Waterweg 13 Schiedam worstelt met zwerfkatten Honden krijgen toch meer bewegingsruimte Brandweer kan niet bij brandend jacht Cyanide in grondwater Oranjepark Extra hokken in dierenasiel, voorlichtingscampagne op komst Verdachte van afpersing ontkent in alle toonaarden Kantoorpand door vlammen verwoest Succes bij behandeling van onvruchtbaarheid Gas goedkoper, kabel duurder Familie helpt tehuis Waelestein door de zomer Hico helpt alle ouderen Skelet blijkt 3300 jaar oud Botsing in Beneluxtunnel Vuurwerk onderschept Tanken zonder te betalen Winkeldievegge aangehouden Drank op: botsing Spaarpotjes leeggehaald Teveel lawaai, apparaten weg Rotterdams Dagblad Donderdag 18 juni 1992 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BT Vlaardingen tel 010-2340055/fax 4349754 Rotterdam - Het buurmeisje staat een beetje sip te kijken, een verschroeid zadel van haar flets in de handen. Ook de handvaten van het stuur, zo leerde navraag, waren in vloeibare vorm overgegaan. De fiets zelf had het, zij het licht geblakerd, wel 'overleefd'. De tweewieler had de pech geparkeerd te staan naast een gisteren compleet uitgebrand kantoorpand aan de Prinses Margrietlaan, hoek Hiüegaersbergstraat. De vlammen vraten de ruimte op de begane grond helemaal kaal en blakerden het woonhuis erboven zwart. „Gelukkig waren de bewoners, twee oude mensen, niet thuis," zegt hoofdofficier van dienst C. Berkhout van de Rotterdamse brandweer. Over de oorzaak van de brand deden gistermiddag in de buurtvan de plek des onheils de wildste verhalen de ronde. Mensen hadden 'iemand' een brandbom naar binnen zien gooien, en vervolgens een donker* grijze auto met witte letters op de ruiten weg zien scheuren. De brandweer verwijst dit verhaal naar het rijk der fabelen. Berkhout nuchter: „Dat was gewoon een automobilist, die z'n wagen vlak voor het kan toor had geparkeerd. Hij wilde niet dat z'n auto zou worden beschadigd." Binnen twintig minuten had de brandweer het vuur onder controle. De woning naast b"t geblakerde pand liep rookschade op. Tot laat in de middag werd gewerkt aan het opruimen van glasscherven op de stoep, de restanten van door de hitte gesprongen ruiten.' Naar de werkelijke oorzaak van de brand, zegt Berkhout, wordteen onderzoek ingesteld. Twee vrou welijke agenten van de Rot terdamse politie heb ben ieder zojuist een kostbare vi ool gered uit de wo ning boven het afge- brandekan- toor. Een bijzondere vleugel die In de wo ning achter moest blij ven, liep brand- en waterscha de Op. Foto Paul StolK/ANP Rotterdam - Het Academisch Ziekenhuis Dijkzigt in Rotterdam lijkt succes te gaan boeken met de behan deling van vrouwen die onvruchtbaar zijn door het ontbreken van de eisprong (ovulatie) of door cyclus- stoornissen. Onderzoek in Dijkzigt richt zich op de werking van een nieuw hormoonpreparaat dat is ver kregen door recombinant DNA-techniek. Dit middel, het door Organon in Oss ontwikkelde recombinant FSH, bevordert de groei en functie van zowe! eier stok als teelbal. Dijkzigt voert het onderzoek uit samen met centra in Engeland, Frankrijk en Zweden. Het middel zou een vervanging kunnen zijn van gonadotrofmen, hormo nen waarvan de grondstoffen nu nog worden verkre gen uit de urine van vrouwen die zw> «ger zijn en vrouwen die de menopauze achter de rug hebben. In Dijkzigt is het nieuwe hormoonpreparaat onlangs toegediend bij vrouwen en mannen die een tekort aan gonadotrofmen hebben en daaruit bleek dat het middel veilig is. Het huidige onderzoek richt zich op de effectiviteit van het FSH. De leider van het onder zoek, de gynaecoloog dr. B. Fauoer, heeft verklaard bij de behandeling van sommige patiënten meer te verwachten van FSH dan vari reageerbuisbevruch ting. Rotterdam HetGEB-Rotterdam berekent van 1 juli af lagere tarieven voor gas en warmte, als gevoig van de gedaalde olieprijzen. 4 De abonnementskosten voor kabeltelevisie en -radio gaan met 5 cent per maand omhoog in verband met een verhoging van de auteursrechten. Overigens behandelt de Eerste Kamer eind deze maand het regeringsvoorstel om per 2 juli een lande lijke brandstofheffing op gas- en warmtelarieven toe te passen. Als dit wetsvoorstel ongewijzigd wordt aangenomen, gaat de gasprijs ongeveer 3,9 cent om hoog en stijgen de warmteprijzen evenredig. De nu door het GEB aangekondigde verlaging wordt dan weer zo goed als te niet gedaan. Rotterdam - ln het bejaardenverzorgingshuis Wae lestein in Rotterdam gaat de familie van de bewo ners deze zomer aan de slag om een handje te helpen bij het schoonmaken. Daardoor kan de directie vier vakantiekrachten aantrekken om de verzorging van de bewoners tijdens de vakantieperiode alle aan dacht te geven. Op het verzoek van de directie om als familie eenmaal per twee weken te helpen bij bet schoonmaken van de kamers is over het algemeen positief gereageerd. Directeur C. Hofman legt er de nadruk opdat het helpen geen verplichting is. Het is volgens hem ook. geen manier om te bezuinigen, maar om extra hosten tijdens de vakantieperiode of een mindere personele bezetting te voorkomen. Het is in Waelestein niet de eerste keer, dat er een beroep op de familie van de bewoners wordt gedaan. Ook bij de renovatie en de verhuizing van het verzor gingstehuis hebben familieleden op verzoek van de directie actief meegeholpen. Vlaardingen Het Oranjep^rk in Vlaardingen is verontreinigd met het giftige cyanide, afkomstig van de gasfabriek die eertijds aan de Hoflaan stond. De vervuiling zit in het grondwater op een diep te van twee a drie meter. Om die reden acht de Milieudienst DCMR geen direct gevaar aanwe zig voor de volksgezondheid. Gevaar voor omliggende wonin gen bestaat er hoogstwaarschijn lijk ook niet. Daar staan de huizen te ver voor weg, aldus een woord voerder van de dienst. ..Maar dat het spul weg moet is duidelijk," aldus de zegsman. Verwijdering zou aan de orde moeten komen als het hele ter rein aan de Hoflaan/Buizengat schoon wordt gemaakt Daarover worden momenteel onderhande lingen gevoerd met het ministe rie van Vrom. Cyanide is een af valstof die ontstaat bij gaswin ning. Het spul is giftig en kan de dood tot gevolg hebben. De DCMR-woordvoerder wijst er op dat geconstateerd is dat er geen sprake is van grondveront- reinigmg. Volgens hem kan er zonder risico's verder worden ge- recreèerd in het Oranjepark/Hof. De exacte omvang van de veront reiniging is niet bekend. De DCMR stelt voor daar nader on derzoek naar te doen. Dat moet eerst op ambtelijk niveau worden doorgesproken. Er is alleen glo baal onderzoek verricht. Schiedam Het aanhouden de zwerfkattenprobieem in Schiedam heeft dierenasiel Hargahoeve genoodzaakt twaalf extra hokken te bouwen voor de opvang van verwilderde poezen. Een voorlichtingscampagne on der het publiek moet de popu latie van wilde katten in de stad terugdringen. Schiedam wordt volgens asielbe heerster Margreet Witte al jaren geteisterd door een groot aantel zwerfkatten. Vooral rondom «te Mgr. Nolenslaan, bij het Noletz e- kenhuis en in de buurt van de Hoogstraat doen zich grote pro blemen voor. Geklaagd wordt over stank en gejank van krolse of om hun territorium vechtende dieren. Klachten zijn er ook over tuinen die door katten worden omgewoeld en bevuild. Het asiel reageert op zulke klach ten met het uitzetten van vang- kooien. Gevangen katers worden gecastreerd, poezen gesterili seerd en daarna weer naar hun oude omgeving teruggebracht Tenminste, als zij gezond zijn. Want het gebeurt dikwijls dat er zieke katten worden binnenge bracht. Dieren met weggerotte ogen, waar soms de maden uitlo pen, aldus Margreet Witte. Zij worden met een spuitje uit hun lijden verlost. Eéndagskatjes uit nesten van een paar uur oud ondergaan hetzelfde lot. De dierenarts laai hen met een spuitje 'inslapen'. „Daar ont kom je niet aan," zegt Margreet Witte. „We kunnen die beesten onmogelijk hier grootbrengen tot ze een week of acht zijn en dan een goed adres voor ze zoeken. Het kost ai moeite genoeg om een tehuis te vinden voor de nestjes van vijf weken oud. Daar zijn we vaak al weken mee aan het tob ben." Het publiek kar volgens asiel en Dierenbescherming een jelang- rijke bijdrage leveren aan het te rugdringen van het aantal zwerf katten. In de voorlichtingscam pagne wordt geadviseerd de poe zen niet meer te voeren; zo wor den ook zieke exemplaren in le ven gehouden. Gezonde katten kunnen zelf prima hun kostje op scharrelen. Gevraagd wordt, nest jes meteen naar het asiel te bren gen en contact op te nemen met het asiel, zodra in de buurt zwerf katten worden gesignaleerd. Vlaardingen - In Vlaardingen komt mogelijk een Hico, een Hulp- en Informatie Centrum voor Ouderen. Het college van burgemeester en wethouders is gevraagd hiervoor voorlopig 108.000 gulden schikbaar te stel len. Bij het Hico zullen alle oudere Vlaardingers terecht kunnen voor informatie en verzoeken om hulp. Financiee1 hoeven er ook geen be lemmeringen le zijn, want het werk van het Hico komt overeen met de taken die voortvloeien uit het project 'Huisbezoek aan oude ren' van de Gemeentelijke Socia le Dienst, dat nog moet worden gestart. Daarom heeft deze dienst voorgesteld dit bedrag niet uit te geven. Door de moeilijke bereikbaarheid brandde het vaartuig volledig uit. Foto Roei Dijkstra Vlaardingen - In de Vlaardingse Vaart, ter hoogte van Rijksweg 20, is in de nacht van dinsdag op woensdag een plezieijacht volle dig uitgebrand. Het vaartuig lag bij watersportvereniging de Kulk aan de Watersportweg aan de ka de en werd vermoedelijk gesto len. Doordat de boot op het mid den van het water dreef slaagde de brandweer er niet direct in het vuur te blussen. Hoe de brand is ontstaan is nog niet duidelijk, al heeft de brandweer het vermoe den dat de fik is aange^oken. Er waren geen personen aan boord. Door Sander Sonnemans Rotterdam/Vlaardingen - „Het is niet waar. Ik blijf bij mijn eerdere verklaringen en verder wal ik niets zeggen. Ik ben als eens be schuldigd van een ontvoering en ioen werd ook alles wat ik zei ver draaid." Met de grootst mogelijke moeite kreeg rechtbankpresident mr- J. W. Heijman de van afpersing verdachte Schiedammer die gis termiddag voor hem stond, aan het praten, maar veel kreeg hij niet boven tafel. Duidelijk geïrriteerd confronteer de de president de 23-jarige man met de verklaringen van het slachtoffer en de mededaders die lijnrecht tegen de moeizaam ont lokte uitspraken ingingen. „Ik ben er wel bij geweest maar dat was meer uit naïviteit. Een aan deel in de zaak heb ik met," rea geerde de werkloze Schiedam mer. De man wordt ervan verdacht op 18 december 1990 direct betrok ken te zijn geweest bij de afper sing van een man uit Lekkerkerk. Diens zoon had flinke gokschul den gemaakt bij een Schiedam se kennis van de verdachte. Hei zou gaan om een bedrag van bijna 300.000 gulden. De verdachte toog op de bewuste dag met drie com- panen naar Lekkerkerk om het verschuldigde bedrag bij de vr -^r van de gokker op te eisen. De man werd in zijn kantoor opgezocht en sprak, onder bedreiging met en kele wapens, af dat hij naar de af gesproken plaats in Rotterdam zou komen om de zaak in orde te maken. De Lekkerkerk,:. kwam echter met opdagen maar had wel de politie ingeschakeld. De vol gende dag werd het viertal in Schiedam gearresteerd. De verdachte vertelde niet te we ten waar de rit destijds naar toe ging en wal het doel van de trip naar Lekkerkerk was. Ook het be zit van wapens werd door hem ontkend. Wat er allemaal tijdens de ontmoeting met het slachtof fer was besproken, zo voegde hij eraan toe, had hij niet gehoord. De president trok dat in twijfel omdat bewezen was dat hij bij het gesprek in de kantoorruimte aan wezig was geweest. Toen mr. K ijman hem voorlegde dat er wa gezegd dat er doden zouden val len als er met zou worden betaald en het huis van de man in de ga ten werd gehouden, haalde de verdachte slechts zijn schouders op. „Ik geloof niet dat je niets van het gesprek hebt opgevangen," klonk de president getergd. „Nou, dan gelooft u het toch niet," reageerde de jongeman op zijn beurt. „U heeft uw verhaal en ik het mijne." Ondanks de hardnekkige ontken ningen twijfelde officier van justi tie mr. H. Moraal niet aan het aan deel. Hij achtte de ten laste geleg- ..rpersing bewezen. En omdat drie andere veroordeelden na zijn eis van achttien maanden ge vangenisstraf voor een jaar achter de tralies moeten, eiste hij een on- voorwaardelijke celstraf van twaalf maanden. Daartegen kwam de raadsman van de verdachte in verweer. „Ik acht het feit niet bewezen maar mocht u dat wel doen," richtte hij zich met zijn betoog nadrukkelijk tot de president, „dan verzoek ik u een mildere straf te geven. Mijn client dient niet over ccn kam te worden geschoren met de andere drie personen." Uitspraak volgt op 30 juni. Schiedam - Het laatste woord is er voorlopig nog niet over geval len maar de hondebezitlers die te gen de anti-hondepoepmaatrege- len in Schiedam ageerden, heb ben met hun protesten in elk ge val al een klein succesje geboekt Het aantal losloopgebieden en hondentoiletten wordt uitge breid. Nu mogen de honden nog maar op vijf plaatsen van de stad onaangelijnd rondlopen. In de na bije toekomst krijgen ze meer be wegingsvrijheid. „Dat streven valt positief te noe men maar ik moet het eerst nog •71 sn ^beuren staat Henk van Persie sceptisch tegenover de si- turtie. Hij heeft in Groenoord een handtekeningenactie op touw ge zet en stuurde zyn grieven en die van de buurtbewoners alsmede ruim 150 handtekeningen naar de burgemeester. Hij vindt het feit dat zijn hond alleen op daarvoor bestemde gebieden van de lijn mag 'onzin', doch lijkt zich bij die maatregel te hebben neergelegd. „Als het dan toch niet anders kan, dan maar meer losloopgebieden." vindt hij. De nieuwe maatregel die sinds vorige maand van kracht is, heeft tot nu toe alleen maar weerstan den opgeroepen. Veel baasjes zijn ontstemd over het feit dat zij en kele kilometers moeten lopen of de auto moeten pakken omdat ze hun viervoeters niet m hun eigen omgeving los mogen laten lopen, maar op speciaal daarvoor be stemde gebieden elders in Schiedam zijn aangewezen Ook het gebruik van de vemVhte poepzoekjes is slecht bij f i ge vallen. „We betalen woch honden belasting?" is een bij het ONS veel gehoorde klacht. Naar aanleiding van de klachten regen die by het ONS, de politie en de gemeente terecht kwam is de Werkgroep Hondenproblema- tiek rond de tafei gaan zitten met vertegenwoordigers van verschil lende lokale instanties, dierena siel de Hargahoeve, de Dierenbe scherming, de Hondensportver eniging Brandersstad en enkele hondebezitlers. Tijdens de ge sprekken zijn verschillende sug gesties gedaan die door de werk groep m de evaluatie van de maatregelen worden meegeno men. Een groepje hondebezitters heeft zich bereid verklaard door Schiedam te trekken om een aan tal nieuwe lokaties die als losloop gebied kunnen fungeren, le zoe ken. Zij brengen verslag uit aan de werkgroep die dan haar oor deel velt en vervolgens een nieuw voorstel deponeert bij burge meester en wethouders. „Het wil natuurlijk niet zeggen," 7°%t Ineke Scheepbouwer, coordi nator van het bureau Criminali teitspreventie, „dat alle aangewe zen plekken door de werkgroep worden overgenomen, maar het is duidelijk dat er wel nieuwe los loopgebieden gevonden moeten worden. In Schiedam-Oost, om een voorbeeld te noemen, be schikt men niet over een derge lijk gebied. In die omgeving moet nog naar een oplossing worden gezocht." Voorlopig moeten de hondebezit ters die hun trouwe huisgenoten lekker willen laten rennen, hun heil zoeken in één van de rijf ge bieden die daarvoor zijn aange wezen Ze kunnen terecht op een stuk grasvetd langs de rijksweg in het Beatrixpark. de groenstrook langs de Westfrankeiandsedijk, de groenstrook nabij de Harga- laan, het nog niet bebouwde ter rein van Spaland-Oost of de strook langs het dijklichaam ten noorden van tennishal Kethelba- ge in de Woudhoek. „Ik peins er niet over alleen daar mijn hond van di 1 n Ie doen," zegt Henk van P- ks de voorgenomen plan,. getergd. „Net als ik zijn er in de eomponis- tenbuurt legio bewoners die hun hond uit protest gewoon m de ei gen woonomgeving laten loslo pen met de eventuele consequen ties van dien. Wanneer sociaal denkende en handelende burgers zó reageren op haar stadsbestuur is er sprake van burgerlijke onge hoorzaamheid. En als dat het ge val is. dan wordt het tijd dat het gemeentebestuur eens haar be leid gaat evalueren en bijstellen." Vlaardingen - Het menselijk ske let dat vorig jaar werd ontdekt op een eilandje in een surfpias br Vlaardingen-West dateert uit cir ca 1300 voor Christus. Dat heef! onderzoek aan de Rijksuniversi'. teit Groningen uitgewezen. De uitkomst van het onderzoek betekent een verrassing voor de archeologen. In Midden-Delf land, en zelfs in het gehele west nederlandse veengebied, waren tot nu toe geen sporen van bewo ning bekend uit de penode tas sen circa 2000 en 600 v.C. Omdat het skelet zich bevond in een oude getijdekreek, is het mo gelijk dat het gaat om een per soon die in de duinstreek woonde, en die tijdens de jacht of de vis vangst verdronk in het moerassi ge veengebied. Het kan ook zijn dat het lichaam bij vloed vanuit de Maasmond de kreek is inge dreven. Doordat het skelet niet compleet is, kon het geslacht van de per soon niet worden vastgesteld. Wel is duidelijk dat het om een oudere volwassene gaat. Schiedam - In de westbuis van de Beneluxtunnel heeft gistermidag rond het middaguur een kop-- staartbotsing plaatsgevonden, waarbij een vrachtwagen achter op een personenauto is gereden Een passagier in laatstgenoemde wagen blesseerde daarbij zijn nek. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft gistermiddag een partij vuurwerk van zesduizend kilo on derschept, die zonder de vereiste papieren werd vervoerd. De party was bestemd voor opslag bij een Vlaardings bedrijf dat ook al niet over een vergunning beschikte om het te bewaren. Vandaag gaat de partij door naar de eindbe stemming, mét de vereiste papie ren. Vlaardingen - Drie mannen is het gelukt enige tijd lang bij een Vlaardings benzinestation te tan ken zonder te betalen. Vermoede lijk is zo tussen de 1800 en 2400 li ter benzine gestolen. De politie wil niet kwijt hoe een en ander heeft kunnen gebeuren. Schiedam - Een 34-jarige winkel dievegge uit Rotterdam is gister middag op heterdaad betrapt toen zij bezig was spullen te stelen uit een winkel aan de Hoogstraat in Schiedam. Bij haar aanhouding had zij voor ongeveer 180 gulden aan gestolen artikel-,afkomstig uit diverse winkels, bij zich. Schiedam - Een 42-jarige Rotter dammer heeft gisteravond op de Joppelaan in Schiedam een bocht iets te ruim genomen waardoor hij met zijn bromfiets tegen een' auto kwam, die werd bestuurd door een 49-jarige Schiedammer De Rotterdammer had, zo bleek op het politiebureau, teveel alco holhoudende drank genuttigd. Schiedam - In een woning aan de Daltonstraat te Schiedam is btj een inbraak geld gestolen. Dat zat in diverse spaarpotjes. Men kon via een open raam binnenkomen Gisteren is aangifte gedaan van de diefstal. Ingebroken is er ook in een wo ning aan de Rotterdamsedijk Daar verdwenen drank en bestek Bij een bedrijf aan de 's-Grave landseweg zijn gistermorgen geit en een aantal postzegels gestolen Onduidelijk is nog hoe men bin nen heeft kunnen komen. Vlaardingen - De politie hee* vannacht rond half een m üc Struyckstraat te Vlaardingen gc~ luidsapparatuur weggehaald uil een woning. Er werd teveel lawaa1 meegemaakt en aanmaningen om het volume te minderen wer den genegeerd. A

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 2