15 Steeds meer kelderboxen ge vraakt ■0MÏWÜ Geld blijft een bron van zorg in De Houtsnip Bang avontuur in Alaska 'Het wordt inbrekers vaak nog veel te gemakkelijk gemaakt' Extra steun peuterwerk Bertus exposeert en zingt St Dichten in bibliotheek Feestelijk fietstochtje Subsidie voor tropenbos Wijziging Woningbedrijf Vogeltjes kijken Verkeersborden weg GASHAARDEN O CV-INSTALLATIES Rotweiler gooit handdoek in ring j Rotterdams Dagblad Dinsdag 1 december 1992 epo- irres- »han- leren ie 25 een nen- De mop een 'den. iders een i op- oog- 'lies) In galerie Hot Spectrum aan de Hoogstraat 171 is vanaf vandaag tot en met 31 januari een expositie te zien van Albert de Bruin en Wil de Winter. De Winter is autodidact en vervaardigt groot formaat surrealis tische olieverfschilderijen waarin het vrouwelijk li chaam centraal staat. Albert de Bruin, in Schiedam beter bekend als Bert us en klassiek zanger, toont beeldende kunst. Ter gelegenheid van de tentoon stelling verzorgt De Bruin zondag 6 december om 13.30 uur in Het Spectrum een klassiek concert. De toegang is gratis maar wegens een beperkt aantal plaatsen is telefonische reservering (4739182) vooraf noodzakelijk. van trie- 30li- j 3ge- iren ibu-4 iter een Lho- gis- uur Kinderen die slecht zijn in het maken van Sinter klaas-gedichten kunnen dit jaar voor hulp terecht op de jeugdafdelingen van de Schiedamse Openbare Bibliotheek. Daar staan morgenmiddag van 14.00 tot 16.00 uur medewerkers paraat om de kinderen met behulp van rijmwoordenboeken dichtend op weg te helpen. Het rijmen en dichten vindt plaats in de jeugdbieb aan de Korte Haven 129 en de filialen aan het Baehplein 589, Wibautplcin 163 en de Leliestraat 10. Wethouder Zijdeveld stapt morgen om 15.00 uur met enkele raadscommissieleden en afgevaardigden van de ENFB, de belangenorganisatie voor fietsers, op de fiets om door middel van een rijtochtje het nieuwe fietspad aan do Overschieseweg in gebruik te ne men. Schiedam voert al jaren een beleid dat is ge richt op uitbreiding en verdichting van het fietspa- dennet. en sinds 1982 is tien kilometer fietspad aan gelegd. Ook het aantal fietsstroken is fors uitge breid. Dc hoogwaardigheidsbekleders vertrekken bij het Stadskantoor en rijden via onder meer dc Overschiesostraat, Nieuwpoortwcg, Hazepad, Park weg en 's-Grovelandseweg terug naar de Emma- straat. Ka afloop wordt er ook nog een kopje koffie gedronken. Vlaardingen De Stichting Tropenbos krijgt van de gemeente een dubbeltje per inwoner, dus in totaal ƒ7.385.-, voor haar acties om het tropisch regenwoud te bescher men. Normaal geeft de gemeente Vlaardingen geen subsidies aan niet-Vlaardingsc zaken, maar in dit ge val wordt een uitzondering gemaakt, ook al omdat Vlaardingen kortgeleden lid is geworden van het In ternationaal Klim aatverbond. In verband mei de privatisering en de daarbij van toepassing zijnde CAO voor woningbouwcorporaties zijn de openingstijden van het Woningbedrijf vanaf vandaag gewijzigd. In het vervolg is het Woningbe drijf op vrijdagmiddag gesloten. Bewoners met on derhoudsklachten kunnen verder van maandag tot en met donderdag van 8.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur in het gebouw aan de P. J. Troelstraweg 6 terecht. Op vrijdag is het kantoor van 8.00 tot 12.00 uur geopend. Maasland De jaarlijkse vogelshow van de Maaslandse vogel vereniging wordt dit keer gehouden van woensdag 2 toten mot zaterdag 5 december in het verenigingsge bouw aan het Doelpad. De vogelliefhebbers zijn al cc n half jaartje met de voorbereiding van de tentoon stelling bezig. Tijdens die periode zijn alle kooien ge schilderd. Aan de tentoonstelling nemen dertig leden deel, die in totaal 354 wedstrijdvogels inbrengen. Er zijn on der meer kleurkanaries. tropische vogels, gras- en grote parkieten, tropische duiven en kwartels te zien. De openingstijden zijn woensdagavond van 20.30 tol 22.00 uur, donderdag- en vrijdagavond van 19.00 tot 22.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. In Hoek van Holland worden tientallen verkeersbor den verwijderd. Die worden allemaal, vanwege het kostenprobleum. in één keer weggehaald en de bij behorende verkcersbesluiten worden dan meteen door de deel gemeenteraad ingetrokken. De actie volgt op de invoering van het nieuwe Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens dal is gebaseerd op de slogan 'Geef je verstand eens voorrang'. Daar bij wordt meer aan dc verantwoordelijkheid van de weggebruikers overgelaten. In veel situaties zien weggebruikers momenteel vanwege de vele ver keersborden vaak door de bomen het bos niet meer. Agenda Schiedam dinsdag 1 december Jamsessie, Podium. 21.00 uur, woensdag 2 december 1 Fototentoonstelling kinderboekenfeest, biblio theek. Dr. Wibautplcin 163, l/m 8 december. Lunchconcert, Stedelijk Museum, 12.30 uur. Sinterklaas bij BVSC, Broersvcld 144,14.00 uur. Vlaardingen dinsdag I december Ugly White Belly, D'Oude Stoep. 21.30 uur. woensdag 2 december Expositie Koos van Oudheusdcn (beeldende kunst Delta Hotel, tot maart 1993. Koffie-uui'tje voor 55-pIussers. dc West, 10.00 uur. Cursus 'Creatief omgaan met je leeftijd'. Stichting Cnerke. P.K. Drossaartslraat 65. 13.30 uur. Sinterklaasfeest. Harmonie. 13.30 uur. Spelen kermis voor kinderen, wijkcentrum Holy. 14.00 uur. Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Door Loes Elshof Schiedam/Viaardingen - Het aantal inbraken in kelderboxen neemt toe. Vanaf begin dit jaar tot half oktober zijn in Vlaardin gen bij de politie 214 inbraken gemeld in bergingen van flatge bouwen. Volgens een woordvoerder van de Vïaardingse politie ligt het aantal zeker hoger dan in 1991. De Schiedamse politie telde van af begin dit jaar 121 inbraken in bergingen onder flatgebouwen. Ook bij hen bestaat het vermoe den dat het aantal sterk toe neemt. De getroffen stadsdelen in Vlaar dingen zijn de Babberspolder. de Vogelbuurt en Stadhouders- buurt. In Schiedam betreft het vooral flahvijken in Schiedam- Noord. De toename van het aantal inbraken in kclderbergingen volgt de landelijke trend die toont dat steeds meer wordt ingebro ken. zowel bij bedrijven als bij particulieren. Mevrouw E. Bravenboer, bewoon ster van een flatwoning in Vlaar dingen, vond na terugkomst van vakantie de deur van haar keider- box open, waaruit haar fiets was verdwenen. Verder was niets weggehaald. Er waren geen spo ren van braak. Met een valse sleu tel hebben ze de deur geopend. Ik hoorde later dat in diezelfde week overal in dc buurt fietsen zijn weggehaald." Mevrouw Bravenboer kocht daar op een nieuwe fiets. Maar vier we ken later was het opnieuw raak: de nieuwe fiets werd uit haar af gesloten kclrierbox gestolen. Weer waren er geen sporen van braak. Mevrouw Bravenboer: ..Toen dacht ik wel even: ik woon hier niet meer prettig, ik moet hier weg." Extra slot Ze heeft inmiddels een extra ste vig slot op de deur van de berging gezet. Ze is echter van mening dat de gemeente voor veilige en ster ke sloten op alle deuren zou moe ten zorgen. Een betere beveiliging van kel derboxen lost het inbraakpro bleem niet op, menen woordvoer ders van politie, de Schiedamse Woningbouwvereniging en het Vïaardingse Gemeentelijk Wo ningbedrijf. „Bouwkundig is niets mis met de bergingen. De sloten zijn goed en de toegangs deuren zijn stevig." zegt W.J. Klaas se van de Woningbouwver eniging Schiedam. Baksteen A. Rouwers van het Vïaardingse Woningbedrijf meent dat bewo ners de potentiële inbreker maar weinig in de weg leggen. „Men sen laten de deur openstaan of zetten een baksteen tussen de deur. Dan kun je de deuren wel heel goed beveiligen, maar dat heeft dan geen zin." Klaasse: ..Een extra slot is zeker nuttig, omdat het de kans op in braak vermindert. Maar als een dief naar binnen wil. komt hij er toch wel in. Op een gang komt op oen avond gemiddeld maar één keer per uur iemand iangs. De in breker heeft vaak alle tijd om zijn klus te klaren Ook D. van der Werf. voorzitter van de bewoners vereniging De Toekomst in de Vïaardingse wijk Holy, signaleert het probleem van de sleutels. „Er zijn sleutels in omloop die op alle deuren pas sen." Sommige bewoners zijn gemak zuchtig of zelfs nalatig, menen woordvoerders van het woningbe drijf, woningbouwvereniging en politie. De instanties signaleren het euvel van een gebrekkige so ciale controle in de wooncom plexen. Mensen moeten worden wakker geschud en beter letten op wie door de gang loopt en niet de deuren voor onbekenden openhouden, is het gezamenlijk oordeel. Volgens Van der Werf' is daar niet altijd wat aan te doen: „Er is te genwoordig natuurlijk enorm veel verloop in deze woonwijken. Je weet niet meer wie er in een be paalde fiat woont." Van der Werf somt eenvoudige maatregelen op die het risico van diefstal al kunnen verminderen. „Sleutels gebruiken die niet kun nen worden bijgemaakt. De fiets en brommer ook op slot zetten in de kelderbox. De gazen wand af dekken. zodat men niet kan zien- wat :.i dc berging staal. Of maak een praatje met een onbekende. Dan kom je cr al gauw genoeg achter of iemand in je fiat woont." Jeugd Van der Werf heeft overigens de indruk dat do jeugd uit de betref fende wijken gedeeltelijk verant woordelijk is voor dc inbraken. „Een aantal jongeren hangt rond in de gangen onder de flat. veelal omdat ze geen plek hebben om ergens anders naar toe te gaan. Ze knutselen aan brommers en heb ben vrienden bij zich. Dan ge beurt het weieens dat die bezoe kers in de kei der boxen bijvoor beeld brommers zien, waarvan ze ook wel onderdelen kunnen ge bruiken. Omgekeerd kan hetzelf de gebeuren. Ook kan het zijn dat jongeren die in een fiat wonen hun sleutel uitlenen aan een vriend, die daar zijn fiets mag stallen, maar tegelijkertijd de kans heeft om te stelen uit de an dere kolderboxen,schetst hij. In samenwerking met de ge meente en de wijkpoiitie is dc be wonersvereniging De Toekomst momenteel bezig met een project om jongeren in Holy een eigen ruimte te geven waar zij kunnen knutselen. In een aantal inbraak- gevoelige buurten in Schiedam- Nbord is de afgelopen tijd infor matiemateriaal verspreid, waarin preventie-maatregelen staan be schreven. Ook worden voorlich tingsavonden gehouden. De erva ring in Schiedam leert dat het aantal (kelderbox)inbraken na een intensieve voorlichtingscam pagne weer merkbaar afneemt. Het woningbedrijf in Vlaardingen en de Woningbouwvereninging in Schiedam willen technische ver beteringen aanbrengen. Hier en daar is al een begin gemaakt met het plaatsen van glazen ramen in de deuren naar dc bergingen en de verwijdering van begroeiing. Ook extra verlichting zal het zicht op de kelders verbeteren. Door Leen van Ooijen Koek van Holland - Dat er louter met vrijwilligers wordt gewerkt, zal door Piet Rensen zeker niet als argument worden gebruikt voor het feit dat de verbouwing, de vernieuwing en de uitbreiding van het vogelasiel Dc Houtsnip een maand later is gereed geko men dan oorspronkelijk de be doeling was. „Iedereen heeft zich meer dan honderd procent ingezet. Iedere minuut die men kon missen, is aan het werk besleed. Het heeft gewoon zo hier en daar een beetje tegen gezeten en bovendien heb ben we eigenlijk ook nog wel een beetje meer gedaan dan de bedoe ling was." t Piet Rensen wijst daarbij met trots op de fraaie volière die tus sen de twee hoofdgebouwen is verrezen. Daar kunnen vooral landvogels, zangvogels en kleine roofvogels tijdelijk worden ge plaatst wanneer ze om één of an dere reden in het vogelasiel moe ten worden opgenomen. „Dat is toch zeker een knap stuk werk," constateert de vogelbe schermer met trots. „Het is een heel mooie aanwinst. Maar het pronkstuk van het Vogelasiel De Houtsnip wordt het voorlichtings centrum." Het eerste hoofdge bouw is geheel ingericht voor de opvang van vogels. Daar bivakke ren tientallen gewonde vogels, olievogels en vogels die op één of andere wijze tijdelijk zijn uitge schakeld. In het tweede gebouw komt het voorlichtingscentrum vlak naast het grote binnenbas- sin, waar watervogels op verhaal komen. Rensen: „We hebben iedere eer ste zondag van de maand open huis. Daarnaast komen er ook re gelmatig groepen schoolkinderen op bezoek. Wc leiden ze rond en vertellen ze van alles over de vo gels en over het vogelasiel. Maar nu krijgen we de mogelijkheid om de kinderen veel meer te laten zien over de natuur in het alge meen en over de vogels in het bij zonder. Aan de hand van video beelden kunnen we er nu veel dieper op ingaan." Keuken Het voorlichtingscentrum is ge reed. Dankzij een gulle geefster kon er een fraaie keuken worden geplaatst. „Die is mooier dan bij mij thuis," constateert Rensen. „Ook een videorecorder is inmid dels voorhanden." Rensen be schikt over een aantal videoban den waarvan hij er enkele on langs heeft meegebracht uit Ca nada en Alaska. Het enige dat op dit moment nog ontbreekt is een goed televisietoestel. „Maar ik ben ervan overtuigd dat we daar ook nog wel aankomen." Want kopen is voor Piet Rensen een vies woord, wanneer het gaat om De Houtsnip. De financiën Piet Rensen behandelt in het nieuwe opvangcentrum een Jan van Gent onder het toeziend oog van hulpkrachten, Foto Roel Dijkstra Hoek van Holland - Het had niet veel gescheeld of het Vogelasiel De Houtsnip had het zonder de twee belangrijkste medewerkers moeten stellen. Be heerder Piet Rensen en secretaresse en veelvuldig helpster Karen van Burg beleefden namelijk on langs tijdens een studiebezoek aan Alaska een avontuur dat achteraf heel mooi is, maar dat heel slecht hadkunnen aflopen. „We maakten een excursie," vertelt Rensen, „en we liepen aan de rand van een bos. Karen en ik liepen wat apart en plotseling hoorden we roepen: Pas op, een beer. In eerste instantie zagen we niets, maar plotseling verscheen er een enorme zwarte beer met drie jongen. Instinctief deed ik wat ik in boe ken had gelezen. Ik fluisterde naar Karen dat ze zich niet moest bewegen, op haar hurken moest gaan zitten en zich doodstil moest houden en zo klein mogelijk moest maken. De beer kwam met twee van de jongen naderbij. Hij snuffelde aan mij en ik kon zijn adem ruiken. Ik moet toegeven dat het klamme zweet me wel uitbrak. Maar de beer liep door met twee van dc jongen. Ka ren wilde opstaan, maar ik zei dat ze moest blijven zitten tot ook het derde jong voorbij was. Het leek een eeuwigheid, maar toen dc hele bercnfamilic enkele tientallen meters verder was, zijn we er als een speer vandoor gegaan." Piet Rensen en Karen van Burg kunnen het ver haal nu in geuren en kleuren verteilen, maar na het avontuur zagen ze nauwelijks kans om iets te drin ken, zo beefden hun handen. „Er zijn mensen in de groep die foto's hebben ge maakt. Ik hoop dat we die binnenkort ontvangen," kan Rensen gelukkig nu nog zeggen. vormen een voortdurende bron van zorg. De medewerkers zijn dan ook bang dat er weer eens een ramp kan gebeuren zoals in 1984 met de Roemeense tanker Bor- cea. Bij De Houtsnip was men al begonnen met de renovatie van het vogelasiel. Plannen en teke ningen waren gemaakt, toen de ramp met de Borcea roet in het eten gooide. Een enorme olievlek zorgde ervoor dat meer dan dui zend olievogds in het asiel te recht kwamen, waar ze werden opgewacht door een legertje vrij willigers. Drie dagen lang werd er van dies geregeld en toen liep al les naar wens. Per dag achthon derd kilo vis. tien balen houtmot en dan nog tachtig gulden medi cijnen. Geld op „Op het moment van de ramp hadden we 76.000 gulden in kas." herinnert Rensen zich. „Twee maanden later konden we dc laat ste van de 692 vogels, die- de ramp overleefd hadden, los laten. Van het geld was toen nog negendui zend gulden over. Dc rest was op gegaan aan de milieuramp. Dank zij de hulp van sympathisanten konden wc- het jaar rond komen, maar door het toenemend aanbod van zieke en gewonde vogels en Maassluis dinsdag 1 december Bingo. Koningshof, 20.00 uur. OÖSTHAVENKADÊ14JELM- «43213, VtAARDINGEN' Schiedam - De gemeente Schiedam wil het peuterwerk met zo'n 130.000 gulden extra per jaar subsidiëren. Het geld, dat boven op al bestaande subsidies komt, is bedoeld om meer beroepskrach ten in dienst te nemen. Door verdere professionalisering denkt de gemeente hel peuter werk. dat als een onmisbare scha kel in dc kinderopvang wordt ge zien. voor de toekomst veilig te stellen. Tot nu toe draait het voor een groot deel op vrijwilligers en stagiaires. Tegenover 225 betaal de uren staan 366 onbetaalde uren. In een notitie over het peuter werk pleit de gemeente voor nau were samenwerking van de peu terspeelzalen met dc al 'gevestig de' kinderopvang. vooral toch ook weer olievogds hebben we in dc volgende jaren alle zeilen moeten bijzetten om rond te komen." Inmiddels werd toch met de reno vatie begonnen. De tweede loods werd, op het frame na. gesloopt. Voor een Vriendenprijs' werd er een betonnen vloer en een zwem bassin van zeven bij iweeenhalve meter gestort. Binnen werd alle netjes betegeld, cr kwam een nieuw dak en dc bui- •ten- en binnenwanden werden vervangen. Gelukkig kwam er uiteindelijk toch nog een vergoe ding na de ramp met de Roe meense tanker. De vogelbescher ming kreeg na lang procederen een geldbedrag voor oen aantal vogeiasiels en De Houtsnip kreeg daarvan ruim achttienduizend gulden. Opening In hel afgelopen weekeinde is aan de vcrboüwings- en vernieu wing,s fase van hel vugeiasiel De Houtsnip een einde gekomen. Za terdag konden beheerder Piet Rensen en zijn assistente Karen van Burg vol trots de nieuwe aan winsten van liet asiel tonen aan een groot aantal belangstellen den. De officiële opening werd verricht door Jan de Roode. oud medewerker van 'Van Gewest tol Gewest'. In het asiel is het in deze tijd van het jaar wat stilletjes. Een jonge zwaan, wat zeevogels en één egel zijn de bewoners van De Hout snip. ..Een goede zaak" vindt Piet Rensen, „want elkevogei die we hier hebben is er eigenlijk een teveel," Met de winter in aantocht za! het aantal tijdelijke gasten zeker weer snel vermeerderen. De Houtsnip is er klaar voor. Want behalve dc afdeling voorlichting, zij n ook de vogel verblijven verbe terd en een groot aantal vrijwilli gers staat garant voor een goede verzorging, De Houtsnip viert dit jaar ook zijn tienjarig bestaan. In 1982 werd het een officiële stichting. Daar voor had Piet Rensen zich al ne gen jaar ontfermd over het lot van ülievugels. Hij verzorgde ze toen thuis in de schuur, zelfs in dc woonkamer en ook het druiven- kasje op zijn volkstuin was altijd wel bewoond dooi- een aantal vo- M edewerking Maar de gebouwen aan de Rond gang bieden nu voldoende ruimte om de vogels een goede verzor ging te geven, wanneer er ten minste geen extreme omstandig heden zijn. Regelmatig worden zeevogels met een van de loods- vaartuigen teruggezet in zee. „We hebben van alle kanten enorm veel medewerking gekre gen." zegt Rensen. „Een aantal mensen is maanden met de nieuwbouw bezig geweest, daar naast zijn er mensen die dagelijks of een uantai uren per week ko men heipen met de verzorging van de vogels. Ook krijgen we groente, fruit en ander voedsel voor de vogels. En dun zijn er na tuurlijk de donateurs die meehel pen om de zaak financieel op de been te houden." Schiedam - De PvdA in de regio is een lastige luis in de pels kwijt. Enkele jonge partijleden startten aan het begin van het jaar het blad Rotweiler, dat in eerste in stantie was bedoeld als kritisch blad voor een te vormen afdeling Rijn mond-West van de Jonge So cialisten (JS). Mede omdat de nieuwe afdeling niet is erkend door het landelijk bestuur, heb ben de redactieleden hun lid maatschap van de JS inmiddels opgezegd. Aanvankelijk dacht de redactie dat men het blad ook zonder een moederafdeling kon laten func tioneren. Bij het vijfde nummer zijn ze van mening dat dit nog steeds kan. Maar de huidige crisis in de landelijke JS is voor de meeste redactieleden inmiddels het sein om het lidmaatschap van de 'eens zo levende club' óp té zeggen. Hierdoor heeft het blad haar bestaansrecht volgens initia tiefnemer Men no Siljée verloren. Jan-Wil tem Mennink, Arthur de Ruiter en Menno Siljée vinden dat de JS op landelijk niveau tot een inhoudloze club is verwor den. „Er worden nauwelijks nog relevante discussies gevoerd. De voorbehoudsbze omhelzing van het voorzittersduo Rottenberg/ Vreeman zit ons dwars. Dat ter wijl initiatieven van partijgeno ten als André van der Louw wer den neergesabeld. Bij de JS ww* den de meningen van bovenaf stuurdf" Crisis Het blad met een oplage van 99 exemplaren had een regionaal ka rakter. maar de Schiedamse ach tergrond van de drie redactiele den verloochende zich niet. In het laatste artikel van het blad wordt de aanpak van de Schiedamse PvdA-fractie kritisch beschouwd. Tijdens dc laatste begrotingsbe handeling heeft de partij zichzelf volgens Siljee e.s. een 'brevet van onvermogen' uitgedeeld. De begrotingsbehandeling heeft volgens Rotweiler laten zien dat de PvdA de crisis in Schiedam nog niet te boven is. En dat terwijl, de partij na al het geharrewar rond de sociale vernieuwing en de positie van wethouder Hans van Kleef weer langzaam aan de bete rende hand leek. „Een verkapte motie van wan trouwen leek sommigen blijkbaar de kroon op het herstellingswerk. De coalitiepartners waren terecht verontwaardigd en de raadsfrac tie bond net op tijd in. maar gaf een duidelijk brevet van onver mogen af," kraakt, het blad frac tievoorzitter Hans Bakker. Bakker was degene die voor de al gemene beschouwingen een mo tie aankondigde, waarmee het rood/groene college tot het voor jaar zou worden gedwongen om haar uitgaven te bevriezen. Pas na een grondige analyse zou het college dan met voorstellen mo gen komen over welke nieuwe initiatieven in de stad nog kun nen worden bereikt voor de nieu we verkiezingen in 1994. Die analyse komt er, maar de co alitiepartners Groen Links en D66 spraken hun veto uit over de bevriezing van de bestaande uit gaven. Rotweiler raadt de PvclA- Sehiedam aan wat beter het voor beeld te volgen van landelijk voorzitter Felrx Rottenberg. Ook al wordt deze op dit moment ge kraakt vanwege zijn, in dc ogen van sommigen, wat al te populis tische toon in het debat over ille galen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 3