Waterweg 9 Dwangsommen voor Vlaardingen Dakwoningen op flat zijn heel snel klaar Hulp voor Joegoslaven in Hongarije Dienstverlening straf voor pistoolschot ROM voldoet ook na waarschuwingen niet aan milieuverplichtingen Dode bij treinongeluk Hoekse politie door jongeren belaagd EZH maakt weinig kans op Maasvlakte-centrale PvdA-raadslid stapt op na verdenking fraude Politie vindt minder illegalen dan verwacht: Vrouw verdrinkt in auto Scholen willen veiliger VOP Veiligheidsriem slecht gedragen ïn 1926 raakte de verkering af, toch 65 jaar bij elkaar 'De tuinders kunnen niet zomaar lozen' Bommenmaker opgepakt Fietsend kind aangereden Automobilist tegen bord Jeugdige autodieven Getuige blijft attent Rotterdams Dagblad Dinsdag 14 juli 1992 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131BT Vlaardingen te! 010-2340055/fax 4349754 Als gevolg van een aanrijding tussen een auto en een trein op een onbewaakte overgang even buiten Dordrecht Is één dode gevallen. Het slachtoffer is een 52-jarige man uit Breda. Rei zigers tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe moesten tijdelijk worden vervoerd met bussen. Na enkele uren kwam hettreln- verkeer weer langzaam op gang. In de loop van de middag re den de treinen weer volgens dienstregeling. Foto Roei Dijkstra Hoek van Holland - Twee Hoekse politie-agenten zijn naar eerst nu bekend is geworden zaterdagnacht op de vlucht geslagen voor een groep agressieve jon geren. De agenten hadden getracht de jongeren te verwijderen uit de portieken bij woningen en de su permarkt van Albert Heijn in de Prins Hendrik straat. De jongeren zorgden daar voor overlast voor omwonenden. Bij de komst van twee agenten keerde de groep zich massaal tegen de agenten en trachtte deze in te sluiten en te molesteren. De agenten trok- kenm zich hierop in de wagen terug. Hierna begon de groep van alle kanten tegen de politie-combi te slaan en te schoppen. De agenten keerden naar het bureau aan de Rietdijkstraat terug om assistentie in ite roepen. Agenten uit Naaldwijk, Monster en 's-Gra- K'enzande arriveerden ter plaatse, toen een grote ruit van het politiebureau met een steen werd ingegooid. Tevens werden ruiten van een drankwinkel inge gooid en geplunderd. Ook bij een slagerij werd een etalageruit ingegooid. Om ergere plunderingen te voorkomen werd tevens assistentie uit Rotterdam aangevraagd. De relschoppers wisten grotendeels te ontkomen door zich in cafés te verstoppen. Om de zaak niet nog verder uit de hand te laten lopen, be sloot de politie om, mede vanwege het feit dat er bij de relschoppers genoeg bekenden van de politie za ten, geen invallen etablissementen te doen. Ter plaatse werden twee verdachten aangehouden maar de politie sluit niet uit dat meer aanhoudingen vol gen. Den Haag - Het Elektriciteitsbedrijf Zuid-Holland lijkt weinig kans te maken in de procedure die bij het College van Beroep voor het Bedrijfsleven is aan gespannen tegen minister Andriessen van Economi sche Zaken tegen diens beslissing om af te zien van een centrale op de Maasvlakte. De voorzitter van dat college, mr. B. van WagtendonL heeft een verzoek om een voorlopige voorziening in deze zaak afgewe zen. Hij acht de kans dat het College het beroep van het EZH zal verwerpen, aanzienlijk groter dan de kans op vernietiging van het besluit van de minister. Zwijndrecht - Het Zwijndrechtse PvdA-raadslid P.HJ. Noort, die ervan wordt verdacht fraude te beb- •<ben gepleegd als ambtenaar welzijnszaken van de 'gemeente H.I. Ambacht, stapt op. Hij heeft burge meester D. Corporaal gevraagd zijn opvolging te re gelen. Dat heeft fractievoorzitter PAJ.M, Rooijmans vanmorgen laten weten. Noort is na gesprekken met de andere leden van de Zwijndrechtse PvdA-fraetie eigener beweging opgestapt. Hij vindt dat hij onmo gelijk nog als raadslid kan functioneren nu hij op de ze wijze in opspraak is gekomen. Bovendien zou zijn aanblijven partij en fractie schade berokkenen. Mo menteel loopt er een onderzoek van de politie tegen de geschorste ambtenaar, die sinds 1990 voor de PvdA deel uitmaakte van de Zwijndrechtse gemeen teraad. De gemeente Hl. Ambacht heeft twee weken geleden aangifte gedaan van de fraude. De ambte naar zou tussen de vijf- en tienduizend gulden in zijn eigen zak hebben laten verdwijnen. Westland - Het politieteam dat bij Westlandse tuin bouwbedrijven naar illegalen zoekt heeft in het eer ste half jaar bij invallen 135 illegalen aangetroffen bij 87 bedrijven. Bij 66 bedrijven waren geen illegalen te vinden. Gemiddeld werd dus één illegaal per gecon troleerd bedrijf gevonden. Het aantal illegalen is een - stuk lager dan de politie voor de start van de acties in januari verwachtte. Toen vermoedde men dat ge middeld twee illegalen per bedrijf aan het werk wa ren. Toch vindt de politie de resultaten niet tegenval len. Bij controle van de administratie van de betrap te tuinders, werden in totaal 449 illegale werknemers opgespoord. Zij waren niet aan het werk op het mo ment van de controle, maar stonden wel op de loon lijst. De 87 betrapte ondernemers worden ook voor deze werknemers vervolgd. Ze hebben allen een pro ces-verbaal gekregen van de dienst inspectie ar- beidsaangelegenheden. De meeste vreemdelingen zonder verblijfsvergunning worden binnen enkele dagen naai-hun vaderland teruggestuurd. Simonshaven - Een 46-jarige vrouw uit Simonsha- ven is gistermiddag om het leven gekomen nadat ze met haar auto van de Biertsedijk in haar woonplaats was geraakt. De auto kwam ondersteboven in een sloot naast de weg terecht, waarna de vrouw ver dronk. Hoe laat dit gebeurde is nog onduidelijk. De auto werd pas rond half twee door een voorbijganger aangetroffen. Waardoor de vrouw van de weg is ge raakt is nog niet bekend. Vlaardingen - De gemeente Vlaardingen heeft dwangsommen opgelegd gekregen omdat de hinderwet niet wordt nageleefd bij de ROM (Reinigings- en Ontsmettingsdienst en het Markt wezen) aan de Hoflaan. Mogelijk volgt ook nog een strafrechte lijk optreden. Daarover wordt binnenkort besloten. Het gaat om een dwangsom van duizend gulden per dag omdat er geen vloeistofdichte vloer is in de gemeentelijke herstelplaats voor motorvoertuigen aan de Hoflaan en één van vijfhonderd gulden wegens het ontbreken van een hekwerk voor de KCA-opslag- plaats. Geïnd worden de bedra gen nog niet. De gemeente heeft tot 30 september de tijd om de vereiste voorzieningen aan te brengen. De provincie heeft de dwangsom men opgelegd, omdat veranderin gen bij de ROM zijn aangebracht 2onder dat de hinderwetvergun ning is aangepast. De gemeente had dit in de loop van dit najaar willen doen. Voorwaarden Al in 1991 heeft de Milieudienst DCMR er enige malen op gewe zen dat op een aantal punten niet werd voldaan aan de voonvaarden van de hinderwetvergunning. De gemeente heeft daarop een aantal voorzieningen aangebracht, met uitzondering van genoemde vloer en hek. Om verdere problemen te voorko men heeft het college van burge meester en wethouders besloten die twee voorzieningen versneld aan te leggen Het hek is reeds ge plaatst en met de vloeistofdichte vioer zal deze week worden be gonnen. De gemeenteraad zal daarvoor achteraf goedkeuring moeten geven Ir. ieder geval ontloopt de ge meente het daadwerkelijk opleg gen van de dwangsommen, want voor 30 september is aan de voor waarden voldaan, laat wethouder drs. K. van der Windt weten aan de leden van de raadscommissie Milieu. Het college zegt de ontwikkelin gen „ten zeerste" te betreuren. Daarom ook is tegen het opleggen van de dwangsommen geen be roep aangetekend Schiedam - Bij de bouw van Nieuwland maakte Schiedam in de jaren '50 voor het eerst kennis met het fenomeen revolutiebouw. Bijna veertig jaar later blijkt het uit de grond stampen van wonin gen nog veel efficiënter te kun nen. Neem de twaalf woningen die op twee bestaande woning blokken aan de Burgemeester van Haarenlaan worden gezet. Gisteren begon de bouw en naar verwachting zijn de nieuwe wo ningen reeds morgen in hun volle glorie te zien. De nieuwe huizen worden ge bouwd als onderdeel van een ver beterplan voor een uit 412 wonin gen bestaand woningbouwcom plex in de omgeving van de Roëll- straat. De woningen op de nieu we, vierde woonlaag worden be reikbaar door een lift. Deze wordt gebouwd in een be staand portiek, waardoor de be woners van twaalf bestaande wo ningen in het trappenhuis ook ge bruik kunnen maken van de nieuwe voorziening Het project richt zich op de groep ouderen. De huizen zijn vooral bedoeld voor Nieuwlan ders-van-het-eer ste-u ur die het trappenlopen beu zijn maar toch graag in de wijk blijven wonen. Voor Nederland vormt het een primeur dat een nieuwe verdie ping op een fiatgebouw wordt ge plaatst terwijl de onderliggende portiekwoningen nog bewoond zijn. Eén bewoonster van het fiat zal minder blij zijn met dit uni cum. Als voorbereiding op de werkzaamheden is onlangs de oorspronkelijke dakbedekking verwijderd. Tijdens een plensbui in het afgelopen weekeinde liep een woonkamer vol met water. „Het is voor het eerst sinds jaren dat er nieuwe huizen in Nieuw land worden gebouwd," juichte Complete wanden worden omhoog gehesen en op de flat aan elkaar bevestigd. Revolutiebouw 'op niveau'. FotoGermde Heus/Roei Dijkstra wethouder Adn Reijnhout (Wijk en Buurtbeheer) gistermiddag. „Da's een belangrijk signaal. Tot dusver verlaten helaas teveel ou deren de wijk omdat zij geen huis met een lift kunnen vinden.'1 Het laatste nieuwbouwproject in Nieuwland vormde het Schutters veld in 1987. Het project met de dakwoningen kan worden gezien als de officieuze start voor bet Be- heerplan Nieuwland. Komende jaren wil Reijnhout het draagvlak van de wijk vergroten door 700 woningen in verschillende prijs klassen te bouwen. In zijn visie worden 520 portiekwoningen ge sloopt. Samen met raadsnestor Gerard Verhulsdonk plaatste de wethou der gistermiddag een complete voorpui op het naast het Rijn mond-hotel gelegen wooncom plex. Een extra verdieping ver rijst ook op het fiat op de hoek Van Haarenlaan/Piersonstraat. Als de huizen staan, hebben de bouwers tot de vakantie de tijd om de nieuwe woonlaag wind- en waterdicht te maken. Na de bouw vak heeft de aannemer ongeveer een maand nodig om de ouderen woningen ook binnen af te wer ken. Helaas voor de gemeente heeft korte bouwtijd geen positief ef fect op de bouwprijs. Die bedraagt 110.000 gulden, hetgeen er toe leidt dat de huurders gemiddeld 595 gulden per maand moeten gaan betalen. Dal is bijna 300 gul den meer dan de gemiddelde Nieuwlandcr nu gewend is. maar ondanks de forse prijs bestaat er volgens architect B. Veldman van het Gemeentelijk Woningbedrijf veel belangstelling voor de nieu we huizen, De woningen worden uit houten skeletten opgetrokken, omdat dit relatief licht is. Dat is belangrijk omdat de huizen op de bestaande constructie van het flatgebouw moet leunen. Na de voltooiing zal van het houtwerk echter weinig of niets meer te zien zijn. Mede om te voldoen aan de geluidsei- sen worden de huizen afgewerkt met platen kunststof. Vlaardingen - Het pistoolschot dat door een 26-jarige Scbiedam- se vrouw op 25 augustus van het vorig jaar op haar levensgezel is gelost, heeft geresulteerd in 120 uur dienstverlening en een voor waardelijke gevangenisstraf van negen maanden met een proeftijd van twee jaar. Tegen de vrouw was één jaar celstraf geëist. De vrouw was tot haar daad geko men nadat de vriend, met wie ze samenwoonde, haar bij de zoveel ste ruzie belette het huis te verla ten. Daarbij vielen enkele rare klappen, waarop de Schiedamse uit haar nachtkastje een wapen tevoorschijn haalde en ermee op n&uf partner schoot. De man werd in het rechterbovenbeen getrof fen. maar hield er geen blijvend letsel aan over. Vlaardingen - De basisscholen De Singel en het Anker in Vlaardin gen willen veiliger oversteken in hun buurt. Daarom hebben ze een brief gestuurd aan het college van burgemeester en wethouders. Daarin wordt gewag gemaakt van een 'onveilige oversteek- en ver keerssituatie' op de wijkontslui- tingswegen in Holy-Noord, mei name op de Churchill singel, de Albert Schweitzersingel en de Ol- mendreef. Als het kan willen de scholen voordat het nieuwe schooljaar begint de verbeterin gen gerealiseerd zien. Maassluis - Veiligheidsriemen worden nog steeds slecht gedra gen, heeft een controle in Maas sluis geleerd. Zeventig procent van de inzittenden heeft de veilig heidsvoorziening niet om, consta teerde de politie her en der in Maassluis. Oorzaak van de relatieproblemen, die vorige zomer escaleerden, was de ontrouw van het slachtoffer. Terwijl hij met zijn vriendin en de uit die verhouding geboren zoon in Schiedam woonde, hield hij er in zijn thuisland ook een vrouw op na. Toen zijn dubbelleven be kend werd, eiste zijn Hollandse vrouw dat hij van zijn vrouw in het buitenland zou scheiden. Naar zijn zeggen had hij later tij dens een vakantie het huwelijk ontbonden, maar de Schiedam se kwam erachter dat hij nog steeds was getrouwd en zelfs nog een kind had verwekt. De vrouw wil de er met haar zoontje vandoor gaan, maar kreeg daartoe niet de gelegenheid. Het pistoolschot maakte ten slotte een definitief einde aan de relatie. Tijdens de hoorzitting liet de offi cier van justitie weliswaar weten begrip voor de situatie op te kun nen brengen, maar er zat niets an ders op dan haar een poging tot doodslag ten laste te leggen De advocaat van de vrouw had vrij spraak ver/och t. omdat technisch onderzoek had uitgewezen dat het wapen naar beneden was ge richt toen de kogel werd afge vuurd. Vlaardingen - „Dag tar.le Cor. dag ome Ries. We hebben genoten. Het was heel gezellig en we ko men snel weer eens langs." Giste ren kreeg het 65-jang bruidspaar Roozendaal veel bedankjes van familie en vrienden die naar hun feestje in verzorgingstehuis Vaartland kwamen. De nu 87-jarige Ries Roozendaal en zijn 85-jarige bruid Corry den Boer leerden elkaar m 1926 voor de snoepwinkel in Krimpen aan de Lek kennen. Voordat zij trouw den ging de verkering echter nog een keer uit. „Ik had tegen hem gezegd dat ik nog één keer met hem uil zou gaan op oudejaarsavond. Daarna wide ik hem niet meer ontmoe ten. Maar op oudejaarsavond kwam iuj met opdagen. Ik zei te gen m'n vriendin Jansje: 'Waar blijft Rinus nou? Hij zal wel in zijn stamkroeg zitten.' Ik durfde haar natuurlijk niette zeggen dat ik tegen Rinus gezegd hacl dat ik hem nog maar één keer wilde zien. Het was natuurlijk mijn ei gen schuld dat 'ie niet meer kwam. Wij zijn hem in de kroeg gaan halen en het is niet meer uit gegaan." vertelt de bruid lachend. De bruidegom moet ook lachen als hij aan de bewuste oudejaars avond terugdenkt. „Ja, de verke ring was toen even afgeraakt De trouwerij was gezellig. Het stel maakte een reisje naar Gouda om daar foto's te laten maken. „Onze Corry en Ries Roozendaal vieren feest. Ze vonden hun stekkie in Vlaardingen. Foto Gerrit de Heus/Roel Dijkstra huwelijksreis ging naar Gouda Ik had een zwarte japon aan en mijn man had mooie nieuwe schoenen aan Op de terugreis had hij nog maar één schoen aan. De andere had hij daar gelaten, omdat de nieuwe schoen zo knel- Roozendaal uitgebreid mei 16 kleinkinderen en 13 achterklein kinderen de," vertelt de bruid. Het echtpaar verhuisde m 1938 naar deze regio. Ze woonden een paar jaar in Schiedam en vonden uiteindelijk hun stekkie in Vlaar dingen Er werden 7 kinderen ge boren en inmiddels is de familie Ries Roozendaal werkte 42 jaar als klinker bij Wilton Fijenoord. Corry Roozendaal heeft ook nooit stilgezeten. Zij had haar handen vol aan de kinderen en kan nu nog het werken niet laten. In het verzorgingstehuis hielp zij vorig jaar nog dc therapeut bij de hand werklessen en verzorgde zij het groen rondom heihuis. Schiedam - Uit Schiedam ver trekt donderdagavond een trans port met hulpgoederen voor slachtoffers van de burgeroorlog in Joegoslavië die naar Honga rije zijn uitgeweken. Het trans port bestaat uit kleding, medi sche apparatuur, ijskasten, kookgerei en speelgoed. De goederen zijn ingezameld in Schiedam en Vlaardingen. Een gedeeite komt uit Volendam, waar een zusterorganisatie is ge vestigd van de Schiedamse stich ting Maris die het transport ver zorgt. De inzameling loopt nog. Donderdag kunnen van 's mor gens zeven uur tot 's avonds zes uur spullen worden afgegeven in het Jumbo Trade Center aan de Burgemeester Honnerlage Gre- telaan. Liefdadigheid Normaliter houdt Maris zich be zig met liefdadigheidswerk voor gehandicapten en bejaarden in Hongarije. De stichting organi seert onder meer dagtochtjes. De toevloed van vluchtelingen uit de Joegoslavische norlogsgphie- den naar het grensgebied met Hongarije heeft de stichting doen besluiten ook voor deze mensen iets te doen. De Schiedamse Maris-medewerk- sler mevrouw Toth is deze week teruggekeerd van een bezoek aan de vluchtelingenkampen in de grensstreek. Volgens haar re laas heerst er grote ellende. „Mensen vertellen de \Teselijk- ste verhalen. Onder bedreiging van vuurwapens zijn ze gedwon gen een afstandsverklaring van hun bezit te tekenen. Ze hebben gezien hoe kinderen in een put werden gegooid en hoe de put vervolgens met beton werd dichtgestort." De hulpactie, beseft mevrouw Toth, is niet meer dan een drup pel op een gloeiende plaat. „Maar we willen toch laten zien dat we met de slachtoffers meeleven." Het Mans-transport staat los van de hulpactie die de gemeente Schiedam heeft aangekondigd naar aanleiding van een verzoek van de Joegoslavische part- nerstad Velenjc. De gemeentelij ke actie komt echter maar lang zaam op gang. „Vanwege de va kantie is de zaak vfj Zet naar sep- tember," meldt woordvoerder Jan Brouwer. De gemeente wil dan kleding gaan inzamelen. Den Haag/Maasland - De Raad van State in Den Haag heeft de Dijkgraaf en Hoogheemraden van Delfland op de vingers getikt wegens het beleid dat Delfland voert ten aanzien van tuinders in Maasland en de rest van het West- land. De Raad vindt het onjuist dat het Hoogheemraadschap nieuwe tuinderijen niet bindt aan een lozingsvergunning. Het is al een tijd bekend dat er grote hoeveelheden meststoffen en bestrijdingsmiddelen in het oppervlaktewater komen via lo zingen door tuinders. De Raad van State vond enige tijd terug al dat de waterschappen lozingsver gunningen moeten verlenen. Daarin moet staan hoeveel en welke stoffen geloosd mogen wor den Die vergunningen konden we gens hei grote aantal met op stel en sprong worden verleend. Het Hoogheemraadschap Delfland sloot daarom een convenant met het Landbouwschap. Dat is een plan van aanpak ter verbetering van de milieuhygiënische situatie in de Delftse glastuinbouwgebie den. In het plan staat onder meer binnen welke termijn de vergun ningen verleend moeten zijn. Voorlopig bleven echter nieuwe tuinderijen toestemming krijgen om zonder lozingsvergunning m start ie gaan. Het hoogheem- aadschap wil deze nieuwe bedrij- n met de grote bulk aanpak ken. Dat vindt de Raad van State onjuist: „De reeds bestaande ach terstand in de vergunningverle ning zal nog verder toenemen. Dat kan uiteraard niet worden ge accepteerd." De zaak bij de Raad van State was aangekaart door de Zuidh oil an ri se Milieufederatie uit Rotterdam. Volgens de federatie zijn de tuin ders samen de grootste vervuiler van Nederland. Vlaardingen - De politie heeft gis termiddag een 20-jarige Vlaardin- ger, die drie zelfgemaakte strij- kersbommen in zijn bezit had. aangehouden, Dat gebeurde in zijn woning aan de Comelis Speelmanstraat. De politie was er om een deurwaarder te begelei den, die was ingeschakeld in ver band met huurschuld van de man. De politie vond ook een mes van dertien centimeter. De man wil nog geen verklaring afleggen. Schiedam - Op de Harreweg in Schiedam is gistermiddag rond half zes een zesjarig kind aange reden dat overstak. Een zestienja rige bromfietser kon de kleine niet meer ontwijken. Het kind had verwondingen aan het ge zicht en moest worden behandeld m het ziekenhuis. De bromfiet ser, die in de sloot terechtkwam, kwam er verdei zonder kleer scheuren vanaf. Vlaardingen - Door nog onbeken de oorzaak is een 27-jarige man uit Rotterdam gisteravond rond half twaalf met zijn auto op Rijks weg 20 geslipt en tegen een weg- bewijzeringsbord gebotst. Met een gebroken arm en oogletsel is hij naar net ziekenhuis gebracht. Vlaardingen/Schiedam - Bij de Vlaardingse politie hebben een achttienjarige en een zeventienja rige jongen, beiden uit Vlaardin gen, bekend een auto te hebben gestolen, op 27 juni in de Renes- sehoeve. Een auto die gisteren op de Holysingel werd gestolen is in Rotterdam teruggevonden. Auto's waren op de Oosthaven ka de in Vlaardingen, de Hoge Ban- weg, Prinses Beatrixlaan en Van. Heekslraat in Schiedam doeLvit van krakers. Schiedam - Een attente getuige heeft de Schiedamse politie vannacht rond half vier toch aan een inbreker geholpen. De getui ge zag een inbraak in een zelfbe- dicmngszaak aan de Aleiuaslraat. Maar toen de politie arriveerde was de vogel al gevlogen. Een half uur later belde de getuige dat hij de inbreker weer zag.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1