Waterweg 13 Boete dreigt voor Zwanenburg 'Volksbos moet sowieso weer verdwijnen' Maasland te snel met transportcentrum Gemeente onderzoekt of bedrijf miljoen gulden moet betalen Marktbruggen van feestverlichting voorzien Man in Maassluise flat doodgeschoten Actiedreiging bij Kemira in Pernis Spoor bij Nieuwerkerk wordt toch verdubbeld Milieuclubs tegen bouw nieuwe afvaloven AYR Verzetsstrijders woedend over 'fascistisch blaadje' Papegaai Jacob is terug bij bejaarde bazin Van fraude verdacht trio vrijgesproken Twee plantacties op zelfde dag m FABER gashaarden smeden NBsiuii Vechtpartij in verkeer Winkeldieven aangehouden Vrouw geslagen i na aanrijding j Lichtcontrole Inbraak aan Broersveld Speelautomaat in beslag Greep in la van kassa Fiets weg uit kelderbox Autokraken Spaland op riool Rotterdams Dagblad Woensdag 2 december 1992 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131BT Vlaardingen tei 010-2340055/fax 4349754 Maassluis - De Maassluisse politie is vanmorgen een uitgebreid buurtonderzoek gestart om meer te weten te komen over de moord op een 24-jarige man. De man werd gisteravond rond tien uur in een bijn recht tegenover het politiebureau gelegen flatwo ning aan de Henrietta Bosmanlaan doodgeschoten. Omwonenden hebben de politie gebeld met de me dedeling dat er een vechtpartij gaande was in de flat. Toen de politie arriveerde, was de man, die 'zo af en toe' in de woning verbleef, al gedood. De schutter was verdwenen. De politie heeft een vermoeden wie de schutter is, maar wil daarover geen mededelingen doen. Rotterdam - Bij kunstmestproducent Kemira in Per ms dreigen acties omdat de onderhandelingen met de vakbonden over de saneringsmaatregelen giste ren op niets zijn uitgelopen. Bij het bedrijf moeten er tweehonderd werknemers uit. De onderhandelingen zitten vast op een afvloeiingsregeling. Tijdens de on derhandelingen drongen gisteren honderd werkne mers protesterend de vergaderzaal binnen. Hon derdvijftig werknemers bezochten een personeels bijeenkomst. Nieuwerkerk aan den Ussel - De Nederlandse Spoor wegen wil het aantal sporen op het treintraject Rot- terdam-Gouda ter hoogte van Nieuwerkerk tóch ver dubbeien van twee naar vier sporen. In tegenstelling tot eerdere plannen wil de NS nu twee nieuwe spo ren aanleggen aan de kant van de wijk Esse. De ver dubbeling zou in 2001 voltooid moeten zijn. Halver wege vorig jaar nog meldde de NS dat het Nieuwer- kerkse onderdeel van het traject Rotterdam-Gouda van wege de hoge kosten niet zou worden verdub- beid. Er zouden dan zogenaamde Vluchtstroken' worden aangelegd zodat snelle treinen de langzame re treinen zouden kunnen passeren. Rotterdam - De Zuid-Hollandse Milieufederatie en stichting Natuur en Milieu zijn tegen de bouw van een derde verbrandingsoven voor chemisch afval bij AVE Chemie, De twee milieuverenigingen zijn bang dat een nieuwe oven initiatieven voor hergebruik en preventie zal o"~.)jjnen en frustreren. Uit de prognoses blijkt volgens de twee verenigin gen dat de AYR met een nieuwe oven direct afkoerst op een overcapaciteit. De AVR kan met de nieuwe oven 203.000 ton chemisch afval verbranden, terwijl prognoses uitgaan van een aanbod van slechts 102.800 ton. De AYR houdt het overigens op 225.000 ton in 2QÖÖ. Bij een overcapaciteit zal de AVR er volgens de mi lieu-groeperingen alles aan doen om de ovens toch optimaal te benutten en in dat geval een strooptocht zal,organiseren om elk grammetje afval binnen te slepen. Recher cheurs van de Maas sluisse poli tie hebben vannacht de flatwo ning waarin de 24-jari ge man werd dood geschoten, geïnspec teerd. Van morgen is een uitge breid buurt onderzoek gestart. Foto Roe! Dijkstra Rotterdam - De extreem-rechtse splinterpartij Rea listen Nederland heeft door een onverwachte propa- ganda-actie voor grote onrust gezorgd bij oud-ver zetsstrijders in Zuid-Holland. Alle vierhonderd le den van de Vereniging Voormalig Verzet Zuid-Hol land hebben tot hun onteettinf he* meest recente pamflet van de Realisten, in de br. ^onbus gekregen. Secretaris A. G. Kloots van de vereniging van verzet strijders is woedend over de actie van de Realisten. „We hebben allemaal zo'n blaadje in de bus gehad. Het staat vol met vreemdelingenhaat, het is gewoon een piuir fascistisch pamflet," briest hij. „Daar heb ben wy m.,de pprlog, juist zo tegen gevochten. Daar willen we niets meete maken hebben." Op de een of anderemamer moeten de Realisten Ne derland de hand hebben gelegd op het adressenbe stand van de verzetsorganisatie. Boze leden hebben al gevraagd of de verzetsverenigmg soms de adres senlijsten heeft weggegeven. Kloots ontkent dat ten stelligste. Realisten Nederland is opgericht door mensen die zich 'ontevreden WD'ers' noemen. De voormannen T. van Baarle en A Stemers zijn afkomstig uit krin gen van het Oud Strijders Legioen van P. J. A. Ego en de Centrum Democraten van Janmaat De partij profileert zich vooral met afkeer van vreemdelingen en de roep om mee recht en orde. Papendrecht - Jacob is weer terug bij zijn bazin, de 83-jarige mevrouw Bosson-Götze uit Papendrecht. Gisteravond stond haar advocaat, mr. L. J, Graven deel plotseling met het al haast verloren gewaande papegaai bij baar voor de deur. „Ik geef toe dat het een wat ongebruikelijk tijdstip was," zegt de raads man, „maar mijn cliënte was dolgelukkig dat ik haar papegaai kwam terugbrengen." Mevrouw Bossou had haar papegaai twee jaar niet gezien. Haar dochter en kleinzoon uit Dordrecht wil den het dier niet meer afstaan nadat zij enige tijd voor Jacob hadden gezorgd. Mevrouw Bosson is in totaal driemaal naar de rechter gestapt om de pape gaai terug te krijgen. Door Carel van der Velden Vlaardingen - Het chemische overslag- en transportbedrijf Zwanenburg moet als sanctie \?oor het overtreden van de hin derwet mogelijk een miljoen gulden boete betalen aan de ge meente Vlaardingen. Ambtenaren bestuderen of een dergelij ke claim gerechtvaardigd is. Zonder te voldoen aan de veilig heidsvoorschriften heeft Zwanenburg op het bedrijfsterrein giftige, bijtende en licht ontvlambare chemicaliën opgeslagen. „Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat het bedrijf op aile terreinen zijn boekje te buiten ge gaan is," zegt de Vlaardingse mi lieu-wethouder drs. Kees van der Windt. Samen met zijn collega John Ranshuijsen besliste de wet houder vrijdag tot een actie bij Zwanenburg, dat onlangs een nieuw bedrijfsterrein aan de Trawlerweg betrok. De chemi sche spullen werden in het nieu we gebouw opgeslagen, hoewel Zwanenburg nog niet beschikt over een werkende brandmel- dmgs- en brandblusinstallatie. Bewaking Verder voldoen de muren tussen de verschillende compartimenten in het bedrijfsgeoouw niet aan de brandeisen. In afwachting van de finitieve maatregelen heeft de brandweer een brandweerwagen op het terrein geparkeerd. Er is een 24-uurs bewaking ingesteld en 10.000 kilo pesticiden zijn uit de hal gehaaid en op trailers opge slagen. De boetedreiging Y'oor het bedrijf vloeit voort uit het erf pachtcontract, dat in november J990 tussen Zwanenburg en de gemeente Vlaardingen werd afge sloten. Het bedrijf nam toen het 2.5 hectare metende terrein in erf pacht, met recht op koop. De over eenkomst leverde Vlaardingen 3 miljoen gulden op. In de bepalin gen is opgenomen, dat het over slagbedrijf een boete van 1 mil joen gulden moet betalen als het zich niet houdt aan de bepalingen in de hinderwet. Daarvan is nu sprake. „Die boetebepaling is destijds op genomen als veiiigheidsclausu- le," zegt Van der Windt. "Die wordt nu getest in de praktijk. Ik De Markt in Maassluis ziet er sinds gisteravond feeëriek uit. De wethouders Timmermans en Storm hebben er feestverlichting ontstoken die de twee bruggen bij de Noordvliet in het donker extra sfeer geven. Dat is niet zomaar een aardigheidje vandege- meente; de marktwinkeJiers, verenigd in de Ondernemers Fede ratie Maassluis, moesten beloven hun verzettegen de verplaat sing van de weekmarkt van de Markt naar een terrein achter de Nieuwstraat op te geven. Foto Roet Dijkstra denk dat we dit terecht hoog op nemen. De vergunningverlening is uitvoerig besproken in de ge meenteraad. Het bedrijf heeft zeer onzorgvuldig gehandeld." Vandaag wil Van der Windt weten of Zwanenburg aan het door de gemeente gestelde ultimatum te gemoet kan komen. Vlaardingen eist dat Zwanenburg uiterlijk maandag 7 december om 9 uur 's ochtends aan de bepalingen in de hinderwet voldoet. „Als dat niet het geval is, worden de ge vaarlijke stoffen onherroepelijk op kosten van het bedrijf verwij derd." Zie verder pagina 15 Vlaardingen - De twee Vlaar dingse autohandelaren en hun compagnon uit Hellevoetsluis, die twee weken geleden voor de rechtbank stonden omdat ze wer den verdacht van oplichting, hoe ven niet achter de tralies. Over eenkomstig de pleidooien van hun raadslieden werden ze giste ren vrijgesproken. „De 400 mensen die door dit auto mobielbedrijf zijn benadeeld, zijn in feite allemaal getuigen," voer de officier van Justitie, mr. mevrouw C.A van Beuningen, twee weken geleden ais a rgument aan. De advocaten van het drietal meenden dat de ten laste gelegde zaken niet overtuigend konden worden bewezen. De verdachten zouden de kilome tertellers van te koop aangeboden tweedehands auto's 1 -1 Vn te ruggedraaid en deden auto's jonger voor dan ze waren. Verder werden de aangiften van de om zetbelasting opzettelijk verkeerd ingevuld om er zelf voordeel uit te halen, werd voor 46.000 gulden aan omzet verzwegen en voor 15.000 gulden loonbelasting ont doken. Bovendien werd gerom meld met facturen, waarop lagere bedragen stonden dan door de ko pers waren betaald. De Vlaar dingse broers en hun collega be riepen zich tijdens de zitting op het recht de gestelde vragen niet te hoeven beantwoorden. Recht bankpresident mr. P. Smidt van Gelder probeerde hen toch aan het praten te krijgen, maar zij hielden hun lippen stijf dicht. De officier van Justitie hechtte niet zo veel belang aan commentaar, omdat ze meende dat de zaak zo klaar als een klontje was. D'-or Peter de Lange Voardingen - Het Volksbos' dat de tegenstanders van een vuii- stort in de Lickebaert willen plan ten, zal na verloop van tijd hoe dan ook weer moeten verdwijnen. Dit hebben de Proav (provinciaal afval verwij deringsbedrij f) en het Recreatieschap Midden-Delfland te verstaan gegeven aan de Initia tiefgroep tegen Afvalberging. Zelfs als de aanleg van de stort plaats niet doorgaat, zullen de bomen worden gerooid, bena drukken de Proav en het schap. Want de grond waarop het bos wordt geplant zal dan worden ver kocht De opbrengst - geschat op drie miljoen gulden - is bestemd Vlaardingen - De tegenstanders van een stortplaats in de Lickebaert zijn niet de enigen die 12 december bomen zullen planten in het groene gebied tussen Vlaardingen en Maassluis. Nagenoeg op de zelfde plaats waar de circa 12.500 protestbomen de grond in gaan, wordt een bosje van ongeveer zestig bomen geplant. De ironie van het lot wil dat het Recreatieschap Midden-Delfland uit gerekend op dezelfde dag bomen plant als sluitstuk van een eigen milieu-actie. Die actie vond plaats in dc Broekpolder, waar recrean ten indertijd een boom 'bij elkaar konden lopen'. Circa zestig Vlaar- dingers deden mee aan dit project en spaarden voldoende zegeltjes vooreen boom. De bomen van het schap krijgen een plaatsje bij de wijnboerderij aan de Zuidbuurt, op een steenworp afstand van de piekwaar op hetzelf de moment duizenden streekbewoners bezig zullen zijn hun boom tegen de stortplaats op te zetten. Het recreatieschap is eigenaar van de grond waar de stort is gepland. voor financiering van de recre atiemogelijkheden in de Licke baert. Nog een reden om het bos te rooi en is de wettelijke verplichting van de Reconstructiecommissie Midden-Delfland om voor alle deelplannen van de Lickebaert een bestemming te vinden. Gaat de stort niet door, dan is het maar de vraag of de commissie op die plaats een bos wil. Ten slotte is er nog een principi eel argument: als de bomen bij Vlaardingen ongemoeid worden gelaten, valt te verwachten dat bewoners elders in Midden-Delf land ook zelf bestemmingen voor terreinen gaan verzinnen. „En dat kan niet getolereerd worden, die taak ligt bij de reconstructie commissie," aldus de voorlichter van het recreatieschap. Proav en recreatieschap hebben desondanks besloten de actie voerders geen strobreed in de weg te leggen bij de aanplant \ran het bos op 12 december. In het overleg tussen beide partijen zul len afspraken worden gemaakt om de plantdag zo soepel moge lijk te laten verlopen. Schap en Proav vinden dat het geen zin heeft de tegenstanders te dwars bomen. „We zullen elkaar in de toekomst nog regelmatig tegen komen," zegt de voorlichter van het schap. „Daarom proberen we zoveel mogelijk begrip voor elkaar op te brengen. In het overleg is al afgesproken dat het recreatieschap - de eige naar van de grond - jaarlijks on derhoud zal plegen aan het ter rein waar het bos komt te staan, zodat het gebied geschikt blijft voor de aanleg van de stortplaats. Afgesproken is ook dat de bomen zodanig worden geplant, dat het onderhoudswerk gewoon gedaan kan worden. Onderhoud is nodig omdat het schap de grond te zijner tijd wil verhuren aan de Proav en ver plicht is het terrein in de huidige staat - dus zonder bomen - op te leveren. De beslissing om het bos om te hakken ligt uiteindelijk bij het schap. Dat besluit moet geno men worden vóór eind 1994, het tijdstip waarop volgens schema begonnen wordt met voorberei dingen voor aanleg van de stort. Voor het recreatieschap staan grote financiële belangen op het spel. De vuilstort zal het schap en kele tientallen miljoenen guldens opleveren. Dat geld is nodig voor de verdere ontwikkeling van de Lickebaert. Komt de stortplaats er niet, dan zal in elk geval de grond die nu op het terrein ligt, worden verkocht. Deze grond, af komstig van de surfplassen bij Vlaardingen-West, zou oorspron kelijk worden gebruikt om de stortplaats af te dekken. Het bestuur van het schap verga dert vandaag over de vraag of' het de in het overleg met Proav en de Initiatiefgroep uitgestippelde koers ondersteunt. Denkbaar is dat het bestuur zal eisen om de gemaakte afspraken zwart op wit te laten zetten. Ondanks de waarschuwingen van de tegenpartij dat het bos 'sowieso zal moeten verdwijnen', is de Initiatiefgroep tegen Afval berging tevreden met de tot nu toe bereikte resultaten. Woord voerder Remi Poppe: „Het bos heeft in elk geval tot 1994 de tijd om te groeien. Je moet wel een hoop lef hebben om straks nog te besluiten die bomen te rooien." Den Haag/Maassluis - Met de aan leg van het transportcentrum aan de rand van de gemeente Maas land mag nog niet worden begon nen. Eerst moet de benodigde wij ziging van de Reconstructiewet Midden-Delfland van kracht zijn. De waarnemend voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State, mr. J. de Vries, heeft de aanlegvergunning in afwachting daarvan geschorst. Dat is gebeurd naar aanleiding van bezwaren van de gemeente Maassluis. De gemeente Maasland had de Maatschap Westgaag \'ia een ver snelde procedurec"* vergunning verleend voor de aanleg van we gen, waterlopen," rioleringen en beplatingen op wat het Transport- I centrum Westland moet worden. Het centrum is bedoeld om trans portbedrijven te verplaatsen uit de oude Westiandse dorpskernen, waar zij overlast veroorzaken en met ruimtegebrek kampen. Maassluis is het echter niet eens met de locatie, vlak bjj haar ge meentegrens. Maassluis voorziet onder meer geiuids- en verkeers overlast in de Steendijkpolder en stelt dat het transportcentrum niet aan de te stellen geluidsnor men zal kunnen voldoen. Een van de argumenten die de gemeente Maassluis bij de Raad van State naar voren bracht was dat de wetswijziging die nodig is om het transportcentrum te mogen aan leggen nog niet (door de Eerste Kamer) is aangenomen. Maassluis' wethouder Jan Storm (Milieu) noemt de uitspraak van de Raad van State 'een morele op steker' en wil niet van uitstel van executie spreken. „Het had ook anders uit kunnen pakken." Storm wijst erop dat de Raad van State in ieder geval dc procedure le bezwaren van Maassluis heeft onderschreven. ,Wij vonden dat Maasland niet netjes handelde en hebben daarin gelijk gekregen De wethouder hoopt dat de moti vering van de Raad van State, die nog niet bekend is, meer aankno pingspunten voor verzet biedt. Hij mikt erop dat met vertra gingstechnieken tijd wordt ge wonnen, waarin begrip moet wor den gekweekt voor het Maasslui se standpunt. „Want," zegt Storm, „we zijn niet tegen een transportcentrum, alleen niet daar." De bouw van hetvrachtwa- gencentrum loopt hierdoor in praktijk geen vertraging op. „De gemeente Maasland had al met de ondernemers afgesproken dat we zouden wachten totdat de wijzi ging helemaal van kracht zou zijn. Wc willen tenslotte alles zorgvuldig doen", aldus deMaas- Iandse wethouder F. de Vos. De Eerste Kamer vergadert naar ver wachting nog dit jaar over de ij- ziging van de Reconstructiewet. Bij goedkeuring kunnen de bouwwerkzaamheden daags erna een aanvang kunnen nemen. Nova CALLENBURGSTflAAT 80 VLAARDINGEN - TEL. 010-4343096 Schiedam - Onenigheid in het verkeer heeft gistermiddag rond twee uur tot een vechtpartij ge leid op de Nieuwe Damlaan in Schiedam. Een 44-jarige Schiedammer werd daarbij hard door een 22-jarige man uit Maas sluis geslagen. Laatstgenoemde is opgepakt door de politie. Schiedam - De Schiedamse poli tie heeft gistermiddag rond half vier twee Rotterdammers van 34 en 46 jaar aangehouden op ver denking van diefstal uit winkels aan het Hof van Spaland. Ze had den daar eau de toilette en een microfoon weggenomen. Schiedam - Een 54-jarige fietsen- 5 de vrouw uit Schiedam is gister- middag even na twee uur op de Johan de Witssingel aangereden door een bromfietser en vervol- gens mishandeld en beroofd. Na de botsing kwam de bromfietser op de vrouw toe en probeerde haar tas van het stuur ie pakken. Daarbij sloeg hij de vrouw in het gezicht. Ze liep daarbij een gebro ken oogkasbodem op. Schiedam - De Schiedamse poli tie heeft gistermorgen tussen ze ven en acht uur een verlichtings controle gehouden op de Park weg. Elf bestuurders werden tij dens dat uur beboet. Schiedam - In een bedrijf aan de Broersveld in Schiedam is inge broken. Gisteren werd aangifte gedaan van het openbreken van twee gokkasten en een voetbal spel. Daaruit is geld ontvreemd. Ingebroken is er ook in een wo ning aan de Nicolaas Beetsstraat. Daar vormde wat geld ook de buit. Bij de Schiedamse politie zijn verder nog twee aangiftes bin nengekomen in de serie inbraken" in tuinhuisjes op het Thurlede- complex. Vlaardingen - De afdeling Bijzon der Wetten van de Vlaardingse politie heeft gistermiddag een speei-gokautomaat weggehaald uit een zaak aan de Dayer. Het ap paraat was gestolen en stond als zodanig geregistreerd. Vlaardingen - Twee mannen heb ben gistermiddag tegen kwart voor één een greep gedaan in de kassa van een winkel aan dePiO zenlaan in Vlaardingen. De ge waarschuwde politie kon één man in de buurt aanhouden. De ande re werd later in zijn woning opge pakt. Vlaardingen - Uit de kelderbox van een woning aan de Klaproos straat in Vlaardingen is een he renfiets gestolen. Men is de kei- derbox vermoedelijk met een val se sleutel binnengekomen. Schiedam - Uit auto's die ston den geparkeerd aan de Juliana van Stolberg straat en de Putters- hoeksestraat in Schiedam zfin een radio en een tas met kleding gestolen. Gisteren werd daar aan gifte van gedaan. Schiedam - Nu wordt het rioolwa ter van de woonbuurten De Gaar den, De Vlinderhoven en De Ak kers in de nieuwbouwwijk Spa land in Schiedam nog via tijdelij ke gemaaltjes afgevoerd, maar binnen afzienbare tijd moet dat via het hoofdriool gebeuren. Ge meentewerken is begonnen met de verlenging van het bestaande hoofdriool vanaf Kethel-oost naar de in aanbouw zijnde wijk De Vel den, eveneens in Spaland. Het nieuwe gedeelte van het ri oolstelsel meet ongeveer 1,5 kilo meter. Medio 1994 moet het, is ae- planning, in werking zijn getre den.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1