9 OGB-aanslag: 500 bezwaren Historische Vereniging trakteert Vlaardingen Gemeente noemt aantal protesterende burgers 'niet zo hoog' 'Achter elke boom stond 'n agent met stengen' 'Onbevangen wethouder worden is denk ik niet zo slecht' Kermis mogelijk naar Broersvest Kinderopvang uitgebreid Islamieten mogen oproepen tot gebed Schiedam heeft nu ook dancing met karaoke Politie doet gouden greep Vechtersbazen buiten gevaar Rijverbod voor zeven drinkers Nachtelijke snelkraak Overval in woning Bekeuringen bij controle Tabakdieven klein gereden Rotterdams Dagblad Maandag 27 juli 1992 Regio Waterweg West havenplaats 22 3131 BT Gaardingen tel 010-2340055 fax 4349754 Schiedam - Het is nog niet duidelijk wat er met de kermis in Schiedam moet gebeuren als volgend jaar de bouw van woningen en winkels op het Em- maplein van start gaat. De gemeente zoekt al enige tijd naar geschikte alternatieven om de kermisten ten onder te brengen, maar een goede plek is nog 'niet gevonden. Aanvankelijk leek de oplossing simpel. De kermis kon verhuizen naar een braakliggend terrein aan het Spinhuispad, oordeelden ambtenaren. Maar dat stuitte op grote bezwaren van de buurtbewoners. Zij wilden geen herrie voor hun deur. Wethouder Chris Zijdeveld geeft nu ook toe dat een kermis daar eigen lijk niet thuis hoort: ..Het zou een volstrekte inbreuk op dat gebiedje betekenen." Nu pas blijkt, dat het Emmaplein zo'n beetje de eni ge geschikte plek is voor een lunapark in Schiedam. Andere bruikbare tokaties zijn uiterst schaars. De Maasboulevard zou een optie kunnen zijn, maar daar staat de gemeente toch een beetje huiverig tegen- om. ..Te ver uit het centrum en de Müllerpier in Rotterdam langs het water is ook niet zo'n succes ge bleken," brengt Zijdeveld in herinnering. Een 'wilde optie' is het tijdelijk afsluiten van de Broersvest. zodat de kramen en tenten langs de win kels geplaatst kunnen worden. De tram kan dan blij ven rijden, maar het verkeer moet worden omgeleid. „Het lijkt een gek plan, maar we willen het toch seri eus bekijken." aldus de wethouder. „Je moet niet te rugdeinzen voor ongewone oplossingen." In een grijs verleden was de Broersvest de vaste plaats voor de kermis in Schiedam. Toen de straat een belangrijke doorgaande weg werd. verhuisde de kermis naar de Westerkade en de Nieuwe Haven. Die plaats valt nu echter af. omdat de exploitanten des tijds klaagden over een geringe aanloop. Vlaardingen - De mogelijkheden voor kinderopvang in Vlaardingen worden uitgebreid. Direct na de zo mervakantie gaan twee nieuwe dagverblijven open aan de Curaaolaan en de Kraanvogeilaan. Een derde start in november aan de Prof. Teldersstraal. Ook wordt een begin gemaakt met buitenschoolse op- "vang in Vlaardingen. Dat is opvang na schooltijd voor kinderen tussen 4 en 12 jaar oud. In de Curaaolaan en de Kraanvogellaan wordt zowel hele dagopvang als buitenschoolse opvang geboden. In totaal gaat het om zesendertig plaatsen. Daar ko men er nog twaalf bij in de Prof. Teldersstraat. In de loop van 1993 moeten in Vlaardingen zes groepen voor buitenschoolse opvang draaien, verspreid over de stad. Het aantal plaatsen voor hele dagopvang voor 0- tot 4-jarigen wordt met deze nieuwe voorzieningen aan- zienlijk uitgebreid. De nieuwe plaatsen voor hele da gopvang zijn deels bestemd voor bedrijven en deels om de wachtlijsten voor de gesubsidieerde plaatsen te verkleinen. Op de lijst staan echter honderden na men. zodat het gebrek aan opvangplaatsen ook straks niet verholpen zal zijn. De verkoop van bedrijfsplaatsen wil nog niet erg vlotten. Volgens een medewerker van de Stichting Kinderopvang Vlaardingen zijn daar verschillende oorzaken voor. ..Allereerst de onbekendheid. Veel mensen kennen deze mogelijkheid niet. Het zijn vaak de werknemers die de zaak bij de directie moe ien aankaarten. Bovendien staat er niets over kin deropvang in de meeste CAO's." Een bedrijfsplaats kost 14.500 gulden per jaar. De ge meente geeft bij aankoop 2000 gulden subsidie. Ook particulieren, die niet op de wachtlijst willen staan, kunnen z.o'n plaats kopen. Maassluis - In islamitische landen als Turkije en Marokko klinkt de oproep voor het gebed doorgaans vijfendertig keer per week. In Maassluis krijgt de Is lamitische Stichting Nederland voor haar gebedsop- roepen een positie, die vergelijkbaar is met de Ne derlandse kerken. Op vrijdagen mag de imam van de Turkse moskee de gelovigen twee keer oproepen om de godsdienstige verplichtingen te verrichten. De eerste oproep schalt over de stad tussen 12 en 14 uur. Een tweede signaal mag op vrijdagen tussen 16 en 17.30 uur de Maassluise islamieten ontbieden. De meeste kerken kondigen in Maassluis elke zondag eveneens twee keer een godsdienstoefening aan. Toch gaat de vergelijking tussen de moskee en de kerken enigzins mank. De kerken bedienen zich van klokkengebeier, terwijl deimam zijn geloofsgenoten door een luidspreker oproept. Bovendien laten veel kerken ook bijvoorbeeld bij een bruiloft vaak van "zich horen. Schiedam - Terwijl veel cafés vrijdagavond hun deuren sloten wegens de uit de hand gelopen knok partij bij een horecagelegenheid aan de Lange Ha ven. werd in het centrum bij de Koemarkt dancing The Box geopend. De eigenaren, George en Laura Toth en Harry en Wil Krommenhoek, zijn ervan overtuigd dat er ondanks de vele horecazaken in de jeneverstad belangstelling is voor een dansgelegenheid. ,.In Schiedam kan je nergens dansen. We hebben gemerkt dat mensen daar wel behoefte aan hebben." De dancing is gevestigd in de voormalige discotheek The Deep. Qua interieur is er niet veel veranderd, hier en daar zijn wat lappen stof gedrapeerd en zijn voor de gezelligheid aardewerkpotten met bloemen en planten neergezet die de voormalige discotheek een iets ander uiterlijk geven. Toch lijkt The Box niet op The Deep. Harrv Krom menhoek, die ook al eigenaar was van The Deep, legt uil wat het verschil is: ..In de eerste plaats is dit geen discotheek maar een dancing. Er wordt hier geen house gedraaid en we mikken op een ouder en netter publiek. We willen een gezellige plek waar je kan dansen en zingen. Net als vroeger. Zoiets heb je toch niet meer?" Tijdens de opening vrijdag werd er inderdaad veel gezongen door de genodigden. Vanaf verschillende beeldschermen kon worden meegezongen met ver zoeknummers, het zogenoemde Karaoke-zingen, de Japanse rage die inmiddels half Europa heeft ver overd. Hpt nieuwtje sloeg aan Tot vroeg in de och tend werd er gezongen en gedanst in The Box en de sfeer was gemoedelijk. De eigenaren van de gloed nieuwe zaak hadden het reusachtig naar hun zin. Ze hopen dat er in de toekomst van donderdag- tot en zondagavond vele wat oudere' vaste klanten zullen komen. Vlaardingen - Tot op dit mo ment hebben vijfhonderd Vlaardingers bezwaar aange tekend tegen een in sommige gevallen forse verhoging van de onroerend-goedbelasting. Een deel van de bezwaarma kers beroept zich op gemeen telijke informatie uit 1989. Toen werd gezegd dat de be lastingtoten met het jaar 1992 niet wezenlijk zou worden verhoogd. Andere briefschrij vers plaatsen vraagtekens bij de hoogte van de taxatie van hun bezit. Piet van der Touw. hoofd van de sector Belastingen, is niet verrast door het aantal bezwaten. „In to taal zijn 37.000 aanslagen de deur uitgegaan. Nog geer twee procent van de aangeschrevenen heeft be zwaar gemaakt. Dat is niet zoveel. Hoewel we natuurlijk wel veel werk hebben aan het behandelen van de bezwaren." De verhoging vloeit voort uit een besluit van de gemeenteraad, die eind vorig jaar voor 1992 een gemiddelde tariefs tij ging van 8.2 procent vaststelde. Met dat besluit kwam de raad te rug op de gemeentelijke aankon diging in 1989, toen werd gezegd dat de waardepeiling van het on- roerend-goed op 1 januari 1987 tot en met 1992 als uitgangspunt zou dienen voor de aanslag. Dit jaar werden echter alle woningen op nieuw getaxeerd, waardoor veel mensen met extra tariefstijgin gen zijn geconfronteerd. Met name winkeliers aan de Hoogstraat keerden zich direct te gen de verhoging. Schilderijen restaurateur J.J. Bolderheij re kende enkele weken geleden voor, dat hij voor zijn bedrijfs pand in vergelijking met verle den jaar 94 procent meer OGB moest betalen. Ook de taxatie van zijn woonhuis in Oost ging tlink omhoog. Zij huis werd in 1987 ge taxeerd op 76.000 gulden en die waardebepaling werd verhoogd tot 112.000 gulden. Bezitters van een eigen huis in Holy betalen dit jaar 25 procent meer en ook eigenaren van een voudige flats in de Westwijk zijn met hogere aanslagen geconfron teerd. De verhoging van de taxa tiewaarde is volgens klagers veel groter dan op basis van de gemid delde waardestijging van het on roerend goed tussen 1987 en 1992 kan worden verklaard. Los van de gemiddelde tariefstij ging van 8,2 procent biedt de aan passing de gemeente volgens het hoofd van de sector Belastingen toch geen voordeel. De totale op brengst van de onroerend-goed belasting is na de stijging met 8.2 procent voor dit jaar bepaald op 17,2 miljoen gulden. Aangezien veel mensen tientallen procenten meer betalen, klopt de gemeente lijke rekensom alleen ais het ta rief van een ander deel van de Vlaardingers daalt. Volgens Piet "an der Touw is dat correct. „Al leen de mensen die minder beta len hoor je niet." Van der Touw sluit niet uit dal een deel van de bezwaren ge grond is. „Waar gewerkt wordt, worden fouten gemaakt. Maar in grote lijnen kloppen de aanslagen wel. Achteraf blijkt dat er in 1987 vrij lage waardebepalingen heb ben plaatsgevonden. Nu gaan we uit van een reële waarde. Daarom constateren veel mensen een for se stijging." IT Vlaardingen - Piet Kattestaart kwam met een grote zak patat de woning van zijn vriendin aan de Musschenbroek straat binnen toen hij plots-sling oog in oog stond met een en ui terst verwarde man. „Hij had één hand bedekt met een groen T- shirt, alsof hij daaronder een wa pen vasthield, en hij snauwde: go away, go back," vertelt de ge schokte Vlaardinger. „Ga maar. Piet," riep zijn vriendin Dinie Hou ben, die blijkbaar ongedeerd was. ..De politie :s al gewaar schuwd." Kattestaart wachtte op straat met andere buurtbewoners gespan nen de afloop af van het 'gijze lingsdrama', dat een half uurtje eerder was begonnen toen een man via een ladder op het balkon was geklommen. Uit het relaas van de kinderen van zijn vriendin maakte hij op dat de man meende te worden achtervolgd door een met een revolver gewapende ke rel. De achtervolger was echter door niemand gezien. De politie arriveerde en wist de bewoonster al snel te ontzetten. De indringer werd geboeid afge voerd. Daarna begon een speur tocht naar de gewapende achter volger. In Rotterdam werd een ar restatieteam opgetrommeld, dat de omgeving van de straat afzet te. „Achter elke boom stond een agent in kogelvrij vest met een slengun," aldus een buurtbe woonster. Zij was bij haar thuis komst in een 'Wild-Westsituatie' terecht gekomen en mocht haar huis niet in. De zwaarbewapende agenten uit Rotterdam drongen uiteindelijk de woning van Dinie Houben binnen. Ze troffen er nie mand aan. De achtervolger, als hij al bestond, was spoorloos. „Heel goed mogelijk dal het allemaal een verzinsel is," aldus een poli tiewoordvoerder later op de avond. De politie had al eerder op de dag kennis gemaaktmetde in dringer: hij was 's morgens vroeg dronken van straat gehaald en naar het bureau gebracht. Ook Dinie Houben gelooft dat er nooit een achtervolger heeft be staan. „Ik heb hem tenminste niet gezien. Volgens mij heeft die man gewoon alles verzonnen. Maar ik ben wel vreselijk ge schrokken. Gelukkig had,ik (ie te genwoordigheid van geest .m"n kinderen meteen de deur uit te sturen. Daarna heb ik 06-11 ge draaid en gewacht tot de politie kwam." Vlaardingen - Waar bij een jubi leum het feestvierende middel punt geschenken in ontvangst neemt, draait de Historische Ver enigingen Vlaardingen de rollen om. Ter gelegenheid van haar 25- jarige verenigingsjubileum biedt de HVV de gemeente vier ANWB- mon u inenten- i n form atiepanelen een 47 kleinere informatieborden aan. Het pprNl,P ngn/ïp] dat mode! stond voor de hele serie die op za terdag 12 september in gebruik wordt genomen, werd al in janua ri door burgemeester Van Lier onthuld. Voordat er werd overge gaan lot het vervaardigen van de borden moest wet eerst toestem ming gegeven worden door het college omdat een de helft van de informatie-schilden aan gemeen telijke panden wordt bevestigd. Nu hel licht eenmaal op groen is gezet, is de productie begonnen. Op de Open Monumentendag (zondag 13 september) zijn alle panelen en borden te aanschou wen. F)o teksten zrn vervaardigd on der toeziend oog van stadsarchi varis Hans Mathijssen en voor de productie van de borden op het juiste taalgebruik nagekeken door Neerlandicus en lid van de Culturele Raad Jan van Hemen. Het 'verjaardagscadeau' waarmee de historische vereniging uitpakt kost zo'n 20.000 gulden. De vier grote infopanelen komen te staan bij de Grote Kerk, het stadhuis, de Visbank en op de- Markt en gaan wat dieper in op de geschiedenis van de objecten c-n de omgeving. Van de eigendom men van de gemeente krijgen on der andere do Hoogkamer, het ilVvJUUlO. L/Cgt uUi JIUlUlJ CiillUllX station Vlaardingen-Oost, het Stadsarchief, het Reedershuis aan de Westhavcnkade, de Kro ningslantaarn aan de Parallelweg en de Kuiperstoren een info- schild aan de muur bevestigd. Het drama is voorbij. Aan de voet van het balkon, waar de indringer naar boven klom, praten agenten na over de Wild-Westtaferelen die de Musschenbroekstraat een paar uur in spanning hielden. Toto Roel DijKstra Vlaardingen - Met de aanhou ding van een 19-jarige Schiedammer, die vorig week einde na het tanken bij een benzinestation aan de Vlaar- dingse Anna van Saksenweg wegreed zonder te betalen, heeft de politie van Vlaardin gen 60 diefstallen opgelost. Tijdens het verhoor kwam aan het licht dut de benzinedief 30 maal in het Rijnmond gebied 'gratis' had getankt en met drie stadgenoten nog eens 30 inbraken had gepleegd. Het trio mededaders, variërend in leeftijd van 23 tot 27 jaar, is in middels ook opgepakt. Het viertal maakte auto's, aan hangers, gereedschap en bouwmaterialen buit, waarvan de totale waarde op ten mi nste 30.000 wordt geschat. Het ge reedschap. een aantal gestolen auto's, een aanhanger en een stoomcleaner zijn teruggevon den. Omdat in een groot aantal gevallen geen aangifte van diefstal is gedaan kunnen de goederen niet naar de recht matige eigenaar worden terug gebracht. De politic verwacht in deze zaak meer aanhoudin gen te verrichten. Door Carel van der Velden Maassluis - Misschien keek Leny Wesenhagen zelf nog wel het meest op van haar aanstaande verkiezing als opvolgster van de vertrekkende WD-wet houder Liesbeth Snoeck. ,.Ik werd twee weken geleden op zondag door John Scheerstra gebeld," zegt de nummmer 14 van de WD-lijst bij de raadsverkiezingen in 1990. „Ik dacht dat ze problemen hadden en dat ik even moest helpen. In het gesprek bleek dat zij mij wil den vragen als raadslid en wet houder." Zij besprak het voorste! met haar echtgenoot en stemde een dag la ter met het verzoek van haar par tij in. „Mijn echtgenoot steunt me volledig. Al hadden we eigenlijk andere plannen. Verleden jaar ben ik gestopt met werken en ik kon mijn tijd aardig vullen met vakanties, mijn bestuurlijke acti viteiten en een beetje studeren. Ondertussen ben ik gewend aan het idee om weer te gaan werken. Ik zie het als een leuke uitda ging." De laatste dertig jaar werkte Leny Wesenhagen in het bedrijfsleven bij Kramer, een dochteronderne- Leny Wesenhagen: „Leuk om meteen niet al te zware porte feuille te beginnen." Foto Roel Dijkstra ming van Olivetti die zich onder meer bezighoudt met kantoorau tomatisering. Na een fusie had zij verleden jaar aan de slag gekund rijp beraad besloot zij haar carriè re in het bedrijfsleven te beëindi gen. Wesenhagen (49) kwam in beeld voor de weihouderspost toen de belangrijkste kanaidatc-n voor de opvolging van de tot burgemees ter van het Utrechtse Eemnes be noemde Liesbeth Snoeck het lie ten afweten. In eerste instantie voerde de plaatselijke WD-top gesprekken met raadslid Leen de Zeeuw en Jan de Boer. die op de nominatie stonden om de zetel van de wethouder over te nemen. Toen zij bedankten en ook de raadsleden John Scheerstra en Cas van der Poli geen ambities toonden, kwam men al snel uit bij Wesenhagen. Zc bezocht m hei verleden naar eigen zeggen slechts een paar keer de raadsver gaderingen. Een onbekende in het Maassluise circuit is zij echter niet. Als voorzitter van de Stich ting Samenlevingsopbouw Maas sluis (SSM) voerde zij bij voor beeld regelmatig met haar voor gangster overleg over de beste ding van do welzijnsgelöen in Maassluis. „Als SSM knokten we natuurlijk om zaken op peil te houden. We den dal zaken nooit snel genoeg van de grond kwamen. Zeker in hel begin merkten we dat Lies beth Snoeck weinig ervaring met deze sector had. Op dit moment zit de SSM er zeker niet slecht bij. We hebben drie opbouwwerkers, een goed functionerend team. De SSM heeft sinds kort een nieuw gebouw, er zijn veertien groepen voor het buurtbeheer en de voor lichting in de richting van Marok kanen en Turken verloopt ook re delijk naar wens." Wesenhagen ziet er niet tegenop dat zij als wethouder naar de an dere kant van de onderhande lingstafel verhuist. „Ook in de po litiek Jee ft de gedachte dat er be leid moet worden gevoerd om maatschappelijke achterstanden weg te werken. Opbouwwerkers moeien worden ingezet op plaat sen waar problemen ontstaan. Idealiter kunnen zij zich terug trekken als de achterstanden zijn weggewerkt." De portefeuille die zij krijgt wordt algemeen als licht beschouwd. Door de verkiezingsnederlaag in 1990 en de toetreding van D63 tot het college raakte de WD de por tefeuilles sociale zaken en volk- ytMunuiieid kwijt. Liesbeth Snoeck hield alleen sport, cul tuur. onderwijs en samenlevings- beleio over. „Voor mij is het leuk om met een met al te zware portefeuille te be ginnen." zegt Leny Wesenhagen. Ze houdt zich op de vlakte als de stelling wordt geopperd dat Maas sluis met een afspiegelingscolle ge met vier wethouders wellicht wat te ruim in haar jasje zit. „Ik kan dal niet beoordelen. Ik heb wel üe indruk dat de wethouders aardig bezig zijn. Een afspiege lingscollege is op zich goed, al wordt het moeilijker om je als partij te profileren.' Met name in de culturele hoek is er voor Leny Wesenhagen wel licht zwaar weer op komst. On langs schreven uiteenlopende clubs als de bibliotheek, het Sleepvaartmuseum, het Gemeen temuseum en het Schuurkerk- t heater een brief aan de gemeen te. Ze protesteerden op voorhand legen aangekondigde bezuinigin gen in deze sector, onder emeer met het argument dat Maassluis op ba*.is van landelijk vergelij kingsmateriaal nu al te weinig geld uitgeeft aan cultuur. „Er ligt voor mij een schone taak. We zul len zien wat we er van kunnen maken. Ik zou het in ieder geval een slechte zaak vinden als je voor alles naar Vlaardingen of' Den Haag moet. Misschien kun nen we iets doen met sponsoring en de tarieven." Schiedam - De Schiedammer die vrijdagavond bij een vechtpartij in een café aan de Large Haven met een honkbalknuppel werd bewerkt, is buiten levensgevaar. De man liep verwondingen op aan het nootd. Hij wordt nog ver pleegd in het ziekenhuis. Ook de verwondingen van een andere vechtersbaas, die met een pistool door de hand werd geschoten, val len mee. Op het politiebureau zit nog éen van de zes arrestanten vast. Het gaat r.m een 22-jarige Schiedam mer. Kort na de vechtpartij heeft de politie twee huiszoekingen verricht. Daarbij werd nic-ts aan getroffen. Bij de vechtpartij waren tenmin ste 20 mensen betrokken. Voor dat het gevecht uitbrak, had een groep van ongeveer 15 man er al een flinke kroegentocht door Schiedam opzitten. Drankge bruik wordt door de politie de be langrijkste oorzaak van hel ge welddadige incident genoemd. Vlaardingen - Ongeveer 300 auto mobilisten werden zaterdagmor gen vroeg aangehouden tijdens een alcoholcontrole in Vlaardin gen. Circa de helft van hen moest een blaaslest afleggen. Tegen zeven bestuurders werd na een ademanalyse op het politie bureau proces-verbaal opge maakt. Zij kregen allen een rij verbod en moesten lopend of met een taxi hun weg naar huis ver volgen. Tijdens de controle werd een be stuurder aangehouden die op 22 juli op de Burgemeester Pmissin- gel een 43-jarige vrouw had aan gereden. De automobilist, een 18-jarige man uit Bergschenhoek. was toen echter doorgereden omdat hij had gezien dal de vrouw was opge staan. Vlaardingen - Vermoedelijk met behulp van een auto hebben in brekers zaterdagmorgen vroeg de j gelaagde etalegeruit van een win kel aan de Reigerlaan vermeld. Bij deze snelkraak werd de com plete kassa gestolen. Het schade bedrag is nog niet bekend. In dezelfde nacht probeerden in brekers de winkeldeur van een zaak in winkelcentrum De Loper te forceren. Hel bleef bij een po ging. Diefstallen werden verder ge meld uit vijf kol derboxen aan de Fannius Schollensstraal en uit een bedrijfspand aan de James wattweg. Bui lege maakt werden achtereenvolgens gereedschap pen en een draadloze telefoon. Schiedam - Een 31-jarige Schiedammer is zaterdagnacht in zijn woning in de Johan Braaken- sieckstraat overvallen. Hij werd bij zijn thuiskomst opgewacht door twee mannen die hem niet een houten knuppel bewerkten. Er ontstond een veenipartij, waar bij de Schiedammer hel onder spit moest delven. Zijn belagers gingen er vandoor met een tas waarin een bedrag van 17.000 Duitse Marken zat. De poli lie onderzoekt de zaak Schiedam - Bij een snelheidscon trole ?an de Havendijk zijn onge veer 600 voertuigen gecontro leerd. Daarvan werden er 39 op de bon geslingerd wegens te hard rij den. De hoogst gemeten snelheid was 98 kilometer per uur. Plaatse lijk is een snelheid van 50 kilome ter toegestaan. Op de Van Beetho- venlaan zijn 18 bonnen voor te hard rijden uitgedeeld. Vlaardingen - De drie mannen die vrijdagochtend door de politie zijn gearresteerd, hebben niet de sigaren- en tijdschriftenkiosk aan de Van Baerlestraat overvallen maar bij het naburige Albert Heijn-filiaal twee pakjes sigaret ten gestolen. De mannen, een 19- jarige Capellenaar en iwee Hong aren. gingen er vandoor richting het Lickebaertbos en werden op de Maassluisedijk klemgereden. Er kwamen vier agenten die met getrokken pistolen en dekking zochten achter de autoportieren aan te pas om het drietal uit de au to te krijgen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 2