood uil de mond te sloten." zegt ook buurtbewoner Th. A. Jegen „En Van der Meijs wordt ook niet brodeloos. Zijn voornemen om het bedrijf te verkopen heeft ze ker een rol gespeeld in de uit spraak van de Raad van State." Subjectief „Als ze mijn licht uitdoen, moe ten ze ook de straatlantaarns in Maassluis uitdoen," zei de verbol gen tuinder deze week. Ook die uitspraak kan Koffeman niet waarderen. „Assimilatieverlich ting en straatlantaarns zijn twee wel heel verschillende dingen." Van der Meijs wil voorlopig geen commentaar geven op de affaire. Hij wil eerst met zijn advocaat overleggen welke gevolgen de uitspraak van het rechtscollege heeft voor zijn bedrijf. Koffeman vraagt zich ondertus sen af wat er met de bedrijfster- ker inderdaad wordt uitgekocht. Officieel houdt de grond dan een agrarische bestemming, maar de vraag is ot het Rjjk, in casu Bu reau Beheer Landbouwgronden, er snel een nieuwe gebruiker voor kan vinden nu duidelijke grenzen zijn gesteld aan de bedrijfsvoe ring. Wellicht krijgt de grond als nog een recreatieve beslemming in het plan Lickebaert. Het Landbouwschap betreurt de uitspraak van de Raad van Stale, waarin werd bepaald dat de Maas- si uise tuinder moet stoppen inet zijn nachtelijke assimilatiever lichting. „Het betekent voor de betrokkene een enorme schade post," meent jurist Loe Kuipers van hei schap. Kuipers weet niet wat de gevolgen zijn voor andere tuinders in bebouwde gebieden. „Het is sterk afhankelijk van hoe de omgeving op de verlichting reageert en hoe een bedrijf is ge legen," zegt Kuipers. „Iedereen mag bezwaren indienen tegen een verleende hinderwetvergun ning. Overlast van licht is iets heel subjectiefs. De een ervaart het als hinderlijk, de ander niet. In zijn algemeenheid geeft assi- milatiebelichting nauwelijks of geen hinder." Overigens geeft het Landbouw schap geen officiële reactie op de uitspraak van de Raad van State. Kuipers: „Het is een voorlopige uitspraak. Er loopt nu nog een bo demgeschil. Die uitspraak laat waarschijnlijk nog een jaartje op z»ch wachten.Dt* geschillen waar Kuipers op doelt spelen in Venlo en Maasbree. Door Ben van Haren Lelystad - De naam van de Vlaar dingse architect Ger Vermeer komt dezer dagen regelmatig ter sprake in de provincie Flevoland. Gistermiddag al toen staatssecre taris De Graaff-Nauta de officiële opening verrichtte van het nieuwste provinciehuis van Ne derland en 's avonds in de eerste vergadering van de Provinciale Staten onder leiding van commis saris van de koningin Han Lam- mers in de nieuwe Statenzaal. Morgen krijgen tijdens het 'open provinciehuis' de bezoekers ook de naam van de Vlaardinger te horen, omdat hij de ontwerper is van het bijzondere gebouw dat in de inmiddels aardig bewoonde provincie is neergezet. Ger Vermeer heeft de opdracht voor het ontwerpen van het Fle volandse provinciehuis als een grote uitdaging gezien. Het door de (toen nog) toekomstige provin cie in Lelystad in gebruik zijnde kantoorgebouw moest sterk uit gebreid en van karakter veran derd worden. Behalve een goede werkplek voor de 220 ambtenaren en de provinciaal werkzame poli tici moest het een gebouw zijn. waarin de ruim 200.000 bewoners het centrum van hun provincie in zouden herkennen en dat tevens openheid van bestuur uitstraalt. Daarnaast moest er ruimte in zijn voor het tot nog toe in Zwolle in wonende Rijksarchief voor Flevo land. „Jammer vind ik dat nu met de opening het proces van ontwer pen en bouwen voorbij is," zei Vermeer gisteren bij de opening. „Vooral ook omdat er weinig pro vinciehuizen te bouwen zijn en dus ook dergelijke ontwikke lingsprocessen zelden voor ko men. We hadden te maken met de opdrachtgevers, de statenleden, met de commissaris en het colle ge van GS, met de medewerkers en met hel rijksarchief. Als archi tect ben ik dus verantwoording schuldig aan een hele kolonne op drachtgevers en dat maak je niet veel mee." Hij heeft er wel plezier in gehad. In het algemeen merkte hij op. dat in Nederland architecten te weinig geld ter beschikking krij gen om goede werkgebouwen te ontwikkelen, terwijl men er toch 1700 uur per jaar in verblijft. Het sick building-syndroom hangt volgens Vermeer hiermee samen. Het investeringsbedrag voor het nieuwe provinciehuis (17,5 mil joen gulden) is ongeveer gelijk aan de jaarlijkse salarispost van Flevoland. Het meest in het oog springende deel van het nieuwe gebouw is de centraal tussen de twee kantoor vleugels gelegen nieuwe staten zaal. Hij ligt achter een ruime toe gang en gedeeltelijk in het water, dat in de polder zo'n belangrijke functie heeft. De zaal heeft rond om glazen wanden, waardoor be halve vanaf de tribunes binnen ook vanaf de straat het provincia le puriement bij zijn werkzaam heden gadegeslagen kan worden. „Ook zien de vergaderaars zo wat er buiten gebeurt," benadrukt ontwerper Ger Vermeer. Bij de nieuwbouw is rekening gehouden met de groei van de nieuwe pro vincie naar mogelijk zelfs 500.000 inwoners. Per jaar bouwt Flevo land cr ongeveer een stad als Kampen bij. Dm- prachtige romans van Kat Mi-t'li Wood i wiss. Catherine Cookson en Hein/. (i. Konsalik. samen méér dan SIX) blz. voor maar 15,-! Mét achterin het boek noi* eens voor ƒ25,- aan waardebonnen! De Boekerij Verkrijgbaar bij Bockhandel Hof van Spa land 3t Schiedam. Tel. 4712313

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1