15 Onrust om renovatie Bachpïein 'Hagenaar-in-ballingschap' uit gemeenteraad Maassluis NOG NOOIT VERTOOND! DE DAMESMODE-SENSATIE VAN 1992! TOTALE** ZOMER-LEEGVEAKOOP 70% KORTING DAMESMODE Ondanks protesten nog geen alternatief voor wegversmalling Woningbouwvereniging zit in de geldzorgen Fietstocht langs plassen Bevolking groeit Tweede Zomerfestival Scoutinggroep jubileert Film in Streekmuseum Blussers naar Oostenrijk Verfbeurt gemeentehuis Bewoners vrezen dat zaken te snel gaan en willen meer inspraak NAUTiK WATERSPORT Rotterdams Dagblad Donderdag 2 juli 1992 Schiedam Pietsliefhebbers in het bezit van een trim- of race fiets kunnen zondag 5 juli deelnemen aan de Reeu- wijkse plassemocht die door fietstourclub Rijnmond wordt georganiseerd. De tocht voert langs het me rengebied bij Rotterdam en Gouda en heeft, een leng te van 100 kilometer. De start vindt plaats om 9.00 uur bij de kantine van de Wielerbaan Schiedam aan de Olympiaweg in sportpark Harga en deelname kost 4,50 gulden. Om 13.30 uur worden de fietsers terug verwacht. Het aantal inwoners van Schiedam blijft toenemen. Vanaf januari tot en met april is het aantal inwoners gegroeid met 101. De Brandersstad telde eind april 71.345 inwoners en had op dat moment 1653 vrouwen meer dan mannen binnen de stadsgrenzen wonen. Het aantal vrouwen nam vanaf begin dit jaar tot eind april toe met 57, de mannenpopulatie steeg met 44. Vlaardingen Voor de tweede maal in haar bestaan organiseert de Oecumenische Jeugd Vereniging op het terrein van voormalig voetbalvereniging De Hollandiaan het Vlaardingse Zomerfestival. Vorig jaar trok het groots opgezette evenement ruim 10.000 bezoekers en ge zien het programma wordt het ook dit jaar, mits het weer natuurlijk meewerkt, weer een klapper. Grote trekpleisters zijn René Froger en Corry Ko- nings, die 's middags hun hits ten gehore zullen brengen. In hun schaduw bestijgen onder anderen ook Rita Young, Wally Preyl en Martin Eden die dag het podium. Voor de kinderen valt ook van alles te beleven. Er zijn grimeurs, kermis-attracties, snoep-, drank- en snackkraampjes en er worden trampoline-demon straties gegeven. Verder kunnen de bezoekers zich uitleven met de mini-cars, het springkussen en wordt een omvangrijke braderie annex rommel markt gehouden. Het gratis zomerfestival wordt za terdag gehouden en begint om 10.00 uur en duurt tot 18.30 uur. In het scoutcentrum aan de Broekpolderweg wordt zaterdag 4 juli feest gevierd. Scoutinggroep Willem de Zwijger bestaat 60 jaar en wil het jubileum niet zo maar voorbij laten gaan. Van 16.30 tol 18.00 uur wordt een receptie gegeven voor alle leden, be stuursleden en groepsleiders die in die 60 jaar actief zijn geweest of nog zijn bij de scoutinggroep. Om de receptie een extra dimensie te geven presenteren de bevers,-welpen,'verkenners, rowans, sherpa's en pi- vo'sivab-de oudsteVlaardingse scoutinggroep zich tijdens het samenzijn aan het publiek. In Streekmuseum Jan Anderson wordt zaterdag en zondagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur de film die de NCRV op 4-mei|>ven do-Geuzen heeft uitgezonden, doorlopend vertoond. Tevens worden enkele van de 400 brieven van de gebroeders Ropdenburg uit de oorlogstijd, die Anderson onlangs op de kop tikte, geëxposeerd. De vrijwillige brandweer van Maasland stuurt een ploeg naar Oostenrijk. Zaterdag hebben daar in Retz internationale brandweerwedstrijden plaats. Maas land moet het opnemen tegen maar liefst 1740 ande re ploegen. Het Maaslandse team bestaat uit negen man en staat onder leiding van commandant Ue Bruijn. Maas land doet mee in de B-klasse voor vrijwillige en be drijfsbrandweerkorpsen. Er zijn twee maanden van intensieve training aan de deelname voorafgegaan. Het nieuwbouwgedeelte van het Maaslandse ge meentehuis is toe aan een nieuwe verfbeurt. Voor dat buitenschilderwerk was in het investeringssche ma al een bedrag van 12.500 gulden opgenomen. De gemeenteraad hoeft geen extra krediet beschik baar te stellen, want de laagste inschrijver pleef bin nen het beschikbare budget. Het in Maasland geves tigde schildersbedrijf Van Eijmeren voorziet het ui terlijk van het aangebouwde gedeelte van het ge meentehuis voor 11.000 gulden van een nieuw verije. Agenda Schiedam zaterdag 4 juli Amnesty International-actie voor afschaffing van de- doodstraf m de Oekraïne. Hof van Spaland, 12 00-161)0 uur Concert, Harmonie Wilton Fijenoord, Verenigingsgebouw. Nwe Waterwegstr. 1,20 00 uur. Jubileum-musical christelijk kinderkoor Jong Begin, zaal de Rank. Schiedamseweg 122.19.30 uur The Aerosnakes (blues), Podium. 22.30 uur. maandag 6 juli Openlucht concert. Harmonie llarpe Davids, Plantage. 20.00 uur. dinsdag 1 juli Punksessie. Podium. 2100 uur Vlaardingen vrijdag 3 juli 4 Alabama Choral Explosion, het Hor, 20 00 uur. zaterdag 4 juli Zomerfestival, Hollandia-terrein. 10.00 uur Wandelconcert Rob Theissen. Grote Kerk. 15 00-1? 00 uur Bingo, wijkcentrum DeTelder, ProfTeldersstraat 10,19 00uur dinsdag? juli Bingo, buurthuis De Pijpelaar, Willem Pijperstraat 10,20 00 uur woensdag 8 juli Kindergemeenteraad, 15 45-17.-15 uui Maassluis donderdags juli Zomerbndge. Koningshof. 19.45 uur vrijdag 3 juli 4 Opening gerenoveerde HavenbrugdooT wethouder Storm met na afloop informeel samenzijn, mcafé Het Veerhuis. 14 30 uur zaterdag 4 juli Jubfleiinj-liidaiCol üUiStclljk hiiidelkwl Jul 15 Begin iuui ilc Rank, Schiedamseweg 122 Schiedam, 19.30 uur. maandag 6 juli Spreekuur Ziekenfonds, Koningshof, 14 00 uur Spreekuur Rechtswinkel, Veerstraat 13.19.00-20 00 uur. dinsdag 7 juli 4 Speel'O-theek, Koningshof, 13.30 uur. Bingo, Koningshof, 20.00 uur. Schiedam - Onder de bewoners van de 572 flats aan het Bach- plein is onrust uitgebroken over het verbeterplan dat de Wo ningbouwvereniging Schiedam voor hun huizen heeft voorge steld. Gevreesd wordt dat de renovatie zo duur zal uitvallen dat er nauwelijks nog sprake zal zijn van 'sociale verhuur'. Tegelijk mei het uitvoeren van groot onderhoud wil de woning bouwvereniging de indeling van de flats grondig wijzigen. Er zijn plannen om de vierkamerflats te veranderen in driekamerflats, zo dat de vertrekken groter worden. Lang niet alle huurders zijn daar enthousiast over. Ook het idee om 'penthouses' op de daken van de fiats te bouwen is met scepsis ont vangen. De voornaamste grief van de huurders is dat hun hutsbaas al lerlei wijzigingen wil doorvoeren zonder hen voldoende inspraak te geven en tijd om zich op de gevol gen te beraden. De problemen hebben geleid tot verschillende protestbrieven van de bewoners vereniging. Daarin wordt ook ge zegd dat het plan wat het gewone onderhoud betreft te mager is. Vorige week bereikte het conflict een hoogtepunt toen circa hon derd huurders woedend een ver gadering met de huisbaas verlie ten. De bewonersvereniging Bach plein heeft de hulp van een advocaat ingeroepen om de voor gestelde wijzigingen in de huur contracten te beoordelen. Bij Pieter van der Hulle, voorzit ter van de Woningbouwvereni ging Schiedam, leeft de indruk dat de bewonersvereniging zich schuldig maakt aan stemming makerij. Volgens Van der Hulle heeft de bewonersvereniging de huurders eenzijdig voorgelicht en daardoor wantrouwen gezaaid. Die achterdocht is volkomen on terecht. meent de WbS-voorman. ,.De situatie is volkomen open. Wij hebben niets te verbergen." Alleen bewoners die bovenop het onderhoudsplan vrijwillig kiezen voor extra voorzieningen als een badkuip en een nieuwe keuken krijgen volgens Van der Hulle te maken met huurverhoging. „De stennis is vooral ontstaan om de verbeteringen aan het ventilatie systeem, dat nu gekoppeld wordt aan de cv. Daar is een grotere ko ker voor de leidingen voor nodig. Schiedam - De Woningbouwvereniging Schiedam {WbS) staat er fi nancieel niet rooskleurig voor. Dit heeft het bestuur deze week vast gesteld bij de behandeling van de jaarrekening over 1991. De WbS heeft 18 miljoen gulden gereserveerd voor onderhoud en verbetering aan 850 na-oorlogse en 500 vooroorlogse woningen. Dit werk moet gebeuren tussen 1992 en 1996. Maar dan is de koek ook meteen op. Na aftrek van deze investering blijft er nog één miljoen gulden over in de kas. De Woningbouwvereniging heeft ongeveer 4500 huizen in Schiedam. Met andere woorden, per woning is er dan nog net iets meer dan 200 gulden over voor onderhoud en reparatie- werk. „Een te gering bedrag voor een onbezorgde toekomst," meent WbS-directeur Fanny de Graaf. Zelfs als de verwachting uitkomt dat de reserves binnen enkele jaren weer groeien tot 8 miljoen gulden, voorziet de woningbouwvereniging financiële problemen. De moeilijkheden worden voor een deel veroorzaakt door het weg vallen van de rijkssubsidie voor het opknappen van na-oorlogse wo ningen. Dat kost ruimte, en die willen de huurders niet kwijt," Het idee om de flats op te waarde ren met luxe voorzieningen komt volgens Van der Hulle voort uit de dreigende verpaupering van de vijf flatgebouwen. „Je hebt 572 dezelfde huizen. Eenheidsworst in de woningbouw leidt overal in Nederland tot een neergaande spiraal. Aan het Bachpiein wonen mensen van verschillende inko menscategorieën. Waarom zou je dan geen differentiatie in de hui zen mogen aanbrengen?" Vanavond vergaderen de bewo ners van de eerste Bachplein-flat met de WbS over de voorgestelde renovatie. Vlaardingen - Ondanks protesten van buurtbewoners blijft de weg versmalling op de Markgraaflaan, tussen de Henriëtte Roland Hol- ststraat en de Heemraadstraat voorlopig intact. De gemeente Vlaardingen heeft nog steeds geen besluit genomen over hoe de situatie verbeterd kan worden. De versmalling werd enkele jaren geleden aangelegd om de ver keersstroom te beperken tol maximaal 2450 auto's per dag. Passeren er meer auto's, dan wordt de geluidsoverlast te groot en moei de gemeente kostbare maatregelen treffen. De buurt is echter niet blij met de situatie. De weg is zo smal dat twee auto's elkaar alleen met de grootst mogelijke moeite kunnen passeren. Dat leidt geregeld tot kapotte buitenspiegels en ruzies waarbij automobilisten elkaar uit schelden. De buurtbewoners zijn deze vorm van overlast beu. Buurthuis De Haven maakte de gemeente onlangs nog eens at tent op de belofte, de zaak aan te pakken. Maar de alternatieven, zegt een woordvoerder op het stadhuis, zijn verre van aantrek kelijk. De versmalling opheffen betekent meer verkeer, en dat wil de gemeente niet. En eenrich tingsverkeer instellen heeft als nadeel dat veel automobilisten harder gaan rijden. Bovendien ra ken de omliggende straten dan verstopt met auto's. Een duidelijke uitspraak zal de gemeente vermoedelijk pas doen als het totale verkeerspjan voor de binnenstad klaar is. Dit plan <s gekoppeld aan de bouw van een parkeergarage aan de Joubert- straat en de herinrichting van het winkelcentrum. Op één punt komt de gemeente wel tegemoet aan de klachten van binnenstadbewoners. Om de chaotische verkeerssituatie bij het postkantoor op te lossen, wor den hier vier of vijf parkeerplaat sen aangelegd. Automobilisten mogen daar hooguit een kwartier parkeren. De zebra waarom de buurt heeft gevraagd, komt er waarschijnlijk niet. Een over steekplaats voor voetgangers zou niet passen in een 'erfachtige' omgeving. uw wataraportadrea voor; Roei-, vis- en volgboten (Pioner). zeewaardige visboten (Rana) rubber boten (Bombard/Zodlac) V Verkoop «1 repast!*-van motoren Div. ski's en onderdelen- Trailers en div. accessoires. IJsseldijk 355 Krimpen a/d IJssel 01807-12000 WILSON AKTSE! II Wilson Equalizer 279 229." Wilson Profile DTK 724- inclusief bespanning, hoes en topispe 6 km vanuit Rotterdam Enorme keuze in rackets, schoenen, kleding Ultrasnelle bespanservice Advies door o 3 C-spelers. testrackets Kortom. GOED GROOT IN TENNIS... - Op onze toch al uitgeknepen prijzen nu t/m Wij komen er rond voor uit dat we geld nodig hebben. Dit is geen afprijzen meer, we geven het haast weg! ZIE ONZE ETALAGES EN U WORDT GILLEND GEK. t M. VOOR JONGEN OUD -ft- w Misschien wel het breedste assortiment aktuele damesmode van Rotterdam en zeer wijde omgeving. DE VERKOOP BEGINT VRIJDAGMORGEN OM 10 UUR. {handelaren na 18.00 uur} U komt toch ook even langs? Dit zijn onze adressen: m ROTTERDAM: -1 e Middellandstraat9 (vrijdag koopavond) ■v - Noordmolenstraat35 (vrijdag koopavond) - Peppelweg 60, Schiebroek .J*- j; SCHIEDAM: -Broersvest57 (donderdag koopavond) -flC VLAARDINGEN: - Kuyperstraat56 (v/h 3 Suisses) MAASSLUIS: - Nieuwstraat 16 DE KOFFIE STAAT KLAAR! ItPè Door Caret van der Velden Maassluis --Drie CDA'ers gingen hem in deze raadsperiode al voor, maar toch mag het aanstaande vertrek van Martin Burger (50) uit de gemeenteraad opvallend wor den genoemd. De christen-demo craten verruilden de raadsbank- jes stuk-voor-stuk voor een lucra tieve functie elders. De PvdA'er blijft echter gewoon imMaasgluis wonen en moet maar'afpachten of hij twee jaar na zijn gedwongen vertrek bij het ministerie van WVC nog aan de bak zal komen. „Ik wil een nieuwe start maken," zegt hij. Ook privé-omstandighe- den spelen een rol bij zijn opstap pen. Dat zijn vertrek per I november een paradoxaal karakter heeft, beseft Martin Burger terdege. Want het detaillistische raads werk kost, als je het goed wilt doen, tegenwoordig veel tijd en juist aan dat laatste heeft hij op dit moment geen gebrek. Toen hij aantrad was dal heel anders. In die tijd had Burger het als staflid van de afdeling internationale be trekkingen van het ministerie van WVC druk met de Unesco, de Raad van Europa en de politieke advisering van de minister. „Toen ik nog bij WVC werkte, vond ik het raadswerk heel leuk," verklaart Burger. „Op mijn werk was ik bezig met grotere verban den en hier in Maassluis staat het werk dicht bij de mensen. Juist die combinatie is interessant. Nu alleen het raadswerk rest. loopje het risico datje in details vervalt. Ik betrap me er soms op dat ik op de stoel van een ambtenaar ga zit ten en dat is niet goed." Gebrek Bij een reorganisatie van het de partement werd de afdeling inter nationale betrekkingen op zijn ministerie opgedoekt, waarop Burger op wachtgeld werd gezet. Toch heeft hij twee jaar later aan functies geen gebrek. Menige in stelling deed een beroep op de ge wezen topambtenaar om een be stuurszetel te aanvaarden. Inmiddels heeft hij zitting in vijf entwintig 'overlegforumpjes', va riërend van de Streekmuziek- school tot het bestuur van de lo kale omroep en het COS. het re gionale centrum voor ontwikke lingssamenwerking. „Over het al gemeen leuk en nuttig werk." zegt hij. „Maar toch heb ik zelden of nooit het idee dat ik iets wezen lij les heb gedaan." Voor Martin Burger ligt de verve ling wellicht op de loer, omdat zijn hart uitgaat naar grotere za ken. Het proces van de bestuurlij ke eenwording in OOR-verband in deze regio vindt hij razend in teressant. Ook ziet hij het belang in van sterkere Europese partij vorming. Dit moet in zijn ogen lei den tot een versterking van het Europees Parlement, waardoor veel beter dan nu tegengas kan worden geboden aan de steeds groter wordende machtsconcen tratie in Brussel. Dat is andere koek dan het vraag stuk uf ei voldoende geld is \uor een nieuwe kopieermachine voor deze of gene instelling. Ook in de gemeentepolitiek mist Burger veelal de begeestering. Als lief- heober van filosofische bespiege lingen moet hij zich soms ook ont- Martm Bur ger: 'Veel ge meentelijke taken kunnen in mijn ogen worden ver richt door wijkverem gingen. Foio Roel Dijkstra heemd voelen in een raad, waar boekhouders doorgaans het hoog ste woord voeren. Zelf ontwikkelde Burger opval lende ideeën voor de toekomst van de gemeente in regionaal ver band, maar vooralsnog zijn ze op onvruchtbare aarde terecht geko men. „Het is spannend en ver standig om zaken als het haven- beleid intergemeentelijk te rege len," loopt Burger vooruit op de komst van een provincievrij Rijn mond. „Maar ook plaatselijk zou een be stuurlijke verandering moeten plaatsvinden. Veel gemeentelijke taken kunnen in mijn ogen wor den verricht door wijkverenigin- gen. Ik denk dan aan groenbe- heer, buurtbeheer en bepaalde delen van het milieubeleid. Als de wijken het bijbehorende budget krijgen, kan de plaatselijke poli hek voor de bevolking interessan ter worden." Schuurkerk Martin Burger zegt zijn raads werk met veel plezier gedaan te hebben. „Zelf ben ik geen type dat in een buurthuis zou gaan zit ten." zegt de immer onberispelijk geklede Maassiuizer. „Het aardi ge van het raadswerk is. dat je met alle lagen van de bevolking m aanraking komt. Dat heb ik al tijd het meest boeiende gevon den." Als liefhebber van cultuur spande hij zich met overgave in om de schaarse voorzieningen op dit vlak in stand te houden of uit te breiden. „Ik denk aan de kunst uitleen en het Schuurkerk-thea- ter," zegt hij. „Het is lollig om op directe wijze bij te dragen aan de leefbaarheid van de gemeente." Voor de PvdA is de Maassluise po litiek echter minder Jeuk gewor den. „Doordat het CDA de groot ste partij is geworden, zijn we het initiatief in de raad kwijt." De frustratie van het vaak buiten spel staan wordt door Burger di rect gerelativeerd. „Veel proble men in de gemeente zijn tech nisch van aard. Dat geldt bijvoor beeld voor hete hangijzers als de haven en Steendijkpolder. Daar is geen politieke onmin over." De sfeer in de PvdA-fractie is volgens Burger ook niet debet aan zijn vertrek: „Die is heel plezierig te noemen." Ruzie Als beoefenaar van een publiek ambt heeft de geboren Hagenaar die in 1965 naar Maassluis kwam tot zijn verdriet wel kennis ge maakt met een knellend keurslijf. Hoewel hij al 27 jaar in Maassluis woont noemt hij zichzelf schert send nog steeds een 'Hagenaar in ballingschap'. „Veel Maassluizers gaan hier niet zitten," zegt Martin Burger, spre kend vanaf een terrasstoel van de Bommerlunder. een eetcafeetje in winkel centrum De Konings hoek. „Ze zijn bang dat er allerlei verhalen in de wereld worden ge strooid." De hele raad moet zich op dit punt aanpassen aan de normen van sommige lagen van de bevolking, weet Burger. „Vroeger gingen we hier met een aantal raadsleden wel eens wat drinken," zegt hij. „Dat gebeurt tegenwoordig niet meer. De reden? Verschillende mensen beklaagden zicli er over dat we gemeenschapsgeld ston den te verkwisten, hoewel het geld uiteraard uit onze eigen zak kwam." De dorpse mentaliteit dwingt raadsleden inmiddels hun vertier te zoeken in het personeeisres- taurant. In andere gevallen wordt een afzakkertje gehaald in ont moetingscentrum De Konings hof. Toch 2a) Bourgondiër Martin Burger vermoedelijk ook in de toekomst stand houden in het cal vinistische klimaat, dat Maas sluis ondanks de grote stadsuit breidingen nog immer kenmerkt. Het knellende keurslijf heeft zijn vertrek uit de raad alleen bespoe digd. Burger is vast van plan een aanUl bestuursfuncties aan te houden. „Ik blijf hier graag wonen, maar ik vind het belangrijk dat ik tijd maak voor een nieuwe carrière. Ik mis de landelijke en internationa le contacten."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1