13 Praag-reis voor al leenstaanden 'n debacle Verwarring in raad over financiering voorstellen mm Redding Weeshuis iets dichterbij Busdeur met touwen dichtgebonden; oude paardenstal diende als slaapkamer Nu 198 79.90 39.90 39.90 Baan voor elf steigerbouwers Avalance vreest voor voortbestaan Verhalenwedstrijd Jamrax in Jab-Juijn Cursussen vergaderen Corrie Konings bij zesde Sound Feest Huismeester mag blijven Gouden huwelijk Leuke Dickie SPEKTACULAIRE SEIZOENS LEEGVERKOOP! BIJ NEW BASSY'S FASHION fashion new 59.90 98.00 59.90 College wil realisering winkels in gebouw toch toestaan Rotterdams Dagblad Donderdag 7 januari 1993 ly C'ï .V. Ook dit jaar kunnen mensen die menen over schrijf talent te beschikken, deelnemen aan de verhalen- en gedichtenwedstrijd van Het Filmhuis. De verhalen mogen maximaal 2500 woorden bevatten en moeten bij voorkeur, evenals de gedichten, science-fiction als onderwerp hebben. Men mag eventueel ook zelf onderwerpen kiezen. Alle inzendingen moeten voor 1 februari bij hel Filmhuis (Postbus 4117, 3102 GC Schiedam) binnen zijn. De winnende inzendingen worden op de lokale radio voorgelezen. De Schiedamse vrouwengroep Jamrax speelt de laat ste tijd vooral in gevangenissen en penintiaire in richtingen, maar eerzame burgers krijgen het ko mend weekeinde ook kans om de vrolijke en snelle rockvrouwen aan het werk te zien. Zondag spelen ze vanaf 17.00 uur in café Jab-Juijn, cp het puntje van de Gorzen aan de Hoofdstraat 311. Jami ax speelt eigen nummers en werk van onder an ders The Rolling Stones, Billy Idol en The Beatles. Vlaardingen Deze maand start de Stichting Coerke met nieuwe cursussen. Maandag 11 januan om 9.30 uur wordt de eerste les gegeven van de cursus 'vergadertechniek voor vrouwen'. De cursus omvat zes lessen en deel name kost ƒ35. Op de woensdagochtenden 13 en 27 januari kunnen vrouwen deelnemen aan de 'klus- sencursussen' die dan van 9.30 tot 11.30 uur worden gegeven. De kosten bedragen ƒ5. Voor inlichtingen en/of aanmeldingen telefoon 4351280. Zaal Middelhuyse vormt zaterdag het decor voor het zesde Reijnart Sound Feest van het Jaar. De organi satoren, Rik en Marjolein Reijnart en Remco Angen- ent, rekenen op zeker tweehonderd bezoekers. Na Gerard Joling. Benny Neyman, André Hazes en René Froger is dit jaar Corry Konings de belangrijk ste attractie. Daarnaast zullen als 'gewoonlijk regio naal bekende artiesten optreden. Het Sound Feest ging m 1986 van start. Daarvoor had Rik Reijnart (24) al heel wat muziekavonden verzorgd. Tijdens het feest wordt als vanouds een promotie- en aanmoedi gingsprijs uitgereikt. Vlaardingers die eerder deze prijs wonnen zijn onder anderen Rita Young, Martin Eden en Mary-Lou van Steems Dankzij de enquête die door bewonersorganisatie De Toekomst is gehouden, mag huismeester Bevers zijn werk in en rond de flatgebouwen aan de Specht-, Sperwer- en Torenvalklaan blijven doen. Ruim ze ventig procent van de ondervraagden was voor het aanblijven van de huismeester zodat hij per 1 februa ri in vaste dienst komt bij het GWB. De start van het nieuwe jaar bracht de* bewonensorganisatie nog meer positieve ontwikkelingen. De Toekomst krijgt een buurt winkel in de voormalige muziekschool aan de Spechtlaan. Daar gaan de bewonersorganisatie, opbouwwerkers van de Stichting Welzijn '90 en mi- grantenzorg gebri ük van maken. ïn huize Heij aan de Seringenstraat was het gisteren groot feest. De 78-jarige J.J.A. Heij en zyn acht jaar jongere vrouw P.W. Heij-La Heij vierden namelijk hunöO-jange bruiloft. Namens het gemeentebestuur kwam mevrouw Timmermans-de Gunst op bezoek. Ze overhandigde het jubilerende echtpaar de gebrui kelijke geschenken. Agenda Redactie Waterweg: Jan Booïster Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Care! van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Door Joop Spanjersberg Schièdam - In zijn flatwoning aan de Schiedamse J.C. van Mar kenstraat schudt Louis Boekee (55) voor de zoveelste maal mee warig het hoofd. Het is ongehoord en bijna ongeloofwaardig, stelthij met een zucht vast. Omer het volgende moment-ietwat luchtiger van toon - aan toe te voegen: „Ik kan er nu ook om la chen, hoor. Maar je zult het maar meemaken met zo'n groep ou deren van 70tot80 jaar. Er zijnmensenziek teruggekomen. On verantwoordelijk was het, een wanprestatie.'" Boekee, een aannemer in ruste, fungeert dezer dagen als 'spreek buis' van een deel van de 43 deel nemers aan een kerstreis voor al leenstaanden naar Praag en om geving, die afgelopen weekeinde eindigde en volgens tal van be trokkenen 'erger was dan een nachtmerrie'. Tijdens de elfdaag- se reis. georganiseerd door de Rotterdamse stichting Humani- tas in samenwerking met Csardas Reizen, een kleine reisorganisatie uit Nijmegen, liep veel - volgens sommigen nagenoeg alles - in het honderd. Zo waren, verklaren betrokkenen in koor, de maaltijden in de Tsjechische hotels ronduit slecht en ontoereikend, de kamers m een jachtslot buiten Praag ijs koud en zonder wasgelegenheid („Sommigen sliepen in de oude stallen waar nog steeds een door dringende paardelucht hing"), la gen de drie begeleiders van Hu- manitas ten overstaan van het reisgezelschap regelmatig met elkaar overhoop, bleken kerken en musea die op het reisprogram ma stonden, bij nader inzien ge sloten, werd een openluchtcon cert bijgewoond bij zeker tien gra den onder nul en mankeerde er aan de Nederlandse touringcar, met name op de terugreis werke lijk van alles: de voordeur werd met touwen dichtgehouden, de treeplank was ontzet, de video de fect, het koffiezetapparaat bevro ren en de busverwarming abomi nabel. „Het was buitengewoon treurig." constateert een andere deelneemster, mevrouw Buquet uit Rotterdam, desgevraagd. „Je voelde je net een zwerver. Op de terugweg kregen mensen last van hun keel omdat de bus op een ge geven moment blauw stond van de uitlaatgassen." In feite, signaleert Boekee in zyn Schiedamse woning, was die reis één grote tragedie waarover hij uren kan vertellen en waarover hy, tot dusver, van geen enkele deelnemer een positief woord heeft vernomen. Zelf was hij op Eerste Kerstdag, twee dagen na vertrek uit Rotterdam, alweer te rug in Nederland. Samen met een reisgenoot had hy na aankomst in het bewuste jachtslot van Kutrtü Hom, op 60 kilometer van de Tsjechische hoofdstad, rap de brui eraan gegeven. De beloofde éénpersoonskamers waren volgens Boekee met be schikbaar en op de meerper- soonskamers ontbrak elk com fort. Er was geen toilet, geen was tafel. geen douche, zelfs geen spiegel. En voor het overige gaf het aankomstdiner - in het holst van de nacht nota bene en be staande uit een 'gore' hap met een balletje rijst, saus en een beetje vlees - evenmin aanleiding om erg vrolijk van te worden. Benzinepomp Boekee, tot de kern komend: „Het was gewoon primitief en slecht georganiseerd. Na de nach telijke aankomst moesten de bed den nog worden opgemaakt. De volgende ochtend konden we douchen, in de hoek van een of an dere zaal - zonder privacy, man nen en vrouwen door elkaar, en met koud water omdat het warme water zo snel op was." Met zijn reisgenoot die tegelijker tijd protest had aangetekend te gen de gang van zaken, kreeg Boekee diezelfde dag, en zonder veel weerwerk, de volledige reis- som vap ƒ895 gerestitueerd en kon het tweetal meteen terug naar Holland. Die terugtocht, on derbreekt Boekee. was trouwens een verhaal apart. „We reden mee met de auto van de eigenaar van Csardas Reizen, een geschiede nisleraar uit Gelderland, die de kerst thuis m Nederland wifde doorbrengen. Voorwaarde was dat hij niet zou stoppen voor eten en drinken. Onderweg hebben we geen woord met hem gewisseld. Te eten viel er overigens weinig. Op kerstavond bleken alle weg restaurants dicht. We moesten het doen met wat zakken chips by een benzinepomp." Gordijnstof Nadat het overige deel van het reisgezelschap afgelopen zater dag terugkeerde in Rotterdam, vernam Boekee stukje bij beetje de 'rest van de tragedie'. Dat men na een week jachtslot verkast was naar een 'iets beter1 hotel m Praag, dat een deelneemster op stoelkussens had moeten slapen en een lap dunne gordijnstof als laken had gekregen, dat er op tal van momenten kou geleden was, Aannemer-in-ruste Louis Boekee: 'Achteraf bezien hebben sommige mensen het gevoel alsof ze een reis door de Middeleeuwen hebben gemaakt.' Foto Niels van der Hoeven/Rotterdams Dagblad dat de maaltijden slecht bleven (..Groente heeft bijna niemand gezien") en de lunches menig maal werden samengesteld uit overgebleven boterhammen van het ontbijt. Daarna, terloops een shaggie rol lend: „Voor mij staat vast dat Hu- manitas, dat speciaal voor deze 55-plus-reis had geadverteerd, on voorbereid aan het avontuur be gonnen is. Dat ze zich op de om standigheden hebben verkeken. Nog een voorbeeldje: die eigenaar van Csardas Reizen had in het jachtslot tegen een vrouw gezegd dat ze govd moest beseffen dat het een pioniersreis was. Onge looflijk. ja. Een pioniersreis is leuk voor jonge mensen, maar daaraan stel je toch geen oudere mensen bloot!" Middeleeuwen Wat hem evenzeer stoort, zegt hij tot besluit, is de ellende met de 'luxe touringcar' waarin het reis gezelschap tijdens de trip werd vervoerd. Voor vertrek uit Rotter dam. zo constateerde Boekee in eigen persoon, gaf de dashboard teller maar liefst 860.000 kilome ter aan. Inderdaad, beaamt hij. een behoorlijk oud karretje. En dan, na de vaststelling dat de bus op de belabberde Tsjechische we gen een stevige opdonder had ge kregen: „Op de heenweg moesten ze al lappen voor de deuren leg gen om de tocht tegen te houden. De verwarming functioneerde zo slecht dat de mensen aan de rech terkant bijna bevroren, terwijl men aan dc linkerkant bijna ger oosterd werd. Zeker, op de heen reis is er best gelachen en gezon gen. Niemand had nog argwaan. Achteraf bezien hebben sommige mensen het gevoel alsof ze een reis door de Middeleeuwen heb ben gemaakt." Schadevergoeding Gevraagd om een reactie op de geuite beschuldigingen laat drs. G.J. Kempen, algemeen directeur van Humanitas, weten dat eige naar Frank Goossen van Csardas Reizen een aantal dmgen - bij voorbeeld de accommodatie in het jachtslot - onjuist had inge schat. ..Wat dat betreft," stelt hij met nadruk, „verwijt ik hem on zorgvuldigheid. Maar u moet te gelijk beseffen dat er ook deelne mers zijn die enthousiast waren over het gebodene, die weten dat Praag geen BenLdorm is. We gaan in ieder geval morgen met alle deelnemers van gedachten wisse len over het verloop van de kerst- reis." Klachten, belooft Kempen stellig, zal hij hoog opnemen en schade vergoedingen zijn allerminst uit gesloten. Daarbij wil hij op de val reep één ding gaarne vastgesteld zien: de kerstreis was voor Huma nitas een eerste experiment dat volgende kerst zeker een vervolg zal krijgen. „Natuurlijk zijn al leenstaanden een moeilijke doel groep," geeft hij toe. „Daarom gaan we straks voor meer luxe kiezen. Dus geen fraai, oud jachtslot meer maar een goed ho tel in Praag. En een goede bus, ja." Eigenaar Frank Goossen van Cs ardas Reizen blijkt, gewaagd naar zijn reactie op de 'rampreis', bepaald kort van stof. „Ik heb," antwoordt hij na enige stilte ont wijkend, „veel positieve reacties ontvangen van mensen die het gewoon een schitterende reis vonden. Aanstaande maandag heb ik een gesprek met Humani tas, onder meer over de financiële afwikkeling van de reis. Verder zeg ik alleen dit: ik hoop dat u weet wat u opschrijft en veel suc ces met uw verhaal." Schiedam donderdag 7 januari Jamsessie. Podium, 21.00 uur. Vlaardingen donderdag 7 januari Klaverjasinstuif. wijkcentrum Holy, 20.00 uur. Jazzconcert Chris Barber Band. Stadsgehoorzaal. 20.15 uur. Film Batman Returns, filmzaal Stadsgehoorzaal. 20.30 uur. vrijdag 8 januari Expositie Ben Admiraal, cultureel centrum Holian- dia. Oosthavenkade 42. t/m 30 januari. Maassluis donderdag 7 januari Bridge, Koningshof, 19.45 uur. Als reactie op het stukje van Dick van der Lugt uit de krant van 9 december het volgende. Leuke Dickie vindt dat Hans Bakker en Noortje Samkalden niet aan het college van B en W mogen vragen hoe het zit met de fraudebestendigheid rond de uitkeringen in Schiedam. Het schijnt hem ook ie storen dat Hans Bakker jaarlijks 12.000 gulden krijgt. Dan deWAO-perikelen. Leuke Dickie schijnt niet te weten dat de PvdA in Schiedam zich als een van de weinige heeft verzet tegen de WAO-plannen van dit kabinet. Of vergeet hij dat maar even? Over Hans Bakker en Noortje Samkalden kan ik hem gerust stellen. Zij maken alle brieven open en lezen alles. Maar kan leuke Dickie mij misschien vertellen wat er op tegen is om fraude te bestryden? Leuke Diekie, ik ben blij dat er vragen over worden gesteld en weetje waarom? Omdat juist deze fraude zorgt dat ons sociale stelsel naar de knoppen wordt geholpen. Ook kan ik leuke Dickie verzekeren dat Hans en Noor er nooit op uit zijn geweest om mensen met_egn uitkering te pakken. Integendeel, zij willen deze mensen juist helpen. Maar dat begrijpt leuke Dickie natuurlyk niet. Nee, leuke Dickie, als er één uit zijn nek kletst, dan ben jij het wel. Ik raad je dan ook aan: ga iets positiefs doen, dan heb je geen tijd om misselijke stukjes te schrijven. Jan Klijn, Schiedam. Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Vlaardingen - De financiële af wikkeling van de omstreden voorstellen over brug en steiger zorgde voor meer verwarring in de raad. Voor de brug zou bestu ring op afstand moeten komen, een uitgave van twee ton. Toen de PvdA had uitgesproken hiermee niet akkoord te zullen gaan, bleek het geld ervoor al gereserveerd te zijn m de financiering van het sluisbruggen-complex. Op een zeker moment bleek de wethouder, bij een ander punt. over nog een onbekende meeval ler te beschikken. Roovers daar over: „Dat is vaag en daar hoeven we niet meei zo van." Wethouder Van Ardenne gal' toe dat een en ander „niet chique" ge regeld was. „Het is allemaal bui tengewoon ongelukkig verlo pen," erkende ze. „Dat zal alle maal beter moeten." De wethou der ontkende dat de raad om de tuin zou zyn geleid. De raad, en met name Remi Pop- pe van de SP, erge/de zich daar naast aan de eisen die dc Wel standscommissie opeens is gaan stellen. Die leiden tot extra uitga ven van tonnen op niet alleen de vervanging van de brug. maar 1e Middellandstraat 7a - Rotterdam - Telefoon 010-4134668 DE TOTALE KOLLEKTIE KOSTUUMS 498.- pak dat pak nülli KOLBERTS 198,-249.-279.- JACKS o.a. Salty Dog 198,- nu Boxer (met leer) 249.- nu No-XS 159.- nu SHIRTS oa. Salty Dog - News - Boxer - Chevy - Stadium enz., 98,- 139.- 1 PANTALONS Stadium - Initials - News - Panmo - Carter Davis 109,- 149.- TRUIEN News - Double Duty - Stadium enz. 79.90 98.- 159.- JEANS o.a. Pepe - Donavan - Stadium - Richy 98.- 109, 1.- 129.- 159.- ook de uitbreiding van het Stads archief. Afgesproken is dat in de raadscommissie Stadsontwikke ling met de Welstandscommissie nader over deze zaken gesproken zal gaan worden. Voor de uitbreiding van het Stadsarchief werd de raad ge vraagd 910-000 gulden uit te trek ken. overigens zonder dat bekend was waar dit geld vandaan moet komen. Burgemeester drs Bert Stam gaf toe dat deze oplossing de schoonheidsprijs met verdien de. maar er was volgens hem haast geboden met het werk. Alleen Leo ten Have stemde bij dit punt tegen. „Dit voorstel goed keuren? Dat kunt u van mij met vragen." Bij de andere voorstel len vroeg hij zich hardop af of wethouder Van Ardenne het amb telijk apparaat nog wel in haar handen heeft. Hij had alle extra kosten opgeteld en kwam. wat de raadsagenda van gisteravond be treft, tot een totaal van driekwart miljoen gulden „Dat is niet goed. dat is fout," was het kernachtige commentaar daarop. Bij alle voorstellen hadden WD. CDA en SGP/GPV/RPF of lof voor het college of vonden zc het sop de kool niet waard Het CDA sprak zelfs van een prachtige stei ger, een juweeltje dat de stad ver fraait Maar Peter Roovers merk te droog op dat hem om een stalen ponton gmg Een poging van dc WD om het voorstel over de steiger naar de mei-raad te verschuiven en het dan bij de behandeling van de Voorjaarsnota tegen andere plan nen af te wegen, haalde het met. Ook hier stemden de twee PvdA- wethouders anders dan de fractie. D66 weigerde, net als het CDA, om het college af te vallen De SGP/GPV/RPF-fractie was „zeer positief' over de plannen. Schiedam - Tien van de elf cursisten die bij dc stichting Beroepseduca tie Nieuwe Waterweg een opleiding tot steigerbouwer hebben gevolgd, hebben inmiddels een baan. De stichting noemt de cursus een groot succes. De nieuwe steigerbouwers, die volgende week hun diploma ont vangen, zijn in dienst genomen door onder andere scheepswerf Wilton Fijenoord, MobucoBV (ontwerper van steigerconstructies) en Post Sta len Steigers BV. Vlaardingen - De redding van het Weeshuis in Vlaardingen is weer een stapje dichterbij. De meerder heid van het college van burge meester en wethouders is bereid toe te staan dat er op de begane grond winkels komen. Heel lang heeft het college dat willen voorkomen, ook al omdat het Veerplein er veel vierkante meters winkelruimte bijkrijgt als het drastisch wordt verbouwd. Maar Patrimoniums Wo ningstichting, dat beieid is het Weeshuis op te knappen, zegt de plannen niet uit te kunnen voe ren zonder de toestemming er winkels in te vestigen. Daarop hebben B en W de bezwa ren laten varen. Het acht het be houd van het Weeshuis belangrij ker. evenals de mogelijkheid dat het wordt opgeknapt zonder dat het de gemeente een cent kost. De door Patrimonium ingediende plannen voor het Weeshuis om vatten naast de aanleg van 512 vierkante meter winkelopper vlakte nog eens de realisering van negen huurappartementen. varië rend tn huurprijs van duizend tot zeventienhonderd gulden per maand. Daarnaast ontwikkelt de woningstichting aan de nabijgele gen Van Riebceckstraat 24 huur appartementen in de sociale sec tor met een maximale huur van 690 gulden per maand. 220 meter winkeloppervlakte en twaalf ga- •rages. De contracten moeten ove rigens nog met Patrimoniums Woningstichting worden gete kend. Bovendien moet eerst het besluit van de gemeenteraad, om het Weeshuis te slopen, worden ingetrokken. Wethouder mr. Ton van der Steen (Stadsontwikkeling! zette zich iets meer dan een jaar geleden persoonlijk in om het Weeshuis 'van de ondergang te redden Hy nodigde iedereen uit met plannen voor het Weeshuis te komen. Dat leidde tot een hele serie voorstel len waaruit dat van Patrimoni ums Woningstichting als meest aantrekkelijke werd gelicht. Vlaardingen - De christelijke mu- ziekverenging Avalance heeft een dringend beroep gedaan op de ge meenteraad van Gaardingen om te kunnen overleven. Het drum- en buglecorps is samen met het showcorps Jong Avalance bang dat er straks geen huisvesting meer is te vinden. Avalance heeft r.og onderdak in het Weeshuis, maar moet dit gebouw verlaten in verband met verbouwmgsplan- nen. By het laatste onderhoud met wethouder John Ranshuijscn (financien), vorige maand, is ge sproken over dc koop van het voormalige jongerencentrum La byrinth aan de Zomerstraat. Daarin zou Avalance samen met de showband Liberie en enkele popgroepen ruimte moeten vin den. Maar aankoop van dit gebouw en de herbouw ervan - het is onder meer door brand vernield - is door dc vereniging(en) niet op te bren gen zonder steun. Berekend is dat een en ander leidt tot een jaar lijkse exploitatielast van 87.000 gulden Avalance zou hiervan 29.000 gulden op tafel moeten leg gen. De gemeente vraagt voor La byrinth 450.000 gulden. De ver bouwing kost naar schatting 1.6 miljoen gulden. Nieuwbouw zou niet veel goedko per zijn, zo is berekend. Boven dien geldt voor Avalance, en der- gelyke korpsen in het algemeen, dat sponsoring niet mogelijk is omdat shirtreclame met kan wor den uitgevoerd. Avalance schrijft dan ook aan de gemeenteraad: „Zonder extra middelen zal onze vei eni ging in 1993 geen huisves ting meer hebben en zal na 63 jaar ophouden te bestaan." De gemeente heeft namelijk niet meer dan 5.813 subsidie voor de huisvesting geboden. Dat betiiag is gebaseerd op de kosten die Avalance in het Weeshuis maakt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1