Waterweg 13 Op twee plaatsen bodem vervuild 'Bewoners Holy-Zuid willen geen huismeester' DE KLIP 9 Vlaardingen Iaat onderzoeken of ingrijpen noodzakelijk is Forum over kwaliteit van lokale overheid Buiten de Veste opent uitbreiding Schrijversavond met oud-hoofdcommissaris Debuut van musicalkoor Lijnbaanhal vol muziek Montessori- school breidt snel uit 20% TOT 50% KORTING Peugeot 605 SRdT Turbo Diesel Rotterdams Dagblad Donderdag 21 januari 1 Schiedam Groot Brittaruiië wordt al bijna vijftien jaar gere geerd door Conservatieven, maar in sommmige op zichten lopen de eilandbewoners toch voor op Neder land. Neem de kwaliteit van gemeentelijke dienst verlening. In sommige plaatsen moet de gemeente een boete aan de burger betalen als de eerste partij zich niet aan de afspraken houdt. In Schiedam is GroenLinks door de aanpak geprikkeld. In het Passage-theater volgt zondagmiddag vanaf 3 uur een discussie over de vraag, of een dergelijke aanpak ook in Schiedam op zijn plaats is. In Engeland spreekt men van een 'citizens charter', in Nederland wordt er meestal gesproken van kwali teitsgaranties van de overheid. In een tijd dat de overheid zich herbezint op haar taken en aanpak, kan het volgens GroenLinks geen kwaad om eens na te denken over een systeem van kwaliteitsgaranties. Het belangrijkste motief voor het invoeren van der gelijke garanties is, dat de dienstverlening van de overheid in veel gevallen geen concurrentie onder vindt. Zo kan niemand zijn paspoort ergens anders dan bij de gemeente halen. Als de aflevering lang duurt, kun je hooguit schelden en tieren. Als precies wordt omschreven aan welke normen de service moet voldoen, kan de klantvriendelijkheid van de overheid worden verbeterd. Naast een. discussie over dit onderwerp vindt zondag 24 januari de verkiezing van de Schiedamse politi cus van het jaar plaats. Een ondernemer, een sport masseur een cafébaas, een opbouwwerker en enkele andere niet-partij gebonden Schiedammers hebben het afgelopen jaar op verzoek van het blad De Spot van Groen Links de Schiedamse politiek gevolgd en beoordeeld. Twee inmiddels afgevallen kandidaten praten tij. dens de politieke middag met elkaar over de kwali teit van de raad vroeger en nu. Het zijn scheidend WD-raadslid Gerard Verhulsdonk en zijn opvolger als raadsnestor, de CDA er Piet Roosen. De openbare scholengemeenschap voor Mavo en LEAO 'Buiten de Veste' aan de Van der Leeuwlaan is uitgebreid met een aula, twee extra lokalen, een keu ken, meer bergruimte, een lift en het gymnastieklo kaal is verbouwd. Verder is in de school een beveili gingscircuit aangebracht zodat de conciërge toezicht heeft op de fietsenstalling, de garderobe en aula. Het nieuwe gedeelte van het schoolgebouw wordt woensdag 27 januari om 14.00 uur officieel geopend door wethouder Wiegman (onderwijs). In de Blauwe Brug wordt wijdag 29 januari een schrijversavond georganiseerd met als gastspreker oud-hoofdcommissaris Jan Blaauw van de Rotter damse politie. Als hoofd van de recherche heeft hij zich beziggehouden met veel moordonderzoeken. De ervaringen heeft hij verzameld in zijn nieuwe boek 'Laatste rit van een taxichauffeur. Over de werkwijze die de recherche er op nahield vertelt de Rotterdammer vanaf 20.00 uur. Toegang: ƒ2,50. Vlaardingen Voor de Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg Noord gaat zaterdag 23 januari een lang gekoesterde wens in vervulling. Dan worden door 38 kinderen in de leeftijd van zeven tot zeventien jaar selecties uit bekende musicals opgevoerd. Plaats van handeling is zaal Triangel aan de Fransenstraat. Het evene ment begint om 19.30 uur en krijgt 2aterdag 6 februa ri een vervolg. Het idee om uit de ruim 2000 leerlingen een koor te formeren leefde ai geruime tijd. Afgelopen jaar werd dan ook eindelijk auditie gehouden. Van de 75 kin deren, die zich aanmelden werden er 38 geselecteerd voor het musicalkoor. Dat koor brengt gedeelten uit 'Hansel en Gretel', The Sound of Music', 'Annie' en 'Mary Poppins' ten gehore. Toegangskaarten kosten een tientje (kinderen tot dertien jaar betalen ƒ7,50) en kunnen worden ge kocht bij de muziekschool in Vlaardingen aan de Meidoornstraat 30, de muziekschool in Schiedam aan de Lange Nieuwstraat 183 en de Koningshof aan de Uiverlaan 20 in Maassluis. Verzamelaars van alles wat met muziek te maken heeft kunnen zich zondag 24 januari uitleven in de Lijnbaanhal aan de Baanstraat 4. Daar wordt van 10.00 tot 17.00 uur een beurs gehouden waar van al les te koop is. Van 78 toeren-platen tot grammofoons, juke-boxen muziekinstrumenten. Ook kunnen er spulletjes worden gerepareerd. Een toegangskaartje kost drie gulden. Een dag eerder is er in de Lijnbaanhal een vlooien markt De snuffelaars kunnen er van 9.00 tot 17.00 uur terecht en om binnen te komen betaalt men twee piek. Schiedam donderdag 21 januari Bijeenkomst NCVB-afdeling Woudhoek, De Ark, Hargplein 101,19.45 uur. Jamsessie, Podium. 21.00 uur. vrijdag ZZ januari Klaverjastoemooi, dienstencentrum De Woud- hoek, 13.00 uur. Start cursus zelfverdediging voor vrouwen, d.c. De 4Molens, 13.30 uur. Vlaardingen donderdag 21 januari Hans Liberg (amusement), Stadsgehoorzaal. 20.15 Mon pere ce heros (film). Stadsgehoorzaal. 20.30 uur. Maassluis donderdag 21 januari Bridge, Koningshof. 19.45 uur. Redactie Waterweg: jan Booister Ben van Haren peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Vlaardingen - Op twee plaatsen in Vlaardingen vindt momen teel grondonderzoek plaats in verband met mogelijke veront reinigingen, Dat gebeurt aan de Hoekerstraat bij het transport en overslagbedrijf Zwanenburg-Vlaardingen BV en bij het plantsoen aan de Johan Westerweelstraat. De DCMR Milieudienst Rijn mond onderzoekt of er bij de op hoging van een terrein bij Zwa nenburg-Vlaardingen BV ver keerde slakken zijn gebruikt. Het bedrijf ontkent dat, maar de ge meente Vlaardingen wil daarover zekerheid hebben. Bij de gemeente is informatie bin nengekomen dat het terrein zou zijn opgehoogd met slakken die afkomstig zijn van installaties voor de verbranding van afvai. Die mogen daar niet liggen, omdat ze schadelijk zijn voor het milieu. Volgens het bedrijf is er een ander, onschuldiger soo'.t slakken gebruikt. Maatregelen Aan de Johan Westerweelstraat onderzoekt het ingenieursbureau Oranjewoud BV in opdracht van de gemeente of de vervuiling van het grondwater aldaar met arseen zich verspreidt. Dan zouden na dere maatregelen nodig zijn. Een jaar geleden meldde de pro vincie na een summier onderzoek dat de grond vervuild was. Maar uitgebreid onderzoek leert dat dat niet het geval is. Het kan zijn, aldus een woordvoerder van de gemeente, dat er op een enkele plek wat ligt, maar dat valt te ver waarlozen. Wel is bij het onder zoek vastgesteld dat het grondwa ter onder het plantsoen aldaar is verontreinigd. Er wordt nu beke ken of dat zich verspreidt. Boven dien wordt nagegaan of er gevaar is voor de volksgezondheid Aan de hand van de bevindingen zal worden bekeken welke nadere stappen moeten worden genomen door de gemeente Vlaardingen. Door Loes Elshof Vlaardingen - Uit de enquête die vier bewoners van de Sper werlaan in Vlaardingen hebben gehouden in hun buurt, blijkt dat meer dan de helft (55,5 procent) van de buurtbewoners niet wil dat er een vaste huismeester komt in Holy-Zuid. Het viertal heeft 490 bewoners aan de Sperwerlaan, Spechtlaan en Torenvalklaan in Vlaardingen ondervraagd. Giste ren boden zij de sociaal beheerder van het Gemeentelijk Woningbe drijf, mevrouw I. Schamlé, een lijst met 272 protest-handteke ningen aan. Met succes, dus. De uitkomst staat haaks op het uitslag van de enquête die het Ge meentelijk Woningbedrijf in ok tober en november vorig jaar in Holy-Zuid heeft gehouden, met de hulp van de bewonersver- eninging De Toekomst. De en quêtevan het Woningbedrijf wees dat uit dat meer dan 70 procent van de bewoners vóór een vaste aanstelling van de huismeester is. De bewonersvereniging maakt zich al gedurende enkele jaren sterk voor de komst van een huis meester. Afgelopen jaar hebben de bewoners van de Speehtlaan, Sperwerlaan en Torenvalklaan een huismeester op proef gehad. Het was de bedoeling dat hij per ingang van februari dit jaar in vaste dienst zou treden. Volgens directeur A.M,WTheissen van het Woningbedrijf gaat de aanstelling namelijk alleen door bij een in stemming van minimaal 70 pro cent van de bewoners. Om de kosten te dekken, die de gemeente samen met de bewo ners wil delen, wordt per adres maandelijks een bijdrage van vijf gulden gevraagd. Toen één van de initiatiefnemers, Bram Kranenburg, de uitslag van de enquête van hel Woningbedrijf boorde, dacht hij: „Dit kan niet." Kranenburg: „Ik kom regelmatig langs bij een aantal mensen in de buurt en dan weet je wel een beet je hoe wordt gedacht over bepaal de zaken. Die uitslag klopte hele maal niet met wat ik hoorde." Doorgedrukt Samen met zijn echtgenote en twee andere buurtbewoners ont stond het plan voor een eigen en quête. Afgelopen week zijn ze in zes dagen tijd bij bijna vijfhon derd adressen in de buurt langs- geweest. Het resultaat bevestigde hun vermoedens: een meerder heid wil volgens hen geen huis meester. Het viertal is van me ning dat de huismeester er bij de bewoners „is doorgedrukt". De kosten zijn voor veel mensen een bezwaar, zo menen zij. In de wijk wonen volgens de familie Kranenburg voornamelijk men sen uit de laagste inkomensgroe- Bram Kranenburg tussen zijn vrouw Petra (rechts) en Tosca Berkhoudt; 490 bewoners onder vraagd. Foto Roel Dijkstra pen, waaronder veel éénouderge zinnen. mensen met een uitke ring en allochtonen. Petra Kranenburg: „Iemand bij wie wij aan de deur kwamen zei: 'Vijf gulden, dat is wel iedere maand een pakje shag minder'." Bram Kranenburg: „De mensen hebben vorig jaar al zoveel verho gingen voor van alles en nog wat gehad. Dan komt dit er nog eens bij." In de weer Daarnaast betwijfelde het viertal of een huismeester, die een werk terrein zou krijgen dat zich uit strekt over verschillende flat- blokken, niet handen tekort zou komen. Volgens de enquêteurs hebben veel bewoners de huis meester in de afgelopen maanden nog nooit ge2ien en hebben nog amper wat van zijn werkzaamhe den gemerkt. Dick van der Werf van de bewo nersvereniging De Toekomst: „Kijk, ik werk ook overdag: ik zie hem ook bijna nooit. Iedereen heeft verschillende malen uitno digingen gehad om de huismees ter te ontmoeten. Ja, als je dan niet reageert! En dat laatste is puur onzin. Als ik wat over de huismeester hoor, is het wel dat hij continu in de weer is, met een trapje of met verfkwasten, om dingen te herstellen." In een brief uit november vorig jaar schreef het bestuur van De Toekomst aan de bewoners van de Sperwer, Specht- en Toren valklaan de aanwezigheid van de huismeester „die \ijf gulden meer dan waard" te vinden. Het (mogelijke) takenpakket van de huismeester werd vervolgens op gesomd. Bram Kranenbrug meent dat een aantal van die ge noemde werkzaamheden, waar onder het twee maal per dag een rondje maken door de wijk en het uitvoeren van verscheidene repa ratiewerkzaamheden, niet door één persoon kan worden uitge voerd. Van der Werf geeft de vier bewoners hierin deels gelijk. Hij zegt op dit moment „bezig te zijn" twee concierges in de buurt te krijgen via de 'banenpool', die werklozen aan banen tracht te helpen. De conciërges en de huis meester, die een leidinggevende functie heeft, kunnen dan taken verdelen. Overrompeld Veel kritiek uit Kranenburg aen het adres van de bewonerscom missie De Toekomst, die zich van af het begin heeft sterk gemaakt .voor de komst van een huismees ter. Toen de enquête van het Wo ningbedrijf in november maar weinig respons opleverde, zijn le den van de bewonerscommissie en vrijwilligers langs de deuren gegaan bij mensen die nog niet hadden gestemd. Daarbij zijn vol gens de familie Kranenburg nee stemmers bezocht „met de mede deling dat hun antwoordbrief] e was kwijtgeraakt". Een aantal be woners voelde zich overrompeld en zou daardoor vóór aanstelling van de huismeester hebben ge stemd. Van der Werf ontkent de2e be schuldiging krachtig: „Wij zijn al leen bij de mensen langs geweest die r.og niet hadden gestemd er» hebben hen gevraagd het briefje in te vullen. En als mensen tegen zijn, dan respecteren wij dat van zelfsprekend." Een mogelijke verklaring voor het feit dat nee-stemmers nog maals zouden zijn benaderd, is dat het Gemeentelijk Woningbe drijf te iaat binnen gekomen ant- woordstrookjes niet heeft doorge geven, zodat de bewonerscom- missie in de veronderstelling was dat deze mensen nog niet hadden gereageerd, oppert hij. Niet objectief Van der Werf, die afgaat op de uit slag die het Woningbedrijf naar buiten heeft gebracht, is van me ning dat de enquêteurs niet goed te werk zijn gegaan. Volgens hem is de vraagstelling niet objectief geweest en is daardoor een scheef beeld ontstaan: „Ze hebben ge vraagd: 'Bent u tegen die vijf gul den?' en daar heel zachtjes ach teraan: 'en tegen de huismeester'. Natuurlijk zijn mensen er tegen om 'vijf gulden te betalen', die willen misschien minder betalen, dat had de bewonerscommissie ook liever gewild. Maar die men sen hoeven nog niet tegen de huismeester te zijn. Daarnaast komt er hoogstwaarschijnlijk een regeling om de mensen, die die vijf gulden echt niet kunnen mis sen, die bijdrage kwijt te schel den." Hij betreurt het verder dat het viertal op eigen houtje een enquê te heeft gehouden en niet eerst eens met de bewonerscommissie is gaan praten. Van der Werf: „Ik vind het echt jammer dat deze mensen zo hebben gereageerd. Ik heb zelf ook een hele andere in druk over de situatie. Ik hoor juist heel veel positieve geluiden over de aanwezigheid van de huis meester. En als je ook ziet hoe de buurt het laatste jaar vooruit is gegaan, hoe hard we er met z'n al len voor hebben gewerkt. Nee, ik vind het echt heel erg hoe dit alle maal is gegaan. De mensen om wie het hier gaat. komen nooit op bewonersvergaderingen. Wat bui ten hun deur in de buurt gebeurt, interesseert hen niet. Nu is de goede naam van De Toekomst in diskrediet gebracht. Was dat nou nodig?" Zoethoudertjes Bij de familie Kranenburg heerst tenslotte nog wrok in de richting van het Woningbedrijf. Bram Kranenburg: „Een huismeester, een verfje aan de buitenkant van de flats, dat zijn maar zoethouder tjes. Ik wil dat er van binnen iets verandert. Het tocht hier enorm, we hebben nog geen centrale ver warming hier. Als de gemeente daar nou eens iets aan zou doen." Van der Werf: „Wat hij wil, kan gewoon niet voor de huurprijs die hij betaalt." Maar Van der Werf heeft zelf ook kritiek op het Wo ningbedrijf: „Ze hebben veel te laks gereageerd, toen ze hoorden dat die bewoners kritiek had den/' Zowel J.W. Keizer van het wo ningbedrijf, die de enquêteresul taten heeft bekeken, als Van de Werf waren van mening dat er geen huismeester moest komen „tegen de wil van de bewoners". Maassluis - Vier jaar na de start blijkt het Montessori-onderwijs aan te slaan. Als beloning vooi de uitbreiding van het leerlingental betrekt de basisschool vermoede lijk met de ingang van het nieuwe schooljaar het vroegere gebouw van de Groen van Prinstereh school aan de rand van de Ver> towijk. Sinds de start bivakkeren de onderwijzers en de leerlingen in een noodgebouw aan het Wts steinde, in Maassluis-West. n De Montessorischool begon de% tijds met twee leerkrachten en een klein aantal leerlingen. Op dit moment krijgen 148 leerlingen les in vijf groepen. Het huidige noodgebouw is klein, oud en liep in de oudejaarsnacht van 1991/92 bovendien brandschade op. Het nieuwe schoolgebouwbelooft eeri hele verbetering te zijn, al ligt het gebouw precies aan de andere kant van de stad. Voor veel leer lingen betekent dit in de toe komst een hele reis, want de meeste wonen in het westelijke stadsdeel. „De school zal moeten afwachten hoe het leerlingental zich ontwikkelt," zegt onderwijs- ambtenaar Chris Bos. „Ouders zullen het er voor over moeten hebben om hun kind wat verdtj •weg te brengen." De verhuisdatum van de onder wijsinstelling is onzeker als ge volg van een andere brand. Ng een brand in de Paulusschool viifc den de leerlingen van deze school tijdelijk onderdak in het voor de Montessorischool bestemde ge bouw. Als het herstel van de Paulusschool op 1 april gereed is, kan de school uit de Westwijk het gebouw met ingang van het nieu we schooljaar betrekken. De voormalige Groen van Prin- stererschool telt zes klaslokalen. Volgens de huidige, door het mi nisterie van Onderwijs gehan teerde, oppervlaktenormen is het gebouw echter te klein om het huidige aantal leerlingen te be?; gen. Bovendien wordt in de kot mende twintig jaar rekening ge houden met een uitbreiding van het aantal groepen van de huidige vijf naar zes. Het ministene van Onderwijs heeft toestemming gegeven om het gebouw aan de Seringen- straat aan de eisen van deze tijd aan te passen. Het gebouw wordt uitgebreid en intern verbouwd. Na die operatie beschikt de Mon tessorischool over zes grote klas': lokalen en een spellokaal. Wethouder Leny Wcsenhageh (onderwijs) stelt de raad voor het door het ministerie beschikbaar gestelde budget voor de verbou wing aan het bestuur van de Ver? eniging Montessorischool door te sluizen. In totaal is er 660.990 guL den beschikbaar. Naast de ver bouwing moet de school er ook de aanschaf van meubilair en het on derwijsleerpakket voor de vijfde groep van betalen. KORTING OP ONZE WINTEKKOIXEKTIE TOPMERKEN Op al onze modellen van de imerkollektie dame mode van Huropese top merken zoals ARA. Lut Y;t re 11Ba slur. Ravens, Fmk en/ krijgt u Nu kunt u reeds een be angnjk deel van onze oo r| au r.s-m odekoliek tie '9-) bewonderen Hieiop geldt uiteraard niet de koiting \i< MJKIILIS loo 1H sdutuJii lugnuou. pL II Kuiinc parkeergelegenheid autobedrijf Boterstraat 14, Schiedam, tel. 010-4733271 Boterstraat 4, Schiedam, tel. 010-4270664 Fax: 010-4732520 VOOR DE BETERE OCCASIONS MET STIP! Audi 80, 4-drs., groen met1985 5,950.- Daihatsu Rocky Ipg, 4 wd, rood 1986 12.950.- Fiat Uno 45, 3-drs., wit 1989 10,950.- Fiat Uno 45, 3-drs., blauw 1988 6.950.- Ford Escort 1.1 Bravo 3-drs. blauw met1984 4.950.- Hyundai Pony 1.5 XP 3-drs., wit 1988 7.950.- Mercedes 190, blauw 1989 32.950,- Mercedes 380 SL, grijs met1982 49.950.- Nissan Sunny Sedan grijs met1987 9.950.- Nis^an Sunny Coupé SLX, wit1988 11.950.- Nissan Laurel 2.4 E, wit 1990 13.950.- Opel Ascona 1.8 S Ipg, Sedan 1988 10.950.- Opel Ascona 1.6 D, 4-drs1984 3.950.- Opel Omega 2.0i Pearl, Ipg, rood met1991 18.950.- Opel Corsa, grijs kent., 3-drs1985-'86-'87 v.a. 3.950.- Opel Kadett 1.3 autom., 5-drs., wit 1988 10.950.- Opel Kadett 1.3 3-drs., blauw 1989 13.950.- Opel Kadett l.4i Life, 3-drs. rood 1991 17,950.- Opet Kadett 1.7 D Station, grijs kent; 1991 10.950.- Opel Kadett 1.3 Ipg, blauw met1990 13.950.- Opel Kadett 1.6i, 3-drs.antr. met1991 18,950,- Opel Kadett 1.6 Life, 3-drs1991 17.950,- Opel Kadett 1.7 D Combo, wit 1990 9.950.- Peugeot 205 5-drs., wit 1986 7.950.- Renault Express, wit 1991 10.950.- Renault 19 GTD, blauw met1990 18.950.- Renauit Espace TXE, veel extra's, groen met1991 32.950.- Toyota Tercel 1.3 DX, groen met1985 5.950.- Volvo 440 GLE, wit 1990 16.950.- VW Polo Diesel, 3-drs., wit7.950.- VW Poio Pointer CL, blauw met7.950.- Auto van de week: groen met, i.s.v.n39.950.-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1