Wate 15 Aanpak hondepoep in Babberspolder Stichting Kinderdagverblijf Katja gaat verhuizen Ook kinderwagens zijn welkom in 't Stadserf flïïFSS,' Proef met uitlaatplaatsen moet leiden tot maatregelen voor hele stad Stappen aan de Waterweg mwt> Sprookjesbos in Lickebaert? Tienerdisco in Nieuwland Kerstbomen.inleveren Houdt Zicht vergadert Fietsveer Maasland: video-presentatie bij begrotings-behandeling Rotterdams Dagblad Woensdag 6 januari 1993 - Hebben we vorige maand met zn allen een sprookjesbos aangelegd in de Liekebaertpolder? Zullen de bomen tot in de hemel groeien of zien we dadelijk door de bomen het bos niet meer? Als ik de eerste reacties van onze politici op de boomplantactie lees, ben ik er niet gerust op. Want nog immer geldt voor dit merkwaardi ge mensenras wat de Amerikaanse journalist I.F. Stone eens schreef: Alle politici zijn leugenaars, totdat het tegendeel bewezen is. De politici zijn verbaasd over de massale response. Begrijpen ze nu nog niet dat de milieumaat hier vol is? Dit ras blijft maar geloven in het sprookje dat Vlaardingen het image van stinkstad heeft. Nee, da mes en heren politici: Vlaardingen heeft niet het image van stink stad, Vlaardingen is een stinkstad. Om dat eens en voor altijd in uw met havenslib verstopte oren te knopen, moet u deze regel honderdmaal voor straf schrijven. En wat zegt gedepuL-erde Van der Viist van de provincie Zuid-Hol land, die naar dezelfde kapper als minister Alders gaat? Geschrok- Tfcen door de reacties laat hij minzaam weten dat hij bereid is de loka- tie te heroverwegen. Als ik dat woord lees, krijg ik de kriebels. Bij 1 een CDAer die je een hand geeft, moet je je vingers natellen maar een heroverwegende politicus zou ik nog niet een minuutje alleen' durven laten met mijn vrouw. Van der Vlist: weggehoond door de gemeente Vlaardingen, toen hij voorstelde de vervuilde grond uit de Steendijkpoider (Maassluis) in de Broekpolder (Vlaardingen) te dumpen. Weggehoond door de mensen in de Steendijkpoider (Maassluis), toen hij voorstelde de gif grond in een recreatieheuvel in de eigen wijk (Maassluis) op te slaan. En nu hij op het punt staat voor de derde maal in het stof te bijten, is hij bereid de vuilstort in de Lickebaert te heroverwegen mits de be etrokken gemeenten met een goed alternatief komen. Van der Vlist tovert hier een eeuwenoud konijn uit zijn hoge hoed: ,Divide et impera (verdeel en heers). En hij gebruikt de moderne to- gjérspreuk alternatief, die bij Tommy Cooper nog gewoon abracada- 2Sra luidde... en tot hetzelfde resultaat leidde. Want het is net als met discriminatie: Ik heb niets tegen Turken, als ze maar niet op mijn portiek wonen. Zo zal het ook die vuilstort ver- "-■gaan. Noem mij de eerste gemeente die een giftige vuilstort in haar rariiehtertuin wenst en ik houd verder mijn mond. fcPfpplaus daarom voor de Maassluise wethouder Jan Storm, die in de- *"*26 krant verklaarde sceptisch te zijn: „Eerst zien, dan geloven. Bij mij heerst geen hosanna-stemming." Gelukkig is er nog een politicus die niet in sprookjes en een zoge naamd mislukkende goocheltruc gelooft. Horatius zei het ah Partu- riunt montes, nasceturridieuius mus. Oftewel: de bergen zijn in ba- rensrfood; er zal een bespottelijke muis uit voortkomen. DICK van der LUGT Redactie Waterweg: Jan Bootster Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Westhaven- pl«at&22 Postbüè'4008c 3130 KA- Vlaardingen 4349754 Sportredac- tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Jongeren uit de wijk Nieuwland in de leeftijd van twaalf tot en met vijftien jaar die dansen te gek vin den, kunnen elke eerste vrijdag van de maand uit hun bol gaan. Buurthuis Nieuwland houdt dan een tienerdisco die van 19.30 tot 22.00 uur wordt gehou den. Vrijdag 8 januari is de eerste disco van het jaar en de toegang kost ƒ1,50. De bezoekers moeten de eerste keer twee pasfoto's meebrengen voor hun per soonlijke 'Buurthouse pas'. In tegenstelling tot eerdere berichten kunnen op woensdag 0 januari vatflStOO tot 15.30 uur de laatste kerstbomen worden ingeleverd. De afgedankte, bomen kan men kwijt aan de Dr. Jan Schoutenlaan en op depark^rtérieinenb'ij het NS Station Maas-' sluis West, de'Sermgenflat en de GA. Brederolaan. Voor elke boom ontvangt men een kwartje. Hoek van Holland De huurdersvereniging 'Houdt Zicht' in Hoek van Holland, in september 1992 opgericht, heeft inmid dels al enkele tientallen nieuwe leden ingeschreven. De vereniging heeft als doel om zich kritisch op te stellen ten aanzien van het beleid van de woning bouwvereniging 'Rotterdam aan Zee' die in Hoek van Holland ongeveer 2000 woningen in beheer of in eigendom heeft. Op donderdag 14 januari houdt de huurdersvereni- gmg een ledenvergadering. Daar zal een definitief bestuur worden gekozen en ook de statuten dienen te worden goedgekeurd. De vergadering wordt ge houden in De Hoekstee en begint om 20.00 uur. Schiedam woensdag 6 januari Informatie-avond voor aanstaande ouders, Magno lia Deikerk, Aibardastraat 67,20.00 uur. ^-Vlaardingen donderdag 7 januari r Lunchconcert Aad Zoutendijk, Grote Kerk, 12.45- r 13.15 uur. <*-Kledingruilbeurs, wijkcentrum Holy, 13.15-15.15 £"uur. ^Maassluis woensdag 6 januari Janice Lakers (jazz), theater de Schuurkerk, 20.30 uur. donderdag 7 januari Spreekuur Ziekenfonds, Koningshof, 14.00 uur. Bridge, Koningshof, 19.45 uur.. Bij het lezen van het stukje over de nieuwe boot voor de veerdienst met Pernis (in de krant van 14 december) dacht ik: onze actie heeft toch suc ces gehad. Als deelneemster aan een politieke cursus in het Vlaardingse stadhuis kreeg ik in 1982 informal'e over de recreatiegebieden Bernisse, Rhoon- se grienden en Oude Maas. Prachtig, maar hoe kwamen we daar? Met de auto. Voor degenen die geen auto hadden, werd het moeilijk. De Fiet sersbond ENFB dacht aan een opstapwagen voor fietsers door de Bene- luxtunnei. Wij besloten een brief te sturen naar diverse instanties, en een lijst met handtekeningen. Daarin vroegen wij een aparte oeverver binding voor fietsers. De geadresseerden waren: de gemeente Vlaardin gen, het openbaar lichaam Rijnmond en de provincie Zuid-Holland. Er ging een tijdje overheen voor we antwoord kregen. Sint Bureaueratius werkt met zo snel. Op 4 oktober 1982 kreeg de heer Steinmann toestemming met het veer te starten. Wij dachten: zo, voor mekaar. Maar zo ging het niet. Op 20 mei 1983 werd het veer opgeheven wegens gebrek aan reizigers. Sindsdien zijn er nogal wat ups en downs geweest. Gelukkig komt er nu door tussenkomst van diverse instellingen en bedrijven een nieuwe boot voor de veerdienst. Ik denk dat degenen die indertijd hun handtekening hebben gezet, dit met hadden verwacht. Het duurt nog tot mei 1993 voordat de boot in de vaart komt. Desondanks alvast een behouden vaart. Mevrouw JX. v.d. Weijde-Noorlander, Vlaardingen. Vlaardingen - In een gedeelte van de Babberspolder in Vlaar dingen moet een proef worden gehouden met het terugdringen van de overlast van hondepoep. Begin dit jaar moeten daar zes uitlaatplaatsen voor honden zijn aangewezen. Verder moet er een speelweide in park 't Nieuwelant zijn ingericht als 'uitren- veld'. Daarnaast wordt gedacht ook aan de plaatsing van drie zogeheten Sak-O-Matbakken op de Van Ho- gendorplaan. Dat zijn bakken waarin de hondepoep moet wor den gegooid. Uit de zijkant van de bakken kunnen plastic zakjes worden gehaald om de honde poep mee op te rapen. In een ambtelijke notitie wordt voorgesteld op deze manier een begin te maken met de aanpak van het probleem. Aan de hand van de ervaringen 20u medio dit jaar een uitgewerkt plan voor gro tere delen van Vlaardingen moe ten worden gepresenteerd. De proef zou moeten worden gehou den in het gedeelte dat wordt be grensd door de Van Hogendorp- laan, Sneeuwbalstraat, park 't Nieuwelant en Hargapad. Dit voorstel heeft wethouder drs. Kees van der Windt (milieu) ge presenteerd gekregen. Met zijn raadscommissie moet hij beslis sen of tot deze aanpak wordt over gegaan. De voorgestelde werkwijze houdt ook in dat een aantal zaken (na der) wordt onderzocht. Voorge steld wordt te bekijken of mid denstanders mee zouden moeten betalen aan de aanpak van het hondepoepprobleem als het de omgeving van winkels betreft. In de ambtelijke notitie wordt er op gewezen dat er 'hooguit vijf schriftelijke klachten per jaar zijn over hondepoep 'en nog slechts enkele klachten tijdens de colle gerondes door de wijken'. Vlaar dingen telt 2800 geregistreerde honden. Hun eigenaars betalen per jaar meer dan 210.000 gulden aan hondenbelasting. Van dat geld moet ook de aanpak van het probleem worden betaald, zo wordt voorgesteld. Als het met genoeg zou zijn, moet de honden belasting worden verhoogd. Voor lopig is voor de proef slechts 27.000 gulden nodig. De kosten van het schoonhouden van uit laatplaatsen zijn daarin niet ver werkt. Belasting Overigens zeggen de schrijvers van de notitie zich te realiseren dat nergens in Nederland de over last helemaal uitgebannen is. Hulpmiddelen zijn er wel. Zo zou het aantal honden kunnen wor den teruggedrongen door de be lasting voor de tweede en volgen de honden drastisch te verhogen. Ook zou. bijvoorbeeld via dieren artsen, gezorgd kunnen worden voor betere voeding van de hon den. waardoor de hoeveelheid poep kan worden verminderd Verder zou de controle op de al bestaande maatregelen kunnen worden verbeterd. Gedacht wordt bij de aanslag voor de hondenbelasting een bijsluiter te leveren waarin staat waar hon den kunnen worden uitgelaten en dergelijke. Tot slot wordt het idee geopperd dc hondepenning weer in te voeren. DoorMariette Olsthoom Schiedam - Het is nog vroeg in de ochtend, kwart over zeven, als de eerste vaders en moeders mei hun kroost het kinderdagverblijf Katja binnen druppelen. Als om kwart voor negen de schoolgaan de kinderen de deur uit zijn, staan de klantjes voor de peuter speelzaal alweer voor de ingang te trappelen van ongeduld. Zo'n tweehonderd kinderen lopen we kelijks de deur plat bij Stichting Kinderopvang Katja. Katja, dat jarenlang het grootste kinderdagverblijf van Nederland was, gaat verhuizen. De twee his torische panden aan de Lange Ha ven in Schiedam waar de stich ting vanaf de start in 1970 is ge huisvest, voldoen ondanks alle aanpassingen in de verste verte niet meer aan de aangescherpte kwaliteitseisen ten opzichte van de kinderopvang. Alles moet schoner, ruimer en veiliger. Met gepaste trots vertelt directri ce Jose van Gijtenbeek dat het nieuwe kinderdagverblijf, dat overigens mede jiogr haarzelf is 'ing^fc^veéntMdvriëhdeiijker' is H£t is een,grote speelplaats 3 %or kinderen-met allerlei inge- ^bodwdeToetjes'.'' - 4 Zo is ér' een centrale speelhal met middenin een groot speelwerk- tuig dat bestaat uit een klimrek, een»- ballenbad en een poppen- 'zachtehoek'. Er komt een water tafel waarin kinderen met bootjes kunnen spelen en, wat natuurlijk onvermijdelijk is, elkaar nat kun nen spetteren. Zelfs een mozaïek dat in de nieuwbouw aan de Van Ostadelaan komt te hangen is sa mengesteld uit een verzameling kunstwerken die door de kinde ren zelf is gemaakt. Alleen de hui selijkheid die zo tekenend is voor de monumentale panden aan de Lange Haven zal met de verhui zing verloren gaan. Het nieuwe multi-functionele ge bouw op het Frans Halsplein gaat tevens onderdak bieden aan ba sisschool De Kring. Twee verdie pingen hogerzjjn vooreen dertig tal 55-plussers woningen ge bouwd. Het complex wordt op za terdag 9 januari officieel geopend door Hedy d'Ancona, minister van WVC. De oude stek van Katja Directrice Jose van Gijtenbeek met enkele peuters tussen de verhuisdozen: 'Het nieuwe kinderdagverblijf is veel kindvriendelijker ingericht.' Foto Roel Dijkstra aan de Lange Haven wordt door de eigenaar verbouwd tot luxe ap partementen. D'ukkies Ouders die bij Katja aan de bel trekken, kunnen kiezen uit ver schillende soorten opvang. Het kinderdagverblijf is voor de aller kleinsten, de D'ukkies. Peuters kunnen enkele uren per week met leeftijdgenootjes komen spe- Maasland - Het duurt nog wel even voor het zover is, maar Maasland heeft de datum voor de begrotingsbehandeling voor 1994 al vastgesteld. Het is de bedoeling dat die begroting op dinsdag 26 oktober wordt vastgesteld. De raadscommissie voor alge meen bestuurlijke zaken heeft de vorig jaar gehouden begrotings behandeling aan een evaluatie onderworpen. Naar aanleiding daarvan keren de algemene be schouwingen weer tijdens de openbare behandeling terug, Af gelopen jaar werden die beschou wingen geheel schriftelijk afge daan, waarmee niet alle fracties even gelukkig waren. In de hernieuwde opzet krijgen de fracties elk maximaal tien mi nuten toebedeeld om de hoofdza ken van hun beschouwing op het beleid samen te vatten. Namens het college vertolkt de voorzitter in hooguit een kwartier de beant woording. Ook het verdere verloop van de begrotingsbehandeling blijft be meten in een strak tijdschema. Na een schorsing van tien minu ten voor koffiepauze, krijgen de fracties voor hun tweede termijn maximaal vijftien minuten. Ver volgens krijgt het college een half uur om de beantwoording voor te bereiden. Tijdens deze schorsing wordt de al enkele dagen eerder getoonde begrotingsvideo nogmaals gepre senteerd. Als de behandeling geheel volgens de voorgestelde planning verloopt, begint het col lege omstreeks kwart voor tien met de beantwoordeling in twee de termijn. In 1992 werd voor het eerst een voorlichtingsavond over de begroting voor raadsleden en andere belangstellenden gehou den. Een en ander gebeurde aan de hand van een videoband. Deze wijze van voorlichting en infor matie is dusdanig goed bevallen, dat de video-presentatie verder wordt uitgebouwd. len in de peuterspeelzaal. En naast de buitenschoolse opvang voor schoolgaande kinderen, heeft Katja een gastouder-bu- reau, dat contact legt tussen vraagouders en gastgezinnen. Tot voor kort een unieke combi natie. „Nu zie je het steeds va ker," zegt Jose van Gijtenbeek, die al elf jaar bij Katja werkt. Nieuw voor het kinderdagverblijf is de bedrijfsgerichte kinderop vang, waar zij in januari mee be gint. Het is niet meer vanzelfsprekend dat vrouwen thuis blijven zodra zij moeder worden. Maar blijven werken en je kind naar een kin derdagverblijf brengen, is ook nog niet de gewoonste zaak van de wereld. Het denkbeeld dat een kind beter af is door 24 uur per dag bij zijn moeder te zijn, blijkt nog behoorlijk vastgeroest, con stateert Van Gijtenbeek nog da gelijks. Het idee van de 'stakker' die door zijn moeder m een bom volle crèche by een wildvreemde wordt 'gedumpt', is nog steeds de wereld met uit. By de peuters, waarvan de moeder vaak juist met werkt, hoort directrice Jose van Gijtenbeek regelmatig reac ties als 'zielig hè, om je kind zo achter te laten' of 'waar neem je dan een kind voor?'. Dat er ook voordelen aan vast zit ten, wordt vaak vergeten. Kinde ren uit een dagverblijf leren door het contact met leeftijdgenootjes sneller de sociale vaardigheden, stelt Jose van Gijtenbeek. Voor de bemiddeling tussen be drijven en het kinderdagverblijf heeft Katja de Kinderopvang Be drijven (KOB) in de arm geno men. Deze organisatie treedt op als spreekbuis voor alle drie de kinderdagverblijven m Schiedam. Een bedrijf kan voor haar werknemers via dc KOB een kindplaats huren bij Katja voor onbepaalde tijd. 'Grijs' Steeds meer bedrijven beseffen dat het organiseren van kinderop vang de manier is om hun vrou welijke personeel tc behouden in plaats van ze kwijt te raken als ze kinderen krijgen. Hoewel men in het bedrijfsleven steeds meer de economische voordelen gaat zien om vrouwen aan het bedrijf te binden, is het niet altijd even ge makkelijk de 'grijze' top van een bedrijf te overtuigen var het nut van kinderopvang. 'Moet ik hier dan zelf een creche op gaan zet ten?' krygt de KOB regelmatig te horen. Het idee is even wennen, maar het belangrijkste vindt Kin deropvang Bedrijven dat de di rectie van het bedrijf aan het den ken wordt gezet. Op de klantenlijst komen voorna melijk de namen voor van bedrij ven en instellingen waar veel vrouwen werkzaam zijn zoals in dc zorgsector. Schiedam huurt zelf tien kindplaatsen De gemeente geeft elk bedrijf dat besluit kinderopvang voor haar medewerkers te regelen, tweedui zend gulden subsidie per jaar per kindplaats De overige kosten van ruim dertienduizend gulden ko men voor rekening van het be drijf, dat ouders nog een gedeelte kan laten betalen Het bedrag dat ouders voor de ge subsidieerde kinderopvang zoals bij Katja neer moeten tellen, is af hankelijk van hun inkomen. Het nadeel is wel dat zy eerst één a twee jaar op de wachtlijst komen te staan. Bij de zojuist gestarte be drijfskinderopvang by Katja wordt dat probleem omzeild omdat er nog geen wachtlijst is De gemeente Schiedam streeft in het kader van de Stimulerings maatregel Kinderopvang n^r, een uitbreiding van 180 nieuwe plaatsen voor kinderopvang?IÏOè' voor het einde van 1993 gereali seerd moeten worden De drie Schiedam se instellingen op" Tiet" gebied van kinderopvang, Hon- kie-Ponk. Nyntje en Katja, probe ren deze uitbreiding gezamciijk te realiseren. Voor Katja betekent dat de al ge noemde uitbreiding met 24 kind plaatsen. die uitsluitend voor de bedrijfsgerichte kinderopvang zijn bestemd. De andere twee ne men samen al 36 bedryfskind- plaatsen voor hun rekemng. Kat ja heeft reeds 13 kindplaatsen aan bedrijven in Schiedam verhuurd. Voor het eirde van dit jaar moe ten de overige elf nog worden be zet. Door Sander Sonnemans Schiedam - Een nieuw café aan deBroersvest? Was bet niet zo dat de lokale overheid In Schiedam de uitgifte van horecavergunnin- gen beperkte in verband met de overlast waar de centrumbewo ners het laatste jaar frequent over klaagden? Toch is er aan de Broersvest 129 naast Dijkstal de schoenenwinkel, in het pand dat bijna twee jaar leeg stond, een ca fé verschenen. Het is niet zomaar een kroeg. Nee, het betreft een eetcafé waar de nadruk duLdelyk wordt gelegd op de keukenprodukten. Een ech te kroegloper kom je er niet gauw tegen. Jan en Diny Rijke doopten het 'i Stadserf. Dat verzinsel ligt enigs zins voor de hand. Zo heet im mers ook het gebied dat aan de overkant tussen het Stadskantoor en Emmaplein wordt ingeklemd. Daar worden straks in een door architect Hans Ruijssenaars ont worpen project het nieuwe be stuurscentrum en een aantal cul turele voorzieningen gevestigd. Over de toeloop hoeven Jan en Di ny zich in de nabye toekomst dus geen zorgen te maken. Inmiddels draait het horecabe drijf al enkele maanden op volle toeren. De stijl van 't Stadserf laat zich makkelijk definiëren. Mo dern, smaakvol abstract ingericht en door de wijnrood gemarmerde tafels, bar en andere elementen een ontspannen, warme sfeer uit stralend. Aan het interieur wordt door de geexposeerde kunstwer ken een extra dimensie gegeven. Het publiek is moeilijke! te beti telen. Wellicht aangetrokken door het gebodene op de spijs kaart vinden zowel winkelende moeders met kinderwagens als het kantoorpersoneel uit de naby gelegen bedrijven dagelijks de weg naar de eet- en drinkgclegcn- heid. „Dat is nou het leuke," klinkt Jan Rijke, m hel legiunale horeca- en voetbalcircuit zeker geen onbe kende. opgetogen. „We richten ons ook niet op een bepaalde doelgroep. Tenslotte kan men hier binnen lopen om even een kop koffie te drinken of lekker uitgebreid te dineren Daarom noemen we 't Stadserf ook geen kroeg en zijn we bewust op zon dag open. Om eters te trekken.'' De ondernemers streven naar kwaliteit en al bij het nuttigen van een cappuccino kan worden geconcludeerd dat die opzet rede lijk is ge slaagd. Het 'teiltje' koffie wordt geserveerd meteen mandje lekkernijen zodat de klant zelf kan kiezen waar de tanden m worden gezet, een flinke likeur- bonbon of een plak koffiekoek Met de gerechten, bediening en de achtergrondmuziek zit het ook wel goed. Bob Schotel, de kok die bij onder andere Lc Pecheur iSdnedtimi, u' Ouwe Hd\en en 't Scheele Hoekje (Vlaardingen) m de keuken stond en Richard Julli- en Trip voorheen ondere andere werkzaam in 't Fust (Rotterdami en Het Weeshuis (Schiedam), kennen het klappen van de zweep. Even 'relaxed' als vnende- lyk en gedreven worden de dam pende borden geserveerd. Dc ach tergrondmuziek wordt afgestemd op de omstandigheden Geduren de lunchtijd kabbelt rustige pop muziek door het 'lokaal' maar wie 's avonds voor een slibtongetje, varkenshaas of sparenbs - overi gens voor een redelijke prijs ver krijgbaar - aanschuift kan zelfs romantisch wegzwijmelen bij jazzy' klanken. Specialiteit van het huis is de mixed grill „Maar." benadiukt Richard, „op onze kaart pry ken meer zalige dingen Voor elk wat wils. Van een eenvoudige tosti tot zeetong met alles erop en eraan. *t StadscrJ' i$ de gehele ireefc ge opend ran 10.30 tot 22.00 uur en van donderdag tot en met zondag tot en met 01.00 uur

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1