9 Kantine sportcomplex Shell uitgebrand Winkeliers binnenstad geven strijd niet op Activiteiten op sportterrein tot nader order stilgelegd Bewoners blokkeren Wiardi Beekman singe! sueiheid bij Toneel overheerst in 'bloedstollende crime-comedy' Geldloper beroofd Vroege Vogels plant eerste boom in Lickebaert Lof voor pionier Thoffl H. van der Boon GGD rukt uit voor zak cement Scheepsbouwer officier aanleg van 30 km-gebieden' Ontslagen rector wil geen geld Voor tonnen steunfraude Doorrijder aangehouden Jeugdige vernielers Verdacht van autodiefstal Brand in kelders Fietsendieven gearresteerd Rotterdams Dagblad Maandag 2 november 1992 Schiedam - „Gert. een geslaagde edoch zeer veel zeurende yup en Hermiene, een onderdanige edoch zelfbewuste net startende huis vrouw, raken verdwaald op zoek naar de goedkoopste weg om uit de parkeergarage te komen.'1 Zo begint het programmaboekje dat afgelopen vrijdag- en zaterdag avond werd verkocht in het Passagetheater, Het theater bood twee avonden lang de Schiedamse produktie 'Doris D. het nooit meer' van Barbara Fleischmann. Fleischmann, die na een opleiding voor dans en muziek in Duitsland naar Schiedam kwam om balletlessen te ge ven, schreef zoals zij zelf zegt 'de bloedstollende crime-comedy' en nam de choreografie op zich. Voorgaande jaren trad Barbara Fleischmann op met de Schiedamse Big Band. Dit jaar wilde zij een optreden zonder live-muziek en koos de danseres voor meer toneel tussen de balletten door. Vijf toneel- spelers en dertig dansers laten zien hoe een echtpaar getuige is van de moord op het wassen beeld van Doris D. Het stel wordt verdacht en vlucht door het riool Zij komen terecht in een nachtclub en bekij ken daar een optreden in de hoop dat zij op die plek niet gezocht wor den door detective Klunso. Uiteindelijk belanden alle dansers en to neelspelers in de rechtzaal. Wanneer blijkt dat hei om een vermoord wassen beeld gaat. wordt de rechtszaal omgetoverd tot feestzaal en eindigt het verhaal met een happy end. Een Schiedamse produktie waarbij werd gezongen, gespeeld en ge danst. Het is een hele klus om zo'n produktie te verwezenlijken. Toch was het jammer dat de nadruk meer op het toneel dan op het ballet lag. Het publiek, dat voornamelijk voor het ballet kwam, werd een beetje teleurgesteld. Hoewel er twee balletten te zien waren die veel goed maakten. De meisjes in de nachtclub, gekleed in sexy rode en zwarte lingerie, brachten een uitdagende show ten tonele. De musical was afwisse lend voor wat betreft de muziekkeuze en de personages, want even later lieten dezelfde meisjes een sterke choreografie zien waarin zij als nonnen dansten. NATHALIE LANS Schiedam - Even voor sluitingstijd van de winkels is zaterdagmiddag op de Broersvest een geldloper be roofd. De man, met de dagrecette van een grootwin kelbedrijf op weg naar de bank, werd op de hoek van de Passage en de Broersvest bedreigd door een man met een pistool en een bivakmuts. Vlak voor de vlucht zou de overvaller verschillende schoten heb ben gelost. De geldloper en voorbijgangers bleven ongedeerd. Met een mededader vluchtte de man naar een witte Opel Kadett, die klaar stond bij de Passage. De door de politie ontketende klopjacht is vooralsnog zonder resultaat gebleven. Vlaardingen - De eerste boom tegen de vuilstort in het Lickebaert-gebied ten westen van Vlaardingen is zaterdagmiddag geplant door medewerkers van het Vara-radioprogramma Vroege Vogels. Het betreft een on geveer drie meter hoge Robinia of pseudo-aca- cia, een boomsoort die een goed alternatief vormt voor tropische hardhout soorten. De Initiatiefgroep tegen Afvalberging wil binnenkort 10.000 bomen planten op de plaats waar de vuilstort is gedacht. Daarover wordt morgenavond in de Harmonie aan, de Vlaardingse Schiedamseweg een informatie avond gehouden die om acht uur begint. Schiedam - In de crisisjaren had'Thom H. van der Boon een eenmanszaakje aan de Hoogstraat. Bijna zestig jaar later is er sprake van een firma die lei dinggevend is op het gebied van produkten ten be hoeve van zeilmakerijen, tentenfabrieken, caravan- en kampeerbedrijven. Volgens burgemeester Scheeres dankt het bedrijf de groei aan zijn toe* komstvisie, die volgens hem ook tot uitdrukking 'komt in het nieuwe bedrijfsgebouw. Met dit pand, dat vrijdag officieel werd geopend, vervult Thorn H. van der Boon een pioniersfunctie. De zeilmakerij was het eerste bedrijf dat zich op het nieuwe bedrijfs terrein Vijfsluizen vestigde. De gemeente kocht het terrein in 1983 als onderdeel van een reddingsplan voor scheepswerf Wilton-Fijenoord. Waar vroeger de schepen van de helling rolden, tracht de gemeente nu een scala aan bedrijven te huisvesten. Van der Boon werkt met 42 mensen in het nieuwe pand. De nieuwe vestiging werd hard nodig, want als gevolg van de snelle omzetstijging kampte het bedrijf met een enorme ruimtenood. In het onderkomen aan de Boterstraat werd gewerkt in zevnden en pand jes. De op pensioengerechtigd aangekomen Henk wan der Boon senior 2; een mooi slot van zijn levenswerk om deb et nieuwe kan toor te begeleiden. De zoon van de oprichter van hel bedrijf droeg de da gelijkse leiding van het bedrijf reeds twee jaar gele den over. Vlaardingen - GGD. duikers van de brandweer en de politie zijn vrijdagnacht in de weer geweest bij de Oosthavenkade in Vlaardingen. Het vermoeden be stond dat er een man te waterwas geraakt- De consternatie was ontstaan toen een viertal Vlaar- dingers uit een disco was verwijderd. Kort daarop hoorden enkele passanten een plons en zagen zij drie man zich met een taxi uit de voeten ruiken. Daarop werden poiitie, GGD en brandweer gewaar schuwd. De bewuste taxi werd acntergehaald, even als de waarheid. Het bleek een zak cement te zijn ge weest die in het water was gegooid. De vierde man lag thuis in bed te slapen. Maassluis - Ter gelegenheid van 2ijn aischeid als adjunct-directeur van de Vereniging Nederlandse Scheepsbouw Industrie (VNSI) is Maassiuizer ir. M. A. P. de Lange benoemd tot officier in de Orde van Oran.ie-Nassau. Loco-burgemeester Ruud Tim mermans heeft de bijbehorende versierselen wij- dagmiddag uitgereikt. De Lange werkte laatstelijk bij het Vlaardingse ingenieursbedrijf Jongen, waar hij in 1967 werd benoemd tot adjunct-directeur. Timmermans vertelde dat de gedecoreerde dankzij zijn integriteit en deskundigheid een 'niet weg te denken rul heeft gespeeld in de herstructureringspe riode vl:'h-Nederlandse scheepsbouw.Ook buiten de wen De Lange zeer actief, onder meer bij de Vereniging Huiseigenaren Lijsterlaan en de hockey en tennisvereniging Evergreen. Vlaardingen - De personeelsvereniging van de Shell is ernstig gedupeerd door een brand, waarbij gisterochtend het vereni gingsgebouw op het sportcomplex aan demr. L.A. Kesperweg is verwoest. De brandweer wist de sporthal en de aanpalende kan toren voor de vlammenzee te redden. De activiteiten op het sportterrein zijn tot nader order stilgelegd. Het brandalarmeringssysteem in negen kon de brandweer het sein de zaal sloeg zondagochtend om half zeven alarm. De melding kwam via het interne alarme ringssysteem bij de Shell-raffina- derij in Pernis binnen. De Vlaar dingse brandweer werd direct ge waarschuwd en was snel ter plek ke. Het inwendige van de kantine was echter niet meer te redden. Aanvankelijk liepen de andere opstallen gevaar, maar om half 'brand meester' geven. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. Een snel onder zoek leerde, dat er geen resten van smeulende peuken in de as bakken of prullebakken werden aangetroffen. Wellicht is er spra ke van kortsluiting. Er zijn geen aanwijzingen voor brandstich ting. De opstallen van het terrein zijn voor buitenstaanders moei lijk bereikbaar. De kantine - Shell zelf spreekt van het restaurant - werd zater dag onder meer benut door de voetballers van TSB. Die avond werd er in het ruim 300 vierkante meter grote gebouw een receptie van de personeelsvereniging van Shell gehouden. Hoewel belangrijke deit "an het fraaie sportcomplex bewaard zijn gebleven, is volgens beheerder Harrie Vos sprake van een groot verlies. „Volgend jaar bestaat dit park, 40 jaar. Met het oog daarop zijn we het complex sinds enige tijd ingrijpend aan het vernieu wen. En dan gebeurt dit. De tra nen schoten vanochtend in mijn ogen toen ik de vlammen zag." Het in aanbouw zijnde zwembad vormt de belangrijkste getuigenis van de vernieuwing. De leden van de vereniging zullen echter ge duld moeten betrachten, want het sportcomplex wordt mogelijk voor enkele maanden gesloten. Dat is een grote strop voor de per soneelsvereniging van Shell. De club heeft 10.000 leden en de 25 sportafdelingen zijn voor hun ac tiviteiten bijna allemaal aangewe zen op het sportpark, dat direct naast het tracé voor de Benelux- tunnel ligt. Het uitgebrande gebouw heeft ook buiten het sportcircuit een belangrijke sociale functie. Twee honderd gepensioneerde mede werkers van de multinationale onderneming ontmoetten elkaar wekelijks in het restaurant. Bridgers en klaverjassers waren er ook vaak te vinden. En veel personeelsleden vierden er hun jubileum. Volgens Harrie Vos veroorzaakt de brand naast materiële ook emotionele schade. „We hadden enkele fraaie antieke kasten en een mooi scheepsmodel. Dat ben je voor altijd kwijt. M'n kantoor is eveneens uitgewoond. Vandaag hebben we de volleyballers en de badmintonners al naar huis moe ten sturen. Hopelijk vinden we snel een oplossing." Vlaardingen - De aanleg van 30 km-gebieden in Vlaardin gen moet prioriteit krijgen, heeft de gemeenteraad uitge sproken. Met zowel een amen dement als een motie is de ver antwoordelijk wethouder mevrouw Agnes van Ardenne- van der Hoeven verzocht werk te maken van dit voornemen. De raad stemde eerder al in met het voornemen meer 30 km-gebieden aan te leggen, maar de daarvoor beschikbaar gestelde hoeveelheid geld bleek te gering om van een echte aanpak te kunnen, spre ken. Op ambtelijk niveau werd daarom voorgesteld slechts enkele straten aan te pakken. Dat ging de gemeenteraad te ver. Met een amendement is voor volgend jaar een ton extra ter beschikking gesteld en via een motie is het college ver zocht te bekijken wat er aan geld. kan worden vrijgemaakt voor de jaren na 1994. Het CDA heeft .verder, voorge steld het aantal verkeers slachtoffers met 40 procent te rug te dringen voor het jam- 2000. Recent ia het Vlaardin gen gelukt het aantal slachtof fers met 25 procent terug te brengen." Wethouder- Van Ardenne noemde het CD A-voorstel ■.;,heel..,-'ambitieus,ii' ''„Maar ik aarzei om er meteen ja tegen te zéggen., We zitten nu op -38 procent, maar we moeten eerst bekijken hoe de zaken zich ontwikkelen." Het CDA nam daar genoegen mee. Het CDA bad ook voorgesteld werk van Vlaardingse kunste naars op rotondes te plaatsen. Van PvdA-zijde werd de vraag opgeworpen waarom dat per se alleen van plaatselijk kunste naars moest zijn. De gemeenteraad nam vrijdag nog een motie aan van Groen Links om te bekijken waar er carpool-plaatsen in Vlaardin gen kunnen worden gereali seerd, maar wethouder Van Ardenne tekende daar meteen bij aan te betwijfelen of dat er veel zullen zijn. De situatie rpnd de parkeerga rage aan de Afrol was wederom een punt van kritiek bij de VVD. Fractieleider Bram Zon- ne noemde het 'onbegrijpelijk1 dat de gemeente extra kosten moet maken voor de toeganke lijkheid van die garage omdat andere partijen zich niet aan de afspraken houden. Wethouder Van Ardenne gaf toe dat de ingang van de gara ge vaak door vrachtwagens wordt geblokkerd en beloofde 'stevige maatregelen' als de gesprekken daarover niets op leveren. Vlaardingen - Rector mevrouw drs. M. T. Dijkstra van de Vlaar dingse Openbare Scholenge meenschap (VOS), die vorige week ontslag heeft aangezegd ge kregen. weigert met de gemeente te praten over een financiële rege ling. Zij bestrijdt haar ontslag dat 1 maart 1993 ingaat. Mevrouw Dijkstra is overigens met onmid dellijke ingang van haar taken ontheven. Vandaag licht wethouder drs. Kees van der Windt (Onderwijs) zijn besluit toe op de school. Een vakantie naar Amerika heeft hij hiervoor geannuleerd. Op verzoek van alle betrokkenen is ongeveer drie maanden gele den een onderzoek gestart naar de verhoudingen op de school. Al eerder had Van der Windt signa len gekregen dat het niet boterde in de directie. Zelfs zijn op een ze ker moment de conrectoren bij de wethouder binnengestapt om te klagen over de rector. Mevrouw Dijkstra werd eind '89 rector van de zojuist ontstane VOS, die het fusieresultaat was van de scholengemeenschappen Casimir en De Vaart. De rector was afkomstig van het Casimir. Wethouder Vander Windt zegt geen klachten te hebben over haar functioneren voor '89. Al bij de start van de VOS zijn er problemen geweest in de directie, weet Van der Windt, die erg terug houdend is over deze zaak. „De overtuiging bestond dat er geen enkel perspectief was op verbete ring. We hopen nu een situatie te hebben gecreëerd waarin er wel verbetering mogelijk is," wil hij wel kwijt. Van der Windt is tot zijn ingreep gekomen op basis van genoemd onderzoek. „In deze situatie kan mevrouw Dijkstra niet meer func tioneren," aldus Van der Windt, die zegt dat de problemen zowel op het persoonlijke vlak liggen als over onderwijskundige veran deringen gaan. De wethouder geeft toe dat de fu sieproblemen niet alleen stagne ren. door de houding van de rec tor. „Het is een problematiek van de totale directie, maar je kunt moeilijk het hele elftal in dit soort zaken ontslaan. Dan wordt altijd de trainer aan de kant gezet. Nu komen er zaken niet op gang, me de door haar," Er is vandaag een interim-rector aan de slag gegaan, ingehuurd bij een bureau, die in de komende maanden moet aangeven hoe de problemen op de VOS moeten worden aangepakt. De politie tolereerde de actie van de wijkbewoners tot acht uur. Toen werd het door heftige reacties van chauffeurs te gevaarlijk. Vlaardingen - Bewoners van de PLN-wijk in Vlaardingen-west hebben vanochtend enige tijd het verkeer gestremd op de Dr. Wiar di Beckmansingel en de Arij Kop- laan, in de directe nabijheid van NS-station West. Met de actie pro testeerde de bewonersgroep te gen de mogelijke sloop van een deel van de wijk niet 720 portiek woningen. Concrete plannen in die richting bestaan er nog niet, maar volgens een actievoerder kun je beter niet wachten tot je 'levend begraven wordt.' Even na half zeven werden de eer ste auto's tegengehouden op de Wiardi Beckmansingel. De weg werd gestremd door een hefboom aan de ene en een rood/wit lint aan de andere zijde. De eerste slachtoffers waren twee chauffeurs van bus 56, die onmid dellijk hun collega's over de actie inlichtten. Dc meeste chauffeurs ondergin gen de actie lijdzaam. Do 'noesten maakten direct reel: keert nadat zij een foldertj* de grieven van de wijkbewoners hadden gekregen. De weg was op drie plaatsen afgezet, maar chauf feurs met enige kennis van het stratenplan konden de wijk na enig omrijden toch vrij eenvoudig verlaten. De andere bussen wisten het sta tion direct na de melding van de collega's over de Marnixlaan en de Marathonweg te bereiken. Na ingrijpen van de poiitie konden de bussen vanaf tien voor half acht de reguliere route weer afleg gen. Vanaf dat moment haalden de bewoners het lint even weg als er een bus aan kwam. Personen auto's bleven, soms tot woede van de chauffeurs, in de fuik lopen. „Bureau Stad heeft een onder zoek naar de toekomst van de wijk ingesteld," verklaarde actie voerder Van Embden de actie. „Ze waren lyrisch over de wijk. Maar in juli verscheen er een rap port, waarin werd gesteld dat er vijf flats moeten worden gesloopt. Dat is waanzinnig, want het zijn betaalbare en goede woningen." De actievoerders vinden dat de woningen moeten worden opge knapt. „We willen graag dubbel glas en een nieuwe lift. De bewo nersgroep bestaat al zeven jaar en het Gemeentelijk Woningbedrijf doet niks. Het achterstallig on derhoud moet nodig worden weg gewerkt." De politie tolereerde de actie tot acht uur. Toen reed een heethoofd door de afzetting en dreigde een ander met de actie voerders op de vuist te gaan. Op aanraden van wijkagent Bram La- mot pakten de buurtbewoners toen hun boeltje. Maassluis - In hun strijd voor dc terugkeer van de weekmarkt naar de oude plek op de Markt hebben zes procederende winkeliers uit het centrum een flinke tegenslag opgelopen. Eerder wees de Raad van State de eis af om de Markt onmiddellijk naar de oude plaats terug te brengen. In de vorige week verschenen motivering op dit vonnis geeft het rechtscollege aan dat de winkeliers niet aanne melijk kunnen maken dat zij schade van de verplaatsing on dervinden. De centrum-winkeliers leven reeds anderhalf jaar met de ge meente in onmin over de ver- Aanvankelijk heette het dat de vrijdagse markt tijdelijk naar een parkeerterrein achter de Nieuw- straat zou verdwijnen. Na de op knapbeurt bleef dc Markt echte: op de nieuwe stek. Een gemeenteraadsbesluit dat de verplaatsing legitimeerde werd aanvankelijk door de Raad van State vernietigd. Dit gebeurde na een door de Ondernemersfedera tie Maassluis (OFM) aangespan nen procedure. Daarop nam de gemeenteraad een nieuw besluit met een vergelijkbare strekking aan. De OFM schikte zich nu, maar tegen het nieuwe besluit werd beroep aangetekend door zes individuele winkeliers. Bezwaren Volgens de Raad van State mocht de gemeente er ten tijde van het laatste besluit vanuit gaan dat de verplaatsing van de weekmarkt naar de Nicuwstraat niet langer op bezwaren zou stuiten bij de be trokkenen. Waarnemend voorzit- r mr. J. de Vries stelt dat de OFM als enige appellant in de eerste rechtszaak over de Markt akkoord is gegaan met de voor waarden rond de verplaatsing. Op grond van de stukken heeft de Raad van State voorts vastgesteld dat vier bezwaarmakers een op te rugplaatsing van de markt ge richt verzoek hebben ingetrok ken. Dit gebeurde op 28 april van dit jaar. Toen gaf een ambtenaar 70 ingediende protesten mee aan een medewerker van de OFM. Advocaat mr. J. A. M. van der Sande meent dat de Raad van State zich bij zijn beslissing heeft laten leiden door 'onjuiste gege vens'. „Die protesten zijn per se "i"t ingetrokken. Zonder toe- uiming van de protesterenden ,;;i dc handtekeningen meege geven. Dc gemeente had dat nooit mogen doen," zegt de advocaat, die in de eerste procesgang na mens de OFM optrad en nu het zestal individuele winkeliers ver tegenwoordigt. Belang De Raad van State is van oordeel dat de gemeente een aanzienlijk belang kan doen gelden bij de on middellijke uitvoering van de verplaatsing van de Markt. Vol gens de rechter hebben de protes terende ondernemers niet kun nen aantonen dat hun belangen van overeenkomstig gewicht zijn. De Maas s lui se wethouder Ruud Timmermans ziet in de uitspraak een teken, dat de rechter groen licht heeft gegeven voor de op stelling van het Maassluise ge meentebestuur. De uitspraak van de Raad van State betekent ech ter niet dat het pleit definitief in het voordeel van de gemeente is beslecht. De rechter stelt dat het nu uitge sproken vonnis voorlopig van aard is en niet bindend voor de nog lopende bodemprocedure. Het nu gepresenteerde oordeel geldt wel als richtinggevend voor het vervolg van het proces. Mr, Van der Sande zegt dat zijn cliënten vooralsnog van geen op houden weten. „Destijds bepaal de de Raad van State, dat de ge meente een rapport van het ClMKover de koopstromen in het centrum in haar besluitvorming had moeten betrekken. Aan die voorwaarde is nog steeds niet vol daan. Wellicht dat wij over een paar maanden om het treffen van een nieuwe, voorlopige voorzie ning gaan vragen. Desnoods to nen de winkeliers met accoun tantsverklaringen aan, dat zij met een flinke omzetderving te ma ken hebben." Schiedam - Sociaal rechercheurs hebben in Schiedam voor enkele honderdduizenden guldens aan uitkeringsfraude ontdekt. De te veel betaalde uitkeringen zullen worden teruggevorderd. Een van de fraudeurs was een 29- jarige man die sinds begin 1984 een RWW-uitkering kreeg. Vanaf 1986 tot heden had hij inkomsten uit parttime werk. Hij legde een bekentenis af. Een man van 34 en een vrouw van 45 ontvingen op hun eigen woonadres een ABW/ RWW-uitkering, maar ze woon den al anderhalf jaar samen. Daarbij had de man zwarte bijver diensten. Een 63-jarige Schiedammer had al elf jaar een uitkering, terwijl hij de verdiensten van zijn vrouw niet opgaf'. In dit geval werd de so ciale dienst voor ongeveer 13Q.QQQ gulden opgelicht. Vlaardingen - De politie heeft gis teravond een 44-jarige Vlaardin- ger aangehouden op vei denking van doorrijden na een aanrijding. Hij zou op de parkeerplaats van de Holiërhoek tegen een auto zijn gebotst. Een buurtbewoner no teerde het kenteken van de auto van de verdachte. De man werd opgepakt in een woning aan de Wenenweg. Zijn auto, die niet verzekerd was, werd in beslag ge nomen. Vlaardingen Twee jongens van 10 jaar zijn gistermiddag door de politie meegenomen naar het bu reau nadat ze op de Rotterdamse- weg met moeren de ruiten van een hijskraan hadden ingegooid. Om beter te kunnen mikken wa ren de jongens op de vierde ver dieping van nieuwbouwwonin gen geklommen. Vermoedelijk wisten twee andere jongens te ontkomen. De politie verwacht dat zij vandaag kunnen worden verhoord. Vlaardingen/Schiedam - Op de Maassluisedijk heeft de Vlaar dingse politie afgelopen nacht een 25-jarige automobilist uit Rotterdam aangehouden. Bij con trole bleek dat de bestuurder geen rijbewijs had. Verdacht was ook het IVit dat er een sehroe- vedraaier in het contactslot was gestoken. Volgens de politie was de auto gestolen in Rotterdam. De chauffeur werd voor nader onder zoek meegenomen naar het bu reau. Op de Van der Duyn van Maas damlaan werd dit weekeinde een blauwe Opel Rekord gestolen. Uit een Opel die in de Bleekstraat stond geparkeerd, verdwenen verschillende goederen en uit een auto in de Willem Beukelszoon- straat werd de radio gestolen. In Schiedam werden auto's open gebroken aan de Munterstraat, Schiedamseweg en Korte Haven. Elders in de stad werden aan ze ventien auto's vernielingen aan gebracht. De daders bekrasten de lak met een scherp voorwerp. Aan de Mgr. Nolenslaan werd zater dag een 41-jarige man uit Schiedam aangehouden die even tevoren dc ruiten van een auto had ingeslagen. Hij werd overge bracht naar het bureau. Maassluis - De Maassluise brandweer rukte zaterdag uit om een brand te blussen in een kel derbox aan de Burgemeester Za- neveldstraat. Onderzoek wees uit dat er vermoedelijk een bra milba re vloeistof was gebruikt. De naastgelegen kelderbox was al eerder uitgebrand. Brandweer en politie stellen een onderzoek in. Schiedam/Maassluis - Zaterdag avond stalen twee jongens aan de Lange Haven een fiets. Ze liepen daarmee richting Westvest. Op de Korte Haven werden ze aange houden. Het tweetal was 15 jaar oud en afkomstig uit Schiedam en Rotterdam. In Maassluis werd zondag een 20- jarige Schiedammer aangehou den nadat door een getuige was gezien dai hij een fiets bij NS-sta- tion Maassluis-West had gestolen. De man was met de fiets in de trein richting Vlaardingen gC; stapt. In Vlaardingen werd hjj door de politie uit de trein ge haald.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1