15 Maribo wint strijd om nieuw kantoor J■pfHl Gedeputeerde Staten deelt bezwaren van wethouder Wustrow allerminst VlP-diner levert 30.000 gulden op NAUTIK WATERSPORT 39.90 49.90 29.90 49.90 If SS 1/2 PRIJS 25 er Trefpunt Oost heropend Theaterprogramma Avondvierdaagse CJV naar het strand Grease in de maak Wonderwielenrace WD-fractie nuanceert Broekpolder-standpunt Vlaardingse 'bak' in Fonotheek WmÊÈiÈÊA NEW BASSY'S ZET DE (PINKSTER)BL0EWIET JES BUITEN! „STADIUM" JEANSSHiRTS „STADIUM" JEANS 198.- i 249.- VISCOSE SHIRTS GROTE COLLECTIE WAANZINNIGE Van Ommeren in Vlaar- ïkentf se en ngen. lopen izend ïkun- week- Jiton- keen ibben •olitie eren if bij st. Ze Gael- i ge drie Rotterdams Dagblad Donderdag 4 juni 1992 Wethouder Bart de Leede (Welzijn) komt vrijdag 52 juni naar Trefpunt Oost aan de Celsiusstraat om het buurtcentrum te heropenen. Het centrum is uitge breid met een nieuw lokaal voor de peuterspeelzaal lenie Mienie en de oude peuterspeelzaal Is omge bouwd tot een multi-functionele activiteitenruimte, inclusief voorzieningen als een donkere kamer. Voor de renovatie werd door de gemeenteraad een subsi die van 217.000 gulden beschikbaar gesteld. Op de dag van de heropening zijn er feestelijke activiteiten voor de kinderen die hun ouders mogen meenemen. Om 16.00 uur verricht Bart de Leede de officiële ope ningshandeling. De komende weken valt bij alle Schiedamse huis houdens de jaaragenda van het Passagetheater en de Teerstoof in de bus. Het handige boekwerkje beval het volledige programma van het nieuwe seizoen. Wie extra exemplaren wil hebben kan die bij de ad ministratie van de theaters (4262987 of 4264920) be stellen. Uit de inhoud van het boekje blijkt dat caba ret en kleinkunst opvallend veel aandacht krijgen. De Sport- en Ontspanningsvereniging van de Vlaar dingse politie organiseert ook dit jaar weer de avond wandelvierdaagse die van 15 tot en met 18 juni wordt gehouden. Men kan kiezen voor de afstanden vijf of tien kilo meter waarvan de kortste wandelingen 's middags wórden afgelegd. Evenals bij de avondwandelingen wordt het laatste parcours vanwege het défilé js avonds gelopen. Het défilé vindt plaats voor het stadhuis waar burgemeester Van Lier, commissaris korpschef A. Spel en hoofdinspecteur G. Laurens be oordelen aan wie de zevende groepswisselbokaal wordt uitgereikt. Tijdens de laatste wandeldag lopen ook diverse muziekkorpsen mee en na de finish wor den de medailles uitgereikt aan de wandelaars. Op geven kan van 9 tot en met 12 juni bij het politiebu reau en deelname kost bij voorinschrijving ƒ4,50 per persoon. Daarna betaalt men een gulden meer. Als vertrekpunt is het terrein van de voetbalvereniging HSC in sportpark !t Nieuwlant gekozen. Elke eerste 2alerdag van de maand organiseert de Christelijke Jongerenvereniging (CJV) in samenwer king met de Jeugdraad van de Ichtuskerk een activi teit in de ruimte van sociëteit de Sokkel. Zaterdag 6 juni trekken de jongelingen er echter opuit en gaan ze naar het strand van Hoek van Holland. Daar kun nen de tieners tussen twaalf en vijftien jaar, lid of geen lid, deelnemen aan de sport- en spelactivitei ten. De groep vertrekt om 19.00 uur vanaf het plein bij de Sokkel en de kosten bedragen slechts één gul den per persoon. Die avond kunnen de deelnemers zich ook opgeven voor het tienertoerkamp van de komende zomer. Le den betalen daarvoor 165 gulden, niet-leden 175 gul den. Bij de prijs is een tienertoerkaart inbegrepen. Voor meer informatie kan men contact opnemem met de CJV (4351721). Maassluis In Maassluis zal het publiek medio oktober het eer ste resultaat van de voorbereidingen en repetities voor de gloednieuwe Nederlandse theater-uitvoe ring van de film en Broadway-musical Grease kun nen zien. Wekelijks werkt de cast, bestaande uit 35 acteurs, zangers, dansers en musici aan de theater bewerking die eind februari ten uitvoer wordt ge bracht. De première van het half uur durende show- blok wordt echter al in oktober gepresenteerd aan het Maassluise publiek. Alhoewel de voorbereidin gen in volle gang zijn, kan men nog enkele personen gebruiken. Voor de twee hoofdrollen zoekt organisa- tor. de Stichting Rijnmond Theater Produkties, nog naar een getalenteerde jongeman tussen de 17 en 30 jaar die beschikt over allround zang-, dans- en to neelervaring en een jonge actrice met een goede vo cale achtergrond en affiniteit voor dans. Ook worden nog twee ervaren mannelijke dansers met acteertalent, een basgitarist en een drietal en thousiaste vrijwilligers voor de p.r., boekingen en al lerhande organisatorische zaken gezocht. Voor aan melden en inlichtingen belt men het nummer 01899- 26027 of 01899-25307. Hoek van Holland In het oude zwembad van Hoek van Holland wordt zaterdagmiddag 13 juni de eerste wonderwielenrace gehouden voor kinderen van alle leeftijden. De won- derwielen zijn twee reusachtige opblaasbare wielen waarmee de deelnemers over het water kunnen lo pen. Het gaat erom dat zo snel mogelijk van het ondiepe gedeelte naar het diepste gedeelte wordt gelopen. Deelname kost 2,50 en het waterspektakel begint om 13.30 uur. De week erop wordt er weer volop ge zwommen, want dan vindt de zwemvierdaagse plaats. De slotavond van de vierdaagse op vrijdag 17 juni wordt opgeluisterd met een soundmix- en play- backshow waarvoor men overigens nog kandidaten kan gebruiken. Daaraan kunnen de kinderen gratis meedoen, deelname aan de zwemvierdaagse kost vijf gulden. Agenda Schiedam donderdag 4 juni Spirituele avond met video, Spirituele Vereniging Harmonia, ^centrum Nieuwland, Wibautplein 165,20.00 uur. ^aardenburg en De Jong (Cabaret), Passage, 20.15 uur. ]Tjidag5jum Rolling Stones-avond, Podium, 21.00 uur. Vlaardingen ffijdag 5 juni opening tentoonstelling Joeke de Tongh (kleurpotloodtekenin- fffi), Cultured Centrum Hollandia dot en met 27 juni) Maassluis Stidge (slot drive). Koningshof. 19.45 uur. Jnjdag5juni Spreekuur Ziekenfonds. Koningshof, 14.00 uur. Maassluis - De uit Delft en De Lier afkomstige Maribo-hol- ding heeft het taaie gevecht rond de bouw van haar nieu we kantoorgebouw op indus trieterrein De Nieuwe Water weg in Maassluis in haar voor deel beslecht. Gedeputeerde Staten hebben geen bezwaar tegen de bouw van het uit vijf lagen bestaand kantoor. Ver antwoordelijkwethouder An ton Wustrow heeft zich lange tijd fel tegen het verlenen van een bouwvergunning op deze voorwaarden verzet. Het nieuwe gebouw van Maribo gaat op het nieuwe industrieter rein ten westen van de Govert van Wijnkade uitkijken over de Wa terweg. Een enorme, 4500 vier kante meter tellende fabriekshal is reeds gebouwd. In deze hal gaat dochteronderneming Sunshadow zonneweringen fabriceren. Mari bo Systemen gebruikt de hal voor het vervaardigen van onder meer kunststoframen. Het conflict spitste zich van meet af aan toe op het met een vloerop pervlakte van 300 vierkante me ter veel kleinere kantoor. In het bestemmingsplan staat dat op het nieuwe bedrijventerrein mag worden gebouwd tot een hoogte van twaalf meter. Maribo wil met vijf bouwlagen tot een hoogte van minimaal veertien meter gaan. Zij baseerde zich op een bepaling in het bestemmingsplan, dat bouwen tot een hoogte van vijf tien meter mogelijk is als het 'be drijfsbelang' dit noodzakelijk maakt. Wethouder Wustrow weigerde de noodzakelijke vrijstelling te ver lenen, Hij wilde wel toestemming geven als de bovenste bouwlaag half zo groot zou worden. Presi dent-directeur M. Boers van Mari bo reageerde zeer verontwaar digd op dit voorstel. Volgens hem doorkruiste de PvdA-wethouder hiermee het plan van het bedrijf, de directie plus het secretariaat van de holding op de bovenste verdieping te planten. Wethouder Wustrow liet destijds weten dat hij met dit aanbod ei genlijk al te ver was gegaan. „We moeten met onze plannen ook nog naar de provincie," liet de wethouder op het hoogtepunt van het conflict welen. „Als we hel be drijf nog verder tegemoet komen, zijn de plannen niet of nauwelijks verdedigbaar." Met zijn voorspelling zat Wustrow er naast, want het dagelijks be stuur van de provincie Zuid-Hol land heeft geen enkele reden ge- zier. de oorspronkelijke plannen van Maribo te verwerpen. Ook door derden werden tegen de bouw van een vijf bouwvloeren tellend gebouw geen zwaarwe gende bezwaren ingediend. Dat de plannen bij de provincie werden getoetst, dankt Maribo overigens geenszins aan wethou der Wustrow. Toen CDA, WD en D66 zware druk op hem uitoefen den om het conflict te bezweren, liet de wethouder weten dat er 'niets meer te onderhandelen viel*. Hierop passeerde de gemeente raad de wethouder en eiste zelf de bevoegdheid op om een verzoek tot vrijstelling volgens een zoge noemde artikel 19 procedure te starten. Tijdens een felle botsing uitte CDA-fractievoorzitter Harm Woudstra zijn ongenoegen over het optreden van Wustrow. Hij verweel hem zeer 'bedrijfson- vriendelijk* te zijn. „Bij het op stellen van het plan richtten we ons op kleine bedrijven. Dit be drijf heeft nu eenmaal wat meer expansiedrift." zei Woudstra over het bedrijf, dat het aantel werkne mers de komende jaren wil uit breiden van 70 tot 150. Voor de bouw kan starten moet Maribo nog twee formele hinder nissen nemen. Volgende week stemt de gemeenteraad over het voorstel de vrijstelling te verle nen. Als de meerderheid volgens verwachting 'ja' zegt, verieent wethouder Wustrow na maanden touwtrekken alsnog de bouwver gunning. De oh's en de ah's waren gisteren rond het middernachtelijk uur niet van de lucht, toen Leen Lucardie en Bas Bouter de voorlopi ge netto-opbrengst van VDL's VIP-diner onthulden. Vol trots overhandigden zij in het statige restaurant De Ridderhof aan Theo Talie, de voorzitter van de Maassluise voetbalvereniging, een symbolische cheque van 30.000 gulden. De verwachting is, dat het eindbedrag zelfs zo'n 5000 gulden meer zal zijn. Waar de organiserende Stichting Vrienden van VDL en initiatief nemer Jan Jongebreur voor deze unieke (sponsor)bijeenkomst in eerste instantie heel voorzichtig op veertig deelnemers had den gerekend, werden de tafeltjes zelfs bezet door zestig en thousiaste geldgevers die een fantastische avond kregen voor geschoteld. Dat voor twee couverts duizend gulden moest wor den betaald, vormde voor velen geen enkel beletsel om VDL de helpende hand te reiken. De even chique als sfeervolle gebeurtenis werd omlijst met taf van speciale optredens. Zo hield voormalig voetbaltrainer Barry Hughes een met de nodige humor doorspekt betoog, hield de Engelse goochelaar zijn 'klanten' in grote spanning, ontving ie dere mannelijke bezoeker een door Frans Couwenbergh gete kend zelfportret en kregen de dames een naar eigen wens sa mengesteld boeket bloemen. Het salonorkest Kluster zorgde voor passende achtergrondmuziek. Foto RoeiDijstra. Door Jan Booister Vlaardingen De WD-fractie in de Vlaardingse gemeenteraad heeft gisteravond een belangrijke nuancering aangebracht in haar standpunt over de bebouwing van de Broekpolder. De liberalen vin den nadrukkelijker dan voorheen dat er genoeg groen rond Vlaar dingen moet blijven. In het verle den stuurde de WD duidelijk aan op woningbouw in (een deel van) de Broekpolder. Gisteravond koppelde Henk Royers daar hel verdwijnen van groengebieden als gevolg de aanleg van de Blan kenburgtunnel en een verlenging van de A4 aan. Hij verklaarde dat 'wij zuinig moeten zijn op ons groen' ais deze werken doorgaan. De WD lijkt hiermee een bewe ging te maken die omgekeerd is aan de koerswijziging bij D66, Die verklaarde zich aanvankelijk te gen bebouwing van de Broekpol der, maar is daar nu wel voor. „We moeten niet met oogkleppen voor blijven lopen," verduidelijke frac tieleider Wil van Rijn. Volgens hem moet er weJ gebouwd wor den, wil Vlaardingen 75.000 inwo ners binnen de gemeentegrenzen houden. Dat inwonertal is nodig om Vlaardingen een draagvlak te geven dat financieel en sociaal van voldoende gewricht is. De toekomst van de Broekpolder was gisteren weer eens onder werp van gesprek in de gemeen teraad, die vergaderde over het Volkshuisvestingsplan. Daarin worden voornemens op woning bouwgebied ontvouwt, maar om de bebouwing van de Broekpol der wordt heengedraaid. Die zaak splijt hel college ook. D66 en CDA zijn voor bebouwing, de PvdA is mordicus tegen. Dus verschuilen alle partijen zich ach ter regionale studies die in aan tocht zijn. Waarmee een heuse confrontatie over deze zaak met een jaar is uitgesteld. Voor de SGP/GPV/RPF-fractie kan er echter geen sprake van verdeeldheid zijn. Cor de Jonge memoreerde dat de raad zich eer der ai legen bebouwing van de Broekpolder uitsprak, bovendien bij het beheersplan stelde dat voor de recreatie offers gebracht moeten worden, in het OOR we derom een barrière opwierp tegen bebouwing en bij de vaststelling van 'het Milieubeleidsplan voor de vierde keer bouwen in de Broek polder afwees. Maar CDA en D66 vrezen dat te veel mensen met een boven mo daal inkomen uit Vlaardingen zuilen (blijven) vertrekken. Vol gens hen is woningbouw in de Broekpolder zo ongeveer onont koombaar. Voor de Sociaiistiese Partij is het nog maar de vraag of er gebouwd kan worden omdat de grond teveel is vervuild. Wethouder mr. Ton van der Steen krijgt vanavond gelegenheid te reageren op de opmerkingen. uw watersportadres voor: roei-, vis- en volgboten (Pioner), zeewaardige visbaten (Rana) rubberboten (Bombard/Zodiac) Verkoop en reparatie van Mercury B.8. motorer Div. ski a en onderdelen, trailers en div. accessoires. Oósthavenkade 15 Vlaardingen* Tel. 4354083 Vlaardingen - De Fonotheek aan de Waalstraat in Vlaardin gen krijgt een aparte 'bak' voor Vlaardingse muziek. Daarin komen demo's, cassettes, Ip's en cd's van plaatseJijkp bands, koren, solisten, e*"orts. Daarbij gelden geen ^„.■kin- gen voor de genres. De Fonotheek nodigt iedereen die in Vlaardingen muziek maakt van de produkten één exemplaar af te staan voor de ze 'bak'. De muziekdragers worden ook vermeld in de ge automatiseerde catalogus van de uitleen. Voor informatie kunnen mu- ziekmakers contact opnemen met Hans de Jongste, tel.: 4343900. -339^., -i r ■•«fnj JEANSSHIRTS (bekend me,k) T-taiien uitgewerkte modelï [Totale V- 'L [ZOMERCOLLECTIE KOSTUUMS!! Heet bakende mérkwlh o% S$ityDo0i8&9O' .Double ctefe/Av'" 29.90 p.stuk nu 2 yow e-Ms" New Bassy's, jouw zaak voor o.a. Panmo. Club de France, Niveau, News, Pepe, Donovan, Big John, Boxer, Chevy, er-., enz. VANAVOND KOOPAVOND 1e Middellandstraat 7a - Rotterdam - Telefoon 010-413.46.68 MATEX HEET VOORTAAN VAN OMMEREN TANK TERMINALS. Het tankopslagbedrijf Matex gaat van naam veranderen. De nieuwe naam wordt Van Ommeren Tank Terminal Vlaardingen. Als goede buren willen wij u graag informeren over de achtergronden van deze naamsverandering. Het Matexbedrijf bij u in de buurt maakt onderdeel uit van een wereldwijd netwerk van 28 tankopslagbedrijven. Dit was echter lang niet altijd duidelijk, omdat die bedrijven onder verschillende namen opereerden. Om duidelijker herkenbaar te zijn, gaan al die bedrijven vanaf 1 juni verder onder de naam Van Ommeren Tank Terminals. Vanaf 1910 maakt Matex deel uit van Van Ommeren, een naam die vooral op transportgebied, wereldwijd, een goede reputatie heeft opgebouwd. De naamsverandering betekent dus een betere, internationale herkenbaarheid. Wij verzekeren u, dat we ook als Van Ommeren Tank Terminal Vlaardingen goede buren zullen blijven. VAN OMMEREN TANK TERMINALS. SOLID IN LIQUIDS. Tank Terminals Adres: Koningin Wilhelminahaven ZOZ1. 3134 Ki l Vlaardingen. telefoon: 010 - 460 88 99, telefax: 010 - 460 41 94.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1