Waterweg 9 Gedeeltelijke sloop appartementen Kritiek op IOBS blijft Ontuchtpleger wij st rechtbank de weg Raadslid Lensvelt maakt verkeer stukje veiliger Aannemer en Bouw Woningtoezicht overleggen over herstelplan Gulle gift voor SSM Kunstestafette Jaap Verweij Eerste paal zorgcentrum Koninklijk brons Cor van Keulen Musicalkoor zingt verder Ontsluiting Huismeester (2) Gepensioneerde jurist als ombudsman Boete voor kapitein Vouwwagen verbrand Man bekent meer diefstallen Twintig prenten: parkeercontrole Hout valt op weg Autokraken Snoep gestolen Nissan, Opel en BMW weg Inbraken in kelderboxen Rotterdams Dagblad Maandag 1 februari 1993 Maassluis - De Stichting Samenlevingsopbouw Maassluis (SSM) heeft afgelopen week een gift van 4 250,- in ontvangst genomen van het fonds Zomer- ostzegels. In mei 1992 verhuisde de SSM naar een erlaten gebouw aan de Havenstraat omdat het oude and niet meer geschikt was. De SSM beschikte ech over weinig middelen voor de inrichting. Met be- ulp van de gemeente en giften van het Juliana-wel- ijnsfonds en het Elisabeth Maihiide fonds en nu het ands Zomerpostzegels konden en kunnen materi- len worden aangeschaft. [Schiedam - De Schiedamse schilder Jaap Verweij sr. heeft zijn eigen kunstestafette georganiseerd. Tus sen 24 februari en 13 maart is er op zes plaatsen in Schiedam werk van hem te zien. Dat is in de Biblio theek Noord, de showroom van Autobedrijf Noote- boom. bij het electrotechnisch installatiebureau Mo lenaar, Radio Schiedam, de Schilderwinkel Fasol BV en het Eetcafé Nikis. v elkaar worden meer dan veertig kunstwerken, overwegend acrylwerken, getoond. Bij genoemde showroom hangt zelfs een doek van 60 bij 240 centi meter. Verweij spreekt van een 'Kunstroute Schiedam'. Vlaardingen - De symbolische eerste paal voor het zorgcentrum Soenda te Vlaardingen gaat donderdag 4 februari de grond in. Daarmee is de officiële start van een tweetal gecombineerde verzorgingshuizen annex verpleegdependances, te weten genoemd ge bouw aan de Soendalaan en het zorgcentrum Fran ss Havenschmidt te Schiedam, een feit. .Va de eerste paal wordt namelijk de eerste steen overhandigd voor het zorgcentrum Franois Haver- ;chmidt, wraarvan de eerste paal medio februari de grond in gaat. Het zorgcentrum Soenda is een initiatief van de Stichting Verpleeghuizen Nieuwe Waterweg-Noord en de Vlaardingsc verzorgingshuizen, verenigd in het Stemav. Het zorgcentrum Franois Haven schmidt is een initiatief van de Stichting Verpleeg huizen Nieuwe Waterweg-Noord en het verzorgings huis Stichting Franois Haverschmidt-huis. Cor van Keulen heeft vandaag de eremedeaille, ver bonden aan de orde van Oranje Nassau, in brons, ge kregen voor onder meer zyn 40-jarig dienstjubileum bij E. Boerdam Behang BV. Hij is sinds 1 februari 1953 in dienst bij genoemd bedrijf. Daarvoor werkte hb nog vier jaar als behanger bij de firma Wed. D. van Heusden in Vlaardingen. Van Keulen zette zich ook al die jaren in voor zijn landgenoten die met hem de bezetting van het voor malig Nederlands Indië (verblijf in Jappenkamp) hebben meegemaakt. Vlaardingen - Het musicalkoor van de Streekmu- ziekschool Nieuwe Waterweg-Noord geeft een extra voorstelling in Triangel op vrijdag 12 februari van de nummers die eerder werden gebracht in verband met de opening van de muziekschool aan de Mei doornstraat. Kaarten kunnen tussen 14.00 en 17.00 uur worden gekocht bij de streekmuziekscholen in Vlaardingen, Schiedam en Maassluis. Ik wil hierbij reageren op de uitspraak van wethouder Zijdeveld. Vol gens hem is een nieuwe weg om Schiedam Noord te ontsluiten voorlo pig niet nodig. Het gaat hierbij om het nog steeds toenemende verkeer op de Churchilhveg. Er zou in 1993 aan worden begonnen, maar nu de Schiedamseweg voor doorgaand verkeer is afgesloten heeft de aldaar wonende wethouder geen haast meer. En dal heeft volgens hem niets met het afsluiten van de Schiedamse weg te maken. Hij stond wel met een lach op de foto tijdens de werk zaamheden. Ik lees regelmatig in de krant over files. Maar de overlast die de bewoners aan de Churchillweg hebben, daar wordt aan voorbij gegaan. Door de uitlaatgassen en het lawaai is het on mogelijk je nachtrust met open raam door te brengen. Je hebt het idee of je op het zebrapad ligt te slapen. Maar Zijdeveld is van die problemen af. Het gaat wat op Italiaans gezag lijken. Als Zijdeveld aan de Churchill weg had gewoond, dan was men al met de ontsluiting begonnen. Met dank aan de heren Houtkamp en Broeke voor hun voorstel om eindelijk eens aan de weg te beginnen. Zij zijn al bezig vanaf 1975 en zij worden door de heer Zijdeveld voor schut gezet. Laat hij maar spijkers op laag water gaan zoeken, dan zijn we van hem af. P.S. Ik ben zelf ook in het bezit van ccn auto. P. Visser, Schiedam Hierbij wil ik reageren op het door u geplaatste artikel 'Bewoners Holy- Zuid willen geen huismeester' in de krant van 21 januari 1993. Als bewoner van de Sperwerlaan (sinds 1964) heb ik de wijk in de loop van de jaren zien veranderen van een nette naar een verpauperde buurt. Het Gemeentelijk Woningbedrijf werkte hieraan mee door niet tijdig de woningen op te knappen. Oude bewoners vertrokken en een deel van de nieuwe bewoners maakte er een troep van. Ik was dan ook zeer verheugd dat er nog mensen in de wijk woonden die wat widen doen en er toe over gingen de bewonersvereniging 'De Toekomst' op te richten. Sinds die tijd is de wijk verbeterd. Ik behoor tot die groep van mensen die voor dc komst van een huismeester is en ook 5,- wil beta len. Ik geioof dan ook niets van het gezegde van de heer Kranenburg dat bewoners van Holy-Zuid geen huismeester willen. Ik denk dat een deel van de bewoners geen 5,- wil betalen. Volgens de heer Kranenburg hebben veel bewoners de huismeester nog nooit gezien. Het vreemde is dat ik hem wel zie, als hij vroeg in de och tend in de weer is om reparaties te verrichten en de wijk na te lopen op onregelmatigheden. Overdag zie ik hem inderdaad nooit omdat ik bui tenshuis werk. Het lijkt mij ook een kromme redenering van de heer Kranenburg om te veronderstellen dat mensen geen 5,- per maand kunnen betalen voor de huismeester, miar wel een veelvoud daarvan voor centrale ver warming. Of is de h »er Kranenburg zo naïef om te veronderstellen dat de CV gratis is? Ovr t één ding ben ik het volkomen met hem eens; het tocht enorm in de woningen. Tevens wil ik mijn waardering uitspreken voor het bestuur van De Toe komst omdat zij naast hun al drukke werkzaamheden nog de tijd en moed vinden om zich in hun vrije tijd kosteloos in te zetten voor de ver betering van het woon- en leefklimaat in de wijk. Voor de goede orde wil ik hierbij vermelden dat ik noch kennis, noch vriend, noch familie ben van de bestuursleden van 'De Toekomst'. Mevr. C. de Zeeuw Door Ben van Haren Vlaardingen - Onderzoek van Bouw Woningtoezicht van de gemeente Vlaardingen heeft uitgewezen dat het langs de Vaart in aanbouw zijnde appartementengebouw Oostelijk Bastion, gedeeltelijk moet worden gesloopt en herbouwd. Op dit mo ment voeren de bouwpolitie en aannemer Van Geest uit Helle- voetsluis overleg over een herstelplan. Constructiefouten in de betonbewapening waren in december aanleiding de bouw aan de twee door Zdenek Zavrel ontworpen luxe appartementento rens stil te leggen. Inmiddels is het werk aan het noordelijk gelegen Westelijk Bas tion hervat. Hier was de bouw nog maar tot de eerste verdieping ge vorderd en konden vrij eenvoudig noodzakelijke versterkingen wor den aangebracht. Bij het al tot de derde etage opgetrokken Ooste lijk Bastion was de situatie inge wikkelder. „Het herstelvoorstel van de aan nemer hebben we wel al geaccep teerd," zegt ing. H. A. M. Neppe- lenbroek. Hij is nu nog hoofd Bouw Woningtoezicht in Vlaar dingen, maar zal binnenkort ver trekken naar de gemeente Put ten. Toch zal het nog wel enkele weken duren voor de bouw aan deze appartemententoren verder kan gaan. „Op dit moment is het sloop- en stempelplan voor de he- stelwerkzaamheden in bewer king. Het moet worden aangepast op onze aanwijzingen," aldus Neppelenbroek. Wanden, vloeren en balkons moe ten worden verwijderd om op de begane grond aan beide zijden de kopgevels te kunnen slopen en versterken. Naar schatting zal het herstel een schade van enkele tonnen betekenen en komt dit geheel voor rekening van de aan nemer. De verantwoordelijke man van Van Geest Bouw was niet bereik baar voor commentaar. Een colle ga-bouwer, die ook werkzaam is in het uitbreidingsgebied De Vaart, zegt vol begrip: „Zoiets wens je 2elfs je grootste vijand met. Het is een verschrikkelijk vervelende fout, die veel werk en tijd aan herstel kost." Volgens Neppelenbroek (Bouw Woningtoezicht) is na het herstel alles weer in orde. „De toekomsti ge kopers merken niets van deze bouwonderbreking. De bouw zal misschien wat langer duren. Voor zwakheden in het gebouw hoeft niemand te vrezen als wij met voortzetting van de bouw hebben ingestemd." Door Wessel Penning Vlaardingen - Zijn vele bezoekjes aan „dat gevaarlijke kruispunt" zijn dus niet voor niets geweest. De kruising Soendalaan/Burge- meester Pruissingel/H. Roland Holststraat in Vlaardingen zal worden aangepast en veiliger worden gemaakt. SGP-raadslid Rien Lensvelt, voor een foto weer even ter plaatse: „Kijk, kijk, daar komt weer een auto en iet eens op die fietser. Nou, dat gaat maar net goed." Hij poseert gewillig voor de foto graaf. Druk wijzend en gebarend, roepend tegen een voorbijganger: „We gaan dit kruispunt verbete ren." Het raadslid, een vertegenwoordi ger uit de klein-rechtse gezamen lijke fractie van SGP, RPF en GPV, sprak dat voornemen zo'n anderhalf jaar geleden ook al uit. Alleen was voor de uitvoering van dat plan wel de medewerking van de andere gemeenteraadsleden nodig. Hij trad daarom op als 'in spreker' bij de vergadering van de commissie van verkeer. Aan staande woensdag 2al de hele raad akkoord gaan met een aantal aanpassingen op het bewuste kruispunt. Kosten: 22.000 gulden. Baten: veel minder ongevallen dan de tweeëndertig, die daar in de periode 1987-1991 plaatsvon den. Staand aan de drukke kruising legt Lensvelt de noodzaak van de aanpassingen nog eens uit. „We hebben hier te maken met heel veel verkeer: vrachtwagens ko mend van de A20 op weg naar het industrieterrein, overstekende fietsers, en automobilisten, die, vanaf de afslag Vlaardingen-West via een sluiproute door de Indi sche buurt, het industrieterrein weten te bereiken." Het probleem is de te krappe mid denberm van de Burgemeester Pruissingel. Overstekende auto mobilisten en fietsers moeten hier rekening houden met ver keer van rechts en links. Als in het midden van de weg, op of naast de bestaande te smalle vluchtheuvels, moet worden ge wacht, kan dat gevaarlijk zyn. Lensvelt: „Veel auto's komen met een enorme vaart de Maassluisse- dijk af. Dan loop je in die midden berm echt gevaar. Je kunt worden geschept, of je nu in je auto of op je fiets zit. Je bent daar vogelvrij." Lensvelt zag op het kruispunt al ongevallen en vele, vele bijna-on- gevallen. Vooral een bijna-onge- iuk, nu zo'n maand of vijf gele den, was de aanleiding tot werke lijke actie van het raadslid. „Het was een mevrouw in een invalide wagen. Ze wilde oversteken, maar kwam niet verder dan het midden van de weg. Het gelukte haar maar niet de overkant te berei ken. Ik ben daarom op de weg ge sprongen en heb het verkeer te gengehouden." Het ondernemen de raadslid kwam in actie. De vrouw kon zo toch oversteken. Maar Lensvelt besloot toen dat hij meer wilde bereiken dan dat. Met resultaat. De middenberm van de Burgemeester Pruissingel, ter hoogte van de kruising met de Soendalaan en H. Roland Holst- iaan, zal worden verbreed en het weggedeelte wordt versmald. Vol gens het raadslid „onder deze om standigheden" de best mogelijke oplossing, omdat voor verkeers lichten toch al gauw honderddui zend gulden zou moeten worden uitgetrokken. Lensvelt kan tevreden zijn. He laas zien raadsleden niet dage lijks het concrete resultaat van hun inspanningen. „Ai' en toe moetje eens je nek durven uitste ken. Je bent niet alleen raadslid, maar toch ook een beetje om- Rien Lensvelt bij het ge vaarlijke ver keerspunt: 'Ik ben daarom op de weg ge sprongen en heb het ver keer tegen gehouden'. Foto Ellen den {a - Ouden/Roel Dijkstra budsman. Vlaardingers. die dage lijks dit kruispunt moeten over steken, zullen zien dat hier wer kelijk wat is verbeterd." Schiedam - Na een rondje langs vier bewonersverenigingen is voorzitter Bert van Kan van het IOBS (Instituut Ondersteuning Bewoners Stadsvemieuwingswij- ken) positief gestemd over het vinden voor een oplossing in het conflict rond het opbouwwerk in Schiedam. De bewonersvereni- gingen zijn echter in meerder heid nog steeds fel gekant tegen de door het bestuur voorgestelde werkwijze, die tot gevolg heeft dat alle oude wijken een deel van hun ondersteuning moeten inle veren. Het conflict kwam in november aan het licht tijdens een hoorzit ting over een nieuwe beleidsnota van het IOBS. Het bestuur geeft in de nota aan dat het ook de be woners in de noordelijke stads wijken wil gaan ondersteunen. Verder pleit het bestuur voor het benoemen van een coördinerende kracht. De noodzakelijke arbeids krachten wil het IOBS weghalen uit de oude stadsvernieuwings- wijken. De bewonersverenigingen in Oost, West en Zuid keerden zich fel tegen de voorstellen. Naast de bezuiniging op hun budget waren de vertegenwoordigers boos over de voorgestelde machtsinperking van de bewonersverenigingen. Op dit moment bepalen deze clubs wat de beroepskrachten moeten doen. In de voorgestelde opzet is de coördinator verant woordelijk voor deze taak. De ruzie vormde voor het bestuur van het IOBS aanleiding om ge sprekken aan te knopen met alle bewonersverenigingen. Over de voorlopige resultaten is Bert van Kan positief. Nieuwland is ac- coord met de nieuwe werkwijze en ook Centrum ziet aankno pingspunten. „Het zijn constructieve gesprek ken geweest. Uiteraard zijn er verschillen per wijk, maar met na me over de flexibele werkwijze is men tevreden. Wij hechten eraan om snel te komen tot de benoe ming van een door iedereen ge wenste coordinator." West Secretaris John de Kievith van de bewonersvereniging Schiedam- West heeft een geheel andere in druk overgehouden aan de ont moeting. „Het gesprek heeft on voldoende nieuwe gezichtspun ten opgeleverd om onze mening bij te stellen. Het benoemen van een coördinator achten wij over bodig. De noodzakelijke coördi natie voor stedelijke activiteiten kunnen de bewoner sverenigin- gen zelf verzorgen." Ook in andere opzichten staat de visie van West lijnrecht tegenover de wensen van het IOBS-bestuur. Volgens West dient niet het IOBS, maar de bewonersverenigingen de taken van de opbouwwerkers in te vullen. „De geloofwaardig heid naar de bewoners toe kan al leen worden gewaarborgd als hun vereniging de ondersteuning con troleert en organiseert," meent West. Het IOBS heeft nog niet gespro ken met de bewonersvereniging in Zuid (BSSZ), de meest gehar naste tegenstander van de voor gestelde werkwijze. Vooruitlo pend op de nieuwe werkwijze schrapte het IOBS eind verleden jaar reeds de arbeidsplaatsen van bewonersdeskundige Hans van der Zant en opbouwwerker Marja Soesbergen. Pas na ingrijpen van de politiek kon het ontslag van de laatstgenoemde voorlopig wor den voorkomen. Zuid heeft laten weten dat het ge zien de grote meningsverschillen geen zin heeft om over de nota tc praten. De verhoudingen tussen het IOBS en Zuid verslechterde onlangs verder toen Zuid een af spraak voor een gesprek afzegde. In een brief aan het IOBS liet de bewonersvereniging welen dat er nooit een afspraak was gemaakt. „Ik denk dat Bert van Kan op dit moment voor zijn beurt praat," zegt André Marbus van de BVSZ. „Op 3 februari praten wij met Oost en West over de door ons ge wenste werkwijze. Hopelijk is ook Centrum van de partij. Pas daar na willen we met het IOBS-be stuur praten. We vinden nog steeds dat de IOBS-nota van tafel moet." Vlaardingen - De Rotterdamse ombudsman gaat niet in Vlaar dingen aan de slag. Hij is te duur, vindt de raadscommissie Algeme ne Zaken. Momenteel wordt gezocht naar een jurist, die van de VUT of zijn pensioen geniet. Hij zou op decla ratiebasis ombudswerk in Vlaar dingen moeten gaan verrichten. In Vlaardingen bestaan al langer plannen voor een ombudsman. Een eigen ombudsman is te duur, vandaar dat bekeken is of de Rot terdamse ombudsman in Vlaar dingen zou kunnen 'bijklussen'. Maar die rekent een gulden per inwoner, wat voor Vlaardingen een uitgave van zo'n zeventigdui zend guiden betekent. Maar ook dat is te duur. Uit onderzoek is verder gebleken dat er in Vlaardingen waarschijn lijk te weinig werk is voor een om budsman. Daarom wordt naar an dere mogelijkheden gekeken. De jurist, die nu wordt gezocht, kan worden ingezet als er concre te klachten zijn, is de opvatting op het stadhuis Uit vergelijkin gen met Rotterdamse aantallen blijkt dat Vlaardingen jaarlijks zo'n honderd klachten fe venver ken knjgt waarvan zo'n vijfen twintig echte ombudszaken. Maar het is mogelijk dat er in wer kelijkheid in Vlaardingen nog minder klachten zijn omdat deze gemeente overzichtelijker is dan Rotterdam, zo wordt op het stad huis geredeneerd. Door Sander Sonnemans Maassluis/Rotterdam - „Als de eventuele straf wordt omgezet in dienstverlening wil ik best ver vangende arbeid verrichten. Maar ik betreur het dat ik niets meer kan doen om mijn fout goed te maken." Voor zowel de rechtbank als de of ficier van justitie was het vrijdag zo klaar als een klontje. De man, een 38-jarige Maassluizer die zich moest verantwoorden voor on tucht met twee minderjarige jon gens, heeft spijt van zijn daden en wil alles in het werk stellen om de enige misstap in zijn leven voor goed uit te wissen. Dat kwam me de vast te staan door het feit dat hij inmiddels al ruim een jaar op vrijwillige basis deelneemt aan het Ineest-Daderprojeet. Desondanks plaatste rechtbank president mevrouw mr. A. C. M. P. van Breukelen-van Aarnhem de nodige vraagtekens bij het initiatief dat de verdachte in samenspraak met de reclasse ring had ontplooid. „Ten eerste." sprak de president, „is er geen sprake van incest en ten tweede dient er een andere procedure te worden gevolgd eer iemand start met dat project." De uitleg die de reelasserings- ambtenaar er aan gaf kon officier van justitie mevrouw mr. L. C. Dubbelman klaarblijkelijk wei bekoren want in haar betoog gaf ze te kennen wel voor voortzet ting van de therapie te voelen omdat dienstverlening waar schijnlijk 'niets op zou lossen'. „We zijn met de therapie begon nen omdat onze cliënt niet wilde wachten tot de zaak zou voorko men maar met zichzelf aan het werk wilde," legde de reclasse- ringsambtenaar uit. „En hij neemt niet deel aan het Incest- Daderprojcct maar aan een va riant daarvan. Daarbij wordt ove rigens wel volgens de zelfde prin cipes gehandeld." Volgens mr. P. M. Schoilaart, de raadsman van de ontuchtpleger die de seksuele handelingen be kende, was de Maassluizer slacht offer geworden van zijn persoon lijke omstandigheden. De man, in het psychologisch rapport bijzon der intelligent genoemd, werkt als groepsleider in het Francke- huis, een gezinsvervangend te huis in Rotterdam. Op langdurig aandringen van collega's nam hij, ergens tegen zijn zin in, drie moeilijk opvoedbare jongens in huis omdat voor hen geen plaats was in het tehuis. Met twee van de jongens, destijds elf en vijftien jaar oud. pleegde hij m de periode 1989-1991 ontucht. Uit de verklaringen van dc mis bruikte knapen bleek dat ze de handelingen als bedreigend heb ben ervaren en enigszins bang waren voor hun vertrouwensman aan wiens zorg ze waren toever trouwd. De verdachte vertelde de jongens niet uit eigen belang m buis te hebben genomen maar hen hulp te willen bieden. Un- danks de minder plezierige erva ringen verklaarden de jongens een fijne tijd bij de man le hebben „Mijn client heeft het moeilijk zal met die jongens gehad," voegde de advocaat er aan toe. .Als hij onder de douche ging moest hij bij wijze van spreken zijn porte monnee meenemen. Die jongens zijn boefjes." Officier van justitie mevrouw mr. Dubbelman hield daar nauwelijks rekening mee en bekritiseerde het feit dat de jongens, die we gens problemen thuis waren toe- vertiouwd aan een ander, flinke schade was berokkend. „De man heeft de risico's met ingeschat. Hij moet gaan mzien wat hij heeft aangericht „Maar gelet het reclassenngsrap- port." sloeg ze een mildere weg in, „denk ik dat deelname aan het Incest-Daderproject een goede stap is geweest. Ik ben niet onge lukkig dat voor deze weg is geko zen. De zaak is mm of meer voor gekookt Uitspraak volgt over twee weken. Vlaardingen - De kapitein van een schip in de Vulcaanhaven moet een boete van ƒ1.500.- beta len of hij wordt vervolgd vanwege milieuvervuiling. Tijdens het los sen was namelijk een pallet met blikken verf (ongeveer veertig li ter) op de kade gevallen. De blik ken scheurden open en er kwam verf m het water terecht. Schiedam - Aan de Parkweg in Schiedam is een vouwwagen eind vorige week uitgebrand. Ook het serviesgoed dat in de vouwwagen lag werd vernield door het vuur. Vlaardingen - Een 19-jarige Vlaardinger heeft dit weekeinde de diefstal van drie auto's in Vlaardingen, Maassluis en Rot terdam bekend. Hij was vrijdag aangehouden, in een gestolen au to. Hij bekende daarnaast nog twee pogingen tot autodiefstal te hebben gedaan. Vlaardingen - Op de Westhaven plaats en omgeving heeft de Vlaardingse politie zaterdag avond horecabezoekers gecontro leerd op het parkeren van hun au to. Dat leidde tot het wegslepen van één wagen. Op de Westhaven- kade en Markt werden respectie velijk vier en zestien bekeurin gen uitgedeeld. Schiedam - Een vrachtwagen heeft vrijdagmiddag een deel van zijn lading verloren op Rijksweg A 20, ter hoogte van het Kethel- plein. Daar sprongen enkele be vestigingskabels los, waarna 2,5 kubieke meter houten palen op het wegdek terecht kwam. Er ont stond geen schade. Na ongeveer anderhalf uur lag het hout weer op de wagen. De bestuurder kreeg een proces-verbaal. Schiedam - De Schiedamse poli tie heeft zondagnacht aan de Slachthuislaan twee verdachten aangehouden vanwege een in braak in een auto aan de G. Rein- dersstraat. De mannen, een 29-ja- rige en een 24-jarige Schiedam mer, zijn opgesloten. Verder zijn er auto's opengebro ken aan de Grofbaan, Van Raalte- plein, Emmaplein. Huijsmans- straat, Emmastraat, Van Bourg- ondiestraat, Frans Halslaan, Van Ruysdaeliaan en Lange haven. Schiedam - Uit een snoepwinkel aan het Hof van Spaland in Schiedam is bij een inbraak snoep gestolen, evenals een re kenmachine. Bij een inbraak in een café aan de Singel werden de gokkasten opengebroken. Een parfumerie aan de Grocnelaan leverde buit op nadat een etalageruit was inge gooid. Wel konden hiervan even later de drie verdachten worden aangehouden. Dat betrof twee Schiedammers van 22 en één Schiedammer van 24 jaar. In een woning aan de Rembrandt- laan is ook ingebroken. Daar wer den geld en een pasje meegeno men. Een videorecorder, stereo to ren en geld verdwenen uit een woning aan de Van Tienhoven- straat. Schiedam - Op drie plaatsen in Schiedam zijn dit weekeinde au to's gestolen. Dat gebeurde aan het Bachplein, waar een witte Nis san (YV-45-ST) verdween, aan het Griegplein, waar een zwarte Opel (YD-26-BL) de buit vormde en het Stationsplein, waar men er in efe-n zwarte BMW (JR-16-JR) vandoor ging. Vlaardingen - Uit een kelderbox aan de Kethelweg in Vlaardingen is dit weekeinde een fiets gesto len. Dat gebeurde ook vanuit een kelderbox aan de Holysingel. In het laatste geval was de deur in getrapt om binnen te kunnen ko-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1