Waterweg 13 Geen aparte beveiliging bedrijven 'Er blijft geen ene moer van Schiedam over' Schieland Ziekenhuis moet overtollig vet wegsnijden Certificaat voor AAH Alligator Muziek in Oranjepark Schadeclaims na bouw politiebureau Chris De Burgh in Ahoy' Olieyervuiling: jonge zwanen dood Politie Rotterdam-West lost tachtig inbraken op Vingers kwijt in zagerij Opnieuw televisie spontaan ontbrand Te weinig ondernemers willen meebetalen aan terugdringen inbraken en vandalisme Vlaardingse houseparty in Rotterdam Man van werk weggehaald Met drank op achter stuur Jongen (10) in borst geschoten Politie vindt revolver Inbrekers gepakt Babbeltruc Aanhouding voor geweld Tasjesroof Rotterdams Dagblad Vrijdag 12 juni 1992 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BTVlaardingen tel 010-2340055/fax 4349754 Rotterdam - De Ierse troubadour Chris De Burgb geeft op dinsdag 20 oktober een concert in Ahoy'. De zanger van onuer meer 'Lady In Red' (1986) was vier jaar lang volledig uit beeld, totdat hij afgelopen maand zijn nieuwe album 'Power Of Ten' lanceerde. De voorverkoop voor het enige optreden in Neder land begint volgende week zaterdag. Dordrecht - Als gevolg van olievervuiling in een sloot zijn in de buurt van het woonwagencentrum aan de WieldrecLtse Zeedijk in Dordrecht vier zwa- nenjongen omgekomen. De ouders van de slachtof fers konden door de Vogelklas Karei Schot in Rotter dam in veiligheid worden gesteld. „Het is echt bar en boos," moppert Koos van Donk van de Vogelklas. „Er wordt daar volgens de omwo nenden al jaren illegaal olie geloosd en niemand die er iets aan doet. De politie niet en de gemeente niet." Hij heeft bij de politie aangifte gedaan van dieren mishandeling. Woordvoerder Piet Waldheer van de Dordtse ge meentepolitie is op de hoogte van de moeilijkheden bij de Wieldrechtse Zeedijk. „De olie is afkomstig van de sloperij bij woonwagencentrum. Het pro bleem is alleen dat de daders moeilijk zijn te achter halen. Er is niemand die zegt dat hij het heeft ge daan." Rotterdam - Het zogenoemde woninginbrakenteam van politiebureau Marconiplein heeft de afgelopen maanden tachtig inbraken opgelost, en in verband daarmee dertig verdachten aangehouden. Door dit project is het aantal opgeloste inbraken gestegen van drie naar twaalf procent „Helaas," meldt de poli tie echter, „stijgt het aantal inbraken nog steeds." De politiemensen houden de slachtoffers, of de men sen die aangifte hebben gedaan, op de hoogte van de bereikte resultaten. Ook tussentijds krijgen zij bericht over de stand van zaken. Naast het aanhouden van de daders wordt te vens hard gewerkt aan het voorkomen van dit soort misdrijven. De Doe-Het-Zeif-School aan het Weena is ingescha keld om bewuners advies te geven over het veiliger maken van Ook de politie wil in dit district meer voorlichting gaan geven over maatregelen die het de boeven moeilijker maken.woningen. Zwijndrecht - Een 56-jarige man uit Zwijndrecht is gistermiddag bij een ongeluk in de zagerij van Van Leeuwen Buizen in Zwijndrecht de vingers van zijn rechterhand kwijt geraakt. Tijdens werkzaamheden kwam hij met zijn hand in een zaagmachine. Hier door raakten alle vingers zodanig beschadigd dat de man ze vermoedelijk moet missen. Hij is naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek in. Rotterdam - De Rotterdamse brandweer adviseert nogmaals televisietoestellen niet op de 'wachtstand' te laten staan. Gisteren vatte een televisie in een wo ning in het verzorgingstehuis Sonneburgh aan de Ravenswaard in IJsseimonde spontaan vlam, waar na de kamer vrijwel geheel uitbrandde. De bewoon ster en een buurvrouw moesten met ademhalings moeilijkheden worden afgevoerd. De betonnen constructie van de flat en de goed func tionerende 'stijgleiding', een speciale waterpijp naar de hogere verdiepingen, hielpen de brandweer gis teravond de brand snel onder controle te krijgen. De brandweer rukte met dertig mensen, vier blusvoer- tuigen en ladderwagens uit, zoals het zogenoemde 'inzetplaii hoge gebouwen' voorschrijft. „Bovendien hadden we hier te maken met mensen, die mogelijk minder valide waren, dus waren we extra op ons hoe de," zegt brandweerman Blaauw. Volgens directeur J. Dijks van de stichting Sonne burgh heeft het uitgebreide 'brandplan' goed ge functioneerd. Doordat de brandweer snel tot blussen kon overgaan, bleek het slechts noodzakelijk de wo ningen in de directe nabijheid te evacueren. De Rotterdamse brandweer adviseert mensen om 's nachts de televisie niet op de stand-by functie ('de waakvlam') te laten staan. „KEMA is momenteel bezig met een onderzoek naar dat spontaan ontbranden van televisie-toestellen." zegt hoofdofficier van dienst T Blaauw van de Rot terdamse brandweer. „Zet de Hevisie 's nachts ge woon uit," is zijn advies. „Ook als je hem een tijdje niet gebruikt," Het onderzoeksinstituut voor elektrische apparaten KEMA in Arnhem heeft op een speciaal ingesteld 06- nummer 500 telefoontjes binnen gekregen over dit onderwerp. „De helft daarvan was afkomstig van mensen die melden dat hun televisie in de fik is ge vlogen. Zij hebben allemaal een enquête-formulier toegestuurd gekregen," zegt woordvoerder Art de Vos van KEMA, De ovenge opbellers hadden tips over de preventie van dit soort tv-branden of waren gewoon ongerust. „We bekijken de enquête-formulieren en zullen daaruit onze conclusies te trekken," zegt De Vos. „Zoals het er nu uitziet, ligt het niet aan een bepaald merk of type," zegt hij. Ook gaat het voigens hem niet om de stand-by-functie van de apparaten. 1 Het gevolg van de spontaan ontbrande televisie. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen - Het plan voor een gezamenlijke aanpak van de criminaliteit en het vandalisme in de Vlaardingse industriewij ken Groot-Vettenoord, Het Scheur en de Vergulde Hand is ge strand. Er bestaat te weinig animo voor bij de ondernemers. De Vlaardingse politie, die was vertegenwoordigd in een project groep voor de verbetering van de beveiliging, heeft met teleurstel ling gereageerd op de ontwikke lingen. De hoop is nu gevestigd op de Industriële Kring Vlaardin gen die is gaan onderzoeken of er alternatieve mogelijkheden zijn om toch tot een betere beveiliging van bedrijfsterreinen te komen. Om met succes te kunnen starten was het nodig dat ongeveer 90 van de 316 betrokken bedrijven zou den meedoen. Daarmee zou het plan financieel haalbaar worden, liet hield ondermeer in dat er één surveillancedienst zou komen die nauw met de politie zou samen werken. Maar van de 90 benodig de bedrijven - alle ondernemin gen waren middels een enquête benaderd - reageerden er slechts 56 positief op het beveiligingspro ject. En daarvan willen er nog maar 32 echt participeren in de oprichting van een stichting waaronder een en ander zou moe ten vallen. Medio februari start ten de voorbereidingen voor het project. Doelstelling was vermin dering van de criminalityeit mid dels een vaste bewakingsdienst die moest voorkomen dat er nog zo vaak zou worden ingebroken als nu en die eveneens het aantal valse meldingen moest terugdrin gen. De kosten zouden door de gezamenlijke ondernemers be taald worden. Hun medewerking was daarom doorslaggevend. Uit onderzoek bleek dat het aan tal misdrijven in genoemde in dustriegebieden onder het lande lijk gemiddelde lag. De aange richte schade lag daarentegen wel weer beduidend boven de lande lijke cijfers. Door Sander Sonnemans Schieoam - „Meneer, Schiedam huilt waar het eens heeft gela chen. Vroeger kon je met kennis sen die een tijd niet meer in Schiedam waren geweest, langs oude gebouwtjes en imposante monumenten wandelen. Als ze te genwoordig op visite komen kan ik ze bijna alleen nog de sloop er van laten zien. Je voelt Schiedam als het ware onder je vandaan glij den." De reacties liegen er niet om. De nota 'Kansen benutten' van wet houder Chris Zijdeveld mag dan een ambitieus plan zijn om de binnenstad van een nieuwe le vensader te voorzien en daarmee Schiedam weer mee te laten tel len in de regio, de oudere inwo ners hebben maar weinig respect voor de beoogde gedaanteverwis seling van het stadscentrum. Soms, als de oer-Schiedammers weer een pand gesloopt zien wor den, kunnen de emoties hoog op laaien. Bij de sloop van de Bols-si- lo aan de Burgemeester Honner- lage Gretelaan, enkele maanden geleden, viel er geen wanklank te registreren. De omwonenden wa ren blij dat het 'betonblok' was verdwenen en ze eindelijk weer de hernieuwde molen De Palm boom konden zien. Bij het neer halen van de panden aan de Lan ge Kerkstraat blijft er echter geen spaan heel van het gemeentebe leid. Talloze toeschouwers volgen de sloopwerkzaamheden ten be hoeve van het te bouwen ABC- complex op de voet, wisselen her inneringen uit en leveren com mentaar. „Dat ze die achterkant weghalen kan me niet schelen," zegt de 79-jarige Cor Alblas, een van de geïnteresseerde kijkers, „maar de voorpuien hadden ze moeten laten staan. Daar tegen aan kunnen ze toch net zo goed die winkels bouwen? Zelf? de Schotse Poort hebben ze ge sloopt. Zo blijft er geen ene moer van Schiedam over. Er wordt voor de vu'st weg gesloopt. Dat gaat hard, veel te hard, als je het mij vraagt. En wat krijgen we er voor Met gemengde gevoelens slaat oer-Schiedammer Cor Alblas de sloop van de panden aan de Lange Kerkstraat gade. 'Wat krijgen we er voor terug? Beton!' Foto Roel OijKstra terug? Allemaal beton. Het Broersveld vanaf Kester tot aan de Hoogstraat gaat ook plat. Da's niet zo erg want dat is allemaal oude rotzooi. Maar waar moet straks de weekmarkt naar toe als ook het Broersveld is opgeknapt? Weer zo'n karakteristiek stukje Schiedam dat verdwijnt." Met pijn in zijn hart volgt de in het ou de centrum geboren en getogen Schiedammer de werkzaamhe den. Het echtpaar De Haard van de ge lijknamige tabaks- en lectuur- shop op de hoek van de Lange Kerkstraat en de KreupelstTaat lijkt gevoelloos voor de situatie. „Wij blijven zitten, ja," zegt mevrouw De Haard glimlachend. „Maar Iaat ik voorop stellen dat de gemeente nooit heeft gepro beerd ons hier weg te krijgen. Er gens vinden we dat ook niet erg want we zitten hier prima. Het enige waar ik me voor wat betreft de toekomst zorgen om maak is hoe onze winkel en hel woonhuis erboven de nieuwbouw overle ven. We hebben het pand laten taxeren en ieder mankement dat zich a's gevolg van de werkzaam heden vertoont, wordt gemeld bij de gemeente. Tot nu toe hebben we pas één keer hinder ondervon den want ineens bleek een van de ramen muurvast te zitten. Eén belletje naar de gemeente en ze kwamen het repareren. Maar hoe het gebouw zich houdt als ze straks gaan heien moeten we nog maar afwachten." „Het blijft een schande," moppert Cor Alblas bij het hek van de werkplaats. „En dat allemaal voor de Grote Omloop. De mensen moeten lekker via de Lange Kerk straat, het Broersveld en de Hoog straat door het centrum kunnen wandelen. Ik begrijp niet hoe de heren op het stadskantoor, verra ders noem ik ze, dat kunnen zeg gen. Hoe kan je daar nou fatsoen lijk lopen als je je benen breekt over de terrasstoeltjes van de kroegen? Ach, eigenlijk mag ik me niet druk maken. Ik ben hart patiënt. Maar zo af en toe kanke ren over iets dat je aan het hart gaat. lucht weieens lekker op." Schiedam - Over vijfjaar moeter in Schiedam een geheel nieuw ziekenhuis staan, maar ondanks de nog korte levensduur wordt er dit jaar, zoals bekend, nog ever. 23 miljoen gulden in het bestaande gebouw geïnvesteerd. Van spil zucht in het Schieland Zieken huis is echter allerminst sprake, zegt algemeen directeur L. A. van Eijk. Het bewijs vormt volgens hem de bezuinigingsoperatie, waarbij de komende twee jaar 10,8 miljoen gulden wordt ingele verd. Patiënten zullen van de operatie, als het goed is, niets merken. Net als nu zullen in de toekomst maximaal 330 mensen een plekje vinden in het ziekenhuis. Op dit moment knjgt het Schieland Zie kenhuis echter geld voor 472 bed den. Dat extraatje van jaarlijks elf miljoen gulden wordt geschrapt. Als gevolg van de maatregel ver dwijnen er de komende twee jaar 122 volledige arbeidsplaatsen. De gisteren gedane mededeling heeft tot grote onrust geleid on der de 957 medewerkers van het Schiedamse hospitaal. Maar wie denkt dat het bespaarde salaris wordt gebruikt om de verbouwing te financieren, zou zich volgens de directeur moeten verdiepen in de ingewikkelde financiële struc tuur van het ziekenhuiswezen. De zaken staan niet geheel los van elkaar, maar in financiële zin is er inderdaad geen enkele ve± wantschap. De geldstromen voor aan de ene kant zaken als verbou wingen en onderhoud en aan de andere kant de gezondheidszorg zeil" vormen gescheiden werel den. Wel leidt de uit de verbou wing voortvloeiende concentratie van de ziekenhuisactivileiten aan de Burgemeester Knappertlaan er toe, dat er op den duur minder geld nodig is voor het verzorgen van de zieken. „We hebben twee jaar de tijd om ons aan het nieuwe budget aan te passen." zegt direc teur Van Eijk. „Uitgangspunt is. dat we ook in de toekomst alle medische diensten blijven ver richten." De grote bezuinigingsoperatie loopt aan de ene kant vooruit op de aangekondigde stelselherzie ning van de gezondheidszorg en vormt aan de andere kant een er fenis van de in 1981 tot Jand ge komen fusie tussen het Gemeen teziekenhuis en het Nolet-zie- kenhuis. Uitgangspunt van de fusie was, dat het Schieland Ziekenhuis haar activiteiten na het afstoten van het gebouw aan de Stadhou derslaan zou concentreren aan de BK-laan. Tot dusver is dai niet ge beurd. waardoor er in het zieken huis nog steeds inefficient wordt gewerkt. De twee lokaties tellen 472 bedden, maar in de praktijk worden er maar 330 effectief be nut. Vanaf 1995 gaan de ziekte kostenverzekeraars hun bijdrage Vlaardingen - In het Oranjepark in Vlaardingen start maandag een serie muziekuitvoeringen die de gedurende de hele zomer voor verstrooiing moet zorgen. Dat be gint met het vocaal ensemble Marcato en de harmonievereni ging Sursum Corda. Die treden op in de muziektent. Het eerste concert in het Oranjepark begint 's avonds om half acht. Het pu bliek wordt aangeraden klapstoe- ien mee te nemen. Op het pro gramma staan verder in de maan den juli, augustus en september optredens van onder meer The Messengere. Harmonie "Wilton- Fijenoord, de Scarborough Band, het Vlaardings Vissersvrouwen- koor en de drumfanfare Thalita. Ook ss er een popfestival gepland en wei op 1 augustus. Verder staat een vrijmarkt kunstnijverheid op de agenda. Schiedam - Het Schiedamse bedrjyf AAH Alligator heeft van het Bureau Veritas Quality International (BVQI) het ISO 9002 certificaat gekregen. Daarmee is de moderne handelsonderneming één van de eerste groothandelbedrijven op het gebied van toe levering van technische artikelen aan shipchand- lers en industrie, die het fel begeerde kwaliteitscer tificaat heeft welen te verwerven. De ISOnormen moeten de externe kwaliteit veilig stellen, zodat de afnemer gewaarborgd is dat orders en contracten worden afgewikkeld conform de af spraken. Het bedrijf, dat volgend jaar tachtig jaar bestaat, levert produkten als rubber en kunststof slangen, (scheeps)sanitair, pakkingen, slangkop pelingen, straalpijpen, isolatiematerialen, appen dages. slangklemmen en V-snaren. Schiedam - Vier bewoners van het deel van de Schiedam se weg dal grenst aan het noliliebureau op het Bijdorpplein in Schiedam nebben schadeclaims ingediend bij de gemeente. Zij menen dat hun hui zen als gevolg van de bouw van hel bureau, dat in ju ni 1990 in gebruik werd genomen, schade hebben op gelopen en wallen die door de gemeente vergoed zien. Met de bouw van het nieuwe bureau waren de omwo nenden sowieso niet in hun sas omdat hen hel uit zicht werd ontnomen en de toegangsweg naar hun woningen smaller werd Als gevolg "an de bouw werkzaamheden, en dan vooral het vrachtverkeer en het heien, vertoonden verschillende huizen scheu ren en werden verzakkingen geconstateerd. Door de dienst Gemeentewerken is m overleg met de betrokken bewoners een externe deskundige inge schakeld die de woningen op voornoemde manke menten zal controleren en advies uitbrengt aan de afdeling Juridische Zaken van de gemeente. in tegenstelling tot nu baseren op de feitelijk bezette bedden. In het geval van het Schieland Zieken huis betekent dit, dat het budget met 11,8 miljoen gulden wordt be perkt. De investering in de verbouwing van het ziekenhuis ziet Van Eijk als de belangrijkste aanzet tol de efficiencyverbeteringen. Met 330 bedden onder één dak kan het aantal verplegers(sters) flink wor den beperkt. „Het werken in één gebouw is m de exploitatie ook goedkoper," zegt Van Eijk, die jaarlijks 6,5 miljoen gulden op de personeelslasten denkt te kun nen besparen. Op de materiële kosten denkt de directie 3,3 miljoen gulden te be zuinigen. Een deel van het geld kan worden gevonden doordat de kosten van de lokatie aan de Stadhouderslaan wegvallen. Van Eijk is er nog met in geslaagd, in vulling le geven aan de resteren de bezuiniging van 1,3 miljoen gulden. Ondanks de enorme bezuinigin gen gaat de directie er bij voor baat vanuit, dat in 1995 niet geheel kan worden voldaan aan de eisen van de verzekeraars. In het financieel perspectief 1993-97 staal vermeld, dat het Schieland Ziekenhuis ook in 1995 te duur zal werken. Dit in tegenstelling tot 98 procent van de Nederlandse ziekenhuizen. De gevolgen voor het personeel hoopt de directie middels een so ciaal plan op te vangen. „Voor zie kenverzorgers is er in principe werk genoeg," zegt Van Eijk „Met name voor het facilitair per soneel kan echter een extra in spanning nodig zijn. Eventueel met een omscholing denken we deze mensen kans te geven op een andere functie. We hopen dat we de operatie zonder gedwongen ontslagen kunnen voltooien." Vlaardingen - Houseparty-orga- nisator TimThiel heeft zijn activi teiten naar Rotterdam verplaatst De 'Tweede Echte Vlaardingse Houseparty' wordt zaterdag afge-1 werkt in partycentrum Palace aan de Zomerhofstraat m de Maas stad. De eerste was in het Vlaar dingse Kolpabad, maar dat is door de gemeente tot verboden gebied verklaard voor de organisatoren. De hele nacht zullen er speciale 'party-bussen' rijden tussen Vlaardingen/Schiedam en Rotter dam. De entreeprijs voor de hou separty is 25 gulden. Op hel pro gramma staan de Erotic Female Dancers, Fatal Progress en een surprise act. Verder is er een groot springkussen in Palace. De d.j. is de Vlaardingse draaier Nd- Vlsardingen - De Vlaardingse po litie heeft een 28-jange man op zijn werk in een snackbar aange houden omdat hij illegaal in Ne derland verbleef. De eigenaar var. de zaak droeg geen sociale lasten of belastingen af en kreeg eer. proces-verbaal. De 28-jarige man gaat terug naar Turkije. Schiedam - Een 26-jarige Engels man is vannacht door de Schiedamse politie opgepakt in de Marconistraat. De man reed met teveel drank op in een auto. die bovendien niet verzekerd was. De buitenlander was al an derhalf jaar in Nederland en had geen Nederlands rijbewijs. Schiedam - Een 10-jarige jongen uit Schiedam is gistermiddag met een luchtdrukpistool in zijn borst geschoten aan het Dirk Schafer- plein. De dader ontkwam. Schiedam - Bij een rouline-con- trole op de Vlaardingerdijk heeft de Schiedamse politie een revol ver in een auto gevonden. De ei genaar, een 22-jarige man uit Ca- pelle aan den IJssel, kreeg een proces-verbaal en raakte zijn vuurwapen kwijt. Schiedam - De Schiedamse poli tie heeft vannacht twee inbre kers, een 22- en een 23-jarige Schiedammer, opgepakt m de Mgr. Nolenslaan. Het tweetal had geprobeerd in te breken in eer. snackbar aldaar. Verder is gisteren ingebroken aan de Burgemeester van Haarenlaan in een woning. Daar werd de voor deur geforceerd en onder meer een videorecorder meegenomen. Vlaardingen - De bewoonster van een huis aan de Churchillsingel in Vlaardingen is gistermiddag rond één uur haar portemonnee met geld kwijt geraakt by een babbeltruc aan de voordeur. Een paar jongens zeiden voor een goed doel te collecteren en liepen achter de vrouw aan naar binnen toen ze geld wilde halen. Daarbij haalden ze de portemonnee van de tafel weg. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft opnieuw twee invyo- ners, ditmaal van 14- en 22-jarige leeftijd, aangehouden in verband met geweldpleging en brand stichting. Ook eerder deze week zijn al diverse mensen om die re den aangehouden Vlaardingen - In Vlaardingen heeft gisteren op twee plaatsen een tasjesroof plaatsgevonden- Kort voor het middaguur werd op de Watersportweg een 28-jarige vrouw het slachtoffer toen een man haar tas weggriste uit haar fietsmand en even later over kwam een 76-jarige vrouw op de Europaboulevard nagenoeg het zelfde. Bij haar werd de tas van de bagagedrager gestolen. x

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 2