Waterweg 13 Bewoners zeggen in GWB gestelde vertrouwen op Actie tegen reclamefolders gewenst Onverstoorbare 'Ooitje' populair in de Westwijk Toch geïd voor lokale omroep Milieudefensie Schiedam vraagt college om maatregelen PLN Westwijk wil meer steun van gemeente Spoorwegen zetten fretten in Wegener: excuses voor 'advertentie' Stads TV Westnederland pikt verbod spitsbus niet Man komt om bij botsing 'Verbanning auto's slecht voor de middenstand' RET sluit verkooppunten Van Lent weg bij arbeidsbureau Brand in school Door rood licht van Holysingel Met drank op achter stuur Jongen schiet met luchtbuks Bij vrouw tas geroofd Na inbraak geld kwijt Autokraken I Rotterdams Dagblad Woensdag 27 januari 1993 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BT Vlaardingen tel 010-2340055/fax 43497S4 Rotterdam - Het uitgeversconcern Wegener heeft gisteren excuses aangeboden voor de 'beschamende uitlatingen' aan het adres van Stads TV en in het bij zonder aan directeur H. Tiesma van het Omroepbe drijf Rotterdam, In een rectificatie in het huis-aan- huisblad De Havenloods/Het Zuiden zegt Wegener het ten zeerste te betreuren dat in de Radio Rijn mond Reporter, een bijlage van het blad, een nep-ad- vertentie is geplaatst voor een ad-interimmanager voor Stads TV Rotterdam. Directeur Tiesma had genoeg van de negatieve be richtgeving over hem en zijn functioneren bij Stads TV. Hij schreef twee weken geleden Wegener aan vanwege de door hem a's schadelijk ervaren 'adver tentie4. De 'ingezonden mededeling' in de Radio Rijnmond Reporter is bedacht door een redacteur van Radio Rijnmond en was bedoeld als 'grap' met betrekking tot de recente ontwikkelingen bij Stads TV Rotter dam. Wegener geeft in de rectificatie toe dat daarbij ten onrechte gebruik is gemaakt van de advertentie vorm en noemt deze wijze van journalistiek bedrij ven verwerpelijk en schadelijk. Rotterdam - Bij de busmaatschappij Westnederland is met verbijstering gereageerd op het besluit van het ministerie van Verkeer en Waterstaat om geen vergunning te verlenen voor het laten rijden van een spitsbus tussen Dordeeht en, via een stop in Zwijn- drecht, het metrostation Kralingse Zoom in Rotter dam. Volgens het ministerie is de vergunning niet op de juiste wijze aangevraagd en is door de maatschap pij verzuimd de nieuwe lijn 258 in de daarvoor geëi gende 'verschUlenstaat' op te nemen. „Daar zymy?g;h£tni£t pjgéeens," zegt directiesecre taris Geéraès' van Westnederland. „We hebben de nieuwe lijn al in mei vorig jaar, compleet met toelich tingen, bij het ministerie aangekondigd.*' Volgens hem zal de komende dagen druk overleg worden ge voerd met het ministerie om de vergunning alsnog los te krijgen. De nieuwe spitslsjn had aanstaande maandag al moeten gaan rijden. Overigens rijdt er tussen Dordrecht en Rotterdam sinds enige tijd al een spitsbus. Het gaat hierbij om een initiatief van de particuliere busonderneming De Jong Tours, waarbij de passagiers tegen extra be taling een kop koffie en een krant krijgen. Westne derland wil de gangbare prijzen (met gebruik van strippenkaart) hanteren. Hellevoetsluis - By een botsing op rijksweg A 57 bij Hellevoetsluis is vanochtend een 21-jarige man uit die plaats om het leven gekomen. Het slachtoffer was de bestuurder van een personenauto, die tegen een met soja-olie geladen tankwagen reed. Volgens de politie heeft de Hellevoeter geprobeerd in te halen op de tweebaansweg. De tankwagen kan telde na de botsing en moest met een kraanwagen weer op de weg worden gezet, De rijksweg is enkele uren voor het verkeer afgesloten geweest De Neder landse Spoorwe gen hebben de handen vol aan een groot aan tal konij nen, dat op het traject tussen Rot terdam en Gouda ho len onder de spoor rails graaft. Er worden nu fretten ingezet, die de konijnen opsporen en uit hun hol verja gen. Daar na is het be trekkei ijk eenvoudig de dieren te vangen en in kooien te stoppen. Foto Bram Gebuys/ANP Den Haag - Het weren van auto's uit de binnenste den is slecht voor de middenstand. Het verminderen van het aantal parkeerplaatsen leidt rechtstreeks tot omzetverlies bij de detailhandel en tot verlies van werkgelegenheid. Het schrappen van parkeerplaat sen kan zelfs leiden tot verpaupering van winkelge bieden. Dat blijkt uit een rapport van de Raad voor het Fili aal en Grootwinkelbedrijf. Parkeren m'.-1 voor ge meenten het hoogste doel zijn. Een gezc midden stand in het winkelhart is anders onmogelijk, zo schetst de raad, een club van winkelketens en bran cheverenigingen in de detailhandel. Het verbannen van de auto is niet alleen fataal, zo stelt de raad, het heeft ook nog eens geen nut: slechts negen procent van het aantal kilometers die personenauto's jaarlijks afleggen voeren de consu ment naar de winkel. De bijdrage aan filevorming is te verwaarlozen, aldus de raad. Viee-voorzitter Van Seggelen waarschuwt voor min der parkeerplaatsen of hogere parkeertarieven. „Het blijkt een illusie dat als gevolg van een verslechte ring van de bereikbaarheid per auto vaker gebruik wordt gemaakt van openbaar vervoer of de fiets. De praktijk leert dat de winkels eenvoudigweg minder vaak door consumenten worden bezocht. In alle ge vallen is er sprake van een aanzienlijke omzetder- ving." Rotterdam - Het Rotterdamse stadsvervoerbedrijf RET wil het aantal eigen kaartverkooppunten terug brengen van twaalf tot zeven. Met het extra geld dat de sluiting oplevert worden de overgebleven zeven verkooppunten verbeterd en publieksvriendelijker gemaakt. De reisinformatie- en verkooppunten worden gecon centreerd op de grote openbaar-vervoersknooppun ten: Centraal Station, Beurs, Zuidplein, Marco- niplein, Capelsebrug» Spijkenisse en Hoogvliet De verkooppunten aan de Kralingse Zoom, Rand weg, Koemarkt (Schiedam), Slinge en het hoofdkan toor aan de Kleiweg moeten weg. Vlaardingen - De Bewonersorga nisatie De Toekomst heeft het vertrouwen in het Gemeentelijk Woningbedrijf (GWB) opgezegd. „En daarmee in de gemeente," zo concludeerde het SGP/GPV/ RPF-raadslid C, de Jonge, gister avond in de raadscommissie Stadsontwikkeling. De Toekomst is laaiend op het woningbedrijf omdat het zich een huismeester ontnomen ziet. „Met verbazing en verbijstering" zei Toekomst-voorzitter D. van der Werff te hebben moeten con stateren dat ingrijpen van „een groepie van een gezinnetje of drie" maanden voorbereiding in één klap teniet kon doen. De bewonersorganisatie is al lang met buurtbeheer bezig en wil in dat kader een huismeester. Die kon er komen als zeventig pro cent van de buurt in Holy-Zuid bereid was daar maandelijks vijf gulden voor uit te trekken. Het GWB zou de resterende kosten betalen. Toen een op gang gezette enquê te al duidde op zestig procent steun voor dit plan, werd de huis meester toegezegd door het GWB. Die resterende tien pro cent zou vanzelf wel komen, was de redenering. Maar andeie bewoners uit de wijk waren tegen de vijf gulden en hielden een eigen enquête die aangaf dat vijftig procent niet be reid was voor een huismeester te betalen. Waarop het GWB de komst van de huismeester blok keerde, zeer tot ongenoegen van De Toekomst In de raadscommissie Stadsont wikkeling werd die boosheid gis teravond geuit. Van der Werff: „Wij worden als organisatie zo de grond in geboord. Dit kost ons le den! En de vraagstelling van die mensen was verkeerd. Boven dien zijn ze bij een flat geweest die niet eens tot ons gebied be hoort. Dit is te gek voor woorden. En nu laat het GWB ons de klap pen opvangen en blijft zelf bui ten schot." Van der Werff eiste op hoge toon dat wethouder mr.' T. van der Steen aan de directeur van het GWB opdracht zou geven om be gin februari op een ledenverga dering van De Toekoemst te ver schijnen voor tekst en uitleg. Maar die GWB-directeur, mevrouw drs. A.M.W. Theissen, is niet iemand die zich laat stu ren. Er moest eerst maar eens met haar worden overlegd over een datum. De Toekomst eiste ook maande lijks overleg met de wethouder, maar die wilde niet verder gaan dan eens in het kwartaal. De tirade van Van der Werff leid de er wel toe dat de door Theissen aangevoerde juridische bezwa ren - 'de kantonrechter en de huureommissie zullen de verho ging teniet doen' - door de com missieleden werden genegeerd. Die huismeester moest er toch maar komen en dan moest later maar worden bekeken wat de consequenties waren. Van der Steen zou er naar kijken. De groep die vijftig procent te genstemmers achter zich kreeg, heeft vanmorgen de bijbehoren de handtekeningen aan de wet houder overhandigd. Tevergeefs, zo liet Van der Steen gisteravond alvast weten. Hij vindt met de commissie dat het buurtbeheer in Holy-Zuid door moet gaan. Schiedam - Milieudefensie Schiedam heeft het college van B en W verzocht maatregelen te treffen om de toenemende hoe veelheid reclamedrukwerk die bij de Schiedamse huishoudens in de bus wordt gestopt, tegen te gaan. Volgens Milieudefensie ontvangt ieder Nederlands huishouden via de brievenbus per jaar ongeveer achttien kilo aan ongevraagd en vaak ongewenst reclamedruk werk. Alhoewel volgens diverse onderzoeken veertig procent van de huishoudens zich stoort aan de reclamefolders en slechts 25 pro cent ze op prijs stelt, zou de stroom in het jaar 2000 toegeno men kunnen zijn tot 44 kilo per jaar. Milieudefensie vindt dat er vol doende maatschappelijk draag vlak is om in het kader van afval preventie actie te ondernemen. Daarom heeft het enkele moge- kjkheden bij het college gedepo neerd om de papierstapel terug te dringen. Alle Schiedamse hu'shoudens zouden moeten kunnen beschik ken over een deursticker die aan geeft dat de bewoners geen recla mefolders maar wel huis-aan- huisbladen wensen te ontvangen. Verder stelt Milieudefensie voor om briefkaarten te sturen naar het Direkt Marketing Instituut Nederland (DMIN) en de PTT om het verspreiden van geadresseerd reclamedrukwerk tegen te gaan DMIN verzorgt de distributie van reclamemateriaal van bij het in stituut aangesloten bedrijven en instanties. Het overige reclame- werk wordt door de PTT ver spreid. Het bezorgen van ongeadres- seerd drukwerk bij woningen die de genoemde sticker op de deur hebben, moet in de Algemene Po litie Verordening worden verbo den. Voorts moeten adverteerders en verspreiders, vindt Milieude fensie, worden voorgelicht over de verspilde moeite en financien van het verspreiden van niet door de ontvanger gevraagd reclame drukwerk. Milieudefensie is er van over tuigd dat door het nemen van de voorgestelde maatregelen de hoe veelheid aangeboden afval ver mindert, hetgeen een verlaging van de gemeentelijke kosten van inzameling en verwerking bete kent. Als het aan de Stichting Stuur groep Reclame ligt begint de daadwerkelijke actie tegen onge wenst foldermateriaal al in fe bruari en komt er een landelijke regeling. In Gromngen is men er al mee begonnen. Daar is in de Af- valstoffenverordening een artikel opgenomen waarmee alleen han delsreclame en geen huis-aan- huisbladen worden geweerd. Vlaardingen - Hy staat er maarte staan en toch is hij vrij populair by de buurtbewoners en school kinderen. Op het grasveldje tus sen de Sonoystraat en Van We- sembekestraat vertoeft al drie we ken een ooievaar. Eerder werd hij aan de Van Viandenstraat gesig naleerd. 's Ochtends strijkt hij neer tussen de flatgebouwen en 's avonds, voor zonsondergang, trekt hij weer aan zijn stutten. Soms schar relt hij wat over het veldje om eten dat door omwonenden naar beneden is gegooid, met zyn lan ge snavel op te pikken. De heer J. Thomas, een bewoner van de Floris de Vijfdelaan, houdt de langpoot vanuit zijn keuken dagelijks in de gaten. Soms wordt de verrekijker erbij gepakt om de bewegingen van de tijdelijke buurtbewoner nauwgezet te kun nen volgen. „Het is een pracht gezicht om te zien hoe dat beest hier landt." vertelt hij. „Duiven en meeuwen zie je eerst vliegen voordat ze op het veldje neerstrijken maar bij de ooievaar is het net alsof 'ie zó uit de lucht komt vallen, 's Avonds vertrekt hy. Waar hij blijft weten we niet. Even dachten we dat hij op het dak beschutting zocht bij een warme schoorsteen maar dat blijkt niet het geval te zijn. Soms zien we hem wel op de punt van het dak staan. Vrijdag was hij e de hele dag niet maar toen waren mensen hier beneden met tuinonderhoud bezig. Mis schien dat hij daarom op de vlucht is geslagen." „Ik ben aan hem gewend ge raakt," vult mevrouw Thomas aan. „We zullen 'm missen als 'ie Zwerfkatten, andere, gevleugelde dieren en ook kinderen maken weinig indruk op de ooievaar bij de Van Wesembekestraat. Foto Roel Dijkstra straks weg is." Als mensen tc dicht bij hem in de buurt komen gaat de vogel er van door. Zwerfkatten en andere, ge vleugelde dieren maken echter geen indruk op hem. Als een standbeeld staat hij precic-s m het midden van het terreintje, wind en regen trotserend. Af en toe ver wisselt hy van poot en soms staat de kikkerdief op twee stelten. Zijn aanwezigheid is ook bij de leerlingen van de nabijgelegen basisschool De Schakel met on opgemerkt gebleven. Er zijn op school al extra biologielessen ge geven over de ooievaar, er wordt regelmatig over hem gezongen en het beest heeft zeik ook een naam gekregen „Ooitje, noemen de kinderen hem." zegt een onderwijzeres tij dens het speelkwartier „Het beest staat in het middelpunt van de belangstelling. Elke morgen kijken de kinderen of hij er is en met handvaardigheid worden ooi evaars getekend en geplakt." Volgens Rob Belterman van Dier gaarde Biydorp in Rotterdam is hei niei zo vreemd dat een ooi evaar zich thuisvoelt in een woon wijk, „Normaal gesproken hoort zo'n beest momenteel natuurlijk in warmere oorden thuis," zegt hij „Maar het kan zijn dat het hier om een ooievaar gaat die in één van de twaalf Nederlandse fokstations is gefokt. Niet al die ooievaars tiekken weg Ze kun nen in de huidige omstandighe den prima overwinteren. Ze scharrelen overal hun voer op en trekken zich 's avonds terug in het polderlandschap. En als ze weten waar wat te halen valt ko men ze daar vanzelfsprekend weer terug," Maassluis - In navolging van het nutsbedrijf gaat ook de lokale om roep de steden Vlaardingen en Maassluis bedienen. DeMaasslui- se gemeenteraad stelde gister avond voor 3993 tienduizend gul den beschikbaar aan Omroep Vlaardingen. In ruil voor dit be drag dient de omroep in haar uit zendingen regelmatig aandacht te besteden aan nieuws uit de Eerste stad aan de Waterweg. Met het beschikbaar stellen van het krediet ging de meerderheid van de gemeenteraad in tegen het uitdrukkelijke advies van het col lege. Wethouder Jan Storm (Voor lichting) liet de raad weten dat er gezien de penibele financiële po sitie van de gemeente eigenlijk geen geld is voor een dergelijk initiatief. „Ik heb alle sympathie voor de omroep, maar ik zie niet hoe we het kunnen betalen," liet hy weten. Twee schorsingen en ruim een uur later stelde de raad het geld toch beschikbaar. Alleen D66 stemde tegen de nieuwe uitgave. „Als we nooit meer geld voor nieuwe dingen kunnen uitgeven, kunnen we de gemeente net zo goed opheffen," motiveerde Pv- dA'er Robert Punt de stap van de raadsmeerderheid. Een meeval ler in het fonds slachtofferhulp kan volgens hem best worden aangewend ten bate van de om roep. Omroep Vlaardingen had op jaar basis om een subsidie van zeven tienduizend gulden aan Maas sluis gevraagd. Dat is de helft van het bedrag dat de gemeente Vlaardingen jaarlijks op tafel legt. Gezien het verschil in grootte van de gemeenten is een dergelijk verschil in bijdrage volgens de omroep redelijk. Met de toegezegde tienduizend gulden kan Maassluis volgens Lou Maas van de omroep alleen de kosten van de uitbreiding dek ken. Bijna al het geld gaat op aan Buma-rechten voor het uitzenden van muziek en een nieuw jingle pakket. Extra geld ten bate van programma's over en vanuit Maassluis zal er volgens hem nau welijks overblijven. Aan de subsidie heeft de gemeen teraad een aantal voorwaarden gekoppeld. De raad vindt dat de Maassluise inbreng in de naam van de omroep tot uitdrukking moet komen. Radio Vlaardingen/ Maassluis en Omroep Waterweg werden gisteravond als suggestie genoemd. In eerste instantie krijgt Omroep Vlaardingen slechts vijfduizend gulden subsidie De tweede ter mijn wordt pas betaald als er luis terdichtheidsci] fers beschikbaar zyn Ook wil de gemeenteraad binnenkort beschikken over een finaneiermgs- en marketingplan voor de langere termijn Deze gegevens zegt de raad ook nodig te hebben als een subsidie aanvraag van de omroep voor 1994 wordt besproken. Tijdens de begrotingsbehandeling in okto ber wil de gemeenteraad de claim van Omroep Vlaardingen afwe gen tegen andere aanspraken op de gemeentelijke middelen De door de omroep gevraagde subsi die-garantie voor twee jaar is daarmee van de hand gewezen Robert Punt beschouwde de sub sidie onder meer ais beloning voor bewezen diensten. Sinds 1992 besteedt Omroep Vlaardin gen zo nu en dan aandacht aan Maassluise zaken. De PvdA'er voegde er aan toe, dat een "objec tieve, pluriforme pers' een maat schappelijk belang dient. „Deze omroep is een communicatieme dium tussen bestuur en burger Gisteravond was dat echter niet het geval, want Omroep Vlaardin gen verzuimde een redacteur naar het voor haar zo cruciale raadsdebat af te vaardigen. Slechts een bestuurslid volgde op de publieke tribune de gang van zaken Vlaardingen - De PLN 720 Bewo* nersgroep uit de Viaardingse Westwijk heeft wethouder mr T. van der Steen (Stadsontwikke ling) gisteren verweten zich met aan afspraken te houden. „Hy zegt tegen ons dat alles nog be spreekbaar is, maar in De Haven loods staat kort daarna dat er toch in het PLN-complcx tweehonderd woningen gesloopt gaan worden," zo hield secretaris W. Veen man van de strijdbare PLN Bewoners- groep gisteravond de raadscom missie Stadsontwikkeling voor Van der Steen distantieerde zich van het artikel in De Havenloods, ook al hadden leden van de bewo- nersgroep van de betrokken jour nalist te horen gekregen dat de wethouder dat toch echt had ge zegd. Problemen De verwijten richt ine Van der Steen maakten onderdeel uit van een groter verhaal dat bij dc com missie werd afgestoken. De te neur daarvan was dat de wethou der en de raadsleden te weinig oog hebben voor de problemen in de Westwijk. Bovendien vinden ze dat ze wel erg lang moeten wachten tot er duidelijkheid is over de toekomst van hun wonin gen, waarbij de bewonersorgani satie overigens voor renovatie en tegen afbraak van de flats is. 'Geen sloop voor koop' is daar het motto, want op het stadhuis leven er plannen om flats te vervangen door koopwoningen. Wethouder J. Ransbuysen heeft als mogelijk heid de sloop van de Wiardi Beekmansingel genoemd. Ook voorzitter A. van Embden pleitte voor meer aandacht van de gemeente voor de Westwijk. Hij nodigde de raad uit eens langs te komen. Mevrouw J. de Roode van PLN wees erop dat uit een enquê te is gebleken dat 85 procent van de mensen in hun huis wil blijven wonen Een aantal raadsleden zegde toe eens langs te komen in het wijk- gebouw De Tel der. Van der Steen wees erep dat zorgvuldig '.verken noodzakelijk is. „We kunnen morgen gaan renoveren, maar dan komen er onbetaalbare huren uit," hield hy de PLN 720 Bewo- nersgroep voor. „Wc kunnen geen ijzer mei handen breken We kunnen niet morgen al aan de Schiedam - Vestigingsmanager JA van Lent (48) van het arbeids bureau te Schiedam vertrekt naar de Arbeidsvoorziening Rijnmond waar hij de functie sector-mana ger industrie krijgt. Hij wordt op gevolgd door J.J.M. Kamps (40). die in Schiedam al hoofd perso neelsvoorziening was. Beide benoemingen vloeien on der meer voort uit de organisatie aanpassing van de Arbeidsvoor ziening Rijnmond, waartoe het arbeidsbureau behoort. Schiedam - De brandweer heeft vannacht rond kwart over één een brandje geblust in een school aan de Parkweg in Schiedam. Het vuur was in de hal ontstaan waar flinke schade ontstond. De rest van de school hep rookschade op. De politie werd gealarmeerd toen ruiten vanwege de hitte sprongen en er op het bureau een in- braakalarm afging. Vlaardingen - Negentien automo bilisten zijn gistermorgen 'op de Holysingel in Vlaardingen beboet omdat ze door rood licht reden. Twee automobilisten kregen een bekeuring omdat hun auto niet APK-gekeurd was. Vlaardingen - Een 43-jarige man, zonder vaste woon- of verblijf plaats, is vannacht rond kwart over één op de Westhavenkade te Vlaardingen aangehouden omdat hy met teveel drank op in een au to reed. Zijn rijbewijs is afgeno- Schiedam - Een 14-jarige Schiedamse jongen is zijn lucht buks kwijtgeraakt. Hy was ermee aan het schieten m het water, na bij het verbindingswegje tussen de Vlaardingerdyk en de Honner- lage Grethelaan. De luchtbuks valt onder de Regeling Wapens en Munitie. De jongen moet een Halt-procedure volgen. Schiedam - Een 42-jarige vrouw uit Schiedam is gistermiddag rond kwart over één haar tasje kwijtgeraakt toen twee mannen op een brommer dat van haar schouder gristen. Dat gebeurde op de 's-Gravelandseweg. De mannen gooien de tas even ver derop weg. Een paspoort was er uit gehaald. Schiedam - In een woning aan de Vlaardingerdijk in Schiedam is gisternacht ingebroken. Er zyn een videoapparaat, geld, een por temonnee en een rijbewijs ver dwenen. Een vrouw heeft later in de Gordonstraat de (lege) porte monnee teruggevonden. Een bewoner van de Dr. Sauer- straat te Schiedam kreeg gister middag spijt als haren op zijn hoofd dat hy de keukendeur van zijn huis had opengelaten. By te rugkeer bleken twee sleutelbos sen te zyn verdwenen. Vlaardingert/Schiedam - In Schiedam is een auto opengebro ken aan de Elsendreef. In Vlaar dingen gebeurde dit aan de Rot- terdamseweg en de Johan de Wittstraat.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2