Waterweg 13 Kattenjacht ie de Babberspolder i Schoolverlaters gaan schreeuwend koppie onder Wethouder wil pas op de plaats bij regiovorming i Zwerfdieren komen vanuit Holy naar vroegere verblijfsplek terug Nuf 75.000 voor Kenia Leni Wesenhagea volgt wethouder Snoeck op Vervoersbond niet eens met overname van Spido Rechtszaak uitgesteld om getuigen op te roepen Twee jaar celstraf voor doodschieten echtgenoot Felle brand legt loodsen in de as «hmbs smm Politie pakt overvallers Getuigen helpen politie Politiecontrole op verzoek Presentator wordt prof Autokraken Speelplaats uitgebreid Hoeksteen-actie levert 4000 op Rotterdams Dagblad Vrijdag 17 juli 1992 Regio Waterweg Westhaven plaats 22 3131 BT Vlaardingen tel Qi 0-234üOöa/fax -3349754 Rotterdam - De Vervoersbond FNV gaat niel ak koord met de voorwaarden waaronder Smit Interna tionale het rondvaartbedrijf Spido wil verkopen aan Holland International. De bond eist voor het perso neel van het Rotterdamse rondvaartbedrijf een werkgelegenheidsgarantie voor vijf jaar, omdat zowel Smit Internationale als Holland International weigert inzicht le geven in de financiële en economi sche vooruitzichten van het bedrijf dat de rondvaar ten in de Rotterdamse haven verzorgt. De bedrijven stellen zich op het standpunt dat ze de bond geen opening van zaken hoeven te geven, omdat Holland International als VOF (vennootschap onder firma) de bedrijfsresultaten niet hoeft te publi ceren. De bond wil spijkerharde garanties dat hel in de toekomst, als Spido is ingelijfd bij Holland Inter nationa!, goed zal gaan met het bedrijf. De bond overweegt om over de gang van 2aken rond de over name een klacht in te dienen bij de fusiecommisie van de Sociaal Economische Raad. «Niemand kan van ons verwachten dat wij in den blinde met de transactie instemmen." aldus FNV-bestuurder A. Jongerius. Veertig mensen Bij Spido werken veertig mensen in vaste dienst. Daarnaast zijn er nog enkele tientallen tijdelijke- en oproepkrachten werkzaam. De bond eist nu dat de bedrijven een protocol tekenen waarin, naast de werkgelegenheid de arbeidsvoorwaarden en het hui dige systeem van medezeggenschap worden gega randeerd. De bond houdt er rekening mee, dat de rondvaartbo ten de komende weken niet zullen varen als gevolg ..van acties van het personeel. Aanslaande maandag worden de leden van de bond hierover geraadpleegd." Dordrecht - De rechtszaak legen drie jongens uit Amsterdam en Den Haag, die worden verdacht van een poging tot beroving met dodelijke afloop in de Dordtse Krispiintunnel, is uitgesteld tot 17 septem ber. De advocaten van hel drietal verzochten de pre sident van de rechtbank in Dordrecht gisteren om aanhouding van de zaak om de rechtbank gelegen heid te geven nog drie getuigen op te roepen. De fatale beroving had plaats in april van dit jaar. Het slachtoffer, de Dordtenaar H. Kuiters, kwam als gevolg van messteken om het leven. Voor de presi dent van de rechtbank, mr. M.M. Steenbeek, was maar één van de verzoeken aanleiding de zaak aan te houden. De andere redenen die de advocaten aan droegen, werden door de rechter niet voldoende ge acht. De advocaten vroegen in twee gevallen om een hernieuwd medisch onderzoek van de verdachten. Ook werd vergeefs een verzoek om in vrijheidsstel ling ingediend omdat er vormfouten zouden zijn ge maakt bij het versturen van de dagvaardingen. Rotterdam - De rechtbank in Rotterdam heeft giste ren een 33-jarige vrouw uit Rotterdam veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf wegens doodslag. De Rotterdamse heeft in juni vorig jaar haar echt genoot een kogel door het hoofd geschoten. Na haar daad veegde zij het wapen schoon en legde zij het in de hand van haar overleden man. Hierdoor verkeerde de politie lange tijd in de veronderstelling dat het om zelfmoord ging. Het gerechtelijk laboratorium vond echter geen spo ren op hel slachtoffer, die zouden wijzen op zelf moord. De vrouw werd in maart door de politie gear resteerd. Zij bekende haar man, die haar geestelijk en lichamelijk zou hebben mishandeld, te hebben doodgeschoten. De officier van Justitie eiste twee weken geleden 24 maanden gevangenisstraf, waarvan acht voorwaar delijk. Daarbij werd rekening gehouden met het feit dat de vrouw sero-positief is en weinig van haar ver dere leven heeft te verwachten. Ridderkerk - Een felle brand heeft vannacht een aantal loodsen van het bedrijf Tcbai Displays in Rid derkerk in de as gelegd. De brand bij het bedrijf aan de Kolenbranderstraat op industrieterrein Don kersloot werd ontdekt om acht minuten over twaalf en twee minuten later werd al groot alarm gegeven. De brandweer van Ridderkerk kreeg bij het blussen assistentie van het korps uit Barendrecht. De schade aan de loodsen, die werden gebruikt als opslagruim te. loopt in de miljoenen. Het bedrijf specialiseert zich in promotiestellingen van kunststof. Sparen hoofdkantoor De brandweer heeft zich bij het blussen allereerst toegelegd op bet sparen van hel hoofdkantoor van het bedrijf en het naastgelegen depot van Aga Gas BV, waar gasflessen stonden opgeslagen- Tegen één uur was het gevaar van overslaan geweken. De brandweer heeft de DCMR ingeschakeld om het vrij komen van schadelijke stoffen te meten. Uit de me tingen bleek dat er lichte concentraties zoutzuur en chloor vrijkwamen bij de rookontwikkeling. Uit voorzorg heeft de politie omwonenden van het be drijfsterrein aangeraden deuren en ramen gesloten te houden. De brandweer van Ridderkerk is tot vanmorgen half tien bezig geweest met nablussen. De schade is enorm. De productie-afdeling is gespaard gebleven bij de brand. Van de loodsen bleet hele maal niets over. Foto Roe! Dijkstra Vlaardingen - De Babberspolder in Vlaardingen kampt met een groeiend kattenprobleem. De klachten over de zwerfdieren zijn zo groot geworden dat de Dierenbescherming Nieuwe Water weg is ingeschakeld om de viervoeters te vangen en te laten cas treren of steriliseren. Alle aldus behandelde dieren worden daarna weer teruggezet. Op die manier moet de overlast van poezen en katers worden in gedamd. Voorzichtige schattin gen wijzen op zo'n honderd zwerf katten, die driftig voor voortplan ting zorgen. Bewoners rond de sloopterreinen van de wijk moe ten de dieren regelmatig hun huis uitjagen. Veel van de dieren zijn. zo consta teert coördinator Richard Hoo- gerwerf van de vangacties. de Van Hogendorplaan overgestoken en zoeken tussen die straat en het Nieuwlandpark naar voedsel en onderkomen. Daar is ook een ver dubbeling van het aantal zwerf katten geconstateerd. In de Bab berspolder heerst nog steeds vol op ergenis over de dieren. „We durven geen deur of raam open te zetten." aldus bewoonster Amy Janson. Sinds delen ■van de Babberspol der zijn ges kopt om plaais le ma ken voor nieuwbouw, keren kat ten terug naar de plek waar ze vroeger onderdak hadden, Zelfs vanuit Holy, zo is meerdere ma len gebleken, zegt beheerder Kees Planken van het dierenasiel in 't Hof. komen de dieren terug. De Bevvonersgroep Babberspol der heeft in de wijk een schrijven rondgestuurd waarin aan de be woners wordt gevraagd of ze het eens zijn met de actie. Wie erte gen is kan dat melden bij de be- wonersgroep. Nei de Ridder van de bevvoners groep: „Het is echt een hele zwerm. Èn er komen iedere keer nesten bij. Wij hebben voor de brief gekozen omdat er nog veel mensen zijn die denken dat de dieren worden afgemaakt. Dat kan niet want dan krijg je op stand. Als er gevangen gaat wor den, dan wordt dat van tevoren bekend gemaakt zodat men de ei gen kater of poes binnen kan hou den." Voor de dierenbescherming staat de Babberspolder wat zwerf katten betreft overigens niet bo venaan de lijst. De problematiek in Holy, rond de Bonnweg en de Wenenweg is groter. Daar zwerven zeker driehonderd kat ten rond. De dierenbescherming is dan ook alleen bereid voorrang aan de Babberspolder te geven als dat financieel mogelijk wordt ge maakt. Er is nu jaarlijks 2000 gul den voor de bestrijding van zwerf katten beschikbaar en dat gaat grotendeels naar Holy. Voor de problematiek in de Bab berspolder is zo'n 5000 gulden no dig en dat geld heeft de dierenbe scherming niel. Richard Hooger- werf; ..Maar als men ons vanuit de Babberspolder financieel tege moet komt. en ik heb begrepen dat dit gaat gebeuren, dan komt de aanpak daar hoger bij ons op de lijst te staan." Hangend aan eenjacobs- ladder wors telendescho lieren zich naar de vol gendehinder nis. De sport ieve dag was een schot in de roos. Foto Gerrit de Keus/Roel Dijkstra Schiedam - Ze moeten nog een dikke week naar hun scholen, maar gisteren namen ruim 300 leerlingen van de groepen acht al vast op sportieve wijze afscheid van het basisonderwijs. In zowel de Margriethal als het Sportfond- Vlaardingen - Wim van den Burg, leraar Engels aan scholenge meenschap Groen van Prinsterer in Vlaardingen. gaat dit weekein de met 75.000.- naar Kenia. Het is de vijfde maal dat hij dat land bezoekt. Het geld is bestemd voor het gebied Mpeketoni, in het noorden van Kenia. Van den Burg ging daar een aantal jaren gele den heen en rolde bij toeval in een soort persoonlijk ontwikkelings project. Eerst ging hij met wat medicijnen, in 1990 nog met 10.000 gulden, maar later stelde Van den Burg zichzelf ten doet het onderwijssysteem in Mpeke toni op poten te zetten. Ook moest er. vond hij. betere behuizing ko men. meer en beter meubilair en meer en beter lesmateriaal voor de 24 scholen in dit gebied. Verleden jaar kon Van den Burg met 35.000 gulden naar Mpeketo ni, nadat er onder meer op zijn school in Vlaardingen een actie was ondernomen. senbad was door de dienst Educa tie van de gemeente Schiedam voor de schoolverlaters de tradi tionele sportdag georganiseerd en zoals elk jaar werd ook dit keer weer met volle teugen van de spel circuits genoten. „Dit is echt te gek. Zoiets mogen ze van mij elk schooljaar doen." blaast Casper Heynen van de Pe perklip even uit van de inspan ningen in het water van het zwembad. „Alleen het kratten sla- pelen was moeilijk. Die dingen blijven echt niet op de bodem staan" Parcours Enthousiast gaal de scholier weer in de rij staan om het parcours, bestaande uit twaalf onderdelen, verdeeld over de breedte van liet bad, af te werken. Zo gauw hij op de loopbrug stapt, worden vanaf de kanten legio emmers water over hem heen gegooid om hem koppie onder te krijgen. Onder luid geschreeuw en bijna overstemd door de harde disco- muziek slingeren de leerlingen aan de touwbrug over het water, peddelen ze op de schuimrubbe ren surfplankjes zo snel mogelijk naar de overkant, proberen ze me: zoveel mogelijk klasgenoot jes op hel drijvende eiland te klimmen om vervolgens via ande re onderdelen de 'overlevings tocht' te beëindigen bij de glij baan. De echte sprong in het diepe ma ken ze medio september. Dan zet ten ze de eerste stappen in het voortgezet onderwijs. Maassluis - Geheel onverwacht heeft het Maassluise afdelingsbe stuur van de WD Leni Wesenha- gen voorgedragen als nieuw raadslid en opvolger van de ver trekkende wethouder Liesbeth Snoeck. Wesenhagen (49) stond bij de verkiezingen m 199U op een onverkiesbare 14e plaats op de kieslijst van de WD. Net als haar voorganger Liesbeth Snoeck kan VVesenhagen bij haar aantreden als wethouder op geen enkele raadservaring bogen. Voor de opvolging van de lot bur gemeester van het Utrechtse plaatsje Eemnes benoemde Lies beth Snoeck heeft de WD ver schillende opties onderzocht. Raadslid Leen de Zeeuw werd als vut er direct getipt als nieuwe wethouder. In dit geval zou de fractie zijn aangevuld door Jan de Boer. De Boer. die in 1990 als ge volg van de verkiezingsnederlaag van de WD tol zijn verdriet uit de boot viel, zou in dit geval in de raadsbankjeszijn teruggekeerd. ..Gezien zijn leeftijd zou Leen een tussenpaus zijn geweest," zegt John Scheerstra. „Wij hebben ge zocht naar een oplossing op de lange termijn. Met Leni Wesenha- gen denken we een kandidaat met toekomst te hebben. De func tie is haar op het lijf geschreven. Ze is zeer actief op de terreinen, waar onze wethouder bemoeienis mee heeft.'" Actief De nieuwe wethouder voor onder wijs. sport, recreatie en samcnle- vingsbeleid in Maassluis is sinds acht jaar actief als voorzitter van de Stichting Samenlevingsop bouw Maassluis (SSM). Verder is ze op dit mement praeses van de Maassluise Vrouwenraad. Ook bekleedde zij de laatste jaren een bestuursfunctie in de Vereniging van Eigenaren Albert Schweitzer- dree f. In deze functie was zij nauw betrokken bij de discussies over sanering van de voormalige vuilstort in het meest zuidelijke deel van de Steendijkpolder. Als beroepskracht was Wesenha- gen jarenlang werkzaam bij Olivetti. Deze baan in combinatie met haar drukke bestuurswerk zaamheden deden haar besluiten om in 1990 een onverkiesbare plaats op de WD-lijst in te ne men. „Sinds verleden jaar is zij met haar werk gestopt." zegt John Scheerstra. „Zij was zich juist weer aan het oriënteren op een raadsfunctie in de volgende periode. Het kan snel gaan. want nu wordt zij wethouder." De voordracht van liet VVD-be stuur leidt er toe, dat maar liefst negen WD'ers een afstandsver klaring moeten tekenen. De kies wet schrijft voor. dat bij het terug treden van een raadslid de eer- stopvolgende kandidaat op de lijst wordt gevraagd om de vacan te zetel in te nemen. Op deze wij ze werkt de burgemeester de lijst volgorde af. „In goed overleg is iedereen ak koord gegaan," zegt John Scheer stra, die zegt dat een crisis, zoals die momenteel in de PvdA woedt, niet aan de orde is. In die partij is ruzie ontstaan omdat de eerste re serve Anton Bijtenhoorn de va cante plaats van vertrekkend raadslid Martin Burger wil in nemen. De PvdA wil dat Bijten hoorn een afstandsverklaring te kent omdat hij zijn lidmaatschap van de partij heeft opgezegd. „WD'ers kennen hun verant woordelijkheid," reageert John Scheerstra. „Bovendien stonden alleen Jan de Boer en Bart Sio op een verkiesbare plaats. De andere mensen op de lijst hebben bij voorbaat aangegeven dat zij niet voor een plaats in de raad in aan merking willen komen." Schiedam - Wat Adri Reijnhout betreft gaal Schiedam pas op de plaats maken in de onderhande lingen over de regiovorming in het Overlegorgaan Rijnmond (OOR). De Schiedamse wethou der voor Volkshuisvesting vreest dat de gemeenten in het nieuw op te richten regio-bestuur te veel macht moeten inleveren. „Men is onbezonnen bezig,'1 oordeelt de bestuurder in een bijdrage aan het DG6-blad TegenD'raads. Hel nieuwe regiobestuur wordt volgens de planning ingesteld op 1 januari 1995. Rotterdam heft zichzelf op, waarna de deelge meenten een volwaardige ge meentelijke status krijgen. Sa men met de andere gemeenten in het Rijnmondgebied moeien zij een provineievrije regio gaan vormen. Het bestuur van OOR krijgt bevoegdheden op het ge bied van onder meer het haven be leid. het milieu en de volkshuis vesting. Volgens Adri Reijnhout lijkt het 'onontkoombaar' dat er in Neder land enkele nieuwe provincies worden gevormd. Ook in het Rijn mondgebied staat de provincie Zuid-Holland volgens hem te ver van de dagelijkse bestuursprak tijk af. Hij erkent dat gemeenten geen bestuurlijke eilanden zijn en dat ook voor Schiedam geldt dat samenwerking met de omlig gende gemeenten gewenst is. „Builen het Rijnmondgebied zijn dergelijke groeiprocessen ook waar te nemen." zegt Reijnhout, die vóór zijn wethouderschap werkzaam was bij de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG). „Voorbeelden zijn de bijzondere relatie lussen Hengelo en En schede en de dubbelsteden Mis singen en Middelburg. Daar wor den de groeiprocessen niet van bovenaf op gelegd. Men ziet in dat samenwerking voor iedereen winst kan opleveren. Bewust wordt tijdsdruk vermeden. Men stelt geen heilige datum waarop de samenwerking moet zijn afge rond." In Rijnmond meent Reijnhout te genwoordig een omgekeerde ont wikkeling te zien. „De gemeenten begonnen met de wederzijdse er kenning dat men elkaar nodig heeft. Nu dreigt een onomkeer baar proces te ontstaan met een einddatum die 'heilig' is. De in houd, de maatschappelijke en be stuurlijke acceptatie en het wel overwogen tewerk gaan zijn lang zamerhand naar de achtergrond verdwenen. Datis onbezonnen." Zijn kritiek ontleent Reijnhout in de eerste plaats aan de discussies in O OR-verband over volkshuis vesting. Maar ook van andere wethouders hoort hij dat de in houd van de op dit moment ge voerde discussie zich niet of nau welijks laat rijmen met de oor spronkelijk geformuleerde uit gangspunten. „De bewijslast lijkt zich om te ke ren," stelt Adri Reijnhout. „Eerst vroegen we ons af welke taken het OOR zou kunnen verzorgen. Nu wordt de vraag gesteld welke taken er nog resteren voor de ge meenten als het regiobestuur een feit is. Ik pas er voor dat de ge meenten alleen een loketfunctie krijgen. Dat we alleen bouwver gunningen afgeven. Wij houden graag invloed op essentiële zaken op het gebied van de volkshuis vesting." Volgens Reijnhout wordt het tijd dat er een duidelijk signaal in de richting van het OOR wordt gege ven. „Net als in Europa dreigt de mogelijkheid om invloed uit te oefenen op een aantal diep ingrij pende zaken, af te nemen. In Eu ropa heeft het. Deense volk dit ge vaar ingezien. Hoewel de vergelij king natuurlijk niet geheel op- gaal. is er ook in Rijnmond spra ke van een bedreiging. Ik heb de neiging te stellen dat er een sig naal naar Deens voorbeeld moet worden afgegeven. Wat mij be treft doet Schiedam dat." Vlaardingen - De Vlaardingse po- j li tie heeft gistermiddag twee mannen van 22 en 26 jaar uit Vlaardingen aangehouden op ver- denking van een gewapende overval in een winkel aan de Bilii- tonlaan. Daar had een van de twee een vuurwapen op hel aanwezige personeel gericht en een greep in de kassa gedaan. De man vluchtte daarna. Even later kon hij, met een andere Vhurdinger. op de mr. L.A. Kesperweg worden aange houden. Schiedam - Dankzij de hulp van getuigen heeft de Schiedamse po litie gisteravond en vannacht goe de zaken kunnen doen. Enkele getuigen meldden gisteravond even na elf uur dat er ingebroken werd in een winkel aan de Rotte r- damsedijk. Aari de hand van het signalement kon een 32-jarige Rotterdammer worden aange houden. Op het politiebureau is hij herkend als de dief. Weer andere getuigen meldden vannacht, even na twee uur, dat cr op de Groenelaan mi ten wer den ingegooid bij een fietsenma ker en een kapsalon. De politie hield, aan de hand van het opge geven signalement. twee Schiedammers van 21 en 22 jaar aan. Op het bureau werd er centje als een dader herkend. De andere arrestant werd weer vrijgelaten. Schiedam - Op verzoek van om wonenden heeft de Schiedamse politie gistermiddag tussen vier en zes uur een snelheidscontrole gehouden op de Van Beethoven- laan, ter hoogte van het Grieg- plein. Daar is een oversteekplaats waar vaak te hard wordt gereden, zo luidden de klachten. De politie zag in die tijd 580 auto's passeren, waai van er 19 te hard reden. Aanzienlijk meer auto's reden te hard op de Horvathweg. Daar con troleerde de politie de snelheid lussen twaalf en een uur. Van de zeshonderd passerende automo bilisten kregen er tachtig een pro ces-verbaal. De hoogste snelheid was 101 kilometer per uur. Vlaardingen - De Vlaardinger dr. ir. Ch. F. Hendriks, in zijn woonplaats wellicht beter bekend als presentator en bestuurder bij Omroep Vlaardingen, is benoemd tol hoogleraar materiaalkunde met als aandachtsveld milieu aan de Faculteit der Civiele Techniek, vakgroep mechanica en construc ties van de TU Delft. Hendriks studeerde scheikundige techno logie aan deTU Delft. Na zijn pro motie werkte hij onder meer bij Rijkswaterstaat. Hendriks blijft directeur van Intron, instituut voor materiaal- en mi lieu-onder zoek BV. Vlaardingen/Schiedam - In Vlaar dingen zijn gereedschap en een radio gestolen uit een auto op de Holvsingel. Gisteren werd aangif te gedaan. In Schiedam werd een auto gekraakt op de Parkweg. Daar was ook een radio de buit. Vlaardingen - De speelplaats aan de Pijnboomdreef in Vlaardingen krijgt wal meer spelmateriaal, zo heeft het college van burgemees ter en wethouders besloten. De kinderen krijgen er ook een klim bo I en de beschadigde of scheef staande speeltoestellen worden hersteld. De maatregelen volgen op een brief aan de gemeente. Vlaardingen - D'1 katholieke ba* sissschool De Hoeksteen in Vlaar dingen heeft naar nu bekend is geworden 4000 gulden opgehaald voor het Brandwondencentrum in Rotterdam. Dat is gebeurd door middel van een sponsoractie, af gelopen woensdag. De ruim tweehonderd leerlingen van de school moesten meerdere malen een stormbaan nemen. Na elke ronde kregen ze een stempel, dat weer goed was voor een spon sorbijdrage. Het geld wordt door het brand wondencentrum. dat een onder deel is van het Zuiderziekenhuis, besteed aan spelmateriaal voor getroffen kinderen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1