15 Skiën op Lickebaert-vuil Stichting Brandersfeesten legt laatste hand aan programma i Geen identiteitsbewijs in gemeente Vlaardingen Files bij oprit RW20 New Life Singers in kerk Amusementsorkest in Hof 'Groen-geid' goed besteed Antiek bij de brandweer Avond met Leen Stigter Feest bij Industriebond Milieuvereniging actief Vlaardingen Veel overeenkomsten tussen aard van skihellingen in regio Tarieven door de 'laatste'jaren heen Tariefsverschillen Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis OGB gebruikers Eerste hond Elke volgende hond R S M HQOGSTBELANGRIJKE OPENBARE VERKOPING TOTALE LIQUIDATIE GIGANTISCH ONDERPAND PERZISCHE EN OOSTERSE TAPIJTEN NOVOTEL m Rotterdams Dagblad Vrijdag 11 september 1992 Hel verkeer van cn naar de A20 en hel industriege bied "s-Gravelandsepolder moet volgende week van 14 tot en met 16 september rekening houden met fi levorming als gevolg van asfalteringswerkzaamhe- den op de 's-Graveiandseweg, ter hoogte van ge noemde op- en afritten en de Dc Brauwweg. Het werk wordl overigens alleen uitgevoerd als het weer het toelaat. Bij slecht weer wordt het werk naar later in de week verschoven. Er komen onder meer enkele nieuwe op;tclstroken. Tijdens het werk blijven er banen voor het verkeer vrij. Een gedeelte van de De Brauwweg. het stuk tus sen de "s-Gravelandbrug er. de 's-Graveiandseweg, wordt geheel afgesloten. Omleidingsroutes worden aangegeven. De New Life Singers treden zondag 13 september op tijdens de morgendienst in de Grote of St. Janskerk. Het orgel wordt bespeeld door André'Verwoerd. Voor dc kinderen is er een nevendienst voor de aller kleinsten een crèche. Van Dijks Amusementsorkest treedt zaterdag 12 september om 14.00 uur op in de muziektent op het grote veld van het Oranjepark. Dick Borst is de diri gent. Het orkest telt 25 leden en er wordt gespeeld op onder meer accordeons, een piano, saxofoon, een gi taar. synthesizer, basaceordeon en slagwerk. Het re pertoire is zeer uitgebreid en varieert van semi-klas- siek tot Elvis Presley. Het publiek wordt verzocht zelf klapstoelen mee te nemen. Dc vijftigduizend gulden die leraar Engels Wim van den Burg met hulp van de Groen van Prinstererscho- lengemeenschap heeft opgehaald is goed besteed, meldt hij. Het geld is naar allerlei kleine projecten gegaan in het district Lamu. dat ligt in het noorden van Kenya, vlakbij Somalië. Er zijn onder meer vier waterputten aangelegd, de meubelfabriek heeft schoolbanken er? stoelen ge maakt. er zijn bedden gekomen, toiletten aangelegd en tweeduizend schoolboeken gekocht. Wim van den Burg gaat in in december terug om te zien op de school, waarvan de bouw gestart is, dan klaar zal zijn. Hij opent de school. De leerlingen van 'het Groen' worden nauwkeurig op de hoogte gehouden. Sommigen corresponderen met Kenyase leeftijdgenoten. Het project werkt met het gironummer 65840 met als omschrijving 'Ontwikkelingshulp Kenya". De brandweer van Vlaardingen houdt zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur open huis. Het thema is dit jaar de rampenbestrijding. Dat komt onder meer tot uiting iu de demonstraties die worden gegeven. Omdat de dag samenvalt met Open Monumenten dag is er een ouderwetse handpomp te zien uit de vo rige eeuw en ligt het in de bedoeling met een antieke brandweerauto te gaan rijden. Die volgt dan de route van de vroegere paavdetram. Maassluis staat weer een interessante avond te vachten met een lezing van Leen Stigter. Die heeft woensdag 16 september als titel 'Oud Maassluis'. De lezing wordt gegeven in gebouw De Ark aan de Rem- brandtlaan en begint 20.00 uur. De avonden met Leen Stigter zijn als regel uitverkocht. De Industriebond FNV gaat het 75-jarig bestaan in Maassluis vieren. Dc feestelijkheden starten in ge bouw De Kern aan de P. C. Hooftlaan op 20 novem ber en worden opgeluisterd door landelijk voorzitter Bé van der Weg. De Industriebond begon als Algemene Nederlandse Metaalbewerkers Bond (ANMB). Later ontstond door een fusie van de Industriebonden NW en NKV de FNV. De Vereniging tegen Milieubederf toont op de mi lieu dagen in Maassluis op 18 en 19 september haar nieuwe tentoonstelling over water. Er wordt infor matie gegeven over dc kwetsbaarheid van waterele menten in het landschap en de invloed van vervuil ing op hel grond- en oppervlaktewater. Dat gebeurt onder meer met een aantal panelen. De tentoonstelling is te leen voor scholen, natuur- cn milieugroepen, gemeentes cn andere belangstellen den. Agenda Schiedam vrijdag II september ïienertlisu) en film in buurthuis Nieuwiand 19.30 uur. zatmtagj 12 september Computerclub Schiedam. Temloof, H.Q0 uur. zondag 13 september Ruilbeurs dienstencentrum De 4 Molens. 13.30 uur. maandag 14 september informatie-avond vnr>r aanslaande ouders door kraam rent rum Maassteden. Magnaüa Dei-kerk, 20.0(1 uur. vrijdag 11 september Stadswandeling VVV. 19.15. zaterdag 12 september Vlooienmarkt, Lijn ba an huilen, II). 00. I Vier Fan i leken 11 lmTri a it it el, 13.30 uur Peter Fan Heken li lm), Lener des Heils. 1-1.30 uur. Wandel concert Grote Kerk. 15.00-17.(10 uur. Van Dijks Amusementsorkest, het Hof. 14.00 uur. Cry Babyi film'. Triangel. 16.30 en 2045 uur. zondag 13 september Muziek- en firaititnofoonbeurs. Lijnbaanhalk-n. 10.00-17.OU uur. maandag 14 september Muziekvereniging Voorwaarts, het Hof 19.45 Maassluis zaterdag 12 september Historische films over Maassluis, theater de Schuurkerk. 10.00- 1G.00 uur. Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Care! van der Velden Westhaven plaats 22 3131 BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Door Wessel Penning Bergschenhoek/Vlaardingen - Het eindresultaat van de geplande vuilstort. dat pas in het begin van de volgende eeuw te zien zal zijn, is voor bewoners en omwonenden van de Lickebaertpolder mogelijk nog aanvaardbaar: een groen, heuvelachtig natuurgebied 'ge bouwd' op afval. Met in het mid den een afvalberg omgetoverd tot ski-helling. Dat is dan het resul taat van jaren vuilstort, precies zoiets als in 1990 al tot stand kwam bij de gemeente Berg schenhoek:. Maar hoe gaat zoiets? Wat is de overlast precies? Het rijk ziet de vuilstort wel zitten en Vlaardingen, allesbehalve ver guld daarmee, lijkt de komst er van niet meer te kunnen tegen houden. Ais het aan het Provin ciaal Afvalverwijderingsbedrijf (Proavj ligt, wordt de Lickebaert polder in twaalf jaar volgestort met voor ongeveer 490 miljoen gulden aan afval. De bedoeling is dat één van de afvalbergen met behulp van wat zand. gras en kunststof uiteindelijk wordt om getoverd tot een ski-helling. Zo'n baan -ook gebouwd op afval- wordt al twee jaar lang druk be zocht in het recreatiegebied rond de Rotte, ten noorden van Rotter dam. Mogelijk is het gebied rond de Rottemcren één van de mooiste plekjes in de regio. Maar om te zeggen dat de ski-helling in het Lage Bergse Bos. vlakbij Berg schenhoek, daartoe heeft bijge dragen, nou nee. Misschien in drukwekkend ogend, maar zeker niel fraai passend in het groene natuurgebied langs dc Rotte. Schoonheid is ook niet de reden geweest om de verschillende heu vels daar aan te leggen. Dat was het afvalprobleem. In de jaren tachtig vervoerden da gelijks zo'n tachtig vrachtwagens hoeveelheden afval (sloop- en bouwafval en groente- en tuinaf val) naar dat gebied. Uiteindelijk groeide op de met zand afgedekte afvalberg gras, waarna ze kon uit groeien tot één van de recreatie- attracties in de Rottemeren: een 38-mcterhoge berg met vier 'sneeuwwitte' ski-banen. De bewoners vinden het eigenlijk wel best zo. Een woordvoerster van de gemeente Bergschenhoek: ..We hebben eigenlijk geen klach ten gehad van omwonenden. Mis schien een enkele keer. doordat de muziek wat te hard stond bij de skibaan. Over het afval in de grond? Nee hoor. maar d'r wonen daar ook maar heel weinig men sen." Geen last Inderdaad staat de eerste grote woonwijk op vrij grote afstand. Slechts de bewoners van het dorpje Rotte zouden in theorie te maken kunnen hebben met over last. Een bewoonster van een boerderij: „Aan die helling zelf stoor ik me niet. Laat ze daar maar lekker overheen skiën. Maar we hadden wel veel geluids overlast toen dc bergen werden aangelegd. Jarenlang denderden vrachtwagens die hellingen op en stortten dan met grote klappen het afval.'" Die denderende vrachtwagens kwamen uit de richting Rotter dam, van waar ook de meeste pro testen kwamen tegen de aanleg van de afvalbergen. Of beter: te gen het transport naar dc afval bergen toe. Vooral de bewonersor ganisatie Terbregges belang pleitte tot vorig jaar. onder meer via juridische procedures en lu dieke verkeers'vertragende ac ties. voor een vermindering van het aantal afvalauto's dat dage lijks de Terbregseweg passeerde op weg naar het recreatiegebied. Op werkdagen passeren daar 35.000 auto's, waarbij ten tijde van de aanleg van de afvalberg ook nog eens dagelijks zo'n tach tig vrachtwagens langsraasden. Voorzitter Chr. Schreuder van Terbregge's belang: „Dat waren dan joekels van veertig ton. Ik heb milieugedeputeerde Van der Vlist daarvoor nog op bezoek ge had. We waren door de trilling bang voor schade aan onze hui zen. Uiteindelijk is dc weg aange past op zulke zware vrachtwagens en is ook een aantal geluidweren- de maatregelen genomen. Maar zelfs daarna overtrof het lawaai de toegestane decibellen." Op hun hoede Normaal gesproken zullen de om wonenden van de Lickebaertpol der van dat soort overlast weinig last hebben. Volgens het plan van het Provinciaal Afvalverwijde ringsbedrijf zal veruit het groot ste deel van het. afval per spoor worden aangevoerd naar een nog te bouwen emplacement tussen de stations Vlaardingen-West en Maassluis. De treinen zuilen voor namelijk Iaat in de avond cn heel vroeg in de morgen Schiedam en Vlaardingen passeren op weg naar de Lickebaert-vuilstort. En om de overlast te beperken zullen ze niet 's nachts worden gelost. Maar Schreuder heeft op grond van zijn ervaringen met het afval- transport nog wel een advies voor de omwonenden van de Licke baertpolder. „Ze zullen constant op hun hoede moeten zijn. En zich steeds afvragen: Wat wordt er vervoerd?" Hijzelf heeft zijn bedenkingen over het binnenste van de ski-helling bij Bergschen hoek. „Natuurlijk ligt daar echt giftige troep tussen, maar bewijs dat maar eens. Als hier 's nachts of 's avonds laat weer een vracht wagen voorbijreed, van die dichte karren met zeilen erover, dacht ik; Klopt dit allemaal wel?" De bewoonster van een boerderij, pal naast de ski-helling: „Het is een eng idee, maar natuurlijk is hier tussen het onschadelijke af val ook veel gif gestort. In het wa ter van de sloten vinden we steeds weer vuiligheid. En van een boer daarachter ergens, zijn de koeien zomaar doodgegaan." Maar dat kan (of wil) geen bewo ner bevestigen. Vlaardingen - De gemeente Maassluis verhoogt volgend jaar de on- roerend goedbeiasting extra om de begroting sluitend te krijgen. Vlaardingen deed dat al eerder en kreeg een paar honderd bezwaar schriften over zich heen. Schiedam stapte vorig jaar af van de 'hondebelasting naar inkomen' en ging over op een systeem dat met dat van Vlaardingen en Maas sluis vergelijkbaar was, dus met vaste bedragen voor de eerste en voor de tweede hond. Verschillen Schiedam. Vlaardingen en Maassluis veel van elkaar wat plaatselijke belastingen betreft? Om daar wat inzicht in te krijgen is een aantal tarieven naast elkaar gezet en ook maar eens vergeleken met 'grote buur' Rotterdam. - Bovendien is aangegeven hoe één en ander zich in de afgelopen ja- ren heeft ontwikkeld. In bijgaand schema staan de cijfers overzichtelijk naast elkaar. De R staat voor Rotterdam, de Svoor Schiedam, de V voor Vlaardingen en de M voor Maassluis. R S '89 4,80 3,45 '90 5.00 3.44 '91 5,60 3,44 '92 6.15 3,55 V 5,50 5.75 6,25 5,20 eigenaren M R S V M 4,00 7,20 10.35 9,40 6.00 4,00 7.35 9,90 9,15 6.00 4,10 7.35 9.90 9.40 6,15 4,20 8,05 7.75 7,30 6.30 Afvalstoffenheffing R S V M '89 131,52 79,68 112,20 121,80 '90 134,16 87,84 112.20 121.90 '91 155.52 87,84 150.36 166,20 '92 205.92 90.60 255,60 226,80 Rioolrecht R S V M '89 175 99.10 126,50 70,00 '90 175 99,10 126,50 70,00 '91 175 99,10 126,50 85,- '92 175 175,- 130,50 92.- Kabeltelevisie (per maand, ind.BTW) R S V M '89 14,81 12,98 14,48 12,58 '90 14,81 12.98 14,48 12,58 '91 14,94 12,98 14,48 12,58 '92 14,99 12.98 14,48 13.76 Hondenbelasting R S V M '89 129,- 15/1500,- 67 95,- '90 129,- 15/1500,- 67 95.- '91 132,- 15/1500.- 70,20 98,- 160,- 200,- 118 (3e hond 141,-) 160,- 200,- 118 (3e hond 141,-j 168,- 200,- 121 (3e hond 145.-) '92 160,- 200.- 72.60 101.- 225,- 206,- 124 (3e hond 148.-) a). de sterke stijging in '92 bij dc afvalstoffenheffing wordt veroor zaakt door de AVR-iarieven die omhoog zijn gegaan. bj. bij dc hondenbelasting heeft Schiedam in '89. '90 en '91 een inko- mensalhankeilik tarief gekend, waarbij de belasting kon variëren van 15.-naar 15G0,-. e). Maassluis kent als enige gemeente in ons gebied een apart tarief voor ec-n derde hor.d, dat overigens gelijk blijft bij elke daarop vol gendehond. d). bij veel tarieven geldt dat er wat verschillen kunnen bestaan in het aangeboden pakket (meer of minder zenders bij de CAI, bijvoor beeld). Vlaardingen - De gemeente Vlaardingen stel; zich afwach tend op tegenover de invoering van eer. gcnu-entelijk identiteits bewijs. Da*, document moet. bin nen de landsgrenzen, dit/elfde waaide hebben als een paspoort of oen rijbewijs bij bijvoorbeeld het openen van een bankreke ning. Maassluis streeft ernaar de pas op 1 januar: i993 te kunnen invoe ren. De aanschaf ervan kost onge veer ƒ30,50. Schiedam volgt de Vlaardingse lijn. Ook daar wordt de kat uit de boom gekeken. Voor Vlaardingen is nog onduide lijk wat de 'status' van het docu ment is. De waarde ervan wordt betwijfeld als het bijvoorbeeld niet als reisdocument wordt ge bruikt. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft gepleit vooreen (vrijwillig) identiteitsbewijs voor diegenen die nooit naar het bui tenland gaan en geen auto rijden. In Bergschenhoek is de overlast achter de rug. Daarkanafopde vuilberg/skiheuve! worden geoefend voorde wintersport. Vlaar dingen moet alles nog ondergaan. Foto Roei Dijkstra Zaterdag 12 september, stipt 14.00 uur Zalt.o.v, Gerechtsdeurwaarders Smallcnburgc.s.. Rotterdam overgegaan werden tot IS OPDRACHT VAN BEHEERDERS NAMENS BORG STAANDE PARTIJEN Door belangrijke bank geselecteerd <3 in opslag gehouden, buitengewoon waardevolle, authentieke, handgeknoopte wollen cn zijden In alle aènetingen, ook extra groot, speciaal geselecteerde kwaliteiten en soorten zoals: Quoin, Main, Isphahan, Bidjar, Kahskay, Afshar, Afghan, Tibetan, fars, alsmede Chinese tapijten cn Berbers, tesarncn sr.c: andere tapijten. l)rz« ain beheerders overyrdngen zeer waardevolle eigendommen dienen onmiddellijk verkocht te worden, teneinde de ontstane financiële situatie te verlichten. V eUing vindt plaats in de daartoe ter beschikking gestelde ruimten van HARGALAAN 2, SCHIEDAM Bezichtiging: uitsluitend op 12 september vanaf 13.00 uur ADS Consulting (European Ceüsciioni Arbraa-joa Ageaey.', Huizen. CERTIFICAAT VAN ECHTHEID VERKRIJGBAAR Schiedam - Moet er nu wel of niet een speaker komen om de deelne mers aan de Gondelvaart te intro duceren bij het publiek? En zo ja, waar komen dan de luidsprekers te hangen: op één centrale plaats, of langs het hele parcours? Beide opties hebben hun voor- en nade len. Hang je het geluid op één plek, dan ontstaat daar een op eenhoping van toeschouwers. Verspreid je de boxen over de he le Lange Haven, dan kost dat weer gigantisch veel geld. De stichting Branders feesten Schiedam heeft dan wel het pro gramma voor het komende eve nement van 19 tot en met 27 sep tember rond. over tal van details wordt nog volop gepuzzeld. Onze kerheden zijn er ook. Wat zijn de gevolgen van het feit dat water sportvereniging De Vrije Liggers zich op het laatste moment uit de organisatie heeft teruggetrok ken? Gaat nu het sjofïellopen niet door? Want dal was immers een activiteit die de Vrije Liggers zou den verzorgen. „Problemen zijn er altijd als je zo'n grootscheeps feest organi seert." zegt voorzitter Frans van Krugten nuchter en onbewogen. Hij wijst erop dat vele honderden vrijwilligers aan de Branders fees ten meewerken. Allicht dat er dan wel eens iets fout gaat. Tot nu toe valt het allemaal reuze mee met de moeilijkheden. Er is veel meer goed nieuws te melden dan slecht. Standaard De Branders feesten floreren als nooit tevoren. Een paar jaar gele den zag het er nog naar uit. dat het septemberspektakel. ieder jaar goed voor minstens honderddui zend bezoekers, het niet lang meer zou maken. Verscheidene doorgewinterde bestuursleden gaven om uiteenlopende redenen de pijp aan Maarten en er stonden geen vervangers klaar. Als burge meester Reinier Scheeres niet persoonlijk had ingegrepen en te lefonisch een nieuwe ploeg had geronseld, was het gedaan ge weest met Schiedams promotie activiteit nummer één. De club die sindsdien de touwtjes in handen heeft maakte niet de fout ook meteen maar dc hele for mule om te guüii;ii. Du Branders- feesten organiseren is in zekere zin een standaardprocedure, zij het dat die procedure zeer om slachtig en tijdrovend is. Elk jaar keren de vaste attracties terug, de stichting hoeft alleen maar de vorm aan te passen of enigszins bij tc schaven. Zo krijgt de Gon delvaart -het konvooi van ver lichte en versierde binnenscheep- jes dat door de Lange Haven trekt - dit jaar waarschijnlijk een speaker, zodat de toeschouwers op de kade ook weten wie er voor bij varen. Van Krugten vindt de Gondel vaart (vorig jaar 35.000 bezoekers) het absolute hoogtepunt van het feest. Bestuursleden als Willy Voigt en Kous Poot roemen vooral de zondagsmarkt, 'die bij mooi weer honderdduizend mensen trekt. En Piet Lam is weer hele maal gecharmeerd van de wed strijdjes vorkheftruckrijden. Lo gisch. want hij is zelf verantwoor delijk voor dit door het publiek zeer gewaardeerde onderdeel. Oldtimers Alle bekende ingrediënten zijn weer in het feestprogramma ver werkt: de kermis, het standwer kersconcours. het boegsprietlo per i en het iive-eunccrt van een bekende Nederlandse artiest, waar dit keer Gordon voor tekent. Nieuw is de oldtimershow van de Pionier Automobielen Club. die zich ronkend en pruttelend door het centrum begeeft. Nieuw is ook de Omloop van het Volk; geen wielcrevenement, maar een idee van 21 Schiedamse kunste naars die open atelier houden. Kunst neemt in deze negende editie van de Brandersfeesten trouwens een voorname plaats in. De openingsperformance getiteld 'Ais water en vuur' is zelfs door een kunstenaar uitgedacht. Yvon Koopman voorziet honderd gele catamarans die in het water drij ven van een brandende lap: alsof er kaarsen drijven in de haven. Water en vuur waren de twee on misbare elementen bij de jenc- verproduktie. het ambacht waar aan de Branders feesten hun naam ontlenen. Dit jaar zitten er twee hoogst opmerkelijke jene ver-items in het programma: de onthulling van het standbeeld De Distillateur en het plaatsen van de wieken op de herbouwde (ko- renlmolen De Palmboom. Ze vormen samen een blijvend aan denken aan de Branders fees ten 1991. Want het gros van het pu bliek, hoe massaal het ook toe stroomt, blijft na het slotvuur- werk op zondag de 26e weer een jaartje weg uit Schiedam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1