Waterweg 13 Ambtenaren verknocht aan auto Midden-Delfland weg uit Maasland Café De Heksepot verzorgt kerstmenu a la Tafeltje Dekje Alleen op fiets als gemeente rijwielen ter beschikking stelt Geen medelijden met zieke bomen op Heemraads singel 'Illegale' illegalen in centrum 's-Gravendeel Tien jaar cel en TBS voor doodslag en overval Kerstactie tegen 'de illegaal als zondebok' Exxon Chemical beste in Management Competitie Schiedamse politie verscherpt toezicht op banken en winkels Lickebaertstort heroverwogen Reorganisatie gemeente verloopt soepel Vergeefs protest""^" tegen kraan Overlast van buren die niet thuis bleken Konijnen weg van dierenweide Gepakt met vuurwerk Bromfietser botst op auto Stelling weg van bouwterrein Omroep blikt terug op '92 Autokraken LyÜ Identiteitskaart k™ in Maasland d™ Rotterdams Dagblad Dinsdag 22 december 1992 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BTVlaardingen tel 010-2340055/fax 4349754 Schimmels en zwammen hadden hen de laatste jaren al be roofd van weelderige bladengroei. De drie bomen (een monu- mentaaliep, een zilveresdoom en en esdoorn) waren ten do de opgeschreven. Gisteren was het zover: medewerkers van de gemeentelijke Plantsoenendienst toonden geen medelij den, Eerste werden de bomen ontdaan van alle takken, bet rooien van de bomen zelfwas vervolgens een fluitje van een cent. Wat rest, is een kale Heemraadssingel, tussen de Bin nenweg en de Rochussenstraat. Volgende maand worden een begin gemaakt met de uitvoe ring van het herinrichtingsplan Heemraadssingel, op de nu opengevallen plaatsen zullen dan weer nieuwe bomen wor den geplant, twee lindes en een esdoorn. Fotoingridven&eeiv Rotterdams Dagblad 's-Gravendeel - Justitie vermoedt d< t acht mensen zich onder valse voorwendselen hebben aangemeld bij het tijdelijk opvangcentrum voor ontheemden in 's-Gravendeel. Het betreft ex-Joegoslaven die in. het bezit zijn van Italiaanse identiteitspapieren. Ambte naren van het ministerie van Justitie zullen de ex- Joegosiaven vandaag horen. Het achttal loopt het ri sico het land te worden uitgezet. De zaak kwam aan het licht toen de politie zaterdag in de nabijheid van het opvangcentrum twee 23-jari- ge mannen aanhield. Het tweetal werd ervan ver dacht zich in Strijen schuldig te hebben gemaakt aan een poging tot inbraak. De verdachten gaven bij hun aanhouding aan op de voormalige camping De Aalfuik te wonen. Daar is eerder deze maand een groep van honderdzestig ontheemden uit het voor malige Joegoslavië ondergebracht. Bij het fouilleren trof de politie bij hen papieren aan die er op duidden dat zij niet direct uit Joegoslavië afkomstig waren. Waarschijnlijk verblijven de acht al veel langer in Nederland, aldus een woordvoerder van de politie. De verdachten bleken ook in Tilburg te zijn geregistreerd. Ze zijn afkomstig uit Zagreb. Den Haag - Het gerechtshof in Den Haag heeft giste ren in hoger beroep een 24-jarige man veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf en TBS wegens dood slag en een gewapende overval vorig jaar 4 januari op een postagentschap aan de Abtsweg in Rotterdam- Overschie. De uitspraak was conform de eis. De man werd eerder tot dezelfde straf veroordeeld door de rechtbank. Een 54-jarige klant stortte zich uit verontwaardiging op de overvaller en werd door hem van dichtbij dood geschoten. De verdachte heeft alles bekend. Rotterdam - In minstens twintig Nederlandse ste den zullen mensen gehoor geven aan de oproep van het comité 'De fabel van de illegaal', om op kerst avond aan politici duidelijk te maken dat de 'hetze van de politici tegen de illegalen' moet ophouden. Donderdag worden verschillende vreedzame de monstraties gehouden in het kader van de actie 'Ille galen de zondebok? Dat nooit'.'. Ook in Rotterdam doen mensen mee aan de actie. Als het aan de initiatiefnemers ligt, is de Coolsingel donderdagavond, kerstavond, gevuld met mensen die brandende kaarsen en fakkels dragen om hun protest duidelijk te maken. Op speciaal verzoek van het comité schreven tien schrijvers verhalen over illegalen die tijdens de de monstraties worden gelezen. Wie wil deelnemen aan 'Illegaal zondebok? Dat nooit!' kan donderdagavond om acht uur naar het stadhuis op Je Coolsingel gaan. Behalve muziek en verhalenvertellers zijn er enkele sprekers onder wie ds. Hans Visser van de Paulus- kerk. Schiedam - Een team van Exxon Chemical Holland in Schiedam heeft de Nationale Management Com petitie 1992 gewonnen. Aan Nederlands grootste spel voor leidinggevenden, georganiseerd door Raet/ KPMG, deden gedurende negen maanden teams mee van ruim tweehonderd bedrijven. Namens Exxon Chemical traden vijf mensen in het strijd perk: Ria Auwema, Mare Freriks, Peter de Valois, Onno van Velzen en Peter van der Geer. Tweede werd Q 8 uit Rotterdam en derde Akzo Engineering. Schiedam - Voorhet gros van de Schiedamse ambtenaren blij ft de auto het favoriete vervoermiddel. Alleen als de reistijd met het openbaar vervoer overeen zou komen met die van de auto, is een aantal ambtenaren bereid voortaan met bus, trein of tram naar het werk te komen. De prijzen van het openbaar vervoer zouden dan wei lager moeten zijn dan van de auto. Overstappen naar het openbaar vervoer is voor ambtenaren uit Rotterdam, Vlaardingen en Schiedam een minder groot pro bleem dan voor hun collega's uit bijvoorbeeld Spijkenisse, Helle- voetsluis of Zoetermeer. Met die laatste gemeenten is de verbin ding slecht De belangstelling voor een ser vicepunt in het Schiedamse stadskantoor waar ambtenaren informatie kunnen krijgen over en kaartjes kunnen kopen voor het openbaar vervoer is hetrekke- lijk gering. Ook carpoolen is met erg populair bij de werknemers van de gemeente Schiedam. Fiet sen daarentegen we!. Een groot aantal ambtenaren is bereid voor taan met de fiets te komen als de gemeente gratis rijwielen be schikbaar stelt en zorgt voor een goede stallingsmogelijkheid. Een en ander blijkt uit een enquê te onder het Schiedamse ambte narenkorps. De uitslag werd ge publiceerd in het eerste nummer van het personeelsblad Indruk. Van de 1023 medewekers van de gemeente vulden et 822 hel vra genformulier tn (als dank kregen zij een strippenkaart). Voor 354 deelnemers blijft de auto de eer ste keuze. Voor de fiets kiezen da gelijks 288 ambtenaren. Dc rest komt te voet. met de tram. dc trein of de bus. of rijdt mee met een collega. In het kader van het Nationaal Milieubeleidsplan is dc gemeente Schiedam verplicht een vervoers plan op te stellen voor zijn werk nemers. Dit plan, gedeeltelijk ge baseerd op de uitslag van de en quête. wordt begin volgend jaar gepresenteerd. Polderwegen De lange reistijd met het open baar vervoer blijlt ook voor ande re Schiedammers dc belangrijk ste reden om met de auto naar het werk te gaan. Dat schrijft Marcel Houtkamp, fractievoorzitter van DG6. m het partijblad Tegen draads. Houtkamp keert zich in dit blad tegen de afsluiting van de polderwegen door het Schiedam se gemeentebestuur. Door het slecht ontwikkelde openbaar-vervoersnet in dit deel van de Randstad zien veel foren zen zich genoodzaakt de auto te pakken, schrijft Houtkamp. Als voorbeeld noemt hij de afstand Woudhoek-Voorburg. Via de Har- reweg door de polders duurt het ritje van 21 kilometer ongeveer 25 minuten. Rijdt de werknemer via de rijkswegen A20 en A13. dan is hij 50 minuten kwijt. Per open baar vervoer bedraagt de reistijd 75 minuten, en heeft de reiziger pech me* overstappen, dan is hij anderhalf uur onderweg. Tegen die achtergrond vindt Houtkamp het afsluiten van de polderwegen ondoordacht: .,Het getuigt van weinig inzicht in de maatschappelijke realiteit. Veel beter is het om als Schiedams ge meentebestuur eerst alle krach ten te wijden aan goed railvervoer met de Haagse regio en gelijktij dig aan een betere ontsluiting te werken van Schiedam-Noord in de richting van de A13. Als daar van sprake is. ben ik de eerste om met wethouder Chris Zijdeveld een rood-wit hekje te plaatsen aan het begin van de Harreweg en de Kandelaar, om vervolgens la chend in dc tram te stappen." Maasland - Het kantoor van het Bureau van Uitvoering van de Re- construetiecommissie Midden- Delfland aan de Oude Veiling te Maasland, kan worden gesloopt. De dienst heeft sinds vrijdag een nieuw onderkomen aan de Moto- renweg te Delft. Het houten gebouw in Maasland voldeed al lang niet meer aan de eisen. Dit was echter niet de be langrijkste reden voor de verhui zing. De uitvoering van de reeon- structiewerkzaamheden in het gebied van Midden-Delfland zijn zover gevorderd, dat Delft daarin centraler ligt. Het parkeerterrein bij het te slo pen gebouw, blijft gehandhaafd. De Oude Veiling is één van de ontsluitingen naar het recreatie gebied bij de nieuwe Foppenpias. De watersporters en andere recre anten kunnen op het te handha ven parkeerterrein ruim twintig auto's kwijt. Een klein stukje voorbij de parkeerplaats wordt voor de watersporters een gele genheid gemaakt om hun boten per auto te bevoorraden. Op de plaats van de oude en in zeer slechte staat verkerende brug tussen de Oude Veiling en de Foppenpolder, wordt een nieu we brug gebouwd. Deze oeverver binding maakt deel uit van de re constructiewerkzaamheden, en wordt derhalve door Midden- Delfland betaald. Behalve via de Oude Veiling zijn er nog twee toegangswegen naar de Foppenpias en het aangren zende gebied. De ene loopt via de Broekpolder te Vlaardingen, en is slechts voor fietsers en wande laars toegankelijk. Per brug of met het door het recreatieschap ook volgend seizoen in stand te houden veerpontje, zijn de Fop penpias en Foppenpolder bereik baar. De belangrijkste ontsluiting van het nieuwe recreatiegebied, al thans voor het gemotoriseerd ver keer, is die via de Kwakelweg. Voor dit in de Duifpolder liggen de smalle polderwegje langs de Middenwetering is een uitgebreid reconstructieplan in ver gevor derd stadium. Schiedam - Vanwege het ver hoogde overvalrisico, zal de Schiedamse politie deze en wel licht ook volgende week banken, postkantoren en een aantal grote winkels scherp in de gaten hou den. Surveillance-auto's zullen vaker langs ryden en geregeld een tijdje 'om de hoek' parkeren om van daaruit een oogje in het zeil te houden. Ook op geldlopers wordt scherper gelet dan anders. De politie heeft deze maatregelen aangekondigd omdat uit de sta tistieken blijkt dat in de weken rond kerst verhoudingsgewijs meer overvallen woi Jen gepleegd dan in de rest van het jaar. Niet al leen geldinstellingen en winkel bedrijven zijn in deze periode een populair doelwit. De cijfers wijzen uit dat ook de straatroof toeneemt in december. „Zondagavond nog werden een man en een vrouw op het Broersveld beroofd," haalt de politievoorlichter een recent voorbeeld aan. Het is de eerste keer dat de Schiedamse politie tot een derge lijke preventieve aanpak over gaat. Het Schiedamse korps is ook het enige politiekorps in het Waterweggebied dat deze maatre gelen neemt. De Maassluise poli tie doet, aldus een woordvoerder, in december 'niet meer dan an ders.' In de Eerste Stad aan de Waterweg bestaat niet de indruk dat banken en postkantoren in deze maand meer risico lopen. De Vlaardingse politie heeft even min verscherpte controles aange kondigd. In Vlaardingen wordt deze maand vooral gelet op vuur werkvandalen en kerstboomja gers. Truus Verschoor verpakt iedere gang in een apart bakje. Bovendien zijn ze van aluminium. Dat be spaart afwas. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen - Het college van B en W moet stoppen met het ma ken van een bestemmingsplan voor het vuilstortgebied ten oos ten van Maassluis, vindt de CDA- gemeenteraadsfractie in Vlaar dingen. Aanleiding voor het ver zoek vormen de uitlatingen van mitieugedeputeerde Hans van der Vlist. Hij zei vrijdag het Lick- ebaertgebied als stortlokatie te willen heroverwegen. De CDA- fraetie in de provincie had hem schriftelijke vragen over de zaak gesteld. Van der Vlist die tot voor kort de lokatie nog als definitief zag, heeft toegezegd opnieuw in over leg te willen gaan met gemeente besturen over het natuur- en re- kreatiegebied de Lickebaert. Wel benadrukte hij dat er een alterna tief moet worden gevonden. De Initiatiefgroep tegen Afvalber- ging heeft Van der Vlist gevraagd bij de besprekingen aanwezig te mogen zijn zodat ze kunnen mee helpen bij het zoeken naar een nieuwe stortlokatie. Zij willen als nog onderzoek laten veriehten naar de Maasvlakte als stort plaats. De initiatiefgroep is blij met deze heroverweging en waardeert het dat de politiek het brede volks verzet in de Lickebaert serieus neemt. Ook de CDA-fractie hoop dat de getoonde flexibiliteit van Van der Vlist het begin van het einde betekent van de vuilstort Lickebaert. Vlaardingen - Truus Verschoor, eigenares van het Vlaardingse ca fé De Heksepot, is haar eigen pn- vé-Tafeltje-Dckje-service begon nen. Niet als concurrentie voor Tafeltje Dekje, maar juist als aan vulling In de weekeinden wanneer Tafel tje Dekje geen maaltijden ver zorgt. rijdt Verschoor met haar auto langs de deuren om haar drie-gangen-menu's af te leveren. Dikke winst maakt zc er niet mee. want ze rekent 15 per maaltijd, inclusief bezorgkosten als het tenminste m het centrum is. Speciaal voor dc komende kerst en nieuwjaarsdag heeft zij een feestelijk kerst me nu a J 25 sa mengesteld. Verschoor. „Ook voor deze mensen is hel tenslotte kerst. Om voor hen dc feestdagen wat feestelijker en luxueuzer te maken, sta ik graag een ochtend je in de keuken." Verschoor is afgelopen september begonnen met haar pnvé-semce. „Een vrouw die ieder weekeinde voor haar tante kookte, bracht mij op het idee. Zij moest daarbij voor haar eigen gezin zorgen en had het heel druk, Of ik met vóórhaar tante koken kon? Ik moest eerst even aan het idee wennen, maar hoe langer ik erover dacht, hoe leuker het me leek Er. ik meet zeggen dat het allemaal heel lek ker loopt. Ik krijg cr steeds meer lol in." Inmiddels heeft Verschoor zes klanten en nu het allemaal goed draait, zou ze best voor meerdere mensen, bijvoorbeeld ook zieken, maaltijden kunnen zorgen. Aan reclame doet Verschoor niet. „De mensen waar ik voor kook. zijn aan mijn adres gekomen puur door mond-tot-mond recla me. Vaak hebben ze dezelfde hulp in de huishouding en zij vertellen hel dan door. Het was op het be gin wel even wennen. Oudere mensen eten toch anders dan dc oveiwegend jonge mensen die m mijn cal'é komen. Een stoofpot bijvoorbeeld smaakt hen niet. omdat ze niet kunnen zien wat er allemaal in zit. Daar heb ik van geleerd en nu krijgen ze keurig alles gescheiden in drie bakjes." Meestal bestaat de maaltijd uit soep, aardappelen, vlees, groente en een dessert. Degelijke Hol landse pot dus. Verschoor: „Bo vendien vraag ik var.tevoren of ie mand misschien iets absoluut niet lust. Dan hou ik daar reke ning mee." Van haar klanten krijgt Ver schoor tevreden reacties. „Ik krijg de indruk dat zc het niet erg vinden dat mijn maaltijden twee maal zo duur zijn als die van Ta feltje Dekje. Ze krijgen dan ook waar voor hun geld. Ten eerste zijn mijn maaltijden verser; ik haal nooit iets uit blik. En ze krij gen meer." Verschoor is zelfs bereid om voor mensen met een dieet te koken. „Als hel maar niet al te gek wordt." Tussen half één en écn uur "s middags worden de maaltij den gebracht. Truus Verschoor, café De Hek sepot, Eendmchtsstraat 23a. lei. 4343959. Vlaardingen - De reorganisatie van het gemeentelijke apparaat, waarbij 950 ambtenaren waren betrokken, is volgens directeur Jan de Kok van de Centrale Per soneelsdienst van de gemeente Vlaardingen soepel verlopen. „Het is in een heel hoog tempo en zeer bevredigend gegaan, Er zyn nog wel wat vacatures en ook staan nog enkele specialistische functies open, maar alle ambtena ren zijn nu geplaatst. Daarnaast hebben we bijna iedereen, die een tijdelijk dienstverband had en zelfs een aantal uitzendkrachten een vaste baan kunnen geven." Vanaf 1 januari 1993 werkt Vlaar- dingen met vijf gemeentelijke diensten, die een grote mate van zelfstandigheid hebben. De zoge naamde Bestuursdienst en de Dienst Welzijn (o.a. onderwijs, so ciale en welzijnszaken) zijn ge huisvest in het stadskantoor aan het Westmeuwland. De Dienst Milieu en de Dienst Stadswerk zitten aan de Hofiaan in de pan den, die in gebruik waren bij de tot nog toe als GSD, Gemeente werken en Reiniging werkzame gemeentelijke organisaties. Een Facilitaire Dienst, met Wil van Delft als directeur, verzorgt huis vesting en andere interne zaken voor het totale gemeente-con cern. Alle gemeente-ambtenaren kon den vanaf medio 1992 kenbaar maken op welke plek in de gewij zigde structuur ze het dienstver band bij de gemeente wilden voortzetten. Er kwamen nieuwe banen beschikbaar, maar ook ver vielen er functies. Aan öó-nlucier^ i< rie kans gebo den om van een speciale wacht geldregeling gebruik te maken. Zij mogen vertrekken met een ga rantie van tachtig procent salaris tot aan dc pensioenleeftijd. Voorts hebben ambtenaren, die een veertigjarig dienstverband of de leeftijd van 59.5 jaar naderen, buitengewoon verlof gekregen vanaf 1 januari. In totaal heeft een tiental van deze speciale ouderen- regelingen gebruik gemaakt. De Kok. nu nog directeur CPD maar in de nieuwe opzet hoofd van de afdebng Personeel Or ganisatie bij de dienst Bestuurs zaken, kijkt met genoegen terug op hel verloop van het herplsat- sings proces. „De afgelopen twee maanden is met alle mensen gesproken over hun wensen en de mogelijkhe den. Ieder hebben we met tevre denheid kunnen plaatsen. De brieven met de bevestiging van een en ander krijgen de perso neelsleden binnenkort thuis ge stuurd. We hebben natuurlijk met tijdelijke aanstellingen de laatste jaren al naar wijziging van de or ganisatie toegewerkt. In bijna alle gevallen heeft dit nu ook tot een varte aanstelling geleid Ik heb niet de indruk dat het ergens fout is gegaan." Den Haag/Maassluis - Het trans port- en overslagbedrijf Keyzer en Zn. BV in Maassluis mag op het bedrijfsterrein aan de Hel- dringstraat/NGordgeer een elek trische kraan neerzetten om de I huidige dieselkraan te vervan- gen. Dit heeft de Raad van State 1 gisteren bepaald. De bouwvergunning die de ge- meente Maassluis voor de kraan heeft verleend, werd vrijdag in i een schorsingsprocedure aange vochten door twee bewoners van de Noorddijk. Een van de be-1 zwaarmakers zei dat hij er eigen- lijk naar streeft het bedrijf van i Keyzer weg te krijgen omdat het j teveel overlast zou veroorzaken. Over de elektrische kraan zei hij j dat het maar de vraag is of die in- 't 1 derdaad minder lawaai veroor-' zaakt dan de huidige dieselkraan 1 Rechter Van Zeben zag geen aan- leiding in te gaan op de bezwaren. Vlaardingen - De Vlaardingse po^ litie heeft gistermorgen een 42-ja- 1 rige bewoner van de Bonnweg aangehouden omdat hij met een hamer de ruiten van. de woning1 van zijn bovenburen had ver nield. Hij meende last van die bu- ren te hebben, maar die bleken niet thuis te zijn. f Vlaardingen - Vier konijnen van de dierenweiöe bij het Zonnehuis moeten voor de kerst vrezen. Ze zijn gestolen. Schïedam/Vlaardingen - De Schiedamse politie heeft gister middag aan dc Geervlietsestraal een 19-jarige Schiedammer opge pakt omdat hij bezig was vuur werk af' te steken. Op het Rozen- burgplein werd later voor hetzelf de vergrijp een 14-jarige Schiedammer aangehouden. Bei den zijn hun strijkers kwijl en on dergaan een Halt-procedure. Die komt er ook voor twee jeugdige Vlaardingers die voor het zelfde* vergrijp zijn opgepakt. zij .10' D< M Schiedam - Op de Rotterdamse- dijk in Schiedam is gistermorgen rond half twaalf een 20-jarige bromfietser gebotst op een auto. die werd bestuurd door een 51-ja- rige Rotterdammer. De bromfiet ser liep een botbreuk op aan een been. Hij is naar het Schicland Ziekenhuis gebracht. Schiedam - Vanaf een bouwter rein aan de Jan Evertsemveg is een stelling van zes meter hoogte en drie meter breedte gestolen. Verder werden hout en alumini um weggenomen. Gisteren is van de diefstal aangifte gedaan. Ni dc hu Ai Hi bet pot seh dat Ov< del len Dei lozi Dal lini inft dig. sim ecu Vlaardingen - Omroep Vlaardin- gen blikt 30 december van 14.00 tot 17.00 uur terug op het afgelo pen jaar met onder anderen wet houders en burgemeesters uit Vlaardingen en Maassluis. Het programma wordt uitgezonden vanuit de wijnboerderij aan de Zuidbuurt. Dan wordt ook de uit slag van een verkiezingsenquête bekend gemaakt. 1 Ams m A Twi dm{ spec Schiedam/Vlaardingen - In Vlaai- dingen zij n gisteren op drie plaat-1 dc sen auto's opengebroken. Dat ge beurde aan de Fazantlaan. Fuut-1,01 straat en Eendrachtstraat. In pSSl Schiedam werd een auto ge- l00Ij kraakt aan de Parkweg. j!, J lum - Kylt ry J Maasland - Vanaf 1 januari kun- huis nen ook de inwoners van Maas- m pi land zich van een identiteitskaart al si voorzien. Met zo'n pas kan men ^an zich overal m het land legitime Rcnt ren. De identiteitskaart kan op de "nel secretarie worden aangevraagd re De prijs is per gemeente afhanke- en d üjk van de leges en bedraagt in De 1: Maasland ƒ36.25.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1992 | | pagina 1