15 Zwembad-bom niet boven water Sleutelcentrale c Kweekkas nu natuur- en milieucentrum Chlck:Klnq Het Nederlands Astma Fonds heeft bij ons een apart plaats e. flexion KOL PA I MEUBEL- STOFFERING OE BERK Kipspecialiteiten 't GANZENGOR5 BEAUTY DENT TL. USfieuwstraten Knelpunten Woudhoek Tunesisch schoolproject Einde, aan sluipverkeer Gratis caravankeuring Ha, die haring Actieweek in kerken Weer vaar-excursies Verenigingsgebouw drumband geopend Verbouwing van Stadsgehoorzaal is begonnen TOTAL Montage frgimn J volgens verzekeringsnorm EL ZELF EENS WAT EEN CAR APATIENT VOELT A^VWA NVM Meubelfabriek Abraham en Sara l'ï specialiteiten eisenqa interieur Rotterdams Dagblad Dinsdag 12 mei 1992 De wijk- en bewonersvereniging Woudhoek heeft van middag de knelpunten in de verkeerssituaties in de Woudhoek bekend gemaakt en de lijst met ver- keersonvriendelijke punten overhandigd aan wet houder Chris Zijdeveld. Dat gebeurde in het kader van de vierde nationale straatspeeldag en de actie 'Stop de kindermoord'. Beide activiteiten staan in de maand mei in de aandacht. De overhandiging van de knelpuntenliist vond plaats in het onderkomen van de wijk- en buurtvereniging de Stuurhut aan het Faassenplein. De twee medewerkers van de dienst Educatie van Schiedam die tijdens de paasvakantie een bezoek brachten aan de Tunesische provincie El Kef. heb ben tijdens hun zes-daagse verblijf schoolmeubilair en inventaris-artikelen aan enkele basisscholen overhandigd. De Schiedammers waren op uitnodiging van Unicef naar Tunesië afgereisd en bezochten diverse basis scholen, een school voor dove kinderen en de kinder afdeling van van het ziekenhuis in El Kef. De uit Schiedam overgebrachte spullen zijn ter plek ke zeer goed bruikbaar gebleken en hebben hun be stemming inmiddels gevonden. Omdat er nog veel meer nodig is zal de dienst Educatie steun aan dit scholenproject blijven geven. Vanmiddag hebben bewoners van de Polderweg. Kerklaan en Joppelaan op het kruispunt Joppelaan/ Kerk weg het verkeersbord geplaatst dat een einde moet maken aan het sluipverkeer dat veelvuldig de polderwegen gebruikt. In het vervolg mag er alleen bestemmingverkeer komen. De plaatsing van het verkeersbord werd bijgewoond door wethouder Chris Zijdeveld. Vlaardingen Als gevolg van de enorme belangstelling is de gratis caravankeuring die zaterdag 9 mei door de politie Vlaardingen werd uitgevoerd en 16 mei een vervolg krijgt, helemaal volgeboekt. Tijdens de keuring, die wordt gehouden in het be drijf van Van der Horst aan de Nettenboeterstraat 5. is er gelegenheid om een tentoonstelling te bekij ken. De bezoekers krijgen allerhande informatie en er worden onder andere materialen voor het beveili gen van de caravan getoond. De keuringswerkzaamheden worden uitgevoerd tus sen 8.00 en 16.00 uur. "Ha. die haring' is de titel van de tentoonstelling die tot en met 25 mei in de bibliotheek vestiging Zuid in de Leliestraat is te zien. Mei teksten, foto's, scheeps modellen en visserij-attributen wordt de geschiede nis van de visserij op de Noordzee belicht. De expositie is beschikbaar gesteld door het Visserij- museum en kan tijdens de openingsuren van de bi bliotheek worden bezichtigd. Door verschillende Vlaardingse kerken wordt in de week van 16 tol en met 24 mei geld ingezameld voor de actie 'Honger in Afrika'. In grote delen van Afrika is sprake van ernstige voedselschaarste. Met de inza melingsactie wordt getracht het voedselprobleem wat dragelijker te maken. In de Hervormde en Gereformeerde kerken wordt tijdens de kerkdienst van 17 mei geld opgehaald en mensen die hun gift willen storten, kunnen dat doen op 'net speciaal daarvoor opengestelde gironummer 107. tnv 'Honger in Afrika'. Utrecht. Natuurmonumenten houdt zaterdag de eerste vaar- excursie door de vlietlanden van hel zomerseizoen. Om half tien wordt er aan de kade van de Vlaardin- ger Vaart aan het einde van de Willemsoordweg afge meerd. Dezelfde dag volgt er om 12.00 uur een twee de excursie en woensdag 20 mei om 14.00 uur vaart de boot wederom uit. Om inzicht te krijgen in het aantal deelnemers die nen belangstellenden zich zo spoedig mogelijk aan te melden bij opzichter Hofman, telefoon (010) 4741032. Maassluis Voorde leden en het bestuur van drumband- en ma- jorettenpeloton 'Het Wapen van Maassluis' wordt za terdag 16 mei een memorabele dag. Ten eerste wordt dan het 20-jarige jubileum van hel muziekgezel schap gevierd en ten tweede opent burgemeester Van Es het nieuwe verenigingsgebouw. De voormalige kleuterschool aan de Jac. Boezeman- straat 2 in Maassluis-West is door de clubleden zelf helemaal verbouwd en draagt in het vervolg de toe passelijke naam Porta Musica. Het muzikale gedeelte tijdens de opening wordt ver zorgd door de Rijnmondband uit Schiedam en later treden ook de Maassluise Harmonie en Het Wapen van Maassluis op. Schiedam dinsdag 12 mei j Bingo avund. Kluphuis Oo-.L Gdiiieistraat 20 01) uur Podium. 21 00uur woensdag 13 mei Cursus tekstverwerking met wordperfect. De Teers,tooi. 91)0 uur HarttRusj Sonnuvaniio. Passage Theater. 14 t)Ö uur Vlaardingen dinsdag 12 mei' Culturele Raad Yia»enjmuseum. 19 00 uur. woensdag 13 mei Opening Natuur tr. Milieucentrum 't Hof. Hofsingel 80.14.00 uur Maassluis dinsdag 12 mei öingo. Koningshof 20 00 uur Door Sander Sonnemans Schiedam - De dienst Ge meentewerken van Schiedam is er nog niet in ge slaagd de bom te traceren die op het terrein van zwembad Groenoord onder de grond ligt. Volgens de verwachtin gen neemt het onderzoek naar de juiste plek nog enkele weken in beslag. Ondanks ge luiden dat het nog niet vast staat of werkelijk een projec tiel uit de Tweede Wereldoor log op de plaats van het voor malige openluchtbad ligt, houdt men nog altijd reke ning met de aanwezigheid van een niet ontplofte bom. ..Op de tekeningen van Bouw- en Woningtoezicht staat aangegeven dat er een bom ligt. Bij de bouw van het zwembad in 1957 heeft men het met de tekeningen ken nelijk niet zo nauw genomen maar wij hechten er wel de nodige waarde aan." legt hoofd financiën en administratie van de dienst Sport en Recreatie J.F. van de Linden uit. .,In de oorlogsjaren heeft in de buurt van de plek waar later het zwembad werd aange legd een afweergeschut gestaan, dus sluiten we niet uit dat de om geving daar destijds is gebombar deerd. Of de boni op de plek ligt die de kaart aanwijst, is trouwens niet helemaal zeker. Het betreft namelijk veengrond en dan is het best mogelijk dat de bom door de jaren heen is gaan 'kruipen'." Volgens voormalig gemeente- voorlichter Bas van Bochove is er geen concrete aanwijzing dat er op het terrein van het zwembad Groenoord een bom zwerft. De werkgroep Tweede Wereldoorlog, waar Van Bochove deel van uil- maakt, houdt zich momenteel be zig met het samenstellen van een boekje over de jaren '40-'45 en heeft tijdens de speurtochten in het betreffende geschiedenisvak niets gevonden dat duidt op de aanwezigheid van een bom. ..We hebben wel artikeltjes gevonden die spraken over bombardemen ten boven de weilanden, maar die liepen in principe van de Vlaar- óingerdijk tot aan waar nu de Woudhoek ligt." Mevrouw CM. Lansbergen, die tijdens de oorlog op boerderij Groenoord - waar nu de Mar- tinuskerk staat - woonde, sluit de mogelijkheid echter niet uit. ..Het was op een zondagochtend in februari 1945 toen we de bom zagen vallen in de buurt van de boerderij van boer Van Slaeldui- nen. Zijn land lag op de plek waar later het zwembad werd gebouwd. De hele omgeving trilde en bij ons thuis vlogen de deuren van zelf open. We zijn niet gaan kij ken waar de bom terecht was ge komen. Dat deed je niet. Het was allemaal veel te beangstigend." aldus de Kethelse. Inmiddels is de sloop van het zwembad aanzienlijk gevorderd. Het personeelsgebouw. de kleed hokjes en hel ondiepe bad zijn ge sloopt en binnen afzienbare tijd worden ook het terras en het die pe bad met de grond gelijk ge maakt. In juni moet het terrein bouwrijp zijn voor de realisatie van een hy permodern recieatiebad. Maar dan moet wel eerst de eventueel aanwezige bom opgespoord en onschadelijk gemaakt zijn. Dat karwei wordt geraamd op maxi maal 350.000 gulden, Zo gauw de exacte locatie van de bom is be paald, wordt de Explosieven Op ruimingsdienst (EODj ingescha keld. Intussen gaan de werknemers van het sloopbedrijf Bik uit Lekkerkerk door met de werk zaamheden en spelen ze nauwe lijks met de gedachte dat ze met de Groenoord-bom geconfron teerd kunnen worden. ..Dat ding." zegt een van de werklie den. ..moet ergens onder het gras veld. voor de plek waar de heren- kleedhokjes hebben gestaan, lig gen. Dat kan geen kwaad. Maar krijg ik te horen dat 'ie net zo goed on der de nog te slopen objecten kan liggen, leg ik hel werk direct neer. Dan laat ik het liever aan een an der over." Vlaardingen - Een betere plek had eigenlijk niet gevonden kun nen worden. Aan de rand van het Hof en het Oranjepark en naast het onderkomen van de afdeling Plantsoenen van Gemeentewer ken, daar vindt men vanaf mor gen het natuur- en milieucen trum 't Hof. In de oude kas van de afdeling Plantsoenen, waarin tot voor kort nog planten en struiken voor de groenvoorziening van Vlaardingen werden gekweekt, om precies te zijn. ,.Een prima locatie en we hebben lekker de ruimte." vindt ambte naar van natuurzaken Theo van der Werf van zijn nieuwe werk plek. „Misschien dat de wande laars die uit het park komen ook even bij ons naar binnen lopen." Van buiten oogt de kas wat rom melig. maar eenmaal binnen lijkt hel interieur zó weggeplukt uit een natuurlandschap. Alleen de foto-expositie die er tussen is op gesteld. geeft aan dat de bezoe kers zich niet tussen natuurlijke begroeiingen bevinden. Een mi ni-vijver omgrenst door oeverge was. een stukje bos, twee loslo pende konijnen, verschillende planten en struiken, eike schor spaden en grasperkjes. Dat en nog veel meer is allemaal te vinden in de tentoonstellings ruimte van de oude kweekkas. Het andere gedeelte van het hier Theo van der Werf: 'We hebben lek ker de ruimte' Foto Gcrnt dc Heus/ Roel Dijkstra en daar fraai aangepaste glazen bouwwerk is ingericht als infor matie-centrum en kantoorruimte. Van der Werf: „Het hele jaar door verzorgen we natuurlessen voor 41 basisscholen, dus de ruimte hebben we zeker nodig. En met ons informatie-centrum proberen we de Vlaardingse bevolking meer en meer aan te trekken. Daar kan men terecht voor infor matie over bloemen, planten, die ren, wandel- en fietsroutes en het bijwonen van lezingen." En zijn vertrouwde terrein verder bewandelend: „Veel Vlaardingers begrijpen vaak niel waarom be paalde groenvoorzieningen in de stad er op een bepaalde manier bijstaan. Sommige berm planten staan er niet alleen voor hel mooi. maar vaak ook voor het ecolo gisch evenwicht. De mensen vin den de begroeiing dan niel zo fraai en klagen dat er geen onder houd wordt verricht terwijl we juist alle aandacht schenken aan de betrekkingen lussen dieren en planten en de omgeving waarin ze leven. Over dat soort dingen geven we hier graag voorlichting aan de geïnteresseerden." Theo van der Werf wijst op een fo toserie die aangeeft waarmee de afdeling Plantsoenen zich de laat ste jaren nadrukkelijk bezig houdt: het onderhoud en in stand houden van de zogenaamde 'na- tuurlinten'. Door de variërende groenstroken in de verschillende gebieden op elkaar af te stemmen is er een geleidelijke overgang van do stad naar het natuurge bied gerealiseerd. „Zo wordt de natuur dichter bij de mensen gebracht en vinden plan ten en dieren hun weg naar de stad," legt Van der Werf uit. Vlaardingen - De verbouwing van de Stadsgehoorzaal is gisteren ge start. De eerste stoelen zijn uit de grote zaal gesloopt, op enkele plaatsen is de centrale verwar ming weggehaald en ook op het toneel zijn de veranderingen be gonnen. Op 18 september moet hel werk klaar zijn. „Een heilige datum." aldus Stadsgehoorzaal- directeur Marten Putman. Er is dan namelijk nog maar een paar dagen de tijd om een en ander uit te testen. Op 1 oktober begint het nieuwe theaterseizoen. Het idee is een koor. gedacht wordt aan het Rijnmond-koor, uit te nodigen om de nieuwe akoes tiek uit te testen. Want met name voor de koorzang wordt de akoes tiek verbeterd. „Maar." verzekert Putman, „ook het gesproken woord moet tot de laatste rij goed hoorbaar zijn." Er komen door een slimmere op stelling meer stoelen in de grote zaal (704 in plaats van 698), alhoe wel twee rijen verdwijnen om de bezoekers meer knieruimte te ge ven. De eerste 150 stoelen, vóór in de zaal. krijgen bovendien een klaptafeltje in de leuning ver werkt zodat er ook mini-congres sen gehouden kunnen worden. Ook is een nieuwe licht- en ge luidsinstallatie besteld. Zo zal hel aantal lichtpunten aanzienlijk worden uitgebreid om voorstellen beter uit te kunnen lichten. De meest zichtbare verandering aan de Stadsgehoorzaal vormt de verplaatsing van de entree. Die komt tussen de oude ingang en de deur van de Harmonie. Er zal veel glas in de gevel aan de Schiedamseweg worden ver werkt. Geprobeerd wordt daar mee het gebouw een opener aan zien te geven. In de foyer komen twee vaste bars. één voor de ro kers en één voor de niet-rokers. Volgens een nieuwe gemeentelij ke verordening moeten er in ge meentelijke gebouwen rookvrije ruimten komen. De verbouwing kost 2.5 miljoen gulden. De gemeenteraad heeft uitgesproken dat kredietover- schrijdingen niet zullen worden geaccepteerd. Handelstraat 1 3131 EK Vlaardingen - Tel. 010-4355983 fried chickon grill kip hamburgers spare ribs div. snacks maaltijden Iedere dag geopend vau 12.00-2300 uur. Voor al uw veiligheid Tel. 010-4118217 Goudsesingel 45 Metrohalte Oostplein Rotterdam Faxnr. 010-4332340 Advertentie Deze advertentie is mogelijk gemaaid door nevenstaande adverteerders. Hydraulisch# c hel flexlonprogramma omvat o.a.: - variabele scholtenpompen - tandwlelpompen en -motoren - axiale plunjerpompsn en -motoren - drukregel- en sluurventlelen - aggregaten fiexionb v calandslrjal 72-74 3125 BB schicdam tel 010-4376644 E I A A R S Makelaars g cn livpothukcn Straal weg 94.3051 BL Rotterdam Tel 01(1-4226144 Fax (HU - 42Z3S9J MAKELAAR Stel u eens de nachtmerrie voor: een kussen stevig op uw gezicht gedrukt. U krijgt het benauwd, u snakt naar lucht. Met het angstzweet op uw gezicht schrikt u wakker... Carapatiënten moeten met vlit gevoel leren teven, elke dag. Voor de 1,5 miljoen Carapatiënten is genezing nog niet mogelijk. Patiënten met astma, chronische bronchitis en longemfyseem een leefbaarder leven geven is wel mogelijk. Maar, dat kan alleen met veel geld. Voor pnticn- tenbulp, onderzoek en voorlichting. Vergeet tussen 10 en 16 mei de collectanten dus niet- Cf maak uw bi j drage over op giro 55055 of - aWl bankrekening 70.70.70.120. Astma: Fonds I i!l«lH restaurant Culinair rustpunt in het gezellige centrum van Spijkenisse dinsdag t/m vrijdag: lunch diner zaterdag: diner zondag en maandag gesloten Oostkade 4, 3201 AM Spijkenisse-centrum Tel. 01880-12578 Fax 01880-17732 PROBLEMEN MET UW KUNSTGEBIT? Er 2i|i vele manieren om een perfect passend en prachtig gebit le maken Slechts één van de vete ts voor u geschikt Wij van Beauty Denl 3|n ervan overtuigd dal zo'n gebd rs te realiseren! Perfeküe, vakkennis en ervaring 2iyn ons geheim, m samenspel met het bestelmalenaal en pcreelem Behandeling uitsluitend op afspraak reserveer tijdg* tandt echniek Bergweg 257, Rotterdam (hoek Zwart Janstraat, te bereiken mat tramlijn 4) Tel. 010-467.77.30/466.94.07 Wilt u uw bankstel, eethoek en andere meubelen opnieuw en vakkundig gestof feerd hebben, vraag dan eerst prijs op bij 3e Industriestraat 17 - Vlaardingen Telefoon 4342363 Uw echte bakker heeft een smakelijk kudo voor een 50- jarige Iscn originele Abraham of Sara pop van gevulde koek of krcntendecg, in een luxe verpakking. ECHTE BAKKER WINKELCENTRUM "WOUDHOEK NOORD" - FEL. 470C493 SCHIED A M- NOORD HOORNWEG 31b - TEL 4155656 OVERSCHIE Nobelstraat 7-9 3231 BA Brielle tel. 01810-121 15

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1