15 'College schuift zaken voor zich uit' DAMESMODE 89, 109, Bebouwing van Broekpolder nog steeds omstreden onderwerp AKKERMAN B.V. 'Wethouders in deeltijd' Subsidie voor fietspad 'Trefpunt voor alle ouderen in Schiedam-Noord' fskkermeif fav Weer muziek in de Unie Wisseltrofee voor beleid Muziekspektakel Holysingel veiliger Sterren en planeten kijken in Schinkelshoek Computerdag Twee gouden bruidsparen TECHNISCH INSTALLATIEBEDRIJF Energierekening Schiedam niet hoger, maar lager M ODE DEAKTUEELSTE MODE VINDT U BIJ SKYLINE MODE! VOOR JONG EN OUD 4c 9BE Rotterdams Dagblad Donderdag 29 oktober 1992 Schiedam Met ingang van zondag 1 november heeft Frans Leermakers van café de Unie aan de Gcrrit Verboon- straat weer elke zondagmiddag muzickformaties over de vloer. In samenwerking met Kees van Krug- ten. voormalig drummer van het Danssalon-orkest, treden er de komende zes maanden beurtelings tien verschillende bands op die hoofdzakelijk jazz-, funk- en bluesmuziek ten gehore brengen. De optredens zijn van 16.30 tol 19.00 uur en het spits wordt zondag afgebeten door de dixieland-formatie Dazzlin. De toegang is gratis. Wethouder Chris Zijdeveld heeft vanmiddag uit han den van kunstenaar Marcel Warmenhoven de "wis seltrofee emancipatorisch personeelsbeleid" overge dragen gekregen. De trofee, een kunstwerk, moet de gemeentelijke organisatie stimuleren de plannen uit te voeren die in de nota 'Emancipatorisch Perso neelsbeleid' zijn genoemd. Jaarlijks krijgt het meest geemaneipeerde organisatie-onderdeel van de ge meente het kunstwerk uitgereikt. Het Netwerk Vrouwelijke Ambtenaren is destijds op gericht om erop toe te zien dat de plannen in de nota worden uitgevoerd. Uit die hoek kwam ook het idee een wisseltrofee in te stellen om het beleid onder de aandacht te brengen, te stimuleren en te ondersteu nen. Wethouder Aad Wiegman reikt de wisseltrofee op dc internationale vrouwendag. 8 maart 1993, uit aan het best geëmancipeerde gemeentelijke organi satie-onderdeel. In de sporthal Margriet wordt zaterdag 31 oktober geen bal gegooid of geschoten, maar klinkt er alleen muziek. Die dag vindt het bondscoocours voor show bands. drumbands en majorettepelotons plaats. Het Alegcmccn Muziek Overleg Schiedam tekent voor de organisatie. Maar liefst 33 korpsen uit verschil lende provincies strijden om promotie naar een ho gere klasse. Het concours duurt van 10.00 tot 18.00 uur waarna dc Finale en de prijsuitreiking plaatsvin den. Wie het muziekspektakel wil bijwonen moet 2.50 gulden betalen. Vlaardingen Op de kruising Holysingel/Dillenburgsingel is on langs gestart met reconstructiewerkzaamheden. In de middenberm van de Holysingel worden stroken aangelegd voor verkeer dat linksafwil slaan. De bus halte van hjn 56 (richting centrum) bij verzorgingste huis De Meerpaal wordt verplaatst naar de busbaan Dillenburgsingel en halverwege de maand novem ber worden er verkeerslichten neergezet. Die ver keerslichten worden voorzien van de zogenoemde groene wachtstand voor het verkeer op de Holysin gel. Pas als er verkeer vanuit de zijstraten komt. springt het licht op de Holysingel op rood. Zodoende kunnen de voetgangers en fietsers de Holysingel straks veilig oversteken. Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Westhaven- ptaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Mensen die altijd al eens een kijkje in het heelal heb ben willen nemen kunnen dat morgen en zaterdag doen. Op die dagen vertoeven telescoopbezitters van 18.00 tot 22.00 uur in het park Schinkelshoek aan de Zuidbuurt 79 om belangstellenden de kans te geve., een indruk op te doen van wat er aan het firmament is te zien. Volgens organisator P. Santema zijn bij heider weer de planeten Mcrcurius. Venus. Sa- turnus. Mars en de maan en talloze sterren waar neem baai'. Mocht het zicht te wensen overlaten dan worden er in het restaurant in het park dia's over de astronomie getoond. In beide gevallen is de toegang gratis. Computerclub Rijnmond houdt zaterdag 31 oktober van 10.00 tot 17.00 uur in wijkcentrum Holy haar jaarlijkse hobby-computordag Bezoekers kunnen ondermeer kennismaken met diverse clubs, spelle tjes en computertekenen. Het wijkcentrum ligt aan de Anstide Briandring 90 en de toegang is gratis. Mevrouw J, Timmcrmans-de Gunst, echtgenote van de loco-burgemeester, heeft gisteren twee gouden bruidsparen in het zonnetje gezet. Eerst ging ze op visite bij de heer Holland en mevrouw Hofland-Ver schuur aan de P. C. Hooftlaan 114 om hen te felicite ren met het feit dat ze precies 50 jaar geleden in Den Haag in het huwelijk traden. Ook het echtpaar Le- kluse kreeg mevrouw Timmermans op bezoek ter ore van hun gouden huwelijk. De heer Lckluse en mevrouw Lekluse-van Essen, wonende aan de Van Bccthovenlaan 479, gaven elkaar 50 jaar geleden in Rotterdam het ja-woord. Beide bruidsparen ontvin gen namens de gemeente uit handen van mevrouw Timmermans de gebruikelijke geschenken. Agenda Schiedam donderdag 29 oktober Schnjla\ond Amnesty Inu.."national Blauwe Brug, 1830-20 01) Start cursus 'Bonsai voor beginner4Blauwe Brug. 1930-2100 uur Wydag 30 oklohiT Kleding cn speelgoedbeurs, buurthuis Nieuw land. Albard a straal 1-5.10 00-14.00 uur Vlaardingen donderdag: 29 oktober Cabal cl-diner met Ihva TJakvow t en Kees Torn Harmonie. 18 30 uur Sihnjwrsavüiio met Hans Centrale Bibliotheek. Waal- sïrajt 100.20 00 uur Een anttek soap opera'. Stadsgehoorzaal. 2015 uur Kleine Vera liiim), Stadsgehoorzaal. 20 30 uur vrijdag 30 oktober j i "aars.cultureel centrum tlollaniiiu Oo-thavenkade 42 'Vlooienmarkt Lijnbaanhallen lUöl!-17 00uur Maassluis donderdag 29 oktober Spreekuur Zieken'onds. Koningshot'. 14 llö uur Bridge, Koningshof. 1945 uur Vlaardingen - DG6 houdt niet langer onder alle omstandighe den vast aan een inwonertal van 75.000 voor Vlaardingen. Frac tieleider Wil van Rijn heeft gisteravond tijdens de begrotings behandeling in de gemeenteraad laten weten dat getal te willen 'heroverwegen, mits gemotiveerd'. Uit de wens van de gemeenteraad om het aantal inwoners weer op 75.000 te brengen, distilleerde D66 de conclusie dat bebou wingvan de Broekpolder mogelijk moest worden. Dat vond het CDA ook. maar de PvdA was daar mordicus tegen. De WD lijkt zich ook langzaam tegen woningbouw in de Broekpolder te ke ren. De bebouwing van de Broekpol der zou onder meer moeten wor den vastgelegd in het strcutuur- plan dat voor Vlaardm -n m de maak is. D66 hee1' wond gepleit dit plan op ."ten. Als reden werd opgeg< .u dat het structuurplan een visie op lange re termijn moet zijn. Voor D66 is dat minimaal tien jaar en dat be tekent voor de Democraten extra studie, dus uitstel. Die roep om uitstel was weer ko ren op de molen van de oppositie die het college van B en W ver weet de zaken voor zich uit te schuiven. WD-fracticleider Bram Zonne: „Dev loruitgangdie wordt bereikt, ontstat voorna melijk door schuiven, doorschui ven." De liberaal verweel het college overigens meer. Zonne meent dat de coördinatie tussen de diverse wethouders niet goed is. Er is vol- snelheïd bij de sanering van het Buizen gat. Hij vreest dat er an ders geen rijkssubsidie meer zai zijn voor bodemsanering cn dat dan de bouwplannen voor dat ge bied helemaal op de lange baan moeten worden geschoven. Sprak Kandel nog van ..een dege lijke begroting", CDA-fractie- voorzitter Jopie Schumacher- Schmtger vroeg zich hardop af of er wel „voldoende basis was voor zelfgenoegzaamheid". Zij noem de de begroting „weinig spectacu lair". Schumacher: ..Of het te recht is om thans van een 'oogst jaar' te spreken, wallen we betwij felen." In dezelfde geest uitte Rien Lens- velt (SGP/GPV/RPF) zich. Hij noemde onder meer de veiligheid voor de burger, de bestrijding van de criminaliteit, de sociale ver nieuwing, het ontbreken van bouwplannen en het milieu als za ken waar nog veel aan gedaan moet worden. Ook het uitblijven van de plan nen voor het Hoogstad-terrein (te genover het Kolpabad) stoort Lensvelt en met hem meerdere raadsleden. „Door het afhaken van de projectontwikkelaar is de stagnatie in de ontwikkeling van het Hoogstad-terrein overduide lijk geworden." Lensvelt zei hogelijk verbaasd te zijn over het idee nieuwbouw voor het openbaar voortgezet on derwijs op het Hoogstad-terrein te plannen. Hij wil daarover meer duidelijkheid hebben. Die duidelijkheid had Rcmi Pop- pe van de Soeiahstiese Partij niet nodig. Hij verweet het college ..helemaal niets" gepresteerd te hebben en teveel als bedrijf te opereren. Daardoor is nu alles in Vlaardingen te koop. aldus Pop- pe. van de sky-hne tot de winkel centra en van het Woningbedrijf tot de stadsontwikkeling. gens hem geen samenhang in het beleid, geen prioriteitstelling, Zonne had ook problemen met de vele paginagrote advertenties waarmee het college van B en W zich de laatste maanden in het ad vertentieblad Groot Vlaardingen manifesteert. Dc oppositie vindt dat ook aan haar geluid rucht baarheid moet worden gegeven. In twee moties verwoordde de raad dat standpunt Een motie cn een amendement werden ingediend om in Vlaar dingen sneller moer woongebie den, te krijgen waar maar 30 kilo meter per uur mag worden gere den. De gemeenteraad vindt dat daar meer geld dan tot nu toe aan moet worden besteed. H*.* CD/ deed daarvoor zelfs een a -ntal concrete suggesties. PvdA-fractievoorzitter Bert Kan dei drong, evenals meerdere raadsleden, onder meer aan op Maassluis - Maassluis kan in de toekomst vermoedelijk toe met wethouders-in-deeltijd. Volgens WD'er John Scheerstra is een dergelijke degradatie van de da gelijkse bestuurders van de ge meente een logisch gevolg van de aanstaande vorming van een re gionaal bestuur. ..Maassluis houdt zich dan aiieen nog bezig met zaken als cultuur, onderwijs, sport en samenlevingsbeleid. Voor diegenen in dit huis met toe komstperspectief is dat iets om rekening mee te houden." Als alles volgens planning ver loopt. treedt het nieuwe regiobe stuur op 1 januari 1995 aan. Ze ventien in het Overlegorgaan Rijnmond (OOR) verenigde ge meenten vormen vanaf dat mo ment een. onderdeel van een nieu we 'provincie Rotterdam*. Be langrijke zaken als milieubeleid, financiën en ruimtelijke orde ning worden dan op het 'provin ciehuis' in Rotterdam bepaald. Of de streefdata worden gehaald, waagt Scheerstra vooralsnog te betwijfelen. „Bestuurlijke proces sen volstrekken zich doorgaans langzaam cn weloverwogen. Aan de dagelijks bestuurstafel hoeft u daarom niet direct te schrikken." Schiedam - Auto's rijden er al op de Bokehveg in de Spaanse Pol der maar voor fietsers is er nog geen goede voorziening getrof fen. Dankzij een financiële injec tie van het ministerie van Ver keer en Waterstaat komt daal' bin nenkort verandering in. Op ver zoek van de gemeente Schiedam is er subsidie 284.400) verleend om de fietsroute 's-Gravelandse- weg/Giessemveg aan te kunnen leggen. Het traject loopt van de Nieuwpoortweg over de Schie en via de Bokelweg parallel langs de rijksweg A20 richting Giessen- plein m Rotterdam. Het deel van af de Nieuwpoortweg tot aan de Hulpbrug over do Seine al ge ruime tijd in gebruik. Annie Schouten (links) is weliswaar uit de aktiviteïtencommissie gestapt maar laat nog vaak haar neus zien. Ook de nieuwe leden Nana Liefveld, Wim Bakker, Mïeke Spee, Tine van der Heiden (staand vlnr) en Bep van Asten (zittend) nemen een kijkje 'achter de schermen'. Foto Roel Dijkstra Door Sander Sonnemans Schiedam - Met een open dag wil de groep vrijwilligers die in dien stencentrum De Woudhoek de ac tiviteiten organiseert, alle oude ren uit Schiedam-Noord nu ein delijk eens kennis laten maken met het trefpunt. Het wordt hoog tijd dat de oudere buurtbewoners weten voor wie het dienstencen trum is, vindt de activiteitencom missie. Het bijna twintigjarige diensten centra m aan het Hcijermansplein trekt dagelijks legio ouderen. Wie er binnenwandelt treft één grote huiskamer waarin groepjes vrou wen met handwerkjes in de weer zijn, de mannen het met de bil- jartstok op het groene laken te gen elkaar opnemen en de vrijwil ligers als gediplomeerde gast vrouwen thee en koffie serveren. Achter het grote gordijn dat de ruimte in tweeën snijdt, zijn man nen en vrouwen 'op leeftijd' ge concentreerd aan het werk met waterverf en penselen. Je kunt er een speld horen vallen, maar als de aktiviteïtencommissie een be zoek brengt is het met de rust ge daan. Dan wordt het werk even neergelegd om wilde halen op de kunstwerkjes te voorkomen. „Dit is nog maar een greep uit het aanbod van aktiviteiten." laat vrijwilligster Annie Schouten we ten. „Kaarten, bingo, dansavon- 'en. yoga, handwerken, kerstaeti- viteiten, er is van alles te doen. En natuurlijk hoef je nergens aan mee te doen. Je kunt hier ook voor een gezellig babbeltje ko men." Annie Schouten is 86 jaar en een begrip in het dienstencentrum. Toen ze achttien jaar geleden met haar inmiddels overleden man in de bovengelegen Heijermansfiat kwam wonen, stapte ze direct in de aktiviteïtencommissie. Dit jaar heeft ze er een punt achter gezet. „Waarom? Omdat ik het gezien mijn leeftijd wel welletjes vind. Ik ben kerngezond hoor. De enige hulpmiddelen die ik heb zijn mijn bril cn mijn kunstgebit. Maar eer lijk gezegd moet ik ook toegeven dat de nieuwe leden van de aktivi- teitencommissie en ik niet op één Lijn zaten. Het zal wel met het leeftijdsverschil te maken heb ben. Overigens heb ik wel alle vertrouwen in dc nieuwe lich ting." Het feit dat Annie geen aktivitei ten meer op poten zet, wil nog met zeggen dat ze thuis achter de garaniums zit. Ze heeft zo haar ei gen bezigheden. „Overal waar aangepakt moet worden," zegt Marianne Looijen. coördinatrice van het dienstencentrum, „steekt Annie de handen uit de mouwen. Bovendien doet ze m allerlei an dere richtingen nog vrijwilligers werk. Echt een goud vrouwtje." Frisse wind Inmiddels waait er voor wat be treft het tijdverdrijf een frisse wind door De Woudhoek. Wim Bakker, Bep van Asten, Tine van der Heiden, Mïeke Spee en Nana Liefveld zijn de nieuwe gezichten in de aktiviteiteneommissie. Nu ze de uitdaging zijn aangegaan hebben ze grootse plannen. „Laat ik voorop stellen," zegt Wim Bakker, de enige man in het gezelschap, „dat het dienstencen trum er niet alleen is voor de Woudhoek. Er zijn mensen hier in de buurt die van het bestaan niet afweten. En veel van de mensen die het wel kennen, denken dat onze ruimte bij dc Heijermansfiat hoort. Ons eerste streven is dan ook om een bredere groep oude ren te bereiken. We wallen heel Schiedam-Noord over de vloer. Daarom houden we dinsdag 3 no vember een open dag." „En als dat lukt willen we inven tariseren of we wel datgene doen wat de ouderen willen," neemt Bep van Asten het woord over. „Als de ouderen die hier dinsdag langskomen, ons laten weten naar welke aktiviteiten hun inte resse uitgaat, kunnen we daar op inspelen. Het gaat er tenslotte om dat alle mensen van 55 jaar en ou der zich m het dienstencentrum thuis moeten voelen als ze op zoek zijn naar sociaal kontakt of ontspanning Bakker: ..Het dienstencentrum is cr voor alle ouderen uit Schiedam-Noord maar dankt ook zijn bestaansrecht aan de inbreng van ouderen. Iedereen mag mee denken en meepraten. En voor degenen met drempelvrees kan ik zeggen dat De Woudhoek zeker geen nude tuttenUuh ts U ziet van ons regelmatig advertenties voor gasverwarming en sanitair, maar wist u dat wij u ook van dienst kunnen zijn bij onderhoud en/of renovatiewerkzaamheden zoals: lood- en zinkwerken, uiteraard ook in authentieke stijl aanleg of reparatie van gas- en waterleidingen ontstoppen en vernieuwen van rioleringen aanleg en onderhoud van cv-installaties aanleg en onderhoud van sanitaire artikelen zoals badkamerverbouwing etc. vernieuwingen van dakbedekking, waarin wij diverse kwaliteiten dakbedekkingsmaterialen verwerken, al naar gelang uw wens eiectrotechnische installaties Al ons werk wordt uitgevoerd door goede vakbekwame mensen. Onder toezicht van de plaatselijke energiebedrijven en wij hanteren alleen materialen welke zijn goedgekeurd door de KIWA, GIVEG en KEMA instituut. 12 3133 Ll3 VlriaMirigen 010 434: DO Fi 43581- Schiedam De begroting voor volgend jaar lijkt een flinke deuk te slaan in het imago van de ge meente Schiedam als kampioen energiebespaar- der. De uitgaven voor aardgas en eJectriciteit stij gen in 1993 met maai' liefst 85 procent. Althans, die indruk wekt de gemeentebegroting. Maar vol gens wethouder bari de Leede (Milieu) is juist het omgekeerde aan de hand: de energiekosten zul len in '93 licht dalen. De gemeenteraadsfractie van D86 ontdekte dat er dit jaar een bedrag van 732.000 gulden voor ver warming en verlichting van de openbare gebou wen op de begroting stond, terwijl de gemeente denkt daar volgend jaar ruim 1,3 miljoen gulden voor kwijt te zijn. D66 kan geen enkele redelijke verklaring voor die buitensporige stijging beden ken en heeft burgememester en wethouders ge waagd de zaak uit de doeken te doen. De tabellen in de begroting laten voor sommige gebouwen soms een verdubbeling of zelfs ver drievoudiging zien van het electrieiteits- en aard gasverbruik. Gemeentekantoor 's-Graveland bij voorbeeld werd dit jaar opgevoerd voor 27.900 ku bieke meter aardgas, maar wordt geacht volgend jaar 75.300 kuub te verstoken. Andere uitschie ters zijn de bibliotheek (van 14.000 naai' 27.000 kuub) en de gezamenlijke schoolgebouwen, die van 73.000 naar 137.000 kubieke meter aardgas gaan. Volgens wethouder De Leede gaat het niet om een feitelijke stijging, maar heeft de gemeente de cij fers op een andere manier in de begroting ver werkt dan in voorgaande jaren. „Het is niets meer dan een boekhoudkundige wijziging," aldus De Leede. Worden de echte cijfers van '92 en '93 met elkaar vergeleken, dan geeft de gemeente Schiedam volgend jaar niet meer geld uit aan aardgas en electriciteit, maar wordt er twee pro cent op de energierekening bespaard. In heel Rotterdam en zeer wijde omgeving is geen aktuelere kollektie te bekennen. Skyline presenteert nu 2 wereldaanbiedingen: i SCHITTERENDE PARKA'S in rood, blauw jJ- en groen Normaai-149,-a Bij Skyline JACKS IN ZIJDEGLANS 4f Schouders gesmokt. In antraciet en bottle. Normaal -229r Bij Skyline L Cl l UU11 IC. en nog vee) meer aanbiedingen waar u geen nee tegen kunt zeggen. ZIE ONZE ETALAGESEN U SPRINGT NAAR BINNEN! ROTTERDAM: -1e Middellands! raat 9 -Noordmolenstraat 35 -v- - Peppelweg 60, Schiebroek SCHIEDAM: - Broersvest 57 donderdag koopavond) VLAARDINGEN: - Kuyperstraat56 >K. MAASSLUIS: - Nieuwstraat 16 DE KOFFIE STAAT KLAAR!

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1