9 Maassluis wil af van schoolzwemmen Campagne 'Schiedammers' was ondanks missers redelijk succes Schoonsten in het geheim uitverkoren Hondeweer bij eerste hondentriaihlon Asbest geïnventariseerd Puin breken mag niet Speelgoedwinkel voor 900 gulden opgelicht Van Lier in herhaling Wind neemt verfrest mee Politie rijdt man klem Woning gekraakt Onroerend-goedbelasting extra omhoog, GFT-inzameling blijkt duur Kinderen maken kunst voor dagverblijf EHBO: nieuw onderdak Ook Vlaardingen pakt hondepoep aan Pomp maakt sirenegeluid Tegen de lamp gelopen Woningen via balkon beslopen Parkeermeters gestolen Vier botsingen Politie pakt honkbalknuppel Te veel alcohol Kloppartij Auto in brand Dronken vrouw ramt auto's I Rotterdams Dagblad Maandag 31 augustus 1992 Vlaardingen - .Alle gemeentelijke gebouwen in Gaardingen worden de komende maanden onder zocht op de aanwezigheid ran asbesthoudende mate rialen. De directeuren en de beheerders van de ge bouwen krijgen opdracht voor 1 januari 1993 te in ventariseren of en waar dit materiaal in hun werkon- .'derkomen voorkomt. .Deze belofte doet het college van B en W aan de So- cialistiese Partij, die schriftelijke vragen had gesteld na de asbestaffaire bij het verzorgingstehuis Drieën- huysen. Daar moesten oudere mensen worden ge ëvacueerd omdat er asbestvezels waren vrijgekomen bij de verwijdering van plafondplaten. Een dure schoonmaakoperatie was het gevolg. De SP had ook gevraagd om de Algemene Stichting voor Huisvesting van Bejaarden (ASHVB) zich aan sprakelijk te laten verklaren voor alle mogelijke ge- vólgen voor wat de volksgezondheid betreft. Dat heeft volgens het college geen zin. omdat later het verband tussen een ziekte en de asbestvezels nooit kan worden gelegd. Daarbij komt. aldus het college, dat dc GGD heeft geconstateerd dat de medische ri sico's indertijd zeer klein zijn geweest. Vlaardingen - Er komt niet opnieuw een mobiele puinbrcekinstallatie in de Broekpolder. De nadelen voor het milieu zijn daarvoor te groot, vindt hel colle ge van burgemeester en wethouders. De dienst Gemeentewerken had om zo'n tijdelijke installatie verzocht onder meer omdat daarmee op de vervoerskosten naar een vaste installatie - de dichtstbijzijnde is in Pernis - wordt bespaard.'Maar het Werkverband Milieu Vlaardingen ,'WMV). een andere ambtelijke instantie, heeft het college gead viseerd dat niet toe te staan. Dat advies is overgenomen omdat er nog teveel na delen kleven aan een eigen puinbreekinstallatie. Zo bestaat de kans dat er ook verontreinigd puin gebro ken wordt, dat dan tegen hoge kosten moet worden afgevoerd. De eerder al gebroken puin mag ook al- ;ecn maar worden vervoerd met toestemming van de provincie. Gebroken puin kan worden gebruikt om onder meer fundering onderwegen aan te leggen. Het wordt ge broken tot stukjes van drie a vier centimeter groot. Vlaardingen - Een speelgoedwinkel in Vlaardingen is voor negenhonderd gulden opgelicht, omdat aller lei speelgoed met gestolen girobetaalkaarten blijkt ic zijn betaald. Waarschijnlijk is dat gedaan door een ongeveer veertigjarige man, die ook in het centrum zo heeft gewinkeld. Signalement: blanke man. 1.90 m lang, fors postuur, kort donkerblond tot zwart 'krullen haar. normaal verzorgd uiterlijk, zwart leren jasje en donkere broek. Hij had een portable telefoon bij zich. Vlaardingen - Omroep Vlaardingen herhaalt woens dag 2 september het afscheid in dat burgemeester Fred van Lier van de gemeenteraad heeft genomen. Dat gebeurde dinsdagmiddag 25 augustus en werd rechtstreeks uitgezonden, maar vanwege het werk hebben flink wat Vlaardingers die uitzending moe ten missen. Voor hen is er de herhaling, die is samen gevat in een uitzending van eer; uur en tussen 19.00 en 20.00 uur tc beluisteren valt. Vlaardingen - De politie heeft vrijdag het werk stil gelegd aan opslagtanks die werden gegritstraald. Dat gebeurde op ondeugdelijke wijze waardoor verf rest en met de wind werden meegevoerd. De aanne mer mag'n pas verder werken als hij voorzorgdmaat- regelen heeft getroffen cn de hem verstrekte ver gunning zat scherpere regels krijgen Vlaardingen - De Vlaardingse politic heeft dit week einde een 44-jarige man uit Spijkenisse klemgere den omdat hij over de Burgemeester Heusdenslaan met ongeveer honderd kilometer per uur reed en een stopteken negeerde. Ook op de Van Beethovcnsingel deed hij dat, Op de Markgraaflaan kon hij worden klemgezet en bleek hij alcohol te hebben gebruikt cn niet over een geldig rijbewijs te beschikken. Vlaardingen - In de Ecndrachtstraat te Vlaardingen is vrijdag enkele uren een woning gekraakt. Ambte naren van hel Gemeentelijk Woningbedrijf, eigena resse van het pand. hebben aan de man cn vrouw verzocht de woning te verlaten, hetgeen gebeurde. Daarna zijn gasmeter, geijser en delen van de meter kast verwijderd en is de woning dichtgetimmerd. Maassluis - Hei schoolzwemmen in Maassluis moet worden afge schaft. vindt het college van B en W. Onderzocht wordt wat dc ge volgen daarvan zijn. zowel voor het onderwijs als voor het nieuwe zwembad. Mocht de gemeenteraad akkoord gaan. dan kan overigens pas op zijn vroegst over een jaar worden gestopt met schoolzwemmen. Daarom hebben B en W in de be groting voor 1993 nog een uitgave van 204.000 gulden opgevoerd voor deze voorziening. Hel nieuwe zwembad is dun al in gebruik. Het college veiwacht daarvan de deuren voor het pu bliek te kunnen openen in juni '93. Bekeken wordt nog hoe de or gan iaat i estru ct uu r voor h et zwembad in het vat moet worden gegoten. Een cn ander wordt aangekon digd in dc Gemeentebegroting 1993. Als bezuinigingsmogelijk heden worden daarin ook ge noemd: het privatiseren van de ten nis hal met buitenbanen. het afbouwen van de VVV. de Gemeentelijke Kredietbank afstoten richting gemeente Rot terdam. het gemeentelijk maatschappe lijk werk overhevelen naar een particuliere organisatie en stopzetting van de ambtelijke bemoeienis met de Schuur kerk. Onder meer met deze maatrege len wil hot college de gemeente begroting vooi' de komende jaren, sluitend krijgen. Daartoe zit ook een extra verhoging van de onroe rend-goedbelasting (OGB) in het vat. Die wordt vijf procent. Die moet drie ton opbrengen. De nor male verhoging bedraagt drie procent. Ook de reinigingsrechten gaan omhoog, mede omdat dc geschei den inzameling van huisvuil duur is. De reinigingskosten stijgen volgend jaar van 3.8 p.aar 4.3 mil joen gulden, een toeneming van twaalf procent. Daar kunnen nng extra stijgingen bovenop komen omdat met een aantal zaken nog geen rekening is gehouden. Ook het rioolrecht gaat omhoog. ïr. de Gemeentebegroting wordt geschreven dat de financiële posi tie van Maassluis na 1993 duide lijk beter wordt. Was er aanvanke lijk gerekend op tekorten, voor de ze jaren, nu blijkt dat er op over schotten gerekend kan worden. Dat wil niet zeggen dat het met de gemeentekas de komende jaren botertje tot dc boom is. Er is nog geen rekening gehouden met (mogelijke) financiële gevolgen van de bodemsanering in dc Steen dijk pol der en met het bag geren in de bi n nen haver! Schiedam - De Schiedamse kunstenaar Peter Helle mons heeft de opdracht gekregen een kunstwerk te maken voor kinderdagverblijf Katja. Hellemons idee bestaat uit een muurschildering die hij niet zelf ont werpt. maar die zal worden uitgevoerd door de kin deren die van het dagverblijf gebruik maken. Van fragmenten van de schildering in de centrale hal worden tegels gemaakt die verspreid in het gebouw worden opgehangen. Daarnaast maakt Hellemons enkele zilelementen voor tie hal. Hij ontvangt hier voor 18.000 gulden. Het idee van kunstenares Yvon ne Koopman, die voor Katja een sprook.jesk.uil met muurschilderingen en gekleurde verlichting wilde maken, werd door de adviescommissie beeldende kunst niet origineel genoeg gevonden. Het kinderdagverblijf aan het Frans Halsplein wordt in januari 1993 geopend. Tot nu toe was Katja ge huisvest aan de Lange Haven. Dit zijn ze dan, de schoonsten van Vlaardingen die volgend weekeinde gaan strijden om de titel miss Haring- en Bier, Of het echt de knapsten zijn, kan niet met zekerheid wor den gezegd, want de selectie heeft, in het afgelopen week einde. in het geheim plaatsge vonden. De pers mocht daar bij niet aanwezig zijn. Het ar gument luidde dat de afval- sters moesten worden be schermd. De vraag is gerezen of die handelwijze goed is. Want juist bij dit soort verkie zingen vinden met de regel maat van de klok allerlei sluwe streken plaats om bepaalde kandidates naar voren te schuiven. De pers zou juist een rol kunnen spelen bij de controle daarop, dus ten voor dele van de 'miss-en'. Uiteindelijk waren erook maar twintig kandidates, van wie er zestien dit weekeinde nog even geoefend hebben. De eerste prijs volgend weekein de is een reischeque is van duizend gutden met een foto sessie en de tweede prijs is een pakket van een parfume rie, eveneens plusfotosessie. Voor de derde is er alleen de fotosessie. De eerstedrie krij gen ook een beker. In de jury zal komende zaterdag miss Holland, Mariëlle Pontier, zit ting nemen. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen - De EHBO-Vlaardingen heeft nieuw ïaiderdak gevonden. De 'eerste-hulpers' verhuizen van het Weeshuis naar het gebouw van de vroegere Covert Maanschool aan de Professor Teldersstraat. Het Weeshuis moet worden verlaten omdat het of wordt gesloopt of een nieuwe bestemming krijgt. Redactie Waterweg: Jan Bootster Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131 BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Vlaardingen - Na Schiedam cn Maassluis bindt ook Vlaardin gen de strijd aan met de hon depoep, maar het mag de ge meente niet teveel kosten, hebben ambtenaren aan hei college van B en W geadvi seerd Gok met beperkte mid delen valt wat aan hot pro bleem te doen, aldus het Werk verband Milieu Vlaardingen, dat het college adviseert. Daarmee gaan deze ambtena ren in tegen een plan dat is ge opperd door het Gelders Recla me Adviesbureau Kompaan te Apeldoorn. Die hebben de Vlaardingse situatie bekeken cn geadviseerd zo'n vijftig hondenuitlaatplaatsen aan te leggen waar de viervoeter zijn grote boodschap moet doen. Die plekken zouden door de gemeente moeten worden schoongehouden. Mochten er onderweg naar die plekken 'ongelukjes' gebeuren dan die nen de hondebezitters zelf voor verwijdering te zorgen. De kosten hiervan bedragen in beginsel zestigduizend gulden en het Werkverband Milieu noemt dit 'aanzienlijk'. Met beperkte middelen is een zelf de resultaat te behalen, zo wordt burgemeester en wet houders voorgehouden. Er kan, wordt geopperd, gerichte voorlichting plaatsvinden om de hondebezitters te verzoe ken hun huisdieren de uit werpselen te laten deponeren in ruige grasstroken cn tussen de bosschages op braakliggen de terreinen. Deze plekken, die volgens het advies kunnen worden opge spoord door overal te gaan kij ken. zouden dan extra schoon gehouden moeten worden. Voor de binnenstad en winkel centra is dit geen oplossing, zo wordt erkend, dus daar moet hondepoep worden geaccep teerd en extra schoongemaakt, aldus het Werkverband Milieu Vlaardingen. Deze ambtena ren zien weinig heil in het plaatsen van bakxen met pias- tic zakjes waarmee hondebe zitters bijongelukjes' dc rom mel kunnen opruimen. Schiedam - Niet alle onderdelen kwamen even goed uit de verf en er werden nogal wat fouten ge maakt. maar desondanks was de campagne 'Schiedammers van overal en nergens' een redelijk succes. Dc actie verdient zeker een vervolg. Die slotconclusie trekt de campagneraad in het zo juist verschenen verslag over de in juni afgesloten actie. Doel van de tien maanden duren de campagne was het wederzijds begrip tussen de verschillende bevolkingsgroepen in Schiedam bevorderen. De organisatie, mo reel en financieel gesteund dooi de gemeente, wilde laten zien dat culturele verscheidenheid ook een verrijking kan betekenen, cn niet alleen problemen met zich brengt. De vraag of men in die opzet is ge slaagd. en of het budget van 247.000 gulden nuttig was be steed. is moeilijk te beantwoor den. Want hoe meetje een menta liteitsverandering? Hooguit kan de omnibusenquete die de ge meente van plan is te houden over tal van ontwikkelingen in de stad. daar. enig inzicht in ver schaffen. Toch is er wel iets over liet effect van de campagne le zeggen. De campagneraad is er in elk geval in geslaagd migrantengroepen in contact tc brengen met 'inheem se' organisaties, en dat leidde et- toe dat 'buitenlanders' voor het eerst enthousiast hebben meege daan aan bijvoorbeeld het carna val. de Brandei-slee sten en het Maasbon leva I'd festival. Ook zijn er contacten ontstaan lussen de christelijke kerken in Schiedam en de Turks-Islamitische Ge meenschap. In zijn verslag vraagt de campag neraad zich af of dit voldoende is om do nu ontstane samenwerking ook in dc toekomst op gang te houden. Veel contacten hebben een broos karakter: het lijkt dc raad daarom wenselijk de bemid deling nog een poosje voort te zot ten. De opgebouwde kennis, erva ring en goodwill mag niet verlo ren gaan, waarschuwt het verslag. Dit najaar krijgt de gemeenteraad dan ook een uitgewerkt voorstel om de campagne - in een gewij zigde opzet - tc verlengen. Wijzigingen zijn zeker nodig, er kent de campagneraad. want er is wel het. een en ander mis gegaan. De organisatoren hebben zich verslikt in hun eigen ambities. dingstijd was en in het begin ook te weinig geld, werd toch het com plete programma gehandhaafd. Het was beter geweest een aantal onderdelen te schrappen. Een misser was bijvoorbeeld het genealogie-project. Het idee om 350 Schiedammers hun stam boom te laten uitzoeken Iwaar door zou worden aangetoond dot velen hun 'roots' buiten Schiedam hebben liggen i bleek veel meer tijd te kosten dan ver wacht. Het onderzoek is nog lang niet afgerond. Ook de geënsce neerde ontmoeting in plaatselijke restaurants tussen Schiedam mers en Grieken tijdens een in ter land voetbalwedstrijd werd een flop door de geringe opkomst. Het niulti-cultureio filmfestival trok ook al weinig belangstellenden: kennelijk was dit voor veel Schiedammers een te hoog-drem- pelige activiteit. Toch waren erook geslaagde pro gramma-onderdelen. zoals dc Turkse deelname aan het carna val, de internationale ontmoe tingsdag voor vrouwen, de talks how Kleurrijk Schiedam in de Er ker en hel slotfeest in het Beatrix- park. dat naar schatting 25.1)00 mensen trok. Door Sandy Noord ijk Maassluis - ..Willen de nummers vijf lot en met acht met hun hon den Spooky, Sheila. Zabor en Bo- nita zich naar het water begeven? Veel geblaf, gekwispel en gespet ter begeleiden dat onaantrekke lijke verzoek. Er is een likso re genbui gaande en de wind waait hard. niet de meest aantrekkelijk omstandigheden voor een duik in het nat. Toch gingen gisteren 54 honden, in alle soorten en maten, en hun baasjes het water in als onderdeel van de eerste recreatieve triath lon in deze regio. Dit houdt in dat er niet gewonnen kan worden. De dierenbescherming Rijswijk. West!anti en Maassluis, organisa tor van het evenement, heeft al dus besloten. Net als bij de gewo ne triathlon moeten de deelne mers /.Wemmen, fietsen en hard lopen met het verschil dat nu hond en baas alles samen enen. Het allerkleinste hondje bijl de S spit s af mot het zwem men. Bibbe rend van de kou loopt de twee jaar oude Bullet naardeOranjeplas in Maassluis. De koude, harde wind is meedogenloos. Zijn eigenares se die het net zo koud heeft, ver telt bibberend: „Heen zal moei lijk gaan met zwemmen, maar te rug gaat hij sneller omdat hij dan de waterkant weer ziet!" Als hij even later verstijfd van de kou uit het water komt. krijgt hij een handdoekje om geen kou te vatten. Dierenliefde gaal heel ver. De kleine Bul- let wordt met een hand doek afge droogd. Eerst wordt het huisdier ver zorgd, daarna heeft de bazin pas tijd voor zichzelf. Foto Roel Dijkstra Allerlei soorten honden doen mee. ongeacht of ze klein of groot zijn. Wèl heeft de organisatie een minimumleeftijd ingesteld van uchttic-n maanden. De meeste 'baasjes' hebben hun huisdieren goed voorbereid. Eén van de deelnemers vertelt: ..We hebben in de vakantie vee! gezwommen en gerend. Ook heb ik Bon it a wat dru besuiker gege ven en een'high energy dieet'." De honden zijn niet op doping ge controleerd. evenmin als hun ba zen en bazinnen. Wèl is er een halfuur voor de start een keuring gehouden om te voorkomen dat te oude of zieke honden zouden deelnemen. Alle dieren zijn ge zond verklaard. Na het zwemmen hebben baas en hond gelegenheid om uit tb pui len voordat ze aan de in totaal acht kilometer fietsen beginnen. Halverwege is een verplichte stop ingebouwd. De gezondheid gaat voor. Als reactie op het slechte weer, verklapt een hemde-eigenaar. ..Wij zijn toch een bepaald slag mensen. Als wij 's avonds de hond gaan uit laten, vragen we ons ook niet eerst af, wat voor weer het is. We gaan gewoon!" Waarmee hij de tuch grote opkomst ondanks het slechte weer verklaarde. Na het hardlopen, dat eindigde in het Lickebaertgehiod in het Mid den-Delfland. bij hel wielerpar cours van de vereniging Dc Cou reur. kregen de 'baasjes' een t- shirt en de honden een lekkere maaltijd als beloning. Vlaardingen - Bij de DCMR Mi lieudienst Rijnmond zijn gister middag rond half zes klachten binnengekomen betreffende la waaioverlast. veroorzaakt door een pomp op een schip in de KW- haven. Die veroorzaakte geluid dat op een sirene leek. Door de wind werd dat naar hel centrum gedragen. Schipluiden/Vlaardingen - Twee Vlaardingers van 25 en 27 jaarzijn gisteravond op heterdaad betrapt bij een poging om assimilatie-ver lichting te stelen uit een kas in Schipluiden. De tuinder aan de Oostwog belde de politie, die het duo kon aanhouden. Vlaardingen - In twee woningen aan de Van Hogen dorp la an in Vlaardingen is zaterdagmiddag ingebroken. Nadat men in de ene woning uitgekeken was. werd via het balkon de ernaast gelegen wo ning binnengedrongen. Er wer ft e n ge Id en s i e ra d e n o ntv ree m d Gisternacht zijn. mogelijk bij een poging tot inbraak, twee etalage ruiten ingegooid van een winkel aan de Hoogstraat. Er wordt niets vermist. Schiedam/Vlaardingen - In de Kreupolstraat in Schiedam zijn zes parkeermeters gestolen, com pleet met inhoud. Twee jongens van 18 en één van 17 jaar nebben dal gisteravond ook geprobeerd in de Groen van Prins ter er straat te Vlaardingen. Zij zijn gearres teerd. Vlaardingen - Op vier plaatsen in Vlaardingen hebben zich gisteren botsingen voorgedaan in het ver keer. in do Aalscholverlaan reed een automobilist tegen een gepar keerde auto. op de Lepelaarsingel gaf een bromfietser geen voor rang aan een automobiliste, dat deed de ene automobilist ook niet bij de andere op de Westlandse- weg. evenmin als dat gebeurde op de Zwaluwlaan. Er vielen geen gewonden. Maassluis - DeMaassluise politie heeft gisternacht een honkbal knuppel afgepakt van een 30-jari ge man uiï 's-Gravenzandc-, Dat gebeurde bij een uitgaansgele genheid waar een vechtpartij was geweest en dc man wraak wilde nemen. Maassluis - In Maassluis ziji, dit weekeinde drie automobilisten aangehouden in verband met al coholgebruik. Vanmorgen vroeg werd een 37-jarige inwoner in een auto aangetroffen terwijl hem eerder dit weekeinde zijn rijbe wijs wegens drankmisbruik was afgepakt. Gisternacht werd een 35-jarige Rotterdammer opge pakt (hij kreeg een rijverbod van negen uur) en zaterdag ging nog een slingerend rijdende 43-jarige Maassluizer on de bon. Hoek van Holland -- Bij een dan cing in de Rietdijkstraat ir. Hoek van Holland zijn vrijdagnacht rond vier uur ongeveer twintig jongeren om nog onbekende re denen slaags geraakt. De Hoekse politie moest assistentie uit het Wostland inroepen om de gemoe deren tot bedaren te brengen. Hoek van Holland - In de Brand straat in Hoek van Holland is vrij dagnacht een auto in brand gesto ken. Waarschijnlijk werd eerst ge probeerd de wagen te stelen. Schiedam - Een 47-jarige dron ken vrouw heeft gisteravond op dn Rurgemnestor van Haarcnlaan te Schiedam twee geparkeerde auto's geramd. Ze bleek niet ver zekerd. Een rijverbod van negen uur was haar deel, plus enkele processen-verbaal.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1