Waterweg 13 Open rolluiken tegen criminaliteit Alle banen bij de gemeente Vlaardingen ter discussie Korte Havenbrug wordt hersteld Bassie Adriaan bij kinderopvang Meer verlichting op Hoogstraat en omgeving nodig voor veiligheid 'Primeur' voor Blijdorp: Europese otters geboren Sluiting dreigt voor oven ziekenhuisaival Gedeputeerden gunnen zich 1500 gulden erbij Staking Air Products van de baan na akkoord 'Regiootje spelen' met nieuw spel van Erasmus Landinrichtingsdienst verhuist Minister bezoekt technische vrouwen Van de Griend voorzitter SSM Deel Schiedam zonder TV Nog tvvte dagen inenten polio Fiets mét dranghek weg Autodieven opgepakt Sieraden buitgemaakt Man geraakt in gezicht Met 112 km per uur door stad Rotterdams Dagblad Woensdag 30 september 1992 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BTVlaardlngen tel 01 Ö-2340055/fax 4349754 Dordrecht - De verbrandingsinstallatie voor zieken- huisafval aan de Baanhoekweg in Dordrecht gaat mogelijk dicht. De Ziekenhuis Afval Verwerkings Installatie (Zavin) verkeert in grote financiële pro blemen. Minister Alders (VROM) heeft tot nu toe een verzoek van dc Zavin afgewezen om de verliezen op te vangen. Alders wü dat er eerst een analyse wordt gemaakt van de financiële situatie. Aan de hand daavan zal het ministerie bekijken of VROM de ver liezen wil opvangen. De in januari dit jaar geopende ziekenhuisverbrandingsinstallatie in Dordrecht heeft een tekort van 2,5 miljoen gulden. Dit is te wij ten aan het tegenvallende aanbod van ziekenhuisaf- vai. Veel ziekenhuizen bregen hun afval nog naar de AVE in Rotterdam of verbranden het zelf. Den Haag - Het bestuur van de provincie Zuid-Hol land heeft gisteren besloten zich zelf een salarisver hoging te gunnen van 1.500 per maand bruto. De ze ven gedeputeerden (drie PvdA, twee WD en twee D66) gaan per 1 januari 1993 een bedrag verdienen van 12.475 gulden per maand. De maandelijkse wed de van de provincieleiders ligt nu op 10.987 gulden. De 1500 gulden salarisverhoging is, najaren van stu die, door het kabinet-Lubbers aan alle provinciebe sturen in Nederland voorgesteld. De regering wil door het optrekken van de wedde meer evenwicht brengen tussen de inkomsten van. gedeputeerden enerzijds en de verdiensten van wethouders en ge meentesecretarissen van grote steden anderzijds, In Zuid-Holland heeft Groen Links inmiddels kriti sche schriftelijke vragen gesteld. De instemming van GS met deze salarisverhoging komt niet in pro vinciale staten aan bod. maar zal alleen worden voor gelegd aan het seniorenconvent, het informeel over leg van de fractievoorzitters uit de Staten. Rotterdam - De industrie- en voedingsbond CNV heeft vannacht mei de directie van Air Products in Rotterdam overeenstemming bereikt over de con flicten die waren gerezen. Met name over de werktij den van de tankautochauffeurs zijn volgens CNY- woordvoerder K. van Dam betere afspraken ge maakt. waardoor de aangekondigde acties van de chauffeurs zijn opgeschort. De chauffeurs waren fel gekant tegen een nieuwe werktijdenregeling, die er op neerkwam dat zij willekeurig konden worden op geroepen tussen 6.00 en 18.00 uur. Nu is afgesproken dat dit wordt tussen 6.00 en 17.00 uur en dat de dtrec- tie alleen bij uitzondering chauffeurs zal laten wer ken op onaangename tijden. Ook het conflict over de aanpassing van het vergoedingensysteem is bijge legd. De directie is nog steeds van plan alle vergoe dingen te herzien, maar heeft beloofd het CNV hier bij te betrekken. Tot nu toe wilde directie zowel de bond als de ondernemingsraad 'buitenspel' zetten. "Rotterdam - Voordat bestuurders en ambtenaren zich op de werkelijke problemen storten, kunnen zij voortaan eerst oefenen met een spel dat een bestuur lijke regio met acht gemeenten nabootst. Om zich in de milieu-, verkeers- en ruimteproblemen van de fic tieve regio Victoria te verdiepen moeten wel mini- maai zeventien ambtenaren en bestuurders hun werk een dag laten liggen. Staatssecretaris De Graaff-Nauta (Binnenlandse Za ken) nam gisteren in Den Haag het eerste exemplaar in ontvangst. Victoria is ontwikkeld door het Acade misch Centrum voor Spelsimulaties (ACES) van de Erasmus Universiteit Rotterdam in opdracht van ad viesbureau Berenschot. Het ministerie van Binnen landse Zaken en de ontwikkelingsraad voor de regio Rotterdam (Rotor) hebben het spel mede gefinan cierd. Dat de opdrachtgevers ook hopen op verho ging van de creativiteit van de deelnemers, blijkt uit de handleiding bij het spel. Door Victoria te spelen zuilen bestuurders en ambtenaren echter op ideeën komen, die ze in werkelijkheid niet durven opperen cn zAifs niet bedenker* aldus de handleiding Rotterda m - Het is geheim gehouden, maar vandaag Moeder ot- zijn ze in Blijdorp gepresenteerd: twee Europese ot- ter (links) terjongen. Ze verkeren in blakende gezondheid en duwt een zijn, met de staart meegenieten, intussen ai bijna van haar een halve meter lang. Woordvoerster Constance Al- kinderen derliesten verklaart dat de geboorte in gevangen- naar de schap een 'misschien wel wereldprimeur is'. voorgrond. Daar zag het vorig jaar niet naar uit. Het enige otter- Vanaf van vrouwtje van Blijdorp stierf, maar met een geleend daag kan exemplaar van de dierentuin uit Innsbruck bleek het iedereen in overgebleven mannetje het uitstekend (en achteraf Blijdorp de vruchtbaar) te kunnen vinden. „In Nederland is de otterjongen Europese otter als gevolg van vervuiling uitgestor- bewonde- ven. Er bestaan plannen om het dier, net zoals de be- renFoto cees vers in de Biesbosch, weer uit te zetten. Daar zullen Kuiper/ we onze twee borelingen voor beschikbaar stellen," Rotterdams zegtAlderliesten. Dagblad Vanaf vandaag zijn de dieren voor het publiek te be zichtigen. maar dat kan lang wachten betekenen. Het nest van de beesten bestaat uit een buizenstelsel en biedt nogal wat schuilhoeken. Schiedam - Met een 'rollui kenverordening' hoopt het Sehiedamse gemeentebe stuur de criminaliteit op de Hoogstraat en omgeving ge deeltelijk terug te kunnen dringen. Tegelijkertijd wordt gepoogd de eerste politie-sur- veillanten in november op straat te hebben. Werving en vooral selectie van deze hulp agenten vormen echter een groot probleem. De rolluikenverordening houdt in dat winkeliers in een deel van de binnenstad hun gesloten stalen rolluiken met subsidie van de ge meente kunnen vervangen door (duurdere) open luiken. Hiervoor wordt voorlopig 33.000 gulden uit getrokken. Open luiken bieden het voordeel dat de verlichting in de etalages gewoon kan blijven branden. Dat zou hei gevoel van veiligheid op straat vergroten. Tijdens bevol kingsonderzoeken in Schiedam in 1989 en 1990 zei een groot deel van de geënquêteerden dat zij met name de Hoogstraat als on veilig ervaren. Een van de rede nen was de slechte verlichting en de grimmige sfeer die werd opge roepen door de vele gesloten sta len rolluiken voor de winkels. Naar schatting dertig winkeliers op de Hoogstraat en omgeving proberen hun zaken op deze ma nier te beschermen tegen inbraak en vandalisme. De gemeente wil dit aantal sterk verminderen. De politiek praat momenteel over een speciale verordening die dit mogelijk moet maken. Winkeliers zouden 50 procent subsidie krij gen bij de aankoop van een door zichtig rolluik en bovendien een bijdrage om het oude luik te ver wijderen. De verordening zou af op 1 oktober dit jaar in moeten gaan en voorlopig moeten gelden tot 1 juli 1994. Alleen middenstan ders van de Hoogstraat. Broers- vest, Grote Markt, Broersveld en Dam komen er voor in aanmer king. Het werven en selecteren van po- iitie-surveillanten heeft heel wat meer voeten in de aarde dan aan vankelijk werd gedacht. Van de 32 kandidaten die de sociale diensten de gemeentepolitie had den voorgedragen, haalde nie mand in het landelijk selectiecen trum in Hilversum de eindstreep. Pas na een tweede ronde kwam een klein aantal hulp-agenten door de eerste tests heen. Een tweede test in Hilversum moet uitwijzen of er inderdaad volgens plan vier kandidaten in oktober met de opleiding kunnen begin nen. Lukt dat, dan kunnen zij om streeks november hun eerste sta ge iopen in de Sehiedamse bin nenstad. De gemeente wil uitein delijk twaalf hulpagenten aan stellen. Maar dan zal de gemeen teraad daar wel geld voor moeten uittrekken, want de salarissen zijn slechts gedeeltelijk uit subsi dies te bekostigen. Voorzichting worden de on derdelen van de Korte Ha- venbrug uit eikaar geno men om gere noveerd te worden. Over tien weken kan de oever verbinding weer «n ge bruik worden genomen. Foto Roel Dijkstra Schiedam - Een jaar of zeven na de opknapbeurt van de Appel- marktbrug wordt ook de tweede historische ophaalbrug in het Sehiedamse centrum aangepakt. Het is de Korte Havenbrug. die gelegen tussen de Korenbeurs en drukkerij Roelants een belang rijk onderdeel vormt van een ka rakteristiek stukje Schiedam. De brugdelen werden gisteren af gevoerd naar een werkplaats, waar de brug wordt gerenoveerd. Naar verwachting kan de brug over tien weken worden terugge plaatst op de betonnen fundaties. die de natuurstenen palen gaan vervangen. Met de restauratie werkzaamheden is ruim 300.000 gulden gemoeid. De in 1843 ge bouwde brug is van een type dat zeer zeldzaam is geworden in Ne derland. Dc Rijksdienst voor de Monumenten draagt bij in de kos ten. De ophaalbrug met twee brugde len over de Korte Haven is ge maakt van gietijzer en dat mate riaal is van nature broos. De brug is verstevigd met stangen, die op het bovenstuk van de brug zijn voorgespannen. Ook volgens het reguliere onder- houdsschcma was de brug aan een grote opknapbeurt toe, maar de slechte staat van de oeverver binding was zeker voor een be langrijk gedeelte te wijten aan het autoverkeer. Bij de bouw van de brug werd hooguit rekening ge houden met de last van paard-en- wagens. Tegenwoordig rijden er regelmatig zware vrachtwagens over, hoewel er slechts auto's overheen mogen die minder dan 1,5 ton wegen. ..Het is jammer, maar we kunnen uiteraard niet de gehele dag bij de brug gaan staan," zegt een mede werker van de dienst Gemeente werken. Een ander probleem is dat automobilisten soms te hard over de brug rijden. Omdat de brug steil is, schraapt de uitlaat bij het naar beneden rijden het wegdek weg." De Appelmarktbrug heeft ook on der de vrachtwagens te lijden. Het wegdek van de in de jaren tachtig herstelde brug verkeert als gevolg van het zware vracht verkeer weer in deplorabele toe stand. Herstel van deze brug is nog niet aan de orde. Na de Korte Havenbrug komen eerst de Wil lemsbrug en een aantal andere oeververbindingen voor een op knapbeurt aan bod. Door Ben van Haren Vlaardingen - Ambtenaren bij de gemeente Vlaardingen maken een spannende tijd door. In het kader van het zogenaamde O&O- proces( organisatie en ontwikke ling) worden momenteel allo ge meentelijke banen stuk voor stuk tegen het licht gehouden. Volgen de maand ontvangen de op secre tarie en bij gemeentelijke bedrij ven werkzame ambtenaren een beschrijving van de ongeveer 800 functies, die na 1 januari beschik baar blijven binnen'het in zijn to taliteit te reorganiseren gemeen telijke apparaat. Op een bijge voegd formulier kunnen zc dan aangeven, waarnaar hun voor keur uitgaat. „De zekerheid die we bieden is dat er werk en een behoorlijke werkplek is voor iedereen en dat we rekening houden met de rechtspositie van de ambtena ren." zegt gemeentesecretaris ir, Th. A. A. van Miltenburg- Kraakman. Zij stond aan de basis van de veranderingen in het amb telijke apparaat, een proces dat volgens haar is ingezet om de dienstverlening aan de Vlaar- dingse burgers te verbeteren, doelmatiger te werken en de ar beidssfeer voor de ambtenaren op te krikken. Omdat de vijf miljoen gulden, die de gehele operatie kost, binnen vijf jaar moet zijn terugverdiend, zullen er uiteindelijk wel onge veer tien arbeidsplaatsen verdwij nen. maar dat is volgens Van Mil tenburg op te vangen door na tuurlijk verloop. Er geldt momen tcel al een beperkte vacaturestop. De 800 functies, die nu beschre ven worden, zitten bij drie nieuw te vormen vakdiensten en een co- ordinerende bestuursdienst. De 74 formatieplaatsen bij het Ge meentelijk Woningbedrijf blijven buiten beschouwing omdat een verzelfstandiging van dit bedrijf wordt voorbereid. Eerder al zijn 165 ambtenaren van het GEB van de gemeentelijke loonlijst ge schrapt door de vorming van het regionale energiebedrijf. Ook val len het onderwijs, verschillende stichtingen en de in een regionaal korps op ie nemen gemeentepoli tic buiten deze telling. In 1988 had de gemeente Vlaar dingen nog 1059 ambtenaren op secretarie of bij diensten en be drijven werken. Zie ook pagina 15 Vlaardingen - Tal van Ylaar- dingse peuters zullen ongetwij feld reikhalzend uitkijken naar de dag van wijdag. Dan opent het bekende Vlaardmgse clownsduo Bassie Adriaan aan de Curaao- laan de nieuwbouw van de Stich ting Kinderopvang Vlaardingen, Zij assisteren wethouder John Ranshuijsen (welzijn), die feite lijk voor deze taak is ingehuurd. In het nieuwe gebouw is de nieu we peuterspeelzaal Ollekc Bolle- ke ondergebracht. De Hobbit. met drie groepen voor hele-dag- opvang, en Robbedoes, een groep voor buitenschoolse opvang, heb ben ook een plaatsje gevonden in In het gebouw is niet alleen plaats ingeruimd voor peuters en kleu ters. De volwassen medewerkers van het stedelijk bureau voor de organisatie en coördinatie van de Stichting Kinderopvang vinden er eveneens onderdak. De stich ting beheert zes kinderdagver blijven en tien peuterspeelzalen. Op drie plaatsen zorgt deze club ook voor buitenschoolse opvang. Een vreemde eend in de bijt van het kindercentrum vormt een groep kunstenaars, die de be schikking heeft over tien ateliers. Dc iaatsten waren niet zo gechar meerd van het idee. de voorzie ningen voor de kunstenaars di rect naast de kinderopvang te Vjn*i'i'nn 'nJ*Hor Kol-l-ivftHon yi 1 zich aanvankelijk over de hoge huurprijs. De gemeente Vlaardingen is de opdrachtgever voor het gebouw, waarvan de stichtingskosten 2,5 miljoen gulden bedragen. Het ontwerp is van architectenbureau Geluk Treurniet. Het gebouw is in acht maanden neergezet. Vlaaidingers kunnen het nieuwe gebouw op 10 oktober bekijken. Met de andere voorzieningen op dit vlak zet dan ook het in sep tember geopende kinderdagver blijf De Speelboom aan de Kraan vogellaan de deuren open. Nieu we uitbreidingen in de kinderop vang zijn aanstaande. Aan deTel- derstraat gaan in november kin derdagverblijf SamSam en peu terspeelzaal Bibelebons open. Maasland - De landinrichtings dienst verruilt het regiokantoor bij de Oude Veiling in Maasland voor een nieuw onderkomen in Delft. De dienst, onderdeel van het ministerie van Landbouw en Visserij, verwacht in december een deel van kantoorgebouw Bos ton House aan de Tanthofdreef te kunnen betrekken. De dienst verhuist omdat het kantoor in Maasland danig is ver ouderd. De keuze is gevallen op het zojuist opgeleverde huurpand in Delft, omdat dit centraler ligt in het werkgebied van de dienst én beter bereikbaar is per open baar vervoer. „Ons werkgebied omvatte vijftien jaar geleden alleen Midden-Delf land, en later het hele Westland. Maar tegenwoordig voeren we vanuit dit kantoor ook projecten uit in Leidschendam, Nootdorp en Pijnacker," aldus woordvoer der AA. Verhagen. „We hopen dat we in Delft beter toegankelijk zijn, en alle belangengroepen nog beter kunnen bedienen." Het regiokantoor, met 25 werkne mers. is belast met het opzetten cn uitvoeren van projecten om landelijke gebieden geschikter te maken voor land- en tuinbouw, recreatie en natuur. De dienst werkt in opdracht van landinrichtings- en reconstructie commissies, waterschappen en gemeenten en omvat tevens het bureau voor uitvoering van de re constructiecommissie Midden- Delfland. Tot de projecten beho ren onder meer de reconstructie van oude glastuinbouwgebieden, Midden-Delfland en de aanleg van groengebieden. Schiedam - Minister Hedy d'An- cona (Welzijn, Volksgezondheid, Cultuur) komt donderdag 1 okto ber naar Schiedam om daar het project Vrouwen in technische beroepen over te dragen aan het Regionaal Bureau voor de Ar beidsvoorziening Rijnmond. Het project werd tot nu toe uitgevoerd door de stichting Beroepseduca tie Nieuwe Waterweg Noord. Zes jaar geleden voorzag het mi nisterie van Sociale Zaken pro blemen in de personeelsvoorzie ning van de technische sector. Centra voor vakopleiding in Ne derland kregen toen de opdracht tenminste 5 procent van hun op leidingsplaatsen voor vrouwen in te ruimen. In de Rijnmond werd op dat moment slechts 1,5 procent van de plaatsen door vrouwen in genomen. Dat cijfer is nu opgelo pen tot 11 procent. Bij het Centrum Vakopleiding Rrnmond in Schiedam zal dc mi nister tegelijkertijd de première bijwonen van de voorlichtings film 'Maak je op voor techniek'. In deze film vertellen acht vrouwen over hun overstap naar een tech nisch beroep. Maassluis - Jaap van de Griend is de nieuwe voorzitter van de Stich ting Samenlevingsopbouw (SSM) Hij volgt Leny Wesenhagen op die als wethouder het college van B en W van Maassluis gaat ver sterken. Van de Griend was twaalf jaar ge meenteraadslid voor de fracties PPR en later PPR-PSP in de pe riode 1974-1986. Hij is al twee jaar bestuurslid van de SSM. Leny Wesenhagen is de nieuwe wethouder voor Samenievingsbe- leid. Onderwijs, Cultuur en Sport. Zij is dc opvolgster van Uesbcth Snoeck. Schiedam - Een groot deel van de Sehiedamse bevolking heeft het gisteravona zonder radio en tele visie moeten stellen. Dat was het gevolg van een storing in een van de trajectversterkers van het CAJ- net. De daaropvolgende reactie in andere delen van het koppelnet elders in Schiedam zorgde ervoor dat er in het westen, zuiden, oos ten en de binnenstad geen televi sie kon worden gekeken. Ook de radio liet het afweten. De storing trad op om ongeveer half zes en kon pas vijf uur later definitief worden verholpen. By het ONS kwamen honderden te lefoontjes binnen. De beiiers klaagden hoofdzakelijk over een sneeuwend en trillend beeld. Vlaardingen - Het inenten tegen polio voor personen tot veertig jaar, die niet of onvolledig zijn ge vaccineerd, gaat door op donder dag en vrijdag. Dat vaccineren wordt gedaan in zowel Schiedam, Vlaardingen ais Maassluis. Ingeënt wordt in Schiedam van 09.00 tot 16.00 uur in de GGD-ves- tiging aan de 's-Grave!andseweg 567, in Vlaardingen op dezelfde tijden in het Cincinnati-gebouw aan de Mr. LAKesperweg en in Maassluis van 09.00 tot 11.00 uur in het Gezondheidsgebouw De Vloot. Alle overige personen, meldt de GGD, zijn voldoende beschermd en behoeven niet ingeënt te wor den. Ook zij die ooit volledig zijn ingeënt, ook al is dit langer dan vijftien jaar geleden, zijn vol doende beschermd. Schiedam - De eigenaar van een racefiets heeft gisteren moeten ervaren dat het vastmaken van een rijwiel aan een dranghek ook al geen garantie meer is tegen diefstal. Klaarblijkelijk omdat het slot te stevig was, werden fiets én dranghek gestolen. De diefstal vond plaats aan het Broersvest in Schiedam, werd gisteren door de politie opgetekend bij de aangif te. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft gistermiddag rond vijf uur twee autodieven van 18 en 21 jaar uit Rotterdam aangehouden op de Holyweg. Het tweetal reed in een auto waarvan de bedrading was doorverbonden en had daar geen aannemelijke verklaring voor. Bij nader onderzoek bleek de au to in Rotterdam gestolen. Vlaardingen/Schiedam - In een woning aan de Goudsesingel in Vlaardingen is gistermorgen in gebroken. De hele woning werd doorzocht en er verdwenen onder meer gouden sieraden. Uit de kel der van een woning aan de Speen kruidstraat is gistermiddag een fiets gestolen. In Schiedam is gistermorgen in gebroken in een bouwkeet aan het Hoofdplein. Daar verdwenen gereedschap, kleding en een va- dio. Schiedam - Een 22-jarige Schiedammer is gisteravond voor behandeling aan zijn gezicht naar het Schieland Ziekenhuis ge bracht nadat hij was mishandeld door een 17-jarige stadgenoot. De mishandeling vond plaats in de Van Manenstraat en het slachtof fer werd meerdere malen met een knie in het gezicht geraakt. De dader is aangehouden in de Lan ge Singelstraat. De aanleiding is nog niet duidelijk. Schiedam - Op de Burgemeester Van Haarenlaan in Schiedam heeft de politie een automobilist bekeurd die 112 kilometer per uur reed. Dat gebeurde tijdens een snelheidscontrole, gistermiddag tussen half twee en half vier. Er werden 150 auto's gecontroleerd, wat in totaal 17 bekeuringen ople verde. 's Morgens was er ook al op de Burgemeester Van Haarenlaan gecontroleerd. Er passeerden toen 200 autc s dio goed waren voor 34 bekeuringen. 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 2