9 Ouderenvervoer naar E irotax Maassluis houdt reserves jegens muziekschool Gemeente wil volwaardig vervoersnet binnen stadsgrenzen 'Weer dreigt vertraging voor uitbaggeren haven' Toch lift in stadhuis Complexbeheerders voor verbeteren woonomgeving Groen Links vreest stagnatie Nieuwland Goud voor Den Hamer Geld voor Anjerfonds 'KritiekRoyers is onterecht' GSD-cliënt slaat boel in elkaar Blikseminslagen Auto door ruit Telefoonkrakers aangehouden Dekbedden gestolen Over de kop Dronken sloot ingereden Diefstal vlaggen Zes auto's opengebroken I Rotterdams Dagblad Maandag 13 juli 1992 Schiedam - Het Stadhuis van Schiedam blijft niet langer ontoegankelijk voor invaliden in een rolstoel. Volgend jaar krijgt het gebouw op de Grote Markt een lift en worden de dorpels in hel stadhuis verwij derd. Omdat er in verband met het monumentale karakter niet aan het bordes getornd mag worden, komt de zo genaamde 'plateautraplift' bij de inpandige trap van de zij-ingang. Met de realisatie van de nieuwe voor ziening waarmee ruim 140.000 gulden is gemoeid, wordt eind dit jaar begonnen. Medio februari '93 wordt de lift in gebruik genomen. Het stadhuis is overigens niet het enige gebouw in Schiedam waarvan de toegankelijkheid voor licha melijk gehandicapten wordt verbeterd. Ook in het pand van Gemeentelijk Woningbeheer aan de Noordvest worden voorzieningen getroffen. Daar zijn de inwendige knelpunten al opgelost en worden bij de ingang binnenkort automatisch schuivende deuren, zonder drempel, aangebracht. Ook bij cre matorium de Beukenhof wordt het een en ander aan gepast. Daar wordt de hellingbaan naar het gebouw voorzien van leuningen. Het Stedelijk Museum werd al eerder toegankelijk gemaakt voor inva'iden. Op de Appelmarkt is een in validen-parkeerplaats gereserveerd en bij de zij-in gang van het museum kunnen mensen in een rol stoel met de lift in het gebouw komen. Verwacht wordt dat alle gebouwen in aanmerking komen voor de toekenning van een Internationaal Toegankelijk heidssymbool. Schiedam - De Woningbouwvereniging Sc-hiedam heeft vijf complexbeheerders aangesteld om in ver schillende wijken van de stad de kwaliteit van de woonomgeving in stand te houden en waar nodig, te verbeteren. In enkele wooncomplexen waar sprake was van veel vervuiling, vandalisme en onderlinge problemen tussen bewoners, zijn afgelopen maanden op ver zoek van huurders proeven gedaan met de beheers vorm. De resultaten van de proeven zijn dermate po sitief uitgevallen dat de Woningbouwvereniging heeft besloten vijf van haar personeelsleden te be noemen tot compiexbeheerder. Ze worden ingezet in Schiedam-Oost, -Zuid- en centrum. Ook in de nieuw op te leveren woningcomplexen voor ouderen aan de Voltastraat (Oost) en het project de Pionier (Zuid) worden complexbeheerders actief. Bij de taak van de complexbeheerder ligt de nadruk op het houden van toezicht voorkomen van schade door vandalisme en het aanspreken van bewoners op ongewenst gedrag. De huurder blijft volledig verant woordelijk voor zijn zijn woning en directe woonom geving. In sommige complexen bieden de complexbeheer ders aan de bewoners extra service en ondersteuning zoals advisering en hulp bij het huurdersonderhoud, het houden vaneen spreekuur en het uitoefenen van controle tijdens de avonduren. Voor die extra aan dacht moeten de huurders wel iets meer aan service kosten betalen. Schiedam - Groen Links ziet het geruzie tussen haar coalitie-partners D66 en PvdA over de toekomst van Nieuwland met lede ogen aan. Fractievoorzitter Bea Oomens vindt het aan de ene kant begrijpelijk dat er fel wordt gediscussieerd over noodzaak en wense lijkheid van de voorgestelde sloop van 520 woningen in de wijk. Tegelijkertijd vreest zij dat het conflict tot een stagnatie in het verbeteringsproces van Nieuw land zal leiden. De kleinste partij uit het college vmdt dat de sloop- discussie geen recht doet aan het integrale karakter van het derde deel van Beheerplan Nieuwland. In dit ambtelijke plan wordt een uitgebreid pakket aan maatregelen voorgesteld voor een verbetering van het leefklimaat en de sociale structuur van de wijk. De sloopplanncn vormen slechts een onderdeel van het plan. Volgens Groen Links is het jammer dat andere as pecten als het streven naar een gedifferentieerde be volkingssamenstelling, het streven van evenwicht tussen kwaliteit van woningen en de betaalbaarheid ervan en het op peil brengen van het voorzieningen niveau in de discussie onderbelicht zijn gebleven. Groen Links zegt juist aan deze doelstellingen van het Beheerplan Nieuwland veel waarde te hechten. Groen Links vindt dat de ontbrande discussie over Nieuwland snel moet worden verplaatst naar de plaats waar hij volgens deze fractie thuishoort: de vergadering van B W en de raadscommissies. ,,De besluitvorming dreigt nu te stagnpren," schrijft Bea Oomens over het plan, dat in maart werd gepresen teerd. ..Dit baart ons mei name zorgen ten aanzien van de sociale wijkaanpak. De werkloosheid, lage in komens, eenzaamheid en onderlinge spanningen maken een goed uitgewerkt plan noodzakelijk." Hoewel het vraagstuk van de sloop van woningen in haar ogen wordt overbelicht, heeft Bea Oomens er wel een mening over. Volgens de front vrouw van Groen Links moeten de bewoners veel nauwer dan nu in de besluitvorming worden betrokken. Het door de PvdA aangedragen alternatief om woningen niet te slopen maarte verkopen aan de bewoners kan wat Groen Links betreft serieus worden bekenen. Vlaardingen - AA.C. den Hamer van het Gemeente lijk Woningbedrijf Vlaardingen heeft de eremedail le. verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in goud, toegekend gekregen. Afgelopen vrijdag is de onderscheiding uitgereikt. Den Hamer is 40 jaar in overheidsdienst werkzaam geweest. Hij maakt 25 augustus gebruik van de vut regeling. Den Hamer heeft zich ook actief in het sociale leven opgesteld. Hij was onder meer actief bij VFC, dc sportraad en de stuurgroep huisvesting alleenstaan den en 2-persoonshuishoudens. Vlaardingen - De collectie voor het Anjerfonds, die in Vlaardingen vorige maand is gehouden, heeft ƒ13,683,65 opgebracht. Van dit bedrag is tweederde deel overgemaakt aan het Anjerfonds Zuid-Holland. De rest komt ten goede aan de twaalf plaatselijke verenigingen voor amateurkunst, die voor collectan ten hebben gezorgd. De verdeling gebeurt naar rato van het door hen ingezamelde bedrag. Regio Waterweg Westhavenpïaats 22 3131BT Vlaardingen tel 010-2340055/fax 4349754 Maassluis - Een interventie van de PvdA heeft niet kunnen voor komen dat het Maassluise ge meentebestuur bezwaar gaat aantekenen tegen de begroting van de Streekmuziekscbool. Volgens de geldende ver deelsleutel tussen de steden Schiedam, Vlaardingen en Maassluis zou Maassluis vol gend jaar 417.000 gulden moe ten bijdragen. In het welzijns- programma voor 1993 beperkt Maassluis haar bijdrage echter tot 382.000 gulden. PvdA'er Martin Burger noemt het 'onfatsoenlijk' dat Maassluis met haar verzet de financiële positie van de muziekschool dreigt te ondermijnen. „Zo ga je niet met elkaar om. Schiedam en Vlaardingen hebben inmid dels ingestemd met de begro ting van de school. Haar gevaar dreigt dat de Maassluise bezui niging vijf keer door gaat wer ken." Schiedam en Vlaardingen dra gen elk een twee keer zo groot bedrag als Maassluis bij in het exploitatietekort. Volgens de verdeelsleutel zou een Maas sluise bezuiniging van 35.000 gulden er toe leiden, dat Schiedam en Vlaardingen dan elk 70.000 gulden op hun bijdra ge korten. Volgens directeur Hans Mulder van de muziek school zorgt dat voor een som ber perspectief. Wethouder Liesbeth Snoeck stelt dat de bezuiniging op de Streekmuziekschool nog aller minst zeker is. „We maken be zwaar bij Gedeputeerde Staten om later mogelijke problemen te voorkomen. Als bij de begro tingsbehandeling blijkt dat we het gevraagde bedrag niet kun nen ophoesten, staan we voor het blok. Door nu bezwaar aan te tekenen hebben we straks meer vrijheid van handelen." In haar raadsvoorstel stelde Snoeck, dat bezwaar maken ge rechtvaardigd. is omdat de fi nanciële positie van Maassluis het niet toestaat de Streekmu ziekschool een hogere subsidie te garanderen. „Het draait hier om een verschil van 35.000 gul den. Is dat nu echt zo'n onover komelijk probleem?," vroeg Martin Burger zich af. De meerderheid in de raad steunde Snoecks visie dat het maken van een voorbehoud zeer gerechtvaardigd is. VVD'er Leen de Zeeuw vraagt zich naar aanleiding van de begroting van de Streekmuziekschool zelfs af, of de gemeenschappelijke rege ling van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis moet worden voortgezet. „Het financiële overzicht van de school is in compleet. Er wordt gerept over kostenstijgingen, maar in het verhaal komt de inkomstenkant niet eens aan bod." Vlaardingen - De kritiek die het WD-raads- lid Henk Royers heeft op de plan nen voor de Westhavenkade in Vlaardingen is onterecht, vindt het colle ge van B en W. Dat blijkt uit de antwoorden die worden gegeven op de schriftelij ke vragen van de liberaal. Die was op een bij eenkomst in de Vettenoordse- polder geweest en had daar ge hoerd dat onder meer de plaat sing van een "antieke' houten stadskraan voor overlast bij de bedrijven zal zorgen. Verder hoor de hij protesten tegen de versmal ling van de Westhavenkade van negen naar zes meter. Bij de planontwikkeiing speelt de aanleg van de toeristische route 'Van 't Hof naar 't Hoofd', een zaak die wel in delen in raads commissies maar nog niet inte graal in de gemeenteraad is be handeld. Uit de toelichting van het college blijkt dat in alle fasen met alle betrokkenen gesproken is, waarmee maar gezegd is dat al les in goed overleg gegaan is, zo doen B en W voorkomen. Schiedam - Eurotax BV is de eerste gegadigde voor het verzor gen van aanvullend openbaar vervoer voor ouderen en gehan dicapten in Schiedam. De gemeente begint binnenkort bespre kingen met het taxibedrijf. De stichting Lentefeest, het Rode Kruis, invalidensportvereniging De Ooievaars en de stichting Gecoördineerd Ouderenwerk Schiedam raken de subsidie voor het invalidenvervoer kwijt. In Schiedam wordt al geruime tijd geprobeerd een nieuw ver voerssysteem op te zetten voor ouderen die geen gebruik kun nen maken van de bus of de tram en die ook geen beroep kunnen doen op een taxivergoeding. Tot nu toe wordt dat vervoer over gelaten aan Lentefeest, het Rode Kruis, De Ooievaars en het GOW. Die instellingen beschikken over invalidenbusjes. Ze brengen mensen heen en weer naar be stemmingen als de sociëteit, de bingozaal en de dokter. Maar ze onderhouden geen volwaardig vervoersnet, en dat is nu juist wat de gemeente wel tot stand wil brengen. Eurotax moet de nieuwe groep klanten net als gewone taxipassa giers van deur tot deur vervoeren. Het enige verschil met normale taxi's is dat er in de meeste geval len meerdere passagiers tegelij kertijd zullen worden meegeno men. Dat maakt het systeem goedkoper. De bedoeling is dat de busjes en taxi's alleen binnen de stadsgrenzen rijden. Pas Volgens berekeningen van de ge meente komen er ongeveer 2000 mensen voor deze vorm van open baar vervoer in aanmerking. De gebruikers krijgen een speciale vervoerspas. De ritprijs staat nog niet vast. Misschien komt er een eenheids- tarief, misschien moeten de pas sagiers met een soort strippen kaart gaan betalen, waarbij dan het dubbele van een gewone se nioren-strippenkaart wordt gere kend. Door Ben van Haren Vlaardingen - „Zo gauw er een ad vertentie over een bouwplan in de krant staat, rinkelt bij ons de tele foon. Er is echt woningnood in Vlaardingen. Vooral naar koop woningen, eengezinshuizen, te gen prijzen van onder de twee honderdduizend gulden is vraag. Wij kunnen de mensen echter al leen informatie geven, maar niet aan een woning helpen." Dit zegt ing. A.W.M van Kan. Hij werkt bij de gemeente Vlaardingen als pro jectcoördinator voor de Bab berspolder. Vorige week vond de officiële pu blicatie plaats van de ter visieleg ging van een plan voor 20 huur woningen en 42 koopwoningen, die in die Babberspolder ge bouwd zullen gaan worden naar ontwerp van architect T. Stee- mers van de Rotterdamse coöpe ratie Marge. Het is een bijzonder project omdat de gemeente zelf optreedt als opdrachtgever voor zowel de huur- als de koopwonin gen. Voor die lijn is gekozen om lot een zo scherp mogelijk bouw prijs te kunnen komen, nu de aannemerij om werk verlegen zit. Bert van Kan: ..Die ter visieleg ging is onderdeel van de planpro cedure en bedoeld om aannemers te selecteren. Pas eind september zal de gemeente beslissen wie de bouw gaat doen en kan aan het berekenen van de verkoopprijzen worden begonnen. Voor die tijd is dus nnk nog geen folder beschik baar, want de materiaalkeuzes moeten nog gemaakt worden. Op zijn vroegst zal pas eind 1992 de verkoop starten. Toch kregen wij op de dag dal de publicatie ver scheen al mensen aan de telefoon, die zich voor zo'n huis willen aan melden." „En dat doet zich regelmatig voor. Zodra de mensen iets over het bouwen van woningen in de Bab berspolder horen of lezen, krijgen wij een aantal telefoontjes. Het vervelende is echter dat wij niets voor hen kunnen betekenen. Ja, we geven informatie, maar verder Als blokken dozen, zo ver rijzen de nieuwbouw woningen in de Bab berspolder. De vraag er naar is Foto Roet Dijkstra reiken onze mogelijkheden niet. Wij registreren bij de gemeente geen kandidaten voor een koop huis, want de verkoop zal uitein delijk geschieden door een met de bouwer samenwerkende ma kelaar." Oorlog De gang naar Van Kan en zijn col lega's op het stadhuis is te verkla ren uit de presentatie van de eer ste nieuwbouwplannen voor de Babberspolder, waar uiteindelijk alle 410 in de oorlog gebouwde noodwoningen zullen plaatsma ken voor ongeveer honderd hu ur en ruim driehonderd koopwonin gen. Eind vorig jaar verscheen die advertentie, waarin de gemeente kandidaten opriep voor 63 wonin gen in het eerst te bebouwen (zuid-oostelijk) deel van de Bab berspolder. Daarop reageerden 350 mensen, die tegelijk aanga ven in welke prijssector zij graag wilden kopen. Van dat eerste project zijn mo menteel, tegelijk met een dien stencentrum en 78 huurwoningen van dezelfde architect (Cees Na- gelkerk uit Amsterdam), pas 27 koopwoningen in aanbouw aan het zogenaamde Binnenhof. Zij zijn allemaal ook al verkocht. De belangstelling daaivoor was zo groot, dat zich op het Liesveld bij het kantoor van Van Zon Make laardij, die voor aannemer Re- horst uit Wadainxvecn de ver koop verzorgt, direct na de start van de verkoop in maart een rij van liefhebbers had gevormd. Bij diezelfde makelaar komen volgens Van Kan pas eind dit jaar de volgende achttien, aan de Van de Duynstraat te bouwen, wonin gen in de verkoop. Ze moeten in 1993 gebouwd worden. De realise ring van de resterende achttien, drie-onder-eenkapwoningen aan de Pompenburgsingel. is ver traagd. Een identiek complex van achttien van dergelijke huizen van de Amsterdammer M. van der Torre moet ook aan de rand van de bestaande bouw van de Bab berspolder tussen Van der Duyn straat en Ammanstraat komen. Pas in 1993 komen zij in de ver koop volgens Van Kan. Ten zuiden van de Rotterdamse- vveg zijn verder nog de 62 wonin gen van Steemers gepland, waar van dus de verkoop eind dit jaar begint. Wel probeert het gemeen tebestuur haast te maken met de bouw van de zogenaamde bakens. Twee torens met luxe apparte menten aan beide zijden van de Rotterdamseweg, nabij Plein 1840. Ei zijn onderhandelingen gaande met een projectontwikke laar. Het Zuidbaken, dat bij de vijver zal verrijzen, krijgt 36 koopappartementen en bet Noordbaken, op de plaats van c'e speeltuin aan de Hartmanstraat, dertig. Van Kan hoopt dat de ver koop hiervan nog dit jaar kan starten. In het noordelijk deel van de Babberspolder. vaar nu nog de oorspronkelijke noodwoningen slaan, zijn pas na 1993 bouwacti viteiten mogelijk omdat dan pas de sloop hiervan, te beginnen aan de Hartmanstraat, zal plaatsvin den. RTBF van kabelnet Vlaardingen - De zender RTBF verdwijnt van liet scherm. Het Belgisch/Franse station moet plaats maken voor breedbeeldte levisie, TV Plus geheten, en als het kan voordat de Olympische Spelen te Barcelona beginnen. Aanvankelijk werd geducht dat er nog een kanaal vrij was voor breedbeeldtelevisie, maar dat is niet zo. De NV Nutsbedrijf Vlaar- dingen/Maassluis heeft bet colle ge van B en W laten weten dat, technisch gezien, alleen het ka naal van België Frans 1 geschikt is. En voor dat kanaal is, zo luidt het advies, een Franstalig alterna tief, namelijk TV5. In Schiedam en Maasslms «voicu ook al aan een net voor breed beeldtelevisie gewerkt. Maassluis - De beslissing over het uitbaggeren van de dichislib- bende haven in Maassluis is op nieuw uitgesteld. De gemeente raad heeft wel 3,4 miljoen gulden beschikbaar gesteld voor hel ma ken van oevervoorzieningen, maar de beslissing over het bag geren wordt pas genomen bij de begrotingsbehandeling voor 1993. Een PvdA-motie om het col lege tot meer spoed te manen is met één stem verschil verworpen. Het probleem is dat wethouder Storm (milieu) binnen de begro ting geen geld heeft kunnen vin den om de ruim vier miljoen gul den kostende schoonmaakopera- tlt- uit te Vueiélï. IM Collége is Wel van mening dat de werkzaamhe den uiterlijk voor 1994 moeten worden uitgevoerd. Er zijn slechts beperkte mogelijkheden voor de stort van het giftige ha- venslib. Bovendien wordt de ge meente geconfronteerd met ex cessieve kostenstijgingen. Wethouder Storm wil in het na jaar in een klap de schoonmaak- operatie van de haven en de sane ring van de Steendijkpolder in behandeling brengen. Aan de laatste operatie moet Maassluis minimaal elf miljoen gulden bij dragen. PvdA en WD zijn tegen stander van deze koppeling. Zij vrezen dat de haven bij een afwe ging van de twee voornemens het kind van de rekening wordt, „Wij vinden het zeer vieemu," heeft Yvonne de Groot (PvdA) la ten weten. „Bij de begrotingsbe handeling voor dit jaar is er una niem ingestemd met het bagge ren van de haven. De WD heeft daar aan toegevoegd dat de wet houder voor de financiering ge bruik zou mogen maken van vrije reserves en de opbrengsten van de verkoop van het nutsbedrijf. Nu komen er weer allerlei mitsen en maren. Naar de betrokkenen toe is dat met te verkopen." Netelig Arie van der Knijff (CDA) stelt echter dat het uitbaggeren van de haven nooit ten koste mag gaan van de sanering van de Steendijk polder. „Bebouwde giflokaties gaan bij ons voor onbebouwde. voegt DS6-raadslid John van Baarle er aan toe. Net als in eerdere netelige kwes ties blijkt de krapst mogelijke raadsmeerderheid van CDA, D66 en RPF/SGP één lijn te trekken. De drie partijen hebben de PvdA- motie verworpen, waarin is geëist van het college dat het de volgen de raadsvergadering een gedegen financiering voor de bagger-ope- ratie zal presenteren. WD'er John Scheerstra vreest dat de opstelling van de raads meerderheid lot grote vertragin gen gaat leiden. Hij deelt niet het optimisme van wethouder Storm dat er in het najaar kan worden begonnen met de sanering. .Als er bezwaarschriften komen, kan dat nog jaren duren. Door de ge maakte koppeling kan er dan ook niks gebeuren in de haven." Schiedam - Een boze cliënt heeft vrijdag het interieur van de ge- meentelijke sociale dienst in Schiedam kort en klein geslagen. I De 42-jarige man vond dat hij niet snel genoeg werd geholpen. Hij ontstak in woede en haalde een biji te voorschijn. Daarmee hakte hij in op het meubilair en de me terkast, die hij abusievelijk aan zag voor de sproei-inslallatie. La ter verklaarde de agressieve uit keringsgerechtigde dat hij het met name op de sprinklers had voorzien „om de ambtenaren een koude douche te bezorgen". Vlaardingen - Op twee plaatsen in Vlaardingen is tijdens het onweer van afgelopen zondagmorgen de bliksem ingeslagen. Dat ge beurde in de Duizendgulden- kruid waar de schoorsteen werd vernield en een gat in het plafond ontstond en in het Fluitekruid. In beide gevallen werden elektri sche apparaten vernield. De poli tie kreeg verder nog een tiental loze alarmmeldingen binnen voor inbraak. Vlaardingen - Een inbreker is vannacht rond half vijf met een auto tegen de pui van een tabaks zaak in het winkelcentrum De Lo per gereden. De buit bestond uit aanstekers en tabaksartikelen. De 26-jarige Schiedammer die vo rige week een tegel door een bril- lenzaak in het centrum van Vlaar dingen gooide, bleek nog maar enkele dagen op vrije voeten te zijn na een veroordeling voor soortgelijke inbraken. De 32-jari- ge Rotterdamse vrouw bij hem bleek met de inbraken niets te maken te hebben. Schiedam - Op het Stationsplein heeft de Schiedamse politie zon dagmorgen rond kwart voor ne gen twee Rotterdammmers opge pakt. De mannen, 18 en 20 jaar oud, hadden even tevoren op het Emmaplein een telefooncel ge kraakt. Dat was gezien door een buurtbewoner, die de politie waarschuwde. Schiedam - Een inbreker heeft afgelopen nacht uit een winkel aan de Mgr. Nolenslaan in Schiedam een aantal dekbedden gestolen. De man vernielde de winkelruit en kroop vervolgens onder het alarm door, zodat hij ongestoord zijn gang kon gaan. Zaterdag hebben inbrekers in een café in de St. Liduir.astraat twee gokkasten opengebroken. Ze maakten ongeveer 2000 gulden buit. In dezelfde nacht werd bij een kapsalon aan de Hoogstraat een marmeren terrastafel door de voordeur gesmeten. Uit de zaak werd de telefoon gestolen. Vlaardingen - Op Rijksweg 20 ter hoogte van de Vïaardingse Vaart is een personenauto over de kop gegaan na een botsing met een bestelbus. De auto raakte zwaar beschadigd, de bestuurder licht gewond. Vlaardingen - Een 29-jarige Vlaar- dinger is zaterdagavond op de Maassluissedijk in een sloot gere den. Hij had teveel alcohol in het bloed. Vlaardingen - Twee jongens van 18 en 16 jaar hebben dit weekein de een examen feestje willen op luisteren met vlaggen, die op de Van Hogendorplaan gestolen wa ren. De politie pakte het tweetal op in de Lepelaarssingel. Schiedam - Bij de Schiedamse politie kwamen afgelopen week einde zes meldingen binnen van opengebroken auto's. De wagens stonden aan de Lange Kerkstraat, de Parkweg, de Klaas Katerstraat, het Stationsplein, de Lange Nieuwstraat en de Penninglaan. In de meeste gevallen werd de ra- diocassetlespeler gestolen. Eén eigenaar raakte zijn vakantieba gage kwijt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1