Waterweg 15 Nieuw alarmsysteem voor ouderen Patrick Balm maakt plaat om uit z'n bol te gaan Bewonersvereniging heeft vertrouwen in ABC-complex Verwarring over financiering veerdienst Rozenburg-Maassluis Schiedam, Vlaardingen en Maassluis werken samen bij hulpverlening Meer bezwaarmakers tegen Liesveldplan Fietser dood na aanrijding Albrandswaard door herindeling verdeeld 'Goeree hoort bij Rijnmondgebied' Benefiet Elly Galbis brengt 5000 gulden op Feijenoord wil extra politie Fietser botst op auto Dievegge aangehouden Autokrakers in Schiedam - Rotterdams Dagblad Vrijdag 16 oktober 1992 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 313 i BT Vlaai-dingen tel 010-2340055 'fax 4349754 Barendrecht - Een 28-jarige inwoner van Baren- drecht is vannacht overleden aan de gevolgen van een ongeval gisteren in zijn woonplaats. De man werd op de fiets geschept door een motor. Hel onge val gebeurde op de Achterzeedijk ter hoogte van de oprit naar het pannekoekcnhuis. De motorrijder, een 53-jarige inwoner van Zwijn drecht. schepte de'fiet ser in de flank. Deze werd zwaargewond naar het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam gebracht, waar hij in de loop van de nacht bezweek aan zijn letsel. Dc motorrijder hield aan de botsing een hersenschud ding en een paar gekneusde vingers-bver. Hij kon na behandeling in het ziekenhuis naar huis. Tijdens het technisch onderzoek na het ongeval ramde een beschonken.automobilist een motorfiets van de politie. Hij bleek 1.3 promille alcohol in zijn bloed te hebben. Het rijbewijs van de man. een 63-ja- rige Rotterdammer, is ingenomen. Albrandswaard - De CDA-fractie in de gemeente Al brandswaard pleit bij de algemene beschouwingen voor een studie naar de mogelijkheden van samen voeging met Pernis en Hcijplaat. De samenvoeging van de dorpskernen Rhoon en Poortugaal met het 'grootstedelijke' Hoogvliet en Charlois acht CDA- fractievoorzitter B.G. Euser ongewenst. Voor de overige fracties in de raad gaat het verzoek om nu al tot een discussie te komen wel erg ver. VVD-woordvoerder D. Roelse liet weten dat de dis cussie tot eventueel samenvoegen van de gemeente Albrandswaard met andere wijken of gemeenten wat zijn fractie betreft te vroeg komt. .Albrandswaard dient als eerste optie een zelfstandige gemeente te blijven, maar ais in het kader van de vorming van het Overleg Orgaan Rijnmond (OOR) ons een verplichte keuze wordt voorgelegd, acht ik een samengaan van Albrandswaard met de gemeente Barendrecht meer voor de hand liggend. Hoewel het samengaan met bijvoorbeeld Hoogvliet geografisch gezien meer voor de hand ligt wijs ik dit, vanwege de bestaande cul tuurverschillen, van de hand." De PvdA liet-gisteravond bij monde van fractievoor zitter G. Brussaard weten op voorhand een samen gaan met Hoogvliet niet te willen uitsluiten. ..Als cr dan toch een onderzoek komt, betrek dan ook Hoog vliet daarin." De VVD in Albrandswaard is overigens van mening dat na de vorming van een nieuw regionaal bestuur zoveel mogelijk.taken aan de gemeenten en deelge meenten moeten worden overgelaten. „Wat goed ge beurt op gemeente-niveau dient ook zo te blijven. Wat is anders de meerwaarde van het Overleg Or gaan Rijnmond?," vroeg WD'er Roclse zich af. Den Haag - Goeree Overflakkee hoort bij het Rijn mondgebied, vinden Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland. ..Die gedachte moeten we duidelijk uitstra len," aldus gedeputeerde J. C. van der Vlist gister middag namens GS tijdens het jaarlijkse begrotings debat van de provincie. Hij zei dat deze opvatting zal blijken uit een binnenkort afkomend voorstel, voor de verdeling van Zuid-Holland in vijf regio's. Rijn mond plus Goeree is daar dan écn van. Van der Vlist bestreed dat GS vanuit een defensieve houding reageren op de verregaande zelfstandig heid die Rotterdam en omliggende steden voor zich zelf verlangen. „Ook al zie je binnen het OOR-gebied van Rotterdam nu wat terugtrekkende bewegingen, maar dat is normaal. We beschouwen de plannen daar als positief en hoopvol. We willen meewerken om het OOR via een speciale wet zo snel mogelijk te vormen tot een openbaar lichaam. Maar de uitkomst mug niet een ordinaire opsplitsing van de provincie zijn," Daarmee gaf de gedeputeerde aan dal er volgens GS na vorming van vijf nieuwe Zuidhollandse regio's nog een taak zal zijn voor een provincie. Volgens Van der Vlist vindt een meerderheid van PvdA. WD en DS6 in de Staten dat ook voor wat betreft regiogrens- overschrijdende zaken als milieu, het Groene Hart, natuurontwikkeling, onderlinge coördinatie en eco nomisch beleid. Op aandrang van Groen Links zei Van der Vlist dat er in december een discussie komt over wat de pro vincie nou vindt van Zestienhoven. Diezelfde maand is ook een Staten-debat gepland over de toekomst van dc glastuinbouw. GS wijzen de komst van een groot tuinbouwgebied in de Hoeksche Waard, zoals voorgesteld in een onlangs verschenen ambtelijke nota. 'nu niet af. Verder zei Van der Vlist dat volgend jaar zal worden gediscussieerd over dc vraag hoe de door Rotterdam verlangde havengroei kan worden gerijmd met de eisen van wonen en leven. De vraag van het CDA om meer haast te maken met een kustlocatie, werd door Van der Vlist afgewezen- Het tijdschema luidt nog steeds dat er medio 1994 een inrichtingsplan komt voor nieuw land in zee. Tenslotte zinspeelde de gedeputeerde erop dal wel licht een speciale organisatie nodig is om grootscha lige woningbouw in de zuidflank van het Rijnmond gebied uit te voeren. Het college van GS komt nog met een notitie daarover. Rotterdam - Het benefietconcert voor dc ernstig zie ke Elly Galbis heeft voorlopig vijfduizend gulden op gebracht. Gisteravond is het voor de voortzetting van haar behandeling op de Filipijnen van de ex-zan geres van The Katz Band gehouden in het Rotter damse zalencentrum Palace. Ongeveer vierhonderd bezoekers zorgden voor het gunstige resultaat. Elly Giabis lijdt aan kanker en wordt hiervoor in Ne derland behandeld. Haar hoop is gevestigd op nabe handeling in haar bnd. waar de 30-jarige vrouw een zoontje en eer: genoot heeft, die ze door haar ziekte al twee jaa; :vt heeft gezien. Rotterdam - De wijk Feijenoord wil blijvend extra PcbuLaue/.iud in ut* Oraiijebuuivisli'aat. Als gevolg van extra inzet van twee agenten, in de winkelstraat sinds het voorjaar, is er een sterke daling van het aantal winkelovervallen. De bewoners voelen zich °ok een stuk veiliger. j Maassluis - In bestuurlijke krin- I gen heerst grote verwarring over de toekomstige financiering van het veer tussen Rozenburg cn Maassluis. Het lijkt er op dat door een wetswijziging de provincie Zuid-Holland en de twee betrok ken gemeenten nauwelijks weten waar zij aan toe zijn. In een amendement op de herver deling van het wegenheheer hoeft dc Tweede Kamer in september bepaald dat er voor veel veerdien sten een nieuwe constructie komt. In Zuid-Holland gaat het om dertien veerponten. Volgens de nieuwe wetgeving blijven be heer cn onderhoud van deze dien sten in handen van de provincie, maar gaan de betrokken gemeen ten voortaan beslissen over dc ta rieven. Een van deze diensten is die tussen Maassluis en Rozen burg. De persvoorlichter van de provin cie kan geen antwoord geven op de vraag hoe de twee overheden hu n fi na nc ie 1 e vera n l woord el ij k- hoden voor het veer op elkaar af zullen stemmen. Theoretisch is het immers mogelijk dat een ge meente voorstander is van lage tarieven, terwijl de cxploitatiecij- fers van de provincie juist een ta riefsverhoging noodzakelijk ma ken. De voorlichter komt niet ver der dan de mededeling dat het om ..een buitengewoon ingewikkelde materie" gaat. In Maassluis is nog niets ver nomen van dc nieuwe verant woordelijkheid over het veer. Voordat hij commentaar geeft, wil de gemeentelijk woordvoerder eerst bij de provincie informeren naar de nieuwe constructie. Ook daarna houdt hij vast aan 'geen commentaar: eerst moet de offi ciële mededeling van de provin cie binnen zijn. Daarna zal Maas sluis het aan de provincie overla ten om voorlichting te verstrek ken over de nieuwe situatie. Over tariefstellingen voor dc pont heeft in liet Maassluise stadhuis nog niemand nagedacht. In Rozenburg is wel een ciaal schrijven over kleine voet- en fietsersveren, maar over een wijziging die be trekking heeft op het 'eigen' veer naar Maassluis is niets bekend. „Ik ga eens informeren bij de pro vincie," belooft de woordvoerder. Veercomm issari s Vissers zegt vanuit zijn kantoor in Maassluis te hopen dat de gemeenten straks voldoende kermis van zaken zul len hebben om de tarieven te kun nen vastellen. „En dan moeten we maar afwachten of we daarmee zullen uitkomen." Onduidelijk is of de tarieven van dc veerdienst per 1 januari om hoog zullen gaan of gelijk zullen blijven. Omdat de gemeenten nogal overrompeld zijn door de nieuwe wetgeving, beslist de pro vincie dit keer nog zelf over de ta rieven van volgend jaar. Dat be sluit wordt in november geno men. Volgens de provinciale pers voorlichter zou een verhoging „hard noodzakelijk" zijn. Veer- commissaris Vissers daarentegen verwacht dat de prijs van een veerkaartje volgend jaar niet om hoog zal gaan. Vlaardingen - Een 21-jarige fiet ser uit Schiedam i ser uit Schiedam is gisteravond rond zeven aangereden door een auto. bestuurd dooreen 23-jarige Schiedammer. Dat gebeurde op de Noord vest. De fietser verleende geen voor rang. Hij liep een hoofwond op er. is daaraan in het Schieland Zie kenhuis behandeld. Vlaardingen - Er komt één cen traal alarmeringssysteem voor ouderen in Schiedam, Vlaardin gen en Maassluis. De instellingen voor het ouderenwerk in de drie steden hebben samen met Patri moniums Woningstichting en de Thuiszorg Nieuwe Waterweg Noord de stichting Personenalar- mering opgericht. De SPA gaat het nieuwe, doof Siemens ontwik kelde en Komma!foon' gedoopte systeem exploiteren. In vergelijking met het al be staande systeem in "Vlaardingen, dat vijftien gulden per gulden per maand kost. is het nieuwe sys teem een stuk duurder. Een abon nement kost 33 gulden per maand en daarnaast moet de abonnee eenmalig zestig gulden betalen voor de aansluitkosten. Volgens Gerard Vonk van de stichting Raad voor het Ouderen werk Vlaardingen gaat een derge lijke kostenvergelijking echter niet helemaal op. Het bestaande (gesubsidieerde) sysieem is niet voor iedereen toegankelijk: dat is alieen bestemd voor ouderen van af 65 jaar met een medische indi catie die bovendien niet gehuis vest zijn in een aanleunwoning of een beschut wonenprojèct. Het nieuwe systeem daarentegen is voor iedereen - althans voor ie dereen met voldoende geld. Vonk zegt dat aan dat laatste wel een mouw is te passen. Abonnees kunnen een beroep doen op de Bijzondere Bijstand. De draadloze alarmering bestaat uit een kastje met ingebouwde zender en luidspreker dat om de hals, in de borstzak of aan de broekriem gedragen kan worden. Wordt de knop ingedrukt, dan komt na 30 seconden een verbin ding tot stand met de Alarmcen trale Vlaardingen, die meteen een hulpverlener (huisarts, thuiszorg) waarschuwt. Vonk verwacht dat de SPA een groot aantal kastjes zal afzetten. Het systeem zou een uitkomst be tekenen voor veel alleenwonende ouderen. Mogelijk krijgt de SPA ook veel nieuwe klanten als de subsidie op de bestaande alarme ringssystemen komt te vervallen. Volgens Vonk wordt daar 'bin nenskamers' al over gesproken. Op het gesubsidieerde systeem zijn in Vlaardingen momenteel circa 150 ouderen aangesloten. Schiedam - De Vlaardingse poli tie heeft gisteren op het Voorplein een 39-jarige vrouw uit Rijswijk opgepakt, omdat ze kort daarvoor uit een winkel aan de Korte Hoog straat een tl esje parfum van 140,- had gestolen. De vrouw bekende toen zo werd aangehouden. Ze was op dat moment in gezel schap van twee mannen, die ove rigens niet bij do diefstal betrok ken waren. Schiedam - Op twee plaatsen in Schiedam zijn auto's opengebro ken. Dat gebeurde op de Rotterdamse - dijk en in de Anna van Buren- straat. Een paraplu en een radio vormden de buit. Door Nathalie Lans Schiedam - „House is in. House is iets waarbij je gigantisch uit je bol gaat. Je zweet op het ritme var. de muziek en kan alles verge ten," zegt de 21-jarige house- freak Patrick Balm. De Schiedammer die overdag een baan als computerprogrammeur hoeft, is in zijn vrije tijd veel 'met house bezig". Afgelopen weekend kwam zijn eerste plaat uit. Terwijl hij vertelt hoe hij ertoe ge komen is de plaat, getiteld Origi nal Aboriginal, te maken horen we op de achtergrond de stevige beats van zijn produktie. Moeder Tosca vindt de plaat 'te gek' en draait hem in haar balletlessen. Patrick vindt het leuk te horen hoe de dansers beneden in dc bal letstudio mee gillen op zijn mu ziek. „Op de balletschool begin ik al beroemd te worden. Van de week kwam ik thuis en toen hoor de ik een paar tieners zeggen: he. dat is 'm van die plaat." Patrick maakte dc plaat samen met Erik Muller cn Leon van Houwclingen. „We hebben een demo gemaakt cn zochten naar een platenmaatschappij. Een kant en klare versie moetje trou wens nooit opsturen, want dan kunnen anderen de muziek van je pikken voordat er contracten zijn getekend. Dus wij gaven een cassettebandje met heel veel ruis en kwamen terecht bij Basic Beatrecording," legt Patrick uit. Het resultaat is duidelijk. Er wer den duizend platen geperst en dit weekend komt er ook een cd uit. Op de vraag of het nou niet zo is uat iedereen tegenwoordig een houseplaat in elkaar gooit cn maar enkele houseplaten be kendheid krijgen, antwoordt Pa trick beamend. „Er zijn inder daad veel jongens en meisjes die houseplaten maken, maar dat zijn vooral gabbernummers. Er zit weinig muziek in die platen, het is gewoon domweg springen. Sommigen hebben het geluk dat het dan toch nog iels wordt. Kijk maar naar dat nummer Poing- Poing in de top veertig. Maar meestal komt zon plaat niet ver der dan de voetbalkantine. Zo van lekker springen, niks aan dc hand." De Schiedamsc hou se freak is van mening dat zijn plaat anders is. „Dit is commercieel. Er zit meer swing in dan in de gabberplaten." Patrick hoopt natuurlijk op een kiein succes, maar hij ziet het ma ken van de plaat, vooral als zijn hobby. „Ik wil verder in de auto matisering en daarnaast in mijn vrije tijd doorgaan met het maken van muziek. Als ik uit mijn werk kom. dan ga ik eerst een halfuur tje mixen. Dan raak ik de stress van een dag werken kwijt. Pas wanneer ik een half uurtje uit mijn bol ben gegaan, ga ik op mijn gemak eten. Het maken van Original Aboriginal zie ik als een mijlpaal in mijn leven. Het gaat me niet om het geld. Hoewei het toch wel leuk zou zijn SJS Ccü Stukje Villi ul' ïjtuiiI. uia jingle gebruikt kan worden, daar verdien je namelijk behoorlijk aan. Het zou wel leuk zijn. zoiets als: eeeee-la-ia, eeeee-la-la. dit is Veronica." Patrick Balm: 'Als ik uit mijn werk kom, ga ik eerst een halfuurtje mixen. Dan raak ik de stress van een dagwerken kwijt.' Foto Roel Dijkstra Vlaardingen - Opnieuw is een be zwaarschrift ingediend tegen de vernieuwingsplannen voor het Liesveld in Vlaardingen. Deze keer hebben de actievoerders Don en Ruigrok. die al jaren op het Liesveld wonen, een brief met 220 handtekeningen voor het col lege van burgemeester en wet houders overhandigd op het stad huis. In de brief wordt bezwaar ge maakt tegen toepassing van de snelle artikel 19-proccdurc. waar bij vrijstelling van het maken van een bestemmingsplan wordt ge vraagd door projectontwikkelaar Mul ti Vast goed voor de bouw van winkelpassages met overkapping er. twee woontorens op het dak van de nieuwe winkets. Zij ver zoeker. B en V," af te zien van haar voornemen om hiervoor een buui\ \ui guiuüiig af te gewn. Volgens Don en Ruigruk zitten onder de ondertekenaars van het bezwaarschrift deze keer niet uit sluitend Liesveldbewuners, maar hebben ook mensen uit Holv en de Westwijk hun handtekening geplaatst. Vorige week hebben zij ook al een bezwaarschrift inge diend met 123 handtekeningen. Toen ging het tegen de bouw van een parkeergarage aan de Jou- bertstraat en dc hoge fiat op de kruising van Liesveld en Veer- plein. in de volksmond al Lange Jan genoemd. In hun nieuwe brief herhalen de bezwaarmakers, dat ze de afwij king van het bestaande bestem mingsplan te ingrijpend vinden en wijzen ze op de landelijke re putatie van de bestaande bebou wing. Bewoners van het Liesveld, van wie volgens de briefschrijvers velen vrijwel permanent aan huis zijn gebonden, verliezen heizicht op de winkelpromenade cn zullen bij zonnig weer een verblindende reflex van de nieuwe overkapping in hun huizen krijgen. Ook wijzen zc op het verdwijnen van ruim dertig jaar oude bomen en de aan tasting van hun privacy door de bouw van de nieuwe woontorens. Schiedam - De laatste bezwaren en problemen die de Bewoners Vereniging Schiedam Centrum en de bewoners van de Boter- straat jegens de komst van het ABC-complex in de Lange Kerk straat hadden, zijn uit de weg ge ruimd. Ze waren bevreesd voor geluidsoverlast en de te verwach ten uitlaatgassen van auto's die gebruik maken van de parkeerga rage die in het ABC-complex komt. Na een gesprek mei een al gevaardigde van de gemeente Schiedam en de architect van het winkelcomplex dat deze week plaatsvond, hebben de betrokke nen er het volste vertrouwen in dat er volgens de afspraken wordt gebouwd. Tijdens de bijeenkomst werd door de gemeente een rapport ge presenteerd waarin de te ver wachten omvang van het geluid bij het gebruik van de Uvee ver diepingen tellende parkeergara ge en de afzuiging van de uitlaat gassen uitvoerig en duidelijk wor den behandeld. Volgens dat rap port krijgen de omwonenden niet te maken met stank- of geluids overlast. De garage bevat 306 parkeerplaat sen en wordt hoofdzakelijk benut door bezoekers van het ABC-com plex of ander winkelend publiek dat direct na het doen van bood schappen weer vertrekt, zegt het rapport. Volgens de opgave van dc gemeente Schiedam worden de parkeerplaatsen op topdagen vier maal gebruikt zodat per dag maximaal 1224 personenwagens de parkeergarage in-en uitrijden. Als het wat waait blijven de uit laatgassen niet in de garage han gen maar worden ze via de open gevel afgevoerd. Is het windstil dan wordt de concentratie uitlaat gassen binnen de normen door een mechanisch ventilatiesys teem weggezogen. De afgezogen lucht wordt dan op het dak van do garage aan de kant van de Lange kerkstraat loodrecht omhoog uit geblazen. Voor wat betreft de geluidsover last moeten cr wel enige aanpas singen worden aangebracht. Uit resultaten van hot onderzoek dat ten behoeve van het rapport i> verricht, blijkt dat er voorzienin gen moeten komen aan de Heren straat-zijde van de garage om bin nen de vastgestelde geluidsnor men te blijven. De zogenoemde portalen op de eerste laag moeten dichtgezet worden met glas of an der materiaai om aan de vereiste geluidsisolatie te voldoen. Overdag 17.00-19.00 uur) is maxi maal 50 decibel geoorloofd, 's avonds van 19.00 lot 23.00 uur 45 decibel en gedurende de nacht mag niet meer dan 40 decibel wor den geproduceerd. De laatstge noemde richtlijn is hoogstwaar schijnlijk niet eens van toepas sing omdat de parkeergarage be halve tijdens koopavonden na 18.00 uur is «cdoton Omhink* het feit dat de garage gebruikt kar. worden tijdens theatervoor stellingen en andere activiteiten in do avonduren, gaat men er in hel rapport van uit dat de garage 's avonds dicht blijft.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 2