9 Nieuwsgierigen verdringen zich in Maddox Parkeertarieven gaan flink omhoog Onduidelijk hoe men uit winkels moet vluchten Stallen bij Schiedamse meters en automaten twee keer zo duur Knotters werken met 'ellebogenstoom' Vlaardingen wil ook treintaxi Restaureren monumenten wordt aantrekkelijker Hond wordt duurder in Maassluis Jeugdland in herfst vakantie naar buiten Bewoners Indische buurt blijven protesteren Transportbedrijf eerste op nieuw industrieterrein Extra aandacht voor boezemkade Boonervliet Supermarkt mag komen in Hoek van Holland Muurschildering prooi vandalisme Jongen achter autostuur Vlaardinger beroofd Bij inbraken tv's en telefoon weg Diefstal van auto's Aanrijdingen Rotterdams Dagblad Maandag 19 oktober 1992 Maassluis - Viervoeters ontkomen niet aan de ta- «efsverhogmgen. die de gemeente Maassluis voor jaar 1993 heeft afgekondigd. Naast de kosten •oor het hondevoer en eventuele medische verzor ging moeien hun bazen volgend jaar rekening hou- ]zn met een belastingaanslag van 104 gulden. Het Biief bedraagt nu 101 gulden. Bezitters van meerde re honden zijn slechter uit. Voor de tweede hond aioet de eigenaar 124 gulden ophoesten. Vanaf de derde hond moet hij of zij 152 gulden per viervoeter betalen. De gemeenteraad is unaniem akkoord ge- zaan met de tariefsverhoging van 3 procent. Schiedam - Hoewei het weer wat guurder wordt trekt Jeugdland er in de herfstvakantie weer op uit in verschillende delcp van de stad. Vanaf vandaag toten met vrijdag 23 oktober worden op straat tal van activiteiten voor de kinderen op poten gezet. Uiter aard kent de herfstweek van Jeugdland weer enkele hoogtepunten. Op dinsdagmiddag 20 oktober staat kindertheater Pias in wijkcentrum Nieuwiand op de planken en ter afsluiting verzorgt theater Snater vrijdagmiddag in de Blauwe Brug een optreden. Waardingen - De wijkcommissie Indische buurt en enkele bewoners zijn te vroeg met hun bezwaar schrift tegen de bouw van dertig woningen en een kantoor op het terrein Biliitonlaan'Ambonlaan te ïlaardingen. Dat vindt de commissie voor de be zwaarschriften uit de gemeenteraad. De commissie heeft vastgesteld dat bezwaar is ge maakt tegen een voorbereidingsbesluit. Dat besluit op zich heeft nog geen gevolgen waardoor bezwaar den nadeel kunnen ondervinden. Dat gebeurt pas. aldus de commissie, ais op basis van het voorberei dingsbesluit andere beslissingen worden genomen, bijvoorbeeld betreffende de afgifte van een bouwver gunning. Ook de afgifte van een verklaring van geen bezwaar geeft meer aanleiding te protesteren, zo wordt vastgesteld. Bewoners uit de buurt vinden de gekozen bouwvorm ontsierend en vrezen verder dat hun woningen grote delen van de dag in de schaduw komen te liggen. Ze protesteerden eerder al, zonder ïucces, bij de gemeenteraad. Hoek van Holland - Het transportbedrijf Thomas Boers BV is de eerste die zich heeft gevestigd op het nieuwe industrieterrein Dwarskulk in Hoek van Holland. Dit terrein vormt een aanvulling op het in dustrieterrein Prins IIcndrikweg, dat geheel is uit gegeven. Thomas Boers BV is gespecialiseerd in transport en opslag van goederen. Voorheen was het bedrijf op drie verschillende plaatsen in 's-Graven- zande gevestigd. Door ruimtegebrek en doordat de vrachtwagens heel vaak door het centrum van 's-Gravenzande moesten rijden, moest worden uitgezien naar een nieuwe io- katie waar alle aktiviteiten gezamenlijk konden wor- Jergebracht. Het nieuwe pand heeft voor het een uitstekende ligging, omdat de belangrijk- ik bestemming van Thomas Boers B.V. Engeland is. Aan de Dwarskulk is de afgelopen maanden een groot nieuw bedrijfspand gebouwd met een opper vlakte van 6.000 vierkante meter. Het gebouw dient vooral voor de opslag van goederen. Dagelijks maken vrachtwagens de oversteek van Hoek van Holland naar Harwich en terug. Als over enkele jaren de nieuwe ligplaats bij Stena Line is ge realiseerd. kunnen de vrachtwagens bijna recht streeks vanaf hc*t bedrijf de boot oprijden. Maasland - Om het onder water zetten van de Fop- penpoldcr in Maasland zonder dijkdoorbraken te la- len verlopen, sluit hoogheemraadschap Delfland en kele boezemkeringen. Van maandag tot en met vrij dag gaan de Zuidbuurt bij de Boonervliet. de Gaag en de Harnaschwetcring bij de Hodenpijlbrug. de Zijde bij de Korpershoeksebrug, het Nieuwe Water en de Westgaag bij de Spartelheul en de Westgaag bij de Burgerweg dicht. De Foppenpolder wordt deels onder water gezet met water uit de omliggende vaarten, om er een plas van te maken voor de pleziervaart. Medewerkers van Delfland volgen de inundatie nauwgezet. Vanaf van daag wordt in circa een week ruim een miljoen ku bieke meter water aan de omliggende vaarten ont trokken. De uitvoering kan alleen gebeuren als de weersomstandigheden gunstig zijn (weinig regen). Medewerkers zullen onmiddellijk ingrijpen bij drei gende of werkelijke doorbraak van één van de boe zemkaden van de Foppenpolder. Met name de boe zemkade langs de Boonervliet wordt tijdens de inun datie als een kwetsbare waterkering beschouwd en daarom doorlopend geïnspecteerd. Als zich een doorbraak voordoet zal de waterstand in Delflands boezemwateren dalen. Ook zal het water in de vaarten dan sneller stromen dan normaal. Bij een vroegtijdige doorbraak van de Foppen polder-dij ken kan één van de uiterste maatregelen zijn om het boezemwater op peil te brengen met rivierwater 'brak water) via de keersluis Boonerhaven bij Maas sluis en de Dclflandse Buitensluis in Vlaardingen. De sluiting van de waterkeringen van maandag tot en met vrijdag brengt met zich mee dat de scheep vaart tijdelijk zal zijn gestremd. Hoek van Holland - Mits wordt voldaan aan een aan- tsl voorwaarden, heeft de commissie Ruimtelijke Or dening van de Hoekse deelgemeenteraad geen be zwaar tegen de vestiging van een Discount Super markt aan de Hoekse Brink. Daarmee lijkt de drei gende leegstand van het pand van Garage Schoen- -meiier. die verhuist naar het industriegebied, van de baan. De vestiging van horeca is in strijd met de overlastvcrordening dus leek de aanvraag van dc su permarkt welkom. De discount wordt beperkt tot 600 rietkante meter waardoor er ook nog vestigingsmo- gelijkheden zijn voor een andere winkel of bedrijf. Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131 BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Vlaardingen - De Koningin Wil helm ma haven begint uit te groei en tot een volwaardige tegenhan ger van het Vlaardingse uitgaans centrum aan de Westhavenkade. Na het Repetitiehuis voor pop groepen, het drijvende restaurant l'Homard d'or en de disco's Het Packhuijs en Caroussel. opende zaterdagavond een nieuwe hore cagelegenheid aan de KW-haven zijn deuren. Maddox. Bert van Zantens muziekcafé annex expo sitieruimte in het voormalige ha ringpakhuis van de Dogger Maat schappij, trok meteen massaal publiek. Al op de receptie was het opmerkelijk druk. Eer. stralende, maar stiknerveuze Van Zanten kreeg een lawine van compli mentjes over zich heen van Vlaar- dingens culturele incrowd, plaat selijke horeca-ondememers en een groot aantal nieuwsgierige stadgenoten. De lof gold niet alleen de sfeervol le inrichting van de gewezen ha ringzolder. waar het een paar we ken geleden nog doordringend naar vis en pekel rook. Van Zan ten werd ook geprezen om zijn moed. Want hij wil met Maddox meer realiseren dan enkel een ge zellig café met live-muziek. Mad dox moet ook een vooraanstaande expositieruimte worden, een gale rie die aansluit op het culturele aanbod in Rotterdam. Op de twee de verdieping komen bovendien, als de plannen doorgaan, een res taurant en een bioscoop. Voorlopig wil Maddox naam ma ken met concerten en tentoon stellingen van moderne kunst. De Braziliaanse band Fuzue beklom Met 'forro', feestelijke muziek voor iedereen, Kreeg de Braziliaanse band Fuzue het publiek snel op de dansvloer. Foto Peter Mottenboer als eerste het podium en maakte meteen duidelijk welk repertoire het publiek voortaan elke zater dagavond kan verwachten: uit bundige. niet-westerse klanken die onbedwingbare dans neigin gen oproepen. Met stuwende rit mes kreeg de achtkoppige forma tie de aanvankelijk afwachtende zaal al snol in zijn greep. Om een zo breed mogelijk pu bliek te trekken gaat Maddox maandelijks klassieke concerten verzorgen op zondagmiddag en om de veertien dagen jazzavon den op donderdag De eerstvol gende optredens m Maddox zijn op donderdag 22 oktober het Fapy Lafertm Trio en op zaterdag 24 oktober East Meets Wot. Gewapend met zagen trok een groep vrijwilli gers zaterdagmorgen vroeg de polders ten noorden van Schiedam in. Het was de eerste keer dit seizoen dat de knotgroep aan de slag ging. De knotters werken vooral langs de 'groe ne linten' die vanuit de polders de stad binnen komen, zoals de Harreweg, de Kerkweg en de Joppelaan. Hun taak is de bomen in goede con ditie te houden. Werk is cr volop. Vorig jaar wer den circa 500 wilgen geknot of opgesnoeid. Daarnaast werden enkele tientallen essen, ie pen en elzen van hun pruik verlost. Onder lei ding van een deskundige werden vorigjaar ook enkele hoogstamfruitbomen onderhanden ge nomen. De knotters werken, zoals zij zelf zeg gen, met 'ellebogenstoom'. Ze gebruiken het liefst handgereedschappen. Die zijn milieu vriendelijker dan de elektrische gereedschap pen, die met hun tuide geronk de stilte in de pol ders verstoren. Foto Roei Dijkstra Vlaardingen - In de grotere Vlaar dingse winkels is de 'bewegwijze ring' naar de nooduitgang vaak slecht aangegeven. Dat moet dui delijk beter, aldus de afdeling Vlaardingen van de Consumen tenbond na een onderzoek in 23 winkels. Bij ongeveer driekwart van de onderzochte winkels ont braken pijlen die de weg naar do nooduitgangen moeten wijzen. Het is overigens de enige kritiek die de bond uit in een rapport waarin de bevindingen zijn opge schreven. Over alle andere pun ten is de Consumentenbond rede lijk tevreden. Geconstateerd is dat m de meeste gevallen (89,3 procent) de nood uitgangen zonder sleutel konden worden geopend. Verder is vast gesteld dat er tijdens de bevoorra ding van de winkels genoeg ruim te overblijft om te vluchten (87 procent). Achter de nooduitgangen werden meestal geen obstakels aange troffen td0.5 procent.) en brand trappen en bordessen zijn over het algemeen goed bruikbaar *66.7 procent). Geconstateerd is Vlaardingen - De gemeente Vlaardingen heeft zich bij de Ne derlandse Spoorwegen ge meid als geïnteresseerde voor de invoe ring van de tieintaxi. Of de trein taxi er komt staat echter nog niet vast. Het verzoek om in Vlaardin gen de speciale taxi te laten roden werd al begin dit jaar gedaan, maar het werd enige tijd terzijde gelegd omdat toen een landelijk evaluatie-onderzoek werd gehou den in de gebieden waar gebruik wordt gemaakt van de treintaxi. Nu dat onderzoek i& afgerond is de aanvraag alsnog in behande ling genomen. Treintaxi YOF. een onder n om mg die sa m e n we rk t met de NS. is op zoek naar een Vlaardmg taxibedrijf dat de spe- Ie roten Tret'V,-p|70>eiN verzorgen. In december wordt de beslissing genomen of de trein taxi er daadwerkelijk komt en welk taxibedrijf ir. dat geval gaat rijden. verder dat vrijwel steeds de hand wordt gehouden aan rookverbo den (93.3 procent). De Consumentenbond-afdeling heeft uok gekeken naar de moge lijkheden voor rolstoelgebruikers om te vluchten bij een calamiteit. Dat heeft geleid tot de stelling dat deze mensen onmogelijk op eigen kracht een verdieping kunnen verlaten als de liften buiten wer king zijn gesteld, bijvoorbeeld in geval van brand Verder is vastgesteld dat m de be zochte meubelzaken zichtbaar bra ndbiu smalen aal ontbrak. De zichtbare aanwezigheid weid als een .-.tuiend en ontsierend t me:ïl in de winkel gezien. Dc bezochte grote waicnhu. hebben allemaal een nood aggre gaat voor het geval de netspan ning uitvalt. Bij éon winkel is ge constateerd dat dc nood deur ge blokkeerd was. ten vijl erboven wel de verlichte aanwijzing was aangebracht. Tot de uiuLwuutli. iukcu beho ren Hema. V Sr D, C&A. Albert Heijn-ijhalen. Sanders Meubel- stad. Üc Winter de Lange. Gam ma. Roobol. Blokker. Emous Sport en Wibra. Schiedam - Bezoekers van de Schiedamse binnenstad die hun autoin de buurt van het centrum willen parkeren, zullen metin gang van volgend jaar meer kleingeld bij zich moeten steken. Omdat volgens de Wet en het Besluit Gemeentelijke Parkeer belastingen de gemeentelijke parkeerverordeningen aan nieu we voorschriften moeten voldoen, is de gemeente verplicht de parkeertarieven flink op te schroeven. Momenteel kan de auto voor een kwartje per kwartier bij een par keer met er- of automaat worden gestald. Aan het eind van dit jaar wordt dat tarief verdubbeld. Voor een uur parkeren moet twee piek in de meter worden gestopt. De tariefverhoging gaat m per 1 januari 1993. Om de parkeerders per die datum te kunnen ver plichten bij parkeerapparatuur te betalen moeien twee verordenin gen worden vastgesteld met daar in opgenomen de wijziging van de huidige parkeerregelgeving. De prijsstijging staat los van de- wijziging van het totale verkeers beeld in de binnenstad dat wordt voorbereid. Hoeveel straks moet worden betaald voor een plekje in de parkeergarages die nog ge bouwd worden, is niet bekend. Omdat de taneven al sinds jaar en dag ongewijzigd zijn. kwam dc raadseommisie al enige tijd gele den met het voorstel om de par- keerpnjfc aan te passen. En nu met de verandering van de par- keerverordenmg de gelegenheid zich voordoet, is het tarief dras tisch verhoogd. Ook in Vlaardingen wordt het parkeren op de openbare weg duurder. In de parkeergarages kan men de auto straks voor twee gulden per dag kwijt, maar voor i en plaats op eén van de parkeer vakken in en nabij het centrum moet men dieper in de buidel tas ten Daar mag voor twee gulden slechts een uurtje worden gepar keerd. Nu betaalt men 1.25 per uur. Schiedam - Het wordt Schiedam mers die in een monumentaal pand bezitten en dat willen res taureren mokkelijker gemaakt de restauratie tc financieren. Dat vloeit voort uit de overeenkomst die binnenkort wordt onderte kend door de Stichting Nationaal Restauratiefonds en de gemeente Schiedam. Dc overeenkomst betekent dat particuliere eigenaren van monu menten. zo'n 200 m getal, voor hel opknappen van hun bezit m aan merking komen voor een ge meentegarantie en daarmee een financiering bij hel restauratie fonds kunnen krijgen. Dal houdt in dat ze een lening kunnen krij gen die een halve procent lager iigl dan bij dc gebruikelijke hypo theekrente. Waar de banken het monument m zo'n geval eerst wil len taxeren, neemt het restaura tiefonds genoegen met de ge meentegarantie. Het voordeel is dus ook dat de financiële bijdra gen sneller vrijkomen. In Schiedam wordt bij dc monu menten een onderscheid ge maakt tussen rijksmonumenten (180 stuks), gemeentelijke monu menten (huisjes Fabnstraat) en beeldbepalende panden met his torische waarde (200 stuks). De overeenkomst wordt woens dag 28 oktober in de aula van het Stedelijk Museum ondertekend door oud-Schiedammer mr. Pie- ter van Vollen hoven, voorzitter van het stichtingsbestuur van het Nationaal Restauratiefonds en burgemeester Rei nier Seheeres. Na de ondertekening maakt Van Vollen hoven met een select ge/el- schap een rondvaart over de Lan ge Haven om enkele monumen ten in ogenschouw te nemen. Vlaardingen - De muurschilde ring van Jan van Reeven up dc evenementenhal van het Lyn- baaneomplcx moet als verloren woiden beschouwd De commis sie voor beeldende kunst lu-ett Van Reeven ontraden zijn met grainti besmeurde werkstuk te restaureren Bi) wijze van troost krijgt de kunstenaar een vervan gende opdracht. Hij mag elder? m Vlaardingen een nieuwe muur schildering maken. Van Reeven mug zelf een iokatie oui.ui.keit, mooi dat moei Wei eth plaats zijn waar zijn werk beten? overlevingskansen heeft dan m de smalle on sombere doorgang tussen de twee hallen van het Lijnbaancomplex De curnmissie voor beeldende kunst, die daar onlangs een kijkje nam. oordeel de dat op deze plek nooit een muurschildering aangebracht had niugen worden Van Roevons schildering maakt deel uit van een prnjekt dat een aantal jaren geleden door Vlaai- dmgse kunstenaars werd uitge voerd ln opdracht van de ge meente werd toen een artistieke 'routing' aangebracht tussen hel terrein van de ouue Lijnbaan en ik* iiawn. De inuuisciiikieimg was ook bedoeld om de donkere dom gang een wat vriendelijker aanzien te geven In de loup der jaren is het werkstuk ten prooi ge vallen aan vandalisme Maassluis - In de Joubertstraat in Maassluis is zaterdagavond een automoblist van 16 jaar opge pakt. De jongen reed m een auto met een Belgisch kenteken. Hij had. verklaarde hij tegenover de politie, de auto geleend van een vriend en was van België naar Maassluis gereden. Dc- auto werd in beslag genomen en later door een Rotterdams familielid van de eigenaar opgehaald. Dc 16-jarige bestuurder kreeg een bekeuring. Vlaardingen - Op het Tussenpad in de Westwijk is gisteravond een lB-jarige Vlaardinger door twee mannen van zijn tas beroofd. Een onbekende man versperde de wandelende Vlaardinger de weg. een tweede man pakte het slacht offer van achteren beet en trok de tas uit zijn handen. Het slachtof fer kreeg een duw en de daders vluchtten in de richting van de Van Baerlcstraat. Zij waren circa 19 jaar oud, beiden donkerblond en ongeveer 1.90 meter lang. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft afgelopen weekeinde een Hink aantal meldingen van inbraken geregistreerd. Uit een woning aan dc Magnoliastraat werden een klcuren-tv. een tele foontoestel en geld ontvreemd. In de Johan de Winstraat vonden twee inbraken plaats. In één huis werd de tv gestolen; de schade van de tweede inbraak wordt nog geïnventariseerd. Behalve in woningen, sloegen dieven ook hun slag in kelder boxen. Dat gebeurde aan de Van Hogcndorplaan (buil: twee iïct- senj en de Louise dc Colignylaan ibuit: één fiets). Van een winkel aan het Veerplein werd de etala geruit ingegooid met een tegel. De dieven nuttigden een paar ijs jes in de zaak en namen het geld uit de kassa met*. Vrijdag werden twee vrouwen voorgeleid voor de officier van Justitie, nadat zij in Vlaardingen bij een inbraak waren betrapt. Vlaardingen/Schiedam - In de Es- doornstraat in Vlaardingen is een auto gestolen. Het gaat om een blauwe Opel met het kenteken NP-27-FL. Op de Rotterdamse- weg verdween eind vorige week een Opel, die een dag later in Rot terdam werd teruggevonden. In Schiedam werd een blauwe Opel (HJ-86-DS) gestolen. Dc au to stond geparkeerd aan de Savor- nin Lohmanlaan. Uit de Van Kar- nebeekstraat verdween een witte Ford met het kenteken PZ-56-HJ. Bij de Schiedamse politie kwa men dit weekeinde elf meldingen binnen van inbraken in auto's. De buit bestond uil radio-casselte- spelers. gereedschap en geld. De Schiedamse politie is juist deze maand begonnen meteen gerich te actie tegen auto-inbraken en diefstallen van auto's. Op de Floris de Vijfdelaan in Vlaardingen werden maandag ochtend vrnog Hvoe Rnilerdam- merc van 34 en 36 jaar aangehou den op verdenking van een po ging tot au to-in braak. Een omwo nende hoorde het alarm afgaan en waarschuwde de politie. Die trof het duo aan in een portiek. Een van de mannen bekende een auto-inbraak te hebben gepleegd in de Jaeoba van Be ierenstraat. Vlaardingen/Schiedam - Op de 's- Gravelandseweg in Schiedam werd vrijdagavond op de midden berm een auto aangetroffen. De wagen was vermoedelijk door een te hoge snelheid uil de bocht ge vlogen en tegen een boom terecht gekomen. De bestuurder, een 23- jarige Rotterdammer, bleef onge deerd Met een zware hersenschudding is zaterdagmiddag een 37-jarige vrouw uit Schiedam naar het zie kenhuis gebracht nadat zij op de kruising Vivaldilaarv'Eduard van Beinumlaan met haar fiets op een auto was gebotst. De vrouw v er ic endc de auto geen voorrang. Een 22-jarige automobilist uit Den Hoorn is zondagavond om streeks half zes in de sloot langs de Holvvveg m Vlaardingen te recht gekomen. Dc man wilde on der het rijden een lies limonade van de vloer pakken. Hij verloor de macht over het stuur en be- icjiiuue in het Vvatei Vrijdag ging bij een botsing tus sen twee auto's op rijksweg 20 een bestelbusje over de kop. De 39-ja- rige bestuurder uit Rotterdam raakte niet gewond.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1