Waterweg 15 Rijk wil energiecentrale bij Maassluis Politie vindt Italiaanse gestolen Ferrari Monumenten Fabristraat toch gerenoveerd Nieuwe school na fusie VOS en lts ■Misdaad Rotterdam is een reden om in Ylaardingen uit te gaan' Van den Muijsenberg valt in voor Verbeek Rotterdams project dingt mee naar Roethof Prijs RET: in geen geval gedwongen ontslagen Tbs voor 'auto-pyromaan' uit Nieuwlekkerland VVD bang voor overlast van te bouwen centrale langs Nieuwe Waterweg Hardrijders op de bon Snelheidsduivel ingerekend Autodieven aangehouden Inbreker ontsnapt Cd-speler gestolen Schiedam verkoopt 's Graveland aan DCMR ;A\,,i^(o)ifrt|(i3iiii René Alligators bij Back to Music Rotterdams Dagblad Vrijdag 26 juni 1992 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BT Gaardingen lel 010-2340055/fax 4349754 Hermanvan de Muiisen berg Foto ueleman van Rijnberk Rotterdam - WD-gemeenteraadslid Herman van den Muijsenberg treedt tijdelijk op als wethouder voor Milieu, Verkeer. Vervoer en Buitenruimte. Hij neemt waar voor zijn langdurig zieke partijgenote Ankie Verbeek. Zij krijgt momenteel een zware me dicatie die haar alle werk onmogelijk maakt. De af gelopen maanden heeft wethouder Verbeek vanaf haar ziekbed nog zoveel mogelijk werk gedaan. CDA-welhouder Jan van der Schalk nam ook werk van haar over. Dat wordt hem nu echter te veel. Burgemeester Peper heeft de WD-fractie gewezen op artikel 86 van de gemeentewet, die waarneming door een fractiegenoot van een zieke wethouder mo gelijk maakt. De VVD stelt de gemeenteraad Her man van den Muijsenberg voor, omdat hem bij de laatste verkiezingen al een eventuele tweede wet- houderspost voor de WD was toebedacht. De vervanging van wethouder Verbeek duurt in ie der geval tot in de maand september. Dan geven haar behandelende artsen uitsluitsel over haar te rugkeer. De WD-fractie gaat er van uit dal Verbeek haar werk later dit jaar weer kan oppakken. Volgens WD-fractievoorzitter Ella ter Kuile is de keus voor Van den Muijsenberg ook een logische, omdat hij als lid van de gemeenteraadscommissies Haven en Bedrijven veel met vraagstukken van mi lieu en vervoer te maken heeft gehad. Bovendien kan rijksambtenaar Van den Muijsenberg (juridisch medewerker bij het ministerie van WVC) voor deze tijdelijke politieke taak makkelijk verlof krijgen van zijn werkgever en na afloop ook weer op zijn post te rugkeren. Rotterdam - Het Openbaar Vervoer Jaarkaart-pro ject voor verslaafden in Rotterdam is genomineerd voor de Hein Roethof Prijs 1992. Deze prijs, die voor de eerste keer werd gewonnen door de jongerenop- vang in het winkelcentrum Zuidplein in de Maas stad, wordt toegekend aan projecten die veel voorko mende criminaliteit bestrijden. De andere genomi neerde zijn projecten in Amsterdam, Helmond, Hoorn en Qss. Op 12 oktober worden de winnaars be kend gemaakt. Het Rotterdamse project is een samenwerkingsver band tussen het Rotterdamse openbaar vervoersbe drijf RET, de Gemeentelijk Sociale Dienst en het Boumanhuis, een drugshulpverleningsinstelling. Omdat een groot deel van de drugsverslaafden be hoorde tot notoire zwartrijders werd in 1990 besloten tot een experiment waarbij de kosten van een abon nement automatisch werd ingehouden op de uitke ring. Dat bleek zo aan te slaan dat inmiddels 140 ver slaafden er gebruik van maken. Het gevolg is dat er minder onrust in tram, bus en metro is en de ver slaafden geen bekeuringen hoeven te betalen. Ook sociale diensten in omliggende gemeenten heb ben zich al bij het project aangesloten en in Den Haag wil men het plan overnemen. Rotterdam - Bij de RET zullen in geen geval ge dwongen ontslagen vallen bij de door minister May opgelegde bezuinigingen. Haar ministerie heeft gis teren die verzekering gegeven aan de openbaar-ver voerbedrijven in Nederland. Die waren ongerust ge worden na onduidelijke toezeggingen van May. De minister gaat er van uit dat het bestaande verloop onder het personeel van de bedrijven nu al op vijf procent per jaar ligt. Door de openvallende arbeids plaatsen cp tc rullen met overtollig geworden perso neel, zouden geen ontslagen hoeven te vallen. Maar by de RET is het natuurlyk verloop per jaar on geveer vier procent en bij andere openbaar-vervoer bedrijven ligt het verloop nóg lager. Bij het uitgangs punt van minister May zouden bij die bedrijven en bij de RET dus wel gedwongen ontslagen nodig zijn om de bezuinigingen te halen in het tempo dat zij wenst. Maar het ministerie van May heeft gisteren toegezegd dat in dat geval de bezuinigingen over meerjaren kunnen worden uitgesmeerd. De ambtenarenvakbond AbvaKabo heeft inmiddels aan de minister en de Vaste Kamercommissie voor Verkeer en Waterstaat gevraagd randvoorwaarden te scheppen die gedwongen ontslagen bij de gemeente lijke vervoerbedrijven voorkomen. Dordrecht-Een 38-jarige Nieuwlekkerlander is giste ren door de Dordtse rechtbank schuldig bevonden aan het in brand steken van tientallen auto's, een au tobus en bestelwagens in zijn woonplaats. De recht bank veroordeelde de 'auto-pyromaan' tot een jaar gevangenisstraf plus ter beschikking stelling en psy chiatrische behandeling bij de Van der Hoevenkli- niek in Utrecht. Voorzitter van de rechtbank mr. M.M. Steenbeek zou ook graag zien dat het Leger des Heils de man steunt. De rechtbank volgde mei het vonnis ten dele het ad vies op van psychiater G. Jansen uit Amsterdam dat de man aan een ernstige psychische stoornis zou lij den waarvoor hij dringend behandeling moest on dergaan. De psychiater voerde twee weken geleden aan dat een parttime dagbehandeling in de Utrecht se Van der Hoevenkliniek de beste oplossing zou zijn om de man van zijn dwangmatige gedrag af te Maassluis - Het ministerie van Economische Zaken wil ter hoogte van de Oranjepiassen tussen Maassluis en Hoek van Holland een nieuwe elektriciteitscentrale bouwen. Dit voorne men wordt geuit in het Tweede Structuurschema Elektriciteits voorziening van het ministerie. De WD-fractie in Maassluis heeft inmiddels verontrust gereageerd op de plannen voor de bouw van een centrale, die een vermogen van minimaal 500 me gawatt moet krijgen. In de visie van het ministerie krijgt de energiecentrale een plaatsje langs de Nieuwe Water weg. De centrale zou in eerste in stantie zorg moeten gaan dragen voor grootschalige warmteleve- ring aan de tuinders in het West- land. De definitieve beslissing over de aanleg van de centrale wordt vermoedelijk later dit jaar genomen. Belanghebbenden heb ben lot 18 juli de tijd om op de plannen te reageren. De WD heeft in de mogelijke ontwikkeling van do centrale ten westen van Maassluis aanleiding gezien om raadsvragen aan hel college te stellen. De WH) vraagt zich af. of het dagelijks bestuur van de gemeente Maassluis op de hoogte is gesteld van de voorge nomen komst van de energiecen trale. Zelf heeft de WD uit de hoek van het college geen bericht gehoord. Voorts zijn de liberalen benieuwd of Maassluis van de in spraakmogelijkheden gebruik gaat maken. Groene strook De WH) is fel gekant tegen de komst van de centrale in de reste rende groene strook tussen Maas sluis en Hoek van Holland. De partij plaatst de ontwikkeling in het licht van de komst van andere overlastgevende activiteiten in de directe nabijheid van Maassluis. Tot dc-ze categorie behoort onder meer een groot transportcen trum, dat door de provincie Zuid- Holland direct naast de Steen- dij kpolder is gesitueerd. Verder bestaan er plannen voor de aan leg van een Oranjehaven ten wes ten van Maassluis, en een Oran- jetunnel. Aan de bouw van de Stormvloedkering wordt op dit moment reeds hard gewerkt. In haar strategische visie heeft de gemeente Maassluis onlangs de mening verkondigd, dat het transportcentrum niet op de grens van de Steendijkpolder neipcj cpart no dagbehandeling zou psychiater tenminste een jaar moeten duren. Tbs vond de deskundige echter een te zware maatregel. In een bedrijfs pand aan defa mes Wattweg in Vlaardingen heeft de ge meentepolitie gistermiddag e-en in Italië ge stolen Ferrari gevonden. De auto, in de popu laire kleur rood en voorzien van een Italiaans kenteken, is in beslaggenomen en naar het poli tiebureau ge bracht. Of hier mee het begin is gemaakt met het oprollen van een internatio nale organisatie van autodief stallen is nogon- duidelijk. Han gende het on derzoek wil de politie vanVlaar- dingen geen me dedelingen doen. Zij kwam op het spoor van de kostbare sportwagen door informatie van buiten Vlaardingen. Foto Roel Dijkstra Schiedam - De panden aan de Fa bristraat die lange tijd op de no minatie stonden om gesloopt te worden, worden toch gereno veerd. Aanvankelijk voelde de verhuurder, de woningbouwver eniging Schiedam, daar niets voor omdat zij er uit bedrijfseco nomische motieven geen heil in zag. Er gingen jaren van touwtrekke rij aan vooraf tussen de woning bouwvereniging en de ontstemde bewoners alsmede wethouder Adri Reijnhout (stadsvernieu wing), maar de kogel is nu door de kerk. Nu de 24 woningen van hel eerste volkshuisvestingscomplex in Schiedam op de monumenten lijst zijn geplaatst en de gemeente er een flinke financiële injectie voor over heeft om de huisjes te laten restaureren, gaat de wo ningbouwvereniging toch over tot renovatie. ..We hebben een aparte monu- mentensubsidie ontvangen om de voorgevels op te knappen zon der dat er aan de oorspronkelijke verschijningsvorm van 1908 aan de straatzijde afbraak wordt ge- daan.'" beschrijft Pieter van der Hulle. waarnemend directeur van de woningbouwvereniging, de re- novatieplannen. „Verder gaan we proberen de huizen van binnen zodanig op te knappen dal ze weer verhuurbaar worden. Ik sluit daarbij niet uit dat het tot een algehele renovatie zal leiden, al voorzie ik wel problemen met de huurders. Mijn angst dat zij de huursprong niet accepteren, blijft bestaan." Een opnieuw in het leven geroe pen planteam bestaande uit be woners. een architect en afge vaardigden van de monumenten- commissie, de Dienst Gemeente werken, het IOBS, de Bewoners Vereniging Schiedam-West en de woningbouwvereniging gaat nu bekijken waar het bij de dertien bewoonde en elf leegstaande huisjes aan schort en hoe ze kun nen worden opgeknapt. Aan de hand van die bevindingen wordt een definitief plan opge steld dat in het najaar gepresen teerd moet gaan worden. ..Als al les normaal verloopt starten we medio december mei de uitvoe ring," verwacht Van der Hulle. Steun Al kan de woningbouwvereniging uilzien naar drie ton gemeente- subsidie en geldelijke steun van de Europese Commissie, toch lijkt het niet ondenkbaar dat met de renovatie van de woningen de huur omhoog gaat. De woning bouwvereniging heeft nog altijd het standpunt dat de woningen na de verbouwing moeten vol doen aan de huidige eisen van comfort en voor langere termijn verhuurbaar moeten blijven. Eer der liet Van der Hui Ie de bewo ners al weten dal ze ondanks de flinke subisidies na een ingrij pende renovatie een hogere huur zouden moeten gaan betalen. mag worden aangelegd. Omdat men beseft dat de komst van het distributiecentrum voor de tuin bouw niet is tegen te houden, heeft B en W voorgesteld dit cen trum naast de eventueel aari te leggen Oranjehaven ie situeren. Bedreigingen De WD wil. dat de gemeente in haar reactie op de energiecentrale rekening houdt met de genoemde bedreigingen voor het groene ge bied rond de gemeente. Gezien het belang van de ontwikkeling willen de liberalen dat de kwestie zo spoedig mogelijk aan de orde wordt gesteld in de raadscommis sies. Vlaardingen - In Gaardingen zijn gistermiddag 48 automobilisten betrapt op te hard rijden, 's Mor gens slingerde de politie 18 hard rijders op de bon op de Floris de Vijfdelaan. 's Middags werden bij een controle op de Binnensingel 30 automobilisten gefotografeerd wegens te hoge snelheid. De controle in de Ocslwijk vond plaats omdat een bewoner had ge klaagd dat er veel te hard wordt gereden. De hoogste snelheid die de apparatuur registreerde be droeg 86 kilometer per uur. Vlaardingen - Afgelopen nacht omstreeks één uur heeft de Gaar dingse politie na een achtervol ging een snelheidsduivel van de weg gehaald. De 28-jarige Viaar- dinger kreeg de politie achter zich aan toen hij vol gas over- rijksweg 20 scheurde en de afslag bij de Hoiysingel opreed. Op de Holysingel wees de snelheidsme ter 109 kilometer. Op de Churehii- Isingel minderde de man vaart en reed al slingerend zeer dicht ach ter een auto aari. De politie reed de man klem op de Platanen - droef Vlaardingen - Op een parkeer plaats aan de Lissabon weg heeft de politie van Vlaardingen afgelo pen nacht drie mannen gearres teerd. Ze worden er van verdacht dat ze een auto wilden stelen. De politie kon dal verijdelen dankzij een telefoontje van een omwo nende. Op de parkeerplaats wer den enkele vernielde auto's aan getroffen. De arrestanten. 23, 24 en 30 jaar oud, zijn afkomstig uit Rotterdam. Schiedam - Een bewoner van de Pendrechtsestraat in Schiedam- Zuid betrapte bij zijn thuiskomst gisteravond een inbreker. De 50- jarige man was echter zo verbluft, dat hij er niet in slaagde de dief aan te houden. De inbreker ont snapte. Het signalement klopt volgens de politic met gegevens van eerdere inbraken. Het signa lement is dat van een jongeman van ongeveer 1 meter 75 lang. donkerblond met een staartje in de nek, gekleed in een spijker broek, marine-achtig jack en bruine suède schoenen. Schiedam - Een winkelier aan het Broers veld heeft gisteravond aangifte gedaan van diefstal van een cd-spelcr. De apparatuur zou tijdens de koopavond zijn gesto len. Vlaardingen - De Gaardingse Openbare Scholengemeenschap (VOS) en de Lagere Technische School Gaardingen, de vroegere ambachtsschool aan de Deltaweg, gaan fuseren. Daarmee ontstaat een brede scholengemeenschap en wordt voldaan aan de voor waarden van het ministerie van Onderwijs om meer nevenvesti gingen te hebben. De fusie komt binnenkort aan de orde in de medezeggenschapsra den van de VOC en de lts. Als die positief op de plannen reageren kan het samengaan in september door de gemeenteraad worden goedgekeurd en op 1 augustus 1993 feitelijk ingaan. Het ministerie wil met de vorming van brede scholenge meenschappen het lager beroeps onderwijs redden. Door het te in tegreren met ander voortgezet onderwijs wordt de mogelijkheid om tijdens de schooltijd over te stappen naar technisch onderwijs gemakkelijker, ook al omdat men zich beter heeft kunnen oriënte ren. De lts telt momenteel onge veer 150 leerlingen. Dat waren er zo'n tien jaar geleden drie tul vier keer zoveel. De gesprekken over de fusie lo pen al weer enkele jaren, die over de toekomst van de lts op zich zelfs al vanaf '84/'35. Vorig jaar werd de Gaardingse Openbare Schotengemeenschap gevormd uit de scholen De Vaart en Profes sor Casimir. Deze laatste school dreigde onder de opheffingsnorm te komen. De VOS telt nu bijna duizend leerlingen. De nieuwe brede scholengemeen schap telt straks vestigingen in Holy (vroeger De Vaart) en de Westwijk (Casimir en lts). Daar mee is een instroom van leerlin gen over geheel Vlaardingen ver zekerd. Tot de nieuwe openbare school behoort ook een afdeling voor primair beroepsonderwijs, een onderwijsvorm die maar op tien plaatsen in Nederland wordt gegeven. Overigens is de verdere toekomst van de nieuwe scholengemeen schap niet voorjaren vastgelegd. Niet uilgesloten moet worden dat het ministerie met nieuwe vesti gingseisen komt. die verdere cen tralisatie van de school activitei ten noodzakelijk maken. De fusie heeft kort geleden per ongeluk op de agenda van de ge meenteraad gesiaan. Daar is het afgehaald omdat de medezeggen schapsraden nog moesten advise ren. Vlaardingen - De Stadsgehoor zaal-directie denkt dat de toene mende criminaliteit in Rotterdam voor Vlaardingers een reden kan worden om meer in de eigen stad naar het theater te gaan. In Vlaar dingen is het veiliger uitgaan dan in Rotterdam, zou dan het motto moeten worden van een campag ne om mensen terug te krijgen in de Stadsgehoorzaal. Onder meer om alvast extra pu bliek aan de Stadsgehoorzaal te hinden is vorig jaar anderhalve ton meer uitgegeven dan ge pland. Maar omdat de inkomsten ook ongeveer dat bedrag hoger zijn uitgevallen, kan het theater hel financieel jaar 1991 redelijk afsluiten, zo blijkt uit hel jaarver slag. Vooral de voorstellingen vielen veel duurder uit dan begroot was. te weten anderhalve ton. De uit gaven kwamen daarmee op bijna een half miljoen gulden. Aan de inkomstenkant stond daar tegen over dat de entreegelden 180.000 gulden meer in het laatje brach ten en ook op bijna een Halt" mil joen gulden uitkwamen. Er kwamen overigens iets meer dan driehonderd bezoekers meer naar de Stadsgehoorzaal dan in 1990. In totaal bezochten vorig jaar 86.097 het plaatselijke thea ter, De Stadsgehoorzaal is iets meer dan honderd keer minder verhuurd dan in 1990. te weten 675 tegen 789 voorstellingen, ver huringen en filmavonden. Alhoewel er meer kaartjes zijn verkocht, is het aantal abonne menthouders afgenomen met ze ven proeent. Er is actie aangekon digd om deze daling ongedaan te maken. Onderzoek heeft name lijk geleerd dat er behoefte is aan meer optredens van bekende ca baretiers. de comfort moet wor den verbeterd en men wil meer persoonlijk worden benaderd. Met deze wensen zal rekening worden gehouden. 1936 56 jaar 199: in SCHIEDAM •Exclusieve maatkleding en confectie Ruim WO par kleermakers Ook voor confectie naar de V\ ECDIl/IAIfCD notlcrdfmisediiM09a. r\L.UUnlVEHr\.Cn tc» -1268164, Schitkiairi. Schiedam - De gemeente Schiedam heeft kantorengebouw 's Graveland verkocht aan de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond. De DCMR gaat een deel van het vijl'verdiepingen tel lende pand aan de 's Gravelandse- weg zelf in gebruik nemen en een ander deel verhuren. Gevolg van de verkoop is dat een aantal gemeentelijke diensten zal moeten verhuizen, 's Graveland wordt gebruikt door ondermeer de Gemeentelijke Sociale Dienst, de afdeling burgerzaken en de Dienst Personeel en Organisatie. Behalve de sociale dienst, die nog enkele jaren op hetzelfde adres blijft gehuisvest, krijgen alle ge meentelijke afdelingen nieuw on derdak. de meeste in de toekom stige nieuwbouw op het Stadserf. De verhuizing zal in fasen ge schieden en over verschillende ja ren worden uitgesmeerd. Voor andere huurders, zoals het Projekt Schuldhulpverlening en Homed (een opleidingsinstituut voor administratief werk) moet nog nieuwe accommodatie wor den gevonden. Ook de particulie re huurders uit het pand moeten hun boeltje pakken. Van een van deze bedrijven. MCM Foods. staaL ai vast dat de verhuizing meteen hel einde van de band met Schiedam betekent. MCM Foods heeft besloten naar Rotterdam te vertrekken. Volgens woordvoerder A. L. Bel moet daaruit niet worden gecon- zijn tussen het bedrijf en de ge meente. „Alles is keurig en zon der wanklanken geregeld." Het spijt Bel dal MCM Foods, dat 25 mensen in dienst heeft en onder andere ingeblikte lonijn verkonnl van bekende merken als Deep Blue en Great Oeean. niet langer in Schiedam kan blijven. „Maai er was nergens in de stad voor ons geschikte kantoorruimte te vin den." De DCMR had al geruime tijd een oogje op het pand. De milieu dienst heeft er de afgelopen jaren zoveel taken en personeel bij ge kregen, dat het huidige onderko men le krap werd, De dienst is momenteel gehuisvest in het pand naast 's Graveland. Andere verhuisopties waren nieuwbouw in Schiedam en nieuwbouw in Spijkenisse. Uitbreiding in het naastgelegen pand is volgens het DCMR-besluur de goedkoopste en eenvoudigste oplossing. Schiedam - René and The Alliga tors zijn zaterdag 27 juni te gast op een avondje van muziekver eniging Back To Music. In wijk- gebouw T Schooltje aan de Peren laan in Schiedam-Tuindorp spe len de oude Haagse rockers onder meer hun instrumentale gi taarhits. De groep werd al opgericht in 1960. Met nummers als In The Mood, Black Swarm en Guiiar Boogie gold de band destijds als ei*u van ue betere instrumentale groepen. Ook in de jaren zeventig en tachtig scoorden ze nog een enkel hitje. Het optreden begint om 21 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1