13 Waterweg Betonfabriek om lawaai niet welkom n. Nieuwland kan bloed PvdA wel drinken MÈÈlKSlÊë Bedrijf voldoet ook niet aan werkgelegenheidseisen van gemeente WD kapittelt wethouder over energiecentrale 'Antiek' zweefcarrouseï draait rondjes Faulusschooi moet dicht Verloren lading leidt tot botsing Meer hulp voor weidevogels Psychische problemen oorzaak schietpartij Acht miljoen voor veiliger vervoer Openbaar vervoer zes procent duurder OUTDOOR-TREKKING -afdeling. UITPROBEREN MAG... SCHOENEN: RUGZAKKEN: ÖUTDÖORKLEEHNG: Houten huizen op flatgebouwen Geen asbest op speelplein Helicopter zoekt meisje Overval op Schiedammer Stenen naar auto's gegooid Oude spullen gestolen Inbreker gepakt Inbrekers bekennen Regio Waterweg Westhaven plaats 22 3131 Bï VI aard in gen tei 0l0-234ÜÜ55/fax 4349754 Tijdag IQ juli 1992 Rotterdams Dagblad Rotterdam - Het gaat de goede kant op met het vrij willig weidevogelbeheer in de provincie. Het aantal vrijwilligers verdubbelde bijna naar 225 en ook onge veer vijftig boeren meldden zich aan. De oppervlakte waarop aan nestbescherming wordt gedaan, steeg het afgelopen jaar met duizend hectare. Volgens de Stichting Natuur- en Landschapsbeheer Zuid-Holland is dit alles grotendeels het resultaat van het werk van weidevogelcoördinator Otto Vloed graven. Hij is in 1991 met subsidie van de provincie aangesteld om liet vrijwillig weidevogelbeheer in Zuid-Holland een nieuwe impuls te geven. A3 een aantal jaren bleef het aantal hectaren waarop nesten werden beschermd op ongeveer 2900 steken. Het aantal betrokken boeren en vrijwilligers nam de laatste jaren zelfs wat af. Schiedam - Psychische problemen liggen ten oor zaak aan de schietpartij in Schiedam, waarbij zater dag 20 juni een dode en een zwaar- en lichtgewonde vielen. De eigenaar van de shoarma-zaak King David loste toen in totaal 22 pistoolschoten, deels in het wil de weg. De politie heeft de man, die overigens, net als zijn zaak, goed bekend stond, nog steeds niet kunnen verhoren. Hij wordt nu psychiatrisch onderzocht, waarna wordt bekeken welke stappen verder moeten worden ondernemen. De King David-eigenaar dwong op de bewuste dag twee mensen onder bedreiging van een pistool naar de kelder van de zaak te gaan. Een derde hield hij vast. In de kelder begon hij te schieten, waarbij een persoon dodelijk werd gewond. Rotterdam - Minister Maij (Verkeer en Waterstaat) heeft.de NS, het streekvervoer en gemeentelijke ver voerbedrijven toestemming,gegeven te beginnen niet een aantal projecten die de veiligheid in het openbaar vervoer moeten vergroten. De bewinds vrouw heeft daan-oor acht miljoen gulden steun uit getrokken. De projecten zijn een voorloper op een grotere actie tegen de onveiligheid in het openbaar vervoer, waar voor tussen 1993 en 1996 jaarlijks vijftig miljoen gul den vrijgemaakt wordt. Dit geld komt uit een verho ging van de tabaksaccijns, waartoe het kabinet a! eerder heeft besloten. De minister heeft het groene licht gegeven voor de invoering van een meldpunt agressie bij het ge meentelijk vervoerbedrijf Amsterdam. In Amster dam is momenteel een experiment gaande waardoor in tram of bus snel kan worden vastgesteld of door een reiziger opgegeven naam, adres en woonplaats kloppen. Als die proef een succes is. wordt bij de ge meentelijke vervoerbedrijven Rotterdam en Den Haag, de RET en HTM, mogelijk ook besloten het systeem in te voeren. Bovendien start er onderzoek naar 'enge' plekken in het vervoer in Den Haag, fietsenstallingen, cur- susssen voor personeel in het leren omgaan met agressie, extra controleurs en een vergroting van het aantal mogelijkheden kaartjes voor de metro te ko pen in Amsterdam. Rotterdam - Een gewone strippenkaart (vijftien strippen) wordt per 1 januari vijftig cent duurder en gaal ƒ10,75 kosten. Voor een grotere 45-strippen- kaart betaalt men vanaf 1 januari 31 gulden (nu nog 29 gulden). De prijs voor de grote strippenkaart stijgt h ierdoor relatief meer dan de 15-strippenkaart. ■Minister Maij van Verkeer heeft dit gisteren bekend gemaakt in een brief aan de Tweede Kamer, waarin zij een toelichting geeft op het doorvoeren van de voorgenomen prijsstijging van zes procent van de ta rieven in het stads- en streekvervoer in '93. Wie straks een tweestrippenkaart in de bus of tram koopt moet drie gulden betalen; een driestrippen kaart wordt opgetrokken naar ƒ4,25 en een dagkaart/ achtstrippenkaart gaat 11,50 kosten. Het duurste maandabonnement wordt ƒ305,50. het goeökoo: maandabonnement ƒ48,75; jongeren van vierwaalf jaar en houders van een Pas 65 be talen voor het duurste en goedkoopste maandabon nement respectievelijk 152,70 en ƒ24,50. Dp buurtbus kost on 1 januari ƒ2,25 voor een enkele reis en zeven gulden voor een vierrittenkaart. Kinde ren en houders van een Pas 65 betalen hiervoor 1,25 en ƒ3,50. Een vrachtwagen, die een deel van zijn lading had Krachtig af- verloren, heeft gisteren in de Botlektunnel een fikse remmen aanrijding veroorzaakt. Een lege tankauto kon door voor op het krachtig remmen voor de rommel op het wegdek tot wegdek ge- stilstand komen. Maar twee daarna volgende vracht- vallen la- wagens konden een botsing niet meer voorkomen, ding leidde Daarbij werd ook een personenauto geraakt. Een in- gisteren tot zittende daarvan is gewond naar een ziekenhuis een gecom- overgebracht. De tunnelbuis moest worden afgeslo- pliceerde ten. wat een enorme file tot gevolg had. Ook al. botsing in omdat op de Botlekbrug. waarheen het verkeer werd de Botlek- gedirigeerd, door werkzaamheden maar een rij- tunnel. Foto strook beschikbaar was. John de Pater Vlaardingen - Het bedrijf Pioneer Beton Netherlands BV is niet welkom in Vlaardingen. De gemeente weigert om milieutechni sche redenen een vestigingsvergunning af te geven voor de Hollandse 'dochter' van het Australische moederbedrijf. Debe- tonfabriek, gepianü aan de Deltaweg, zou te veel lawaai veroor zaken. Uit de rapporten die het Vclpse adviesbureau Dorsser voor Pio neer heeft ongesteld, blijkt vol gens de gemeente dat het bedrijf valt in de hinderwet categorie vijf of zes. De gemeente heeft de grens getrokken bij categorie vier. „Om de toch al hoge milieu- overlast in Vlaardingen le beper ken," aldus een ambtenaar van het Werkverband Milieu. Pioneer voldoet ook niet aan de werkgelegenheidseisen die de ge meente voor het gebied aan de Deltaweg stelt. Volgens die eisen moet iedere hectare werkgelegen heid voor minimaal 25 personen opleveren. De beionfabriek met zijn arbeid sexten sieve procédé haalt die norm niet. De beionfabriek had een oogje op een deel van het voormalige Shell-terrein aan de Deltaweg. Dat is voor hel grootste deel ei gendom van Hydro Agri. De kunst mest fabriek uil het op lan gere termijn voor uitbreiding van de produktie gebruiken. Zes hec taren van het bedrijfsterrein zijn in handen van de ontwikkelaars combinatie Kantens. Meerman en Verwater, die in Pioneer een geïn teresseerde gegadigde vond. Hoewel er geen toezeggingen aan Pioneer zijn gedaan, laat de ge meente voor alle zekerheid uit zoeken of de betoni'abriek danwel de KMV-combinatie een schade claim kan indienen. Volgens het oude bestemmingsplan zou de beionfabriek namelijk wel passen op het terrein. Er is een nieuw be stemmingsplan in de maak. maar dat moet wel tijdig gereed zijn, anders zou Pioneer aisnog een vergunning kunnen aanvragen, of een claim indienen. ..Het probleem in Vlaardingen is dat er onvoldoende adequate be stemmingsplannen klaar zijn," legt wethouder Agnes van Arden- ne (economische zakenj uit „In woningbouwgebieden is dat niet zo'n probleem, maar op industri ële terreinen kan dat soms verve lende gevolgen hebben." De wet houder refereert aan de vestiging van de supermarkt Hoogvliet aan de Parallelweg. De gemeente was daar fel tegen gekant, maar kon de zaak op grond van het geldende bestem mingsplan niet tegenhouden. Maassluis - Los van de bouw van een energiecentrale in de Oranje- buiten poider wil het Elektrici teitsbedrijf Zuid-Holland (EZH) ook een stroom opwek kcr bouwen binnen de stadsgrenzen van Maassluis. Bij het gemeentebe stuur werd onlangs het verzoek ingediend voor de bouw van een 65 meter hoge centrale in indus triegebied De Nieuwe Waterweg. Hel verzoek is inmiddels krachtig van de hand gewezen door wet houder Storm. Volgens het bestemmingsplan geldt in dit gebied een maximale bebouwings hoogte van vijftien meter. Los van deze formele be lemmering zegt hot gemeentebe stuur ook niet gediend te zijn van zulke grootschalige industriële activiteiten binnen haar grenzen. Zelfs bouw in de omgeving ligt bij Maassluis gevoelig, getuige het feit dat hel gemeentebestuur pro- lest heeft aangetekend tegen de mogelijke bouw van een warm te- krachtcentrale naast de kruising van de Nieuwe Waterweg en het Oranjekanaal. Het aan bet ministerie van Econo mische Zaken gerichte bezwaar schrift tegen deze energiecentra le is deze week de deur uitgegaan. Hel gemeentebestuur stelt daarin dat de komst van de centrale een onaanvaardbare belasting voor hel leefmilieu van de Maasslui- zers zou betekenen. Dit staat a! onder druk als gevolg van de komst van een groot transport centrum. de Oranjehaven, de Eu rotunnel en een vuils tent tussen Vlaardingen en Maassluis. ..Die centrale gaat de stroomvoor ziening in hel West land regelen." zei Yvonne de Groot (PvdA) deze week in de gemeenteraad. ..Ik vind dat ze daar hun eigen zaak jes maar moeten opknappen. Ook de tuin houw rukt reeds in deze re gio op." Wethouder Jan Storm deelde haar visie, maar volgens hem is het niet produktief'als Maassluis zich tegen elke ontwikkeling in de omgeving verzet, „Dat werkt niet. Daarom hebben we ook voor gesteld om het transportcentrum niet naast on2e stadsgrens maar in de Oranjebuitenpolder te plaat sen. Dat is constructiever." Het verzet tegen de energiecen trale zegt Storm echter van harte te ondersteunen. Toch plaatste fractievoorzitter John Sch eerst ra kantekeningen bij de opstelling van het college. „In eerste instan tie werd liet structuurschema energievoorziening voor kennis geving aangenomen. In dat plan staat de centrale genoemd. Ik vind het ongelofelijk dat een der gelijk plan ongemerkt in de para fencultuur terecht komt. Wie is d aa i voo r veran t woorde lijk?" Bij het uitblijven van initiatief van het college liet de WD-frac- tie de kwestie op de politieke agenda plaatsen. Volgens Jan Storm was er echter niet zoveel aan de hand geweest als Maas sluis nu had verzuimd om op de plannen te reageren. ..Er komen nog tal van momenten waarop we kunnen reageren." Een dergelijke nonchalance zou volgens Scheerslru in dit geval echter ongepast zijn geweest. ..Als bestuurder met ervaring weet u datje er in dit soort zaken nooit vroeg genoeg bij kunt zijn." Storm: „Daarom hebben we dit initiatief ook opgepikt." De kinderen zullen er weinig oog voor hebben en alleen van het rondjes draaien genieten, maar de kenner smult, want het zweefcarrouseï uit 1910 dat in bedrijf is bij het winkelcentrum in de Steen- dijkpolderin Maassluis, mager wezen. Er staat ook een oude draaimolen, maar de botsbaan hoort eigenlijk al niet meer thuis op de nostalgische kermis. Toch, de pret is er niet minder om met de Steendijkpolderdag, morgen, in aantocht. Dan is er ook een kmdermarkt. De evenementen zijn georganiseerd om de wijk, die geplaagd wordt door een affaire over vervuilde grond, eens van de positieve kantte laten zien. Foto Roei Dijkstra Door Peter de Lange Schiedam - Gemeen te fiats ver kopen aan de huurders? Buurt- winkels laten voortbestaan? Eerst begonnen Piet van Hoogdalem en Wim Elgers keihard te lachen. Vervolgens werden ze kwaad. ..Allemaal klinkklare onzin wat Hans Bakker en de PvdA zeggen. Met die kletspraat halen ze ons werk van jaren onderuit." Hel verzet van de PvdA legen de sloop van portiek fiats in Nieuw land is bij de winkeliers en de be woners vereniging.. waarvan Van Hoogdalem en Elgers de woord voerders zijn, volkomen in het verkeerde keelgat geschoten. In het projectteam, waar zij beiden deel van uitmaken, is de stem ming niet anders. Dat heeft na ja renlang intensief overleg een ge degen beheer plan gepresenteerd, dat aanvankelijk de steun leek te krijgen van alle fracties in de ge meenteraad. En nu opeens eist de PvdA ingrijpende veranderingen. Volgens fractievoorzitter Hans Hakker moei de gemeente geen fiats slopen, maar de huizen ver kopen aan de huurders. Dan lijdt de huisbaas (Gemeentelijk Wo- ningbeheer) geen verlies en goedkope woningen op peil. ..Flauwekul." zegt Van Hoogda lem. „In deze wijk wonen groten deels ouwetjes en minima. Geen mensen met stapels bankbiljet ten in de binnenzak. Denk je dat die een hypotheek krijgen bij de bank? Hoe kan je het zulke men sen nou aandoen een krot te ko pen en ze verplichten er vijftig mille in te steken?" Een sobere renovatie, zoals Bak ker ook heeft voorgesteld, kan volgens Wim Elgers helemaal niet: „De gemeente heeft jaren lang huur gevangen, en nooit iets aan de huizen gedaan. Dan kan je niet alleen de buitenkant een De bewoners voor de verbouwing binnen laten opdraaien is hele maal een schandaal, vindt de se- Uniek in Krimpen ên daarbuiten is onze U vindt er nu volop comfortabele bergwandel- en trekkingschoenen. Ook grote en kleine rugzakken, jacks en broeken, slaapzakken en accessoires. U mag bergschoenen proberen op ons stijg en daalhellinkje. Tenson Klepper Nomad ELHO üsseldijK. 355 laüü»] Tel. 01907-12000 Betalen met uw pincode 700 m2 sport M eindt Lowa Dachstein Reginetta Karrimor Nomad Great Adventure cretaris van de bewoners vereni ging. „Een keukentje kost al gauw 2000 piek. Je zit met grulc kostenposten als verwarming en ventilatie. En wal denk je van de elektra? Ai les is hier afgekeurd. Waar haalt die Bakker de kolder vandaan?" Van Hoogdalem en Elgers moes ten Bakkers jongste plannen in de krant lezen. Did zette nog meer kwaad bloed. „Hij heeft nooit zijn gezicht laten zien in het projectteam. Datdurft-ie ook niet. want zijn argumenten worden daar lUfluuit Vtin latei geveegd." aldus Van Hoogdalem. Elgers: „Wij willen best discussiëren. Graag. Maar die man heeft toch geen zin naar anderen le luiste ren." Een andere blunder vinden El gers en Van Hoogdalem Bakkers opmerkingen over het voortbe staan van buurtwinkels. Die hoe ven. vindt de PvdA. niet te wor den 'weggepland' of geconcen treerd aan ue Mgr. Nulenslaan: als ze hel hoofd boven water kun nen houden, mogen ze blijven zit ten waar ze zitten. Dan hoeven be jaarden en gehandicapten niet ver te lopen voor hun boodschap pen. „Klinkt leuk, maar wat Bakker doet is een rapport onderuithalen waar hij zelf zijn fiat aan heeft ge geven." zegt Piet van Hoogdalem. „In dal rapport - kosten 75.000 gulden - staat dat de kleine win kels het niet kunnen bolwerken in Nieuwland. Dat blijkt ook, want hoeveel zaken zitten cr nog op het Dr. Wibautplein? Ze gaan allemaal weg. Omdat het zo'n vet pot is zeker!" „Bakker weet niks van winkel omzetten. Hij probeert alleen maar zieltjes te winnen." voegt Elgers daar aan toe. Van Hoogdalem vreest dat het ook met de Mgr. Nolenslaan. het grootste winkelcentrum van Nieuwland. de verkeerde kant op gaat als de PvdA zijn zin krijgt. „Over tien jaar hebben wij hier geen droog brood meer. Het Wi bautplein hebben ze ook volko men laten doodbloeden. Ze slo pen als een gek om ruimte te ma ken voon.het ABC-warenhuis in Y de binnenstad. Ze staan met vlag getjes klaar om het grootkapitaal te veiwelkomen en de kleine mid denstand kan het bekijken. Wij hebben zelf het initiatief moeten nemen voor het win kei onderzoek in Nieuwland. en er zelf behoor lijk aan meebetaald, ABC zit straks op een paar minuten af stand van hier. Wat denk je dat daarvoor zuigkracht van uitgaat? Wim Elgers vindt het zonde van de tijd. het geld en de arbeid die het projectteam in de vernieu wingsplannen voor Nieuwland heeft gestoken. ..Eindelijk ben je het met elkaar eens, en dan komt meneer Bakker ons vertellen dat we het niet goed doen. Hij komt me nrn neus uil." Van Hoogdalem: „En je ziet 'm nooit, die monsieur. Hij zit alleen maar achter z'n pc-lje en z'n fax om anderen gek te maken." Schiedam - Twee flatgebou wen aan de Burgemeester van Haarenlaan in Nieuwland krij gen houten woningen op het dak. De extra woonlaag is be stemd voor de huisvesting van ouderen. De bewoners hoeven straks geen trappen te lopen, want de flats worden voorzien van liften. De zogenaamde houtskelt- bouw is niet nieuw in Neder land. Wel wordt er in dit geval voor het eerst gebruik ge maakt van dit systeem in com binatie metal bestaande bouw. Hel door Schiedam gekozen type is vanwege de geringe be lasting bijzonder geschikt om bovenop bestaande woning blokken te worder. geplaatst. De eerste elementen van de woningen worüch maariuag aangebracht door wethouder Adri Reijnhout (stadsvernieu wing) en gemeenteraadslid Gerard Verhulsdonk. Vlaardingen - De Pauiusschool in Vlaardingen-West gaat toch op 1 augustus dicht. De Raad van Sta te heeft bezwaren van het comité 'Ouders in Actie voor behoud Pauiusschool' tegen de sluiting verworpen. Hel comité eiste begin deze week schorsing van het rijksbesluil om de subsidie te beëindigen. Men wilde meer tijd om een nieuwe school voor de kinderen le kie zen. Over twee jaar gaan weer en kele basisscholen in Vlaardingen sluiten. Daardoor zouden ouders de kans lopen dat zij dan weereen andere basisschool moeten kie zen. Het actiecomité wilde dat de Pauiusschool nog twee jaar rijks subsidie krijgt, totdat in ieder ge val duidelijk is welke basisscho len in Vlaardingen wel open blij ven. Waarom de geschillenafde- ling het beroep heeft verworpen, is nog niet duidelijk. De motive ring van de uitspraak wordt pas over enige weken bekend. Schiedam - Omwonenden van het Rozenburgplein en omgeving in Schiedam kunnen wat opge- luchter adem halen. Ze vreesden dat er asbest op het speelplein lag. Onderzoek van de brandweer heeft uitgewezen dat het bewuste materiaal niet schadelijk is. Maassluis - Met onder meer een helicopter, die toevallig nabij Maassluis bezig was met een mi lieu-inspectie, is gisteren uitge breid gezocht naar een vermist 4- jarig meisje. De helicopter vloog ongeveer eenhalfuur tevergeefs boven de Steendijkpolder, Molen buurt en de plassen. Later bleek dat het meisje bij een vriendinne tje aan het spelen was. Schiedam - Een 3ü-jarige Schiedammer is vannacht op de Snelliussingel overvallen, even nadat hij daar bij de Bondsspaar-. bank geld had gehaald uit de au tomaat. Twee mannen bedreig den hem met een mes en incas seerden een paar honderd gul den. Het slachtoffer moest een arm wond laten hechten. Schiedam - De Schiedam se poli tie heeft gisteren twee jongens van 15 en 17 jaar aangehouden omdat ze steentjes naar auto's gooiden. Dat gebeurde bij het spoorwegviaduct nabij de oprit van Rijksweg 20. Schiedam - Tweedehands spui ten bi ijken ook ai aantrekkeiijK genoeg om voor in te breken, zo weel de eigenaar van een zaak in gebruikte materialen aan de Wil lemskade in Schiedam. Bij hom is gisternacht ingebroken. Maassluis - Attent reageren van buren heeft vannacht in Maas sluis geleid tot de arrestatie van een 17-jarige inbreker uit die plaats. De jongeman had uit een woning aan de Shawdreef een computer en een stereo-installa tie gestolen en werd bij zijn eigen huis aangehouden. Gisternacht is er ook ingebroken in een woning aan de Zwaluw- straat. Daar werden fotoappara tuur en sieraden gestolen. Uit een winkel in het centrum zijn verder geld en cheques weggenomen. Vlaardingen - Na een politie-on- derzoek hebben twee mannen van 21 en 30 jaar enkele inbraken bekend. De 21-jarige verdachte gaf toe dat hij enkele mountainbi kes heeft gestolen in Vlaardingen en Schiedam. Verder heeft hij zes inbraken in kelderboxen ge pleegd en vijf auto-inbraken, waarvan enkele in Schiedam. In Rotterdam heeft hij bovendien een auto gestolen. De 30-jarige man bekende dat hij in drie auto's heeft ingebroken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1