9 D66 wil betere samenwerking coalitie 'Zingen is leuker dan luisteren' From the USA.... nu bij HOTO Vlaardingen: the HighwayBlues Soundshow Gemeente past tekort Nieuwe Palmboom bij Twee mannen overvallen snackbar in Maassluis 'Zwenicïubs akkoord met verhoging tarieven' Komst vuilniscontainers vertraagd Hiphoppende kip op Wordt Vervolgd Koffiediefstal: tien maanden cel VVD: 'B en W zijn verdeeld, verdeeld en nogeens verdeeld' L 12 t/m 14 mei 1992 BLAUPUNKT dealer Raad wil meer 30-kilometerzones Veel chauffeurs rijden te lang Jongetje op fiets aangereden Bezuinigingen sport onzeker Brandje in frituurpan Inbraak aan de Rozenlaan Abri in brand Winkeldieven in centrum Auto snijdt fietsend meisje Tas gestolen Rotterdams Dagblad Maandag 11 mei 1992 Vlaardingen - De Vlaaröingse zwemverenigingen gaan morrend akkoord met de tariefsverhogingen voor het leszwemmen als gevolg van bezuinigingen bij de gemeente Dat signaai heeft wethouder Agnes van Ardenne (spon) vorige week opgevangen uit de plaatselijke sportwereld. Officieel staan de zwemclubs nog steeds afwijzend tegenover de eis van de gemeente dat zij samen 28.500 gulden moeten opbrengen om het gat in de begroting te dekken. Op 20 maart lieten de vereni gingen dat nog schriftelijk welen aan de wethouder. In gesprekken die daarna plaatsvonden kwamen beide partijen ook geen stap nader tot elkaar. De clubs vonden de kort tevoren doorgevoerde tariefs verhoging met circa tien procent al moeilijk verteer baar. ,Nog even en zwemmen wordt een elite-sport." al dus een boze Manie de Bruin, secretaris van zwem vereniging De Viking. Volgens mevrouw De Bruin wachten de clubs nog steeds op antwoord van de wet houder. Ook is volgens de clubs nog met duidelijk of de particulieren die zwemles geven in het Kolpabad ook een deel van de bezuinigingen moeten opbren- gen. Wethouder Van Ardenne stelde aanvankelijk dat de clubs de toegang tot hel zwembad zou worden ont zegd als ze bij hun betalingsweigenng bleven. In middels zegt zij le hebben vernomen dal de zwem verenigingen door de bocht zijn. ..Waarbij zij als voorwaarde stellen dat er tussen nu en de opening van het nieuwe zwembad alleen trendmatige verho gingen worden doorgevoerd." Vlaardingen - De invoering van de gescheiden inza meling van afval in Vlaardingen is weer uitgesteld Door vertragingen bij de aflevering van de betonnen blokcontainers is de invoering van de nieuwe werk wijze doorgeschoven naar juni. Er wordt naar ge streefd half juni de containers geplaatst te hebben. De gewijzigde ophaal van huisvuil betekent dal groente-, fruit- en tuinafval apart wordt ingezameld, dus gescheiden van hel 'normale' afval. Daartoe wor den allereerst m Holy-Zuid en drie a vier weken later in een deel van de Weslwijk betonnen containers ge plaatst waarin rolcontainers worden gereden. Deze laatste onderdelen zijn al aangekomen in Vlaardin gen. In Holy-Zuid worden op 41 plaatsen blokcontainers neergezet. In de Westwij k zal dal op 54 lokaties ge beuren. Mochten er grote bezwaren tegen bepaalde plaatsen zijn, dan wordt bekeken of er andere moge lijkheden zijn. Maar Herman Berkhout van het Werkverband Milieu Vlaardingen verwacht niet dat dit zal gebeuren. „Ik denk dat het aantal klachten zal meevallen. We hebben met een hoop zaken al reke ningen gehouden." Direct na de plaatsing van de containers komt er een informatie-avond voor de buurt en krijgen de bewo ners keukenemmers voorde gescheiden inzameling. De containers zelf worden geleegd „zovaak als nodig is", aldus Berkhout. „We zullen ervoor zorgen dat ze niet overlopen." De containers worden geleegd door de gewone vuil niswagens. Daarvoor hoeven dus geen extra investe ringen te worden gedaan. „Ik ben Alam en ik ben driejaar en ik doe een Turtle na: Turtle!" Het was zaterdagmiddag weer lachen, gieren en brullen toen presentator Han Peekei tij dens zijn Wordt Vervolgd-show in het Passagethea- ter kinderen hun idolen liet imiteren. Vooral toen Olga haar act opvoerde, lag de zaal in een deuk. Olga deed een hiphoppende kip na die een ei legt. De kinderen, afkomstig uit Schiedam en omstreken, vermaakten zich prima. De voorstelling duurde twe eënhalf uur. Er waren levensgrote stripfiguren en clowns en imitator Jan Zijdel deed bekende stripfi. guren na. Ruim een uur voui de show konden dt kleine en gro te stripfanaten al terecht in het theater. Een clubje muzikanten zorgde voor een gezellige sfeer. De kin deren dansten met Lucky Luke, bij het Grime-atelier helen ze zich schminken en voor het kraampje van Robert van der Kroft. de tekenaar van Sjors en Siim- mie. stond een lange rij. ledereen wilde wel een teke ning van hem hebben. In het theater stonden tienlallen computerspelletjes klaar voor gebruik. ..Zoo o! Ik heb een punt! Moetje kijken wat een gaaf spelletje." Het enthousiaste pu bliek ging zo op in het spel dat niemand in de gaten had dat het mannetje van het computerspelletje 'Su per Mario Bross* levensgroot naast hen stond mee te kijken. De kinderen amuseerden zich kostelijk met hun favo riete stripfi guren. Foto Gemt de Heus/Roel uijkstra Den Haag - De rechtbank in Den Haag heeft een 49- jange Hagenaar veroordeeld lot tien maanden cel wegens diefstal van duizenden pakken koffie, onder meer in Vlaardingen. Een 40-jange stadgenoot kreeg voor dezelfde zaak 240 uur dienstverlening en vier maanden voorwaardelijk opgelegd. Tegen hen was vijftien maanden cel geeist. De 49-jarige Hagenaar heeft van december 1990 tot januari dit jaar bij diverse supermarkten m Den Haag. Vlaardingen, Leiden, Rijswijk en Voorburg grote hoeveelheden koffie gestolen. Hiervoor had hij een vaste afnemer in zijn stadgenoot en kaartvriend, van W's hi1 "5 gulden per vijftig pakken kreeg De vriend verkocht de koffie voor 85 gulden per pakket door aan vrienden en kennissen. Door Jan Booister Vlaardingen - De D66-fractie in de Vlaardingse gemeenteraad vindt dat er eens goed gesproken moet worden over de samenwer king in de PvdA/CDA/D66-coah- tie. Fractieleider Wi! van Rijn heeft voorgesteld dat de drie par tijen in het college eens duidelijk met elkaar pralen over hoe ze ver der met elkaar omgaan. „Die discussie is nodig," aldus de D66-fractieleider. nadat hij van diverse zijden was aangevallen over zijn uitspraak dat de PvcIA- fractie als „ec-n dombo in de por seleinkast" opereert. Van Rijn verduidelijkte die uitspraak vrij dagavond tn de gemeenteraad. „Het college is de porseleinkast." zei hij. „En de olifant was vroeger de PvdA. Maar die partij is niet meer zo groot, is nog maar een klem olifantje. Een dombootje dus." De D66-fraclieIeider zei daarnaast ook dat hel college van B en W in Vlaardingen „ons college is" en dat „de kwaliteit nergens ter dis cussie slaat". Hij herhaalde wel het verwijt dat de PvdA zaken rond het Volkshuisvestingsplan vertraagt. De democraten waren eeider aan gevallen over het gebrek aan daadkracht van hun wethouder, mr. Ton van der Steen (Stadsont wikkeling). Dat had Van Rijn er toe verleid op te merken dat het college allereerst bezig is geweest met „puin ruimen". Ter verduide lijking voerde hij aan dat er met name op het gebied van de tane ven een inhaalslag gevoerd moest woiden en dat daar nog bezuini gingen van liet Rijk overheen wa ren gekomen. Van WD-zijde. de oppositiepar tij, werd die verklaring niet sterk genoemd. Fractieleider Bram Zonne. „Ik laat me geen zand in de ogen strooien. Als Van Rijn om een gesprek vraagt is het college dus met zo hecht. En PvcLA-frac- tieleider Bert Kandel heeft daar naast aanvankelijk een aanloop naar een motie van wantrouwen voor hel college genomen. Ik vind al met al die verwijten aan Van der Steen ontstellend. Het college is verdeeld, verdeeld en nog eens verdeeld." CDA-fraetieleider Jopie Schuma- cher-Schnitger had eerder al ge vraagd wat de PvdA bedoelt met „het ontbreken van teamgeest in het college". „Wij vinden dat er wel een goed college is. ook al zijn er meningsverschillen. En het college heeft zeker niet stilgeze ten." Over de uitlatingen van PvdA- fractieleider Kandel zei ze even wel ook: „Daarin is moeilijk te herkennen dal we coalitiepart ners zijn. Als er problemen zijn moeten we daarover praten en elkaar daar overheen tillen." Schiedam - „We zouden best wel een modern nummer voorde tele visie willen zingen, hoor. Je zou even aan de swingende bewegin gen moeten wennen, maar we zijn modern, dus hel zou moeten luk ken," zeggen de 92-jarige Mari- nus van Harmeien en de 76-jarige Clasien Opschoor-Gijtenbeek. Marinus zingt, nadat hij jaren bij de Nederlands Protestantse Bond heeft gezongen, nu alweer dertig jaar bij het jubilerende Excelsior, dai 90 jaar bestaat en vrijdag een jubileumuitvoering verzorgde. Ciasien zingt al 61 jaar bij de ge mengde zangvereniging. „Toen ik zes jaar oud was zong ik al bij een kinderkoor. M'n moeder en twee tantes zongen ook, het zin gen werd er eigenlijk met de pap lepel ingegoten. Soms mocht ik weieens met m*n moeder mee naar een repetitie van Excelsior, ïk vond dal prachtig. Ik kreeg dan muziek in m'n handen en mocht meezingen. Nou dan zat ik groos naast m'n moeder." Marinus van Harmeien begon op latere leeftijd te zingen. „Toen ik een jaar of 25 was, zong ik voor het eerst bij een koor. Eigenlijk kwam het door m'n vrouw. Zij wil de graag zingen. Ik zei: 'Nou dan ga je toch zingen.'Wegingen eens bij een koor kijken en sloten ons aan. Ja. ik ben gelijk ook maar gaan zingen want ik had geen zin om alleen thuis te gaan zitten." De twee koorleden komen trouw iedere dinsdagavond naar de re petities van Excelsior. Mevrouw Opschoor-Gijtenbeek vindt hel vervelend om een repetitie over te slaan. „Als ik wel eens niet kan doordat ik een verjaardag heb of een andere verplichting, heb ik het niet naar m'n zin. Ik ga altijd met veel plezier naar de repeti ties. De koorleden worden vrien den, een soort familie van je. En ik heb natuurlijk veel plezier in het zingen." De muziek die wordt gezongen, verveelt na al die jaren nog steeds niet. „Het is een voordeel wan neer je de nummers al kent. Je hoeft je dan minder in te span nen. Je kan met meer plezier zin gen. Watje natuurlijk na al die ja ren wel hebt, is datje stem achter uit gaat. Maar. door te blijven zin- at~ Clasien Opschoor en Marinus van Harmefen: 'Jammer dat er nog maarzo weinig mensen zingen. Foto Gemt de Heus/Roel Dijkstra gen hou je je stem wel in condi tie." De zanger en de zangeres vinden hel jammer dat er nog maar zo weinig mensen zingen. „Vroeger waren de koren veel groter, Nu zijn we een koor van 45 leden. De jongste is vijftig jaar en ik ben de oudste. Ik vind het wel jammer dat er niet veel jongeren meer bij het koor komen. Ik denk dat dat komt omdat de mensen nu meer geld hebben. Wanneer je geld hebt. luister je eeider. Ik bedoel, vroeger had je geen geld. Je zocht vertier en ging voor een paar cen ten zingen. Tegenwoordig hebben de mensen geld om naar de bioscoop of naar een concert, te gaan. Maar ik kan je vertellen dat zingen leuker is dan luisteren. Je hebt er meer ple zier in, ziet het ook allemaal ruimer. Ik hoop wel dal er jonge ren bij komen. Ze willen dan na tuurlijk wel andere muziek zin gen. maar daar ben ik voor in want ik ben immers jong," vertelt de 92-jarige Marinus van Harme ien. Maassluis - Ineen snackbaraan de Rembrandtlaan in Maas sluis is vrijdagavond laat, rond half twaalf, een overval ge pleegd. Daarbij is gebruik gemaakt van wapens. De twee personeelsleden van de snackbar stonden plotsklaps tegen- over twee overvallers. Die dwongen hen tot het afstaan van geld. De overvallers kregen een gering bedrag mee, waarop ze te voet vlucht ten. De politie zoekt getuigen. Hel gaat om een ongeveer 25-jarige blanke man, normaal postuur, lengte ongeveer 1.65 meter, in donkere kle ding. Hij had een op een pistool gelijkend wapen bij zich. De tweede man is naar schatting 22 jaar. heeft een tenger postuur, blond steke lig haar. Hij had een licht beige jack aan. Hij droeg een lang wapen bij zich. mogelijk een geweer. De Maassluise politie had zaterdag opnieuw werk in de horecabran che. In een café aan de Boogertstraal was namelijk rond kwart over negen een vechtpartij ontstaan. Bij aankomst bleek het echter al weer rustig. Wel was het interieur flink beschadigd. Verder was er een ruit ge sneuveld van een naast het café gelegen slijterij. Onduidelijk is waardoor de vechtpartij is ontstaan. Op dinsdag 12, woensdag 13en donderdag 14 mei, 9,00-17,30 uur, kunt u bij HOTO, de Blaupunkt- dealer van Vlaardingen e.o. en inbouwspecialist, genieten van een geweldige Blaupunkt CAR AUDIO demonstratie. Auto-elektronika HOTO Een unieke Soundshow van de nieuwste Blaupunkt autoradio's met CD en RDS en bijbehorende speakers, in een echte rode Amerikaanse pick-up truck. Profiteer tijdens deze show van echte showaanbiedingen tn de Blaupunkt autoradio's: O Paris RCR41RDS O Munchen CD41 (met key-card) O Casablanca CDC-set (met key-card). HOTO, de inbouwspecialist voor autoradio's, autotelefoons, alarminstallaties, enz. Nijverheidsstraat 16 3132 ER Vlaardingen - Telefoon 010 - 435 46 53 Vlaardingen - De Vlaardingse ge meenteraad vindt dat er in de stad meer gebieden moeten ko men waar de hoogst toegestane snelheid 30 kilometer per uur is. Maar echte druk op het college is hierover niet uitgeoefend. De motie die Groen Links indien de over dit onderwerp werd ont kracht omdat de passage, waarin het college aan een tijdslimiet werd gebonden, uiteindelijk ge schrapt werd, Nu is B en W alleen verzocht om aandacht aan de ma terie te besteden. In de motie wordt er wel opgewe- zen dat wethouder Agnes van Ar- denne-van der Hoeven (Verkeer) eerder heeft beloofd de 30 km-ge- bieden aan de orde tc stellen by de behandeling van de Voorjaars nota. De gemeenteraad behandel de die nota afgelopen donderdag en vrijdag maar constateerde dat in de meest onveilige wijken voorlopig dergelijke maatregelen niet aangekondigd worden. Er komen wel snel 30 km-gebie- den in Holy-Noord en Je Bab- berspolder. maar die waren daar al voor een groot deel voor inge richt. Invoering van meer van dergelijke gebieden op meer plaatsen in de stad kost jaarlijks een kwart miljoen gulden. Vlaardingen - Bijna de helft van de vrijdag op Rijksweg 20 aange houden vrachtwagench auffeurs heeft te lang achter het stuur ge zeten. De Vlaardingse politie con troleerde 75 vrachtauto-combina ties en bij 'bijna 35 daarvan was sprake van overtreding van het Rijtijdenbesluit. Daarnaast werd aan zeven bestuurders een rijver bod opgelegd omdat zij onvol doende rust hadden genomen. Vlaardingen - Op de Buijs Ballot- laan in Vlaardingen is zaterdag middag een vijfjarig jongetje aan gereden door een auto. Hij was op zijn fiets onverwacht de rijbaan opgereden. Het knaapje liep vei- wondingen aan zijn linkerbeen op. maar hoefde niet in het zie kenhuis te worden opgenomen. Vlaardingen - Wethouder Agnes van Ardenne-van der Hoeven vreest de - j de bezuinigingen in de sportsector voor volgend jaar niet zal halen. De aanleiding hier voor is het verstoorde overleg met de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie. De sportraad, althans de overleg groep voor de bezuinigingen, heeft het overleg met de gemeen te opgeschort vanwege uitlatin gen die wethouder John Rans- huijsen als Fortuna-lid in de weekbrief van die vereniging heeft gedaan. Met name de op merkingen over Deltasport zijn in het verkeerde keelgat geschoten bij de voorzitter van die club en die zit weer in de overleggroep. Op zijn beurt heeft Ranshuijsen in de gemeenteraad duidelijk la ten weten dat de bezuinigingen voor volgend jaar toch gehaald moeten worden, zoals dat met alle bezuinigingen het geval is. Hij nam daarmee afstand van de op merkingen van Van Ardenne. PvdA-fraclieieider Bert Kandel heeft gesuggereerd dat de sport wereld het conflict rond Rans huijsen gebruikt om de bezuini gingen van zich af te schuiven. Vlaardingen - In de Schimmel pen ninckstraat te Vlaardingen is zaterdagavond legen acht uur een brandje ontstaan in de keuken van een woning. Daar was de be woner in slaap gevallen en had de frituurpan door oververhitting vlam gevat. Vlaardingen - In eon winkel aan de Rozenlaan in Vlaardingen is gistei morgen vroeg ingebroken. De kassa werd gestolen Ingebro ken werd er gisteren ook in een woning aan de Koninginnel aan. Daar verdwenen een televisie en een telefoon, Schiedam - Op het Stadserf in Schiedam is zondagnacht een abri in de brand gestoken. De RET doofde hel vuur. Schiedam - In een warenhuis aan de Broers vest m Schiedam zijn op vrijdag een 39-jarige Rotterdam mer en op zaterdagmiddag een 33-jange Rotterdammer en een 17-jarige Schiedammer aan de po litie overgedragen wegens win keldiefstal. Schiedam - Een onbekend geble ven automobilist heeft op de Van Swindenstraat een 14-jarig fiet send meisje uit Schiedam dusda nig gesneden dal zij viel. Ze liep enkele kneuzingen op aan haai voet. Schiedam - Een 37-jange vrouw uil Schiedam is haar onbeheerd gelaten tas kwijt geraakt tijdens het winkelen in het Hof van Spa- land. Schiedam - De Schiedamse Mo lenstichting beleeft een goede maand. Zeer onlangs stelde het gemeentebestuur extra geld be schikbaar voor hel onderhoud en de restauratie van de vier histori sche molens m de stad. Voor de vijfde, de in 1901 afgebrande en inmiddels weer bijna opgebouw de molen De Palmboom, wil de gemeente het tekort in de bouw kosten ophoesten. Met de inves tering is 350.000 gulden gemoeid Met de molenbouwkundige res tauratie van de Nieuwe Palm boom werd enkele jaren geleden gestart. De werkzaamheden zijn bijna afgerond. Na het aanbren gen van de kap, hel wieken kruis en het staart werk wordt de molen ingericht. Hel bovenste deel krijgt de oorspronkelijke functie als werkende molen terug. De la ger gelegen vloeren krijgen een publieksfunctie voor toerisme en culturele activiteiten. De Nieuwe Palmboom wordt daarmee een malend koren mol en museum en dat is volgens de Stichting De Schiedamse Molens uniek voor ons land. De totale kosten voor de herbouw en inrichting van de molen bedra gen tegen het huidige prijspeil 3.2 miljoen gulden. Het Rijk, dat sub sidie gal' voor het herstel van de molenslomp, de provincie, de ge meente en de EEG brachten geza menlijk ruim 1,3 miljoen gulden in. Particuliere fondsen hebben in totaal 481.000 gutden bijeen ge bracht. Uit de eigen reserves bracht de Stichting De Schiedam se Molens 224.000 gulden in hel project in. Een niet onaanzienlijk bedrag werd bijeen gebracht door spon sors en donateurs. Dat vaneerde van individuele Schiedammers die voor honderd gulden een steentje kochten lot grote bedrij ven die met een donatie van en kele tienduizenden guldens kwa men. In totaal brachten deze par tijen 865.000 gulden bijeen. De grenzen van de vrijgevigheid bij de Schiedammers zijn volgens het gemeentebestuur bereikt. Volgens burgemeester Remicr Scheeres. die ook voorzitter is van de Stichting de Schiedamse Mo lens. is het resultaat \vn de inza melingsacties boven verwach ting. Daarom is het volgens hem gerechtvaardigd als het gemeen tebestuur de rest van de kosten ophoest Met de uitgave van 3.5 ton is rekening gehouden in de meerjarenbegroting. Als de raad neemt de gemeente 29 procent van de kosten vuur haai rekening.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1