Hat©! 9 Nieuw PvdA-bestuur valt uiteen Vlaardingen bestrijdt vergunning Elf Atochem 'Het kost teveel inspanningen om tot leuke dingen te komen' Even smoezen in vol Triangel Personeelstekort bij Maaslandse brandweer Vertraging in plan Van der Lelykade 'Nieuw bestuur Accu moeilijk te vinden' i%m ,f/S% Bouwplan voor zwembadterrein Waar is de ooievaar? Kunst in bureau van politie 'Snel oude Loper herbestraten' Bibliotrailer in de weg Spelinstuif ten dode opgeschreven Lichte schade door storm Pitbull ingeslapen Vechtpartijen met slachtoffers Autodieven opgepakt Op heterdaad betrapt Jongen sloot in geslagen Brandjes Rotterdams Dagblad Maandag 25 januari 1993 ftltw gifss» 'Jissi' Maassluis - Een bouwcombinatie van drie partners is door de gemeente Maassluis uitverkoren om op de grond van het voormalige openluchtbad Dol-Fijn langs de Boonervliet circa honderd vrije sectorwo ningen te bouwen. De huizen zullen worden ver kocht voor prijzen tussen de 250.000 en 500.000 gul den. De bouwcombinatie bestaat uit architectenbureau Kloet Van der Merwe uit Delft, aannemer J. Schouten BV uit Leidschendam en belegger Hop man Projektreaüsatie BV uit Zoetermeer. Architec tonisch kan hun plan worden vergeleken met de stiji van Dudok uit de jaren dertig. De gemeente Maas sluis vindt die stijl het beste passen bij de rest van de bebouwing in de Sluispolder-Oost. Voor de bebouwing van het circa drie hectare grote bouwterrein had de gemeente een wedstrijd uitge schreven. Daarop kwamen inzendingen binnen van zes verschillende bouwers en architecten. De beoor deling daarvan is nu achter de rug. Over de te bouwen woningtypen en de precieze prij zen bestaat nog geen duidelijkheid. De verkoop van de huizen wordt in handen gegeven van Maeslanden Makelaardij. Gaardingen - De ooievaar die tot begin vorige week in Vlaardingen werd gesignaleerd heeft waarschijn lijk de wijk genomen. Of de vogel is inmiddels neer gestreken in een andere gemeente, óf hij verblijft er gens in een afgelegen weiland of in de Broekpolder. De plaatselijke Dierenbescherming leidt dit af uit het feit dat er niemand meer opbelt om te melden dat men een ooievaar heeft gezien. Kees Planken, beheerder van het Vlaardingse die renasiel, vindt het aan één kant jammer dat het zeld zame dier de kuierlatten heeft genomen. Maar aan de andere kant betekent het voor hem een opluch ting. Twee weken lang kreeg hij dagelijks twintig tot dertig mensen aan de telefoon, de één nog opgewon dener dan de ander. „Daar werd ik op een gegeven moment wel moe van," aldus Planken. De verschijning van de 'exotische' vogel zorgde bij de bevolking voor heel wat commotie, concludeerde de Dierenbescherming uit de telefoongesprekken. Planken: „Er waren mensen bij die zeiden: ik heb gisteravond heus niets gedronken hoor, maar ik zie vreemde dingen. Kan het zijn dat hier een ooievaar rondloopt?" De meeste meldingen kwamen uit de Westwij k. Na speuringen van de Dierenbescherming waar de vo gel vandaan kwam, liepen op niets uit. Specialisten zoals die van de Rotterdamse diergaarde Blij dorp konden geen uitsluitsel geven. De vogel droeg welis waar een nngetje om een poot. maar dat detail lever de geen bruikbare aanwijzingen op. „Vrijwel alle ooi evaars in deze streken zijn geringd." weet Planken. Het dier heeft, zo bleek uit waarnemingen, een paar dagen gezelschap gehad van een soortgenoot. Het koppel verbleef een poosje in de buurt van het Holy Ziekenhuis. Maar de tweede ooievaar hield het in Vlaardingen al gauw voor gezien. Dit ondanks pogin gen van de bevolking de dieren voor zich te winnen met lekkere hapjes in de vorm van verse eendags- kuikens. Schiedam - De nieuwe districtschef Eric van der Horst van de Schiedam se politie heeft vrijdagmid dag een expositie geopend in zijn politiebureau. Er hangt werk van vijf politiemensen uit de regio, maar ook van vijf kunstenaars die niets met de politie te maken hebben. De tentoonstelling is tot en met woensdag geopend van 10.00 tot 11.30 uur en van 14.00 tot 15.30 uur. Alleen woensdagmiddag is de opening een half uurtje lans' adat er dan ook een 'doe-middag' is voor iedereen uie een korte les van een kunstenaar wil hebben. Elk nieuw politiedistrict in de regio moet een activi teit organiseren, waardoor de diverse politiemensen met elkaar in contact komen en elkaar beter leren kennen. Dit vooruitlopend op de omvorming van de gemeentelijke politiekorpsen tot politiedistricten in 1994. Het bureau Groot-IJsselmonde organiseerde al een sportdag. Vlaardingen - Bij de gemeente Vlaardingen is aange drongen op een snellere herbestrating van het win kelgebied van het oude De Loper. Beheerder Hilvest Beheer en belegger Spoorweg Pensioenfonds, beide van. de nieuwe Loper, hebben hierom gevraagd. Ze vinden dat herbestrating in het belang is van het ge hele winkelgebied. Het was de bedoeling de herbestrating meteen met debeluifeling uit te voeren. Over die beluifeling be stond aanvankelijk geen overeenstemming met en tussen de winkeliers, maar uiteindelijk is er toch een gezamenlijk plan van aanpak uitgerold. Later zijn enkele winkeliers op dit punt toch weer afgehaakt. Hilvest Beheer en Spoorweg Pensioenfonds vinden dat niet op nieuwe overeenstemming op dit punt moet worden gewacht. Herbestrating moei nu ter hand worden genomen, 'lenzij. Ook bij het college van B en W van Vlaardingen zijn klachten binnengekomen over de bestrating van de oude Loper. Daarom wil het college meewerken aan het verzoek van beheerder en belegger. De beluife ling moet dan maar in een later stadium plaatsvin den, stellen B en W. De gemeente had al 350.000 gulden voor het werk ge reserveerd. Maasland - Het gemeentebestuur van Maasland is op zoek naar een nieuwe staanplaats voor de biblio trailer. Bij de huidige plek naast de brandweerkazer ne komnn er te vaak problemen met geparkeerde au to's voor. Ook het indraaien van de grote trailer be zorgt de chauffeurs de nodige moeite. De geparkeerde auto's staan soms ook dicht voor de brandweerkazerne. Om de overlast voor bibliotrailer en mogelijke problemen voor de brandweer te voor komen, worden er gele banden getrokken en 'uitrit brandweer voor de kazerne geschilderd. Voorlopig blijft de bibliotrailer nog bij de brandweer kazerne staan. Onderzocht wordt of het voertuig aan het begin van de 's-Herenstraat bij de dependance van de land- en tuinbouwschool kan staan. Vlaardingen - De gemeente Vlaardingen maakt ernstig be zwaar tegen de nieuwe vergun ningen die GS willen verlenen aan het bedrijf Elf Atochem in Rotterdam. Dat bedrijf heeft m het afgelopen half jaar meerdere malen, voor flinke stankgolven in Vlaardingen gezorgd. Elf Atochem wil nieuwe vergun ningen voor de bouw van een zwa- velwaterstoffabriek. Die vormt, zo vrezen B en W van Vlaardin gen, een nieuwe bron van stankhinder. Omdat zwavelwa terstof 'een lage geurdrempel' heeft, vraagt Vlaardingen op dit punt om extra aandacht van het college van GS van Zuid-Holland, dat de vergunningen moet ver strekken. Het college van B en W vindt dat er bij Elf Atochem maatregelen moeten worden geëist overeen komstig 'de stand der techniek'. Die zijn voorgeschreven in de Ne derlandse Emissie Richtlijnen Lucht. Verder vindt Vlaardingen dat het bedrijf een revisievergunning voor de hele inrichting moet aan vragen, omdat sinds de oprich ting m 1951 de vergunningen her haaldelijk zijn gewijzigd en aan gepast m verband met verbou wingen en uitbreidingen. B cn W vragen GS ook in de voorschrif ten voor Elf Atochem op te nemen dat er snel een bedrijfsintern vei ligheids- en milieuzorgsysteem komt Omdat die zaken nu ont breken zou de vergunningaan vraag van Elf Atochem eigenlijk met ontvankelijk moeten worden verklaard, aldus B en W. Door Carel van der Velden Schiedam - Voorzitter Maarten Reuderink en bestuurslid Jan Klein zijn opgestapt uit het bestuur van de afdeling-Schiedam van de PvdA. Reuderink heeft verklaard dat hij is opgestapt uit onvrede over het rendement van zijn inspanningen. Een raads lid van de PvdA houdt het erop, dat Klein en Reuderink slecht overweg kunnen met de onlangs aangetreden bestuursleden Jan Simons en Menno Siljee. Het opstappen van Reuderink en Klein komt op een moment, dat het bestuur druk doende is met de voorbereidingen voor de ge meenteraadsverkiezingen van 1993. De bestuursleden spelen een sturende rol bij het opstellen van het verkiezingsprogramma. Het partijbureau in Ajti sterdam heeft bovendien bepaald dat het plaatselijke bestuur in tegenstel ling tot vroeger wordt belast met het samenstellen van de kieslijst voor de gemeenteraadsverkiezin gen. Die taak berust bij het twee maanden geleden benoemde be stuur. dat in principe zou aanblij ven tot maart 1994. Jan Simons, een voormalig Eer ste Kamerlid, speelt traditiege trouw een belangrijke rol bij de het samenstellen van de kieslijst. Begin 1990 groeide Jan Simons ondanks zijn lobby-vooraf uit tot de grote verliezer van de kieslijst carrousel. Zijn toetreding tot het bestuur wordt door een fractielid gezien als een poging van Simons om zich te revancheren. „Hij wil en kele geestverwanten in aanmer king laten komen voor de schaarse raadszetels." Maarten Reuderink geeft toe dat 'interne fricties' binnen het be stuur een rol hebben gespeeld bij zijn beslissing om af te treden. „Maar het zou te gemakkelijk zijn om dat aan de twee nieuwe be stuursleden te wijlen. Schiedam is nog steeds een sterk procedure- gerichte afdeling. De één gedijt in een dergelijke situatie beter dan de ander." Tot de interne procedures rekent Reuderink ook de lijstsamenstel- iing. Liever ziet de gewezen voor zitter dat de partij haar energie steekt in zaken, die voor de ge middelde Schiedammer interes santer zijn. „Met de interne pro cedures gaat veel tijd verloren. Veelal gaat het om de vraag wat Amsterdam vindt en wat het ei gen reglement zegt. Mijns inziens gaat daar teveel tijd mee verlo ren." Binnenstad De feitelijke daadkracht ont breekt volgens Reuderink vaak. „Hel kost teveci inspanning orn tot leuke dingen te komen. Dat geldt ook voor de fractie. In verge lijking met andere partijen weet de PvdA nog relatief veel voor elkaar te boksen, maar alhoewel men zich te pletter werkt, lopen zaken vaak vast. Hoe zit het met de stadsvernieuwing? En de aan pak van de binnenstad? Dat zou den zaken zijn waarmee de poli tiek zich naar de burger zou kun nen legitimeren." Fractievoorzitter Hans Bakker vindt de bestuurscrisis spijtig. „Dit bestuur zit pas kort. In een gezamenlijk overleg hebben de fractie en het bestuur eind verle den jaar afgesproken dat we geza menlijk de schouders er onder zouden zetten. We waren het er over eens dat het zeker gezien de slechte opiniecijfers merkwaar dig zou zijn om onze tijd te vol doen aan ondergeschikte interne confluitjes Het vertrek van de twee bestuursleden suggereert dat wc die afspraak alweer zijn vergeten." Bakker vindt, dat het bestuur op de eerstvolgende ledenvergade ring in februari volledige open heid van zaken moet geven. „Het samenstellen van de lijst zorgt binnen elke politieke partij voor oplopende spanning. Maar de af deling heeft er recht op dat cr maatregelen worden genomen om de rust te herstellen. Alleen met eenheid en een goed pro gramma kunnen we het vertrou wen van de kiezer winnen." Niets is aan doenlijker dan kinderen die denken dat ze niet worden ge zien door ou deren. Het le vert de meest vertederende taferelen op. Wat heet, he le TV-pro- gramma's ('De leukste thuis' en der gelijke) zijn erop geba seerd. Bij het optre den van het musicalkoor van de Streekmu- ziekschool Nieuwe Wa terweg Noord in Triangel, in verband met de ingebruik nemingvan een nieuwe school in Vlaardingen, dachten twee meisjes ook dat ze even gezeilïgmet elkaar moes ten smoezen, kort voorde pauze. Foto Eden den Ouden' Roel Dijkstra Maasland - Het vrijwillige brand weerkorps van Maasland had het in 1992 drukker met het invullen van het personeelsbestand dan met de daadwerkelijke hulpverle ning. De brandweer rukte vijfen twintig keer uit, waarvan vijf keer voor loos alarm. Van de twintig keer dat er voor een echte melding moest worden uitgerukt, was dat zes keer voor hulpverlening en veertien keer voor schoorsteen- en autobran- den. Grote calamiteiten deden zich het afgelopen jaar in Maas land niet voor. Niettemin heeft het korps met stil gezeten, want er werd volop geoe fend en aan wedstrijden deelge nomen. In Oostenrijk werd in Retz deelgenomen aan interna tionale wedstrijden, met een tweede plaats als resultaat. Dit jaar doet een team uit Maasland mee aan de vierjaarlijkse Olympi ade, welke van 11 toten met 17 ju li in Berlijn wordt gehouden. Vier jaar terug was Maasland in War schau ook al van de partij, met als resultaat een nieuwe uitnodiging voor deelname. Het wordt voor het Maaslandse korps toch een enigszins bijzon der jaar, want in het najaar wordt het veertigjarig bestaan gevierd Ter gelegenheid hiervan zijn de Westlandse brandweerwedstrij den aan Maasland toegewezen. Zij vinden plaats op zaterdag 25 september. Met de komst van het bedrijven terrein Coldenhove aan de Aards- dijk en Bandijk, en het nieuwe tuinbouwgebied aan de Scheeweg en de Kreekrug, is er voor het Maaslandse korps een groot brand- en bestrijdingsge- bied bijgekomen met een ver hoogd brandrisico. Daar komt in de toekomst het transportcen trum nog bij. Voor die ver van het dorp af gelegen gebieden, is er een samenwerkingsverband op gezet tussen de korpsen van Maasland en Maasdijk. Wat het materieel betreft, komt er dit jaar een nieuwe tank-auto- spuit. Dit voertuig gaat de oude Magirus vervangen. De nieuwe spuitwagen wordt door het korps zelf ingericht en opgebouwd. Het personeelsbestand van het Maaslandse korps onderging het afgelopen jaar veel wijzigingen. Zes leden verlieten het korps, on der wie commandant B. Groene- wegen na een 35-jarig dienstver band. Met de commando-over dracht haalde het korps de lande lijke bekendheid, want de tot commandant voorbestemde M. C. van den Hout weigerde zijn baard af te scheren. In verband met het dragen van een persluchtmasker is dat voor een brandweerman een vereiste, ook voor een com mandant. Vier adspirant-brandwecrlieden volgen inmiddels de benodtgede curcussen. Met dit kwartet is het korps nog met op sterkte. Er zijn nog drie vacatures, waarvoor nog vrijwilligers worden gezocht. Maasland - Het plan van aan pak voor renovatie van de Burg, van der Lelykade in Maasland loopt vertraging op. De uitvoe ring in het vooijaar is onzeker geworden, daar het Hoogheem raadschap het nutsbedrijf geen toestemming geeft zijn leidin gen in de kade te vervangen. Delfland wil de leidingen achter de huizen leggen. Zowel bij ge meente als bewoners, stuit dit plan op bezwaren. Reparatie zal het Hoogheemraadschap wel moeten toestaan. Het bezwaar hiervan is, dat de kade na herbe strating regelmatig wegens re paratie open moet. Over de onts tane impasse wordt op bestuur lijk niveau nog verder overlegd. Het is de bedoeling om op de Burg. van der Lelykade geen verlichting te plaatsen. De nieu we sierverlichting op de 's-He renstraat straalt voldoende naai de overkant van het water uit. Op verzoek van de bewoners van de Burg. van der Lelykade zal het aantal bomen worden ge halveerd. De bestaande bomen gaan weg en worden tegenover de lantaarnpalen van de 's-He renstraat door nieuwe vervan gen. Er wordt nog onderzocht of er tussen de bomen aan de wa terkant plantvakken en plan tenbakken kunnen worden ge plaatst. Maassluis - Ook de Maassluise jeugd moet bloeden voor de kost bare bodemsanering m de Steen- dijkpolder. De drukbezochte speelinstuif m de zomervakantie heeft waarschijnlijk in 1992 de laatste editie beleefd. De gemeen te zegt geen geld meer te hebben voor het drukbezochte evene ment in en om de Koningshof. Een rondgang langs particuliere organisatoren heeft vooralsnog geen alternatief opgeleverd. In 1992 werd de speelinstuif be zocht door 3.431 kinderen. Rond het thema stripfiguren organi seerden dc medewerkers van de instuif toen tal van activiteiten. De negen dagen durende speelin stuif wordt bezocht door kinderen uit alle wijken van Maassluis. Voor menigeen vormt de instuif het hoogtepunt van de zes weken durende zomervakantie. Dat geldt met name voor kinderen die niet in dc gelegenheid zijn op va kantie te gaan. Reeds in het voorjaar van 1992 nam het college het besluit om dit jaar geen budget meer voor dc in stuif beschikbaar te stellen. Het bezuinigingsvoorstel kwam aan de orde tijdens de begrotingsbe handeling van 1993. Velschillen de gemeenteraadsleden riepen het college toen op om de instuif voor de ondergang te redden. De wens werd verwoord in een motie, waarin het college werd verzocht te onderzoeken of een voortzetting van de spelinstuif mogelijk was zonder gemeente subsidie. De raadsleden hoopten, dat een particuliere organisatie de organisatie en de kosten voor haar rekening zou willen nemen Deze speurtocht heeft vooralsnog niets opgeleverd. Wethouder Le- ny Wesenhagcn gaat de commis sie nu voorstellen de speelinstuif op te heffen. Het tekort van de editie 1992 dient te worden afge dekt met een subsidie van 20 000 gulden. In de raad wordt reeds nagedacht over een alternatieve attractie in de zomervakantie. Sommigen vinden het een goed idee spelacti viteiten in het in juni te openen zwembad te organiseren Dit zou een goede mogelijkheid zijn om de loop in de nieuwe voorziening te krijgen. Vooreen dergelijk eve nement is echter ook geen ge meentelijke subsidie voorhan den Schiedam - Het zal moeilijk worden nog mensen te vinden die het beheer van wijkgebouw de Blauwe Brug op zich willen nemen. „Iemand die zich enigs zins oriënteert, ziet er vanaf," zegt Gerard Smits, de gewezen voorzitter van de stichting Accu Smits legde eind vorig jaar samen niet de rest van het bestuur gefrustreerd zijn functie neer. Geen van de zeven opgestapte bestuurders, die samen verant woordelijk waren voor het beheei an het wtjkge- buuw in Suueddm-Nuuiö. tieiikt cum ceil teiugkeei „Dat is zo goed als onmogelijk na wat wij hebben er varen," aldus Smits. Het Accu-bestuur heeft vorige week zijn 'testament' opgestuurd aan burgemeester en wethouders van Schiedam. Daarin legt het gewezen bestuur uit waar om het tot zijn rigoureuze stap heeft besloten. Te- v?ns worden aanbevelingen gedaan om herhalingen van moeilijkheden in de toekomst te voorkomen. Smits wil geen toelichting geven op de inhoud van liet 'testament'. Hij laat het aan B en \V o\ vt om het stuk openbaar te maken. Hi} vindt wel dat ciit moet gebeuren. ..Al was het maar om duidelijkheid te ver schaffen over de toe komst van het sociaal-cultureel werk in Schiedam-Noord Het Accu-bestuur heeft wethouder Bart de Lcede verzocht de kwestie in het onenbaar te bespreken in de eerstvolgende vergade- i an dc raadscommissie voor wel zij n s werk De pioblemen in de Blauwe Brug vloeien vermoede lijk voort uil een conllict tussen hot bestuur en hel personeel dal het sociaal-cultureel werk uitvoert Daarnaast zou ook dc gemeente bij de zaak zijn be trokken. De gemeente wil minder geld beschikbaar stellen voor de verbouwing van de Blauwe Brug en het werk m de wijk dan het Accu-bestuur. Schiedam/Vlaardingen - Storm- stoten hebben gisteren op enkel plaatsen in Vlaardingen en Schiedam voor schade gezorgd. In Vlaardingen waaide "s morgens een boom tegen een auto in de Meidoornstraat, een aantal isola tieplaten werd in de Albert Schweitzersingel meegenomen door de wind en m de P.K.D.- straat blies de storm enkele dak pannen los. De schade was ge ring. ook in de Floris de Vijfde laan waar nog een ruit sneuvelde van een woning. In Schiedam viel een boom om op het Bach plein. Aan de Vlaardingerdijk waaide een ruit uit een woning en zorgde voor iakschade op een auto en van een bedrijf aan dc Oude Sluis vloog een dakpan af die op dc mo torkap van een auto landde. Vlaardingen - D- Vlaardingse ei genaar van een pitbull heeft zijn hond laten inslapen, nadat het dier een tackel ernstig had ver wond. De eigenaresse van de tackel had haar hond meegeno men toen ze op bezoek ging bij dc baas van de pitbull. De verwon dingen waren zo ernstig dat de tackel met een dierenambulance naar een dierenarts moest wor den gebracht. Schiedam - Bij een koffiehuis aan de Parkweg in Schiedam zijn vannacht drie gewonden gevallen bij een vechtpartij. Dat leidde tot de arrestatie van een 47-jange Schiedammer omdat hij met een stiletto in de buik en maag van één van de slachtoffers had gesto ken cn met een vuurwapen had gedreigd. Verder werden een 43- jarige en een 18-jarige Schiedam mer opgepakt. Een kopstoot was de aanleiding voor de vecht- en steekpartij. De twee overige slachtoffers hadden hoofdwon den. In een woning aan het Mgr.No- lensplein zijn zaterdagmiddag een 41-jarige en een 45-jarige Schiedammer opgepakt, evenals een 27-jarige Vlaardiriger. Ook daar was een vechtpartij gaande. Daarbij werd op een gegeven mo ment bij iemand een op een mes gelijkend voorwerp tegen de keel gezet. De politie onderzoekt beide zaken. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft twee mannen uit Den Haag aangehouden in verband met dc diefstal van drie auto's in Vlaardingen. De twee 19-jarige mannen hadden geprobeerd nog twee andere auto's te stelen, wat mislukte omdat hctstuurslot niet was te verbreken. Verder zijn een Schiedammer en een Maassluizen 17 en 20 jaar oud, aangehouden, ook voor auto diefstal. Zij hadden één wagen in Schiedam cn één in Vlaardingen gestolen. Op de Schiedamsedijk in Vlaar- umgt-ji weid nug gepiubcerd een andere autodief aan te houden. Dat mislukte daar. Pas in Schiedam kon de bestuurder, die de auto m Rotterdam had gesto len. worden opgepakt. Een ande re inzittende vluchtte. Vlaardingen - Tijdens een in braak m een bedrijfspand aan de Koningin Wilhelminalaan in Vlaardingen zijn zaterdagmorgen twee 20-jarige Vlaarchngers be trapt. Zc hadden al rekenmachi nes weggenomen. Een derde ver dachte is later aangehouden. Maasland - Een zestienjarige jon gen is zaterdagmiddag op het Gaagpad m Maasland gemoles teerd. Hij werd zonder enige aan leiding plotseling geschopt en ge slagen door drie leeftijdgenoten. Hij belandde in de sloot waarna het drietal er ook nog eens met zijn walk-man vandoor ging. Schiedam - Inde schuur van een woning aan het Raam in Schiedam is een partij oude boe ken verbrand. In een pand aan het Frans Halsplcin was er giste ren ook een kleine brand. Aan de Van Hallstraat moest een hoe veelheid afval worden geblust.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1