Waterweg 11 Schiedam beperkt aantal gokkasten Lever sluit afdeling als zeeplucht vrijkomt 'Van der Vlist te openlijk met standpunt Lickebaert' Gemeente wil geen overeenkomst met horeca, maar harde maatregelen Vlaardingen wacht met woningbouw op uitspraak Alders 'De premier vindt het een drama voor die man zelf Hoogleraren mogen bijverdienste houden Spitsbussen goedkoper Crime Time over verdwenen bankchef Zwembad is bijna klaar Huismeester: komst onzeker Ingesloten voor diefstal Voetganger aangereden Controle op verlichting Bloedende inbreker Bestelbus weg met keukenblok j Rotterdams Dagblad Donderdag 21 januari 1993 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BT Vlaardingen tel 010-2340055/fax 4349754 Rotterdam - „De premier vindt het ook een dramati- Er kwam sche zaak, vooral voor die chauffeur zelf," zegt direc- een takel- teur H, van der Voet van de Rijksvoorliehtings- wagen aan dienst. Dinsdagavond ramde een van de twee chauf- te pas om feurs van premier Lubbers onder invloed van alco- de zwaar hol met zijn dienstauto een hek en een muur van po- beschadig- litiebureau Marconiplein in Rotterdam-West de dienst- ,,Potverdrie, een beroepsschauffeur, dat is geen klei- auto van nigheid, Als bewezen is dat hij gedronken heeft, dan premier wordt het heel moeilijk voor hem. Maar dat zien we Lubbers af dan wei weer," vervolgt Van der Voet. „En dat 'ie nou te voeren, juist tegen een politiebureau moest rijden. Zo jam- De wagen mer van die auto ook," heefteerst De chauffeur was dinsdagavond op weg naar huis na- een paaltje dat hij 's avonds om negen uur de minister-president geramd en thuis had afgezet. Op de Hudsonstraat reed hij recht- Is daarna door in plaats van rechtsaf met de weg mee te bui- tegen het gen. Gealarmeerde agenten" constateerden dat de poHtlebu- ehauffeur naar drank stonk en brachten hem naar reau tot het Dijkzigt-ziekenhuis. Daar werd hij behandeld stilstand voor kneuzingen en ook werd een bloedproef afgeno- gekomen, men, De agenten namen zijn rijbewijs af omdat zij Foto Roei vermoeden dat 's mans alcoholpromillage boven de Dijkstra 1,2 zat Bovendien kreeg de chauffeur een rijverbod yoor twaalf uur. Binnen tien dagen krijgt hij te horen pf hij zijn rijbewijs terugkrijgt. Premier Lubbers hoeft niet zelf achter het stuur te gaan zitten, want hij heeft nog een chauffeur. Rotterdam - De hoogleraren van de Erasmus Uni versiteit die zyn betaald voor hun omstreden bijbaan bij de Rotterdamse School of Management (RSM) hoeven dat geldt vrijwel zeker niet terug te betalen. Minister Ritzen (Onderwijs) stelt dat dit juridisch 'zeer moeilijk, zo niet onmogelijk is'. Hij schrijft dit in een brief die hij gisteren aan de Tweede Kamer heeft gestuurd. Hij komt daarin tot dezelfde conclu sies als recent de Commissie Ophof, die de betalin gen kwalificeerde als 'onrechtmatig'. Eind vorig jaar werd bekend dat tientallen hooglera ren en andere docenten aan de Rotterdamse Eras mus-universiteit jarenlang in hun werktijd cursus sen gaven aan de RSM. Zij ontvingen daarvooT vier honderd gulden per uur. De regels van de universi teit verbieden dergelijke bijverdiensten. Minister Ritzen vindt dat het college van bestuur ervoor moet N zorgen dat personeelsleden voortaan geen geld meer \ontvangen voorhijn werk bij RSM. Ritzen noemt het verder 'onbevredigend' dat docen ten naast hun normale inkomen zyn betaald voor werkzaamheden, die volgens hem moeten worden beschouwd als universitaire taken. Hij wijst er wel op, dat de personeelsleden die in deeltijd aan de uni versiteit verbonden zijn, wel terecht zijn betaald omdat ze hun werkzaamheden voor RSM buiten diensttijd hebben verricht. Het college van bestuur heeft inmiddels strakkere regels opgesteld over neven-werkzaamheden van medewerkers. Ritzen heeft vorige maand aangekon digd, dat er bij alle universiteiten een onderzoek zal worden gehouden naar regelingen voor bijverdien sten. Ridderkerk - De luxe spitsbussen, die sinds novem ber tussen Dordrecht en Rotterdam rijden, worden stukken goedkoper. De Ridderkerkse reisorganisa tie De Jong Tours, de initiatiefnemer van deze zoge heten Comfort Lines, heeft na overleg met het minis terie van Verkeer en Waterstaat besloten de tarieven van een enkele reis met ingang van 1 februari te ver lagen van tien naar vijf gulden. Ook het dagretourtje wordt met de helft goedkoper: van twintig naar tien gulden. Een weekabonnement kost straks 65 gulden (nu veertig), terwijl de meest gebruikte kaart, het maandabonnement, van 250 gulden naar 140 gulden daalt. Uit een onlangs gehouden enquête onder de reizi gers bleek dat de meeste passagiers nogal aanhikten tegen de hoge tarieven van de verbinding. „Over de kwaliteit en snelheid van de busdienst is men tevre den," zegt directiesecretaris A. Boorsma van De Jong Tours, De kwaliteit van de bus, die dagelijks rijdt tussen het Dordtse NS-station en metrostation Kra- iingse Zoom in Rotterdam, blijft volgens Boorsma in takt. „Als particuliere onderneming kunnen wij snel reageren op ontwikkelingen en vragen uit de markt. Met deze tariefsverlaging hopen wij het juiste ant woord te hebben gegeven op de vraag van de passa giers." De bussen vertrekken 's morgens in Dordt tussen kwart over zes en kwart over acht en rijden 's mid dags tussen kwart over vier en kwart over zes terug. Rotterdam - Het televisieprogramma Crime Time zal morgenavond de zaak van de verdwenen bank chef uit Overschie, onder de loep nemen. De 34-jari- ge chef van het filiaal van de Verenigde Spaarbank ging er begin december met een bedrag van onge veer een miljoen gulden vandoor. Sindsdien is hij spoorloos. De bankchef haalde in 1986 met zyn toenmalige vrouw de voorpagina's toen hij het slachtoffer was van een gijzeling in Spijkenisse. Verantwoordelijk voor die misdaad was tóen een zwaarbewapende Ita liaanse bende. De bankchef, die toen al de leiding had over Spaarbank-filiaal, werd gedwongen 1,4 mil joen gulden uit de bankkluis te halen in ruil voor de vrijlating van zijn gegijzelde vrouw. Crime Time is morgenavond te zien op Nederland 2 om 21.56 uur. Schiedam - Met ingang van volgend jaar wil de gemeente Schiedam, in navolging van Vlaardingen, paal en perk stellen aan het aantal gokkasten. Burgemeester en wethouders stellen voor nog maar één kansspelautomaat per horeca-gelegenheid toe te staan. Uit sportkantines en jeugd-, dub- en buurthuizen moeten betalende speelautomaten volledig worden geweerd. Volgens de huidige regels mogen er per inrichting drie speelau tomaten aanwezig zijn. Het nieuwe beleid wordt maandag be sproken in de raadscommissie voor Algemene Zaken. Aanleiding voor aanscherping Het Consultatiebureau voor Alco- van het beleid is de toename van het aantal gokverslaafden. Uit overleg met hulpverlenende in stanties begin dit jaar is het ge meentebestuur gebleken dat vooral jonge Schiedammers - ruwweg tussen 17 en 25 jaar oud - verslaafd raken aan het spelen op automaten en daardoor in finan ciële problemen komen. hol en Drugs (CAD) heeft in zyn cliëntenbestand circa 15 Schiedammers. Cijfers over de laatste jaren vertonen in de hele regio een stijgende lijn. Het Bu reau Gokhulpverslaving in Rot terdam signaleert een zelfde trend. Daar staan 62 verslaafde spelers uit Schiedam ingeschre ven. Ongeveer een kwart daarvan gaat regelmatig naar het casino, de rest is verslingerd aan spelen op automaten. De hulpverleners zeggen dat dit waarschijnlijk het topje van de ijsberg is. Gemiddeld zijn er per gokkast twee verslaafden. Dat blijkt uit onderzoek van de Jelli- nek-kliniek. Andere onderzoeken (verricht in Deventer en Nijme gen) tonen aan dat er een relatie ligt tussen gokverslaving en cri minaliteit. Bij de Schiedamse po litie bestaat het vermoeden dat de opbrengst van geheelde goederen verdwijnt in speelautomaten. De gemeente Schiedam voelt niets voor het afsluiten van een convenant met de Vereniging Au tomatenhandel Nederland (VAN) en de Horeca Nederland (HN), zo als vorig jaar in Vlaardingen ge beurde. Schiedam wil de versprei ding van gokkasten aan banden leggen via een gemeentelijke re geling. Een convenant wordt te vrijblijvend gevonden, omdat het gebaseerd is op vrijwilligheid. Bo vendien zou de horeca voor ieder café een aparte overeenkomst willen sluiten. Dat is volgens de gemeente ondoenlijk. Schiedam telt 338 horecabedrijven, waarvan in 167 speelautomaten zijn opge steld. Schiedam wil aansluiting zoeken bij het Rotterdamse beleid. Ook daar is de regel van één speelau tomaat per inrichting van kracht. Zou Schiedam voor andere regel geving kiezen, dan bestaat de kans dat er 'gokkasttoerisme' ont staat. Hetzelfde gebeurde toen in de Maasstad het bingo-spelen aan banden werd gelegd. Veel ver slaafde spelers trokken toen naar Schiedam, waar de bingo-regels soepeler zijn. Het beperken van het aantal speelautomaten zal Schiedam waarschijnlijk geld gaan kosten. Nu ontvangt de gemeente jaar lijks 40.000 gulden aan leges voor het plaatsen van automaten, Als de nieuwe regels van kracht wor den, scheelt dat de gemeente on geveer 20.000 gulden. Cafés en kantines waar gokkasten staan zullen ook inkomsten derven. In Vlaardingen kreeg een HSC-voet- baltrainer onlangs te horen dat hij een deel van zijn salaris moet inleveren omdat zijn club geen geld meer vangt uit de gokauto maat die op last van de gemeente is verwijderd. Vlaardingen - Lever BV heeft de gemeente Vlaardingen beloofd bij hernieuwde klachten over zeeplucht het betreffende be- drijfsgedeelte stil te zullen leg gen. Ambtenaren van de ge- meente hebben dat bij het bedrijf te horen gekregen. Dit overleg ontstond eind no vember vorig jaar toen Vlaardin gen weer eens last had van zee plucht. De directie van Lever wil overi gens geen toelichting geven op die afspraak. „Wij gaan niet al onze overeenkomsten naar bui ten brengen" aldus directielid Doijer. Volgens de voorlichtingsdienst van Unilever, waartoe Lever be hoort, heeft Vlaardingen slechts „zeer incidenteel" overlast gehad van zeeplucht. Daarbij wordt niet van stankoverlast, maar van geu- roverlast gesproken. De overlast ontstond bij het zogeheten sproeidrogen van poedervormige wasmiddelen. Dat proces is de laatste jaren systematisch ver minderd, Het gaat daarbij om een wasmiddelparfum dat vrij komt bij herverwerking van niet gereed produkt, aldus Unilever. Het bedrijf heeft, zo wordt door de voorlichtingsdienst meege deeld, de gemeente Vlaardingen toegezegd zich te zullen blijven inspannen voor verdere beper king van de overlast, „Bij toch nog onverhoopt optredende geurhinder kan dit verwerkings proces tijdelijk worden onder broken," aldus een officiële ver klaring. Overigens zijn deze stankproble men eind dit jaar voorbij. Lever stopt in oktober met de produk- tie van poedervormige wasmid delen in Vlaardingen. De beslis sing betekent overigens dat er voor honderd van de driehon derd medewerkers een vervan gende baan moet worden ge zocht, als het kan binnen het be drijf. Daar ontstaan ook nieuwe banen omdat de produktie van vloeibare reinigingsmiddelen wordt uitgebreid. Door Ben van Haren Vlaardingen - „Als de brief van de minister binnen is zullen wij di rect de heipalen bestellen voor ons eerste project langs het Lies veld." Directeur Nico Nieuwstra- ten van woningbouwvereniging Samenwerking'77 steekt de vlag uil als minister Alders de impasse in de Vlaardingse woningbouw deze maand doorbreekt. Een pro vinciewoordvoerder heeft dat dinsdag bij de Raad van State ge zegd, maar op het stadhuis, bij de woningbouwverenigingen en pro jectontwikkelaars in Vlaardingen ontbreekt hierover zekerheid. Ook op het ministerie is geen be vestiging te krijgen. „We hebben op 28 januari op nieuw ambtelyk overleg met het ministerie van Vrom en dan ho pen we de zaak rond te krijgen, maar zover is het nog niet," zegt een gemeentelijk woordvoerder. „Ik wil eerst de brief van de mi nister zien. Vooralsnog reken ik op vertraging van de start van on ze bouw tot april/mei," reageert Nieuwstraten. Hij had al eind vo rig jaar de eerste paal willen slaan voor de 48 driekamerwoningen, die in combinatie met een nieuwe parkeergarage worden gebouwd tussen de Markgraaflaan en Van Riebeeckstraat, langs de oprit van het Liesveldviaduct. De belang stelling voor deze huurhuizen (gemiddeld 690 gulden per maand) is overweldigend. Spon taan hebben 130 liefhebbers zich aangemeld na het bekend worden van de plannen. Een uitspraak van de Raad van State, eind vorig jaar, over de on wettigheid van de al jaren gereed zijnde woningbouw rond de plantenzaak van Eigenraam aan het Westnieuwland heeft er ech ter toe geleid, dat ten zuiden van rijksweg A20 vrijwel alle woning bouw in Vlaardingen onmogelijk werd. De provincie weigerde lan ger goedkeuring te geven aan bouwplannen. De plannenmakerij voor nieuw bouw in centrum, Westwijk, Oost- wijk, Indische Buurt en havenge bied kwam geheel stil te liggen. Bewoners uit de Indische Buurt grepen prompt ook de mogelijk heid aan zich te beroepen op de Wet Geluidhinder om de bouw van koopwoningen tussen Billi- tonlaan en Amboniaan te verhin deren. Die zaak diende deze week bij de Raad van State. By die gele genheid verraste de provincie alle aanwezigen met de bekendma king van het voornemen van de minister om Vlaardingen al snel onder de zeehavennorm te bren gen. In dat geval zou de impasse in de bouw worden doorbroken. Het grootste (zuidelijke) deel van de oude Haringstad ligt binnen de zogenaamde geluidscontour van 55 decibel, die rond het Rot terdamse industriegebied is ge trokken en waarin volgens de Wet Geluidhinder geen nieuwe wo ningbouw mag plaatsvinden. Al leen als minister Alders in zijn, in het voorjaar van kracht worden de, wet opneemt dat Vlaardingen tot de zeehavengebonden gebie den behoort, is woningbouw mo gelijk op plekken waar maximaal 60 dB geluid wordt gemeten. En mag er zelfs vervangende nieuw bouw komen binnen de nog dich ter om Pernis en Botlek getrok ken 65 db-contour. In dat geval kunnen naast alle nu op stapel staande plannen ook ideeën over appartementenbouw langs de Maas en rond NS-station Vlaar- dingen-Centrum verder worden uitgewerkt. In Vlaardingen gaat het om bij elkaar byna drieduizend wonin gen, die niet gebouwd kunnen worden op grond van de bestaan de wetgeving. De verdichting van de stad, zoals gepland in de minis teriële woningbouwnota Vinex, komt hierdoor ook in gevaar. De roep om woningbouw in de Broekpolder en andere overge bleven groengebieden zal er door toenemen. Maassluis - De bouw van het nieuwe zwembad in Maassluis verloopt zeer voorspoedig, Aannemer Gesman uit Alphen aan den Rijn moet het zwembad op 1 j uni opleveren, maar de verwachting is dat reeds enkele weken eerder kan worden 'proefgezwommen' in het bassin, dat in en op de plaats komt van open- luchtbad Dol-Fijn. Het hoogste punt voor de bouw werd eind vorig jaar al bereikt. Op dit moment is de aannemer druk doen de met het aftverken van de binnenkant. Het 25 bij 15 meter metende wedstrijdbad is reeds gereed. „We wachten alleen nog op de komst van de beweegbare bodem," zegt ambtenaar Huub Slange. In en rond het recreatiebad, dat met een afschei- dingswand van het wedstrijd- en instructiegedeelte kan worden afgesloten, wordt op dit moment driftig betegeld. Dit bassin van 400 vierkante meter wordt onder meer voorzien van een whirlpool, een jet- stream en een wildwaterkreek. Op de bovenverdie ping wordt een sauna gebouwd, die wordt uitgerust met een buitengedeelte. De bouwkosten van het zwembad bedragen 10,5 mil joen gulden, exclusief btw. De bouw van het zwem bad wordt gebouwd en verzorgd door projectontwik- keiaar Coppen Koenis. In deze regio zit het bedrijf goed in het werk, want de firma draagt ook zorg voor de bouw van het nieuwe, overdekte zwembad Groen- oord in Schiedam. AI in mei kan er waarschijn lijk worden proefge zwommen in het nieuwe zwembad van Maas sluis. Foto Roel Dijkstra i-ïgtr. Vlaardingen - De Rotterdamse milieuwethouder J.H.A. van den Muijsenberg vindt dat gedepu teerde H. van der Vlist te snel heeft laten blijken opnieuw over de vuilstort in het Lickebaertge- bïed te willen praten. Van den Muijsenberg stoort zich er vooral aan dat dit zo openlijk is gebeurd. De wethouder is bang dat als de provincie nu voor 15.000 bomen zwicht, actiegroepen straks over al bomen gaan planten om zaken tegen te gaan. Van den Muijsenberg heeft die bezwaren ingebracht in het over leg dat er is geweest tussen hem, Van der Vlist en de milieuwethou ders uit Vlaardingen en Maas sluis, KL van der Windt cn J. Storm. Bij dat overleg is gespro ken over de mogelijkheden om de vuilstort elders te situeren. In Vlaardingen zijn er uit protest zo'n 17.000 bomen geplant op de plaats waar de afvalberging zou moeten komen. Die actie was voor Van der Vlist aanleiding op te merken dat hij over een andere plaats wil nadenken, mits die hem wordt aangereikt. Dat nu, vindt de Rotterdamse wethouder, is te snel naar buiten gebracht. Van den Muijsenberg vindt dat daarmee ook genoemd overleg onder druk wordt gezegd. Hy zegt niet op die manier voor het blok gezet te willen worden, want een aantal alternatieven ligt op Rotterdams grondgebied. De wethouder heeft al nadrukke lijk de mogelijkheid afgewezen om het voor Vlaardingen bestem de vuil te storten op de locatie Noordpunt-Oost-AbtspoldeiHij noemt dat „geen aanvaardbaar al ternatief', zo blijkt uit de notulen van dat overleg, dat 12 januari heeft plaatsgevonden. Maassluis vindt overigens de Oranjebuiten- polder geen alternatief. Evenals Vlaardingen vindt ook Maassluis de Maasvlakte de beste vervan ging. Van der Vlist heeft geantwoord dat het achteraf misschien ver standiger was geweest eerst in tern overleg af te wachten, voor hij met zijn aanbod naar buiten trad. Hy vindt overigens, volgens de notulen, dat zo'n massaal pro test niet zonder mee: genegeerd kan worden. Ondertussen is er verschil van mening ontstaan over de vraag aan hoeveel storteapaciteit be hoefte is. Volgens Rotterdam is die lager dan de berekeningen van de provincie aangeven. Afge sproken is dat er nader onderzoek komt naar deze cijfers. Bekeken zal ook worden of bestaande stort- locaties langer kunnen worden gebruikt en of de locatie Merwe- dehaven in Dordrecht eerder in gebruik kan worden genomen. In het overleg is ook aan de orde geweest dat de Proav, de provin ciale overheids-vennootschap die de afvalberging moet realiseren, grond heeft gekocht in liet Licke- baert-gebied en daarbij meer ge boden zou hebben dan de ge meente Vlaardingen. Volgens Van der Vlist is door de Proav een normale prijs geboden, maar Vlaardingen zegt dat ook gedaan te hebben. De zaak wordt onder zocht. Gedeputeerde Van der Vlist ont kent overigens dat provinciale staten onvolledig is voorgelicht over de Vlaardingse bezwaren te gen de stort, zoals de gemeente in een brief aan GS beweert. „On zin," zegt Van der Vlist. „De com missie Milieu is steeds op de hoogte gehouden, ook bij de nota over de berging van afvalstoffen. Het opvallende vind ik in dit ver band dat er nooit iemand in de af gelopen periode naar de commis sie Milieu is toegestapt om bezwa ren toe te lichten." De gedeputeerde verzekert dat er op alle bezwaren die Vlaardingen in de brief naar voren brengt, zal worden gereageerd. Van der Vlist ontkent dat Vlaardingen pas sinds kort weet dat er extra vuil bouw- en sloopafval in de Licke baert moet worden gestort. Bij al le plannen en in alle procedures is dat aan de orde geweest, zo ver weert de gedeputeerde zich, „Ik zeg niet dat het bouw- en sloopaf val er nu anders uitziet dan inder tijd, maar Vlaardingen heeft er steeds bijgezeten. Men wist pre cies wat er aan de hand was." SP-tractieieider R. Poppe uit de Vlaardingse raad heeft ook de in druk dat het college steeds overal heeft bijgezeten. Hij heeft in dit verband om meer stukken ge vraagd. Vlaardingen - Mogelijk krijgen de bewoners van de Sperwer-, Specht- en Torenvalklaan in Vlaardingen-Holy geen eigen huismeester. Uit de enquête die het Gemeentelijk Woningbedrijf heeft gehouden in samenwerking met bewoners vereniging De Toe komst, blijkt in tegenstelling tot wat tot nu toe naar buiten is ge bracht dat nooit de benodigde ze ventig procent meerderheid vóór vaste aanstelling van de huis meester is gehaald. Dit heeft mevrouw I. Schamlé van het Woningbedrijf gisteren toege geven aan vier huurders, die om een onderhoud hadden verzocht. Het blijkt dat maar zestig procent zich heeft uitgesproken vóór de komst van de huismeester, In een brief, gedateerd 21 decem ber, Het directeur AM.W. Theis- sen van het Woningbedrijf de huurders weten dat „besloten is dat de huismeester zal blijven", aangezien „de reacties dusdanig positief waren, dat het streefper centage zal worden overschre den." „Waarom is niet eerder een rectificatie is gekomen van die brief van 21 december?" vraagt een van de huurders zich af. „Als de bewoners niets hadden ge zegd, was de huismeester er ge woon gekomen." Volgende week horen de huurders hoe het Wo ningbedrijf de zaak zal afhande len. Zie ook pagina 13 Vlaardingen - Drie vrouwen uit Spijkenisse zijn gisteren in het centrum van Vlaardingen aange houden op verdenking van win keldiefstal. De vrouwen (18,27 en 37 jaar oud) zouden voor ongeveer 1750 gulden aan spullen hebben gestolen, waaronder dure cosme tica. Zij sloegen hun slag in ver schillende winkels. De goederen werden in beslag genomen en de verdachten ingesloten voor ver hoor. Vlaardingen - Een 25-jarige Vlaar dingse voetganger raakte gister ochtend gewond bij een aanrij ding op de Dr, Wiardi Beekmansingel. De man stapte uit de bus en wilde voor de bus langs oversteken. Een automobi list had dat te laat in de gaten, De Vlaardinger raakte gewond aan een been, maar zyn letsel bleek niet ernstig te zijn. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft ook gisterochtend weer fietsers die geen goede verlich ting voerden bekeurd. De contro le werd dit keer gehouden op de Geert Grootelaan. Er werden der tien bekeuringen uitgeschreven. Vorige week worden voor dezelf de overtreding enkele tientallen fietsers bekeurd. Deze week slin gerde de politie ook verschillende bromfietsers zonder verlichting op de bon. Vermoedelijk omdat hy zich had gesneden aan glas scherven, maakte een Maassluise inbreker zijn 'karwei' afgelopen nacht niet af. De dader drong bin nen in een winkel aan de Lange Boonestraat, maar nam voortijdig de benen. Uit de zaak wordt niets vermist. In de winkel trof de politie bloed sporen aan, die ook buiten nog een poosje gevolgd konden wor den. De dader heeft zich waar schijnlijk gesneden aan de win kelruit, die hij met een stuk na tuursteen ingooide. Schiedam - Aan de Singel te Schiedam is gisternacht een be stelbus gestolen (RK-23-FN) met daarin onder meer gereedschap en een fiets. Ook een keukenblok behoorde tol de lading. Verder zijn cr personenauto's opengebroken aan de Edison- straat, de Overschiesestraat en de Van Ostadelaan. In alle drie de gevallen werd de autoradio ont vreemd. Met onder meer dertig aanstekers op zak, gestolen uit de kiosk bij NS-station Schiedam/Rotterdam"- West, is gisteren een 32-jarige Rotterdammer aangehouden in tramlijn 1. De man had ook een fles drank gestolen uit een winkel aan de Singel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2