Waterweg Ui Stadsvernieuwing loopt averij op Snelwandelaars zijn net hardlopers; alleen hebben wij een plank voor de kop' UB 'Westhavenkade wordt gevaarlijk' Verleden en toekomst Liesveld in beeld College vreest minder geld van Den Haag te krijgen voor plannen SP boos over ROM- problemen Subsidie voor ouderenwerk Riolering nagekeken Inzameling gft uitgebreid Kinderen verkleed door de binnenstad Hekken en borden bij spoorbrug Kunstsubsidie van provincie Huis minder waard door weg Snelheidscontrole u 4É®& *m - s mJt-*5ZSr0 »p*u; Koeienjacht Man valt vrouw lastig Pistolen afgepakt Vrouw ramt drie auto's Inbraak bij belastingen Wroeging Brandje bij Pelmolen Kassa weg Poging inbraak in school Collecteloper steelt sleutels T-shirts weg Vernielingen bij kapper Rotterdams Dagblad Maandag 1 juni 1992 Maassluis - De Stichting Ouderenwerk Maassluis (SOM) start een dagverzorgingsproject voor ouderen in het bejaardencentrum Zonneweelde. De SOM heeft subsidie gevraagd om een en ander op poten te kunnen zetten en het college heeft dat verzoek geho noreerd. Er is een bedrag van 55.000 gutden toege zegd. Het betreft een eenmalige subsidie. Ook de korfbalclub CKC krijgt waarschijnlijk subsi die. De gemeenteraad zal worden voorgesteld een bedrag van 19.750 gulden uit te trekken voor de her bouw van het clubgebouw. Dat brandde in de nacht van 28 op 29 december van het vong jaar voor een be langrijk deel af. Maassluis - Op een aantal plaatsen m Maassluis wordt de riolering gereinigd en geïnspecteerd. Dat gaat deze week gebeuren. De bedrijven Leitec en Valk/De Groot voeren het werk uit. De inspecties zijn bedoeld om voor de komende jaren plannen te kun nen opstellen voor het vervangen van gemeentelijke rioleringen. De inspecties vinden plaats in bepaalde delen van Sluispoider-west, de Taanschuurpolder, de Kapelpolder en het wijkje langs de Weverskade. De bewoners krijgen een brief over het werk zo heeft de gemeente beloofd. LlMaassluis - In Maassluis wordt met ingang van 1 ju ni ook in het gebied ten oosten van de Rozenlaan m "de Dijkpolder en een gedeelte van de Vertowijk groente-, fruit- en tuinafval (gft) gescheiden opge haald. In het Dijkpoldergedeelte ten westen van de Rozenlaan wordt het gft-afval al sinds juni 1991 apart ingezameld. Bij de flats worden aparte verzamelcon- tainérs geplaatst voor het gft- en restafvalDe bewo ners van de benedenwoningen moeten om de week hun gft-afval en hun gewone huisvuil buiten zetten. Het officiële startsein voor de gescheiden inzame ling van huishoudelijk afval wordt donderdag 4 juni op het schoolplein van de Groen van Prinsterer- school om 15.00 uur gegeven door milieuwethouder Jan Storm. In verband met het Pinksterweekend zal het huis vuil in verschillende wijken in de tweede week van juni worden opgehaald op andere dagen dan men is gewend. De maandagToute van 8 juni wordt gereden op dindag 9 juni en het ophalen van het huisvuil op dinsdag 9 juni is verplaatst naar de woensdag 10 juni. Verder is het depot voor klein chemisch afval (kca) aan het Sparrendal op Tweede Pinksterdag gesloten en wordt erop woensdag 10 juni geen grof vuil opge haald. Maassluis - Alle kinderen uit Maassluis kunnen za terdag 6 juni meedoen aan een optocht door de bin nenstad in het kader van het project 'Feestend de wereld rond'. Ze mogen zich er voor verkleden, hun fiets versieren of anderszins feestelijkheid tonen De optocht begint om 14.00 uur bij het Gemeentemu seum aan de Zuiddijk en voert langs Wip, Markt, Noordvliet, PC Hooftlaan, Dr Kuyperkade en weer Wip en Gemeentemuseum. Winkeliers uit de bin nenstad geven prijzen voor de mooist verklede deel nemers. Opgeven moet gebeuren bij bet Gemeente museum {tel. 13813) of bij 'Monsieur Paul' aan de Noordvliet. 'Feestend de wereld rond' is een exposi tie die nog tot 28 juni te zien is in het Gemeentemu seum. De afgelopen maanden hebben circa 2500 mensen die tentoonstelling bezocht. Vlaardingen - Bij de spoorbrug over de haven, nabij het station Vlaardingen-Centraal, zijn door de NS hekken en waarschuwingsborden geplaatst. Ze zijn bedoeld om te voorkomen dat voetgangers de spoor brug gebruiken, nu de Prins Julianabrug buiten ge bruik is gesteld. Het gebruik van de spoorbrug door voetgangers is zeer gevaarlijk en daarom streng ver boden. De spoorwegpolitie zal toezicht houden. De qudePnnses Julianabrug wordt vervangen door een nieuwe brug voor fietsers en voetgangers. Verwacht wordt dat die brug in de loop van volgend jaar klaar Vlaardingen/Schiedam - De gemeenten Schiedam en Vlaardingen krijgen opnieuw van de provincie Zuid- Holland subsidie voor kunst. Schiedam krijgt 136.785 gulden en Vlaardingen 87,548 gulden. Het geld wordt de komende drie jaar uitgekeerd. De provincie wil er onder meer mee bereiken dat er meer aandacht wordt besteed aan beeldende kunst activiteiten bij stadsvernieuvvingsprojecten, recre atiegebieden en evenementen. Vlaardingen - De Vlaardinger Paul van Rijswijk heeft bij de gemeente een financiële claim gedepo neerd in verband met de waardevermindering van zijn huis aan de Platanendreef. Hij voert aan dat er, door een wijziging in het bestemmingsplan, nu een tweede ontsluitings-/verbindingsweg kan komen vanaf de Olmendreef naar respectievelijk het woon wagencentrum en de Hoïyweg. Van Rijswijk voert aan dat de waarde van zijn woning 317.500 gulden was en dat die waarde nu, door de komst van de weg, daalt met vijf a tien procent, aldus een rapportage van makelaardij De Witte. De gedupeerde vindt dat hij niet alleen moet opdraaien voor deze waardever mindering. Vlaardingen - Op de noordelijke rijbaan van Rijks weg 20 zijn m de nacht van zaterdag op zondag luö processen-verbaal uitgedeeld voor te snel rijden. In totaal werden 4153 auto's en motoren aangehouden tijdens de snelheidscontrole. Daarnaast zijn nogeens 225 bestuurders aangehouden bij de controle op drankgebruik. Zes hadden de regels overtreden. Vlaardingen - De stadsvernieuwing in Vlaardingen loopt in de komende jaren flinke averij op, zo is de stellige overtuiging van het college van burgemeester en wethouders. Er mag dan nu nog ruim acht miljoen gulden te besteden zijn, in de komende jaren zal die hoeveelheid drastisch minder worden. Dat heeft te maken met de bezui nigingen van het Rijk. De Vereni ging van Nederlandse Gemeen ten mag dan geconstateerd heb ben dat er voor de stadsvernieu wing landelijk nog twintig mil jard gulden nodig is, staatssecre taris Heerma (Volkshuisvesting) wil dat bedrag terugschroeven naar elf miljard gulden. Voor Vlaardingen is alvast een verdeling van de genoemde acht miljoen gemaakt. Veel geld (vier ton) wordt uitgetrokken voor de verbetering van particuliere wo ningen van eigenaar/bewoners. Door onder meer de Projectgroep Oostwijk is gevraagd hier zes ton van te maken, maar volgens het college komen dan geheid andere voorzieningen in de knel. Verder is 150.000 gulden uitge trokken als bijdrage in de kosten die gemaakt worden in verband met de tijdelijke huisvesting van bewoners van de Heemraad straat Die moeten hun huis uit omdat dertig woningen worden gerenoveerd. Een ander groot bedrag, te weten acht ton, gaat naar het plan om de woomnomgeving te verbeteren van de complexen 210 woningen De Snaijer en 199 woningen Bre- dero, waar stadsvernieuwmgspro- jecten zijn uitgevoerd. Verder zal 120.000 gulden worden besteed aan een I ïft ïn stal la tie voor een complex van zestig woningen aan de Dirk de Derdelaan. Het college heeft ook aangegeven dat er twee miljoen gulden per jaar geres - eerd moet blijven worden et Fonds Stadsver nieuwing l heeft hard geld no dig, want mocht het Rijk onver hoopt beslissen dat er vanaf 1996 geen geld meer voor de stadsver nieuwing komt, dan resteert er een ongedekte verplichting van circa zeventien miljoen gulden bij het Gemeentelijk Grondbedrijf. De Historische Vereniging Vlaar dingen heeft In een reactie op de verdeling van het geld aange drongen op meer aandacht voor het behoud van beeldbepalende panden in de stad. Het college on derschrijft die wens, maar tekent er wel bij aan dat er ook andere zaken bekostigd moeten worden. Door Rob Weeda 'VT"* 'ftljüjjlHR Opzij, oprij, Door Rob Weeda Schiedam - Ontspannen zakt hij neer in een comfortabele stoel m het wedstrijdsecretariaal. Zijn ogen staan vriendelijk maar moe. Hij lacht. Willem Muntze uit Heerlen. De kakelverse winnaar van honderd Engelse mijl snel wandelen. Zijn tijd: 18 uur 51 mi nuten en 27 seconden. Zaterdagmiddag om precies twaalf uur werd 'ie met ruim vijf tig collega's, wedstrijdlopers en prestalielopers, voor 577 meter plus eenenveertig rondjes van 3911 meter het Schiedams? Prin ses Beatrixpark ingeschoten. Net als de deelnemers aan de 24 uur en de 50 kilometer. Zes en acht uur later volgen respectievelijk de deelnemers aan de 100 kilome ter en de 50 Engelse mijl. Ook voor hen: chapeau. Maar, honderd Engelse mijl of een etmaal lang snelwpndelen langs 's Heeren wegen is toch iets anders. Honderd Engelse mijl, ruim 160 kilometer. Van .Rotterdammaar Roermond bijvoorbeeld. Toch al gauw een paar uur in de file en voor de gemiddelde vakantiegan ger al snel een dag of twee fietsen. Maar wandelen, en dat nog wel aan één stuk, doet een doorsnee landgenoot zo'n afstand alleen maar als hij heel zwaar heeft geta feld of in heel bange dromen. Müntze schiet in de lach. „Valt wel mee, hoor," zegt hij. „Alhoe wel, ik wist natuurlijk niet precies wat me te wachten stond. Ik bad nog nooit aan zo'n wedstrijd mee gedaan. En dan meteen onder de negentien uur... niet te geloven!" „Na tweeëndertig kilometer kreeg ik een enorme inzinking. Door de warmte zat er te weinig zuurstof in de lucht. Daardoor kwam ik in ademnood. Was ook een beetje m'n eigen schuld, want ik was veel te snel vertrokken. Ik wilde met een Spanjaard mee. Maar dat tempo hield ik niet vol. Die Spanjaard trouwens ook niet. Om een uur of twee 's nachts gaf hij op." „TVintig minuten heb ik langs de kant gezeten. Iets gegeten en ge dronken. Daarna weer voorzich tig begonnen. Om de twee kilo meter nam ik koffie of thee. Soms pakte ik een coiaatje en om de twee ronden at ik een paar bana nen en twee boterhammen. Ik denk dat ik wel vijfentwintig keer langs de kant heb gestaan," „Mijn geluk was, dat de anderen uitvielen, terwijl het met mij steeds beter ging," beseft Munt ze. „Ja, ook de grote jongens za- opzij, opzij, ik heb een on- gelofelijke haast... Foto Fred Ernst/Cor vos hm*»- Jtfflï» )<3Ï ten erdoor, Jpn.Vos beeft de strijd ook gestaakt:'fÖp een gegeven moment had ik uitgerekend dat ik onder de negentien uur zou kunnen finishen. Toen heb ik de gok genomen en alles uit de kast gelopen. Ach, snelwandelaars zijn net hardlopers. Alleen hebben wij een plank voor onze kop." Doot zijn prestatie trad de inwo ner uit Heerlen toe tot de in het begin van de jaren zestig in ons land opgerichte club van Conti nental Centtmons. Een gezel schap snelwandelaars dat buiten Engeland en binnen de vieren twintig uur een afstand aflegt van honderd Engelse mijl. Tot de il lustere broederschap der echte Centurions, het summum opsnel- wandelgebied, treedt men pas toe als dezelfde prestatie wordt gele verd binnen de grenzen van het Verenigd Koninkrijk. Camping Zondagmorgen. Een eenzame lo per duikt uit dc flarden ochtend mist. Vroege voorbijgangers met nog vroegere honden staren stomverbaasd naar het voor hen merkwaardige tafereel. Een jog ger informeert belangstellend wat er allemaal aan de hand is. Rond het finishdoëk heerst een vrolijke chaos. De grasstrook langs het asfaltpad is omgetoverd in een internationale camping. Europa 1992. Belgen en Britten bivakkeren broederlijk bijeen. Honderd meter na de finish wordt de deelnemers voedsel aange reikt. Brood, vla, yoghurt, fruit en isotone dorstlessers. De wande laars weten het, en een meter of dertig voor het wegrestaurant wordt aangedaan, schallen de be stellingen al door de lucht. De organiserende Rotterdamse Wandelsport Vereniging, die alle medewerking genoot van de Schiedamse voetbalvereniging SFC en de van de gemeente, kan terugzien op een geslaagd evene ment. Een score van acht 'conti nental centurions' mag er zijn. Onder hen Joop Wassink, Met zijn bijna 67 jaren is Wassink één der oudste deelnemers; 21 uur en een beetje had hij nodig voor de honderd mijl. En vierentwintig uur kon hij ook nog wel volma ken. Een kwart eeuw geleden liep Was sink de avondvierdaagse. Via tochten van 25 en 40 kilometer be landde hij bij het grotere werk: wedstrijden van 60 km en meer. Nee, moeilijkheden had 'ie onder weg niet gehad. Na zijn honderd mijl had hij even bij de verzor- gingspost gezeten en gekeken wie er moeilijk rondging. En dus haakte de Hoogvlieter aan bij Gerrit Nederlof. Want Gerrit kon nog best een beetje hulp gebrui ken tijdens zijn laatste rondjes. En een beetje aanspraak onder weg kon ook geen kwaad. En bo vendien, Gerrit was toch ook a! 54 en het was best zwaar. Blij 'Zwaar' was ook de kwalificatie die Guus Pieters aan zijn tocht gaf. Weliswaar liep Pieters 'slechts' honderd kilometer, maar de prestatie was er niet minder om. Ook voor Pieters betekende het, net als voor Muntze, zijn eer ste optreden op een zo lange af stand. „Ik ben blij dat ik het gehaald heb," aldus Pieters. „Het was geen wedstrijd maar een uitda ging. Maar het is zwaar. Op een gegeven moment moetje alles bo ven weer op een rij zien te krij gen. Lullig voor die jongens na tuurlijk, maar voor de moraal is het goed als je geoefende lopers ziet uitvallen. Straks ga ik lekker slapen. Morgen heb ik vrij." Ook Müntze heeft een dagje vrij. Vorige week liep hij als voorberei ding op Schiedam nog even de Marathon van Hamburg. „Ik heb bewust de trein gepakt," aldus de Limburger. „Maar als ik geweten had, dat ik zo moe zou zijn, had ik een eerste klaskaartje gekocht. Had ik tenminste lekker languit kunnen gaan." Uitslagen (p=prestalielopers, w=wed- strijcllopersi - 50 km:A. Martens (Ned) 5.40 02 (p), 2 J. van Puy velde (Ned) 5 2111 (n), 3 T Bakker (Ned) 7.24 30 (p>, 4. D Young (GB) 7 45 22 (w), 5 T. Coppens (Ned) 7 47 45 (p) 100 km: I. A Bschor (Dui) 10 47.44 Iw}, 2. M Boere iNed) 11.12 37 (w), 3 R Leyenaar (Ned) 1131.18 (p), 4 C. de Jong (Ned) 1133 53 (p), 5 A Radder (Ned) 12 24 38 (w) 50 mijl: 1. H Veer (Ned) 10 48 24 (p), 2 J. Green (GB) 10 49 19 (w>, 3 H Ponsioen(Ned)ll 47.38 (p), 4 H van der Beemt (Ned) 11 54 45. (p), 5 G. Baatsen (Ned) 1204 48 (w). 100 mijl: 1 W Mutze (Ned) 18 51 27 (w), 2 T. Bicke (Bel), 19 09 5) in/1 IV van don W)*!?*: boer (Ned139 26 51 <w). 4 P. Kleis Pedersen (Den) 19 34 31 (w). 5 R de Brum (Ned) 2016 52 (wj 24 uan 1 V.' van den Wittenboer (Ned) 196 995 meter (w), 2 D Bindervoet (Ned) 179 768 m (p). 3. JW Dijkgraaf (Ned) 178 1G5 m (w), 4 J Hack (Ned) 178 165 m (w), 5. J. Wissink (Ned) 172 661 m (p) Vlaardingen - Op het Liesveld gaat de gemeente komende zo mer een tentoonstellingsruimte maken van de winkel van mo demagazijn Papoen, dat per 1 au gustus het pand onder het via duct verlaat. In het vrijkomende pand zal de archeologische ver eniging Helinium de vondsten uitstallen, die ze gedaan heefl in het centrum en met name op de hoek van de Markgraaflaan en de Schepenstraat. Verder zullen er tekeningen en art-impressions hangen van de ontwerpen van de Limburgse architect Jan Decker voor het nieuwe Liesveld. Helinium heeft de afgelopen we ken in samenwerking met de Rijks Archeologische Dienst op gravingen verricht aan de voet van het Liesveldviaduct. Eerdere proefopgravingen hadden al aan wijzingen gegeven, dat daar een belangrijke vestiging uit de vroegmiddeleeuwse periode is ge weest. Waarschijnlijk was daar het 'Hof van Vlaardingen' aan De Hoge Werf, dat al getekend staat op een kaart uit 1575 van landme ter Janszn Potter. Tussen het nu Van Schravendijk- plein geheten stuk Broekweg en de oorspronkelijke Groeneweg, later Burggraven laan en nu al ja ren Markgraaflaan genoemd, hebben Vlaardingse archeologie- beoefenaars ook resten van nog langer geleden gevonden. Zij da teren uit de Ijzertijd (vanaf 600 v.Chr.). Verder hebben ze het pro fiel van een zeven eneenhalve me ter brede gracht gezien. Voorts is aardewerk uit de zevende tot de twaalfde eeuw aangetroffen. Archiefmedewerker Matthjjs Struijs heeft inmiddels met ze kerheid kunnen vaststellen, dat de zogenaamde Hoge Werf langs de Markgraafiaan lag. Met de ou de tekening van Potter als uit gangspunt dook hij in de officiële registers en vond een voorlopig oudste vermelding van het ter rein in 1554. In een rijk geïllustreerd artikel uver De Hoge Welf, dat binnen kort zal verschijnen in het Hehni- um-orgaan Terra Nigra, beschrijft Struijs alle gebruikers van het terrein tussen Joubertstraat en Van der Driftstraat. Vlaardingen - De inschakeling van het bedrijf BFI voor het gescheiden inzamelen van huisvuil ui Vlaardingen heeft tot verontwaardiging geleid bij de Socialistiese Partij (SP). Die begrijpt niet waarom dit werk niet door eigen mensen kan worden gedaan. De Reini- gings- en Ontsmettingsdïenst en het Marktwezen^. (ROM) heeft de gemeente 'vorige week laten weten niet in staat te zijn apart groente-, fruit- en tuinafafval (gft) en gewoon huisvuil in te zamelen. Tot dat moment rekende iedereen er op dat de ROM dit wel zou kunnen. De SP heeft benvaren tegen de inschakeling van BFI omdat dit bedrijf de opkoper is van het 'Zegwaard afval-impe- rium' en 'BFI is ook niet be- liouwbdaruer*. De partij wii dat het geld dat aan BFI wordt betaald, gebruikt wordt om personeel aan te trekken zodat de HOM wel gescheiden afval kan gaan inzamelen. Vlaardingen - Drie grote bedrij ven hebben de gemeenteraad ge waarschuwd voor gevaarlijke ver keerssituaties op de Westhaven- kade in Vlaardingen. De raad heeft besloten de Westhavenkade nabij de Parallelweg te versmal len tot zes meter, een karwei dat wordt uitgevoerd bij de herinrich ting van het kruispunt aldaar. De drie ondernemingen, Warme- lo k Van der Drift BV, W. Kwak- kelstein BV en Lips Textielser- vice BV, vmden de versmalling ontoelaatbaar. Ze waarschuwen ervoor dat met name grote vracht wagencombinaties, die van en naar de bedrijven rijden, voor ge vaarlijke situaties kunnen zorgen. De trailers kunnen voet gangers, fietsers en passerende auto's van de weg drukken, aldus de vrees vati de ondernemingen. Weer stapje De drie bedrijven schrijven ver der aan de gemeenteraad de in druk te hebben dat ook met deze herinrichting weer een stapje wordt uitgevoerd van de recre atieve route 'Van 't Hof naar 't Hoofd', „ondanks het feit dat hierover van diverse zijden van gemeentewege is gesteld dat deze plannen de komende jaren niet zullen worden uitgevoerd". Kwaad bloed Ook het feit dat de raad de plan nen heeft aanvaard zonder over leg te plegen met de belangheb bende bedrijven en hen inspraak mogelijkheden te bieden, heeft bij de betrokkenen kwaad bloed gezet. Ze wijzen erop dat meer malen is toegezegd dat de ver- keersstructuur niet gewijzigd zal worden, tenzij na geboden in spraakmogelijkheden. Intrekken Om al deze redenen wordt de ge meenteraad gevraagd het eerder genomen besluit weer m te trek ken. Daartoe is het advocaten- en notarissenkantoor Tremté Van Doorne ingeschakeld. Dat heeft bij de gemeenteraad een bezwaar schrift ingediend. Vlaardingen - De Vlaardingse po- lilie is zaterdagmiddag bezig ge weest zes koeien te vangen. De dieren liepen op de Holyweg en Woudweg en werden terug in hun weiland gedreven. Vlaardingen - Een 2l-jarige vrouw uit Vlaardingen is vrijdag avond laat m de Sneeuwbalstraat lastig gevallen door een man. Die greep haar op een zeker moment bij haar been, waarna de vrouw begon te slaan en te krabben. Zij kon daardoor ontsnappen. Schiedam/Vlaardingen - Een meisje is vrijdagavond aan de Rhoonsestraat in Schiedam door een 15-jarige Schiedammer be schoten met een luchtdrukpis tool. De politie heeft het wapen m beslag genomen. In het centrum van Vlaardingen heeft de politie een luchtdrukpistool afgepakt van een man die er mee in 2ijn broekriem rondliep. Schiedam - Een 26-jarige vrouw uit Schiedam is zondagochtend op de Nieuwe Haven de macht over het stuur van haar auto kwijtgeraakt en vervolgens tegen drie auto's gebotst. De schade viel mee. Vlaardingen - In het belasting kantoor aan de Parallelweg ir. Vlaardingen is vorige week inge broken. Kasten en bureaus wer den doorzocht. Niet bekend is of er iets wordt vermist. Vlaardingen - Een 31-jarige inwo ner van Den Haag heeft zich, mo gelijk uit wroeging, bij de politie gemeld als inbreker. Hij heeft be kend in Vlaardingen acht inbra ken te hebben gepleegd en drie mislukte poging- te hebben on dernomen. Er liep al een onder zoek tegen hem. Vlaardingen - Op het terrein van de voormalige Pelmolen in Vlaar dingen heeft vrijdagavond in sloopafval een brandje gewoed. Waarschijnlijk is het aangesto ken. Maassluis - Uit een verkoopwa gen aan de Broekweg in Maas sluis is gisternacht een kassa ge stolen met daarin een tientje en enkele rekeningen. Dat zat er al lemaal ook nog in toen de kassa gisteravond werd teruggevonden op een speelterrein in de buurt. Maassluis - De Maassluise politie heeft gistermorgen rond vier uur een 20-jarige Maassluizer opge pakt in verband met een inbraak poging in de Mamix-mavo aan het Reviusplein. Hij bekende. Schiedam - Een ongeveer 13-jan- ge collecteloper heeft vrijdagmid dag bij een vrouw aan het Van Beethovenplein sleutels gestolen. Die zaten aan de binnenkant van de voordeur. De vrouw was even binnen geld gaan halen. Schiedam - De Schiedamse poli tie heeft vrijdagavond een man aangehouden die twee dozen met t-shirts had gestolen bij een be drijf aan de Koolhavenstraat. Schiedam Tijdens een inbraak in een kapperszaak aan de Rotter- damsedijk in Schiedam zijn flink wat vernielingen aangericht On der meer werd een etalagepop ka pot gemaakt. i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1