Waterweg 13 'Verbanning' honden roept weerstand op Gemeente blokkeert bouw in Koningshoek Klachten over lawaai bij de Spoorsingel Wereldwinkel-kleding in trek bij publiek Actie op Zwaluwlaan Milieudepot Bloemhof vervangt vuilnisman JHygiëniste Daniel den Hoed wint prijs Water gasfabriekterrein zeer sterk verontreinigd Patiënten Dijkzigt besmet met bacterie Amokmaker krijgt geldboete opgelegd Minder huurwoningen Babberspolder Nieuwe stadspenning eert actieve Vlaardingers Suikerpatiënt maakt botsing Inbreker dut in Diefstal T-shirts Auto drinker total loss Fietsendieven aangehouden Bootje gestolen Rotterdams Dagblad Woensdag 20 mei 1992 Regio Waterweg Brede Havenstraat 6 3131BC Vlaardingen tel 010-4350557/fax 4349754 Rotterdam - Geen vuilnis meer langs de stoeprand Roteb-dis- zetten, maar het zelf naar een wijkdepot brengen, trictschef Waarschijnlijk krijgt het idee van Roteb-districts- Marcel chef Marcel Vaandrager nog dit jaar gestalte in een vaandrager experiment voor honderdvijftig gezinnen. Twee jaar (jjnks) en geleden opperde hij al een andere verwerking in een rayon-op- rapport over de problemen rond het ophalen en be- zichter Dirk waren van huisvuil in oude wijken van Rotterdam. Hoogen- Nu komt eenmaal per week de vuilniswagen door de boom bege- straat en moeten de zakken noodgedwongen in huis jeiden het worden bewaardexpe ri- „Geen ideale situatie en hei werkt vervuiling in de ment, waar hand," ervaart Vaandrager. „Oude wijken, waaron- bij vuilnis der Bloemhof» staan het werken met containers niet n}et meer toe. Er is nergens plaats voor cocons of voor de klei- wordt opge- here huisconiainer." haald, maar In Bloemhof zijn de plannen voor een milieudepot in naar een een. gevorderd stadium. Het wordt een omheinde depot moet ■v ruimte van 35 bij 50 meter met een dagelijkse bezet- worden ge- ting- van drie mensen. Hun taak is niet alleen het bracht. Foto badpakken van volle vuilniszakken, maar ook het cees Kuiper schoonhouden van de omgeving. „Natuurlijk is het tevens de bedoeling dat vuilnis gescheiden wordt aangeleverd," benadrukt rayonopzichter Dirk Hoo* genboom. „Op deze manier snijdt het mes aan twee kanten." Nog voor de zomervakantie hoopt de Roteb overeen stemming te bereiken met de wethouders Verbeek- Ohr en Vermeulen, want er moet extra geld beschik baar komen. Vaandrager: „Als dan ook de politiek nog groen licht geeft voor het experiment, dan is de volgende stap het houden van een enquête onder de bewoners. Bij voldoende medewerking kan het expe riment dan nog dit jaar van start." Rotterdam - De hygiënisteM. Ridderhof-van 'tVeer, werkzaam in de Danïel den Hoed-kliniek in Rotter dam, heeft deinfectiepreventieprijs 1992 gewonnen, ■Zij krijgt de prijs vanwege haar werkstuk over de mogelijkheden om patiënten in de strijd tegen kan ker te behandelen door het activeren van de eigen bloedcellen. Üe infectiepreventieprijs, die voor de tweede maal is toegekend, bestaat uit een studiereis naar keuze voor twee personen, Volgens de jury zal het in de toekomst steeds vaker voorkomen dat bloedcellen na afname worden geac tiveerd en daarna weer toegediend. Het voortkwe- ken van geactiveerde cellen is een techniek waarbij de kans op besmetting hoog is. Het is van belang dat infectiepreventie vanaf de start van een dergelijke activiteit wordt geïntegreerd in alle handelingen. Laboratoria blijken nog onvoldoende in te spelen op de vereiste hygiënische maatregelen rondom derge lijke werkzaamheden. Rotterdam - Het noordelijk deel van het voormalig gasfabriekterrein in Kralingen is tot een diepte van ongeveer zes meter matig tot sterk verontreinigd met PAK/s, cyanides, minerale olie en koolwaterstof fen., Uit een onderzoek in het kader van de bodemsa nering gasfabriekterrein blijkt echter dat nergens hoge waarden' voorkomen. Wel blijkt het ««grondwater sterk tot zeer sterk te zijn vervuild. „Ver- ^spjjéjding van de verontreiniging heeft zich voorge- ■*-daan via het grondwater," meldt het projectbureau j BodemsaneringGasfabriekterrein Kralingen. Ofschoon er slechts een gering gevaar bestaat voor de volksgezondheid, schrijft het bureau, moet het terrein vanwege de risico's voor het milieu toch wor den gesaneerd. Een meevaller is het gebied 'tuinzij- de Dagpauwoog tot aan Koningsmantel' dat niet door de fabriek is verontreinigd. Wat betreft het zo genoemde Gerdesiagebied ziet het ernaar uit dat de troep moet worden weggegraveri. Datzelfde geldt voor een aantal plaatsen op het terrein tussen de Gerdesiaweg en de Oudedijk. Op enkele kleine plekken is verontreiniging aan de oppervlakte aangetroffen. De bewoners zijn hierover reeds geïnformeerd. Volgens de GGD zijn mogelijke schadelijke gevolgen voor de gezondheid 'zeer on waarschijnlijk'. Het onderzoek wordt vandaag be sproken in de projektgroep. Op 25 mei worden bewo ners en eigenaren bijgepraat op een informatie avond in de zaal van de Nieuwe Plantage. 'Rotterdam - Twee patiënten op de afdeling interne geneeskunde van het academisch ziekenhuis Dijk- ••'zigt in Rotterdam zijn besmet geraakt met een stafy- lokokkenbacterie. Om verdere besmetting te voor tkomen zijn de twee patiënten apart gelegd. Ook de kamergenoten van de twee liggen momenteel ge scheiden van de andere patiënten. De bacterie komt veel bij mensen, op de huid en slijmvliezen, voor. Normaal gesproken levert de stafylokokkenbacterie meestal weinig problemen op. Maar bij ziekenhuispatiënten, die veelal een ver minderde weerstand hebben, kan de besmetting lei den tot complicaties. De besmetting in een zieken huisorganisatie gaat ook sneller omdat veel mensen tegelijk op een betrekkelijk kleine plaats verblijven. De interne ziekenhuishygiënisehe dienst van Dijk zigt is inmiddels een onderzoek gestart. Om ade quaat maatregelen te kunnen nemen, moet eerst duidelijk zijn waar de oorzaak van de besmetting heeft gelegen. Bij alle personeel in Dijkzigt dat met de twee besmette patiënten in aanraking is geweest, zijn de slijmvliezen in neus en keel gecontroleerd op het voorkomen van de bacterie. Schiedam - De anti-hondepoepmaatregelen die maandag in Schiedam zijn ingegaan, hebben bij veel hondebezitters agres sie opgewekt. Bij het Openbaar Nutsbedrijf kwamen in enkele dagen tijd ruim 200 telefoontjes binnen, veelal met klachten over het feit dat honden voortaan nog maar op vier plaatsen in de stad van de lijn mogen. Veel baasjes zijn boos dat zij kilome ters moeten lopen voordatze hun huisdier vTij kunnen laten. In middels is een actie op gang gekomen tegen de maatregelen. „Poep is gewoon vies, al vinden hondenliefhebbers het moeilijk dat te erkennen,'1 zegt actievoer ster Tineke Fieggen. Zij heeft er begrip voor dat iedere honde-ei- genaar voortaan een zakje of schepje by zich moet hebben om de poep op te ruimen. Maar dat honden „naar de rand van de stad worden verbannen" kan zij niet zetten. De eigenares van twee Duitse Doggen probeert vandaag middels een oproep in Het Nieu we Stadsblad de Schiedamse hon denhouders te mobiliseren. Zij wil dat het Sterrebos als losloop gebied wordt aangewezen. Volgens de nieuwe voorschriften is het dichtstbijzijnde losloopge bied voor de troeteldieren van mevrouw Fieggen de groenstrook langs de Westfrankelanösedijk. „Maar dat is ongelooflijk gevaar lijk vanwege de auto's die met 80 kilometer of meer voorbij razen." De politie ontving verschillende klachten, waaronder een van een invalide honde-eigenaar, voor wie de losloopgebieden onbereikbaar zijn. Ook elders in de stad heerst ongenoegen over het nieuwe be leid. maakt voorlichter Mari Din- genouts van het Nutsbedrijf op uit de telefonade. „Voor veel men sen zijn de losloopgebieden in het groen van Spaiand-Oost, de Har- galaan, Woudhoek en de West-- frankelandsedijk gewoon te ver." Bewoners van de Z-flats in Groen- oord hebben de gemeente voorge steld een groenstrook in de buurt, waar zelden of nooit kinderen spelen, als losloopgebied te er kennen. Volgens Dingenouts is ook het verplichte poepzakje niet bij ie dereen in goede aarde gevallen. Herhaaldelijk werd de opmer king gemaakt: „We betalen toch hondenbelasting? Moeten we dan ook nog zelf de rommel oprui men?" De gemeente, zegt Dingenouts. neemt alle klachten serieus, en zal waar nodig de maatregelen bijstellen. „Bovendien krijgen we ook vee) telefoontjes met steun betuigingen. Het is zeker niet zo dat Schiedam een hetze voert te gen beesten. We willen alleen van die irritante poep af." Tineke Fieggen heeft ondertus sen ondervonden dat burgemees ter Scheeres' geruststellende op merking dat de politie „wel wat beters te doen heeft dan achter honden aan te gaan" in de prak tijk soms anders uitpakt. Bij het uitlaten van haar Doggen stuitte zij maandag in de buurt van het Sterrebos op maar liefst drie poli- tie-auto's die haar nauwlettend in de gaten hielden. „Het leek wel een razzia!" Zij uitte haar woede in een brief aan de burgemeester. „Die hing de volgende morgen al aan de te lefoon om zich te excuseren." Vlaardingen - Een 24-jarige Schiedammer die zich schuldig heeft gemaakt aan een vernieling en mishandeling, heeft gisteren door de Rotterdamse rechtbank een boete van 500 gulden opge legd gekregen. Het bevel tot voor lopige hechtenis werd opgehe ven, zodat de man weer op vrije voeten is. Twee weken geleden eiste officier van justitie mr. J. P. Wittop Ko ning een half jaar gevangenis straf, waarvan drie maanden voorwaardelijk. De man werd ook nog verdacht van medeplichtig heid aan winkeldiefstal, het ont vreemden van een bromfiets en wederrechtelijke vrijheidsbero ving, maar die feiten werden ont kend en konden niet bewezen worden verklaard. De uitspraak die gisteren door de Rotterdamse rechtbank werd ge daan, leek meer gebaseerd op de pleitnota van advocaat mevrouw M. P. L. M. Buisrogge dan op de strafeis van de officier. De raads vrouwe van de Schiedammer drong destijds aan op een geheel voorwaardelijke celstraf of even tueel een geldboete. Zonder dat tijdens de hoorzitting echt duidelijk was geworden waarom, gaf de verdachte toe een stadgenoot in het gezicht te heb ben gestompt. Waar geen vraagte kens over bestonden was het feit dat hij de voordeur van zijn voor malige schoonouders had inge trapt. Nadat de relatie met zijn vriendin was gestrand en de twee toch weer nader tot elkaar waren gekomen, wilde de Schiedammer op bezoek bij het meisje. Omdat haar ouders een her nieuwde relatie niet toestonden kreeg de man haar niet te spre ken. In een vlaag van woede trap te hij de deur van het huis in en raakte in gevecht met de vader. Die had tegenover de politie ver klaard dat zijn voormalige schoonzoon-in-spé het meisje in zijn auto had getrokken en haar wilde ontvoeren. Door de officier kon dat niet worden hard ge maakt want zowel het meisje als haar vriend ontkenden dat feit. Het paar woont inmiddels weer samen en heeft een kind. Ook al liepen de patronen achter bij het actuele modebeeld, de kleurige kleren uit Bangladesh en andere ontwikkelingslanden gin gen grif van de hand na de modeshow in Triangel- Foto Gcrrit tfe Heus/Roer Dijkstra. Door Nathalie Lans Vlaardingen - „En daar is Ton. Ton draagt nu een Bangladesh- stofje." In zaal Triangel werd gisteren kleding van bont bedrukte stof fen uit ontwikkelingslanden ge showd. De stoffen waren apart, maar de patronen oogden minder exclusief. De modellen showden overhemden, jasjes, rokken en broeken die hei modebeeld niet op de voet volgen. De kleding bleek desondanks in de smaak te vallen bij het pu bliek. De overwegend grijze da mes wilden de stofjes even voelen en maakten de mannequins com plimenten over hun kledingstuk ken. „Oh, wat een enig jasje heb je aan. En het is prachtige stof." Voor en na de modeshow stormde het publiek op de kraampjes met kledingstukken en sloffen af. De modeshow in Triangel was ge organiseerd om het verschil uit te leggen tussen kleding uit de we reldwinkel en kleren uit andere winkels. Mirjam en Arnica, twee dames die opvielen doordat zij een stuk jonger waren dan de ove rige vrouwen in de zaal, bekeken kritisch een rek kleding. „Wij ko pen lang niet alles bij de wereld winkel. Dat vinden we te ver gaan." Mirjam: „Dit hesje heb ik bijvoor beeld wel uil de wereldwinkel. Maar deze broek heb ik bij C&A vandaan en de schoenen uil de Bijenkorf." Onder het publiek bevonden zich meerdere vrouwen en enkele he ren met synthetische kleding en plastic schoenen aan, maar er za ten ook echte fanatiekelingen tussen. „Ik koop altijd bij de we reldwinkel. Omdat ik weet hoe slecht de mensen in de naai-ate- liers het hebben. Wanneer je bij een andere kledingzaak wat koopt, weet je meestal wel zeker dat de naaisters slecht worden be handeld." In ontwikkelingslanden zijn de werkomstandigheden in kledin gateliers vaak onmenselijk. Een diaserie liet zien dal er in de tex tielfabrieken, waar de meeste kle ding vandaan komt, kinderen werken, dat vrouwen in hokjes rondom de fabrieken slapen en dat zij na drie jaar werken de helft van hun gewicht hebben verlo ren. In Bangladesh is het zelfs zo dat vrouwen 20 uur moeten werken om een zak rijst te kunnen kopen. De wereldwinkel koopt alleen maar kledingstukken van textiel fabrikanten die onder controle slaan en hun personeel goed beta len. Voor de kleding worden prijzen gerekend variërend van vijftig gulden voor een blousje tot hon derd vijftig voor een blazer. Voor de kinderkleding liggen de prij zen iels lager. Maassluis - De Koningshoek was ooit bestemd als groot regionaal winkelcentrum voor het gehele Westland, maar de ambities zijn intussen flink bijgesteld. Naast het huidige winkelcentrum houdt de gemeente al jaren een terrein vrij dat oorspronkelijk was be doeld voor een uitbreiding van de winkelvoorraad. Het veld tussen het postkantoor en de Van Beethovenlaan wordt nog immer vrijgehouden, maar intussen staat vast dat op het nu als par keervoorziening benutte terrein nooit winkels zullen verrijzen. Zelfs op de lege plekken die bin nen de ruimtelijke grenzen van de huidige Koningshoek vallen, zijn de winkeliers aan hun huidi ge winkeloppervlakte gebonden. Het bestemmingsplan staat uit breidingen in principe toe, maar met het aannemen van een nieuw voorbereidingsbesluit wil het ge meentebestuur een stokje voor een dergelijke ontwikkeling ste ken. Het voorbereidingsbesluit, dat volgende maand aan de orde komt in de gemeenteraad, is in de eerste plaats opgesteld op ver zoek van de Ondernemersfedera tie Maassluis (O FM). Deze belan- genclub van de winkeliers protes teerde drie jaar gelegen fel toen de Kon mar zich in de Konings hoek vestigde. Het grootwinkel bedrijf b: het door haar ge huurde winwvipand fors uit De gemeente keek machteloos toe omdat het bestemmingsplan een dergelijke ontwikkeling niet in de weg stond. Op dit moment speelt Albert He- ij n met de gedachte haar filiaal in De Koningshoek eveneens te ver groten. De gemeente is bereid dit verzoek van de concurrent van de Konmar serieus te bekijken, maar wil een instrument hebben om de ontwikkelingen te sturen. „Even tueel zou het mogelijk zijn om een artikel-19 procedure te star ten om de wensen van Albert He- ij n te honoreren." zegt een woord voerder van de gemeente. „In te genstelling tot het geval met de Konmar hebben we na hel opstel len van dit plan vel de mogelijk heid de ontwikkeling te sturen." Het voorbereidingsbesluit, dat in de plaats komt van een vergelijk bare maatregel, legt de ambities van de winkeliers strikt aan ban den. In de eerste plaats wordt het vergroten van het vloeropper vlakte en het bouwen van een tweede winkelvloer expliciet ver boden. Het besluit anticipeert ook op een andere mogelijke ontwik keling. In de Koningshoek is het in sommige vergelijkbare winkel centra in zwang zijnde 'onder grondse bouwen' eveneens verbo den. De gemeente heeft jaren na het afblazen van de uitbreidingsplan nen nog immer geen nieuwe be stemming gevonden voor het oos telijk van het winkelcentrum ge legen terrein. In het bedrijfsleven zou men vermoedelijk tot de con clusie komen dat het braaklig gende terrein slechts renteverlies oplevert, maar volgens de woord voerder van de gemeente is het neutraal in de boeken van het Grondbedrijf verwerkt. „Wij zijn heel zuinig op dergelijke open plekken. Zoals bekend krijgt Maassluis in de toekomst met een tekort aan bouwlokaties te maken." Vlaardingen - In de Vlaardingse Babberspolder worden minder huurwoningen gebouwd dan ge pland. Het is te duur, zo heeft de raadscommissie Stadsontwikke ling te horen gekregen. Het was de bedoeling op het ter rein tussen Rotterdamseweg en Van Limburg Stirumstraat 54 huurwoningen te realiseren. Dit worden er maar 21. De bouw van dit soort huizen in het eerste ge deelte van de Babberspolder heeft geleerd dat de voorgestelde aanpak teveel kost. Op genoemd terrein komen nu 79 eengezinswoningen en 36 appar tementen. Vlaardingen - Bewoners van de Spoorsingel in Vlaardingen. kla gen over lawaai- en stofoverlast van bedrijven aan de Vulcaan- naven. Die klachten zijn voor Remi Poppe van de Socialistiese Par tij (SP) aanleiding geweest schriftelijke vragen te stellen aan het college van burgemees ter en wethouders. Een aantal bewoners heeft afge lopen zondag weer last onder vonden. Toen werd er, volgens de SP in een van de dokken van de scheepswerf, een schip gegrit- straald. Dat veroorzaakte zoveel lawaai dat in ieder geval één be woner naar de Milieudienst DCMR heeft gebeld met een klacht. Volgens Poppe kreeg deze te ho ren dat het een zaak was van de gemeente Vlaardingen, die de vergunning had afgegeven aan de werf. De bewoner belde daarop de poli tie, die ter plekke ging kijken, en constateerde dat de klacht 'over trokken' was, aldus Poppe. Het gritstralen is de hele dag doorgegaan en volgens Poppe geeft dat op stille dagen als za terdag en zondag extra hinder. De SP-fractieleider spreekt van „een zeer indringend lawaai". Hij wil nu van het college weten of het juist is dat de DCMR de klacht in behandeling geeft bij de Vlaardings politie, en of het juist is dat dat korps de klacht afhandelt. Schiedam - Ouders van leerlin gen van basisschool Het Windas, leerkrachten en leden van de be wonersvereniging Kethel-Oosi hebben vanmiddag actie gevoerd tegen de verkeerssituatie op de Zwaluwlaan. Volgens de actie voerders wordt er op deze drukke weg in Schiedam-Noord roeke loos en veel te snel gereden, waar door kinderen ernstig gevaar lo pen. Op de Zwaluwlaan werd een verkeersfuik gevormd, zodat au tomobilisten moesten afremmen. Dat gaf de actievoerders gelegen heid pamfletten uit te reiken. De buurt wil dat de gemeente de weg zodanig aanpast, dat 'het race-ge- voel' verdwijnt. Vlaardingen - Eind dit jaar komt er een 'Penning van de stad Vlaardingen'. Het college van burgemeester en wethou ders heeft de Tilburgse kun stenares Christien Nijland op- dracht gegeven tien pennin gen te leveren met daarop af gebeeld een tafereel uit de ge schiedenis van Vlaardingen. De onderscheiding is bedoeld voor mensen die grote ver diensten voor de stad hebben gehad, die in een dienende functie actief zijn geweest in het maatschappelijk leven dan wel in een nevenfunctie baan brekend werk hebben gedaan. De kans dat burgemeester Fred van Lier als eerste de penning krijgt is twijfelachtig, aldus hoofd voorlichting van de gemeente Els Pet. De pen ning wordt namelijk in sep tember ingevoerd en dan is de burgemeester al vertrokken, „Maar het kan ook zijn dat hij hem als oud-burgemeester krijgt." Het is de bedoeling de penning uit te reiken als de ge legenheid zich voordoet, dus niet jaarlijks. Het ontwerp kost de gemeente 5.300 gul den, hel maken van de pennin gen zelf 1.166 gulden. De pen ning is van brons en heeft een doorsnee van 7 1/2 centimeter. Er is ruimte op voor een ins criptie. Schiedam - Een 36-jarige Schiedammer heeft tijdens een aanval van suikerziekte met zijn auto een botsing veroorzaakt. Dat gebeurde maandagnacht op de Hoofdstraat, De man knalde op een tegenligger. Niemand raakte gewond. De suikerpatiënt werd naar het ziekenhuis gebracht voor behandeling van zijn kwaal. Vlaardingen - Twee Rotterdam mers hebben bekend dat zij en kele inbraken hebben gepleegd in Vlaardingen. Een 30-jarige man werd zaterdag gepakt bij een inbraak in de Sportlaan, Zijn 31- jarige metgezel wist le ontkomen, maar werd later aangehouden in een huis aan de Van Hogendor- plaan. Hij had ook daar een in braak gepleegd, maar was in slaap gevallen. Op hel bureau be kende hij nog enkele inbraken. Hij had gestolen geld en sieraden opzak, Vlaardingen - Een tot nu toe on bekende jongen heeft in Vlaar dingen een eigen manier van ste len ontwikkeld. Dal ervoeren win keliers aan de Van Hogendor- plaan gistermiddag. Een midden stander zag de jongen Jangs zijn winkel fietsen en in het voorbij gaan vier T-shirts van het rek grissen. Schiedam - De auto van een 39- jarige man uit Capelie aan den IJssel is gisteravond total loss ge raakt na een botsing op de Haven- dijk. De automobilist verloor de macht over het stuur en botste op een hem tegemoetkomende auto. Er waren geen gewonden. Aan het politiebureau bleek dat de man te veel had gedronken. Hij kreeg een rijverbod. Zijn auto was niet verzekerd. Schiedam - Op de Westvest is gisteravond een fietsendief op he terdaad betrapt. De dader was een 28-jarige Schiedammer. De fiets kon meieen worden teruggeven aan de eigenares, die even tevo ren aangifte had gedaan. Schiedam - Afgelopen weekein de is een bootje gestolen dat lag afgemeerd aan de We ster kade. Het ging om een polyster vaar tuigje van bescheiden afmetin gen. Bij de politie kwam ook een melding binnen van een inbraak in een woning aan het Cornelia van Zantenpiein. De bewoners weten nog niet precies wat er is ontvreemd. Van dé daders ont breekt elk spoor.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 2