15 AKKERMAN B.V. POLY :nt Hoek van Holland mort steeds luider cakkeermciiftbv Nieuwe lunchroom wellicht komend voorjaar open Kampioenschap Tonnetje steken Rita Young heeft Nederlandstalige CD D66 praat over politiek Historische bussen Verbazing over straatnaam Raad weer maandelijks TECHNISCH INSTALLATIEBEDRIJF Goedkoop tanken straks voorbij? Omzet dure Notaris borrel stagneert Faciliteiten voor strandtoerisme vormen armoedig, bijeengeraapt zooitje Rotterdams Dagblad Donderdag 3 september 1992 Schiedam Muziekvereniging St. Radboud organiseert zondag 6 september voor de zevende keer het Kei hels kampi oenschap tonnetje steken. Bekerhouder Pascal Kcrklaan. zal op die dag zijn titel moeten verdedigen tegen een nog onbekend aantal, ook geconcentreer de tegenstanders. Tonnetje steken is een aloud volksvermaak, een overblijfsel van de Kethelse Oranjefeesten van vroeger dagen. De deelnemers rijden in een karretje van een stellage af. Onderweg moeten ze met een stok dooreen ring steken. Die ring is bevestigd aan de onderzijde van een bak met water. Wie verkeerd mikt, arriveert met een nat pak aan de eindstreep. Behalve met dit spelletje, kunnen de deelnemers zich vermaken bij het rad van avontuur, in de schiet tent, in de kinderhoek of in een Engelse pub. St. Radboud opent het volksfeest met een concert om 11.000 uur op hot plein tegenover dc kerk aan de Kerkweg. Vlaardingen Zangeres Rita Young heeft haar eerste Neder landstalige CD gepresenteerd. Dat deed ze tijdens een party in De Stadskelder, waar collega Donna Lynton haar de CD uitreikte. Op het feestje traden onder anderen op de zanger Martin Eden, de zange res Mandy Michaels en het duo Sense. Rita Young trekt met haar shows volle zalen in Vlaar- dingen. Ze treedt onder meer regelmatig op in zaal Middclhuyze, die steeds snel is uitverkocht. De afdeling Vlaardingen van D66 organiseert maan dag 7 september een politiek avondje om eens met belangstellende Vlaardingers te praten over de ver richtingen van dc partij tijdens de afgelopen twee jaar. Edo Spier, lid van de Eerste Kamer voor D6f>, zal de afdeling terzijde staan. Reden om deze avond te organiseren is de gedachte dat politieke partijen af moeten van het idee dat zij alleen tegen de tijd dat de verkiezingen aanbreken in debat moeten met de kiezers. Volgens dit systeem heeft de burger tussentijds nooit gelegenheid zijn stem te laten horen. D66 wil dat veranderen. Het programma van de avond (aanvang 19.45 uur in partycentrum De Lyndraajer) is dan ook zo ingericht dat de aanwezigen gelegenheid krijgen vragen te stellen aan de raadsleden en aan wethouder Ton van der Steen. Streekvervoerder Westnedcrland laat deze maand op enkele lijnen museumbussen rijden. Liefhebbers van historisch vervoer kunnen op vier zondagen een rit maken met gerestaureerde bussen, die 25 lot 30 jaar geleden in gebruik waren. Het gaat om twee groene bussen die indertijd reden voor de Citosa. en een blauwe bus van de Wcstland- sehe Stoomtram Maatschappij (WSM). De voertui gen zijn beschikbaar gesteld door het Haags Busmu seum en de Stichting WSM. De museumbussen rijden op 6.13, 20 en 27 septem ber een aantal ritten. Op lijn 123 vertrekt de mu seumbus van 11.07 uur vanaf do Hoekstee in Hoek van Holland via Monster naar Den Haag. Op lijn 125 vertrekt de museumbus om 18.55 uur vanaf Den Haag naar Naaldwijk, waarna hij om 19.33 uur verder gaat naar Maassluis en. Rotterdam. Op lijn 128 (Delft-Naaldwijk-Hoek van Holland) vertrek ken om 10.04,11.04 en 17.04 uur bussen, waarvan er om 14.09 uur één vanaf Hoek van Holland weer te ruggaat naar Delft. Van lijn 132 (Maasland-Den Haag CS) vertrekt de museumbus om 13.08 uur vanaf Den Haag, en keert om 14.03 uur weer terug vanaf hel Maasland-Via duct. Op alle ritten gelden de gebruikelijke strippenkaart tarieven. De straatnaamgeving van de bouwlokatic van de om geving Prinses Irenelaan in Maasland is bij de Open Groepering niet in goede aarde gevallen. Niet omdat de voorgestelde naam Prins Willem Alexanuerhof' niet goed zou zijn. maar omdat de omwonenden bui ten buiten de plannen worden gehouden. In het door Prinses Irenelaan. Langelaam en Huis te Vclclelaan omsloten gebied, zouden zo'n 34 huizen in de vrije sector moeten worden gebouwd. Het college heeft de raad ook nog geen financieel beeld omtrent de financiering kunnen geven. Des ondanks wordt al aan een straatnaam gedacht. Er moeten meer namen komen omdat in het kader van de reconstructie Midden-Delfland nog een aan tal wegen wordt gerealiseerd. Zo krijgt de ontslui ting van het nog aan te leggen transportcentrum de naam van Transportweg. De laan tegenover het com putercentrum aan de Coldenhoveiaan gaat Pcrseyn- laan heten en de verbinding tussen Kwakelweg en Vlaardingse Vaart de Kapteynlaan. Het merendeel der nieuwe straatnamen ligt in dc Duifpolder en rond de bijna gerealiseerde Foppen- plas. Die namen zijn Duifpoldcrkade. Sehouwkade. Trekkadepad, Molen slootpad, Breeveldpad. Foppen- plas kade, Vlietmolenpad, Tempelpad en Rijskade. Het aantal raadsvergaderingen in Maasland wordt met twee- per jaar uitgebreid. Er blijkt behoefte aan te zijn om, behoudens in juli en december, weer maandelijks te vergaderen. Als de gemeenteraad van Maasland op 15 september bijeen komt, is dat pas de zesde vergadering in dit jaar. De lage vcrgadcrcyclus van éér. keer per zes we ken, met uitzondering van juli en dit jaar ook augus tus, bevalt niet goed. Kort na de komst van burge meester M, Kokxhoorn werd de reguliere maande lijkse vergadering tot eens-per zes weken terugge bracht. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat één keer per zes weken vergaderen toch net iets te wei nig is. U ziet van ons regelmatig advertenties voor gasverwarming en sanitair, maar wist u dat wij u ook van dienst kunnen zijn bij onderhoud en/of renovatiewerkzaamheden zoals: lood- en zinkwerken, uiteraard ook in authentieke stijl aanleg of reparatie van gas- en waterleidingen ontstoppen en vernieuwen van rioleringen aanleg en onderhoud van cv-installaties aanleg en onderhoud van sanitaire artikelen zoals badkamerverbouwing etc. vernieuwingen van dakbedekking, waarin wij diverse kwaliteiten dakbedekkingsmateriaien verwerken, al naar gelang uw wens eiectrotechnische installaties A! ons werk wordt uitgevoerd door goede vakbekwame mensen. Onder toezicht van de plaatselijke energiebedrijven en wij hanteren alleen materialen welke zijn goedgekeurd door de KIWA, G'VEG en KEMA instituut. do b b« d»V kl n -j Te! 010 4342400 Fa* 010-13S8'41 Door Ben van Haren Vlaardingen - De heipalen voor zijn nieuwe lunchroom aan het Veerplein zijn inmiddels besteld. Cor Huisman gaat ervan uit dat eind september aannemingsbe drijf A. van der Lugt start met de bouw. Eerst moet de gemeente nog de in de loop der jaren door op een parkeerplaats wachtende auto's vervuilde grond van het Veerplein afgraven. Aan het be gin van het voorjaar 1993 moet de bouw van het nieuwe 'Paviljoen' tegenover de Marskramer zijn voltooid. Het ontwerp is van ir. Paul Peelers van architektenbu- reau Geluk en Treurniet. Het zal qua indeling veel lijken op de beslaande zaak van het echt paar Huisman. Het Paviljoen aan het Liesveld was. ook een ontwerp van Geluk Treurniet en werd eveneens door Van der Lugt ge bouwd. Ongeveer dertien jaar ge leden ging hiervan de deur open. nadat Cor en Jet Huisman hun De bouwtekening van de nieuwe lunchroom aan het Veerptein. zaak aan de Waalstraat hadden verkocht aan de gemeente, die het oude café liet slopen ten be hoeve van woningbouw. Deze keer moet hun zaak wijken voor de uitbreiding van het winkelar senaal aan het Liesveld, dat te vens geheel overkapt zal worden. Na lang onderhandeion is de ge- mcente uiteindelijk akkoord ge gaan met een verplaatsing naar het Veerpleïn. Geboren Delftenaar Cor Huis man, die bij de opening van het Liesveld in 1963 zijn horecawerk- zaamheder. in Vlaardingen begon in de toenmalige Lunchroom 't Liesveld, onder het viaduct, heeft van de nood een deugd gemaakt. Het uitgekiende ontwerp van zijn huidige Paviljoen, dat tot aan de verhuizing naar het Veerplein in gebruik zal blijven, heeft hij ook voor de nieuwe zaak gebruikt. Slechtsenkele geringe, prakti sche aanpassingen hebben plaatsgevonden. Daarmee is een kleine uitbreiding van het aantal zitplaatsen mogelijk geworden. Het uiterlijk van dc nieuwe zaak wordt wel anders. De achterkant tegenover de ingang van de Kijk shop en V&D bestaat uit een lan ge muur van grijze, grove steen, die breder is dan het eigenlijke gebouw, en onderbroken wordt door ramen en een opening ter hoogte van hei terras. Verder, wordt witte en antraciet-kleurige; baksteen gebruikt voor de muren. Drie wanden bestaan echter gre»/ tc-ndeels uit glas. Het ver overste-1 kende dak wordt afgewerkt blauw aluminium. De floor natu-t rel houten wandjes begeleide rtj gang komt aan de zijde van hcjf Veerplein. Het terras loopt ronc* de zuid-oost hoek van het nieu'tf gebouw, dus tegenover de Mars kramer en aan de zuidrand v® het Veerplein. Vlaardingen - De Vlaardingse ambtenaren raken binnenkort mogelijk een voordeeltje kwijt Bekeken wordt of het met korting brandstof tanken niet moet worden afgeschaft. Wethouder Kees van der Windt (Milieu): „De vraag is of het we! een gemeentelijke taak is om de pomp bij de ROM (Reinigings- en Ont- smettingsdienst en het Markt wezen) te handhaven. Dat zijn we aan het bekijken, ook al omdat de Fiscus moeite heeft met de huidige situatie." De wethouder verklapte een en ander na een verzoek van Groen Links om iedere Vlaar- dinger de mogelijkheid te bie den zwavelarme diesel te tan ken bij de gemeente, zolang dat elders in de stad niet kan. Dat kan overigens juridisch niet, zo is Groen Links te ver staan gegeven. De pomp is intussen zo popu lair dat er soms files van ROM- voertuigen ontstaan, die niet langs de hf1"!-inkopers kun nen. Schiedam - De verkoop van de ambachtelijk gestookte borrel Notaris van distilleerderij Uto in Schiedam valt behoorlijk tegen. „Het stagneert een beetje. We ver kopen lang niet zo veel als we vijf jaar geleden hebben gehoopt en gedacht," aldus directeur Dick Jansen. Dc markt voor deze speciale jene versoort, de enige die het garan tiezegel van dc gemeente Schiedam en de handtekening van burgemeester Scheeres mag dragen, is volgens Jansen 'moei lijk'. Er is een vast aantal afne mers. maar de omzet vertoont weinig of geen groei. Notaris heeft een smaak die, zegt Jansen, „niet iedereen klakkeloos volgt". Uto prees do. borrel hij de intro- duktie destijds aan als de 'cognac onder de jenevers'. Naast de smaak, speelt de prijs van Notaris een rol. Die is aan dc hoge kant: 34 gulden per liter. En sinds concurrent Bokma een je never van extra kwaliteit op de markt heeft gebracht is de ver koop van het Schiedamsc pro- dukt verder teruggelopen. Een in tensieve reclamecampagne via de radio met Boudewijn Büeh als overtuigde Notaris-fan heeft het tij niet kunnen keren. De tegenvallende verkoop is voor Uto geen reden dc produktie te staken. „We gaan er sowieso mee door.'' aldus Jansen. Het bedrijf heeft tien jaar uitgetrokken om het produkt te laten inburgeren. Ondertussen trekt de authentie ke branderij De Tweelingh aan dc- Noordvest, waar de Notaris wordt gemaakt, nog steeds een toene mend aantal bezoekers. In de vijf jaar dat deze afdeling van Uto be staal. zijn er bijna 25.000 mensen een kijkje komen nemen. De rondleidingen door de branderij hebben volgens Jansen een grote promotionele waarde. ..De Twee- I lingh is de beste reclame die we hebben." De Hoeks'e strandtent houder Ruud van den Heu vel: 'ik zeg het eerlijk: de strandfacïli- teiten zien er gebrekkig uit en de duin streek is een soort Ner- genshuizen- in-het-kwa- draat.' Foto Gerrit de Heus/Roel Dijkstra Door Joop Spanjersberg Hoek van Holland - De zee wordt schoner, het strand bre der en prima onderhouden, de strandtenthouders hebben deze zomer meer dan goeie za ken gedaan. En toch, nu er weer een seizoen voorbij is, wordt er serieus getwijfeld aan een 'beetje meer toe komst7 voor Hoek van Hol land. De klachten dienaangaande - van de Q8-pomp hou der aan de uitvalsweg naar Rotterdam tot de winkelende huisvrouw in de Prins Hendrikstraat - spreken boekdelen. De faciliteiten voor het zo belangrijke strandtoerisme vormen alles bij elkaar een ar moedig. bijeengeraapt zooitje, de duinstreek is weinig aanlokkelijk en chaotisch, dc aanvoerroute vanuit Rett* rdam ronduit be droevend en de deelgemeente goedwillend maar o zo amateuris tisch. De kritiek is scherp en alom hoor baar. „Het hele strandgebeuren mist hier elke allure." zegt een wandelaar op de Hoekse Brink. „Het enig gezonde in dit dorp is de lucht." roept een ander bij ha ring- annex broodjeskraam 't Vis- paleis aan dc Nieuwe Waterweg simpel. „De recreatieve mogelijk heden worden niet benut," oor deelt direct betrokkene Ruud van den Heuvel, eigenaar van strand paviljoen Royal in Hoek van Hol land. „De deelgemeente is heus wel actief maar het probleem ligt in wezen elders, in Rotterdam. Daar denken ze in containers. niet in strand." Van den Heuvel, fervent liefheb ber van dc 'Hoek' en lid van de ta melijk actieve vereniging van strandtenthouders, herkent alle zorgelijke geluiden en zegt dat er veel waars in schuilt. De bad plaats Hoek van Holland heeft een achterland van maar liefst twee miljoen mensen maar mist volgens hem elke uitstraling. Na tuurlijk, het hoeft allemaal niet zo uitgesproken als in Schevenin- gen („grotendeels verziekt dooi de projectontwikkelaars - het gaat daar puur om geld verdie nen") maar het zou hem wat waard zijn als men in Hoek van Holland eens wakker werd, op stond en een 'dynamische' visie ontwikkelde op het strandtoeris me. Van den Heuvel: „We hebben het breedste en dankzij onze Chip pendales - de strandwachten - het schoonste strand van Neder land. Maar verder is er niks en er wordt ook niks geboden, behalve twee dagen circus of een vrolijk stuntteam. Ik zeg het eerlijk: de duinstreek is een soort Nergens- huizen-ir.-het-kwadraat. andere faciliteiten als het wandelplateau voor het strand zien er gebrekkig uit en wie uit het achterland naar het strand wil, moet over een of ander smal dijkkic hierheen 2ien te komen. Een regelrechte aan fluiting en ik verwijt het Rotter dam. Dat wijst alle plannen af en laat ons erbij hangen." Doodzonde Daarbij, het moet gezegd, komt dat de deelgemeente evenmin een gelukkige hand van 'regeren' beeft. Het jongste voorbeeld is het heffen van parkeergeld bij het Hoekse strand, voor 't eerst dit jaar: een dagtarief' van vijf gul den, te voldoen bij één van de au tomatische slagbomen. Ondoordacht en toerist-onvrien delijk, onderstreept Van den Heu vel. „Parkeergeld vragen is leuk bij stralende zon." nuanceert hij. „Maar niet bij slecht weer. Je denkt toch niet dat mensen die een half uur slecht weer komen kijken, eerst vijf gulden betalen en bij ons dan nog eens vijf gul den neertellen voor uvee bakken koffie. Nee. de praktijk is dat ze voor die neergelaten boom omdraaien en vertrekken. Dood zonde. Zo spring je niet om met het dagtocrisme dat iedereen hier zo belangrijk vindt." De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat de strandtenthouders zelf ook het nodige valt te verwijten, er kent de royaal besnorde Van den Heuvel. Sommigen tonen weinig benul van 'klantenbinding7. Op kalme dagen doen ze hun nering doodleuk op slot cn rusten uit. Een totaal verkeerde instelling die zijns inziens wordt ingegeven door het feit dat „een aantal, hoe wel het allemaal mijn vrienden zijn. uitsluitend hierheen is geko men om dc zakken te vullen". Vrijende paartjes Van den Heuvel daarover: „Jc moet een mentaliteit hebben om op het strand te zitten. Jc moetac- cepteren dat je weken naar de zee. naar de lichtjes kijkt zonder een gulden te verdienen. Ik vind het hier 365 dagen per jaar leuk en vo rig jaar heb ik welgeteld één dag verzaakt. Ik hou van deze omge ving en door consequent open te blijven, bied je wandelaars, vrij ende paartjes en mensen die de hond uitlaten een extra reden om buiten het seizoen even naar Hoek van Holland te gaan." Waarom steekt dc strandpavil joenhouder eigenlijk zo onbe schroomd de nek uit? En waarom haalt hij zoveel overhoop? Omdat, repliceert hij prompt, er in Hoek van Holland wat moet ge beuren. En snel. Persoonlijk heeft hij een plan gelanceerd dat in kleine kring al met instemming is begroet. Heel Hoek van Holland, ontvouwt hij zijn bedoelingen, zou maximaal gebaat zijn met een grootscheeps recreatiecomplex, gesitueerd in de duinstreek, dat het hele jaar dooi- geopend is en de bezoeker een totaalpakket biedt - van hotelaccommodatie en restaurants tot een o\:rdekt zwembad, een golfbaan en een sauna. Dorpsstrandje Van den Heuvel: „Zo'n project moet je niet onderbrengen bij projectontwikkelaars, maar bij het Van der Valk-concern. Dat zijn enorme strebers die weten hoe je zoiets aanpakt. Vooiwaar- de. vind ik. is dat je hun de grond gratis aanbiedt. Voor Hoek van Holland is het voordcel dat zo'n immens recreatiecentrum tal van andere activiteiten aantrekt." Waar hij. helemaal op dreef, aan toevoegt: „Als je niet wilt dat het hier een dorps strandje blijft cn Rotterdam er over enkele jaren" een containerhaven van maakt, moet je zelf initiatieven ontplooi en. Dat is toch in het hele leven zo." Pure dagdromerij of een visie met aantrekkelijke kanten? Alvorens op die vraag te reageren, wil plaatsvervangend deelraadsvoor zitter Jan van Belkom iets anders kwijt. Dat hij alle geuite kritiek, behalve dan die op de Hoekse Van Belkom: „Ik zit nu zeventien jaar in dc politiek maar ik ben al tijd heel sceptisch geweest. Ik heb het hier steeds minder zien worden. Zelfs de NS laat ons in de steek en heeft al een paar interna tionale lijnen weggehaald, zoals de Lorelei Expres. Maar de Cooi- singcl maakt dankzij Linthorst nu een draai van 180 graden. Wc zijn zelfs in de race voor een kost baar project als een jachthaven. Over vier jaar, schat ik, is er al wat van alle plannen te zien. Maar als liet onverhoopt toch niet gaat lo pen. dan geef ik het voorgoed op. Dan blijven we maar een klein badplaatsje." deelgemeente, van ganser harte onderschrijft. „Het is hier alle maal marginaal, minimaal. Een beetje een afgelegen gebied." Maar, en dat zal de bevolking van 9500 zielen alsmede strandtent houder Van den Heuvel verheu gen, er gaat iets fundamenteels veranderen. Het roer gaat om. „We hebben." zegt Van Belkom, „vergaande plannen op het ge bied van de verblijfsrccreatie met inbegrip van slecht weer-recre- atie. Een hotelkelen is al aange zocht. Jazeker, het wordt iets groots op een stukje land dat uniek is Nederland, bij de Water weg. Daar heb je drie belangrijke elementen ineen - scheepvaart, strand en duin. Het is nog in on derzoek maar ik ben erg optimis tisch." Hij prijst in dat opzicht de Rotter damse wethouder Joop Linthorst die zich in positieve zin onder scheidt van alle eerdere bestuur ders op de Coolsingcl: die man is oprecht geïnteresseerd in Hoek van Holland, en denkt geestdrif tig mee. i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1